Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164051) Spet válasza berigazek (#164048) üzenetére


Spet
addikt

Tedd ide ki szerintem nyugodtan linkkel nagy felbontásban. Mások jobba értenek hozzá mint én. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164052) 7s26c válasza fagyalllo (#164050) üzenetére


7s26c
senior tag

milyen jól mutat a piros csík a koronán

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164053) oba válasza Lauda (#164049) üzenetére


oba
addikt

A kinetic az egy quartz szerkezet amit egy kis akku lát el energiával. Az akkut pedig az automata óráknál ismert módon töltöd fel, az óra viselésével.

(#164054) Lauda válasza oba (#164053) üzenetére


Lauda
félisten

Vaoo, koszi! :R

(#164055) berigazek válasza Spet (#164051) üzenetére


berigazek
őstag

Innen...[link]

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164056) Sanyi.mTs válasza squir (#164009) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és ezeket miért nem lehet a téma összefoglalóba betenni?

(#164057) Spet válasza berigazek (#164055) üzenetére


Spet
addikt

Kövezzen meg valaki, de számomra az Automatic-ban az i betű csálén áll (vagy én vagyok nagyon kancsal, vagy a kamerán halszem optika van, vagy nemtudom). Mert ezen a képen meg nyíl egyenes :F

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164058) berigazek válasza Spet (#164057) üzenetére


berigazek
őstag

Sztem csak optikai csalódás...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164059) dwelablack válasza dwelablack (#163955) üzenetére


dwelablack
tag

Sziasztok,

no végül eldöntöttem. PowerMatic-et választom. Még 2 kérdést engedjetek meg ezzel kapcsolatban.
Elárulom, erről az óráról volna szó.

Nyilván ízlésről nehéz beszélgetni, ezért óvatosan csak annyit kérdeznék, kinek mi a véleménye erről a konkrét típusról?

Másik kérdés: Tudtok-e ajánlani boltot, ahol tutira van? Netről nem vásárolok órát, inkább legyen valamivel drágább, mert élőben valahogy minden mindig másabb.

Köszi,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#164060) berigazek válasza dwelablack (#164059) üzenetére


berigazek
őstag

Szép óra és biztos jó is!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164061) fagyalllo válasza dwelablack (#164059) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem ha mindkettő belefér a keretbe és hosszútávra tervezel az órával, inkább hallgass gonzira és válaszd a jó öreg 2824-et.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164062) alphaville válasza dwelablack (#164059) üzenetére


alphaville
aktív tag

Csatlakoznèk Gonzihoz és Fagyállóhoz: 2824 a te "embered". Megbízható és szükség esetén piszok pontosra beszabályozható.

(#164063) dwelablack


dwelablack
tag

Értem. Köszönöm. Elgondolkodom rajta, és inkább veszek hozzá egy forgatót.
Köszi Neked is alphaville

:W :W :W :W :W
Most néztem vissza a hozzászólást. Rossz óra linket sikerült beszúrnom :( :(
Ez a konkrét kiszemelt példány: [link]

Tehát a a második kérdés újra, tudtok belőle bárhol az országban elérhető példányt? :)

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#164064) t_a_m_a_s válasza dwelablack (#164063) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem kell ehhez forgató. Ha hétvégén nem hordod, vasárnap reggel húzol rajta koronáról és kész. Én is inkább a 2824-et választanám.

Holnap majd jól beletépünk...

(#164065) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

öömbódogság

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164066) Sungoo válasza dwelablack (#164063) üzenetére


Sungoo
addikt

Az előző szebb volt. :) Tanácsot jöttél kérni, mégsem hallgatsz a tapasztaltabbakra.... :N

(#164065) csabulaxi Bár nem az én világom a barna számlap, ez jól néz ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#164067) fagyalllo válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


fagyalllo
őstag

Megértelek. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164068) g0n21 válasza dwelablack (#164063) üzenetére


g0n21
senior tag

Egyrészt az elso amit betettél szebb. Másrészt pedig keresd young78-at, tud segíteni a beszerzésben Tiszta forrásból, kedvező áron.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#164069) squir


squir
aktív tag

berigazek: Nem, a Seiko Teknős dátuma vált nagyon lassan (4r36)
Azért az IWC-ről nem kell lemondani, mert "csak egy quartz"! ;) Van belőle automata verzió is (függőleges körosztás, TOP ETA7750), de ez különlegesebb, nem véletlenül nevezik "hybrid" szerkezetnek. Egy Jaeger-gyártmányú mechanikus chrono szerkezet van benne, amihez az IWC fejlesztett-szerelt egy quartz hajtást-szabályozást. Komoly holmi, ritkaság és különleges! Nem véletlenül ment el annyira az ára az utóbbi időben...
Ez mellett egy "mezei" 7750 automatával szerelt jószág csak egy a sokból...

KelemenUhr: köszönöm, a számlap nagyon sokat dob az órán, különlegessé teszi (és szerintem jobban is néz ki, mint egy sima fekete). Teli hátlapos és ott a Csillagváros jelvénye van rajta. :)

Veloke: köszi. :) A Fortis amellett, hogy tetszik még emlék is, a Tudor Rangert pedig nagyon nehéz lesz megugrania más órának (tudás-minőség-kivitel-ár-tetszés arányában)! ;) A BB elsőre nekem nem tetszett, aztán nagyon, majd újra nem igazán. Ez akkor változott ismét, amikor megláttam élőben Bati fekete BB-ét, na az valami gyönyörű! :Y

5-ös kezelő: az a 38 inkább 39 élőben és nem kicsi. :N Főleg, hogy a számlap színei, kialakítása miatt nagyon jól látható! Kezes jószág, nem zavar, könnyen elfér akár a ruha újja alatt is, nem akad el mindenben. Mellette a Ranger 41,5mm-es.

Lauda: ugyan az a két szerkezet gyakorlatilag, nem kell félni egyiktől sem. Gyárilag nem biztos (nem valószínű), hogy jól beállítva érkezik, de bármelyik órás könnyen be tudja szabályozni. Dzsana emlegette, hogy a mostaniakban viszonylag hamar kopnak az alkatrészek, de könnyen és olcsón be lehet hozzá szerezni bármit. Olcsóbban, használható automata órát nem kapsz, az egyszer biztos (meg még az Orient alsó kategóriás darabjai). Ha tetszik és nem tartasz a bíbelődéstől akkor ajánlott vétel, de nem szabad elvárni tőle komolyabb Seiko szerkezetek, vagy a svájci márkák tudását.

[ Szerkesztve ]

(#164070) ronin s8 válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gratula! :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#164071) squir válasza berigazek (#164042) üzenetére


squir
aktív tag

Szóval az a "csak egy quartz" szerkezet így néz ki (mellette látható az antimágneses szerkezetgyűrű és a hátlap alatt védőlap, ami egyben porvédő is) ;)


(azért pár kézihúzós-automata csókolomot köszönhetne neki...)

Csabulaxi: Ez szép! :C

[ Szerkesztve ]

(#164072) OTika válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


OTika
aktív tag

:C

(#164073) Sanyi.mTs válasza Tiszteletes (#164021) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"kereskedőtől vettem egy kaucsuk szíjas T055.427.17.057.00 szerkezetet, de egy másik fehér számlapos automata fém szíjával. Átpakolta a kereskedő pár perc alatt"

bementél a boltba, rámutattál a gumiszíjasra és mondtad, hogy az ugyan ilyen óra fémszíjával szeretnéd és kicserélte?

(#164074) Tiszteletes válasza Sanyi.mTs (#164073) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Majdnem.... Telefonon érdeklődtem nála a normál fekete számlapos-fémszíjas PRC 200 felől. Mondta, hogy az egy napja elment, de van még kaucsuk szíjas automata és fehér számlapos fém szíjas. Mondtam, hogy majd bemegyek azért felpróbálni... nem mentem... vasárnap egész nap nem voltam bekapcsolva és dél körül volt a bolttól egy nem fogadott hívásom. Hétfőn visszahívtam és telefonban megbeszéltük, hogy ő eladja nekem a kaucsuk szíjas piros mutatós szerkezetet a fehér számlapos fémszíjával. Ott előttem szerelte le az órákról és rakta át. Szóval telefonban beszéltük meg. :DD

Kicsit utána olvastam ennek az eltérő syntetic oscillating weight (rotor-nak) Több külföldi fórumon aggódott az új tulaj, hogy eltér a Tissot hivatalos honlapján látható szerkezetképtől. Majd látható, hogy a c01.211-eseket 2015 végétől már ezzel a műanyag rotorral rakták össze a kicsi ázsiai kezek. Aztán aki ettől eltérő megalapozott infóval bír, javítson ki bátran, mint lelkes amatőrt.

Minden esetre elég nevetségesnek találom ezt a megoldást egy "költséghatékonyan rakjuk össze", de azért mégis vastag bőrrel 315e-ért árult órától. Ez vajon csak a Swatch csoportot minősíti, vagy a svájci belépő szintű automata chronografokat gyártó összes iparost, aki ezzel az ETA szerkezettel kínálja az óráit?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164075) KunEmber


KunEmber
senior tag

Köszi mindenkinek aki válaszolt a skywatchos kérdésemre :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#164076) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

letaszíttatott a trónról az én ex mako-m, ami mellesleg most így éli életét [link]

ez a kép a facebookról van

[link]

"Ted Luckie Hood -Dint drink, just everyday wear on the farm." :DD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164077) csabulaxi válasza OTika (#164072) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Köszönöm
OTika
ronin s8
fagyalllo
alphaville
Sungoo
squir

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164078) 7s26c válasza csabulaxi (#164076) üzenetére


7s26c
senior tag

Ez még teljesen rendben van

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164079) C0RVUS válasza csabulaxi (#164076) üzenetére


C0RVUS
tag

:Y Megkockáztatom, hogy ez nem "rendeltetésszerű használat" mellett lett ilyen.
Ehhez szerintem egy cápatámadás még kevés. :)

(#164080) g0n21 válasza csabulaxi (#164076) üzenetére


g0n21
senior tag

És a kommenteket nézted? :DD

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#164081) berigazek válasza squir (#164071) üzenetére


berigazek
őstag

Láttam már,hogy milyen belülről,de így nem kell pláné ilyen drágán :(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164082) 7s26c válasza g0n21 (#164080) üzenetére


7s26c
senior tag

ja, patinás :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164083) fagyalllo válasza squir (#164071) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Seiko is csinált kb. 20 éve hasonló hibridet, 9T82-nek hívják, Kinetic kvarc és mechanikus kronográf párosa mocsok drágán, Jay Leno csuklóján lehetett sokszor látni ilyen órát. Vaterán van most egy 520-ért.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164084) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire lehet Mo-n Gshock CASIO órákhoz szíjakat, tokokat rendelni?

Köszönöm!

(#164085) young78 válasza dwelablack (#164063) üzenetére


young78
tag

Gyanítom hogy ebből még nincs az országban de utánatudok nézni...

(#164086) young78 válasza Zen Master (#164084) üzenetére


young78
tag

Az attól függ, mikori az óra.

(#164087) young78 válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


young78
tag

Grat!

(#164088) squir válasza berigazek (#164081) üzenetére


squir
aktív tag

Kinek a pap...😉
Nekem pont az automata nem kéne. Tudom, hogy TOP, meg az IWC teljesen újradolgozta, finomította, de akkor is csak egy "mezei" 7750 ez mellett. Ez egy különlegesség, a mechanika pedig JLC gyártmány. Kb 7 éve volt ilyen chronom, akkor a mostani ár feléért lehetett beszerezni (bár abban az időben Mindennek lent volt az ára a válság miatt).

Fagyálló: Igen ismerem.😊 Baromi különleges, baromi drága és baromi ronda.😁 Annyira, hogy már szinte szép...😂

(#164089) Babarnew


Babarnew
csendes tag

Vostok Amphibia (Scuba Dude :) ) mod, akit érzékenyen érint kérem scrollozzon gyorsan :D

Ilyen volt (netes kép, én nem fotóztam)

Először kapott egy vagány Hirsch Carbon szíjat ;)

Utána klassz új lünettát

Végül másik fémszíjat a carbon mellé


[ Szerkesztve ]

(#164090) #17803776 válasza fagyalllo (#164083) üzenetére


#17803776
törölt tag

Ez ilyen drága óra? Most volt bent ilyen a boltba le is akartam fényképezni de valamiért elmaradt. Ha bent van még akkor holnap csinálok pár rossz képet róla.

(#164091) krx21 válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok! Ismerős forma... :DD

(#164092) veloke válasza fagyalllo (#164083) üzenetére


veloke
tag

Basszus ez ronda....

(#164093) Sungoo válasza Babarnew (#164089) üzenetére


Sungoo
addikt

Lemaradt az utolsó kép...amin átadod nekem! :D Szép lett!

(#164094) schawo


schawo
titán

Megjött a Regent 1541 órám Miyota 8217 automata + kézihúzós szerkentyűvel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164095) berigazek válasza Babarnew (#164089) üzenetére


berigazek
őstag

Big Like :C

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164096) Kgabi56 válasza Babarnew (#164089) üzenetére


Kgabi56
tag

Szép lett!
Lünettát honnan szerezted?

www.kisagabi.hu

Gabi

(#164097) squir válasza Babarnew (#164089) üzenetére


squir
aktív tag

Miért érintene bárkit is érzékenyen?😖 végre órákról van szó...😉

Frankó! Így már jól néz ki a Búvár Töki!😁 Ügyes!😊

(#164098) Sungoo


Sungoo
addikt

Itthon vagyok szabin, unatkoztam. :) Csináltam egy rövid, 12 órás tesztet Orient Cal.48743 (Bambino) vs. ETA 2824-2 (Steinhart). Mindkettő lerakva, számlappal felfelé. Az Orientnél nincs eltérés...

[ Szerkesztve ]

(#164099) Babarnew válasza squir (#164097) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Köszi mindenkinek, nekem is tetszik ;) ja csak azért írtam az "érzékenységet" mert sokszor viccelődnek egyesek az oroszokon :B

Kgabi56 a lünetta e-bay (vostok bezel keresésre első találatok között 'boris' nevű ukrán)

annyit még megjegyeznék hogy a plusz szíj(ak) meg lünetta meghaladják a vostok beszerzési árát bőven :K de nekem megérte, olyan amit kitaláltam - Sungoo egyelőre nem ajándékoznám el, sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#164100) fagyalllo válasza veloke (#164092) üzenetére


fagyalllo
őstag

:)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.