Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) saelin válasza Sharkweb (#1850) üzenetére


saelin
veterán

Hmm. Lehet akkor elgondolkodom egy új előfizetésen, úgyis most járt le a voda-é.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1852) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv, nem is tudtam, hogy van ilyen topik :B

Összefoglaló baromi hasznos!

Sok dolgot tudtam meg: eddig azt hittem MP3 és nem OGG, ez kellemes meglepetés. És az, hogy van veszzeségmentes :Y Merre ehet aktiválni? Semmi ilyet nem láttam. És az milyen formátumú zene? FLAC 1000kbps, vagy milyen? Minden zenéből van?

Egyébként nem értek egy dolgot (minőség kapcsán): hogy lehet veszteségmentes, ha maga az előadó mondjuk 128 kbps zenét tesz fel? Vagy kötelező nekik veszteségmentesen
Jó, tény nem fogok +5 eurot fizetni, de érdekel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1853) FoxiestFox válasza Sharkweb (#1850) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmmm erről nem is tudtam :Y Zsír!

(#1854) #16820480 válasza holozis_HUN (#1852) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem még nincs lossless, csak tesztelik.

(#1855) holozis_HUN válasza #16820480 (#1854) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Összefoglalóba van :)

Kérdeztem, mert előfizetésnél nem láttam a leehtőséget.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1856) #16820480 válasza holozis_HUN (#1855) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, láttam, hogy benne van az összefoglalóban, de még nem látom, hogy lehetne váltani lossless csomagra. Lehet, hogy más régióban elérhető már...?

(#1857) holozis_HUN válasza #16820480 (#1856) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Lehetséges.

De vajon az összes zenéből lesz lossless?
Amúgy is kételkedem, hogy a 320 kbps az valóban 320 kbps-e, kétlem, hogy az összes előadó feltöltötte volna ilyen minőségben, lehet a nagyrésze csak 120 kbps... Vagy erre van szabály?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1858) #16820480 válasza holozis_HUN (#1857) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha ilyen indie előadókra gondolsz, akkor passz, de képtelenségnek tartom, hogy a stúdióból kikerülő anyagok ne lennének meg lossless wave formátumban, vagy valami hasonlóban. Onnan lekonvertálni 320kbps-re nem nagy kunszt. Ez nem youtube, ahova mindenki feltölthet minden szart csak úgy.

(#1859) Keem1 válasza holozis_HUN (#1857) üzenetére


Keem1
addikt

Ezeket nem júzerek töltik fel :)
A kiadók eredeti nyersanyagból dolgoznak, ami nyilván a tömörítetlen verziót jelentik, feltételezem, hogy a tartalomszolgáltatók (pl. a Spoti) ennek a veszteségmentes tömörítéssel készült változatát kapják, ők0 pedig a megfelelő formátumokra, bitrátákra, tömörítési eljárással alakítják át és kínálják felhasználóiknak.

Szerk: sheratan megelőzött :D

"Ez nem youtube, ahova mindenki feltölthet minden szart csak úgy."
Egy időben mindig ráakadtam olyan videoklipre, amire odaírta a feltöltője, hogy FHD. Csak azt felejtette el, hogy 480p-ből interpolált, 500 kilobites videó. Én meg belinkeltem a VEVO-s vagy Vimeo-s igazi FHD-s videó linkjét kommentben, hogy nézzék meg mi a különbség. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1861) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hoztam Nektek egy kis breakbeat-et így hétfőre, hogy jól induljon a hét :K

(#1862) Maxximus válasza Alvin_ti4200 (#1861) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi. Egész klassz tényleg,tiszta Prodigy.

Ha valakit érdekel.
Egy kis "lazulós"
DEEP HOUSE válogatás.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#1863) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Spotihoz van legális, és főleg ingyenes letöltő progi, ami valamilyen kurrens médiafájlba is képes menteni?

EZT találtam, legálisnak tűnik, így voltaképp azt hiszem, nem tilos a számokat lementeni, pl mp3-ba.
De ha tévedek, javítsatok

(#1865) lappa86 válasza #48613632 (#1863) üzenetére


lappa86
tag

Mégis hogy a viharban lenne legális egy third-party program segítségével feltörni másolásvédelemmel ellátott fájlokat? Ha erre bármiféle legális lehetőség lenne, akkor beépítették volna a Spotifyba, nem?

A DRM feltörése egyébként még csak nem is szürkezónás dolog, mint a torrentezés, hanem sima bűncselekmény.

És ez a program még csak nem is ingyenes, ha nem csak a számok első három percét akarod kimenteni (márpedig a számok azért általában hosszabbak három percnél), akkor meg kell venned a teljes verziót.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#1866) #48613632 válasza lappa86 (#1865) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, ez nekem is megfordult a fejemben.

Ennek viszont tökéletesen ellentmond, hogy a másoló program legálisan megvásárolható, a fejlesztők weboldaláról, amit ráadásul nem valami csendes óceáni szigetről üzemeltetnek, hanem az USA-ból, New Yorkból.
Ha illegális, akkor miért nem ütik le a francba az oldalt, vagy dugják rács mögé a fejlesztőket?
Kövezzetek meg, de szerintem nem ennyire egyértelmű ez a dolog.

szerk:
Igen, látom a 3 perces limitet. Ezzel nem is lenne gond, mert hosszú távon megérné, hogy nem kell a CD-ket vásárolgatnom a kocsiba. De a számok címét is ABC sorrendben rakja össze, szóval ha ki akarnám írni, még azzal is mókolni kellene.

szerk2:

ITT viszont letölthető a teljesen ingyenes spoty downloader. Szintén legálisan. Legalábbis nem úgy néz ki a dolog, mintha kalóz oldal lenne.
VISZONT
Nem szeretnék semmilyen szabályzatot ez miatt megszegni, tehát amennyiben valóban illegális lenne, akkor kérem az adminokat, hogy töröljék a hsz-eimet.

[ Szerkesztve ]

(#1867) Rimuru válasza #48613632 (#1866) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy ezekhez alapbol kell premium account ha spotify apit hasznalnak, ott mar pedig van letotlesi lehetoseg is (vedetten de az eszkozon hasznalhatod). Ha nem spotify apit hasznalnak akkor mar azert is letorhetnek a kezuket a fejlesztoknek ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1868) Kasya


Kasya
nagyúr

Tudtok esetleg valami ingyenes megoldast, hogy hogyan lehetne playlisteket exportalni Tidal-ba?

(#1869) #48613632 válasza Rimuru (#1867) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a lényeg, hogy az autómban szeretnék hallgatni pár albumot, de erre - egyelőre - nincs mód.
Tervben van egy BT cucc beszerzése, illetve van is egy ilyen szettem, egy másik autómból, de a beépítőkeret, és a csatlakozó konverterek egy vagyonba kerülnek ... kihagynám.

szerk:
Ja, prémium accom van spotira, illetve erre a családi akármire álltunk össze páran.

[ Szerkesztve ]

(#1870) #48613632


#48613632
törölt tag

ITT azt mondják a fejlesztők, hogy "private use" használatra ez teljesen legális.

szerk:
Azt hiszem, hogy a dolog lényege, hogy a gépre, amire másolsz, legyen egy legális spoti előfizud. A dolog onnan válik illegálissá, ha mondjuk kiírod CD-re.

[ Szerkesztve ]

(#1871) Kasya válasza #48613632 (#1869) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ebay-en vettem anno 4 eve. Meg ma is rendben teszi a dolgat. Bluetooth Music Receiver neven kismillio van es egy két ezer max.

(#1872) #16820480 válasza #48613632 (#1870) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ha kibontja a DRM-es állományból a zenéket, az önmagában illegális, akár van előfizetésed, akár nem. De ez inkább a helyi jogászok problémája.

Igazából telefonra letöltött offline zenékkel simán megoldható az autó, rádugod az AUX bemenetre, és annyi.

(#1873) #48613632 válasza #16820480 (#1872) üzenetére


#48613632
törölt tag

gyári fejegység, semmi bemenet nincs rajta sajnos, kivéve a CD nyílás :D

Kasya
Kösz a tippet, de az nekem túl "kínai"

[ Szerkesztve ]

(#1874) #16820480 válasza #48613632 (#1873) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az enyém is gyári, van rajta AUX :K

(#1875) lappa86 válasza #48613632 (#1870) üzenetére


lappa86
tag

Hiába vergődsz, egy teljesen illegális módszert reklámozol. És de, ez teljesen egyértelmű.

Senkit sem érdekel, hogy a készítők mit mondanak, hát persze, hogy azt mondják, hogy legális, nekik az az érdekük, hogy használd, vedd meg. Meg ugye a készítők arról se nyilatkoztak, hogy pontosan mely országokban és milyen szerzői jogi szabályozás szerint legális, csak odalöktek egy kétmondatos kommentet, ami minimum gyanús kéne, hogy legyen. Magyarországon a drm-védett dolgok feltörése ("védelmet biztosító műszaki intézkedés kijátszása") bűncselekmény, lásd Btk. 386.§. (Még mielőtt: az itt nevesített haszonszerzés akkor is fennáll, ha te csak pár albumot írsz ki magadnak Spotifyról cd-re. A DRM feltörése amúgy is nagyon-nagyon messze van a fair use fogalmától.)

A fenti érvelésed, hogy de hát a program legálisan megvásárolható, nettó hülyeség. A piratebay is évekig volt Svédországból hosztolva, mire lekapcsolták (de megtörtént! és ezt is le fogják kapcsolni előbb-utóbb, aztán ez is mehet mondjuk az Északi-Mariana-szigetekre), és az interneten is mindenféle szart lehet vásárolni, LÁTSZÓLAG legálisan, de attól, hogy a pénzed eltűnik a számláról, te meg kapsz egy szoftvert, tehát egy pénzügyi tranzakció végbement, még a program árusítása (a készítői részéről) és a használata (a te részedről) még nem lesz legális.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#1876) Alvin_ti4200 válasza #48613632 (#1873) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha van rajta AUX (jack) csati, akkor egy filléres jack-jack kábellel meg van oldva a dolog, én is így hallgattam zenét anno a Volvo gyári prémium rendszerén Spotify-ról :K

[ Szerkesztve ]

(#1879) #48613632 válasza lappa86 (#1875) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem itt hagyjuk abba. :(((

(#1880) unravel válasza #48613632 (#1879) üzenetére


unravel
őstag

Wow. Megint előkerült a "hogyan ússzuk meg a havidíjat". :))

¯\_(ツ)_/¯

(#1881) #48613632 válasza unravel (#1880) üzenetére


#48613632
törölt tag

UK-ban élek, és haverral többen vagyunk családin. Nekem is és a feleségemnek is külön accunk van, aminek az ára, havi 2 pizza. Ristorante márkájú. Minden hónap elsején törlesztjük. Semmi okom rá, hogy spóroljak a havidíjjal, csak megoldást kerestem egy problémára. Bár, hogy őszinte legyek, már bánom ... :DDD

(#1883) Kasya válasza #20749568 (#1878) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezt megtalaltam, koszonom!
Sajnos fizetnem kellene :(

(#1884) borges7


borges7
aktív tag

Tök jó, hogy a helyi fájlokat is hozzá lehet adni a lejátszólistákhoz, így a saját gyűjteményből ki tudom egészíteni a hiányzó zenéket! Mert valljuk be, azért van ilyen bőven, főleg a magyar zenék közül.

Azt egyébként honnan lehet tudni, hogy túllépted a megengedett mennyiséget mentett/letöltött fájloknál? azon kívül, hogy ilyenkor felbukkan egy vicces felirat :) egyáltalán mi a limit? gondolom a "követés" nem számít bele?

(#1885) #16820480


#16820480
törölt tag

Mivel nincs Tidal topik, így eretnekként itt kérdezném meg, hátha valaki használt mindkettőt ;]

Szóval ott nincs ilyen eszközök kezelése, mint Spotify alatt, hogy a telefonomról vezérlem, de az asztalin szólal meg a zene? Amit láttam, kb castolni lehet másik eszközre, de az még a veszteség mentest sem viszi át elvileg.

(#1886) Kasya válasza #16820480 (#1885) üzenetére


Kasya
nagyúr

Roon, de fizetős. A telefon a HiFi (mqa) minőséget nem kezeli, csak CD minőséget.

(#1887) #16820480 válasza Kasya (#1886) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hú, hát azért ez kicsit drága :R Nem mondom, legalább létezik Linuxra is, de lehet, hogy ennyiért inkább várok a Spotify losslessre :D

(#1889) Kasya válasza #16820480 (#1887) üzenetére


Kasya
nagyúr

Van egy 2 hetes probajuk. Utana kileptem, es irtam nekik, hogy draga. Majd kedvesen valaszoltak, es felajanlottak +3 honap ingyen idot + 3 honap Tidal HiFi elofizut. Sajnos nekem igy sem erte meg, de mindenkepp a legjobb a tipusaban.

(#1890) #16820480 válasza Kasya (#1889) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kétlem, hogy jók, de azért alapvetően ezt megoldhatná házon belül a Tidal is. Ahogy a Spotify kvázi meg is oldotta, azt nagyon jól lehet távirányítani, jól megy az Android app, Android TV app is, még Linuxon is fut natívan, ami azért nem gyakori... Csak hát például ők meg nem csinálnak DAP-ra semmit, és nincs lossless egyelőre.

(#1891) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok. Van egy problémám és kéne némi help. Adott egy sony andoidos okos tv, Amire fel van telepitve a spotify, illetve az asztali pc re is meg a telefonomra is. Na most a spotifybe a pc rol van megosztva mappam, amiben vannak zenék de nem tudja letölteni a spotify lehet túl nagy a mappa mérete :F Mindenesetre ami érdekes hogy telefonról letudom játszani azt a lejátszási listát amit szeretnék(aminek ugye a tartalma a pc en van) viszont a tv ről már nem megy.
Illetve ami még lényeges lehet. Az asztali pc kábelen csatlakozik a netre. A tv meg wifin keresztűl.
Premium előfizetésem van és be vagyok jelentkezve mindegyik eszközön.
Tudnátok infót adni mi lehet a gubanc?
Köszi

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1893) Keem1 válasza Sn00k (#1891) üzenetére


Keem1
addikt

Megoldható. Csinálj PC-n egy új lejátszási listát, a gépes zenéket (vagy azokból próbaképp néhányat) húzz ebbe bele. PC-t ne kapcsold ki, Spotit ne zárd be. Indítsd el a tévén. Nyomj egy offline letöltést a létrehozott lejátszási listára. Várd meg, míg szépen letölti, de ehhez ugyebár ugyanazon wifin/routeren kell a két eszköznek lennie, mivel a PC-ről fogja áttölteni.
Ha ez mind megvan, örülsz, mert működik ;)

Módosítás esetén (+/- zenék) a folyamat a fentiek alapján fog szintén működni.
Én így használom régóta, a gépre másolt eredeti, megvásárolt zenei cédéim (nem sok, de találtam olyat, ami nincs Spotin) már csak a polcon porosodnak, mert a számok ott pihennek a gépen, plusz a fentiek alapján a telómon is.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Keem1 válasza Keem1 (#1893) üzenetére


Keem1
addikt

Elnézést, kifutottam a szerkesztési időből, de fontos! Ez csak offline lejátszási listával fog működni, mivel ahogy a topikgazdi uraság is írta, a Spoti szerverein nem lesznek fönt a zenéid.

(#1895) Sn00k


Sn00k
veterán

Rendebn. Koszonom az infokat. A 7vegen megprobalom megcsinalni. Csak azt nem ertem akkor telefonon hogy tudom lejatszani azokat a zeneket amik ugye a pc en vannak. Es nincs fent a spotinszerveein ahogy irjatok es a tv nem is tudja lejatszani. Na mindegy. A lenyeg hogy mukodjon annak angxon orulnek😁

3njoy the Lif3

(#1896) patex1983 válasza Sn00k (#1895) üzenetére


patex1983
őstag

Működni fog, én is így használom.

X

(#1897) borges7


borges7
aktív tag

Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem jelenít meg minden zenefájlt a "helyi fájlok"-nál. Az oké, hogy csak az mp3 játszik, de átkonvertáltam 3 számot ugyanolyan módon, és háromból csak egyet jelez ki.

(#1898) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Két kérdésem volna.

- Ha szeretném törölni magam egy családi csomagból, és új accot kreálnék, akkor hogyan kell a csatolt facebook profilomat és email accountomat levenni?

- KODI alatt próbáltátok már, hogy működik e a "csatlakozás egy másik készülékhez" ficsör? Telóról szeretném vezérelni a HTPC-n keresztül, lehetőleg úgy, hogy nem lépek ki a Kodiból.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.