Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) #54715584


#54715584
törölt tag

Elementary 1. évad finálé

Ez bizony jó volt, szépen csavarták az írók a történetet. Nem ismerem Moriarty történetét pontosan, szerintem jó pár embert meglepetés fog érni :)

(#5852) negyven2


negyven2
veterán

Under the Dome előzetes

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#5853) Gyick válasza negyven2 (#5852) üzenetére


Gyick
őstag

ez mikor jön?

(#5854) Andris837 válasza Gyick (#5853) üzenetére


Andris837
senior tag

Június 24.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5855) negyven2 válasza Gyick (#5853) üzenetére


negyven2
veterán

Június 14. én a CBS-re. Elvileg 13 rész lesz, és "le is lesz zárva" a történet a végére.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#5856) mayday00 válasza #54715584 (#5851) üzenetére


mayday00
őstag

22-23-24 részt még nem láttam de kíváncsi vagyok nagyon :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5857) mayday00 válasza dokee78 (#5848) üzenetére


mayday00
őstag

Még nem láttad? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5858) Andris837 válasza negyven2 (#5855) üzenetére


Andris837
senior tag

Watch an exclusive clip of Under the Dome based on Stephen King's bestselling novel about a small town that is suddenly and inexplicably sealed off from the rest of the world by a massive transparent dome. Premieres Monday, June 24. Only CBS!

Itt 24. van írva.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5859) negyven2 válasza Andris837 (#5858) üzenetére


negyven2
veterán

Most latom, hogy sikerult 14- et irnom :((( Igen 24-en lesz.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#5860) remington2


remington2
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani nekem könnyedebb, vicces sorozatokat? Most a Chuck-ot adagolom magamnak, és nagyon bejön. Valami hasonlót, nem túl komolyat keresek.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5861) mayday00 válasza #54715584 (#5851) üzenetére


mayday00
őstag

Új Orphan Black rész megvolt? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5862) mayday00


mayday00
őstag

Arrow S01 Kijelentem nagyon jó évad volt. Nekem legalábbis bejött nagyon.

Eleinte annyira nem tetszett, de a 10 résztől jobbnál jobb részek jöttek. S01 10/8

POI S02 Kicsivel gyengébb volt mint a első évad, de még mindig a egyik nagy kedvenc :)

Várom a 3.évadot.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5863) #54715584 válasza mayday00 (#5861) üzenetére


#54715584
törölt tag

Természetesen :K

(#5864) Pitterix válasza mayday00 (#5862) üzenetére


Pitterix
őstag

Így van!
Talán egy gyengébb rész volt. Az utolsó, meg mindent vitt.
De így befejezni.....most várhatok a következő évadra. :(((

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5865) spammer


spammer
veterán

"Elkészül a Breaking Bad spanyol nyelvű verziója, a Metástasis. Szereplők: Diego Trujillo (Walter Blanco), Roberto Urbina (Walter társa, Jose Miguel Rosas), Sandra Reyes és Julián Arango." [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5866) attiati


attiati
veterán

tudnátok ajánlani reality show-t?

téma egyelőre azt mondom, hogy mindegy, csak "minőségi" legyen és szinkronos (vagy magyar nyelvű alapból, bár azokból szerintem már láttam, amit érdemes)

(#5867) leslieke válasza attiati (#5866) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt válogathatsz: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5868) spammer


spammer
veterán

Ide még nem írta be senki:

Élőszereplős Halo TV sorozat jön, XBOX & Steven Spielberg ügyködésében.

Reméljük a legjobbakat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5869) oriic válasza spammer (#5868) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Viszont elvileg nem lesz tv-ben, hanem csak Live-on lesz elérhető.

Live-Die-Respawn

(#5870) spammer válasza oriic (#5869) üzenetére


spammer
veterán

Az nekünk tudod mennyire számít ;] Megoldják azt :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5871) oriic válasza spammer (#5870) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyértelmű. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5872) attiati válasza leslieke (#5867) üzenetére


attiati
veterán

már tegnap elkezdtem nézegetni, de csalódottan láttam, hogy többnyire ugyanazt a 2-3 reality show-t hozzák fel témának. Utána jöttem ide. Most látom csak, hogy van ott egy previous post nevű gomb is :)
köszi!

(#5873) KisTücsök válasza Goldwin (#5396) üzenetére


KisTücsök
addikt

Deadwood, Game of Thrones, The Pacific, Band of Brothers, Generation Kill. Sok klasszikus kimaradt még a HBO kínálatából, vagy csak nem értem a végére. A már említett Carnivàle, Six Feet Under például, ami tervbe van. A The Wire-t, The Sopranos-t vagy a Broadwalk Empire-t meg csak elkezdtem.

Spartacus 3. évad.

Nekem nagyon tetszett. Caesar és Crassus nagyon jó volt. Bár nem tudom, a kettejük kapcsolata mennyire hű a történelemhez, de nem is érdekel. Az elsőben Batiatus és Lucretia, a harmadikban Caesar és Crassus volt nagyon kiemelkedő. Majd neki kéne esni végignézni az egészet egyszerre, de így egyelőre kb nálam pariban van az első évaddal, de mindkettő lemaradva az Aréna isteneiről. Ami még a karaktereket illeti, egyedül Naevia idegesített még mindig, de az már a legeleje óta. Gannicus meg Crixus hozta a szokásost. :)

Az évad 9/10, az egész sorozat egybevéve is 9/10, de az egy jó erős kilences. :)

Agymenők 1-4

Ez hirtelen jött. TV-t nem nagyon nézek, nem láttam még egy részt sem.
Nagyon tetszett. Gyorsan le is daráltam mind a négy évadot (ami már szinkronizálva van). A karaktereket nagyon eltalálták, a színészek is jól játszanak. Főleg Jim Parsons, fergeteges. Kár, hogy ezek a kis 20 perces részek nem tartanak sokáig. Elkezdődik, észbe sem kapsz és már vége is.

9/10.

(#5874) brownus válasza Goldwin (#5396) üzenetére


brownus
veterán

SFU, Carnivale, GoT, True Blood, BoB, The Sopranos

(#5875) gyuromoj


gyuromoj
veterán

New Girl S02

Vegyes érzéseim vannak. Voltak részek amiken sokat nevettem és voltak olyanok is, amiknél alig vártam hogy vége legyen. A szerelmi szálak engem nem kötnek le annyira. Következő évadra még maradok.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5876) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Végignéztem a South Park első évadját, elég beteg volt. Némelyik rész gyengébb volt, de a többségen rengeteget lehet nevetni.

(#5877) mayday00


mayday00
őstag

Holder nyakkendőben? :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5878) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Forbrydelsen/Egy gyilkos ügy S01 remek sorozat, érdemes volt megnézni. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5879) giigz


giigz
veterán

The Shield SPOILER

Az 5. evad evadzarot neztem most epp, es ez valami hihetetlen, h Shane megölte Lemet... Ha egy karaktert kiirnak a sorozatbol, akkor ebben az esetben szerintem sokkal jobb megoldas lett volna, ha elmegy Mexikoba... Persze a halalnal meg a börtön is jobb lenne... Szoval ez megmondom öszinten nem tetszett, eleg csunya igy, pedig azt hittem megy Mexikoba es mindenki boldog...

Lenyeg a lenyeg kivancsi vagyok a 6-7. evadra, de ezt szivesen kihagytam volna belöle, es mas megoldas... Mondjuk gondolom azert meg ezzel kapcsolatban lesznek erdekessegek :D

(#5880) kisgyerek85 válasza giigz (#5879) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

SPOILER

Engem nagyon megrázott amikor néztem, kedvenc szereplőm volt. 5percig csak lestem ki a fejemből.

(#5881) mayday00


mayday00
őstag

Már a nyáron érkezik a Luther 3. szezonja! :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5882) kmarci25 válasza leslieke (#5878) üzenetére


kmarci25
veterán

Ennek nincs második évada? Néztem az amcsi változatot, abbahagytam a második évad közben, és annyira nem hiányzott. Viszont az eredetivel tennék megint egy próbát... Csak az a fura, hogy az amerikai több évados (ha jól tudom), ebből meg csak egyet látok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5883) leslieke válasza kmarci25 (#5882) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De van folytatása ennek is: [link], az első évad 20 részes volt, a 2-3. évadok 10-10 részesek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5884) kmarci25 válasza leslieke (#5883) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5885) S e t h válasza giigz (#5879) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sokáig volt beszédtéma a haverjaim és közöttem, akik néztük, az egyik legdurvább epizódvég volt a sorozatban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5886) TazLeacher válasza giigz (#5879) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, nekem itt kezdett átmenni a sorozat kicsit durvába. Nem úgy durva, hogy "nem bírom nézni", hanem úgy durva, hogy elmebeteg. Sokszor számomra már kicsit sok volt amit művelnek. Mindettől függetlenül továbbra is a TOP sorozatok között van.

(#5887) mayday00


mayday00
őstag

Bates motel S01
Jó kis évad volt. Aki még nem látta kezdje el :) Utolsó 1 perc nagyot ütött :)
Lesz 2.évad is,

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5888) #54715584


#54715584
törölt tag

Arrow S01

A 15. rész környékén megfáradt picit a sorozat, akkor pihentettem is kicsit. Most végigértem az évadon és bizony azt kell mondjam, hogy az utolsó 5-6 rész egyre jobb lett, végig pörgős volt és a finálé is WOW.
Persze picit sablonos, picit logikátlan, de lehet pont ezért jó. Nem tudom, de nagyon tetszett a az utolsó pár rész :K
Akinek tetszett, de úgy gondolta, hogy kicsit belassult a sorozat, az nyugodtan nézze végig :K

(#5889) Pipó


Pipó
őstag

Volt már veletek, hogy a gondolkodásotokat, beszédstílusotokat stb. egy-egy sorozat megváltoztatta. Még ha nem is véglegesen. Már másodszor veszem észre, hogy felveszem valaki stílusát az itthoni családi diskurzusokban. Először a Maffiózók volt rám ilyen hatással, most meg a Gengszterkorzó. Mindkét sorozatot elég gyorsan pörgettem, szinkronosan, talán ezért. Másképp beszélek az asszonnyal, gyerekekkel. Valahogy karakánabbul kiosztom őket és ez szerintem ezekből jött át.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5890) spammer válasza Pipó (#5889) üzenetére


spammer
veterán

Maffiózók :K :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5891) S e t h válasza Pipó (#5889) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor a Hannibalt ne kezdd el nézni!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5892) leslieke válasza Pipó (#5889) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5893) oriic válasza #54715584 (#5888) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mennyire képregényes a sorozat?

Live-Die-Respawn

(#5894) TazLeacher válasza spammer (#5890) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

+1 :))

(#5895) hdman válasza S e t h (#5891) üzenetére


hdman
őstag

Miért ne? (komolyan kérdezem, én még nem álltam neki :) )

Sopron city :)

(#5896) #54715584 válasza oriic (#5893) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mire gondolsz pontosan? A képregényt nem ismerem, nem tudom mennyire hasonlít rá.

(#5897) S e t h válasza hdman (#5895) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sem, de nem ennék szervet, főleg hozzátartozói körből nem.Amúgy poén akart lenni, mert kissé fura, ha valakinek a viselkedése egy sorozat hatására megváltozik, én utoljára gyerekként akartam Schwarzenegger,Stallone vagy Bruce Lee lenni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5898) TazLeacher válasza S e t h (#5897) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Veled még nem volt olyan, hogy sokat voltál együtt valakivel, akinek a szava járása volt valami (mondjuk minden második mondatot úgy kezdett, hogy "Bakker") és ez átragadt rád is? Na, itt semmi más nem történik, lényegében a szavak, mondatok, stílus ragad rád mondjuk 70 óra "tömény" arcodba nyomás után.

(#5899) Fandango válasza TazLeacher (#5898) üzenetére


Fandango
veterán

Ez valoban igy van, sajat tapasztalat (munkahelyen ram ragad a kollegak beszedstilusa)

(#5900) S e t h válasza TazLeacher (#5898) üzenetére


S e t h
nagyúr

De igen, történt, amikor össze voltam zárva két évig olyan személyekkel, akik egy teljesen más szubkultúrát alkottak és a szeretteim egy hónap múlva észrevételezték rajtam a változásokat.
De sorozatban?Pl a Maffiózók esetében mire kell gondolni?Mondjuk bár tudnám, feledni azt az iszonyatos akcentust, de gondolom te magára a megnyilvánulásokra gondoltál, de valljuk be, kőkeményen parasztban nyomta a családapa stylet.

szerk:ja bocs, Pipó vetette fel ,szóval elképzelésem sincs mire gondolt a Maffiózók, vagy Gengszterkorzó esetében, de feltételezem ,hogy a gengsztervilág mindenek feletti hatalma, mint példa vonzó számára és ezért vett fel allűröket.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.