Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#851) Plazmacucci válasza #32577792 (#850) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Samsung és Toshi. De nem kell ám elhinni, hogy sok az eladott fos WD :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#853) #32577792 válasza Plazmacucci (#851) üzenetére


#32577792
törölt tag

én mindent elhiszek:)

de egyébként le írtam valahol, hogy mennyire ciki az, mikor egy samsung notiban, semmi samsung nincs a feliraton kívül

sok vinyóm volt már, eddig 2 ment tönkre
a második is samu volt :C
mondjuk mindkettő régi széria volt

jeni
a z575 chipsete is sataIII-t tudna, de csak a SataII-t támogatja, nem csodálkoznék, ha samunál is így lenne :O

[ Szerkesztve ]

(#854) Plazmacucci válasza jeni (#852) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem sata II-be is berakhatod az ssd-t. Nem vennéd észre a különbséget. Legalábbis nekem a régi fos Compaqomban (945 chipset) is csodákat művelt egy ssd.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#855) erdey_a válasza #32577792 (#846) üzenetére


erdey_a
őstag

hát én megrángattam, de ez nem nyekereg istenbizony...
a céges dell viszont a kijelző hosszabb nyugalom után történő megmozdításakor akkorát reccsen, hogy mindenki felkapja a fejét azt gondolván, most töröm le

így vagy úgy, nálam nem fokmérője a nyekergés a "jóságnak".
olcsóbb kategóriában nyilván nem várható el ugyanaz az anyagminőség. csodák nincsenek. Kategóriájában szerintem átlagon felüli a samsung 300-as sorozata

Vérboci

(#856) vans?


vans?
őstag

udv!

mar megint problemam van a Samsung notival.. az egy dolog, hogy az otthoni wifivel szinte hasznalhatatlan, allandoan dobalja/lassum, de most mar a halozati kabeleket sem latja sehol. azt hittem, hogy itt a koleszban legalabb sima lesz a net, de mintha be sem dugnam a kabelt.. es mashol is ezt csinalja. egyszeruen szerviz? vagy probaljak ujratelepitest?

hábm bábm

(#857) Mikisys válasza vans? (#856) üzenetére


Mikisys
őstag

Engedélyezd a hálózati kapcsolatot, ha windows-t használsz.
Ha nem jelenik meg a tálcán alul a kapcsolódás, akkor több oka lehet, a gép meghibásodásán kívül, meg a szoftverhibákat figyelmen kívül hagyva.
Nyilván ahhoz, hogy működjön a "hálózati kapcsolatok", ahhoz fel kell telepíteni a szükséges programot.
Egyebek:
Nem él a kábel, hibás a csatlakozója, nincs rákötve a nagy-hálózatra, tehát kifelé nincs kapcsolat, stb......
A gép ha jó, akkor látnia kell a hálózatot, ha az is jó, - ez akár automatikusan működik, legalábbis nekem itthon igen.
Linux esetén automatikusan kapcsolódik a hálózatra, ha van és látni, meg ki is írja, felül.

Sok sikert a kapcsolódáshoz.

Üdv!

(#858) vans? válasza Mikisys (#857) üzenetére


vans?
őstag

Eddig minden rendben volt, szoval csak a meghibasodas lehet akkor szerintem, de meg az ujratelepitest megprobalom.

hábm bábm

(#859) Plazmacucci válasza vans? (#858) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha a lan is szarakszik, elképzelhető, hogy alaplappos. Elég sok meghibásodik, főleg a déli híd.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#861) Plazmacucci válasza jeni (#860) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legalább van munkánk :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#863) Plazmacucci válasza jeni (#862) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#864) Dhampir válasza jeni (#862) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez hatalmas! :C

(#865) #16849664


#16849664
törölt tag

Udvozlet! Nemregiben sikerult rendelnem egy Samsung NP300V (89.990Ft, 1 ev gari, rendszer nelkul) lapit. Sajnos meg nem erkezett meg, de azert lenne nehany kerdesem a hozzaertokhoz, hogy felkeszuljek :) A pontos tipusjelzeset nem tudom, de az i7-es procival, Nvidia 520MX-el es 6GB rammal szerelt valtozatrol lenne szo. Tehat az elso kerdesem az lenne, hogy mennyire melegedos? Gondolom azert az i7 nem hagyja hidegen... A masodik, hogy erre tenyleg csak eredeti Win7 megy fel? Sok helyen olvastam, itt fenntebb is, de valahogy nehezen tudom elkepzelni. Ez az 520MX mire eleg nagyjabol? Nem vagyok egy nagy jatekos, de azert nem vetek meg neha napjan egy kis gamet :DD Mik a gyenge pontjai? Mire kell fokozottabban ugyelni? Van valami egyedi szeriahibajuk? Bocsi, ha hosszu voltam, de sajnos meg nem volt szerencsem korabban Samsung notihoz :U

(#867) #32577792 válasza #16849664 (#865) üzenetére


#32577792
törölt tag

az a helyzet, hogy az 520MX kihajtásához egy i3 proci elegendő lenne, ha ezt nézzük, akkor felesleges az i7 erősen
kérdés, hogy már programokkal ki tudod-e használni vagy sem

op.rendszer: mi lehet még jogtiszta win. helyett? Linux. (warez meg tiltott a PH-n)
:DD :DD

(#868) #16849664


#16849664
törölt tag

jeni es ungawa: Igazabol en egy i3-ast terveztem, legfeljebb i5-ost. Mindenkeppen garisat akartam, mert felek mar a mas altal elhasznalt cuccoktol. Viszont penzem nem sok volt. A dedikalt kartya is jo ha van. Sajnos 100.000Ft alatt nem nagyon talaltam meg hasznaltan sem i3-as, dedikalt karis gepet, nem hogy i5-ost vagy i7-est. Ez a Samsung viszont teljesen uj. Igy ezt valasztottam. Az akku nem olyan nagy baj, ha nem bir sokat. Nem szempont nalam. Ez a melegedes fokban mennyi kb? Elozoleg egy Fujitsu-Siemensem volt, az terhelesre nagyon melegedett, pedig ki volt tisztitva, es ujra volt pasztazva. Mondjuk a kartya cserelve volt benne egy ATI Radeon HD3650-re, es a hutes nem volt rendesen megoldva a kartyanal. Ezert is dontottem egy uj gep mellett. En elsosorban netre, filmnezesre, zene es HD videok vagasara, es alkalmankent jatekra hasznalnam.

(#869) #32577792 válasza #16849664 (#868) üzenetére


#32577792
törölt tag

az ár jó nagyon érte, amire tervezed, tökéletes lesz
fujitsu-s: annál hűvösebb lesz, a samuknak jó a hűtése, nekem i5 volt ebben a szériában
mivel van benne optimus, így a dedikált csak szükség esetén fog bekapcsolni, minden másra ott a igpu
sztem nem fogod megbánni, ha az árat nézzük, semmiképpen

(#870) Mikisys válasza #16849664 (#865) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha igaz az i7-es processzor, akkor igen jó áron vetted meg.
Telepítsél Linuxot, az Ubuntu nagyon prímán fut és W7-es is jól működik, akár együtt is.
Én a Linuxot netre, levelezésre, szöveg, táblázat, kép, stb. használom, a W7-et pedig ami csak windows alapú rendszeren működik.
Az Nvidia átalgosnak mondható az i7-hez képest.
A többi része is lényeges a gépnek, együtt kell egy optimális teljesítményt nyújtania, nem pedig egy-egy részletében maximálist.
Írd meg majd , ha már beüzemelted, hogy milyen tapasztalatot szereztél.

Üdv!

(#871) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Noti vásárlás előtt vagyok, és az egyik kiszemelt egy Samsung NP530U4C-S01HU. 240k edigitalban.
Kérdésem az lenne, hogy milyen tapasztalatok vannak róla? Elég valamire ez a gt620m ami benne van?

Köszi előre is. Minden infót szívesen veszek :) :R

(#874) lama_lamm válasza jeni (#872) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Hát ja, sajnos az edigtal drága, de most 0%-os részletfizetés van, egyben meg nem lesz 200+ ezer forintom... :)

Lenovo alatt melyikre gondolsz? Még az idepad u410-et néztem, az is ebben az árban van.
A G55 meg felesleges, inkább irodai használat lesz, meg jó mobilitás kéne (max 2 kg) de jó lenne, ha egy-két játékot (Company of Heroes, SC2) tudnék játszani, amikor épp unom magam:)

(#876) Dhampir válasza lama_lamm (#871) üzenetére


Dhampir
félisten

Olcsóbban, 237 E-ért ITT kapsz Y580-at (Windows 7 nélkül), amiben brutális GTX 660M videokártya található. Játékra inkább ezt.

(#877) #16849664 válasza Mikisys (#870) üzenetére


#16849664
törölt tag

Szia! Koszi a tanacsokat mindenkinek, igyekszem majd megfogadni oket :) Termeszetesen ha meglesz, leirom majd az eszreveteleimet. Mar nagyon varom, hogy megerkezzen vegre :)) De sajnos a pontos idopontot nem tudom, csak azt, hogy 26-ig valamikor. Es egyebkent igen, valoban i7 lesz benne :DDD

(#878) #32577792


#32577792
törölt tag

Acert inkább nem ajánlgatnék még másnak sem..

(#879) Plazmacucci válasza #32577792 (#878) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig szerintem nem szarabb mint a nagy átlag :) Főleg, hogy olcsóbb a Samsung megoldásainál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#880) Gedeon31 válasza Plazmacucci (#879) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Samsung nem cserélgeti gyakran a gépeket. Ellenben az Asusnak mostanában sok gépe kijött,de ugyan olyan hamar el is tűntek. Fura és meglepő.

Nekem Acer van ,de soha többet nem vennék!

[ Szerkesztve ]

(#881) Plazmacucci válasza Gedeon31 (#880) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én meg Samsung 300E szériát nem vennék csak ha fegyverrel kényszerítenek :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#882) #32577792 válasza Plazmacucci (#879) üzenetére


#32577792
törölt tag

Semmi gond, használd őket egészséggel :)

én tuti nem veszek, van pár márka, ami nem kell és az Acer/PB azok közé tartozik ;)

szerk.:
én pl. minden további nélkül vennék újra 300-as samut
De Acert még akkor se kényszerítenének

[ Szerkesztve ]

(#883) Gedeon31 válasza Plazmacucci (#881) üzenetére


Gedeon31
addikt

Miért is, ha lehetne bővebben kifejteni.

(#884) Plazmacucci válasza Gedeon31 (#883) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A személyes véleményem következik. Ronda! A fedlap sérülékeny. Idővel kilazul a zsanérja az lcd résznél, és nagyon sok lcd meghibásodik abban a sorozatban. Az lcd körül a műanyag nem túl jó, szerelni (lcd csere) meg egyenesen ingerlő. Persze ha valaki csak asztalon használja, akkor ez elkerülhető, de olyan gépnek nem választanám amit az ember hurcibál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#885) Gedeon31 válasza Plazmacucci (#884) üzenetére


Gedeon31
addikt

Abban az árkategóriában mind egyforma sz@r, teljesen mindegy milyen gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#886) Plazmacucci válasza Gedeon31 (#885) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elképzelhető. Én csak azt látom amivel nap mint nap találkozok. Erről tudok véleményt alkotni. Egyébként Probookot vettem múlthéten 3 év garral 130-ért, szóval vannak olcsón jó gépek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#887) #32577792


#32577792
törölt tag

ronda vagy nem? hát vannak fura színek benne, az enyém fidesssz színben volt, ez kényszer volt, alkalmi vételben, de egyedi
zsanér: írtam én is, hogy nem túl bizalomgerjesztő, nem tudni mennyit bír ki, de asus k53, x sorozatnál jobb
nekem a tartalék gépem (hp nx7300) 3 alkalommal szorult kijelző cserére a kijelző műanyag káva repedése miatt, egyszer csak a keret volt cserélve, pedig az anno bizniccc kategória volt ha jól tudom

a túl sok nyitogatás a nyekergés miatt - akinek nem annak szerencséje - riasztó lehet

de kb. ennyi

(#889) Plazmacucci válasza #32577792 (#887) üzenetére


Plazmacucci
félisten

7300-am nekem is volt, és az lcd ment tönkre először :DDD Én egyébként az NP300E sorozatról beszéltem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#890) Plazmacucci válasza jeni (#888) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Olcsó volt? :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#891) #32577792 válasza Plazmacucci (#889) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát annak az a gyenge pontja, bár tény, hogy a touchpadja pl. rohadtul nem szerette a kv-t :DD
de szerencsére nem lett baja, tisztítva lett.

NP300E vagy V sorozat... a fém borítás a bill. alatt ami más, a fedlap sztem nem fém

(#893) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Samsung laptopokhoz milyen jellegű garancia jár, szervizbe személyesen kell bevinni, vagy futár szállítja be?

(#894) Plazmacucci válasza Dhampir (#893) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudtommal mind a két féle variáció létezik. Holnap meg tudom pontosan mondani, hogy melyik esetben melyik érvényes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#897) Dhampir válasza Plazmacucci (#894) üzenetére


Dhampir
félisten

Plazmacucci és jeni gyorsak voltatok! :C

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

Melyik ár/érték arányban a legütősebb Samsung laptop manapság?

[ Szerkesztve ]

(#898) Plazmacucci válasza Dhampir (#897) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem a Series 7 jön be leginkább. Masszív, de nem ormótlan, jól felszerelt. Keveset javítunk belőlük :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#900) Plazmacucci válasza jeni (#899) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ma fogtam egy RF511-et, az sem szarral gurít, de itthon nem nagyon kapni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.