Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1201) KDOG válasza KDOG (#1193) üzenetére


KDOG
tag

Na... telefonon egyet sikerült elérni... camponában nem szeretik felvenni.
"Én ehhez nem értek, hozza be"
:) nemvicc. Nem vittem. Vettem minipci-e kártyát, mondom soha nem megy tönkre, de hátha........ nagykerben is pislogtak, mit veszek....

Samsung mindenre gondolt, a szerelhetőségre nem. Kb 20+csavar, és pattintós műanyagfülek... Komolyan mint ha valami kínai tetrist szednék szét... ripp-ropp... éééééééééés hát nem szarul volt rajta az AUX kábel a kártyán (de ez mire kiderült) 6 hónapig érintkezett úgy ahogy... Most már rendesen. Meg is oldódott, a gond. Viszont elképesztő, hogy a gyártok a szerelhetőségre nullát gondolnak, meg az anyaghasználat ebben az árban.

Nem samsung fika... konkrétan a samsung az egyik márka, amit ajánlok, új és olcsó laptopban, ha mindenképp olyat akarnak. Viszont egy kis fejlődést TERVEZÉST elvárna az ember....

[ Szerkesztve ]

(#1202) lacibacsi válasza KDOG (#1200) üzenetére


lacibacsi
addikt

A külső ház egy megoldás. Olyannyira, hogy most is abban van a vinyó. De pont az a célom, hogy ne kelljen egy külön házat "cipelnem". Lehet, hogy lúzer dolog, de nekem csak egy ilyen kategóriás laptopom van, ebben szeretném megoldani a beépítést.

A ki-be szereléssel kapcsolatos tanácsod köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1203) SZATA válasza KDOG (#1200) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha ssd-t akarok berakni az optika helyére, akkor ugyan ez a művelet? RF511. Magyarul buhera az egész?

(#1204) misionline


misionline
tag

Üdv.

SAMSUNG NP370R5E-S01HU notit sikerült szerezni, alapból a cpu ba integrált grafikus vezérlőt használja, hogy lehet átváltani a dedikált vga ra?

(#1205) lsc válasza misionline (#1204) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha kell átvált, vagy jobb klikk az asztalon és a váltható grafikus rendszer konfigurálása.

Az élet kegyetlen .

(#1206) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!
Panelillesztéses kérdésem lenne.
Asztalon jobb klikkel lehet ezt állítani ugye, de folyton eldobja a beállításomat. Ez még a kisebbik baj, de ha alapvetően a windows felbontása ugyanaz mint a kijelzőé, akkor nem tudok itt állítani semmit. Így mindig le kell vennem a felbontást, azátn átállítani a panelillesztést aztán visszahúzni a felbontást ha valami 4:3-as játékot vagy akármit akarok használni.
Van valami külső program amivel ezt lehet vezérelni? Esetleg valami módszer hogy ne felejtse el a beállításaimat. Előre is köszi! :R
(Samsung NP300V5A-S02HU)

(#1207) lsc válasza pro70 (#1163) üzenetére


lsc
nagyúr

Megcsináltam win8-nál, meg is hülyült, be sem bootolt. Remélem holnap az ssd-vel jobb lesz.

Az élet kegyetlen .

(#1208) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy Samsung R520 as notebookom T3100 celeron procival.
A kérdésem az lenne, hogy tudom e upgrade- eni egy T9600-as procira?
Számit e valamit az FSB?

Minden választ előre is köszönök

(#1209) hejnekem


hejnekem
csendes tag

sziasztok

tudtok valamit a samsung series 7-ről, azon belül az np700ról? vélemények, tapasztalatok?

(#1210) Zsd1223


Zsd1223
csendes tag

Üdv!
Nekem az lenne a problémám, hogy egy teljesen jól működő Gyárilag Windows 8-al ellátott samsung gépet (NP300E5C-S05HU) szerettem volna újra telepíteni egy windows 7-el. Először a bootolással voltak problémáim, de sikerült megváltoztatni a bottolás sorrendjét nagy nehezen és sikerült feltelepíteni egy 32bites windows 7-et, csak ezt tudtam feltenni mert nem volt kéznél 64bites és fontos volt mindenképpen, hogy telepítve legyen. Ez után, hogy új partíciókat hoztam létre és felraktam a windows hetet a gép már nem akar bootolni lemezről és a BIOS-t sem tudom behozni, hogy átállítsam a bootolási sorrendet. Igazából mintha ki lenne kapcsolva a BIOS.

Ötletek, hogy miért nem tudom megnyitni? Esetleg valami megoldás? Jelenleg sehonnan és semmit nem bootol. Gondolkoztam azon, hogy valahogy a BIOS-t frissíteni kellene vagy esetleg valahogy eredeti állapotára visszaállítani.

(#1211) lsc válasza Zsd1223 (#1210) üzenetére


lsc
nagyúr

Tegnap hasonlóan jártam, amikor bekapcsolod azonnal nyomd az f2-őt, nekem úgy bejött a biosz.

Az élet kegyetlen .

(#1212) Zsd1223 válasza lsc (#1211) üzenetére


Zsd1223
csendes tag

Nekem nem a BIOS jön hanem egy lehetőség, hogy "melyik windowst akarom elindítani" de csak a WIndows 7 van a listán és más lehetőség nincs... itt kis keresgetéssel még lehet csökkentett módban futtatni és hasonlók, de a BIOS-t megnyitni nem.

(#1213) pro70 válasza lsc (#1207) üzenetére


pro70
tag

Azt nem vágom...csinált nekem hasonlót mikor a recovery particíót kimásoltam külső vinyóra, a gyárit totál lepucoltam, csinátam a "szokásos" "c" ill "d" partíciót és a teljes recoveryt bemásoltam a "d" partícióra..elkezdtem (volna) ráhúzni a 8-at és totál káosz, be se bootolt, teljesen megbolondította a "d"-n lévő recovery! Legkomolyabb hogy letöröltem az egészet ill. azt gondoltam hogy törlődött is, de nem :W ..Akárhányszor újrapartícionáltam, csinált magának rejtve 10-20 gigát! Megőrültem!!! Lényeg, formatáld a vinyódat, de lassan!...Én HDShredder-t használtam..szépen leküldött róla mindent, azóta f@sza ill. gondolom hogy jó, már eladtam :) SSD-del nem lesz gond, gondolom már hasít is a gépedbe!

Többiek

Ma reggel (és azóta is) ez a kép fogad, ha frissíteni próbálok [link]

...járt még így valaki rajtam kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1214) Dell XPS válasza pro70 (#1213) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amit leírtál nagyon hasznos, és végre előbbre viszi az embert...ezek a megmagyarázhatatlan dolgok segítik a felhasználót..

Üdv, Dell XPS

(#1215) pro70 válasza Mldcg2wd (#1208) üzenetére


pro70
tag

Nem tudod sajnos! A T3100 fsb-je 800MHz, T9600-nak 1066MHz...T9300, T9500, esetleg T8100, T8300 amire érdemes cserélned :R

(#1214) Dell XPS

Viszaolvasva, lehetne még mit csiszoni rajta :DDD, de ezek szerint a lényeg átment :)

[ Szerkesztve ]

(#1216) Zsd1223


Zsd1223
csendes tag

Hogy tudom formatálni az egészet úgy, hogy nem tudok be bootolni semmit? eddig mindig a telepítéssel együtt formatáltam... HDShredder-rel pedig nem nagyon sikerült mert ugye futó rendszerben nem tudja végigfuttatni a formatálást.

(#1217) Dell XPS válasza pro70 (#1215) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, lejött a lényeg....nagyon egyszerű vagy, finoman fogalmazva...

ahelyett, hogy segítenénk a topic-ot, fetisitálozod magad, elmebeteg módon.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1218) pro70 válasza Dell XPS (#1217) üzenetére


pro70
tag

Ment néked boozynewl egy helyreigazító ill. felkérés táncra privát üzenet ;]

(#1219) Dell XPS válasza pro70 (#1218) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, megkaptam a kulturáltságot..:Mi van te kis patkány, akarod hogy beleverjem a faszomat a szádba? Hívjál fel ribanc :R :R

Hát ennyit tudsz, sajnálatos módon....

Üdv, Dell XPS

(#1220) pro70 válasza Dell XPS (#1219) üzenetére


pro70
tag

Zavarba hozol ;]

(#1216) Zsd1223

Pedig nincs más megoldás...ha nincs másik merevlemezed, keresned kell valakit...szükséged lesz egy másik gépre és esetleg mobilrackre!

[ Szerkesztve ]

(#1221) Dell XPS válasza pro70 (#1220) üzenetére


Dell XPS
veterán

Zavart elméjű ember vagy, sajnos nincs rá mód, hogy kizárjunk. Ez a mai világ hozadéka...

Üdv, Dell XPS

(#1222) Zsd1223 válasza pro70 (#1220) üzenetére


Zsd1223
csendes tag

Másik gép még lenne is, de, hogy hogyan kezdjek neki azt nem tudom :D Szóval a laptop egyáltalán nem bootol sehonnan és a BIOS-t sem lehet behozni, tehát nem nagyon tudok elindítani egy telepítést sem.

(#1223) pro70 válasza Zsd1223 (#1222) üzenetére


pro70
tag

a BIOS-t sem lehet behozni

F2 és F10-zel se? ...az lehetetlen...vedd ki a vinyót, úgy próbáld!

(#1224) Zsd1223 válasza pro70 (#1223) üzenetére


Zsd1223
csendes tag

annyira nem értek, hozzá, hogy szétkapjam a notebookot :D viszont F2-vel az operációs rendszer kezelőt hozza be, vagy mit nem tudom pontosan... ott azt választhatom ki, hogy melyik operációs rendszert akarom elindítani de csak a Windows 7 van ott. F10-re semmit nem reagál.

(#1225) Zsd1223


Zsd1223
csendes tag

Elvileg megoldódott a probléma, találtam egy programot amit lefuttattam és elvileg mindent letörölt a merevlemezről, kikapcsoltam a gépet és azt vettem észre, hogy mikor elindítom egyszer csak leáll. ezt eljátszottam vagy háromszor mire feldolgoztam, hogy mi lehet a probléma... Windows 8-ot bedugtam pendriveről és egyből indult a telepítés ott szétosztottam a partíciókat és jelenleg telepít is. Viszont az lenne a kérdésem, hogy egy 750gigás vinyó esetén az jó, hogy csak 698at használhatok?

(#1226) pro70


pro70
tag

Az úgy jó ahogy van...ne foglakozz vele, csak összezavar :D

698GB = 714,752MB = 731,906,048KB = 749,471,793,152B

:R

(#1227) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Takarítókat kérünk topikba!! Köszönjük!!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1228) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

honnét tudok Samsung R538hoz drivereket leszedni. A wifivel lenne gondom. A router mellett is csak 3as, míg a T500 kint a teraszon is 5ösön fogja :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1229) fPApi


fPApi
őstag

Korábban írtam, hogy ha a notebook a saját energiagazdálkodási beállítása szerint megy aludni, akkor alvás közben folyamatosan megy a ventilátor, miközben ha egy parancsikonra rakott alvás paranccsal, akkor nem. Mivel használható választ nem kaptam, így tovább kutakodtam, és azt vettem észre, hogy ha a win 8 csempés felületén van a gép, amikor elmegy aludni, akkor minden rendben van, a ventilátor is "aluszik". Erre varrjon valaki gombot ...

(#1230) brainticket


brainticket
aktív tag

Sziasztok,
lenne egy Samsung laptopos problémám, hátha alapból vágjátok rá a választ:
tesómnak vettem egy SAMSUNG Series 7 NP700Z5C-S01HU laptopot decemberben, valami gond van vele a böngészőkkel, a cache-el konkrétabban, gyakran azt csinálja hogy csak szétesve, félig hoz be weboldalakat, és semmi más nem segít, csak ha teljesen törli a böngésző cache-t, előzményeket.
Firefoxban és chrome-ban is ezt csinálja (IE-t nem használ) szóval nem egy böngészőhöz köthető.
Nem lehet hogy a beépített kis gyorsító SSD működik valahogy rosszul a böngészőkkel? vagy valami egész más baja van?
Kegyetlenül idegesítő 20 percenként browser cache-t törölni...
Win8 van a gépen gyárilag

(#1231) Mikisys válasza brainticket (#1230) üzenetére


Mikisys
őstag

Jellegzetes Win(8) hiba.
Nem hagyja érvényesülni a Firefox-ot, vagy mást az Explorer.
Próbáld meg eltávolítani az Explorert, ha így sem jó, akkor javasolnám Linux telepítését az internet használatához és megszűnik minden hasonló hiba.

Üdv!

(#1232) fPApi válasza Mikisys (#1231) üzenetére


fPApi
őstag

Nem tudom mennyire jellegzetes, de nálam a win8 semmi ilyet nem csinál (sem SSD-vel, sem sima HDD-vel), pedig fenn van az Explorer is!

(#1233) brainticket válasza Mikisys (#1231) üzenetére


brainticket
aktív tag

Köszi, hát nem dobtál fel...
Húgom nem egy számtech guru, szerintem sokkot kapna a linuxtól, bár a Win8-tól is ordítva hányt kb, lehet ennél már egy linux is használhatóbb.

(#1234) lacibacsi


lacibacsi
addikt

NP300E5X-S02HU laptopra Win7 x64-et telepítettem. A Samu oldaláról letöltöttem a drivereket, amiket szépen sorban fel is raktam. Azonban azt vettem észre, hogy az Fn billentyűvel csak a hangerőt tudom szabályozni, illetve kikapcsolni, a többi funkció nem reagál.

A kérdésem az, hogy melyik drivert kellett volna feltennem, vagy mit hagyhattam ki a sorból? Vagy esetleg valami más titok van, amivel előhozhatom az Fn működését?

Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1235) pro70 válasza lacibacsi (#1234) üzenetére


pro70
tag

Samsung Easy settings Ugyanez a verzió található a hivatalos oldalon is!

(#1236) lacibacsi válasza pro70 (#1235) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. :R
Így már én is megtaláltam a hivatalos oldalon. Csak eddig nem tudtam, hogy mit keressek, a Samu meg nem írja oda, hogy mi mire való... :W

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1237) Mikisys válasza brainticket (#1233) üzenetére


Mikisys
őstag

Kár, pedig akartam. :)
Ha akármelyik Windows alatt nem működik megfelelően a gép, akkor az lehet, hogy hibás, vagy telepítési gond van vele, ütközik telepítés közben valamelyik hardver, a szoftverrel.

Ha mégis telepítesz Linuxot a gépre, az sokkal megbízhatóbb lesz internetezéshez, letöltésekhez, mint a W-akármelyik.
A Linux kezelése egyszerűbb, egyértelműbb és gyorsabb is.
Én Linuxot használok netezésre, levelezésre, szöveg-táblázat-egyéb kezelésére, mert mindent tud és ingyen, amit a Windows csak pénzért.
Néhány olyan progit, ami Windows alatt megy csak, azokat W7-alatt használom.

Üdv!

(#1238) fPApi válasza pro70 (#1213) üzenetére


fPApi
őstag

"Ma reggel (és azóta is) ez a kép fogad, ha frissíteni próbálok [link]"

Nálam is megjelent ez a hiba BIOS frissítésnél. Nálad megoldódott? ha igen, hogyan?

(#1239) pro70 válasza fPApi (#1238) üzenetére


pro70
tag

Végre valaki :D ...nem oldódott meg! Ezek szerint az a frissítés (P07ABE) hibás!

(#1240) fPApi válasza pro70 (#1239) üzenetére


fPApi
őstag

Én azért annyira nem örülök, hogy nem vagy egyedül ...
Valami biztos nem stimmel vele. Mindenesetre írtam a samsung-nak, meglátjuk mit válaszolnak.

(#1241) lsc válasza fPApi (#1240) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam is ugyanez, majd írd be légyszi mit válaszolnak.

Az a röhej hogy win 8 alatt egyszer frissített 07-re, de kipróbáltam hogy mi van ha beállítom a bioszt hogy tudjak win7-et telepíteni, akkor kiakadt teljesen, mire életre pofoztam "visszaállt" 05-re. Az a szép még hogy a wifi-t azóta nem mindig tölti be indulásnál, kevés erőforrásra hivatkozva.

Az élet kegyetlen .

(#1242) fPApi válasza lsc (#1241) üzenetére


fPApi
őstag

Megjött a válasz. És természetesen arra nem válaszoltak, hogy mi okozza a problémát és hogyan lehet az SW Update-en belül megoldani!
Helyette megadták a laptop honlapján is megtalálható BIOS Update Sotware elérési linkjét, amivel lehet a BIOS-t frissíteni (még nem próbáltam, hogy azzal megy-e, az SW Update-nek épp az lenne az értelme, hogy egyben lekezeli az összes frissítést).
Ennyit a szuper támogatásról!

[ Szerkesztve ]

(#1243) lsc válasza fPApi (#1242) üzenetére


lsc
nagyúr

Az sem jobb

Letölteni sem hagyja a bioszt, nálam valami koreai duna jön be.

Az élet kegyetlen .

(#1244) Drughi


Drughi
addikt

Jól tudom, hogy a Samsung Series 3 notiknál az NP300 szériát, az NP350 számmal jelzett gépek váltották?

(#1245) Mikisys válasza fPApi (#1242) üzenetére


Mikisys
őstag

Miért kellene a BIOS-t frissíteni?
Ha működik rendesen a gép, nem érdemes frissíteni, mert mint több felhasználó is írta, gubanc lett belőle.

Igen, részükről ez a támogatás, több nem is várható el. :(

Üdv!

(#1246) misionline


misionline
tag

Nemrég vettünk egy Samsung notit. SAMSUNG NP370R5E-S01HU
Win8 van rajta(hívatalos9
Böngészők nem jegyzik meg az oldalakhoz a felhasználónevet és a jelszót.
Mit lehet tenni?

(#1247) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Vettem ma egy Samsung series 3 NP350V5C-S05HU típusú gépet.
Egy gondom lenne vele, hogy a dedikált videókártyát sehogyse bírom működésre bírni. (AMD 7670m)

Eszközkezelő szerint minden rendben van, de mégsem.

Próbáltam a gyári drivert manuálisan feltenni, vagy a sw update progival, de nem ment.
AMD oldaláról leszedtem a 13.1-es catalystot, de úgy sem jó.
Illetve próbáltam az amd-s driver keresővel, de az nem is látja a kártyát

Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1248) erahurka válasza Drughi (#1247) üzenetére


erahurka
félisten

Dedikált vga csak akkor kapcsol be, ha valami gpu igényes dolgot futtatsz, mondjuk egy játékot. Windowst alapból az integrált cuccal hajtja.

(#1249) misionline válasza Drughi (#1247) üzenetére


misionline
tag

Elvileg magától kapcsolna be ha szükség lenne rá, pl játék stb, töltőnek rá kell lennie kötve állítólag csak akkor fog menni.

(#1250) leslieke válasza misionline (#1246) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beallítottad a jelszó megjegyzést a böngészőben?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.