Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1451) KBear válasza Bobrooney (#1449) üzenetére


KBear
tag

Szia, ott átállítottam enabled-re, de nem változott semmi.
Nekem is a P08ABE BIOS verzió van fenn, mint a kollégának.

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1452) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ezzel a laptoppal van valakinek tapasztalata vagy véleménye?

Samsung laptopoknál adnak olyan lemezt amin rajta vannak a win7 driverek?

(#1453) KBear válasza Gedeon31 (#1452) üzenetére


KBear
tag

Nekem nagyon hasonló van, de nem adtak hozzá CD-t. VAn egy samsungos frissítő program, az jelzi, ha érkezik valami frissíteni való. De láthatóan az is bevisz néha az utcába... :(((

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1454) Gedeon31 válasza KBear (#1453) üzenetére


Gedeon31
addikt

Néztem a Samsung weboldalát ,de ott csak xp-re vannak a driverek nem tudtam átállítani másik op rendszerre. [link]

Neked win8 van rajta? Jól tudom annál van ilyen program.

(#1455) KBear válasza Gedeon31 (#1454) üzenetére


KBear
tag

Igen, az enyém win8-as. Fura ez a sok xp driver egy újonnan kiadott gépnél. :F
Lehet, sima elírás...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1456) Bobrooney válasza Gedeon31 (#1452) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Alapvetően FreeOS-es így nem jár hozzá semmi lemez.
Szerintem nem ér ennyit ez a noti, 140-ért vettem ilyet i5ös procival + eredeti win7 Home Premium-al.

(#1457) Gedeon31 válasza Bobrooney (#1456) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezekre nem is lehet szerintem wp-t rakni.

Bobrooney azt hol vetted?

(#1458) KBear válasza Bobrooney (#1456) üzenetére


KBear
tag

Szia,
végignéztem a BIOS-t, amit emllítettél, az be van kapcsolva, ennek ellenére nem sikerült életet lehelni a fényerő állítóba. A 80%-os beállítás lehetőségét megtaláltam a Settingsben, be van kapcsolva, de ennek ellenére nem reagál az sem.

Megkérdezhetem, nálad működnek ezek a dolgok? És ha igen, akkor melyik BIOS verzió van fent nálad?

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1459) Bobrooney válasza Gedeon31 (#1457) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Itt PH-n, és vadi új volt :)) Szokott lenni a srácnak több db is.

(#1460) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Samsung Series 3 NP350V5C-S05HU notebookommal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a merevlemez (gondolom energiatakarékossági okokból) rendszeresen leáll, majd nem sokkal utána felpörög és megint leáll. A hangból erre gondolok. Nem zavar különösebben, viszont szerintem nem tesz jót a merevlemeznek ez a sok felpörgés-leállás. Hogy lehet ezt kikapcsolni?
Windows 8 fut rajta, gyári.

Illetve még korábban írtam, hogy a BIOS frissítés óta nem tudom szabályozni a fényerőt, állandóan maximális fényerőn üzemel. Gondolom még erre nincs megoldás.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1461) csasaKKP válasza KBear (#1447) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Azzal nekem is volt bajom, én lemerítettem 10% alá, majd utána dugtam töltőre és 80%-nál nem is tölti tovább. Visszaolvastam, látom a fényerővel többünknek van problémája, megoldás nincs egyenlőre.

Samsung Support nem írt vissza, de már abban sem vagyok biztos, hogy elküldte-e az oldal, mert még visszaigazoló (noreply) e-mail-t sem kaptam.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1462) Mikisys válasza csasaKKP (#1461) üzenetére


Mikisys
őstag

A frissítésekről már régebben megírtam a véleményem, nincs értelme, csak ha muszáj.
Linuxot használok, ott a rendszerbeállítások menüben állítható a fényerő, minden bekapcsolás után szükséges beállítani, mert nem jegyzi meg (afeneajódolgát).

Üdv!

(#1463) csasaKKP válasza Mikisys (#1462) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem is akartam én BIOS-t frissíteni, jobban félek én attól. :) Figyelmetlen voltam, és az SW Update-ben egyszerre frissítettem mindent, amit felajánlott (1 klikk).

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1464) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Gyárilag telepített win 8 volt a gépemen,leformáztam az egészet,szal nincs rajta(szerintem) a win8 telepitöje sem. Viszont olvastam egy olyat hogyha letöltök egy win8-at felrakom akkor amint netet kap a gépem akkor érvényesiti magát. Ez valóban így van,próbálta már valaki? Ha igen akkor teljesen mind1 melyik win8-at szedem le,aktiválni fogja magát?
Köszi előre is.

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1465) Bobrooney válasza Kozs (#1464) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát azért nézd meg, hogy Pro, Home, Premium, vagy RT vagy mi a kutya füle verzió.
Ha nem aktiválja magát akkor Aida64-ben (talán a licenszek menü alatt eléred). Pár kommentell lejebb volt a licenszelésről szó.

(#1466) net84 válasza net84 (#1443) üzenetére


net84
őstag

Erre valaki? >>> #1443

Read only...

(#1467) Bobrooney válasza net84 (#1466) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nézz utána vírusnak, malwarenak!

(#1468) net84 válasza Bobrooney (#1467) üzenetére


net84
őstag

Köszi, megnézem.
Habár nem tartom elképzelhetőnek, hacsak nincs valami mocsokság a driverekben vagy a win frissítésben... Meglássuk az eredményt.

Read only...

(#1469) JOMA89


JOMA89
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek...
Most vettem egy Samsung np300E5X-S01HU notebookot...
És kérdezném hogy ezek milyen hőmérsékleti adatok: CPU Package; CPU IA Cores; CPU GT Cores;
Most akkor a procim valós hőmérséklete a CPU 1. mag és 2. mag vagy a sima CPU melletti adat?

Még egy kérdés, a Silent módot mikor használjam? uTorrent, böngészés, filmeknél? Mert jóval visszafogja a teljesítményt, 900 Mhz-re... Amúgy Intel i3-mas Sandy 2370M dübörög benne...

http://kepfeltoltes.hu/view/130401/8781544962_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mielőbbi visszajelzéseteket előre is köszönöm!
További szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1470) Bobrooney válasza JOMA89 (#1469) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én ha a hőmérsékletre figyelek, akkor a magokat nézem, mivel ők a magasabb értékűek.
Silent módot én sose használom, így is elmegy 80%-os töltöttségnél is 4-5 órát. De akkor használd amikor jónak látod, nincs rá szabály.

[ Szerkesztve ]

(#1471) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Szeretném leszedni a notim alját, hogy kitisztítsam kicsit a venti környékét. A csavarok a talpak alatt vannak, az lenne a kérdésem hogy ezeket a talpakat hogy lehet visszatenni miután végeztem?
NP300V5A
Előre is köszi!
:R

(#1472) Bobrooney válasza erahurka (#1471) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Öntapadós, 1-2 levételt simán bírnak!

(#1473) erahurka válasza Bobrooney (#1472) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi!

Közben megoldódott másként. Az volt a bajom, hogy elég hangosan működött a gép, ezt hittem koszos de nem. Multkori frissítéssel lejött a Bing Desktop ami nagyon tetszik hogy váltogatja a hátteret, viszont minden indításnál crashel, és napközben is legalább egyszer behal. E mellett most észre vettem, hogy folyamatosan 25%-on járatja a procit. Bing Desktop-ot kilőttem, a gép egy perc alatt elhalkult.
Úgyhogy a "padlólemez" még fennmarad egy darabig :)

(#1474) Bobrooney válasza erahurka (#1473) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én bővítettem SSD-vel, így szétborítottam, nem sok porszemet láttam rajta, lassan 1 éves lesz a gép. :))
És a jobbik eset, ha csak valami alkalmazás fogja le. Optimalizálás Foreva! :DDD

(#1475) midnightstar


midnightstar
tag

Sziasztok!

Mi a különbség a Samsung NP350E és az NP350V között?

VAC up blyat

(#1476) Bobrooney válasza midnightstar (#1475) üzenetére


Bobrooney
senior tag

(#1477) midnightstar válasza Bobrooney (#1476) üzenetére


midnightstar
tag

Ebből nem tudtam meg semmit. Proci, VGA, RAM akárhogy variálható. NP300 esetén ez a fém borítás meg betétet jelenti, de itt mit?!

VAC up blyat

(#1478) fPApi válasza midnightstar (#1477) üzenetére


fPApi
őstag

"Ebből nem tudtam meg semmit."

Pedig szerintem egyértelműen látszik, hogy a gyártó szerint mi az alap különbség.

(#1479) midnightstar válasza fPApi (#1478) üzenetére


midnightstar
tag

Le ne írd véletlenül sem... :DD

VAC up blyat

(#1480) fPApi válasza midnightstar (#1479) üzenetére


fPApi
őstag

Miért írjam le, amikor a linkelt oldalon táblázatosan ott van, csak össze kell hasonlítani az egy sorban lévő jellemzőket. Az azért csak meg, vagy nem? Mit segít, ha egy baromi hosszú hsz-ben ugyanazt leírom?

(#1481) Drughi válasza midnightstar (#1479) üzenetére


Drughi
addikt

Más a hardver (proci, ram, vga, hdd)
Más a színe (más árnyalat)
Az NP350E vastagabb valamivel.

És mindez a linkelt oldalból tudom.
Ne csak nézzünk, lássunk is...

(#1482) pro70


pro70
tag

Legyen szíves írjon aki már frissített win7-et win8-ra online! Nem tudom hogy megy ez, ha tényleg 14.99€, akkor kérem :D

(#1483) online1986


online1986
tag

Sziasztok mi a véleményetek erről? SAMSUNG NP370R5V [link]

Specifikáció
Grafika

AMD Radeon™ HD 8750M grafikus 1 GB gDDR3 grafikus memória (PowerExpress)

Memória

8 GB DDR3 rendszermemória 1600 MHz (4 GB x 2)
2 SODIMM

Szín

Fehér

Hálózat

802.11bg/n 1 x 1
Bluetooth v4.0
Gigabit Ethernet [10 / 100 / 1000]

Bemenet

Sziget típusú billentyűzet, numerikus
Touchpad

Fogyasztás

3 Cellás (43 Wh)
40 W AC Adapter
60 W / W AC Adapter*
* Az adapter a rendszertől függően eltérő lehet.

Súly

1,99 kg (4,39 lbs)

Processor / Chipset

Intel® Core™ i3 Processzor 3110M (2,4 GHz, 3 MB L3 Cache)
Intel HM76

Kijelző

15,6" HD LED kijelző (1366 x 768), tükröződés-mentes

Hard Drive

1 TB S-ATA II merevlemez (5400 RPM)

Multimédia

Sztereo hangszórók ( 1,5 W x 2 )
SoundAlive™
Internal Digital Mic
720p HD Webkamera

Ports

1 VGA
1 HDMI
1 USB3.0 2 USB2.0
3-in-1 (SD, SDHC, SDXC) Multi-media kártya olvasó
1 fejhallgató kimenet / mikrofon bemenet
1 RJ45 (LAN)
1 DC-in

Biztonság

Security Slot

Méret

376 x 248 x 22,9 mm (14,8" x 9,76" x 0,9")

(#1484) Bobrooney válasza online1986 (#1483) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Nem tudom milyen célra szeretnéd?
Meg azt nem tudom a SW updater pl win7-nél fog-e működni, vagy csak win8-nál-e.

(#1485) SZATA válasza pro70 (#1482) üzenetére


SZATA
senior tag

Én megvettem így a win8at, letöltöttem, de még nem tettem fel. Annyi volt, csak nem tudom még él e az akció.

(#1486) KBear


KBear
tag

Sziasztok, volt már szó a Samsung notik fényerőproblémájáról korábban többször is. Nekem egy NP350V5C-S05HU-m van és egy ideje nem működik a fényerőállítás. Fn-re reagál, a kis csúszka megy szépen fel és le, de a fényerő nem változik. Ha nem Fn-nel próbálkozom, hanem egyéb helyeken, ahol ezt lehet még állítani, akkor sem változik a fényerő. A többi Fn funkciót úgy néztem, hogy rendben működnek. Tegnap próbaképpen csináltam egy recoveryt gyári állapotra, de ez sem oldotta meg a dolgot. Gyanús, hogy a legutóbbi BIOS frissítés óta van ez, de a recoverynek gondolom ezt is vissza kellett volna állítania (a helyreállítás utáni BIOS verzió számát elfelejtettem lecsekkolni és most nem vagyok a gép közelében :B ).
Van-e valakinek továbbra is hasonló problémája? Esetleg sikerült-e valami megoldást találni? Nemrég volt valaki aki írt a Samsung supportnak emiatt..., jött-e válasz esetleg?

A másik furcsaság, hogy néha (leginkább egy bizonyos oldal látogatásakor - böngészős flash játék Chrome alatt) a gép egyszer csak kiírja, hogy a videóvezérlő nem reagált, de sikerült helyre állítania magát. A játék ilyenkor kifagy, pontosabban eltűnik a játékfelület (de minden más marad, kurzor is), amit egy oldalfrissítés megold ugyan, de meglehetőst zavaró. Azóta volt, hogy ezen oldalon kívül is előjött ez az üzenet, de sokkal ritkábban és ilyenkor nem fagyott ki semmi. Egyébként Catalystban be van állítva, hogy Chrome alatt használhatja a videókártyát, hogy ne akadjon a játék.
Tapasztalt-e valaki hasonlót? Nincs -e ötletetek, hogy mitől lehet?

Alig pár hete használom a masinát, alig néhány dolog lett feltelepítve rá eddig. A Samsung saját sw frissítője frissítgette magát, én magam nem vadásztam drivereket (eredeti win8-al jött a gép), úgyhogy ebből nem nagyon következhet a probléma.

Szóval, ha valakinek vannak hasonló tapasztalatai, esetleg megoldási ötletei, akkor please!
Üdv

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1487) Bobrooney válasza KBear (#1486) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

A BIOS-t szerintem a recovery nem dobja vissza.
A "videóvezérlő nem reagált" - ezt próbáltad már másik driverrel? Nekem elég ritkán produkálja ezt a dolgot, és azt hiszem nekem is driver frissítés oldotta meg a gondot.

(#1488) KBear válasza Bobrooney (#1487) üzenetére


KBear
tag

Szia, ezek szerint nálad is előjön/előjött korábban ez az üzenet a videovezérlővel kapcsolatban?
Nálam elvileg a legfrissebb van fent a videovezérlőből, de a recovery után is ugyanazt a szériaszámot találtam, úgyhogy az valszeg nem frissült eddig nálam. Gondolkodtam, hogy próbálkozom egy régebbivel, de a Samsung oldalán meg nem találtam letölthetőt.
BIOS-t megnézem majd otthon, gyanús, hogy ott viszont maradt az új verzió a frissítés után is.
Valahogy lehet visszapakolni régi BIOST szerinted? Vagy marad a szervizjárat? Nem szívesen vinném... :(

Azért fura, hogy több embernél ugyanazokat a típushibákat hozza a Samsung. Ezek a kiadott sw frissítések is elég bug-osnak tűnnek. Egy ekkora gyártónak ezt nem nagyon lenne szabad megengednie magának. :U

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1489) Bobrooney válasza KBear (#1488) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Egy support kérdést megér az FN gombos cucc.
Nekem az asztali gépem is csinálta ezt nem csak a noti.
Milyen vga van a gépedben?
De vagy az Nvidia vagy az ATI oldalán találsz hozzá drivert szerintem :)

(#1490) csasaKKP válasza Bobrooney (#1489) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A Chrome alapértelmezés szerint az IGP-t használja (így a fő videovezérlő frissítése nem hiszem, hogy megoldást hozna). Egyébként AMD GPU van a gépben (nekem is ez van). Az Intel szerint IGP driver frissítés ügyében forduljak a Samsunghoz.

Fényerőszabályzásra nincs még megoldás, a Samsung nem írt vissza nekem. Írjon már más is nekik, hátha reagálnak.

Továbbá megnézné nekem valaki az Intel Grafikus vezérlőpultban a videovezérlő driver számát? Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1491) fPApi válasza Bobrooney (#1489) üzenetére


fPApi
őstag

"vagy az Nvidia vagy az ATI oldalán találsz hozzá drivert"
Notebook esetében a legritkább, hogy az adott video kártya gyártó drivere felmegy, általában a notebook gyártótól lehet csak drivert felrakni.

(#1492) Bobrooney válasza fPApi (#1491) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Tessék megnézni a gpu gyártó oldalát..... 2 drivert raktam fel az Nvidia oldaláról már, ami jó a notebookomhoz.
Itt van a legfrissebb: [link]

CsasaKKP: 8.15.10.2622 nekem ez a vezió van fent.

[ Szerkesztve ]

(#1493) SLSuny válasza Bobrooney (#1492) üzenetére


SLSuny
csendes tag

Sziasztok.

http://ipon.hu/webshop/product/samsung_series_3_np370r5e_s02hu/344158

Vélemény? LOL, CS, Metin2, Skype futna rajta fullosan?

(#1494) Bobrooney válasza SLSuny (#1493) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Szerintem el fog menni rajta, enyém is viszi a LOL-t 520MX-el, Diablo3 is megy, csak én energia takarékosban játszok velük, így nem melegszik annyira de kicsit kevesebb az fps-em.

(#1495) csasaKKP válasza fPApi (#1491) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Intel valóban nem megy fel. De a többivel is óvatosan kellene bánni. Három hete írtam, hogy mit összeszenvedtem a 7670M-el a notimban. Csak egy rendszervisszaállítás segített.

@Bobrooney: Köszönöm. Nekem 9.17.10.2817 van fent, nincs frissebb az SW Update szerint. Neked talál frissebbet? Ha nem leírnád a notid típusát. Megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1496) Bobrooney válasza csasaKKP (#1495) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Melyikkel keresed? SWupdate ? Vagy a SWUpdate Plus?

(#1497) Bobrooney válasza csasaKKP (#1495) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nekem nem talál új verziót, igaz nekem már SSD virít a gépemben, nem tudom ez befolyásolja-e.
Az nvidia oldalán találtam újabbat a vga-mhoz.
Belementem az Intelnek a SW-be ott az Options and Support -> Graphics Driver Download
ott a linken meglesi neked, hogy van-e újabb.
Az én notim: NP300V5A-S06HU Win7 64 Bit

(#1498) csasaKKP válasza Bobrooney (#1496) üzenetére


csasaKKP
senior tag

SW Update. Gyári szoftver. Mármint ezzel szállították a gépet.

Értem. Köszönöm. Igen, ott van, hogy videovezérlő meghajtó (majd' 900 MiB! :Y ), de nincs frissebb.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1499) lsc válasza csasaKKP (#1495) üzenetére


lsc
nagyúr

Amd-hez csak olyan driver jó amiben integrálva van az intel driver is, olyan meg tudtommal csak samsungnál van.

Az élet kegyetlen .

(#1500) fPApi válasza Bobrooney (#1492) üzenetére


fPApi
őstag

"Tessék megnézni a gpu gyártó oldalát"
Megnéztem, az elmúlt években több notebook esetében is, és eddig egyszer sem sikerült onnan felrakni, csak a notebook honlapján lévőt. Úgy látszik nekem pechem van.
Asztali gépekre onnan rakom, úgyhogy ismerem a dolgot, de notebooknál eddig nem ment.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.