Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1051) Szbarna87


Szbarna87
csendes tag

sziasztok
Laptopot szeretnék venni kinéztem ezt a Samsung Series 3 350V5C

http://www.t-home.hu/lakossagi/extrak/digitalis_otthon/notebook/samsung_np350v5c
(alul vannak jellemzői)

szóval kinéztem ezt a samsungot mert nagyon jó áron tudnám meg venni thometól csak nem tudom hogy meg éri e meg venni. Annyira nem értek a laptopokhoz ezért kérem a segítségetek hogy jó e ez a laptop. pl. engem az a a intel pentium proci zavar vagyis inkább az hogy nem ismerem sose volt még ilyen procim. Meg sajnos nem nagyon találtam róla teszteket több adatot így nem tudom azt se milyen videokari van benne pontosan vagyis mit tud.Vagy a kijelző mindenki azt mondja hogy led matt kijelzöt vegyek de ez a samsung tükröződésmentes kijelzője van ez ugyan az mint a matt vagy teljesen más??
Meg alapjáratón mi a véleményetek a samsungról megbízható jók stb???
100k tudnám meg venni
érték ár arányban ez jó??

[ Szerkesztve ]

(#1052) erahurka válasza Szbarna87 (#1051) üzenetére


erahurka
félisten

A tükröződés mentes kijelző matt.
Nekem eddig jól működik a gépem, bár a funkciógombokat kezelő program néha lassú tud lenni.
A proci nem tűnik nagy eresztésnek az intel honlapja alapján. Netezni, dokumentumokat szerkeszteni szerintem elég, viszont HD videó lejátszásra már nem vennék mérget. A videokártya integrált Intel, a proci alapján a gyengébbik fajtából, de a fenti dolgokra ez is biztosan elég.

Nem rossz az ár/érték aránya, kb. ilyen gépeket nyomnak ennyiért, de azért szerintem nézz szét hátha van valahol valami akció vagy kifutó széria jó áron.

Esetleg ha rá tudsz szánni még egy kis pénzt, 120 körül már kapni core i3-mal szerelt gépeket, azok tuti viszik a HD filmeket is.

(#1053) Szbarna87 válasza erahurka (#1052) üzenetére


Szbarna87
csendes tag

értem köszönöm a választ ezt csak azért venné mert itt olcsón tudnám beszerezni
akkor keressek valami mást

(#1054) erahurka válasza Szbarna87 (#1053) üzenetére


erahurka
félisten

Mire szeretnéd használni? Ha csak netezni meg dokumentumokat szerkesztgetni kell akkor jó választás lehet. Samsungok jók akku időben.

(#1055) Szbarna87


Szbarna87
csendes tag

hát azért kicsit többre pl jó lenne ha hd film futna rajta adatbázis kezelés bőven fog menni rajta stb azért dolgoztatnám
játszani nem akarok rajta ara ott az asztali :D

(#1056) erahurka válasza Szbarna87 (#1055) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet ez is visz HD filmeket, csak tippeltem a proci leírása alapján.
Itt van szó a GPU-ról, nem igazán ír semmit a HD filmezésről.
Szerintem írj valami ömlesztett laptopos topikba, ott többen vannak. Lehet pont jó neked ez a gép arra amit írtál.

(#1057) Szbarna87


Szbarna87
csendes tag

írtam már de nem nagyon jött válasz :D

(#1058) kzozo85 válasza Dell XPS (#1050) üzenetére


kzozo85
csendes tag

Köszi!!!
Nem tudtam, hogy F4...

(#1059) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Sziasztok.
Meg tudjatok mondani hogy samsung noti garancias javitasahoz eleg-e a garanciajegy vagy szamla-blokk mindenkeppen kell?

(#1060) dJ Peer válasza a.t.t.i. (#1059) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Elég a garanciajegy.

(#1061) a.t.t.i. válasza dJ Peer (#1060) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Tutibiztos ugye?
Most vennek egy notit,es szamla nincs.

(#1062) Dell XPS válasza a.t.t.i. (#1061) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ahogy a kolléga is mondja: elég hozzá...

Üdv, Dell XPS

(#1063) a.t.t.i. válasza Dell XPS (#1062) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Koszi mindenkinek,akkor meg merem venni:)

(#1064) a.t.t.i. válasza a.t.t.i. (#1063) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Csak nem nyugodtam,a samsung ügyfélszolgálat szerint kell hozzá blokk,
a westendben lévő márkabolt szerint felveszik blokk nélkül,csak ha cserére kerül a sor,akkor már kell blokk.
Azért megvettem a notit,és nagykert holnap felhivom valami potlólagos számla ügyben:)

(#1065) Dell XPS válasza a.t.t.i. (#1064) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a visszajelzést, a garanciális szervizelésre/javításra fókuszáltam, és igen, a csere is bejátszhat..(reméljük nem) És melyik típusnak vagy szerencsés gazdája?

Üdv, Dell XPS

(#1066) a.t.t.i. válasza Dell XPS (#1065) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

NP300V5A-S07HU
Hófehér,ezüsttel,naaagyon szép!

(#1067) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Az mitől lehet hogy win8alatt nem látom a dvd meghajtót?

(#1068) dJ Peer válasza a.t.t.i. (#1067) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Azt hiszem a bios-ban kell állítani, AHCI, vagy SATA módot. De pontosabban én sem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1069) a.t.t.i. válasza dJ Peer (#1068) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Mivel jön elő a bios?
A smasung support center sem megy fel.

(#1070) dJ Peer válasza a.t.t.i. (#1069) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

F2 vagy Del

(#1071) a.t.t.i. válasza dJ Peer (#1070) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nem találtam ilyet a biosban.

(#1072) dJ Peer válasza a.t.t.i. (#1071) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Talán valami ilyesmi lehet a gond, de kérdezz rá a Win 8-as topikban is, lehet van valami baja a win8cal.
[link]
Pendrive-ról telepítetted?

(#1073) a.t.t.i. válasza dJ Peer (#1072) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Win7ről telepitettem a win8at tisztán lemezről!
win7alatt jó volt a dvd meghajtó!

(#1074) Mikisys válasza a.t.t.i. (#1073) üzenetére


Mikisys
őstag

Elképzelhető, hogy a Samsung "support" nem kompatibilis a Win8-al, tehát nem fog rendesen működni, lefagy, vagy nem látja azt sem, ami pedig biztosan benne van.
Szerviz segítséget kell kérni hozzá.

Nálam sem tökéletes a Samsung support Win7 alatt sem, nem is használom.

Nem érdemes felültelepíteni valamilyen rendszert, ha az egyébként jól működik.
A mai "digitális" világban sok a selejt program és mégis ajánlják, eladják, - sajnos sokan meg is veszik, pedig semmivel nem tud többet az előzőnél, csak a "bőre" más (napozott, szolizott, olajozott).

Üdv!

(#1075) a.t.t.i. válasza Mikisys (#1074) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

A support center egyáltalán nem megy fel:(

(#1076) dJ Peer válasza a.t.t.i. (#1073) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor a Win 8cat nem szereti, kérdezz rá a Win 8 topikban.

(#1074) Mikisys: +1

(#1077) Mikisys válasza a.t.t.i. (#1075) üzenetére


Mikisys
őstag

Ütközés van a kétféle szoftver között, ne erőltesd.
A Samsung support nélkül is minden eszköznek, programnak rendesen kell mennie, ha nem, vidd szervizbe, mielőtt a szoftverek hardverhibát okoznának. ( Sajnos ez lehetséges! )

Üdv!

(#1078) SZATA


SZATA
senior tag

Milyen lehetőség van egy RF511-S05 laptopba SSD-t rakni? Esetleg a CD meghajtó helyére? Nem szeretnék buhera megoldást, mert garanciális még.

Köszi!

(#1079) knuckle válasza SZATA (#1078) üzenetére


knuckle
aktív tag

Szia

Két lehetőség is van.
Az egyik az a vinyó helyére aránylag nagyobb (legalább 256Gb-os) SSD-t raksz.
A másik viszont az általad említett dvd meghajtó helyére beszerelhető keret, amibe a notiban találhatő 1TB-os Sata2-es vinyót belepászítod:) Kb. 5 k ért vettem annó, egy egész csavart kell nagyon finoman kicsavarni, és ki is jött a cucc:)
Enyém is garis, de simán szépen vissza lehet állítani az eredeti állapotot, ha nem teszed tönkre a csavart:)

Ami FONTOS:

Az SSD-t mindenképpen a vinyó helyére kell tenni!

És lehetőleg Sata3-as legyen:) mert a masinéria tudja:)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#1080) SZATA válasza knuckle (#1079) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszönöm az infót. Ilyen beépítő keretet hol lehet venni, és mennyire eszköz specifikus. Veszek valamilyet ami szinte mindegyikhez jó, vagy ehhez a típushoz kell keresni? Tudnál linkelni egyet?
A szerelést nem lehet megcsináltatni a Samu szervízzel?

(#1081) knuckle válasza SZATA (#1080) üzenetére


knuckle
aktív tag

biztos meg lehet csináltatni a szervízzel, de nem gondolom, hogy összeségében 2 db csavar gondot okozna:)

egyébként itt egy link:

[link]

bár talán, ha még jobban körülnézel találsz olcsóbban is:)

nekem egy ilyenben van a terrás vinyó, ami csak akkor kapcsol be, ha valamit ír is rá vagy olvas.
Egyébként meg a 830-as sorozatú 64Gb-os Samu SSD van a vinyó helyén...
Valamint a 2Gb-os memóriát lecseréltem egy 4Gb-osra, így összesen 8Gb rendszermemóriám van.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#1082) kovpist


kovpist
csendes tag

Felakarom rakni rá a win 7-t de előretelepített win8 van rajta és nem tudom bebootoltatni cd-ről mit csináljak vele?A bootsorrend is jó mer előbb cd utánna hdd van de nem bootol vamiért
Valakinek van ötlete mi lehet vele?

(#1083) Dell XPS válasza kovpist (#1082) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Biztosan jó a telepítő lemez, mert ha nem, akkor nem fog menni...

Üdv, Dell XPS

(#1084) kovpist válasza Dell XPS (#1083) üzenetére


kovpist
csendes tag

Biztos h jó mer nemrég telepítettem róla

(#1085) vilnyos válasza kzozo85 (#1058) üzenetére


vilnyos
csendes tag

Sziasztok.

Samsung 300E5C-S04 typu laptop került hozzám windows 8 telepítést stb...

Olyan probléma merült fel, hogy telepítések után a partíciót 2 részre szerettem volna szedni, miközben csinálta behalt a gép. Ez még nem okozna problémát ha újra tudnám telepíteni a windowst. Na most mi van akkor ha nem működik az F4 ??? utána olvastam, talán a régebbi típusokon működik sajnos ezen nem a ALT + CTRL + F10 ahol elvileg lehetne admin toolt- létrehozni. sajnos ez a verzió se működik. Leszedtem a Hirens boot CD-t hátha azzal meg tudom nézni a partíciókat és hátha csak egy aktiválásra van szükség. Sajnos hiába bootoltatom cdről .. semmi :D továbbra is a Recovery képernyő...

Egyik ismerősöm találkozott már ezzel a problémával.. Neki seriahibát mondtak és cserélték a gépet.

valaki esetleg ötlet? Tudnátok 1-2 tippel segíteni? mára már kifogytam..

ÜDv. Vilmos

(#1086) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Samsung NP300E5X-S02HU notebook, tud UEFI-t, vagy csak hagyományos BIOS-os?

Kösz!

(#1087) a.t.t.i. válasza Mikisys (#1077) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Elinditottam az easy updatert kompatibils módbanés rögtön felajánlottan a saját frissitését.
Most már jó és minden drivert lefrissitett.

(#1088) Mikisys válasza a.t.t.i. (#1087) üzenetére


Mikisys
őstag

Örülök, hogy sikerült.
De ne erőltess rá mindenfélét, mert összomolhat a rendszer, mint ez más gépeknél is előfordul.

Kellemes ünnepeket!

Üdv!

(#1089) beach head


beach head
senior tag

hali

mi a véleményetek a Samsung NP300E5X-A01HU-ról?

[link]

(#1090) dJ Peer válasza beach head (#1089) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szia!

Ha nem akarsz játszani vele, vagy komolyabb rendereléseket, videóvágásokat csinálni, akkor jó választás lehet ennyi pénzért.

(#1091) tengo24


tengo24
tag

Hali!

Van egy Samsung Series 3 Np350V5C-A01HU notim, Win7 op.rendszerrel. Két hetes a gép először gyár win7 volt rajta, de újratelepítettem egy másik Win7-el.
A problémám az, hogy a dvd-meghajtó tálcája magától naponta többször is kinyílik?
Gyári Win7-el is csinálta. Vírust nem talál sem a Nod, sem a Norton.
Valaki tudna segíteni?

(#1092) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

SZiasztok!

NP300-E5A notinál szeretném ha Win8 alatt működnének az Fn funkcióbillenytűket kezelő progi. Win7 alatt azthiszem ezt az Easy Settings nevű alkalmazás végezte, szépen mutatta, ha szabályzom a fényerőt, ki-be kapcsolom a wifit, stb.
Win8-nál nem kúszik fel kompatibilitási módban sem.

Valaki tud rá megoldást?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1093) Mikisys válasza tengo24 (#1091) üzenetére


Mikisys
őstag

Lehet, hogy a BIOS menüjében az elsődleges hardver a DVD és ezért innen akar bootolni, és kérné a lemezt.
Ezért tolja ki minden indításkor a tepsit.
Át kell állítani a boot sorrendet, hogy a HDD legyen az elsődleges, a többi utána, ahogy tetszik.
Ha nem ez az oka a jelenségnek, akkor javasolnám szerviz segítséget kérni a probléma megoldására.

BUÉK!

Üdv!

(#1094) Mikisys válasza tomy_cz (#1092) üzenetére


Mikisys
őstag

Lásd a 1074-es hozzászólást is.
Valószínűleg nem kompatibilis a Samsung a Win 8 egyéb részeivel, ezért nem működnek megfelelően az Fn-gombok.
Nekem Win 7 alatt sem, Linux alatt pedig, pláne nem működnek az Fn-gombok, de nem is létfontosságúak a számomra.

Más kérdés, hogy a gyártók(!) ugyan miért nem veszik maguknak a fáradtságot, hogy a holt gépeikbe rendes lelket verjenek és ne nekünk, felhasználóknak kelljen mindenféle trükkökhöz folyamodni, hogy használni tudjuk a gépet. (Lehet, hogy "fáradtság" helyett szakértelem kéne?)

BUÉK!

Üdv!

(#1095) tomy_cz válasza Mikisys (#1094) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Igen, főleg akkor veri ki nálami a biztosítékot amikor felmegyek a samu oldalára és ki van biggyesztve, hogy "A Samsung a Windows 8 -at ajánlja". :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1096) Mikisys válasza tomy_cz (#1095) üzenetére


Mikisys
őstag

Cseréld ki a biztosítékodat dupla értékűre. :)

Ne csüggedj, de ne is higyj annak az oldalnak.
Én minden bekapcsolás, beindulás után manuálisan állítom be a fényerőt, megszoktam.
Örülök, hogy egyébként hibátlanul és csendesen működik a gépem, már több, mint egy éve.

Üdv!

(#1097) a.t.t.i. válasza tomy_cz (#1095) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

A touchpad drivere kezeli az fn billentyüket.
Feltettem a w8at,minden frissitést telepitettem,addig nem ment fel az update center sem.
Aztán egyszer csak kiírta hogy frissítése van,és az aztán leszedett minden új drivert.

(#1098) tomy_cz válasza a.t.t.i. (#1097) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Már mindent felpakoltam, megcsináltam a WIndowsUpdate-et is, de konkrétan ilyet, hogy UpdateCenter nem is találok.
SWUpdate progit tudok letlteni, amivel a drivereket lehet letölteni, a megfelelő notebooktípus kiválasztása után. Innen már minden drivert leszedtem és felraktam, de továbbra sincs semmi.
A másik a SupportCenter, de ez meg csak egy összefoglalót csinál a paraméterekről és a driverek állpotáró, de itt frissíteni nem lehet.
A TouchPad driver-ből is van kétfajta (Elan és Synaptics), de tkp egyik sem műkdik.

Tudnál linkelni esetleg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1099) a.t.t.i. válasza tomy_cz (#1098) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Support center!
A samsung terméktámogatásnál szedtem le,és utána lefrissitette magát.
Telepitőket le tudom menteni,de 230mb.
Esetleg skype-on tudnám átküldeni.

samsung oldal

[ Szerkesztve ]

(#1100) tomy_cz válasza a.t.t.i. (#1099) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Csináltam egy BIOS frissítést, így most a fényerőállítást is mutatja a kijelzőn, de csak a Win8 beépített funkciója.
Még majd nyúzom tovább...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.