Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2001) Csorbi válasza ruzsass (#2000) üzenetére


Csorbi
addikt

Na akkor meg se próbálom... :( Írtem ennek a Kft-nek is, hátha...

(#2002) ruzsass válasza Csorbi (#2001) üzenetére


ruzsass
tag

Kipróbálni szerintem mindenképpen érdemes sose lehet tudni lehet, hogy nálad pont ez jön be.

(#2003) Toxy


Toxy
aktív tag

Samsung NP350V5C notebookban lehet cserélni a vga-t?

Ha igen mi tehető bele?

Köszi

(#2004) csasaKKP válasza Toxy (#2003) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Tudomásom szerint nem, alaplapra van BGA-zva (forrasztva). Nem vagy elégedett a 7670M-el? Milxen CPU van a notidban?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2005) Toxy válasza csasaKKP (#2004) üzenetére


Toxy
aktív tag

I7-3630QM van a gépben.

Elégedett vagyok jelenleg. Csak későbbiekbe gondolva gondoltam, de akkor nem lehet.

Köszi a választ.

(#2006) csasaKKP válasza Toxy (#2005) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ha szakemberhez viszed, cserélhet benne GPU-t, újra BGA-zza és működik. Viszont drága mulatság.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2007) Drughi válasza csasaKKP (#2006) üzenetére


Drughi
addikt

és búcsút inthet a garanciának

(#2008) ruzsass válasza Toxy (#2005) üzenetére


ruzsass
tag

Kedves Samsung NP350V5C-S04HU tulajok,

már egy hete szenvedek a Win8 HDD-ről SSD-re költöztetésével és úgy néz ki, hogy egy gyári lemezképpel meg lehetne csinálni, csak az a bajom, hogy nem én vagyok a gép első tulaja és az előző tulaj az első indításkor nem csinált róla mentést, így ha valaki lenne olyan szíves és Budapesten lakik vagy jár és esetleg megvan neki kiírt DVD-n vagy külső winyóra(amit természetesen viszek) kimentené nekem(Samsung Recovery programmal lehet) azt nagyon megköszönném.

(#2009) Toxy válasza ruzsass (#2008) üzenetére


Toxy
aktív tag

Nekem sincsenek már meg a recovery partíciók, mert töröltem egyből mikor vettem gépet. (kicsit bánom is).

De msdn-es érintetlen win8 iso-t letöltve s feltéve aktiválódik a windows.

S pont ma csináltam a gyári 1TB hdről egy költöztetést az SSD-re. Igaz ezt a samsung szoftvere csinálta meg hibátlanul.

(#2010) csasaKKP válasza Drughi (#2007) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Akkor is búcsút inthetne, ha cserélhető lenne...

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2011) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,egy NP-355V5C tip. notiban upgradelt-e valaki kijelzőt. Esetleg mi lenne az elérhető legnagyobb felbontású kijelző ami gond nélkül menne.Nézett már valaki utána?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2012) csasaKKP válasza sputyi70 (#2011) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Lehet upgrade-elni, de ez is garanciavesztés. Ráadásul én nem ajánlom, csak ha hibás a kijelző...
Fontos, hogy ugyan ahhoz a típushoz vegyél LCD kijelzőt(nagyságban semmiképp sem lehet eltérés), és hogy a csatlakozók (LVDS, szalagkábel pl.) pont ugyan oda essenek, mint az eredeti, régi kijelzőn.
Az IGP/GPU kezelni tudja a nagyobb felbontást, viszont nagyobb felbontás/fényerő mellé nagyobb fogyasztás társul.
Mindenképp szakemberrel kell csináltatni.

Szerk.: Ha nem ugyanoda esnek a csatlakozók: YouTube

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2013) sputyi70 válasza csasaKKP (#2012) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok. Köszi. Egyszerűen nem értem,hogy lehet 2013-ban egy majd 180k-s lapost még mindig 1366x768-as felbontású hulladék kilejzővel szerelni. Nem hiszem hogy annyival drágább volna egy normálisabbat belerakni. Ezer éves T-61 em 1600x900 as. Hihetelen. Mindegy azért felhajtok egyet valahonnan. :)

(#2014) SZATA válasza sputyi70 (#2013) üzenetére


SZATA
senior tag

Az én gépem 200e volt, de a képernyőben nem a felbontása idegesít (ugyan annyi). Alacsony betekintési szög, kontraszt, borzasztó színvisszadás.

(#2015) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Notebook táskát/tokot szeretnék venni NP900 "13 notebookra, nagyon sok féle táskát látok a piacon, szerintetek melyik a legjobb minőségre? Nekem nulla tapasztalatom van ebben a témában...

Nem tudom hogy van e olyan amibe gumi is bele van építve, olyanra gondolok mint az otterbox pl a telefonoknál....hogy minnél jobb legyen a védelem.

Nehogy sérüljön a kicsike, mert nagyon megszerettem :)

Üdv,

(#2016) 18Roli18


18Roli18
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Np370R5E S02HU típusú laptop. Gyári előre telepített windows 8-at szerettem volna Win7-re cserélni. Már a kezdet kezdetén problémába ütköztem, ugyanis a biosban nem tudtam beállítani hogy Usb-ről bootolja be a pendrive-on lévő Win 7-et. Egyszerűen nem ismeri fel a pendrive-ot, mint lehetőséget, csak a vinyót.
Kérdésem: Mi lehet a probléma és mi lehet a megoldás???

Köszönöm előre is segítségeteket.

(#2017) Csorbi válasza 18Roli18 (#2016) üzenetére


Csorbi
addikt

BIOS-ban a Secure Boot-ot állítsd át Disabled-re. Miért akarod lecserélni a 8-at 7-re? Csak az új menü miatt?

(#2018) 18Roli18 válasza Csorbi (#2017) üzenetére


18Roli18
csendes tag

Nem szimpatikus a win 8, egyszerűen nem tetszik. Átállítottam amit mondtál és továbbra is tök üres. Most a vinyót se adja be mint lehetőséget.

(#2019) Csorbi válasza 18Roli18 (#2018) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezeket kell végigvinni: [link]

Ám előtte én ezt még kipróbálnám a helyedben a Windows 8-on, hátha mégis megtetszik: [link] Én se rajongtam érte, ám ezzel már egy az egyben Windows 7-es feelingem van :)

(#2020) 18Roli18 válasza Csorbi (#2019) üzenetére


18Roli18
csendes tag

Nos először is köszönöm a segítséget! Eljutottam addig hogy ki tudtam választani a pendrive-ot. Azonban most az a probléma hogy hibát ír ki. Idézem:D

File:/Boot/BCD
Status: 0xc0000098
Info: the windows boot configuration data file does not contain a valid os entry

Gondolom a pendrive-al lehet most gond. Megpróbálom azt újra írni és ha nem megy jelentkezem! :) Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#2021) 18Roli18


18Roli18
csendes tag

Bebootolta a pendrive-ról a win7-et. El is kezdi az információgyűjtést. Szét dobom a partíciókat és kiírja hogy nem telepíthető a lemezre a windows mert a kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

Ugyhogy megint megakadtam. :F

[ Szerkesztve ]

(#2022) Csorbi válasza 18Roli18 (#2021) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát miért nem törlöd a partíciókat, és hozod létre őket MBR formátumban? :U

(#2023) kecsawi válasza 18Roli18 (#2021) üzenetére


kecsawi
senior tag

Előtte ajánlatos lementeni a rendszert a samsung programjával lemezre, vagy hordozható háttértárra!

(#2024) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy Samsung NP370R5E S02HU Notebookom:

Az lenne a probléma, hogy beépített az aksim, és így nem tudom kivenni. Viszont a Samsungnak van ilyen Battery Life Extender nevű programja, amit a User Guide-ban találtam. Viszont nekem olyan van, amit nem is említ a User Guide - Eco Mode - ami csak a széndioxid képződést csökkenti ^^ Viszont a másik app nincs ott.
Mivel nem tudom kivenni az aksit, és a program sincs... Milyen ötleted van, hogy nyugodtan tudjak játszani a gépen, úgy, hogy ACre kötve használom, ééééés élje túl ezt az évet az akkumulátor is
A Battery Life Extender elméletileg a BIOSban is megtalálható, viszont én ott sem találom... Mindent megnéztem már. Mindenhol úgy van feltüntetve, hogy van.. de.. NINCS
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2025) Mikisys válasza csibusz0314 (#2024) üzenetére


Mikisys
őstag

Én háromnaponként kihúzom a tápot és így akkuról használom 1-2óra hosszan.
Másnap bedugva a tápot is, használom, miközben töltődik az akkuja. Meg kell várni, míg teljes feltöltést nem mutat, utána lehet kikapcsolni.
Ez így megy nekem két éve és semmilyen probléma nem volt.
A tápot kapcsolós elosztóval aktiválom, ha kell a gép, ha nem használom a gépet, akkor a táp ki van húzva, vagy az elosztó ki van kapcsolva, így nincs áram alatt állandóan a táp.

Üdv!

(#2026) csibusz0314 válasza Mikisys (#2025) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Köszönöm szépen, azt hiszem mindent értek, kivéve ezt:
"Meg kell várni, míg teljes feltöltést nem mutat, utána lehet kikapcsolni."

Bocsi, hogy kicsit értetlenkedek :)

[ Szerkesztve ]

(#2027) Mikisys válasza csibusz0314 (#2026) üzenetére


Mikisys
őstag

Elnézést kérek, rosszul fogalmaztam ezt meg.
Szóval, ha akkuról ment eddig, de most már tölteni kell, akkor a töltés befejeződéséig nem szabad kihúzni a tápot a konnektorból, hadd töltődjön fel teljesen az akku.( A gépet, persze ki lehet kapcsolni, ha az nem kell.)
Ha már feltöltődött, akkor természetesen kihúzható a konnektorból, vagy a kapcsolós elosztó kikapcsolható, ha nem kell áram már semminek.
Na, talán érthetőbben írtam le.(Remélem.)

Üdv!

(#2028) csibusz0314 válasza Mikisys (#2027) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Köszönöm, így már világos :)

(#2029) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Még annyit megkérnék valakitől, akinek ez a típus (np370r5e-s02hu)
Legyen szíves és nézze meg a BIOSban, hogy az Advanced fülnél van-e neki ez az opció:
Battery Life Cycle Extension
Mert nekem nem nagyon van, viszont a SAMSUNG-os leányzó, aki nézte a teszt notebookon, azt mondta, hogy neki van :/

Köszönöm előre is.

(#2030) Csorbi válasza Csorbi (#1999) üzenetére


Csorbi
addikt

No, azt a választ kaptam a klónozásos-aktiválós problémára a VRG Kft-től, hogy mindenképp a Recovery-ből (F4-gyel hívható elő a bootoláskor) klónozzam a diszket, egy USB-re dugva a vinyót.
Valamint: Az Ön által klónozott meghajtónál az aktiválási problémát okozhatja esetleg a 250Gb-os HDD, amennyiben nem 4k-s "Advanced Format" típusú. http://hu.wikipedia.org/wiki/Advanced_Format

A 250-es HDD-m valóban 512 bájtos szektorméretű, az 1 TB-os pedig 4kb-os... :(

(#2031) fPApi válasza csibusz0314 (#2029) üzenetére


fPApi
őstag

Nem igazán értem ("nem nagyon van"), szerintem egy ilyen opció vagy van, vagy nincs. Vagy esetleg nálad az van, hogy BatteQWE LifeGŐ C..rt76 Extension, vagy mi?

(#2032) csibusz0314 válasza fPApi (#2031) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

A nem nagyon van, egy kis iróniával fűszerezve lett leírva. Konkrétan NINCS nekem ilyen opció..
És azért kérdezem, hogy nektek van-e. Sajnos nálam nincs, emiatt nem tudom kihasználni az akku kímélő programot.

(#2033) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

:)) Senki nem kukkantana bele a biosába? :)

(#2034) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Nem rég vettem egy Samsung RV510- A02HU laptopot, amihez nincs driver CD, ez nem is lenne gond, mert a driverek megvannak, de az FN-s kombinációk nem működnek. Nincs valakinek Driver CD-je hozzá windows 7-s rendszerhez, vagy valahonnan nem tudom letölteni a teljes lemezt? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2035) G3R!94 válasza atti1848 (#2034) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Hello!

Az Fn gombokat a "Settings" nevű progi telepítése után tudod működésre bírni. Legalábbis nálam így működött.

(#2036) atti1848 válasza G3R!94 (#2035) üzenetére


atti1848
senior tag

Tudsz dobni egy linket, mert ahol én keresem ott nincs semmi olyan.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2037) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Újabb probléma:(

Nemrég vásároltam egy Samsung laptopot (np370r5e-s02HU)
Miden szép és jó volt addig, míg ma végre fel nem telepítettem egy játékot, mert szerettem volna letesztelni, hogy mit is tud.. De nem tudok átváltani dedikált vgaról az ATI 8750re... Mindenhogy próbáltam már.. Látni látja a gép.. de nem tudom átváltani.. Mi lehet ennek az oka?? :(

(#2038) SZATA válasza atti1848 (#2036) üzenetére


SZATA
senior tag

Software / Easy display manager

(#2039) csibusz0314 válasza csibusz0314 (#2037) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

A probléma megoldódott :)

(#2040) fPApi válasza csibusz0314 (#2039) üzenetére


fPApi
őstag

Elmondod, hogyan (hátha valakinek még hasznos lehet)?

(#2041) atti1848 válasza SZATA (#2038) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm. Meg van. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2042) csibusz0314 válasza fPApi (#2040) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Nem a Battery Life.. az még sajnos nem.. Viszont nem nézte meg senki, akinek ilyene lenne (valószínüleg nincs :( ) Hogy látja-e a biosban.

A VGA Dedikalt/ATI kártya, meg... feltettem egy beta drivert és már át is váltotta.. valamiért nem telepítette fel... :/

Ennyi :)

Biosra esetleg valaki?

(#2043) Toxy válasza csibusz0314 (#2042) üzenetére


Toxy
aktív tag

Nekem Samsung NP350V5C notebookom van s van ez az opcióm.

Disabled-en van. Mi ez egyébként? Leírnád?

Köszi

(#2044) csibusz0314 válasza Toxy (#2043) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Nekem Samsung np370r5e-s02HU laptopom van. Az a problémám amit már leírtam korábban is, hogy:
- Lenne egy a Battery Life Extender, amit sem a win8-on belül sem találok a Settings programban, illetve a Bios -> Advanced fülnél sem. Felhívtam már a Samsungot, és elméletileg a hölgynél lévő megeggyező laptopnál viszont volt.. És egyszerűen nem értem, nálam miért nincs. Lehet, hogy egy bios frissítés kéne.. DE... nem találok hozzá. :(

(#2045) ruzsass válasza csibusz0314 (#2044) üzenetére


ruzsass
tag

Ha létezik hozzá BIOS frissítés akkor azt a Samsung SW Udate-tel tudod leszedni és felrakni.

(#2046) csibusz0314 válasza ruzsass (#2045) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Igen, de nem talál rá... Nem baj.. majd kiderül, ha felhívnak a samsungtól.
DE jó lenne tudni, hogy másnak van-e ennél a típusnál pontosan :)

[ Szerkesztve ]

(#2047) G3R!94 válasza csibusz0314 (#2046) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Nálam majdnem ugyanez a típus van (NP370R5V-S01) és nálam sincs semmi amit a hivatalos honlap mutogat, se biosban se a "Settings" progiban.

(#2048) csibusz0314 válasza G3R!94 (#2047) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Az jó, akkor már ketten vagyunk. Engem már kétszer hívott fel a hölgy, hogy segítsen... alap user próbálkozásokkal, mondanom sem kell, kevés sikerrel.
A következő lépés, hogy hívjam ki, a SAMSUNG futárt... de... nem :D (még)

Amúgy te akkor hogy oldod meg ezt az aksi kérdést? Mármint, hogy használod úgy beépített aksival, hogy megkíméld?

Köszi a válaszodat előre is,

Dia

(#2049) G3R!94 válasza csibusz0314 (#2048) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Nem tudom hogy lehetne kímélni máshogy, ezért folyamatosan 100%-on van, hetente vagy két hetente csinálok egy teljes lemerítést és ennyi. :(

(#2050) Bobrooney válasza G3R!94 (#2049) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mondjuk, hogy beállítod, hogy csak 80%-ra töltsön fel. Ha sokáig nem használod akksiról, akkor meg 100%-ra töltöd, és kiveszed.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.