Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1701) djdawed


djdawed
csendes tag

Sziasztok!

Ma jött meg a SAMSUNG Series 3 NP370R5V-S01HU típusú laptopom, feltettem mindent, de fényerőt nem engedi állítani. Azaz minden állásban ugyan olyan fényerőn megy, ez elég zavaró, mert alig lehet látni valamit.
Ha valaki tud segíteni rajta, az írjon.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1702) szaboi6512 válasza djdawed (#1701) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hello! Milyen op rendszer?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1703) Bobrooney válasza djdawed (#1701) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Pár hsz-el lentebb találni fogsz hasonló problémát, bár azt hiszem megoldást nem lett rá írva. Linux alatt is próbáltad?

(#1704) djdawed válasza szaboi6512 (#1702) üzenetére


djdawed
csendes tag

Hali. A gépen Windows 8 van.

(#1705) spyduck válasza djdawed (#1704) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én nemrég vittem vissza, tesztelni volt nálam ugyan ez a gép. Én beraktam a telepítlemezt egy USB-s olvasóba, beraktam a drivert, bepipáltam, hogy telepítse az összeset, vártam egy kis ideig és tökéletes volt minden.

Te a CD-ről szedted le a drivereket vagy a netről?

(#1706) djdawed válasza spyduck (#1705) üzenetére


djdawed
csendes tag

Hali!
Netről szedtem le a drivereket. Holnap megpróbálom még cd-ről hátha azzal van a baj.

(#1707) spyduck válasza djdawed (#1706) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor gyankós, én ha netről szedek le drivert akkor mindig előfordul valami baki.

(#1708) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

Samsung R540-JS01HU notiban milyen chipset van? Max mennyi rammot kezel?
Kapott 1x8GB 1333MHz CL9 ramot. Bios látja az egészet, de Memtest megfagy, Windowsnak már a telepítője sem indul el (kékhalál), Ubuntu elindul, használható de csak 7GBnak látja és a diagnosztika hibát ír ki.

Szerintetek csak kompatibilitási probléma vagy a modul a rossz?

(#1709) Drughi válasza labuwx (#1708) üzenetére


Drughi
addikt

Ha jól látom 2011-es gép. Nekem egy 2010es gépem anno simán kezelt 8gb ram-ot (igaz 2x4et).
Szerintem ott valami gebasznak kell lennie, mert működnie kellene.

(#1710) Bobrooney válasza labuwx (#1708) üzenetére


Bobrooney
senior tag

BIOS mit lát?
Ha az látja, akkor oprendszer hiba lesz. Vagy csak nem kompatibilis az a RAM fajta a notiddal.

(#1711) ityam válasza djdawed (#1701) üzenetére


ityam
senior tag

Jobb alsó sarokban az energiagazdálkodás ikonnál állítod a fényerőt vagy noti billentyűzetről? Billről nekem sem megy egyébként de az energiagazdálkodásnál lévő fényerő beállításnál rendesen állítja (ugyanez a notim van) 64 bites win8 nál.

Innen szedtem én a drivert: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1712) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Rengeteg webshopban tevesen van feltuntetve az alabbi tipus: NP900X3C - NP900X3D (Ivy - Sandy etc.) Sok helyen latom (tevesen) olcsobban az NP900X3D tipust 1.7 GHz Core i5-3317U procival :)
Netes vasarlas elott erdemes rakerdezni, hogy mi a pontos tipusa, melyik proci van benne... stb

compare

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1713) Chelsea4ever


Chelsea4ever
tag

Az imént megfordult bennem, hogy lehetséges-e, hogy a rendszer helyett én állíthassam be, hogy melyik program/játékhoz melyik videókártyát használja a laptopom.
Van erre szerintetek valami lehetőség, belső/külső program?

(#1714) Bobrooney válasza Chelsea4ever (#1713) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Persze!
Asztal -> jobb egérkatt -> AMD VISION Engine Control Center -> Játék -> 3D alkalmazás beállítások.
Remélem notin is így van :)

(#1715) AntiAtom


AntiAtom
csendes tag

Sziasztok!
Most került hozzám egy Series 3 NP350V5C-S05HU laptop és olyan gondom van vele, hogy néhány billentyű magas hangon nyikorog (pl. space, backspace, ü). Ilyen és hasonló gépek tulajait szeretném megkérdezni ők is tapasztaltak-e hasonló jelenséget? Nem nagy dolog, a gép működését végülis nem befolyásolja, de nagyon bosszantó és idegesítő.
üdv.

(#1716) fPApi válasza AntiAtom (#1715) üzenetére


fPApi
őstag

Én ilyet nem tapasztaltam egy laptopon se eddig. Ha garanciális, akkor visszavinném izibe.

(#1717) Drughi válasza AntiAtom (#1715) üzenetére


Drughi
addikt

Egy kis takarítás segíthet rajta. Én mindig sűrített oxigénnel kifújom a gépeimből a nem odavaló dolgokat.
Amúgy nekem sem nyikorog / kattog.

(#1718) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Vennék valahol egy Caddy-t a dvd író helyére a HDD-nek. Nincs véletlenül valakinek egy bejáratott helye ahol olcsóbban hozzá lehetne jutni és bíztosan jó lenne az NP-355 V5C-hez. Köszi. :)

Üdv.

(#1719) AntiAtom


AntiAtom
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a tippeket, a boltban mindegyik nyikorgott úgyhogy be lett cserélve egy NP370R5E-S04HU-ra. Páromnak lesz igazából a gép, ez a Pentium 997 ugye elég lesz neki netezéshez, filmezéshez és irodai progikhoz? Ha erről a gépről van valakinek tapasztalat, szívesen venném ha megosztaná :)
üdv.

(#1720) lsc válasza AntiAtom (#1719) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt egy teszt róla [link], kiegyensúlyozatlan gép, de az említettekhez jó lesz.

Az élet kegyetlen .

(#1721) djdawed válasza ityam (#1711) üzenetére


djdawed
csendes tag

Nekem ott sem lehetett állítani, folyamatoson minimumon volt, de fel lett telepítve a Win 7 és a lemezen található driverek és programok, azóta tökéletesen megy.

(#1722) klasszsrac válasza sputyi70 (#1718) üzenetére


klasszsrac
tag

Itt a hardverapron vettem egy arctól caddy-t. Simán belement a gépbe, rá lehetett pattintani a burkoló lapot is. 5000-ért adta.

Oneplus 6

(#1723) sputyi70 válasza klasszsrac (#1722) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. Sikerült vennem egyet. Így azért kényelmesebb.;)

(#1724) sputyi70 válasza AntiAtom (#1715) üzenetére


sputyi70
aktív tag

A space gomb jobb sarka nekem is magas nyikorgó hangot ad.Úgy látszik ez több tipusnál is előforduló hiba lévén az enyém NP355V5C S01HU.

Üdv.

(#1725) klasszsrac válasza sputyi70 (#1723) üzenetére


klasszsrac
tag

Mit csináltál a dvd-íróval? Mert én most ahhoz keresek keretet, hogy tudjam használni néha.

Oneplus 6

(#1726) sputyi70 válasza klasszsrac (#1725) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ezt vettem,és ehhez volt gyárilag. Kimondottan ilyet kerestem,mert azért az írót is használnám néha. :K Sajna 8k, :( olcsó. :)

(#1727) biega válasza sputyi70 (#1726) üzenetére


biega
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NP350V5C notim Win8 oprendszerrel, Linuxot teszek rá, de szeretnék egy full HDD backupot csinálni, hogy később vissza tudjam állítani.
Mivel érdemes megcsinálni a backupot?
Sok helyen olvastam, hogy Win8 image visszarakása után nem bootol és nem megy a recovery sem.

(#1728) Bobrooney válasza sputyi70 (#1726) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én is ugyan ilyet vettem. Nézegettem külön dvd keret nélkül, hát úgy volt 4-5 k ennyit meg megért nekem az a keret is.

(#1729) klasszsrac válasza biega (#1727) üzenetére


klasszsrac
tag

Nekem is ilyen van. És a recovery-be, ha bemész ott lehet csinálni teljes mentést az egész win8 telepítő particióról. Azt oda mented ahová akarod. Kb 16G. Ha nem formázod le a vinyót, szerintem akkor meg is marad a rejtett partició és onnan bármikor be tudsz lépni a recoverybe.

Mondjuk én tettem bele egy caddy-vel még egy vinyót és arra ment a linux. Így indulásnál ki tudom választani, hogy melyiket indítsa el.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#1730) Borice


Borice
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új op rendszert telepiteni egy újonnan vett samsung laptopra, de a bootolást nem tudom megoldani. Az újonnan telepitendő Win7-es dvd biztos hogy rendben van, mivel már használtam nem egyszer.

Egy Samsung NP350E7C modell számú laptopról van szó - http://www.samsung.com/uk/support/model/NP350E7C-S02UK

A probléma az, hogy Boot Priority-nál nem lehet a dvd irót elsődlegesnek beállitani, egyszerűen nincs rá opció, nincs mit kiválasztani.

Ez fogad a BIOS-ban a Boot Device Priority opción belül: Boot Option #1 - Windows Boot Manager. - erre entert nyomva 2 opció fogad:

-Windows Boot Manager (P0: Hitachi HTS5475... stb sorozatszám)
-Disabled

Tehát optikai meghajtó kiválasztására nincs lehetőség.

Segitségeteket előre is köszönöm

(#1731) online1986 válasza Borice (#1730) üzenetére


online1986
tag

Ha minden igaz Biosba van egy olyan opció fast boot ezt kapcsold ki utána próbáld meg!

(#1732) Borice válasza online1986 (#1731) üzenetére


Borice
csendes tag

Egyik menüpont alatt sincs olyan opció hogy fast boot.

Az Advanced fül alatt van "Fast BIOS Mode" - Disabled, ami mellet az angol szöveg azt irja, hogy: 'Enabled means POST time is reduced, DISABLED means POST time is not reduced', úgyh szerintem az a laptop bekapcsolása és az op rendszer betöltése közötti időtartam hosszát állitja be, nincs köze a bootoláshoz.

(#1733) sputyi70 válasza Borice (#1730) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Esetleg olyan opció a Boot-nál hogy Hard Drive BBS Priority? Azon belül Boot option #1 -nél sincs az író?

(#1734) Borice válasza sputyi70 (#1733) üzenetére


Borice
csendes tag

nincs olyan opció :(

az opciók a következők:

http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000941_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000942_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000943_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000944_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000945_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130608/P1000946_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1735) Bobrooney válasza Borice (#1734) üzenetére


Bobrooney
senior tag

ehh gyalázat amit a notikra raknak BIOS-okat!
Frissíteni nem tudod esetleg a BIOS-t?

(#1736) sputyi70 válasza Borice (#1734) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Akkor Boot--->Secure Boot disable---> elvileg előjön egy ---> OS Mode selection---> UEFI and Legacy OS-t kiválasztani. Elvileg utána már látnod kellene az írót,ahogy az elöbb leírtam. Természetesen a +/- gombal kiválasztani az írót elsödleges boot eszköznek. Próba hátha. :)

(#1737) Borice válasza sputyi70 (#1736) üzenetére


Borice
csendes tag

Mindent úgy csináltam, ahogy irtad végre bootol optikai meghajtóról :C :R (habár boot priority-nál továbbra sem változott semmi, nincs mit kiválasztani a "Windows Boot Manager"-en kivül :DDD )

Köszönöm a gyors segitséget!

(#1738) sputyi70 válasza Borice (#1737) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szívesen. ;)

(#1739) Cartedor


Cartedor
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Samsung laptopról?

http://euronics.vko.hu/iroda_es_szamitastechnika/notebook_netbook/notebook/samsung_300e5c_s05hu-p22860.html

(#1740) sputyi70 válasza Cartedor (#1739) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Mindennapos használatra elég jó.+ egy kis játék is belefér,de azért arra számolj,hogy nem egy gamer kategória. Én az AMD-s quad core változatot nyúzom,(árban kb ezen a szinten van,csak 8gb ram és 1TB winchester))és megvagyok elégedve vele. Mondjuk én nem játszom.;)

[ Szerkesztve ]

(#1741) Cartedor válasza sputyi70 (#1740) üzenetére


Cartedor
csendes tag

Játékra egyáltalán nem akarom használni. Csak office, net meg zenehallgatás, filmnézés, alapok.

(#1742) sputyi70 válasza Cartedor (#1741) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Arra tökéletes lesz. Jó kis notik ezek. Nem bánod meg. :)

(#1743) Bobrooney válasza Cartedor (#1741) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem is jó lesz, de mondjuk nézz majd még meg, hogy I5-ös nincs-e ilyesmi áron.

(#1744) Borice


Borice
csendes tag

tudja valaki, hogy ehhez a laptophoz,:

http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/notebook-computers/high-performance/NP350E7C-S02UK

jók ezek ezek a driverek? (64 bites Win7-re kell) :

http://www.samsung.com/hk_en/support/model/NP350V5C-S07HK-downloads

Kicsit összezavarodtam, mert a laptop alján "NP350E7C " van feltüntetve modell számként, a rendszer diagnosztikai programok (SIW, CPU-Z, Msinfo32) viszont mind "350V5"-öt irnak modell számnak :( Nem szeretnék hardver problémákat a későbbiekben.

(#1745) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok azt nem tudom néztétek-e, de ha a mysamsung-on beregisztráljátok a gépeteket +2 hónap garanciát kaptok rá :))

(#1746) Borice


Borice
csendes tag

Tudna valaki válaszolni az #1744-es kérdésre? Már csak a driver telepités választ el attól hogy használhassam a vadi új laptopot :DD de ez a modell szám eltérés nem hagy nyugodni :(

(#1747) sputyi70 válasza Borice (#1746) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szia ! Ezt töltsd le,ez elvileg az öszes drivert leszedi a gépedhez. ;)

(#1748) sputyi70 válasza sputyi70 (#1747) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Mármint a Software Update-t. :)

(#1749) AntiAtom


AntiAtom
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy az Fn-es gomboknál hol tudom beállítani, hogy az Fn legyen az alapértelmezett (pl. fényerő, hangerőszabályozás, stb.)?

(#1750) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Egy barátom samsung laposán, melyen eredeti win8 volt sikeresen letörölte a gyári partíciókat, így a recovery-t is.
Azóta már több száz gigányi adat került fel és le a gépre, így visszacsinálni nem lehet.

Mik ilyenkor a lehetőségek?
Ha szervízbe visszük a gépet, ott visszacsinálják?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.