Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) frame>24 válasza rup1u5 (#199) üzenetére


frame>24
addikt

menj csak tovább a most járt ''fővonalon'', meglesz a megoldás ;)
csak figyeld a PDA-t!
x16-tól még sokat kell haladnod előre, de türelem

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#202) rup1u5 válasza frame>24 (#201) üzenetére


rup1u5
nagyúr

OK
már azt hittem elvétettem valamit és már nem fogok tudni utánnamenni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#203) rvR-- válasza Winner_hun (#196) üzenetére


rvR--
csendes tag

megnyitottam a topicot és kapásból a legfrissebbekhez raktam, hogy miről is lehet szó patchekkel vagy vmi újdonsággal kapcsolatban, de már megvan! :B

(#204) rvR-- válasza frame>24 (#197) üzenetére


rvR--
csendes tag

De értem köszi, csak az előző postba megírtam, hogy miért nem láttam..
Attól még h újonc van a nevem alatt nem vok retardált...

de kösz a linket :)

(#205) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Nemrég kezdtem én is a játékot, de a hangulata nagyon ütős, főleg hogy erősen fallout feelingem van közben, amit nagyon szerettem...
Most kellene menni majd a red forestbe, de ahogy eddig néztem az a küldetés kurva nehéz még a a legjobbnak tünő fegyverekkel is (GP-37 és vintar bc 12 sniper), egyszerűen a sor katona szétkap, ahogy haladok előre az úton.

Ezért inkább elkezdtem a mellékküldetéseket nyomni, van egy olyan is Yantarban, hogy vigyem el a tudós tagnak egy snork testrészét, ezt egyszerűen nem tudom lenyomni, sehogy se sikerül levágni róla semmit, ha megölöm vhogy, és utána vagdalom össze-vissza a késsel, és akkor sem, ha eleve késsel ölöm meg. Ezt hogy a fenébe lehet megoldani?

(#206) Ndruu válasza adalbert1 (#205) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

poffon egyszerű... elmész egy jó kis snorkos helyre és elkezded őket gyilkolni... mikor mind meghalt, akkor átkutatod az összeset és biztosra veszem hogy lesz egy akinél lesz egy sznorkfút...:) olyan mintha egy katonától vennél el egy fegyvert vagy töltényt... bemész az inventory-jába és átemeled magadnak (egyébként meg tök mind1 hogy mivel nyírod ki őket)

ja és nézd meg alaposan, mert ha sötétre van állítva a játék, akkor egyszerűen nem látszik az inventoryban a snork foot mert az is fekete és ''jól elbújik'':DDD

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#207) adalbert1 válasza Ndruu (#206) üzenetére


adalbert1
veterán

Aha, hát erre nem jöttem rá... Mondjuk a tudósok bázisa melletti lápvidéken a snork lair-t már kétszer kiiírtottam, de egyiknél se találtam ilyet... Lehet hogy csak elnéztem az inventory-ban. :F
Na mind1, mindjárt megnézem mégegyszer.

(#208) rup1u5 válasza adalbert1 (#205) üzenetére


rup1u5
nagyúr

hol lehet szerezni ilyen fegyvereket?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#209) Zeratul válasza Krapy (#198) üzenetére


Zeratul
addikt

Strelokot elég nehéz lenne megölni, de nem lövöm le a poént...

(#210) adalbert1 válasza Ndruu (#206) üzenetére


adalbert1
veterán

Na sikerült találni, habár még elég sokat kellett lehentelni érte. :)

Még egy kérdésem lenne, red forest környékétől kezdve, mihez lehet legtöbb ammo-t találni, ill, mi a leghatékonyabb? Thunder S14, Vintar BC, Gp 37 vagy Chaser 13? Mert ugye ennyit nem lehet cipelni, és jó lenne megtalálnom az ideális kombót.

(#211) adalbert1 válasza rup1u5 (#208) üzenetére


adalbert1
veterán

A vintar bc-t megkaphatod a duty-s generálistól is, miután a bulldog 6 (vagy vmi. ilyesmi a neve) grenade luncher-t elhozod neki a freedomosoktól, plusz a freedom bázison is lehet találni egyet. A gp 37-et már meg nem mondom kitől vettem el, de ha jól emlékszem, ez is kb. az army warehouse pályán lehetett...

Szerk.: de ha emlékeim nem csalnak, akkor a red forest felé vezető úton is van 1-2 embernél.

Másik, m209-es gránátot honnan lehet szerezni? Mert ahogy néztem gránátvetőkbe való gránátokat csak találni lehet, venni nem :( Az m203-as grenade lunchert valakinek sikerült felrakni a gp37-re? Mert azt írja, hogy jó rá, de sehogy se sikerül rárakni, csak Trs301-re.

[Szerkesztve]

(#212) Zeratul válasza adalbert1 (#210) üzenetére


Zeratul
addikt

Én Vintar és GP37 combora szavaznék. Főleg hogy GP37 hez való skuló kapható a freedom kereskedőnék a thunderhez meg max találni lehet a hulláknál és stashekben. Gp37 hez való lőszer eszik majd az utolsó pályákon használható géppityu is, nevére már nem emlékszem, de eszméletlen sebzése van.

(#213) adalbert1 válasza Zeratul (#212) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, hát én is úgy látom, hogy a thunderről le kell mondanom, mert bár közelharcra az egyik legjobb fegyver, úgy tünt, hogy a későbbiekben már nem annyira lehet közelkerülni az ellenfelekhez, hogy használni tudjam. GP 37-hez lehet venni lőszert a bárban és yantarban is, vintarhoz viszont csak yantarban, és találni lehet sajnos.

(#214) feka007


feka007
nagyúr

Nah, leszedtem a járműves modot :C

(#215) Krapy válasza Zeratul (#209) üzenetére


Krapy
tag

Akkor mi a rák az a Strelok?

ASTRA 4 ever

(#216) Ndruu válasza Krapy (#215) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

nem mi...? ki...? az egy ember... és ha türelmesen játszol és eljutsz a végéig akkor kiderül... sőt... ha jól megy az angol, akkor a játék fele környékén kis logikával meg is találod majd őt...

ez egy nagyon kitalált game:)

Harrrr!!!!

(#217) Fel válasza Krapy (#215) üzenetére


Fel
addikt

Nem rák, nem mi, hanem ki! Leírta, h nem lövi le a poént. Jáccál és megtudod! ;)

(#218) Krapy válasza Fel (#217) üzenetére


Krapy
tag

Akkor nincs más hátra csak az hogy végigtoljam a gémet!Köszi a segitséget!

ASTRA 4 ever

(#219) csaboo


csaboo
tag

Sziasztok!
Nektek működik 5.1es EAX hang a stalker-ben? :F Mert nekem vmiért csak sztereóban muzsikál, persze így se rossz, de azért egy ilyen kaliberű játéktól elvárnám, hogy legyen surround... :W Egyébként Audigy 4-es hangkártyám van, most tettem fel hozzá új driver-t, elvileg működnie kéne. Segítsetek hát, mivel lehet a probléma! Köszi.

Good hunting stalkers :R

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#220) Norbi14 válasza csaboo (#219) üzenetére


Norbi14
senior tag

Az 1.hsz-ben ott válasza kérdésedre

(#221) csaboo válasza Norbi14 (#220) üzenetére


csaboo
tag

Köszönöm szépen, ki is próbálom rögvest! :R

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#222) rup1u5


rup1u5
nagyúr

merre van a freedom base?
el akarok menni oda a Vintar-ért.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#223) Zeratul válasza adalbert1 (#213) üzenetére


Zeratul
addikt

Merkektől az egyik küldiben el lehet szedni egy távcsöves hangtompítós változatot a thuderből ha jól emlékszem.

(#224) adalbert1 válasza rup1u5 (#222) üzenetére


adalbert1
veterán

Az army warehouse pályán van, ami a bar pályáról nyílik. Itt utána mész tovább az úton, és bal kéz felől lesz.

223: Na ja, csak sajnos én azt nem találtam meg. Viszont lenyomtam az npp-s pályát (elsőre nagyon nehéznek tünt, de csak végig kell rohanni rajta), utána megtaláltam a gp 37 lőszerével működő thunder szerű fegyvert és az exoskeletont is. :)

(#225) Fel válasza rup1u5 (#222) üzenetére


Fel
addikt

Az stimmel, h onnan kel elindulnod ahol a Bar van (asszem Rostok a neve??), azon a kijáraton menj amelyik a kicsi outpost (talán 3-4 katona áll ott) elhagyása után jobbra van (nem a vele szemben lévőn). A terület neve army warehouse, az úton haladj, de nem balra, hanem jobbra lesz. Egy jó nagy elkerített terület.. ahhoz, h elhozd ki kell nyirnod mindenkit (!!), ami sztem nem egy jó 5let.. Inkább a Duty kommanderrel beszélj (talán Voronyin a neve??) -a Bartól nem messze van a bázisuk- és vedd fel az a küldit, h ''bring back the enchanted rifle'' vagy vmi ilyesmi, és ezért is a vintart kapod.. Habár, ahhoz, h bejuss a duty bázisra, asszem végig kell csinálnod az összes harcot az Arénában.. (a késes a legjobb :) )

(#226) adalbert1 válasza Fel (#225) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja igen, jobbra. :W

Szerk.: Viszont én a bulldog 6 visszaviteléért kaptam vintart, a hangtompítós-távcsöves Trs301-ért meg vmi. jó kis armort.

[Szerkesztve]

(#227) Fel válasza adalbert1 (#226) üzenetére


Fel
addikt

Úgy látszik ezeket váltogatja program, mert én pont fordítva kaptam őket..sajnálkozva adtam vissza a Trs-t, de mikor megláttam mit kapok érte jobb kedvem lett :)

Amúgy most kezdtem el harmadszor... de még egyszer sem fejeztem be.. az 1.0000 mentések nem működnek az 1.0003 ban..pedig aszittem, mind1. Legnagyobb meglepetés peccselés után az volt, h még a menü is gyorsabb lett, és más lett a távcső... :U Így remélem nem lesznek bugos mellékküldetéseim, mert a korábbi mentésben volt egy-két darab.

(#228) adalbert1 válasza Fel (#227) üzenetére


adalbert1
veterán

Én 1.0003-mal toltam végig, de itt is voltak bugos küldetések, pl. az első banditaírtásos küldetés ugyanúgy zöld marad a pda-n, ugyanúgy beadja a family rifle küldetést a bárban a fószer, miután már megcsináltam, az egyik banditát (asszem poker a neve) véletlenül se találom az agropromban, stb.... Még pár javítás azért ráférne a játékra.

Viszont nekem csak 1-2-szer fagyott ki össz-vissz, tehát úgy tünik azt már javították.

(#229) Chapel


Chapel
addikt

Szeva!


Szerintetek egy 2.8 P4,512Ram (igen tudom,kevés:) )meg egy 7300 GT elég ennek a gaménak??? Szal érdemes neki állnom???

thx.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#230) laci666 válasza Chapel (#229) üzenetére


laci666
senior tag

Hát nemtom.Nekem fullgrafikán beltérben 70-80fps kint a szabadban meg 30-40-50fps ja és csak 1024*768-ban.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#231) Chapel


Chapel
addikt

Akkor nem is próbálkozom vele.....

thx.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#232) laci666 válasza Chapel (#231) üzenetére


laci666
senior tag

Azt nem mondtam,de a grafikát vissza veszed akkor lehet elmegy.
De az tény és valo nagyon eszi a gépet,de cserébe nagyon szép a grafikája.

[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#233) Larry303


Larry303
addikt

aki multizni akar honi kollegákkal az csatlakozzon...
vasárnapig online lesz a server
host ip: larryhome.no-ip.org
1.03 verzio modok nélkül.....modokkal ill más verzioval nem fogtok tudni csatlakozni....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#234) laci666


laci666
senior tag

Nem tudja valaki hogy lehet eljutni a szarkofág bejáratához annyian vannak,hogy mindig kinyirnak.Ha meg nem nyirnak ki akkor meg a sugárzás vissz el.


[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#235) Ndruu válasza laci666 (#234) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

az NPP-be bejutni? szal kint vagy a szabadban és be kell menni az erőműbe... hát először is kell egy jó ruha... SEVA vagy Exoskeleton... vagy ha vmi gagyibb van akkor pár sugárzáscsökkentő artifact-et magadra aggatsz és nem visz el a sugár... (kell még sok lőszer a bentiek ellen)

és nem kell leállni minden ''ellenféllel'' csevegni meg kávézni, hanem szaladni kell, mert különben a sniperek 2-3 tiszta találattal leszednek...

sok sikert

Harrrr!!!!

(#236) laci666 válasza Ndruu (#235) üzenetére


laci666
senior tag

Na bejutottam a szarkofákba és utána hova tovább.
Csak az idö sürget már csak 4 percem van.

[Szerkesztve]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#237) laci666 válasza laci666 (#236) üzenetére


laci666
senior tag

Meg van lementem egy lépcsön.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#238) pilsner


pilsner
aktív tag

az az igazság,h nem toltam még egy percet se a gammával(félek a gépigény miatt :O ),de a haveromnak elfutott egy dell inspiron laptopon integrált vga-val. na most. sztetek, akkor elfutna egy mx440esen is?? :DDD

az má tök mind1 h hogy fog kinézni...a laptopon mintha kihányták volna de FUTOTT!!

[Szerkesztve]

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#239) laci666


laci666
senior tag

Na végre kivégeztem,bár egy csomó mellék küldetést nem csináltam meg majd legközelebb.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#240) Eagl3 válasza pilsner (#238) üzenetére


Eagl3
veterán

Elvileg el kell indulnia... Olyan doom1 szinten :D
Bár lehet lesznek driver gonok...

[Szerkesztve]

(#241) pilsner válasza Eagl3 (#240) üzenetére


pilsner
aktív tag

kösz
már megszoktam hogy a legtöbb játékot ''doom1 szinten'' jáccom. ez van :(
a lénzeg hogy kb. tebekintést nyerjek bele, azt meglátjuk

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#242) Ndruu válasza pilsner (#241) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ha nem vagy biztos hogy elmegy a gépeden, akkor kérd kölcsön 1napra vmi haverodtól (ezt szabad igaz...:F sztem szabad...) és akkor kipróbálhatod.. ha megy, akkor irány a bolt..

a játék két módban játszható, DX8 és DX9 es módokban... ha jól emléxem az MX440 DX8as... el kéne mennie... de lehet hogy az előző kolléga által említett driver ''el nem fogadás'' lesz...

[nem tudom legalább egy demót kinyomhattak volna ilyen céllal, és akkor nem kéne az embernek ''feleslegesen'' kidobnia jópár fillért arra ami nem is megy a gépén...]

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#243) IronMike


IronMike
tag

Hlai All!
Neten keresztül lehet nyomni? Ha igen akkor milyen szerveren? (nem bolti a gámám :D)

MacBook Air 13' i5

(#244) Nimda válasza Ndruu (#242) üzenetére


Nimda
addikt

Az MX440 DX7-es,de én ilyen karival fel se tenném a gamet...

(#245) SLYM


SLYM
veterán

na műxik rendesen a game. kicsit bugos még az 1.3-as patchel is, de nem gond. nektek sincs igazán sötét este? mert nekem alig lesz sötétebb mint nappal. a valóságban sokkal sötétebb az este. ja és egykis bug: amikor megcsinálok egy mellékküldetést, pl most valami szeméttelepen a csőben volt egy valami nemtom mi, na azt felvettem, de mivel a sugárzás nagyon levitte az életem, gondoltam nem ér ez meg 2 életcsomagot, tehát visszatöltés, és inkább ittam 2 vodkát előtte, hogy ne hasson annyira a sugárzás :D, na meg is ittam 2-t, de amikor megnint odaértem a csőhöz, az már üres volt...

(#246) Nimda válasza SLYM (#245) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam sincs olyan sötét mint a mátrixban...:D...valószinüleg azért mert igencsak eltévednénk és az életben maradási esélyeink zéró lenne...

(#247) SLYM válasza Nimda (#246) üzenetére


SLYM
veterán

az nem számít :D amúgy szvsz lehetne kicsit sötétebb, nem sokkal, de annyival, hogy ne úgy érezzem, hogy kora este van

[Szerkesztve]

(#248) ProdyG


ProdyG
senior tag

hi,
nektek mennyi memória van a gépetekben? mert nekem 1 giga van, de borzalmasan szaggat a játék, állandóan olvassa a vinyót. a gép többi részével tuti nincs baj. valamilyen beállítási móddal lehet ezen segíteni?

(#249) Fel válasza ProdyG (#248) üzenetére


Fel
addikt

Esetleg töredezettségmentesítés (ahol a swapfile van, azon a meghajtón, O&O defraggal) Esteleg fix méretüre állítod a méretét (nekem min 2000 max 2000MB-re van állítva). Kezdtben nekem is swappelt rendesen, de a beállításokkal is játszadozni kell.. nem látom a pontos konfigod, de nekem segített az árnyékok, a fű részletességének közepesre vétele... esetleg a dynamic lightning staticra kapcsolása, ilyenek. Próbálkozz...

(#250) pilsner


pilsner
aktív tag

ja a mx440 dx7es. csak azért gondoltam, hogy futnia kéne rajta mert:
1, a laptopon futott amin nem fut pl a cs:source
2, a cs:s én gond nélkül jáccom az enyimen ergo amit elvisz az én gépemnél ''relatíve'' gyengébb laptop azt az én gépemnek is vinnie kell

lehet hogy téves következtetés...

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.