Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) DeepDish


DeepDish
őstag

Vhol olvastam,h letezik kilehet kapcsolni idolimitet a kuldeteseknel,nemtudjatok hol talalm ezt a patchet vagy beallitast? :R

(#702) vaki válasza _stick_ (#699) üzenetére


vaki
aktív tag

Archívum 4600 és 4898-as hozzászólások.

A felhasználóbarát felhasználó

(#703) Primőr válasza Retekegér (#700) üzenetére


Primőr
aktív tag

ki az a Vezető? Hol van Strelok búvóhelye?))

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#704) _stick_


_stick_
őstag

Már jó helyen járok, megvan a dekóder bejutottam a titkos ajtón, otthon kinyírom azt a ~30 katonát akit a következő helységben találtam. Megvan az exoskeleton is.

(#705) 10GoBall válasza Primőr (#703) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A Vezető-höz vissza kell menni a Roncstelepig. A búvóhely pedig az X18-as laborban ott van ahol a doksi volt.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#706) Primőr válasza 10GoBall (#705) üzenetére


Primőr
aktív tag

Hát nem tom, roncstelepnél már sokszor voltam, nem láttam vezetőt.. az x18 meg az agropom ugye? No ott elvettem az iratokat, de semmi különöset nem láttam.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#707) Primőr


Primőr
aktív tag

A vörös erdő mellett, ahogy megyünk pitypang fele, ott megöltem egy monolithost, és azt írta, kincs a fatuskóban. Nem tudom, milyen fatuskó, aztán ránéztem a térképre, és ilyet láttam az erdőtől keletre:

[link]
és az X18-at írja ki.. MI LEHET EZ?


[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#708) Primőr


Primőr
aktív tag

meg láttam itt 100%-os védelmű exo páncélt.. az honnan szerezhető be?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#709) Bubanc válasza Primőr (#706) üzenetére


Bubanc
aktív tag

igen az agropom-nál kell lemenni a föld alá ott találod a búvóhelyet, viszont az X 18 egészen máshol van, a roncstelep felől tudsz bemenni

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#710) 10GoBall válasza Bubanc (#709) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Igazad van, nem az X18hanem az Agropormban lévő földalatti búvóhelyen.Elnézést. :R

A Vezető pedig az 1. és 2. pálya / Cordon és Garbage/ között lévő vasúti alagúttól nem messze egy romos épületben üldögél.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#711) Primőr


Primőr
aktív tag

Arra meg rájöttem, hogy a Vezetővel csak akkor találkozhatunk, ha segítettünk a sebesült stalkernek. Wolfnak azt hiszem. Aki nem adott medipacke-et neki, annak nem jár a rendes befejezés.. mitn ahogy nekem se.. nekem nem volt gyógycsomagom akkor.. látszik milyen bénán van megírva a játék, hogy ha valaki az elején hibázik, az kihat az egész végeredményre és ne mtudja megoldani a problémát..

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#712) Carlitos


Carlitos
csendes tag

Hello!
Lenne egy problémám. Ill. több probléma, kérdés. Kérlek segíts Serpenyő, vagy aki tud! Hol találom a Vezetőnek nevezett embert a kordonnál? tudom h írtad h a Kordon részen vasúti átjárónál az egyik kunyhóban, de sehol senki. az a vasúti átjáró amelyiket az eljején a katonák őriznek és pénzért engednek át? mert ott volt egy ember, akit én a vezetőnek gondolok, akinek segíteni kellett megölni a kutyákat és mondott valamit de ez még nagyon a játék elején volt mikor még át sem léptem egyszer sem a második pályarészre. Aztán ez az ember el is tűnik. És mi is a Vezető neve pontosan? Az Agropomnál is később jártam, meg is olt a PDA, de mikor visszamenetem később követve a végigjátszás utasításait, nem volt ott a Doktor, aki állítólag Streloknak szólit majd. Nyílván mert nem találtam meg a vezetőt. vagy nem az Agropomnál lévő katakombákban van a Doktor? írtad h akkor kapjuk meg a küldetést a Pripyatban, hogy hol van a titkos hely a szállodában (ahol a dekóder van) ha találkozunk a Vezetővel és Doktorral. De ha nem találkozunk velük, csak a végigjátszásból tudjuk h ott a dekóder a szállodában, akkor is meg lehet szerezni?

És a 342089-es kód mire való, mikor kell használni? Mert nekem nem kellett a konszerben, útban az Agymanipuláló felé, egyik kódolt ajtón sem átmennem, simán egyetlen eltéveszthetetlen út vezetett a szerkezetig, amely kikapcsolta, aztán elájultam majd láttam az átvezető filmet (mikor nyúlok a Kívánságteljesítő felé) aztán pedig visszaindulás. Tényleg volt befelé jövet asszem két kódos ajtós is, csodálkoztam is h, később h egyiken sem kellett bemennem.

Más: a pénzt amit szerztem nem lehet valahogy eldobni vgy gyorsan elkölteni? Nagyon sokat gyűjtöttem mert azt hittem jól jön a végén, de erre kapzsi lett a karakterem és ráomlott a vakolat  ha keveés pénzzel megyek kívánni akkor mást fog kívánni? Vagy csak a dekóder megszerzése vezet más befejezéshez („Az igazi befejezések”)? Tehát ha már eljutunk a Wish Granterhez és kívánunk, akkor mindenképp ez a kapzsi befejezés vár?

Segítsetek kérlek! Köszönöm előre is!

Köszönöm Ndruunak az eddigi segítséget!
Űdv: Carlitos

by Carlos

(#713) Carlitos válasza 10GoBall (#710) üzenetére


Carlitos
csendes tag

Igen ott üldögél valaki, akit a kutyától kell megmenteni és segíteni rajta és ő is infózik nekünk.de ahogy írtam ez még a játék elején van az első 20 percben is találkozhatunk már vele. Én találkoztam is, segítettem is neki (de nem Wolf a neve, mert Wolf a Kereskedőnél van, nekii segítesz először, ő adja a fegyvert, viszont én sem tom a nevét, lehet h csak egyszerűen 'Guide'?), csak eztán csináltam a Stelok flash driver vagy mi ellopását a föld alatt az Agropromnál, majd követve a végigjátszást később visszamentem az Agropromhoz a föld alá de a Doktor, aki Streloknak szólít sehol!

Ja én is találtam a Prypatban az egyik szállodában két olyan szobát, amelyen szobaszám van: 21, 26, de egyik sem nyílik. Ez amiatt van mert nem találom a vezetőt és/vagy a Doktort, ergo nem jelenik meg a küldetés a PDA-mban amikor Prypatba érek?
Segítsetek lécccccci!

Üdv: Carlos

by Carlos

(#714) Carlitos


Carlitos
csendes tag

Ja, majd elfelejtettem: nem tom h nektek is így van-e, de nekem amikor be kell védeni a banditáktól a bázist a roncsteleptől nem messze (vmi vasúti pályaudvar szerűségen, ez is mellékküldetés, többször is meg lehet csinálni, ha arra járunk) a végén egy stalker segítséget kér, fekszik a földön, a bejárat előtt, kér elsősegélycsomagot, de egyszerűen csak annyit tudok mondani neki, h 'Viszlát!', pedig van egy rakat elsősegélysomagom.
A kordonnál is előfordult egy hasonló. mikor már többször visszamentem, a vasúti átjárónál, ahol melléküldetésben meg kell tisztítani a terepet (két éület, meg traktorok) ott is van egy ilyen de tőle meg tudom kérdezni h mi a baj, adok is neki csomagot, de nem kel fel, ugyanúgy fekszik és csomagot kér. ???

by Carlos

(#715) Carlitos


Carlitos
csendes tag

Hehe...Pripjaty, Pitypang...Nemcsak én nem tudom megjegyeni rendesen ezt a szép nevet... :DDD

by Carlos

(#716) NI8


NI8
csendes tag

STALKER-ek ! ;]

Lenne egy észrevételem a game fagyását (desktopra ''dobás'') illetően. :P

Alapverzióval (no patch) + magyarítással (pcgameshun asszem) játszom/ttam.
Elérve odáig, hogy a Bár területén lévő Duty(?) bázisra beléphetek/nem lőnek le/
és feladatokat kapok, elkezdett nekem is kilépni a DT-ra a játék. :W
Addig semmi.
Érdekes. :F
Fenyegetőztem baltával, inkvizícióval,máglyahalállal, de csak kidobott. :W
Na, mondom ez is egy ''alternatív befejezés'' innen sem játszom tovább !
Majd egy ötlettől vezérelve (talán Strelok súgta): :B
LETÖRÖLTEM a desktopról a Parancsikont és a
Start Menüből az elérési utat.
Azóta NEM DOB KI a game ! :C
Win ablakból v. TotalCmdr ablakból indítom, betöltés közben van egy kis idő
bezárni az ablakot és így fut.
Esetleg egy próbát megér. ;) Szerintem. :))

Ui.: Még 1 kérdés: Vki szerzett már TOZ-34-es duplacsövű (nem fűrészelt)
vadászpuskát ? Ha igen hol ?
;] Kipróbálnám ! ;]

A kisunokám úgy programozza azt a gépet. Csakúgy dőlnek a szörnyek !

(#717) Balancee


Balancee
aktív tag

Sziasztok! Kiprobáltam/játszom már a játékkal. Jó az, hogy nem, lehet málházni az emberkénket a végtelenségig.
Lene viszont 2 kérdésem:
1. Van néhány feledat amit megcsináltam és nagyon vissza kell mennem. Ez az egész játékra jelemzö lesz, hogy a játék eleéig a (kereskedö vagy ki a p és más karakterek) vissza kell menni?
2.A jármüveket hogy lehet használni ha lehet(1hsz) ? Moddal?
3. Ez lenne a ráadás :) . VAn az egyik alagutban valami szörny ami magához rántogat . Azt nem lehet kicsinálni valahogy? VAgy lesznek ilyenek akik elöl inkább a futás?

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#718) True válasza Primőr (#711) üzenetére


True
aktív tag

Pedig egyszerű, mert már amikor loholsz az első küldire, utközben van egy elesett figura, meg egy haldokló, az elesett melett ven egy medit, de még addig sem kell menni, mert az öregtöl ahogy kijutsz az elején, és beszélned kell a fickóval, na ott a hátad mögött lévő épület padlásán is van medit, bár ez utobbi véletlenszerű, mert volt már hogy nem volt benne elsőre...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#719) True válasza Balancee (#717) üzenetére


True
aktív tag

1: Soxor lessz visszarohangálás az tény, de érdemes az utról letérve haladnod visszafelé mindig, mert érdekes dolgokat lehet án találni...
2: Nekem eddig 1X jött össze ez a mód, de nem sok haszna volt mert csak az első pályaszakaszon lesznek általa használható verdák... onnét séta tovább...
3: Ode kell futni és jó alaposan arcbasorozni géppityúval... nekem ez mindig bevált... és ólommérgezés áldozata lett...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#720) Balancee válasza True (#719) üzenetére


Balancee
aktív tag

Köszi. Jó és érthetö válasz :))

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#721) Grigorisz válasza True (#719) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

''ólommérgezés áldozata lett'' LOL az viszont tény, hogy én is egy tárat toltam bele mire vége lett szegény párának... :)

ma végre én is belevetem magam újult erővel meglett a 2G ramom

[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#722) Balancee


Balancee
aktív tag

Nekem is 2 g ramom van és kilépésnél azt irja ki, hogy kevés a virtuális memoria. Ezt miért particionként 1024 mega van + a 2x1024 ddr2. Nem értem :W

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#723) Grigorisz válasza Balancee (#722) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

a virtuális memória általában a fizikai memó duplája szokott lenni így az 1 GB lapozó kevés lesz



[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#724) True válasza Grigorisz (#721) üzenetére


True
aktív tag

Élvezni fogod a különbséget... :DDD Ez a smile csak azé került ide mert tegnap letőrt az egyik fogam, és most pont igy festek... hát még hogy rajzolok... Viszont nálam 2Gb rammal ki van kapcsolva a virtuális memória, és ugyan röfög az XP hogy kevés meg miegymás, viszont megy minden mint a karikacsapás...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#725) <cafat>


<cafat>
senior tag

nem válaszolna esetleg vki erre? komolyan érdekelne.... [link] (#694)

[Szerkesztve]

(#726) Grigorisz válasza True (#724) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

tudni tudom, hogy jobb 2 G vel már próbáltam ezelőtt de ez már az enyém lesz végleg.
a lapozó meg elfér hát legyen.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#727) Grigorisz válasza <cafat> (#725) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ha végignyomod és összerakod az infókat meg a történéseket megkapod a válaszokat a kérdésedre....azthiszem... :D

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#728) True válasza <cafat> (#725) üzenetére


True
aktív tag

Valszeg azért nem kaptál eddig választ, mert megfogalmazhatatlan/deffiniálhatatlan ez igy...
A lényeg az életszerüség/összetettség amiben is te rajtad múlik, hogy mi, hogyan, miképp alakuljon... Mint anno a Kaland, játék, kockázat... sorozatban...

Mod: Grigorisz-al annyira nem is tér el a véleményünk, ugyhogy sztem sajnos ennyivel be kell érned, és vagy megbabonáz a Zona, vagy nem, de ez utobbinál ez nem a te játékod lessz, ellenkező esetben pedig alig gyözöd majd kivárni a folytatást...

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#729) Grigorisz válasza True (#728) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Kaland játék kockázat....istenkirály volt akkoriban.... (megvan mindegyik) bár nem sok volt közte aminek több befejezése lett volna a rád halálos kimenetelüeket kivéve :))

[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#730) <cafat> válasza True (#728) üzenetére


<cafat>
senior tag

aha, köszi nektek!, azt azért gondoltam ha kiviszem, v játszok vele huzamosabb ideig, akkor kapok választ a ?eimre, de =re gothic3mazok, úh azért ?eztem, h van-e értelme elkezdeni ezt is, --> ha a válaszok felkeltik az érdeklődésem akkor játszok ezzel is..., ha nem akkor csak gothic3....

(#731) Grigorisz válasza <cafat> (#730) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

pont ez a lényege, hogy lövésed sincs ki vagy mikor elkezded és mire befejezed rajtad áll miként alakult a dolog .

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#732) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

nekem spec a hátamon feláll tőle a szőr elég parás, de mégis pont ezért jön be

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#733) 10GoBall válasza Carlitos (#713) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A Vezető /Guide/ pedig ot van. Ha jól emlékszem egy szakállas muksó. /Egy korábbi küldetésnél valóban ott kellett megmenteni a kutyáktól, már a fene sem tudja kit/ Nekem a térképen is mutatta a helyét.

A memókról. Elsőre 2 giga rammal játszottam végig, másodikra 3 giga van a gépben. A+1 giga semmit nem jelent. A swapot így is fel kell nyomni legalább 4 gigára..





[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#734) 10GoBall válasza Carlitos (#714) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Az első alkalommal /Cordon/ adtál csomagot a kis hídnál lévő hapsinak?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#735) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni ,hogy miért van ,hogy csernobilnál nagyon elkezd szaggatni a játék, de kegyetlenül, addig semmenyire soha, és csak ott, bármilyen grafikai beállitás mellett.
gépem:
giga p35 ds3p
E6600@3.3
2gb vitesta 800
giga 8800gtx

:( help!!!
158.22 es driver van fent.

[Szerkesztve]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#736) True válasza Törzsúr (#735) üzenetére


True
aktív tag

Gyenge a géped... :DDD De viccet félretéve nekem gyengébb machinán (konfig az adatoknál) fullon csak néha és pillanatokra akadozik meg, de ez lehet a Swap hiánya miatt is... Bár engem nem zavar... Esetleg nem Vistán próbálod?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#737) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

De mondom meg sem rezdül 1280x1024ben full dinamic lightal, mindenki csumán.
Csak csernobilnál vágódik hanyatt :(
XP-n játszok.
Lehet vmi bug. :O

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#738) True válasza Törzsúr (#737) üzenetére


True
aktív tag

Nem vágom mi lehet, ugyhogy átadnám a szót, mert nálam 1600X1200-ban, Full Dinamikon sem akad... Részemröl passz meg a PCI-E karikhoz sem konyitok sokat...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#739) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Nálam sem szagat, csak ott !

De ha leveszem minimumra akkor is, tehát ne,hiszem hogy hardware-s a problema :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#740) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Figyi már.... ennyire randomszerü lenne a játék, hogy amikor először indítotam a kereskedő mögött egy ventillátor pörgött a szekrényen most másodszorra meg csak egy piás doboz van ott....?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#741) Mr X válasza Grigorisz (#740) üzenetére


Mr X
veterán

Te figyu, az egy kereskedo...biztos eladta kozben. :)

[Szerkesztve]

(#742) Grigorisz válasza Mr X (#741) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Szerinted nincs melege, hogy eladta? Inkább költöi volt a kérdésem. Meglepődtem rajta. Azon, hogy kint terepen változnak a cuccok azon nem de ott meglepett.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#743) Mr X válasza Grigorisz (#742) üzenetére


Mr X
veterán

Ha sokat varsz, talan meg masik ing is lesz rajta. :)

(#744) Grigorisz válasza Mr X (#743) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

sokáig készült a játék de sztem azt azért nem volt idejük megcsinálni

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#745) Mr X válasza Grigorisz (#744) üzenetére


Mr X
veterán

Hat en nem tudom, de ez a jatek engem valahogy nem tud lekotni. Mar haromszor alltam neki, de par ora jatek utan egyszeruen csak megunom.

(#746) Grigorisz válasza Mr X (#745) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Nekem egyszerre van tőle ''most felállok előle a rák se fog parázni'' és ''mégiscsak nyomom tovább'' érzésem.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#747) M@UL


M@UL
tag

nemtudom,, a STALKER bemutato videok nagyon felcsigáztak,, nagyon hangulatosak voltak,,,aztán megszereztem a játékot , és valami hihetetlen nagy csalódás volt számomra,,,, iszonyatosan unalams szerintem,,, buta AI,,, a STALKER szerintem egyszerüen csak szép lett...Sajnos :( ...

ÜDV: M@UL

(#748) Grigorisz válasza M@UL (#747) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Az tény, hogy nem pörgős mint a serious sam de azért ennek az ''ésszel menjél mert véged van hamar'' stílusnak is megvan a szépsége. AI? háát azért nem olyan rossz az.... úgy csinálja a dolgokat mintha igazi élethelyzet lenne (pl. harcban mikor a katonák a hátad mögé igyekeznek jutni és nem lőnek addig rád csak szemből). Az, hogy szép lett tény csak legyen alatta jó sok ''vas''.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#749) Mr X válasza Grigorisz (#748) üzenetére


Mr X
veterán

Nem a játékstílussal van gondom, de ez nekem már kicsit túl vontatott. Mire belejönnék, megint közbejön egy 10 perces séta, 3 töltéssel, közben folklór műsor gyanánt kutyakergetés. Nem kétlem, hogy jó játék, de nem nekem való.

(#750) True


True
aktív tag

Én már legalább 10X toltam le de mindig nyújt újat számomra... :DD

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.