Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Pulsar válasza kanai60 (#5247) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az alap, első beállításokat szerintem csak kábeles kapcsolattal lehet beállítani.

(#5252) kanai60 válasza Pulsar (#5251) üzenetére


kanai60
csendes tag

Még soha nem volt routerem.Nem tudom mit kell tennem az első beállításoknál hogy működjön.Ezért kérek segítséget.

(#5253) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Ez jó... Nem tudom elérni a routerem :/

Működik rendesen, csak éppen a dhcp nem oszt ki címet ezért nincs internet + router elérés sem. Valami módon lehet törölni a teljes memóriáját a routernak? Mert ha lehetne akkor putty al feltolnám rá a firmware-t törlés után és nem lenne semmi gond.
(Fix IP vel sem tudom elérni a routert pl: 192.168.1.55)

* Azt hogy nem a router szart be onnan tudom hogyha LAN ba dugom a gépemet a WAN-al akkor megy az internet csak ugye nekem kell tárcsáznom

[ Szerkesztve ]

(#5254) terror válasza aqaba75 (#5238) üzenetére


terror
tag

Ezt próbáld meg!
http://tudastar.netacademia.net/default.aspx?upid=23220

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#5255) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem router antennával kapcsolatban.
Van egy router és hozzá van kötve egy irányított antenna. Meg lehet azt oldani hogy még egy antennát rá lehessen kötni valamiféle csatlakozóval? Azért van rá szükség mert a másik hely ahová sugároznám a router jelet ellenkező irányban van mint ahová néz az irányított antenna.

Előre is köszönöm!

(#5256) Mac_ válasza amdni (#5255) üzenetére


Mac_
csendes tag

Szia! Jó lenne tudni, hogy milyen routerről van szó!

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5257) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Komoly problémába ütköztem (legalábbis nekem eléggé az).
Adott t-online ADSL internet. Amíg az adsl modemből a gépbe van dugva a netkábel, és a gépről csatlakozok, addig tökéletes minden, a le- és feltöltés is maximális sebességgel működik. Viszont, ha a kábelt kihúzom a gépből, és egy routrbe kötöm, majd onnan akár wifi-n próbálva, akár kábellel a net már nem lesz stabil. Tehát letöltésnél és feltöltésnél egyszer jön teljes sebességgel 20-30 másodpercig, majd 5-6 másodpercig szinte 0-ra esik vissza a sebesség, és utána újra begyorsul. 2 routerrel is ki lett próbálva (Netgear, TP-link), mind a kettővel ezt csinálja. Kb. két hete kezdte ezt el, előtte is az egyik router volt bekötve, azzal 3 éven keresztül minden tökéletesen ment. Reset minden eszközön volt, nem igazán tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond. Ha van ötlet, akkor légyszi osszátok meg velem.

Köszi.

(#5258) amdni válasza Mac_ (#5256) üzenetére


amdni
aktív tag

T-p link tp-wr542g a típusa.

(#5259) Lemezbolt


Lemezbolt
csendes tag

Hali
Az a csúnya helyzet alakult ki, hogy több óra próbálkozás után sem sikerült kinyitnom egy portot (25565). A jelenglegi helyzet az, hogy a tűzfal is ki van kapcsolva de úgytűnik nem az a probléma mert így se jó; valamint próbáltam más portot is nyitni de az se ment. Hozzáértők segítségét várom :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Laci

(#5260) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Van egy mikrohullámú netünk, amit most 3 db pc-n használunk a szomszédokkal. Van egy router, amire rá van kötve a mikrohullámú antenna és kijon belőle 3 kábel, a három szomszéd felé. Ehhez a routerhez nincs hozzáférésünk és MAC address szűrés van beállítva rajta.
Van egy D-524 es másik routerem és szeretném megoldani, hogy legyen vezeték nélküli netem a lakásomba + a meglévő PC-n is legyen net.
Tehát a szolgáltató routerének egyik LAN-ból kijövő kábelét be kellene dugnom az én routerem WAN? csatlakozójába Crosslink? v. Sima Patch kábel?. És innen továbbvezetni a PC-m hez?
Plusz a MAC address klónozást is be kell állítani?
A PC mac address-e maradhat a régi?
Mi kellhet még?

Előre is köszi.

Üdv

zs.

(#5261) dr.bubo válasza hvb (#5260) üzenetére


dr.bubo
őstag

Patch kábel kell.
A szolgáltató által adott cucc, az router? Az oszt ip-t mindenkinek. A szomszédoknak külön előfizetésük van ehez vagy csak tit dugtátok rá a routerre a kábeleket és ment a net? A gépeken van valamilyen internet kapcsolat beállítva, ip kérése automatikus vagy fix ip van bállítva?
Két lehetőség van:
1 az 524-s van portját kötöd ösze a szolgáltató routerével, az 524-sben az internet kapcsolat tipusa dynymic ip(automatic dhcp), vifi-t beállitod benne, dhcp servert engedélyezed.
2. az 524-t a lanportjával kötöd össze a szolgáltató routerével. elötte beállítod benne a wifit, kikapcsolod a dhcp servert (majd a szolgáltató routere oszt ip-t a rákapcsolódó gépeknek.) :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5262) hvb válasza dr.bubo (#5261) üzenetére


hvb
tag

Igen ez egy netgear router.
Igen hivatalosan van így a szolgáltató állította be a MAC address filtert is. És ezért nem is férünk hozza. :)
Az ip-t automatikusan adja, mert a notimat is rá tudom kötni, csak a PC-m MAC address-szét kell beállítani, de a notinak más ip-t ad, mint a PC-nek

Köszi.

zs.

(#5263) dr.bubo válasza hvb (#5262) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor a routereben a wannál dynamic ip legyen, clónozd a pc-d mac cimét...., azaz az 1-s megoldás kell neked. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5264) Mac_ válasza amdni (#5258) üzenetére


Mac_
csendes tag

Akkor ha jól értem Te most irányított antennán kapod az internetet és tovább szeretnéd küldeni egy másik pontba ezzel a routerrel? Ha jól látom akkor gyárilag nem található rajta másik antenna csatlakozás. Wireless antenna közösítő amivel 2 antennát tudnál leszűkíteni 1 csatlakozóra tudtommal nem létezik.Biztosan meg lehetne oldani "ide-oda forrasztok" módszerrel, de szerintem hatásosabb lenne egy olyan routert beszerezni ami gyárilag fel van készítve legalább két antenna csatlakoztatására.

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5265) dr.bubo válasza Mac_ (#5264) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ami két antennás router, azzal sem megoldható, hogy egyik antenna egy irányba, a másik pedig ellenkező irányba szórja a jelet, azaz tovább adja. (esetleg létezik ilyen, de nem 10-20ezer ft-be kerül), neki két eszközre van szüksége ehez. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5266) Mac_ válasza dr.bubo (#5265) üzenetére


Mac_
csendes tag

Fw módosítással sem megoldható? A DD-WRT tudtommal tartalmaz olyan beállítást,h melyik legyen a küldő és melyik legyen a fogadó antenna. A TP-Link 1043ND routeremet én is állítottam be így bridge üzemmódba..

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5267) Mac_ válasza Mac_ (#5266) üzenetére


Mac_
csendes tag

Egyébként igaz, hogy megoldható 2 eszközzel is, én szeretek egy hálózatot mindig úgy megtervezni és kialakítani,h minél kevesebb eszköz legyen benne. 1részt a fogyasztás miatt(még ha nem is eszik sokat egy router) másrészt pedig a hibalehetőség leszűkítése érdekében, úgy értem, hogy ha megadja magát a valamelyik router, akkor ne kelljen tesztelgetni mind a 2 eszközt,h melyik lehet a bajos..

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5268) dr.bubo válasza Mac_ (#5266) üzenetére


dr.bubo
őstag

A tp-linkedet úgy állitottad be, hogy veszi a jelet az egyik antenna másik eszköztől, és a másik adja tovább?
A bridge mód: wifin veszi a jelet, és tovább adja kábelen.
WDS: Wifin veszi a jelet, és tovább adja wifin, nincs kiválasztott antenna.
Az alternativ fw-ket ennyire nem ismerem, hogy azokban megoldható a két antenna szétválasztása.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5269) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Felteszem itt is a kérdést, hátha...
Adott egy Tp-link tl-wr542g (új)
Összekötöm utpvel, lan led ahová bedugtam villog ahogy kell, kb 1percig van kapcsolat aztán megszakad. Led elalszik, gépen meg "hálózati kábel nincs bedugva", mintha széthúznám. Utána dugdoshatom össze-vissza, csak áramtalanítás után jó megint kb fél-1 percig. Kábel rendben van, FW-t is frissítettem, de nem oldott meg semmit. Wifi-n keresztül elérem a routert, úgy nincs gond. Valakinek ötlet? Vagy küldhetem vissza gariztatni? :(((

(#5270) Mac_ válasza dr.bubo (#5268) üzenetére


Mac_
csendes tag

Igen..De ha Wifi menüponton belül létrehozol egy Viltuális Interface-t akkor azon tovább is küldi a jelet. Így van kábelen és Wifin is adattovábbítás.

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5271) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv!
Adott egy TP-LINK TL-WR841N-s router( HW: v5 , SW:3.11.3) és hozzá 120-s UPC-s fiber power. A gondom az lenne, hogy nekem gyanúsan kevés a letöltési sebesség. Megmondom őszintén nem konfiguráltam a routert. Gyári állapotában rátoltam a modemre(Sisco) és működött. A speedtesten mért sebesség nem ritkán 1,5 Mb... A rendelt net 120-s....
Érdekes. De mért már 80-t is! De a feltöltés általában mindig magasabb a letöltésnél.Tud valaki tanácsot adni mit nézzek meg illetve mit állítsak be? Mert nem igazán értek hozzá. A router firmje a legújabb a gépemé is. A gépen is N-s wifi van.

Előre is Köszönöm!

Most mért sebesség :O

(#5272) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Van egy kis problémám: az újdonsült Netgear WNDR3700 routeremben nincsen adsl modem.

A régiben -SMC- viszont van. Össze is kötöttem a kettőt: SMC-ben a WiFi-t kikapcsoltam, a DMZ-t bekapcsoltam. Az SMC csatlakozik a telefonhálózatra és az 1-es LAN portjára rá van dugva a Netgear. A Netgearbe az SMC-től jövő LAN kábelt rádugtam az Internet bemenetre! Felismertettem vele a kapcsolatot, kapott az SMC-től egy ip címet és megy a net.

A kérdésem, használhatom -e ezt így modemként (hiszen működik), vagy nem ajánlatos? Ha nem, miért nem? Valamivel lassabb lehet így?

DMZ-t engedélyeztem az SMC-n, hiszen majd a Netgear szűri a forgalmat, a portokat is a Netgearen állítgatom.

Van még ilyen beállítási lehetőség az SMC-n, hogy NAT. Mire van ez pontosan? Nem kéne most használnom/kikapcsolnom?

:Y :R

(#5273) Lemezbolt válasza Lemezbolt (#5259) üzenetére


Lemezbolt
csendes tag

Nem csak hozzáértők segíítségét várom, csak oldódjon meg a probléma végre :DDD
Erről beszélek egyébként

Üdv, Laci

(#5274) dr.bubo válasza Lemezbolt (#5273) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg engedélyezni kellene a virtual servert? (enabled) :F
A beállítások után újra lett indítva a router és a gép?

BossBoss: a 841-s nem 120-s nethez való, oda már olyan router kell, ami a wan portján is gigabites TP-link TL-WR1043ND

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5275) Lemezbolt válasza dr.bubo (#5274) üzenetére


Lemezbolt
csendes tag

Az alsó, ami ki van jelolve szürkével a mellett van egy pipa -> 'enabled'.. és restart is volt

Üdv, Laci

(#5276) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Mit gondoltok, valoszinu hogy ha egy villam kicsinalja az epp aram alatt levo routert, akkor a rakotott ket (kikapcsolt) gepben is megdoglik az integralt halokartya? Nagyon ugy tunik hogy ez tortent, de nem akarok fals elmeleteket gyartani... :F

Koszi a tippeket / valaszokat.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#5277) kali válasza jasszer (#5276) üzenetére


kali
legenda

kábeles kapcsolat esetén lehetséges!

(#5278) Mac_ válasza jasszer (#5276) üzenetére


Mac_
csendes tag

Szia! Igen, ennek elég nagy a valószínűsége! Barátnőméknek nyár végén ADSL-nél a villám vitt 2 gépet, egy modemet és egy routert. A telefonvonalba csapott bele a villám. Amikor kijött a T-s szerelő azt mondta,h ilyet még soha nem látott. Szét volt robbanva az ADSL szűrő,megbarnulva a telefonkábelen a szigetelés, stb..

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#5279) Pulsar válasza jasszer (#5276) üzenetére


Pulsar
veterán

valószínű, bár a normálisabb routereknél pont ezért nincs galvanikus kapcsolat a router wan és a többi portja között.

(#5280) jasszer


jasszer
senior tag

Rendben, akkor megvan a megoldas, koszi mindenkinek!

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#5281) Frenky73


Frenky73
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Van egy SMC Barricade SMCBR14UP routerem, de sajnos nem bírok vele, minden kapcsolódáskor a 169.254.194.55 IP-vel csatlakozik, többször is próbáltam reset-elni de semmi, az admin felületét sem tudom elérni, és persze
a net sem megy át rajta, van valami ötletetek? köszi :W

(#5282) atius


atius
csendes tag

Hali!Van egy kis gondom routeremel(tp link TL-R460) egyszerüne nem müködik rendesen....letölteni max 20-30 kb tudok néha még ennyivel se....viszont router nélkül tökéletesen tudok letölteni.Próbáltam már frissiten frimverzióát de azt sem segítet...

(#5283) Intruder2k5 válasza Frenky73 (#5281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RESET-eld le! A RESET gombot nyomd be, és tartsd benyomva kb. 10 mp-et, mindezt működés közben, tehát áram alatt! Ha megvan, akkor csak ezután dugd bele az UTP kábelt, ami a gépedbe megy. Így elvileg jónak kell lennie, ha mégsem, akkor gyaníthatóan halott a router.

[ Szerkesztve ]

(#5284) Intruder2k5 válasza Lemezbolt (#5273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt nézelődj...!
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DI-524/DI-524index.htm
Válaszd ki a neked szükséges alkalmazást, és megmutatja, hogyan kell forwardolni.

(#5285) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Hello!

Van egy Asus WL-500G Deluxe routerem, 1 hónapja elkezdte azt játszani hogy kb 1-2 hetente defaultra áll vissza, utána visszaállítom backupal, újra jó kb 1 hétig, majd megint minden nullázva.
Szerintetek mi lelte?

[ Szerkesztve ]

(#5286) Intruder2k5 válasza ---Lasali--- (#5285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez több dologtól is lehet... Ha szerencséd van, akkor csak újra kell flashelni, és lehet meg is javul. Ha nincs szerencséd, akkor lehet táphiba, ami az ASUS WL-500 szériás routereknél elég gyakori, vagy rosszabb esetben elfáradt a flash memória. Bár ennek azért meglehetősen kicsi az esélye. Én a helyedben elsőként mindenképpen egy frissítést próbálnék meg. Milyen fw van rajta jelenleg? Persze nem feltétlen szükséges váltani, az is megteszi, ha ugyanazt flasheled vissza. És jó lenne, ha nem backup-ból állítanád vissza a beállításokat, hanem végigcsinálnád az egészet újra. Ilyenkor ez a biztos.

szerk.:
Ja, és flashelés előtt, és után is egy hard reset javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#5287) ---Lasali--- válasza Intruder2k5 (#5286) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szia!

Úgy emlékszem hogy 1.9.5.0 van rajta, mert a 1.9.6.0 os hibás, periodikusan akadozva jön vele a net :D
Táp hogyan szokott meghibásodni? Ki lehet mérni valahogy?
Settings backupot azért használom, mert már szétbonyolítottam a beállításokat... mert van egy laptopunk, amibe van egy régi belkin pcmcia kártya, ami csak wep et tud, viszont a T400 as thinkpadom wep el bugzik, már nem emlékszem miket, de nagyon durván fagyott a hálózat, és beállítottam egy wpa2 -t is... meg ilyenek.. :DDD
Hard reset az milyen? Reset gombot szoktam tartani míg el nem kezd villogni valamelyik led, van ennél durvább?

[ Szerkesztve ]

(#5288) fess


fess
őstag

sziasztok
dlink di-524 router wifi-n mennyi gépet bír el?most 2 van rácsatlakoztatva,de a tőle távolabbit gépet folyamatosan ledobálja(megszakad a kapcsolat),viszont ha a közelebbi nincs bekapcsolva,vagy ha kábelen megy ahhoz a net,a távolabbi is simán megy.wifivel csak 1 gépet bírna el?

(#5289) Intruder2k5 válasza ---Lasali--- (#5287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Javaslom neked, hogy próbáld meg az OLEG fw-t... Sokkal stabilabb mint a gyári. A WL500gx-1.9.2.7-d-r2174.trx készült a Deluxe-hoz. Tápot igazából terhelten lehet mérni, tehát ahhoz szét kellene kapni a routert. De mondom, én fw cserével kezdeném a helyedben. Az OLEG Linux alapú, és jelenleg is folyamatosan fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#5290) Intruder2k5 válasza ---Lasali--- (#5287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hard reset kimaradt... Szóval jó úgy, én is arra gondoltam, csak az az igazság, hogy ha file-ból állítod vissza beállításokat, akkor nem sokat ér, mert ha abban is benne van a hiba, akkor ugyanúgy visszakerül.

(#5291) ---Lasali--- válasza Intruder2k5 (#5289) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Okés köszi. Vasárnap otthon leszek, aztán felteszem az oleget rá.
Azért ki írhatták volna hogy deluxe.. nem csak gx..
Az eredeti firmware nem linux-os? :Y

(#5292) Intruder2k5 válasza ---Lasali--- (#5291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az is az, mert a régi OLEG fw-t annak idején még a gyáriból kezdték fejleszteni ha jól tudom. Ez alapján tehát annak kell lennie. :) Csak hát régebben abbamaradt már a fejlesztése, ellenben a mostani csapat szinte havonta dobja ki az új build-eket, folyamatosan bővítve a szolgáltatásokat, és javítva a hibákat.

Aztán itt van még az általam is használt Tomato, ami szintén legalább olyan jó, sokkal szebb is, csak sajnos nem tudom, hogy mit kezd vele a Deluxe. Igazából nem találtam infót arról, hogy jó lenne rá, pedig szinte az összes ASUS-on megy. Ebben alapból benne a samba, ftp szerver, QoS, stb... Ha tudsz angolul, és érdekel, nézz utána esetleg a hivatalos oldal fórumán, vagy kérdezz rá a fejlesztőnél (teddy_bear), hátha...

(#5293) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Passzívból aktívba szeretném rakni a gépem. Mikor beírom az ipconfig /all paraoncsot, akkor nem azt látom amit kellene. Alafgútadapter Local area connection* ... 73 ig stb . Tehát ebből van egy rakat. és az elejét nem mutatja... Ez a legfölső Alafgútadapter Local area connection* 41 + a 40 esnem a fele látszik... Fentebb nem tudok menni.

Mi lehet a gond? (upc s netem van és egy 30 méteres kábellel kötöttem össze a routert az asztali gépemmel)

(#5294) ace05


ace05
senior tag

Hello
Tp link. TL-WR841N routerem van most vettem.Azt szeretném kérdezni hogy az internetet levédő jelszót hogy lehet beállítani?Mert az admin oldalon kiválasztom a Wireless/Wireless Security menüpontban kiválasztom a
WPA-PSK/WPA2-PSK pontot
Version: WPA-PSK
Encryption:TKIP
PSK Password:ide a régi router jelszavát írtam akkor mindenki fel tud jelentkezni úgy hogy nem kér jelszót,de ha meg változtatom akkor nem tud felcsatlakozni és akkor se kér jelszót !
Group Key Update Period:0

meg a másik hogy hogyan lehet kitiltani embereket a routerből mert ezt nem tudtam megtalálni talán IP & MAC Binding?

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5295) Intruder2k5 válasza ace05 (#5294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kitiltás / Engedélyezés

Wireless -> Wireless MAC Filtering

Itt igény szerint vagy a listában szereplőket engeded be, vagy őket tiltod ki. Már amennyiben WiFi-ről beszélünk... Feltételezem, hogy igen.

Jelszó kérdésre egy tipp... A Windows-ban töröld ki a mentett hálózatok közül a kérdésest, hogy ne akarjon/tudjon alapból csatlakozni. Vagy változtasd meg az SSID-t, hogy egy teljesen új hálózatként ismerje fel. Véleményem szerint ez nem router, hanem PC oldali probléma lesz.

szerk.:
De ugye nem akarsz n-es WiFi-t használni? Csak mert ott van egy ilyen szöveg is:

"We do not recommend using the TKIP encryption if the device operates in
802.11n mode due to the fact that TKIP is not supported by 802.11n specification."

Forrás: http://www.tp-link.com/simulator/841_v5/index.htm

[ Szerkesztve ]

(#5296) kali válasza ace05 (#5294) üzenetére


kali
legenda

az a jelszó nem az internetet védi, hanem csak a router által szórt wifi hálózatot!
nem elég csak a router adott részénél módosítani a jelszót, mert attól még az ellenoldali munkaállomások még nem feltétlenül/mindig tudják, hogy másik jelszót kell(ene) kérni! töröld a korábban létrehozott hozzáférési pontokat - elmentett jelszavakat - a munkaállomásokon, hogy maguktól is új kapcsolatot érzékeljenek, és kérjék hozzá a jelszót!
a kitiltás alatt mi értendő? wifi esetén nem kapja meg a jelszót, és kész! vagy wireless mac filtering, ahol mac adress alapján engedélyezel vagy zársz ki munkaállomásokat a wifi hálózat elemeiből!
vagy a router portjaihoz fizikálisan is hozzáférő munkaállomásokat akarsz kitiltani? akkor igen, az kivitelezhető az ip & mac binding megfelelő konfigurálásával!

na, amíg lemezt cseréltem a lejátszón, addig meg is előztek... :)

[ Szerkesztve ]

(#5297) Intruder2k5 válasza kali (#5296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De lehet, hogy neked lesz igazad, és konkrétan a nethasználatot szeretné korlátozni, és nem "csak" a router elérését. Ha igen, akkor én félreértettem. Én abból indultam ki, hogy a szomszéd Pistikét szeretné kitiltani a WiFi hálóról, hogy ne ezen torrentezzen. :)

[ Szerkesztve ]

(#5298) kali válasza Intruder2k5 (#5297) üzenetére


kali
legenda

hát, majd kiderül, hogy mit szeretne, mert nekem sem teljesen egyértelmű a hozzászólása alapján, azért írtam több esetleges verziót...

(#5299) ace05


ace05
senior tag

Köszönöm a válaszokat és bocsánat a rosszul megírt fogalmazásomért!
Wifis routerem van! Linksys Routernél volt beálítva egy jelszó ami levédte a wifi hálózatot, most ugyan ezt használom.Az csináltam amit az előző hozzászólásomban írtam a régi jelszóval nem kér kódot a win 7 de ha újjat állítok be akkor azt írja hogy nem tud csatlakozni és nem kér jelszót még mindig! Mixed bg van beállítva mert a Mixed B,G,N módon nem tud csatlakozni ithon rá a többi gép!

[ Szerkesztve ]

(#5300) kali válasza ace05 (#5299) üzenetére


kali
legenda

akkor pláne igaz, amit már korrában is olvashattál; nem a router állítgatása a megoldás, a munkaállomásokon kell törölni a korábbi hozzáférési pontot/jelszót, és vagy új hozzáférési pontot kell létrehozni, vagy csak simán rákeresel az elérhető/saját wifi hálózatra, és a csatlkaozáshoz kért jelszót megadod!
elvileg bármilyen mixed módban kellene, hogy tudjon csatlakozni bármelyik munkaállomás, ha az adott mixed mód tartalmaz legalább egy azonos szabványt mind a két oldal esetében!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.