Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41663) greg77 válasza Soderes (#41606) üzenetére


greg77
csendes tag

Szia! Lett megoldás a problémádra? Hasonló gondokkal küzdöttem (digis FTTH, WAN/Gbps vs. LAN/Gbps helyett csak LAN 100 Mbps TP-Link AC750 C2-n), és nálam egy leolcsózott AX-es router hozta a megoldást. A régi routeremnél az volt a probléma, hogy a tépélink elbaxarintotta az adott verziónak (v1) a támogatását, és valami miatt már csak 100 Mbps jelent meg a LAN porton. Még a Digi is ránézett remote-ba a routeremre, ők is gigás eszközt láttak. A digi modemről is Gbps jött tovább, PC-ről direktben néztem. Fórumokban utánaolvastam, és pont ennél a AC750 C2 v1-nél jelentkezett az említett Gbps 100 Mbps probléma, javítva nem lett.
Az OpenWRT-s vonalat nem próbáltam.
Viszont ezen az új AX-es routeren se jött a Gbps LAN porton elsőre a digis giga, sőt, bizonyos, addig gyakrabban használt weboldalak sem jöttek be. Utánaolvasás után a megoldás az lett, hogy a routeren: (1) MAC klónozás a PC-m MAC címével, illetve (2) DNS server-nek a 8.8.8.8-at adtam meg. Azóta 100_kiváló, akarom mondani 1000/1000 (gyakorlatilag 900+/300+ az eddigi speedtest.net mérések alapján).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.