Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) shev7 válasza Fuchs (#250) üzenetére


shev7
veterán

Na megegyszer: olyan router kell ami tudja a MAC clonozast (szinte mindegyik tudja).

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#252) Maksifül


Maksifül
senior tag

Újabb fejlemények router ügyben...
World of Warcraft minduntalan kifagyott, 10-15 percen belül 3x, amíg a routerre kötött másik gépen is ment a net /kizárólag böngészés, egy-egy kép letöltése/...
Próbaképpen lekapcsoltuk a netet azon a gépen, s a probléma a tesztelés nagyjából 20 perce alatt megoldottnak látszott. Aztán újból használni kezdtük a másik gépet, és újabb disconnectek jelentkeztek a WoW-ban egy rövid idő után.

XP tűzfala kikapcsolva mindkét gépen
Router ZyXEL Prestige 334

Valami ötlet? Lehet megoldás egy szakember? Router beállítási gondok lehetnek? Esetleg megoldást jelenthet egy Netlimiteres felezés?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#253) shev7 válasza Maksifül (#252) üzenetére


shev7
veterán

Tudni kene, hogy miert fagysz ki. Valoszinuleg a magas ping miatt. HA igy van, akkor nem segit a savszelesseg felezes. Legalabbis bongeszes soran ritkan jonnek maximalis sebesseggel az adatok. Tehat egy viszonylag lassu kapcsolat is megoli a pinget.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#254) kennylootom


kennylootom
csendes tag

Segitsetek!!

Sziasztok.

Van egy Conceptronic vezetékes routerem, és szeretném használni, de nem tudom felrakni.
T-online kábelmodemem van és szeretném majd megosztani vele a netet de nem nagyon értek hozzá.
Van egy saját menüje a routernek ahol fel tudnám installálni de vmiér nem megy a net rajta.
Aki tudja hogy kell plz segitsen.
Köszi, Tomy

(#255) Fuchs válasza shev7 (#251) üzenetére


Fuchs
tag

És onnantól kezdve ugyan úgy megy mint az adsl-nél?

Athlon 1333@1400 (7*200) ''Az a tuti, nem a fekete lyuk''

(#256) shev7 válasza Fuchs (#255) üzenetére


shev7
veterán

Nem. ADSLnel PPPoE kapcsolatot kell beallitani, azonositashoz felhasznalonev/jelszo.

kabelnetnel maccimet kell klonozni, es DHCP-n keresztul mar kapod is az ip-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#257) shev7 válasza kennylootom (#254) üzenetére


shev7
veterán

T-online kabelmodemed van, tehat felteszem nem ADSL, hanem kabelneted van. Nem volt meg dolgom T-online is mac cim alapjan azonosit, tehat az eddigi halokartyad maccimet kell neki beadnod. Ha viszont eddig user/pass paros volt a nethez, akkor azt kell beallitanod

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#258) bzoley


bzoley
veterán

Üdv néktek!

Lehet, hogy sokat fogok ide járni a közeljövőben, mert barátkozom a gondolattal, hogy lecserélem a 4portos switch-emet 8portos routerre kinövés és kényelmi szempontok miatt.
Olvasgatom egy ideje a topic-ot, de kissé elbátortalanított. Tényleg ennyire macerás belőni a vasat, hogy rendesen működjön :F
Azt gondoltam, hogy ha 5 géppel meg a switch-csel elboldogultam, ezzel sem lehet gond :)
Egyébként nem nagyon találok sehol normális(és olcsó) router-t. Kinéztem egy SMC7008 ABR-t, de úgy látom, elég régi darab. Tud valaki ajánlani valami jót mondjuk egy húszas alatt(vagy környékén)?

(#259) shev7 válasza bzoley (#258) üzenetére


shev7
veterán

Nincs benne semmi macera. Vannak altalanos problemak, amikre itt olvashattal altalanos megoldasokat. Az ettol eltero hibakat altalaban hardverhiba okozza. Routert nem tudok ajanlani, mert nem volt 8 portoshoz szerencsem, de emlekeim szerint nem olyan gyakori, szoval vedd azt amit arulnak : ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#260) bzoley válasza shev7 (#259) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt én is gy gondoltam, azt veszem, amit árulnak :)
Azért néhány típusra megpróbálok pontosabban rákeresni, csak pont ez a nehéz. Két SMC közül egyikről sincs infó a saját oldalon.

mod:
Kérdés törölve - nem is fontos, nem pénz kérdés és csak túlbonyolítanám a dolgot.

[Szerkesztve]

(#261) bzoley


bzoley
veterán

Megkérnék egy hozzáértőt, hogy legyen szíves egy pillantást vetni a lenti linkre:
[link]
Ez egy D-Link DI-707P
Az lenne a kérdésem, hogy keressek-e tovább, vagy a speckói alapján megfelelő lehet-e nekem. Net használat:(T-online dsl, 5-7gép)IE, mail, (DC++, Bittorrent csak egy gépen)
Meg úgy általában a D-Link név minősége/megbízhatósága is érdekelne.
Úgy látom, ez a típus nálunk több helyen is kapható. Azt még nem tudom, mennyire új, vagy régi, de rajta vagyok(ezen is) :)

Köszönöm!

(#262) emitter válasza bzoley (#261) üzenetére


emitter
őstag

ha nem probléma, h nem tud wlan-t...
meg nemtom, kapható-e mao-n, ennek is jólenne utánanézni
dlink, mint márka... hát én legalábbis nem sok jót hallottam felőle, tapasztalat híján csakannyit tok mondani, h inkánn végy pl. linksyst, netgeart, asust, esetleg smc-t
persze nem szaályszerű, h minden dlink termék rossz legyen, szal végülis megpróbálhatod

mod: ja írtad, h kapható, ok
amúgy mennyiért láttad?

[Szerkesztve]

(#263) bzoley válasza emitter (#262) üzenetére


bzoley
veterán

Míg egy SMC7008ABR br.19-20körül van, addíg ez 15-16e. Lehet a másik lenne a jobb választás, az uccsó fw dátuma ennek 2003. Sajnos az SMC-ről eddig semmi infó és mintha fehér holló lenne.
Akkor szétnézek a többi márka típusai között is.
wlan perpill nem szükséges.
Nem volt valami pozitív az értékelésed :)
Én meg szeretném minél kevesebb (későbbi)problémával megúszni az átállást.

(#264) bzoley


bzoley
veterán

Következő típus:[link] Linksys BEFSR81
Ez már egy tizessel drágább. De itt már látok némi supportot :)

(#265) emitter válasza bzoley (#264) üzenetére


emitter
őstag

hát te tudod, ha tudsz ennyivel többet rászánni, akkor legyen linksys
nem mondtam h dlinkkel tutira szívni fogsz, egyébként úgyis garis minden router, szal ha az 1-2 gariév alatt semmi baja nem lesz, akkor jó vétel lehet ez is
nemtom hol nézelődtél, én a depo.hu-t ajánlom, ill. kiskerarak.hu
ja és ilyet csak sztechboltban szabad venni, nagy szupermarketben nem!

(#266) Noxy válasza bzoley (#261) üzenetére


Noxy
veterán

Nem akarok flamet, de soha ne vegyél olyan eszközt amivel a topikok tele vannak. :(

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#267) Noxy válasza bzoley (#264) üzenetére


Noxy
veterán

Netgear. Nekem 8 hónapja megy. Amióta UPS-re raktam (3 honapja) hiba, fagyás nélkül. [link] :D




[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#268) bzoley válasza emitter (#265) üzenetére


bzoley
veterán

Keresésnél mindenhol, mindent nézek, árakat hozzávetőlegesen.

ilyet csak sztechboltban szabad venni, nagy szupermarketben nem
Bárcsak mindenki így gondolkodna :U
Egybként elég régóta ugyanattól a cégtől vásárolok, egyes esetekben(mint legutóbb monitor vásárlásnál) még típust sem jelölök meg, csak néhány paramétert. Szeretek hozzáértő emberektől vásárolni :)
Épp most beszéltem a főnökömmel, nem kapott infarktust a harminceertől, bár azt állítja, hogy nem sürgős a dolog.

''A 2. lépésben konfigurálni fogja az összes PC-t, hogy
ezek kommunikálni tudjanak a routerrel.
Ennek érdekében szükség van arra hogy a PC-k hálózati
beállításaiban az IP (vagy TCP/IP) címek lekérése
automatikus legyen (DHCP).''

Miért is? Az elsőnél még értem, hogy be tudjam állítani a router-t. De ha többit egyből static-re beállítom, majd reboot, akkor nem veszik a lapot?


Noxy
soha ne vegyél olyan eszközt amivel a topikok tele vannak

Lehet benne valami, de nem törvényszerű. Mert ha egy termék jó de olcsó és sokan veszik, viszont nem értenek hozzá, szintén tele lehet velük egy topic.
Netgear-nél még nem tartok:)


[Szerkesztve]

(#269) emitter válasza bzoley (#268) üzenetére


emitter
őstag

de, veszik a lapot, nemtom, miről beszél az idézet :F honnan van?

(#270) Noxy válasza bzoley (#268) üzenetére


Noxy
veterán

Pont most van 1 másik topikban d-link router probléma,
Ma vette, és lassu rajta net, Régi fw van bent az ujat + nem lehet rá felrakni.
Azért azt is kellene nézni, hogy miért olyan olcsó.

viszont nem értenek hozzá,

A fagyások, nem enged belépni, nem lehet resetelni, +szakad stb.. ehez nem kell szaktudás.
Ilyeneknek nem nagyon szabadna előfordulni, de ezek a kérdések nagy része.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#271) bzoley válasza emitter (#269) üzenetére


bzoley
veterán

A Linksys telepítési útmutatójából van, pc konfigurálása címszó alatt. Biztos csak leegyszerűsítették a telepítést. Így elvileg kevesebb a hibalehetőség:)

(#272) jasszer


jasszer
senior tag

Nagyon 1*ű gondom van... már régebben használt router még az admin felületre sem enged be, pedig a kis reset-gombjával is kiütöttem már... Felpattan a felhasználó/jelszó mező (gyári alapbeállítás h üresen kell hagyni), de nem enged be... (401 - authentication failed)
Vkinek van vmi tippje? :O

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#273) Noxy válasza jasszer (#272) üzenetére


Noxy
veterán

SMC ? Tipusa?

Azért néha qurva jo lenne, ha még le is írnák a router tipusát. :O



[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#274) agrarfiatal válasza jasszer (#272) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nem lehet hogy arról a gépről amelyről belépni próbálsz az pont kívülesik azon az ip tartományon ahonnan a router beenged? - ha jól tudom ilyesmi előfordulhat

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#275) melinda75


melinda75
tag

sziasztok. tud valaki segiteni.smc 7904brb roother a használati szerint fel telepitettem kiirta,hogy menti a beállitásokat és még sem kapcsolodik a nethez. :O a pwr. az adsl.és a lan is világit de az online nem.ez életem elsö rooterje. bocs a szöke nös kérdésért.

melinda75

(#276) Noxy válasza agrarfiatal (#274) üzenetére


Noxy
veterán

Felpattan a felhasználó/jelszó mező

Akkor, ez sem pattana fel. :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277) shev7 válasza melinda75 (#275) üzenetére


shev7
veterán

Sokat segitene ha leirnad milyen a net, es mit allitottal be, valamint a legfontosabb dolog kabelnet eseten (de gondolom ADSLnel sincs maskepp) Ha uj eszkozt csatlakoztatsz, minden kikapcs, modem bekapcs megvar mig bebutul, aztan router rakot bekapcs, var... majd csak ezutan kapcsolod be a gepet. (Pl ha Chellonal lehuzom a routert es radugom a gepet addig nincs net amig a modemet ujra nem inditottam)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#278) melinda75 válasza shev7 (#277) üzenetére


melinda75
tag

1024-es adsl net van a rooter pedig beépitett modemes

melinda75

(#279) kennylootom válasza shev7 (#257) üzenetére


kennylootom
csendes tag

Nem, nem kell felhasználo meg jelszo, de ha a mac-ot klonozom akkors meg ha nem irok be hanem kitörlöm, akkor se megy és nem tom mért nem

(#280) shev7 válasza melinda75 (#278) üzenetére


shev7
veterán

Hopsz ez uj nekem. Szoval van egy routered amiben van adsl modem. Ket dolgot szeretnek mondani:
- Ha a szolgaltatodtol kaptad, ok mert nem konfiglojak be/segitenek bekonfigolni
- Ha nem, akkor mindenkeppen beszelni kell veluk, mert nem biztos, hogy felengednek egy akarmilyen modemet a halozatukra.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#281) shev7 válasza kennylootom (#279) üzenetére


shev7
veterán

A router sem kap ipcimet? Ujrainditottad a modemet miota a routert csatlakoztattad hozza?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#282) melinda75 válasza shev7 (#280) üzenetére


melinda75
tag

köszi akkor ott probálkozom.

melinda75

(#283) nbk válasza snt (#23) üzenetére


nbk
aktív tag

egyszerű dsl routerek nem tudják a sebességet limitálni se ip-kre se portokra sehogy... vegyé drágát :))

(időben válaszoltam? :) )

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#284) kacsavadász


kacsavadász
csendes tag

Sziasztok!!!!

Ugyanaz a gondom mint 236-os írásnál Mishraanak nekem is router 2 gép 2 portot használok és bejentkezés után lefagy MSN messenger. :O Olvasgattam az írásokat de nem értek belőle semmit! Ha valaki le tudná írni részletesen mit tegyek azt megköszönném!!!

Go go gunners!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#285) emitter válasza kacsavadász (#284) üzenetére


emitter
őstag


A NAT beállitásoknál SPECIAL APPLICATIONS alatt engedélyezni kell

TRIGGER PORT 28800
PUBLIC PORT 1863
TCP re és UDP re is


szóval belépsz a routeredbe, ott keresel olyat, h SPECIAL APPLICATIONS, esetleg port-forwarding
ott megadod portnak a 28800-ast, ill második bejegyzésként az 1863-ast (tcp és udp-re is, lehet h both néven lesz(=mind2))

ja és ha van tűzfalad a gépen (windózé, vagy más szoftveres) abban is engedélyezd az msn működését ;)

(#286) Tifta


Tifta
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kis gondom, én is routerrel (LinkPro BR-401A) kapcsolódok a netre és torrentezésnél szeretnék aktív módba kerülni.

Ha tud valaki segíteni ebben, az kérem segítsen!
Előre is köszönöm!

(#287) emitter válasza Tifta (#286) üzenetére


emitter
őstag

Miért vagyok passzív módban?

A tracker szerint tűzfalad, vagy NAT-od van és nem tudsz bejövő TCP kapcsolatot fogadni.
Ez azt jelenti, hogy a többi felhasználó nem tud hozzád kapcsolódni, csak Te hozzájuk. De csak azokhoz kapcsolódhatsz, akik aktív módban vannak. Két passzív módban lévo felhasználó nem tud egymáshoz kapcsolódni. Ha veled együtt sokan vannak egy torrentnél passzív módban, lelassulhat a letöltés, hiszen mindenki csak a kevés számú aktív felhasználótól tudna tölteni.

Ezért próbálj aktív módban lenni. A problémára megoldás lehet az, hogy a tűzfalon és/vagy a NAT-on a megfelő portokon (amiket a BitTorrent kliens használ, ez a legtöbb kliensnél beállítható) engedélyezed a befelé jövő TCP/IP és UDP/IP kapcsolatot.

További info:
PortForward
HUPWiki: NAT


ill. [link] :R

(#288) Tifta


Tifta
csendes tag

Köszi a segítséget, a link is nagyon jó! Így már szerintem sikerülni fog, de előbb egy új windowst kell felinstallálnom, mert a mostani behalt!

Mégegyszer köszi!

(#289) Tifta


Tifta
csendes tag

Hy!

Vissza kellett jönnöm mivel nem sikerült aktívvá tennem, pedig szerintem úgy csináltam mindent, ahogy le volt írva!

Esetleg valami ötlet, hogy miért nem sikerült???

(#290) kacsavadász


kacsavadász
csendes tag

hello!!!

És hogyan kell belépni a routerbe? Sajna nem tudom!

Go go gunners!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#291) Noxy válasza kacsavadász (#290) üzenetére


Noxy
veterán

[link] :O

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#292) kacsavadász


kacsavadász
csendes tag

hello
NAT beállításainál/ Special applications első két sorba beirtam Tigger port:28800, Public port:1863 engedélyeztem TCP és UDPre is, enable, apply. De így is lefagy MSN.
routerem: Mercury Kobian BR100

Go go gunners!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#293) Noxy válasza kacsavadász (#292) üzenetére


Noxy
veterán

Virtual Server, Mapping Ports: 1863,6891-6900,6901
Server IP: 192.168.1.? <- a te géped ip-je.

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#294) szevb


szevb
csendes tag

Szevasztok!
Következő a problémám: az inviteltől kapott ZTE zxdsl 832 modem/routerem van és ha bejelentkezek rá nem nyitja meg a felső füleket (LAN WAN ... stb) csak a Home, System Mode és a Quick Configuration linkek müxenek.
Mi lehet a gond?? Aki tud kérem válaszoljon!
Köszönöm!

(#295) Noxy válasza szevb (#294) üzenetére


Noxy
veterán

A linkekre kattintva, mi jön elő? :F

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#296) szevb válasza Noxy (#295) üzenetére


szevb
csendes tag

Hát épp ez a gond hogy semmi csak frissít egyet de maradok ugyan ott!! Nem nyitja meg.

(#297) shev7 válasza szevb (#296) üzenetére


shev7
veterán

sztem az sem elkepzelhetetlen, hogy az invitelnel raktak ra olyan firmware-t amivel nem buzeralhatod a beallitasaidat kedved szerint...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#298) szevb válasza shev7 (#297) üzenetére


szevb
csendes tag

Hát már én is gondoltam rá de akkor mért adott használati utasítást hozzá??? :F

(#299) Noxy válasza szevb (#298) üzenetére


Noxy
veterán

És abban, mit írnak. :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#300) shev7 válasza szevb (#298) üzenetére


shev7
veterán

mert torveny kotelezi ra?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.