Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Lackó86


Lackó86
tag


Ezt egy Kedves fórumista írta nekem így állítottam be és nem megy a net a router nem akar csatlakozni! ha valakinek van ötlet írjon!


No, megpróbálom leírni lépésrõl-lépésre a dolgokat. A routert az ADSL modem után bekötöd, úgy, hogy ami a gép hálózati kártyájába ment, azt a router WAN csatlakozójába dugod, majd az egyik LAN csatlakozóján keresztül összekötöd a gép hálózati kártyájával, vagy ha van wireless hálózati kártya a gépedben, akkor már nem is kell, max azt telepíteni…Így akkor a routert be lett iktatva a modem és a gép közé. Ekkor még mennie kell a netednek is a régi módszerrel…
Ha már babrálgattad a routert, sztem célszerû resetelni. Alul van egy lyuk rajta, ott lehet egy tûvel, vmivel…
A notebookban gondolom van wireless háló.kártya. Hanem, az sem gond. A routerre lehet vezetékkel is csatlakozni, mint ahogy a fõ gép is teszi pl. nálam… Namost gondolom WinXP-d van (nem mind1 elvileg). Ha igen, a lépések a következõk: elõször is a hálózati kapcsolatoknál nézd meg, hogy a helyi kapcsolatod dinamikus IP címre van-e állítva.
Start menü\vezérlõpult\Hálózati kapcsolatok\helyi kapcsolatok ikonon jobb klikk, tulajdonságok, majd TCP/IP protokoll tulajdonságoknál IP cím automatikus kérésére legyen állítva!
Következõ lépésként meg kell újítani a router IP címét.
Start menü\Kellékek\Parancssor-t indítsd el
Írd be:
ipconfig /release Ekkor az IP címre és subnet mask-ra nullákat kell írnia..
ezután írd be:
ipconfig /renew
ekkor az IP címre 192.168.2.xxx (valamennyi)-t
a subnet maskra 255.255.255.0 –t
default gatewayre: 192.168.2.1 –et kell listáznia.

Ezután ahogy az elõbb automatikus IP címre állítottad a helyi kapcsolatot, most állítsd a következõ IP cím használatára…
IP cím: 192.168.2.22 (a 22 helyére adhatsz bármilyen 2-254 közé esõ számot…)
Alhálózati maszknak: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjárónak a 192.168.2.1 –t
És állítsd be alatta a „következõ DNS kiszolgálócímek használata”-nál a 192.168.2.1 –t
Az internet explorernél állítsd be az Eszközök\Internetbeállítások\kapcsolatok menünél, a LAN beállításoknál, hogy a proxykiszolgálónál ne legyen pipa (nálam sehol nincs itt…)
Ezzel a router be is lett állítva nagyjából. Az internet explorert indítsd el. Írd be, hogy http://192.168.2.1
A jelszó: smcadmin (meg lehet késõbb változtatni).. Van itt egy setup wizard. Ezt végig kell csinálni. Sok beállítást nem kell változtatni , igazából a felajánlott dolgok jók voltak nálam. Egyszer az internet settings-nél kell megadni a neted típusát. Ez gondolom nálad is PPPoE xDSL
Itt majd rákérdez a felhasználónévre, jelszóra. Azt kell megadni, ami „betárcsázásnál” is kellett. Elvileg a nélkülözhetetlen dolgokkal itt meg is vagyunk..


NEM ÉS NEM :( :(

jambi

(#702) shev7 válasza Lackó86 (#701) üzenetére


shev7
veterán

eleg egy helyre :((

illetve az sem artott volna ha leirod mi nem megy :DD

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#703) Lackó86


Lackó86
tag

a beállítások alapján nem akar a roueter csatlakozni! :(

jambi

(#704) shev7 válasza Lackó86 (#703) üzenetére


shev7
veterán

a beallitasok utan az eszkozoket ujrainditottad? mindent kikapcsolni, majd szep sorban vissza.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#705) Lackó86 válasza shev7 (#704) üzenetére


Lackó86
tag

MSN re fel tudnál venni? ferrari1986_5c@freemail.hu köszi!

jambi

(#706) Klui


Klui
csendes tag

Sziasztok! Nem nagyon értek a számítógépes dolgokhoz ezért fordulok hozzátok segítségért! Van egy Linksys WRT54G routerem amit wifi-vel használok a router és a gép közötti nagy távolság miatt. Néhány napja észrevettük, hogy a szomszéd ''lopja a netet''. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet kódolni a router, hogy csak az én gépemnek továbbítsa az internet jelet?

(#707) user12 válasza Klui (#706) üzenetére


user12
őstag

2 lehetőséged van.
Ha szószerint vesszük a kérdésed, akkor azt kell csinálni, hogy kiolvasod (Hálózati kapcsolatok > vezeték nélküli kapcsolat > állapot > támogatás > részletek VAGY ipconfig /all) a wifi kártya fizikai (MAC) címét és megadod a router HTML konfigjában (Wireless/Wireless MAC filter > enable + beírni a saját kártyá(i)d címét). Ekkor csak az(ok) a kártyák kapcsolódhatnak a routerhez, amelyek címe itt szerepel.

Másik lehetőség gyanánt szóbajöhet az is, hogy a Security/Wireless security -nél megadsz egy WPA jelszót, így a routerhez való hozzáférés jelszóhoz kötött. Ezt majd a Windows is kérni fogja, amit aztán megadsz neki, a szomszéd meg jó pofára fog esni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#708) Noxy válasza snt (#23) üzenetére


Noxy
veterán

mod: Elnéztem bocsi.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#709) palerNEW


palerNEW
tag

Halli ALL

HEELP

Segítség kellene, mert sehogysem tudom működésre bírni a Routeremet. Azaz működik, a beállítási menüt elérem, de a netre az istenért nem akar felengedni.
A tipusa EDIMAX BR-6204Wg, ha valaki tud segítsen, mert itt szívok már vele egy jó ideje.
A beállításokat a Gyors beállítások szerint végigcsináltam, de sehogysem akar működni.
Lenne egy láma kéedésem is: ha elvileg működik, akkor a netre a router fog csatlakozni, vagy továbbra is kell a Tárcsázó ????
Bár a Router menüjében megadtam a felhasználói nevemet, meg a jelszavamat.

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#710) T.Jones


T.Jones
tag

Sziasztok,van 1 wifi hálózat idehaza,és most vettem 1 gépet amit még szeretnék rácsatlakoztatni,namost ugye a router az ugy van beállitva h csak a beirt mac címeket engedje be,meg is néztem cmd-be ipconfig/all az uj gépen,kiadta a mac címet,beirtam a routerbe de amikor csatlakoznék akkor azt irja ki h nem tud csatlakozni és h lehet hatótávon kivül került a hálózat próbáljam újra,mikor 1más mellett van a 2 gép,vmi 5 let h hogy csinálhatnám meg vki?amugy nem egymás mellett lesznek csak most még,szal kábel nem megoldás!előre is köszi

(#711) user12 válasza palerNEW (#709) üzenetére


user12
őstag

Először is wifin vagy utp-n kapcsolódsz? Mindkettőnél közös, hogy a hálózati kapcsolatnál: saját ip 192.168.xxx.xxx, alháló maszk 255.255.255.0, átjáró = router címe, amit beírsz a böngészőbe.
Ha router quick setupja jó, akkor esetleg keress egy ''Status'' lapot, abból kiderül, hogy szolgáltatótól kapott-e ip-t vagy nem. Ha nem újra ess neki a quick setupnak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#712) user12 válasza T.Jones (#710) üzenetére


user12
őstag

Amikor megadtad az új hálókártya címét a routerbe, akkor ugye nyomtál Apply (refresh/update stb)-t ??? Csekkold le, hogy tényleg benne van-e a listában és tényleg helyesen van-e benne a listában. Lehet, hogy a routert is újra kell indítani, hogy érvényesek legyenek a változások. Az ipconfig/all helyett inkább javasolnám a vez.nélk.kapcs. tulajdonságai > támogatás > részletek. Kicsivel szebben írja, mint a szöveges ablak (szerintem).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#713) palerNEW válasza user12 (#711) üzenetére


palerNEW
tag

Köszike a segítséget :R de tegnap csak rájöttem a hibára.
A DNS-kiszolgálókat kellet még kitöltenem, de az se a gyors telepítési útmutatóban sem a quick setupban ne szerepelt. Most majd azt kell valahogy elérnem hogy az Azureus is tökéletesen működjön. :C

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#714) -FreaK-


-FreaK-
veterán

a boldog tulajdonosa lettem énis egy wrt54gl v1.1 routernek tomato 1.01es fw-vel.És akadt egy kis gondom a beállításában.
Úgy szeretném beállítani hogy a router automatikusan kapja az ip-t a szolgáltatótól(ami NAT-ot használ) és a két rákötött gépnek fix ip-t adjon, mac cím alapján.Ez utóbbit ha minden igaz sikerült is megcsinálnom a static dhcp opciónál ahol a két hálókártya mac címéhez hozzárendeltem a kívánt ip-t(...150től) és hostnevet és ezt hozzáadtam, így ha beállítom a két gépen ezeket az ipket akkor jónak tűnik, a routert elérem.
A netet viszont sehogysem sikerült rávarázsolnom, nem tudom hogy hol kéne beállítani :(
Eddíg úgy ment a net a két gépen hogy simán automatára állítottam az ip-ket és jóvolt.
Megvannak a szolgáltató dns,wins és gateway címei, de ezeket hiába írom be a gépeken, nem megyek vele semmire.
Eddíg csak azt láttam h a router ip címe 192.168.1.1 amit ugyan át tudok írni, de azt nem tudom neki megmodnani h automatikusan kérje le a szolgáltatótol.

Tudna valaki segíteni ebben?
Biztos h meg lehet oldani vhogy az automatikus ip kérést, elég sokan használnak ilyen netet ahol nem fix ip van.Már csak azt kéne tudnom h hogyan:(

(#715) anachr0n


anachr0n
csendes tag

Hello!
Ma vettem routert, de sajnos nem nagyon értek hozzá. A linksys márkát ajánlották nekem, ígyhát azt vettem (vezetéknélkülit). Chello classic internetem van, eddig simán csak egy PC-n használtam az internetet, de most vettem egy notebookot, és szeretném, ha azon is lenne net. Nem nagyon tudok hozzákezdeni, sajnos nem nagyon tudok mit csinálni. Ha tudtok segíteni azt nagyon megköszönném. Üdv!

(#716) Noxy válasza anachr0n (#715) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm rossz helyen kopogtatsz. Ezen topik:[link] figyelmes átolvasása, sokat segít a problémádon.. Meg még talán ez:[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#717) Lortech válasza -FreaK- (#714) üzenetére


Lortech
addikt

A lényeget nem írtad le. Milyen netről van szó?


Eddíg csak azt láttam h a router ip címe 192.168.1.1 amit ugyan át tudok írni, de azt nem tudom neki megmodnani h automatikusan kérje le a szolgáltatótol.

Ez nem az az ip cím, ez a router LAN felőli ip-je, a másik kell neked, a WAN felőli. Azt pedig nem kézzel kell beállítanod az általad leírtak alapján legalábbis. Nem véletlenül kábelnetről van szó, és MAC cím alapján vagy azonosítva?

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#718) T.Jones


T.Jones
tag

Sziasztok,van 1 gép arra van a router kötve és van az enyém amivel vezeték nélkül csatlakozom,az a probléma h elkezdek játszani és kb 5 perc után disconnect,és nem tok visszacsatlakozni se csak restarttal,csak ha játszom akkor csinálja meg néha még máskor is,de ilyenkor mindig,mi lehet a baj?előre is köszi a a segítséget

(#719) Lortech válasza T.Jones (#718) üzenetére


Lortech
addikt

Legalább a router típusát írd be, hátha valakinek valami beugrik. Esetleg SMC WBR14G2?

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#720) -FreaK- válasza Lortech (#717) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen kábelnet, lehetséges h a modem mac címével történik az azonosítás.
Okés, kezdem érteni, akkor mit-hogyan kell beállítani h kezdjen működni? erre még nincs ötletem:(

(#721) shev7 válasza Lortech (#719) üzenetére


shev7
veterán

mi a bajod azzal az smc-vel? :):) nallam ketto is jol mukodik :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#722) shev7 válasza -FreaK- (#720) üzenetére


shev7
veterán

az eddigi netes gep maccimet kell beadni a routernek. altalaban a wan resznel talalsz erre beallitast

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#723) T.Jones válasza Lortech (#719) üzenetére


T.Jones
tag

nem,3 com 3crwe554g72t,de most már játék nélkül is szakad,fájlt másoltam át a hálózaton keresztül,ha nem másolok és nem játszok akkor megy

(#724) Lortech válasza shev7 (#721) üzenetére


Lortech
addikt

Én is egy SMC-n lógok most, de ezt a szériát inkább kihagynám. Amúgy nincs vele bajom, eddig mindegyiket be tudtam lőni, utána már nem szokott gond lenni vele. Csak a disconnectelős tünet miatt ugrott be egyből. :D

szerk: T.Jones: az szép. De mi a probléma akkor? Tökéletesen működik, kivéve ha használod. :D
Nincs túlmelegedve esetleg?
A szakadás az hogyan néz ki, megfagy és csak reset segít, vagy csak packetlossszerű és magától visszaáll?

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#725) T.Jones válasza Lortech (#724) üzenetére


T.Jones
tag

lehet túlmelegszik de sose csinált ilyet eddig,mingyá nyomok neki extra hűtést,amugy meg szakad msnről meg játékból vagy kiirja h nem másolható a fájl mert nincs hálózat,aztán nem csatlakozik sehogy se vissza,a gép megy csak háló nem és ha restart akkor tok megint csatlakozni

(#726) Lortech válasza -FreaK- (#720) üzenetére


Lortech
addikt

Annak a hálókártyának a MAC addressét (ipconfig /all parancs, fizikai cím) kell beírnod a wan dhcp beállításaihoz, amire a neted be lett kötve. De clone-ozni egyszerűbb lehet, ha most azon a hálókártyán keresztül csatlakozol a routerhez, akkor automatikusan le tudja klónozni a router, ha megkéred.

T.Jones: nincs sok ötletem, ha már egyszer jó volt, olyenkor onnan szoktam kiindulni, hogy mi változott, aminek hatására elcsesződhetett. Állítgattál-e a routerben, vagy a hálózattal kapcsolatosan az oprendszerben, stb.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#727) shev7 válasza Lortech (#724) üzenetére


shev7
veterán

nem azt mondom, hogy nem kuzdottem meg vele mire jo lett, de most tunetmentes.

T.Jones: master resetet neki, aztan fel a legujabb firmware-t es konfigold be ujbol. Csak azt allits be, ami feltetlenul szukseges :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#728) T.Jones válasza shev7 (#727) üzenetére


T.Jones
tag

megnézem mit tehetek,köszi a segítséget!

(#729) -FreaK- válasza shev7 (#722) üzenetére


-FreaK-
veterán

Noshát ilyen opciót nem találtam.. egyedül a static dhcp menünél tudok ilyesmit megadni, de ott meg is tettem, hozzáadtam mindkét gépet.
Ez azonban szvsz nem segít a dologban, a szolgáltató a modemet tudja csak azonosítani(mac alapján) ha jól gondolom, de nem tudom h ehez kapcsolódóan mit kéne beállítani.
Így néz ki az alap kapcsolatok beállításának felülete:
[link]

(#730) Lortech válasza -FreaK- (#729) üzenetére


Lortech
addikt

Az a baj, hogy ez a tomato firmware eléggé bezavar. Ha tudsz adni hozzá egy manuált, akkor szivesen megnézem és kikeresem a beállítást ( bár elvileg ezen az oldalon kéne legyen a dhcp alatt, amit belinkeltél). De így nem tudok mit mondani. A gyári firmware manuáljában már megtaláltam ami kell neked, néztem is nagyot, hogy egész máshogy néz ki.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#731) -FreaK- válasza Lortech (#730) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát manual az nemvan hozzá, egy readme-t találtam cask de azzal nem sokra mész:(
Esetleg ss-t tudok menteni a különböző oldalakról és feltölteni.A gyári cd-n lévő pdf manual gondolom ua. mint amit te néztél, azon belül hol volt? megnézem énis hátha megtalálom a megfelelőjét a tomato-ban.
Egyébként mit kéne beállítanom h menjen?

(#732) -FreaK- válasza Lortech (#730) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nah ilyent találtam, mac címekre vonatkozóan: [link]
Ezzel nem tudok valamit kezdeni? Valahol olvastam már valamit erről a clonozásról, de nemtudom h mit és hol...

(#733) Lortech válasza -FreaK- (#732) üzenetére


Lortech
addikt

Dehogynem, pontosan ez kell neked. A wan port / clone pc gomb -ot nyomd meg. De csak az a gép legyen a routerre dugva, aminek hálókártyájára be lett kötve a net. Ha valami nem ok, kézzel beírod a mac címet ahogy írtam feljebb.

Thank you to god for making me an atheist

(#734) -FreaK- válasza Lortech (#733) üzenetére


-FreaK-
veterán

Navárjál, mit értez az alatt h ''aminek hálókártyájára be lett kötve a net'' ?
A net a modemre van kötve onnan megy egy kábel a router internet portjára, és az 1es és 2es lan porton van két gép, ha jól sejtem akkor annak a gépnek a mac címét írja be ha rányomok a clone pc-re ameikkel éppen beléptem az admin felületre.Ez utána nem fog problémát okozni? Szal nem egészen értem a dolgot^^

[Szerkesztve]

(#735) -FreaK- válasza Lortech (#733) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nah müxik!!!!
Ezer thanks!
Most megpróbálom a másik gépet is, remélem az már simán fog menni:)

(#736) -FreaK- válasza -FreaK- (#735) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nah és most már a másik gép is megy, ráadásul fix ip-vel mindkettő, és megosztás is van(még ne mis volt hogy rendesen ment a megosztás és a net együtt:) ).
Köszi mégegyszer! :)

(#737) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Egy problem akad még: total commander-ből nem tudok simán belépni a másik gépre mert egy ideíg próbálkozik aztán kiírja h a munkacsoport nem elérhető.Ugyan \\gépnév-el megy de az nem az igazi.Az elején mikor elöször dugtam a gépeket a routerre akkor ment simán..
Lehet h valami a windows service-ek nemjó mert a számítógéptallózó service egy idő után magától leáll valamiért, de ha fut akkor sem megy csak \\-el...

(#738) shev7 válasza -FreaK- (#737) üzenetére


shev7
veterán

total commanderben ird, hogy cd \\... meg gyorsabb is mint kattingatni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#739) Lackó86


Lackó86
tag


Helló Mindenki!

Már egy páran hallottak rólam... SMC - WBR14T-G ezzel a routerrel kapcsolatban! Sajna még mindig nem működik... és szerintem nem is fog.... az a lényeg visza fogom vinni & rem sikerül kicserélni egy másik routerre! Nagyon sokat szívtam vele! és nem akarok többet ! csupán beállítani és kész!
Szval aki tud olyan routert amivel nem igazán van baj! és Max.30 HUF követelények:
- Wifi
- min. 4port
- USB ( nem feltétlen)
- 54 -108 Megabit/sec( most már elég lenne az 54 is :) csak menne)
- könnyű használhatóság! jó leírás! ( értelmes) az nem baj ha magyar! :) aból mindig
mindeki jobban kijön :S
- Ki...szott MEGBÍTHATÓ!!! ÉS lehessen mindent csinálni Ne szakadjon! MSN , torrent! DC++ FTP. STB. egyéb hálózatok!
Az írja meg a véleményét tapasztalatát : Röviden Ki mit ajánl! ? Várom minden profi & Amatőr Válaszát! ( ezt a szöveget lehet h másik fórumban is olvashattátok! minden hova érvényes csak nem volt kedvem írkálni főleg ilyen késő este!) Előre is köszi!

üdv. Lackó

jambi

(#740) -FreaK- válasza shev7 (#738) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom, azt írtam h úgy megy, de az úgy nem valami jó, mert h gyorsabban feljön, de turkalhatsz windows explorerrel.. na azt nem akarom:)

[Szerkesztve]

(#741) shev7 válasza -FreaK- (#740) üzenetére


shev7
veterán

nem egeszen ertem azon szavak ertelmet amiket egymas utan irtal. hol jo, hol nem jo? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#742) Gergolabs válasza Lackó86 (#739) üzenetére


Gergolabs
csendes tag

Sziasztok
Én a Linksys WRT54GL-t ajánlanám, vagy régi WRT54G-t(v2-v3.1), ill WRT54GS(v3-ig)108Mbit.
Sztem megbízhatóak.Egy kis firmware cserével akár csúcs routerré is tehetők!
Esetemben 7 ember használja, rengeteg DC,torrent, szóval van terhelés rendesen. :)

Üdv!Gergő

[Szerkesztve]

(#743) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen routert SMCWBR14T-G, ,hát nem tudom, eddig nincsenek jo tapasztalataim. Adsl-kapcsolat mögött ledobál a netről, nem sikerült a dc-t sem tökéletesen beállítani hozzá, Asus laptoppal használom vezeték nélkül plusz vezetékkel egy másik gépen.
Előtte volt trendnetem és azzal semmi gondom nem volt.
Visszavigyem kicseréltetni? Tapasztalatok?

20 éve a Prohardveren

(#744) kispoca


kispoca
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap ota nem akar a netre kapcsolodni a csodálatos Surecom EP9404 SX routerem, es mar azt se tudom mit is kellene beallitani (reset is volt). Meg tudna mondani valaki, hogy a T-online kabeles (nem ADSL) netnel DHCP-vel vagy PPPOE-val osztják az ip címeket, és a routernel meg kell-e adni a felhnev-jelszo parost? A gep router nelkul felmegy a netre es semmit nem kell megadni, kap ip cimet is. Előre is köszi! :W

(#745) lukiboy25


lukiboy25
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérném segítségetek:

Adott két PC és egy laptop hálózatban, ADSL internet hozzáférés és egy Linksys BEFW11S4-es WLAN router. A gépeken WinXP Prof van, SP2-vel meg mindennel.

Fix IP címem van, az egyes gépek DHCP-vel kapnak IP címet.

1, meg lehet-e oldani, hogy a gépek mindig ugyanazt az IP címet kapják, ne bejelentkezési sorrendben?

2, minden gépen telepítve van és engedélyezve van a távoli asztal elérés és telepítve van a Radmin nevű távoli vezérlő program is. A Windows távoli elérés programja a 3389-es portot, az Radmin a 4899-es portot használja, ezeket a routerben felvettem, engedélyeztem.

2.1 a kérdés az, hogy egy adott porthoz hogyan lehetne több IP-címet megadni, mert a jelen felállás szerint csak egy DHCP-vel kiosztott IP címre működik a két program távoli elérése, a másik két gépre nem, akkor sem ha külön sorban ugyanazt a portot felviszem és a megfelelő gép DHCP-vel kiosztott IP címére irányítom.

Az sem működik, hogy a többi gép IP címéhez más portot rendelek és azt adom meg a távoli elérést végző programoknak.

Az viszont működött, hogy az egyik gépet elértem távolról, majd annak asztaláról indítottam a másik gép elérésére a programot, így kép a képben elértem végülis a harmadik gépet de jobb volna a routerben valamit beállítani, hogy egyből elérjem.

A cél az, hogy a laptopomról vagy máshonnan, pl cégtől elérjem a két otthoni gépem e két programmal.

Mi a megoldás?


Köszi:

Luki

I'll be 6 if you'll be 9

(#746) user12 válasza kispoca (#744) üzenetére


user12
őstag

Kábeles netnél a router konfigjában kiválasztod a dynamic ip-t és kész. Ajánlatos továbbá a mac clone (a szolgáltató által regisztrált hálókártyát). Nem kell felhasználónév/jelszó.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#747) kispoca válasza user12 (#746) üzenetére


kispoca
csendes tag

Koszi, asszem a router ment tonkre...

(#748) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Van egy KTI - KB100/E routerem...
Tegnap óta nincs netem, valamiért nem lép fel. Ma délután már a config oldalt sem hozzam be... behalt? :F

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#749) Challanger


Challanger
tag

Na mostmár megtelt a tököm a routerrel. Légyszi valaki segítsen, mert ma még szétverek valamit...
Amit tudni kell: 3 gép között van megosztva az internet egy Netgear RP614v3 típusú routerrel.
Amit én nem tudok: Mi a f@sz pontosan a port? Ezt valaki magyarázza már el nekem, hogy mi az, mire való, és mi használja. Az alapoktól...
Mert mindenki csak az a kurva portforwarding.com-ot linkelgeti be. Azzal meg kitörölhetem a seggem. Számokat anélkül is be tudok írni a táblázatba.
Mert pl. a Utorrentnek létrehoztam egy portot, nem is szokott vele gond lenni.
De alapból a böngészgetéshez is kell létrehozni? Ha igen akkor mind a 3 gép IP címére más-más portokat?
Azért kérdezem, mert elég csakran megszakad az internetkapcsolat, és gyanítom, hogy a router, ill. port miatt. Mert nem a szolgáltatóval van gond. Szomszéd utcában a haverom is ennél a szolgáltatónál (EnterNet) van (neki nincs router) és semmi gondja.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#750) rdi válasza Challanger (#749) üzenetére


rdi
veterán

a port az a csatlakozó felület. ez lehet fizikai, vagy logikai. Fizikai portokat ismersz egy párat. A logikai port programok közötti kommunikációra szolgál. Különböző programok, különböző portokat (kapukat) használnak a kommunikációra.
Pl a levelező programok, böngészők a 80-as portot nyitják meg, az ftp alapból a 21 -es portot stb. stb...
A torrentek a 4642 -es portot használják ha jól emlékszem (nekem ilyen nincs).
Ha a torrentekkel akarsz kommunikálni, akkor ezt a portot kell nyitva hagynod.
A router tűzfala viszont ezt nem engedi közvetlenül a gépedre, ezért kell a portforwandingot igénybe venni, hogy ''kikerüld'' a routert azokkal a programokkal, melyek az adott portot használják a kommunikációhoz.

Az XP tűzfalánál ezért ha nem tipikus portot használsz akkor azt engedélyezni kell, mert különben nem lesz kommunikáció.

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.