Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) danee91


danee91
senior tag

A sűrűn mobilnetezős, vidéki telenor / telekom előfizetőknek nem ajánlott ez a telefon, röviden összefoglalva :D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#352) beyruth82 válasza danee91 (#351) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt nem tudom mert vodafone-os vagyok de szerintem a telenornak és a tmobilenak nem csak a fővárosban van kiépítve a 4G hálózata.Vodafone-osoknak egyáltalán nem ajánlott mert a voda 800 mhz-n nyomatja a 4G-t amit ez a telefon nem ismer.Kérdés mennyire számít ez a hétköznapi életben mert netezésnél,netes alkalmazások használatakor bőven elég a H+ is nincs érzékelhető gyorsaságbeli különbség a 4G-hez képest.Szerintem ez max letöltéskor jön elő de gondolom nagyon kevesen lehetnek olyanok akik mobilnettel töltögetnek le orrba-szájba.

(#353) makoss válasza danee91 (#351) üzenetére


makoss
addikt

Miért?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#354) danee91 válasza beyruth82 (#352) üzenetére


danee91
senior tag

Nem csak a fővárosban van kiépítve 4G-jük, de vidéken is főként 800-as LTE van, így 4G valószínűleg ezzel a telóval vidéken nagyon gyéren lesz fogható. A telekom és a telenor maradék 3G-je pedig szintén nem nagy lefedettségű

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#355) ollie válasza beyruth82 (#352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont, hogy csak a vodásoknak ajánlott a készülék, mert szinte mindenhol lesz 3G-jük (4G viszont sehol). A másik két szolgáltatónál a fővárosban és a Balatonnál van 4G, mindenhol máshol 2G vagy 3G. A kulcs, hogy nincs mindenhol 3G, ami gáz.

***

(#356) akos_g


akos_g
csendes tag

Még egy gyors kérdés: a tárhely bővíthető?

(#357) beyruth82 válasza ollie (#355) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor mint vodás örüljek a HSPA+-nak mert azt az egész országban tudom élvezni mégha a 4G-t nem is mert más szolgáltató nagyvárosokban 4G de amúgy 2G?

(#358) beyruth82 válasza akos_g (#356) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen bővíthető.

(#359) danee91


danee91
senior tag

Nagyjából igen :D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#360) akos_g


akos_g
csendes tag

Közben megjött a cucc, elsőre nagyon tetszik. Van egy micro sd kártyám, a régi telóból vettem ki. Milyen fájlrendszerbe kell megformázni, hogy kezelje a xiaomi? Gondolom fat32, és nem látja.

(#361) akos_g


akos_g
csendes tag

Jolvan, kozben mar targytalan. Kezeli ugyanugy, mint a regi telo, csak egy kis ido kellett neki.

(#362) akos_g


akos_g
csendes tag

Aki eustockrol rendelt, ti is Doogee toltot kaptatok? 2 amperes, kicsit felizzik tolteskor :D

[ Szerkesztve ]

(#363) dredbiro


dredbiro
senior tag

sziasztok matol en is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen keszuleknek meg csak ismerkedunk egymassal eddig nagyon tetszik . par dolgra meg nem jottem ra pl hogy kell a sok kinai nyelvet kitakaritani a telefonbol illetve az ujlenyomatolvasot hogyan kell mukodesre birni :R

Good hunting,STALKER !

(#364) danee91 válasza dredbiro (#363) üzenetére


danee91
senior tag

Tegyél rá egy global ROM-ot, az lesz a megfelelő:

[link]

Keress rá a legelső kommentre, ott van egy nagyon hosszú összefoglaló, linkekkel segítve.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#365) danee91 válasza akos_g (#362) üzenetére


danee91
senior tag

Én eredeti Xiaomi töltővel töltöm, EU átalakítóval. Az is 2 amperes, melegszik az is, de az eredetiben jobban bízom.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#366) dredbiro válasza danee91 (#364) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszi megnézem :R

Good hunting,STALKER !

(#367) akos_g válasza danee91 (#365) üzenetére


akos_g
csendes tag

Mondjuk a akksi is melegszik egy nagyon picit toltes alatt. Lehet beszerzek egy 1A toltot, nehogy hazavagja egyhamar az akksit a 2A-s.

[ Szerkesztve ]

(#368) pvt.peter válasza akos_g (#367) üzenetére


pvt.peter
őstag

miért tenné tönkre?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#369) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok !
Melyik verzióra lenne érdemes frissítenem a telefont hogy el tűnjön belőle a kinai nyelv ? Az ujjlenyomat olvasóhoz külön app kell vagy hogy lehet működésre bírni ?

Good hunting,STALKER !

(#370) balint355 válasza dredbiro (#369) üzenetére


balint355
aktív tag

Szia!
Ez a topic a telefon aktív topikja, ott többen tudnak segíteni :) Egyébként honnan vetted és milyen ROM van rajta most? Ha kínai webshopból van, akkor érdemes lenne feltenni a global stable ROM-ot (magyar nyelv nincs benne, ahogy egyik hivatalos ROM-ban sincs rendes magyar nyelv), abban nincsenek kínai cuccok. Global stable telepítéshez ennek a cikknek a Flash (unbrick) zárt bootloadernél című részét kövesd.
Ujjlenyomatot a Settings -> Lock screen & fingerprint menüpont alatt tudsz beállítani.

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#371) dredbiro válasza balint355 (#370) üzenetére


dredbiro
senior tag

Elvileg franciaországbol jött ,most miui 7.3 stable LHOCNDD van rajta ezt írja :R

Good hunting,STALKER !

(#372) balint355 válasza dredbiro (#371) üzenetére


balint355
aktív tag

Gyári kínainak tűnik. Ha jó az angol nyelv, akkor javaslom az előbb linkelt leírást és egy global stabil ROM-ot innen.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#373) dredbiro válasza balint355 (#372) üzenetére


dredbiro
senior tag

Megfelel az angol, el tudok benne navigálni, nem zavar, a kinai ( számomra érthetetlen nyelv annál inkább ) :R

szerk akkor ezt így ahogy itt le van írva ?

Download the latest MIUI ROM file Download here
There is no need to do it again if you’ve already downloaded the latest ROM file.
Connect your device to the Windows PC/laptop via a micro USB cable, and copy the ROM file downloaded in Step 1 into the folder ‘downloaded_rom’ in the internal storage of your device.
Launch ‘Updater' app on your device:
MIUI 6:Click the ‘…’ icon at the top-right corner, select ‘Choose update package’, and choose the ROM file you’ve put in ‘downloaded_rom’ in Step 2.
MIUI V5:Press the Menu button, select ‘Choose update package’, and choose the ROM file you’ve put in ‘downloaded_rom’ in Step 2.

点击展开/收起图片

After choosing the right ROM file, your device will begin upgrading. Your device should automatically boot to the new version when the update is completed.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#374) balint355 válasza dredbiro (#373) üzenetére


balint355
aktív tag

Így nem fog menni, azt kövesd amit az előbb linkeltem, kicsit bonyolultabb ennél :) Utána viszont rendesen jönnek gyári frissítések, többször nem kell eljátszani.
Szerk: a letöltőlinken a download full rom-ra menj, a flashing guide viszont nem lesz jó

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#375) dredbiro válasza balint355 (#374) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszönöm szépen a gyors segítséget, megpróbálkozom vele és jelentkezem :R

A download módban való indítás az melyik ? Remek , már az elején elhasaltam :(

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#376) balint355 válasza dredbiro (#375) üzenetére


balint355
aktív tag

Gépre kell kötni a telót, USB debuggingot engedélyezni kell a fejlesztői beállításoknál (MIUI verziószámra 7x ráböksz, utána az additional settings-ben megjelenik a developer options és ott), majd adb-vel "adb reboot edl" utasítással. Le van írva szépen egyébként a logout-os írásban, javaslom olvasd el az egészet egyben, gondold végig mit milyen sorrendben fogsz csinálni és utána ess neki :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#377) dredbiro válasza balint355 (#376) üzenetére


dredbiro
senior tag

oké, köszi ! :R

Good hunting,STALKER !

(#378) akos_g válasza pvt.peter (#368) üzenetére


akos_g
csendes tag

Tudtommal nem hasznal az akksinak a tul gyors toltes.

(#379) pvt.peter válasza akos_g (#378) üzenetére


pvt.peter
őstag

még nem hallottam erről, hogy ez gond lenne

ha specifikáció szerint lehet tölteni 2A -rel, akkor lehet tölteni 2A -rel

de ha esetleg vki tudd erről vmi bővebb infót akkor ossza meg :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#380) akos_g


akos_g
csendes tag

Ez is jogos. MHL-el hogy all a telo? Tudja? OTG-t probaltam, az mukodik.

(#381) Yasofix


Yasofix
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek asszonynak venni egy ilyen telefont.
Vidéken lakunk, Nógrád megye...Mennyire fájó a B20 hiánya, mit fogunk tapasztalni tulajdonképpen?
Nem lesz térerő? Esetleg ha nem wifi-ről netezne, az lesz lassabb?

Nagyon megköszönném, ha vki segitene!

üdv

(#382) dredbiro válasza Yasofix (#381) üzenetére


dredbiro
senior tag

Én lent az alföld déli részén lakom. Itt is vannak régiók ahol még térerő sincs, bár már egyre szűkül ezek köre. Simán elvagyok a 3g sebességgel is, igaz legtöbbet wifit használok, de ez mind egyéni felhasználási kör kérdése.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#383) danee91 válasza Yasofix (#381) üzenetére


danee91
senior tag

Melyik mobilszolgáltatónál?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#384) Yasofix válasza danee91 (#383) üzenetére


Yasofix
csendes tag

Vodafone
Lehet kihagyós lesz a B20 miatt, nem akarom hallgatni hogy szar telefont választottam mert nem jó a hálózat.

(#385) beyruth82 válasza Yasofix (#384) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor pont hogy jó lesz mert vodafone-os vagy és a HSPA+ az egész országban elérhető a vodafone hálózatán.Ez gyakorlatban semmivel sem lassabb mint a 4G nem érezni netezéskor különbséget.Maximum több gigabytes letöltéskor de gondolom nem mobilneten töltögettek le filmeket vagy terrabyte-nyi információt.Bátran válaszd a telót mert vodafoneosként nem lesz sebességbeli hátrányod bárhol is laksz az országban.

(#386) dr.dre bike


dr.dre bike
csendes tag

Ha valakinek van és Meizu M2 notera érdekelné csere írjon :D

(#387) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Megjött a Redmi 3 pro délután. Jó kamera, a kijelző is nagyon tetszik, és itt nem csak a felbontás számít, ujjlenyomat olvasót nem próbáltam. A 3 GB is elég korrekt azért, a MIUI rendszer is tetszik, szerintem szép, letisztult. Nekem ez az 5 colos kijelző még tokkal is tök kényelmes egy kézzel kezelni és zsebben is kényelmesen elfér.jJó kis telefon ez, nagyon kellemesen gyors, ez a procit sok full HD-s telefonba is belerakják, ez meg csak HD kijelzős szóval pörög rendesen.

A dual sim miatt nekem fontos volt a jó akkuidő, remélem meglesz 4000 mAh miatt. A szabad 26 GB tárhely két sim használat mellett elég lesz, a 10 GB a sima redmi 3-nál nekem kevés lett volna. Nagyon kompakt átgondolt telefonnak tűnik.

A B20-ról meg annyit hogy nekem B20-as LTE-es telefonom volt korábban, vidéken jellemzően 0-1 vonással jött az LTE, átváltottam 3G-re ott maxon, vagy akörül volt, ami azért jobb a telefon fogyasztásának, szóval sokszor inkább 3G-re váltottam inkább.

[ Szerkesztve ]

(#388) DMG


DMG
senior tag

Nem tudom mennyire mondok újat.

"The much-anticipated MIUI 8 Global Beta is coming next week (starting July 11)"

http://en.miui.com/thread-306428-1-1.html

A stabil meg elvileg augusztus 16.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#389) gusthy válasza pvt.peter (#379) üzenetére


gusthy
veterán

A Quick Charge-t pont azért szeretjük, mert kisebb áramerősséggel tölt, ezért nem olyan meleg.

(#390) Auratech


Auratech
őstag

Hello! Nagyon kapacitálom magam egy ilyen teló beszerzésén. Fiam vett note2-t az Extr-Dig-ben (vagyis én vettem meg, megbízva...) és onnantól rokonszenves a dolog. Az utód, Redmi Note 3 pro pontosan hozza azt a teljesítményt, amit elvárnék egy telefontól. Az iPad Air2 teljesítményét két éve élvezve látom, hogy bőségesen elegendő a telefonban lévő kakaó. Erősebb, mint az AMD-s céges(sulis) laptopom.
Átnézve a lehetőségeket a Gearbest ajánlata most kifejezetten jónak tűnik. Megbízhatok benne?
Két tokkal, két üvegfóliával a pakk épp 200$. A szállítási idő nem olyan lényeges. Az "itthoni" Eustock 2Gb/16-os árán kapnám a nagytesót. Tapasztalat van valakinél?
A rendelt teló is magyarítható. Ha nem, nem gond. Teljesen nem vagyok képben a forgalmazók által hozzáadott romokkal kapcsolatben... Nekem megfelelőbb lenne angolul és időnként frissülve..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#391) balint355 válasza Auratech (#390) üzenetére


balint355
aktív tag

Szia! Ha Gearbestről rendeled, figyelj arra, hogy EU raktárból küldjék, különben rá kell számolnod az árra a 27% jó magyar áfát, amit majd a postásnak/futárnak kell fizetni. Javaslom egyébként a Spemall.com-ot, sokan vettük onnan a telót (én is), EU Express szállítási módot érdemes választani, különben itt is áfáznod kell.

Magyar nyelvű ROM már van a telefonra, xiaomi.eu oldalról lehet letölteni, viszont a telepítéshez nyitott bootloader kell. Én a gyári global stabil ROM-ot javasolnám, angol nyelvű, rendesen frissül. Telepítéshez és további kérdésekhez javaslom a telefon aktívabb topikját és az ottani összefoglalót :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#392) Auratech válasza balint355 (#391) üzenetére


Auratech
őstag

Nagyon köszönöm az aranyatérő infót. A gearbest eu-s rakijában nincs ez a teló, tehát marad ate javaslatod.
Az gyári global rom teljesen jó nekem. Nem igénylem, hogy a telefonom is magyarkodjon..
Ha megvan a teló, jelentkezem a fórumban. Köszi!

Auratech Field Recording

(#393) Siriusb válasza Auratech (#390) üzenetére


Siriusb
veterán

Volt valami csoportos rendelési kedvezmény azt hiszem a spemall-ról, az aprón keress rá, él a még.

(#394) Auratech válasza Siriusb (#393) üzenetére


Auratech
őstag

Köszi! Az aktuális árak is elég jók. Ha többet rendelsz, persze olcsóbb.
A telót legkorábban a jövő héten tervezem rendelni, ahogy a rávaló zsebpénz beérkezik... Akkor választom a legjobb megoldást.
Nagy titkolt vágyam, hogy a régebben samsung omnia7-tel elkövetett távcsöves összeépítést egy sokkal jobb kamerával rendelkező telóval megismételjem. Anno elég látványos eredménnyel. A kis érzékelő meghálálja a rengeteg fényt..
A redmi note3 kamerája alkalmas erre, mivel makro közelpontja 10cm-ren belül esik asszem 7-8 cm a leírt adat. A fHd és 4K videó hab a tortán. Egyébként a 4K videó minőségének titka az állvány használata.
A leírásokban tapasztalt framedrop 4K esetén a kézremegés miatt van, mivel a teljes képmező összes képpontját folyamatosan rekódolni kell és ez határra viszi az aktuális algoritmus-vas kombinációját.

Auratech Field Recording

(#395) Auratech


Auratech
őstag

Szóval a Redmi note 3 nagyrészt egy ilyen dolog miatt izgalmas nekem. Nagyon megelégeltem, hogy a telefonommal nem bírok normális fotót csinálni az N82 elvesztése óta. Az Air2 kissé vicces méretű ehhez, bár jó képeket csinál.. A note 2 13 Mp kamerájával is prímán működik a távcső, a 3 még jobb lesz..
Meg a modern térképek is behalnak a kukaérett Huvi y550 alatt..
Anno az omnia7-tel ilyen képet lőttem távcső nélkül és vele:

Telefonra nem költök többet, mint amennyit idegeskedés nélkül bírok viselni pusztulása esetén.
A note 3 tökéletes lenne és azért jelentős szintlépés.

Auratech Field Recording

(#396) dredbiro válasza Auratech (#395) üzenetére


dredbiro
senior tag

:Y az igen :K

Good hunting,STALKER !

(#397) reflex06


reflex06
újonc

Sziasztok! Az mit takar, hogy a magyar verzió nem frissül? Redmi 3 Pro-t szeretnék venni eustocktól, de én ott nem látok lehetőséget, hogy magyar vagy angol/kínai legyen. Most ha megrendelem a telót lesz rajta magyar nyelv meg Play, de nem fogom tudni frissíteni a rendszert? Előre is köszi a választ.

Nokia 3330, Nokia 6020, Sony Ericsson T700, Nokia 500, Nokia Lumia 520, Xiaomi Redmi 3 Pro

(#398) beyruth82 válasza reflex06 (#397) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen.Pontossan ez a helyzet.Nem kapsz rá wifin keresztül semmilyen frissítést.Sem miui8 sem 6.0 ha lesz egyáltalán ha magyar rommal rendeled de lehet angol-kínaival is az eustockról akkor viszont mennek rá az esetleges frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#399) reflex06


reflex06
újonc

Ó értem...és ha az eredeti verziót veszem az is fog működni nekem rendesen? Teljes angol nyelvű rendszer van? Mert nekem az megfelelne. És akkor Play áruházat be tudnám szerezni valahogy, vagy mi van helyette?
És egy linket esetleg tudtok küldeni, hogy jól lehet választani eustock-on, hogy milyen verzió legyen? Én ezt sehol se találom... :F
(Azt hiszem írtam az előbb, de a sima Redmi 3 Pro-t szeretném megvenni, nem a Note-ot)

Nokia 3330, Nokia 6020, Sony Ericsson T700, Nokia 500, Nokia Lumia 520, Xiaomi Redmi 3 Pro

(#400) reflex06


reflex06
újonc

[link]
Most nézem, hogy a Note-nál írják, hogy lehet kérni külön az eredeti szoftverrel. Viszont a sima 3 Pro-nál ilyet nem ír...akkor abból csak az ő verziójukat lehet venni? :O
Valamint azt írja, hogy a gyári szoftverrel is vannak rajta Google szolgáltatások...akkor mégis van rajta Play például?

Nokia 3330, Nokia 6020, Sony Ericsson T700, Nokia 500, Nokia Lumia 520, Xiaomi Redmi 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.