Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) pvt.peter válasza Weeman1 (#300) üzenetére


pvt.peter
őstag

Itt több információt találsz ezzel kapcsolatban, lsd. kereső:
[Re:] Befutott a Snapdragon 650-es Redmi Note 3 Pro

konkrétabban válaszolva a kérdésedre, MoreLocal2 -vel tudsz magyar nyelvet beállítani

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#302) Weeman1 válasza pvt.peter (#301) üzenetére


Weeman1
veterán

Már megtaláltam.
Köszönöm

Xiaomi 11T Pro

(#303) orimate86


orimate86
tag

Hali!

Ezzel a két órás töltési idővel mennyire lehet együtt élni? És cserébe mennyit lehet nyüstölni?
Zenfone Ze551ml -ről váltanék, de a gyorstöltés nekem nagyon kézenfekvő volt. Elég volt 24 óránként 2x30 percet tölteni és kényelmesen elvoltam vele. De többször jó volt, hogy úhh indulunk valahova kéne tölteni 10 perc és benne volt +25% ami elég volt egy pár órás bevásárlásra stb. Meg az is fontos, hogy ha kábelen van és játszok vagy navigálok vele akkor azért csordogáljon bele az amper, mert a nexus 4-nél inkább merült ilyenkor mint töltődött. Nem okozna gondot egy éjjelre a töltőn hagyni ha utána elmegy 1 esetleg 2 napot, de ez meg az akku élettartam miatt nem olyan jó. (állandó magas cella fesz, bár a gyorstöltés sem vmi akku barát szerintem)
A kamera tényleg gyász? A teszt fotók nekem elég jóknak tűnnek, amire kéne jó, mert van komoly gépem nem ezzel akarok lakodalmakban pénzt keresni.
A videó is érdekelne mert ez alapján még emésztendő.
Egyáltalán ti váltanátok zenfone 2 -ről?
A fém, ujjlenyomatolvasó, nagyobb akku, miui nagyon bejön. A barátnőm redmi 2 pro-ja fertőzött meg. Bámulatos mit tud 120 dollárért.

(#304) toompa válasza orimate86 (#303) üzenetére


toompa
őstag

Hali!
Amire tudok válaszolok. A többit meghagyom másnak. :)
Ha 10% alá megy az akku,én akkor töltöm. 2-2,5 óra kell neki,hogy 100%-ra feltöltsön. Én ezzel 2 napot elvagyok és még mindig van benne kb 30%.
A 30 perces töltésről nem tudok nyilatkozni. Ha töltöm,én teljesen feltöltöm. Nem is szoktam nyomkodni közben.
A kamerával teljesen meg vagyok elégedve. Videókat nem csinálok.
A telódról meg nem tudok nyilatkozni,hogy váltanék-e arról. Nem ismerem.
De azt tudom,ha a barátnőd telója megfertőzött,ez mégjobban meg fog.

(#305) ollie válasza orimate86 (#303) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én éjszaka töltöm, így nem is érdekelt soha a gyorstöltés, de amúgy fél óra alatt is eléggé feltöltődik ahhoz, hogy pár órán keresztül kitartson a készülék.

A kamera szerintem kifejezetten jó középkategóriához képest.

Zenfone2-t nem ismerem, én Lenovo Vibe Z2 Proról váltottam, és nem bántam meg.

***

(#306) beyruth82


beyruth82
veterán

A tesztben leírt kiválló akksi teljesítmény hasonlóan eltér a valóságban mint a redmi note 2-nél ahol 3,5-4 óra kijelzőidőt írnak miközben a valóságban wifizéssel alig 2 óra mobilnettel pedig egy 1,5 órás filmet sem lehet végignézni mert a telefon 1 óra alatt lemerül 100%-ról 0%-ra? :DDD :DDD :DDD

(#307) enginev3.0 válasza beyruth82 (#306) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez mindig nagyon sok mindentől függ

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#308) orimate86


orimate86
tag

Köszi a tapasztalatokat, még a kijelző karcokkal kapcsolatban ha valaki írna vmit, hálás lennék. Tesztek alapján gorilla glass t el lehet felejteni. Tempered glass - szal gondolom orvosolható, ez karcok ellen kiváló, de leejtés ellen nem sokat ér. Volt már, hogy csak az ágyról lecsúszott a parkettára egy Moto e olyan szerencsétlenül, hogy elfolyt a kijelző. Nem tudom, hogy a gorilla glass ez ellen véd e, de ez a kérdés még aggaszt.

(#309) orimate86


orimate86
tag

(#310) ollie válasza beyruth82 (#306) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1 óra alatti lemerülés nem normális annál a Redmi Note 2-nél. Általában jobb az akkuideje minden mobilnak, mint amit a prohardver tesztjeiben feltüntetnek (saját tapasztalat). A Redmi Note 3 Pro-val konkrétan 8-10 órás SoT-ok jönnek ki nekem (1 simmel és kb közepe fényerővel).

***

(#311) beyruth82 válasza ollie (#310) üzenetére


beyruth82
veterán

Az 1 óra csak saccolás mert wifin,folyamatos használattal alig több mint 2 órát bírta.Gondolom mobilnettel ennek kb fele.A melegedése is brutális mobilnettel.Ezért is váltanák redmi note 3 pro-ra aminél ezek szerint akkor nem kell ilyen gyors merüléstől tartani semmiképp,ugye?Meg ilyen melegedési problémák sincsenek mobilnet használata közben?

[ Szerkesztve ]

(#312) ollie válasza beyruth82 (#311) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem melegszik, és brutálisan jó az üzemideje.

Ez a topikja pörög a mobilnak, ott nyugodtan kérdezz.

[ Szerkesztve ]

***

(#313) beyruth82 válasza ollie (#312) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm szépen!

(#314) szkuvi


szkuvi
tag

Sziasztok. Telefont szeretnék vásárolni a közeljövőben, és ez a készülék is a kiszemeltek között van. Az EUSTOCK-tól vásárolnám a telefont, viszont nem tudom, hogyan lenne érdemes: gyári szoftverrel magyar nyelv nélkül, amire érkeznek frissítések, vagy a magyar nyelvűt, frissítések nélkül. Ha valakinek van tapasztalata szívesen meghallgatom. :)

(#315) Weeman1 válasza szkuvi (#314) üzenetére


Weeman1
veterán

Sajnos a magyar nyelvű romot nem frissítik,az angolt igen.

Xiaomi 11T Pro

(#316) Genesistibi


Genesistibi
tag

Na mi a lóhaj??

Redmi 3s

(#317) ottoyes válasza Genesistibi (#316) üzenetére


ottoyes
senior tag

Hmmm..mind1,a Redmi 3 Pro cuccom már úton van..mondjuk gyorsan reagáltak a Meizu lépésére,vagy csak ők a gyorsabbak.Érdekes gyártók ezek..verseny van.

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#318) Halkow.


Halkow.
senior tag

Sziasztok!

Tesóm beszerzett egy ilyen telefont a tanácsomra...

Az eredeti matt fólia ami a telfonon található mennyire befolyásolja a telefon kijelzője színeit?

(#319) pvt.peter válasza Halkow. (#318) üzenetére


pvt.peter
őstag

Eléggé, legalábbis sztem tompítja a színét.
Szerezzen be hozzá egy üvegfóliát, ~1,5eFt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#320) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Mik a tapasztalatok a Xiaomi Redmi Note 3 Pro-val kapcsolatban, egy ideje piacon van, gondolom vannak már visszajelzések, érdemes-e ilyen telóba beruházni?
Jó volna ha minnél többen jeleznének, mik a jó, illetve a rossz tulajdondágaik! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#321) danee91 válasza makoss (#320) üzenetére


danee91
senior tag

Már 1 hónapja nyüstölöm, és nekem nagyon nagyon tetszik. Egyedül a B20-as LTE hiánya idegesít, mivel eddig bárhol néztem, nem tudtam vele 4G-t fogni vidéken (még újvárosban a vodafone torony mellett sem). Ennek ellenére jól elvagyok 3G-vel is.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#322) makoss válasza danee91 (#321) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Tiszaújváros?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#323) beyruth82 válasza danee91 (#321) üzenetére


beyruth82
veterán

Én tudok 4G-t fogni Budapesten a battyányi téren.Máshol nem tapasztaltam eddig a fővárosban.

(#324) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis felvilágosítást ezzel a szoftveres dologgal kapcsolatban , mert nem egészen világos számomra. ( maga a készülék az igényeimnek megfelelne)

Egy webshop oldalán ezt olvasom a leírásban :

Szoftver: MIUI Global 7.2.3.0 Stable
Nyelv: Multilang. (Magyar nyelv elérhető)
Mindennapi használatra alkalmas, friss kiadású, Google szolgáltatásokkal rendelkező szoftver.
A szoftver NEM frissül az interneten keresztül.

Bootloader állapota: Nyitott
Azonban bármely gyári rom (vagy ota frissítés) flashelése után visszazár (kizárólag fastboot rom flashelhető manuálisan)
TWRP recovery flashelhető, illetve root megoldható.

Az első részét még úgy ahogy megértettem de a második bekezdéstől nem értem. Ha a netről nem tud frissülni akkor hogyan frissíthető? :R

Good hunting,STALKER !

(#325) ollie válasza dredbiro (#324) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt arról van szó, hogy gyárilag nincs magyar nyelvű rom a telefonhoz, ezért a webshop módosított egyet, beletette a magyar nyelvet, ami érthetően soha nem frissül. Na most ha készít frissebb romokat magyar nyelven, és azt eljuttatja neked, akkor fogod tudni frissíteni offline. Ez az, amivel nem szabad számolni, mert vagy lesz frissítés, vagy nem. Tehát választhatsz, hogy megveszed így, és ezen a verzión marad akkor is, ha lesznek benne bugok (állítólag nem igazán vannak), vagy kéred gyári rommal, amiben nincs magyar nyelv.

***

(#326) dredbiro válasza ollie (#325) üzenetére


dredbiro
senior tag

így már érthető, köszönöm szépen :R

Good hunting,STALKER !

(#327) beyruth82 válasza ollie (#325) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor az eustockos magyar rom bugmentes jól használható?

(#328) Orlin


Orlin
addikt

És elvig,ha lesz egy nagyobb főverzió frissítés akkor arra lehet csinál az eustock romot és fel lehet majd tenni?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#329) ollie válasza beyruth82 (#327) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én ezt nem tudom kijelenteni, mert nekem nem onnan van a telefonom, és amúgy sem használnám azt a romot. Talán majd mások választ adnak rá.

(#328) Orlin: elképzelhető, de én nem számolnék vele. Szerintem attól függ elsősorban ,hogy mennyit tudnak belőle eladni Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

***

(#330) beyruth82 válasza ollie (#329) üzenetére


beyruth82
veterán

Neked miui 8 van rajta amit neten keresztül frissítettél miui 7-ről?

(#331) ollie válasza beyruth82 (#330) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Nekem miui7 van, és nem is a gyári, hanem xiaomi.eu-s romot használok.

***

(#332) beyruth82 válasza ollie (#331) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerinted a miui.hu-n megjelenő miui 8-at rá lehet majd rakni egy magyar romos RN3 prora?

(#333) ollie válasza beyruth82 (#332) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyikre fel lehet, de ahhoz hivatalosan nyitott bootloader kell, és TWRP.

Várj, a miui.hu-n lesz rom RN3Pro-ra?

[ Szerkesztve ]

***

(#334) beyruth82 válasza ollie (#333) üzenetére


beyruth82
veterán

Ezt még nem lehet tudni.Nekem most redmi note 2-öm van azt szeretném lecserélni RN3 pro-ra.Eddig a heti frissítés mindenféle rootolás és TWRP nélkül felment.Eddig csak annyit csináltam,hogy letöltöttem a telefon memóriájába a zip fájlt majd a rendszerfrissítésnél a rom telepítés kiválasztása pontra mentem ahol csak kiválasztottam a zip fájlt és már rakta is fel minden gond nélkül.A MIUI8 esetében is ennyit kell csak tennem?

(#335) ollie válasza beyruth82 (#334) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha gyári romot teszel fel, igen. Minden más esetben kell TWRP és nyitott bootloader.

***

(#336) makoss


makoss
addikt

Ilyen telóra már valami vírusírtó sem árt ugye?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#337) ollie válasza makoss (#336) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell vírusirtó, csak oda kell figyelni, hogy milyen weboldalakat látogatsz meg mit telepítesz. De egyébként gyárilag van rajta vírusirtó.

[ Szerkesztve ]

***

(#338) makoss válasza ollie (#337) üzenetére


makoss
addikt

Ok.
Köszi!
A weboldal ahonnan meg lehetne rendelni a telót, egy kicsit túloznak a videóval nem?
"FullHD 1080P@120fps videó felvétel"

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#339) pszili8 válasza ollie (#333) üzenetére


pszili8
aktív tag

Lesz miui.hu-s szoftver,amint lesz ilyen telefonjuk.A fórumon most megy a gyűjtés nekik.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#340) dredbiro válasza pszili8 (#339) üzenetére


dredbiro
senior tag

melyiken ? :B

Good hunting,STALKER !

(#341) szkuvi


szkuvi
tag

üdv. aki eustock-os, eredeti(gyári) szoftverrel használja a telefont, tudna válaszolni pár kérdésemre?:
- angol nyelvre állítva a telefont van-e azon olyan program, app stb. ahol kínai feliratok jelennek meg?
- a Google-szolgáltatások (play áruház) rendesen működnek-e?
- milyen gyakran kap a telefon frissítéseket?

Köszönöm a segítséget előre is :)

(#342) szkuvi


szkuvi
tag

üdv. aki eustock-os, eredeti(gyári) szoftverrel használja a telefont, tudna válaszolni pár kérdésemre?:
- angol nyelvre állítva a telefont van-e azon olyan program, app stb. ahol kínai feliratok jelennek meg?
- a Google-szolgáltatások (play áruház) rendesen működnek-e?
- milyen gyakran kap a telefon frissítéseket?

Vagy esetleg érdemesebb lenne magyar nyelvű szoftverrel vásárolni a készüléket?

Köszönöm a segítséget előre is :)

ui.: elnézést, valamiért kétszer ment el, bocsi : :W

[ Szerkesztve ]

(#343) tonerz válasza szkuvi (#341) üzenetére


tonerz
aktív tag

- Magyarul használom, az angolt nem próbáltam benne, de szerintem nem fog megjelenni semmi tyúkláb, mivel a magyar résznél se találkoztam ilyennel (szvsz ez a romtól is függhet).
- A google szolgáltatások hibátlanul működnek.
- A telefon viszonylag gyakran kap frissítést, de az eustockos rom NEM fog frissülni.
Én a romot stabilnak érzem, bugokkal nem találkoztam, érdeklődtem hogy lesz Miui 8 és azt a választ kaptam hogy elképzelhető, gondolom ez attól is függhet hogy tudják megkerülni a zárt blt, illetve a Xiaomi milyen "meglepetéseket" tesz bele.

(#344) pszili8 válasza dredbiro (#340) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ezen.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#345) akos_g


akos_g
csendes tag

Sziasztok! Nagyon szemezek ezzel a telóval, de lenne két lényeges kérdésem. Lehet feltette már ezeket valaki, de nincs kedvem visszaolvasni egy csomót.

Az egyik az a b20. Nagyon sok embertől olvastam már, hogy nincs ehhez antennája, a kérdés az, hogy most ez csak a 4g-hez kell? Csak a 4g-t sugározzák 800 mhz-el? Ha továbbra is a 3g-t akarom használni, akkor nem érdekes a b20? Vodás vagyok amúgy, ha ez segít valamit.

A másik meg a szoftver. Ugye kétféleképpen lehet rendelni, a magyar nyelvű nem frissül automatikusan, a másik viszont igen. A kérdés az, hogy egy átlagfelhasználót érint ez a dolog? Ez az Android verzió frissülésére is értendő? Én nem vagyok benne ebben a rootolás témában annyira, ROM-okat sem ismerem, meg az egyéb ilyen dolgokat. Nyilván a magyar nyelvűt venném, amin rajta vannak a Google-s cuccok is, csak nem tudom, hogy ez a nem frissülés mennyire okozna nekem gondot.

Köszönöm szépen előre is annak, aki felvilágosít ezekben a kérdésekben!

(#346) dredbiro válasza pszili8 (#344) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszi :R

Good hunting,STALKER !

(#347) beyruth82 válasza akos_g (#345) üzenetére


beyruth82
veterán

A 800 mhz csak a vodásoknak fáj mert nincs 4G(én is vodás vagyok).Nem 3g van hanem HSPA+ ami sokkal gyorsabb mint a 3g és az egész országban tud rá kapcsolódni a teló.Én is eustockról rendelem magyar rommal ami nem frissül sajnos.Szerintem android főverzió sem vagy ha igen(mert felkínálja és te telepíted) akkor rögtön elszáll a magyar rom róla.A 2/16-os verzió már csak a készlet erejéig kapható 54900-ért utána csak a 3/32-est lehet rendelni.

(#348) akos_g


akos_g
csendes tag

Na ezt se tudtam, hogy a vodánál nem 3G van :D Mindegy, a lényegen nem változtat, ezzel a telóval itthon, vidéken nem fogok tudni 4G-zni. Már ha jól értem. A 2/16 meg nem érint, mert a 3/32-est akarom majd megvenni.

Mondjuk kár érte, legalább az android frissülhetne :F

(#349) beyruth82 válasza akos_g (#348) üzenetére


beyruth82
veterán

A 3G-nél gyorsabb a HSDPA és HSPA+.3G 384kilobyte/sec HSDPA 14 megabyte/sec és HSPA+ 21 megabyte/sec.A sima 3G csigalassú a H+ hoz képest.Én sem tudok 4G-n netezni pedig a fővárosban lakom.Itt is a H+ megy bizonyos helyeken a HSDPA.A 3/32-essel az a gond,hogy jelenleg 20 ezerrel drágább mint a 2/16-os ami rengeteg mert hétköznapi használat során semmi különbséget nem tapasztalni.
Itt egy összehasonlító videó a két verzióról.Nézd meg és döntsd el megéri-e a 20 ezres különbözetet.

https://youtu.be/bLZk-XrinBU

(#350) akos_g válasza beyruth82 (#349) üzenetére


akos_g
csendes tag

Koszi a videot, majd meglesem. Annyi a problemam a 2/16-ossal, hogy kb ennyit tud a mostani telom is (Coolpad F1). Annak nem latom ertelmet, hogy kiadjak 55 ezret egy olyan telefonert, ami nem sokkal tud tobbet. Akkor mindegy ha bele sem fogok az egeszbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.