Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) jety91 válasza bibliator (#5100) üzenetére


jety91
őstag

Szimplán szar az mi remote. Ezt használd helyette

(#5102) darvinya válasza bibliator (#5100) üzenetére


darvinya
titán

Gond inkább CM-mel lehet, mert ezek nincsenek optimalizálva, vagy nem gyári fw miatt ezekhez nincs DRM kulcs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5103) Viktor0610 válasza bibliator (#5100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt sem árt tisztázni, működik-e egyáltalán adott CM alatt az IR.

Xiaomi 13T

(#5104) bibliator válasza bibliator (#5100) üzenetére


bibliator
aktív tag

A hangos cuccra meglett a megoldás....

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#5105) bibliator válasza Viktor0610 (#5103) üzenetére


bibliator
aktív tag

az ir működik. Nikon ir remote appal ment minden.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#5106) bibliator válasza jety91 (#5101) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszi! Holnap csekkolom.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#5107) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Az én telóm se tökéletes: Az szokásos akku/merülési dolgom a CM 13.1-el sem oldódott meg szüz rendszeren. Meg ugyan úgy gyakran 2%ot esik hirtelen (szemléltetési példa: 48%ról hirtelen 46-ra esik (kihagyva a 47. %-ot)., de elötte 48%-on állt sokáig, majd 46-ról 45-re megy s áll egy darabig és hirtelen 43-ra (kihagyva a 44. %-ot) és így tovább. ugyan így viselkedett miui alatt is meg most cm alatt is). Bár 1 napot simán kihúz. Szerintem valami az akkut vezérlö elektronikájával lehet gond. Szevizeltetni így szerintem nem tudom, azt mondanák rá, nincs semmi baja.

Más: A fényképezö szoftverban pár opció kivan szürkitve/inaktív nem lehet állítnai. Így a vakuzást se, alapban "off"-on van. Kipróbáltam sötétbe fotóztam hátha ennek ellenére villan, de semmi. Miért inaktív néhány opció itt?

[ Szerkesztve ]

(#5108) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Miuihu ról át tudok állni úgy EU s romra úgy, hogy minden beállításom és programom olyan legyen mint a mostani? A widgeteket is szeretném megtartani. Ha a rom csere után csak a data partíciót teszem fel a régi twrp mentésből akkor az jó lesz?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5109) Viktor0610 válasza janakbacsi (#5108) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én hasonlót csináltam más készüléken más ROM-verziókkal, nekem sikerült. :D
Bár, nem a legtisztább telepítési módszer. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#5110) darvinya válasza Bl.Gyo. (#5107) üzenetére


darvinya
titán

Ha rendesen leírod a hiba jelenséget, akkor cserélni fogják az akkut vagy telot.

Azért van kiszürkítve, mert CM-hez nincs meg azok a DRM kulcsok amik a kamerához kell.
Sony szenzorok enélkül alap funkcióhoz ad elérést.

Viktor0610

Neked is ilyen készüléked van.
Miért nem csodás szolgáltatói.? :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5111) Bl.Gyo. válasza darvinya (#5110) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Feltettem a CameraMX nevü app-ot, és ott rendesen müködik a vakuzás. Akkor az alap szoftverben is kéne.

(#5112) Viktor0610 válasza darvinya (#5110) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pszt! :D
(Más készülék, de szintén Xiaomi, nem szólgáltatós. :D )

Xiaomi 13T

(#5113) jety91 válasza Bl.Gyo. (#5107) üzenetére


jety91
őstag

Red eye reduction-t kell azt hisztem sokszor tapicskolni, hogy mindent feloldjon. Ja és kapcsold ki a HDR-t

[ Szerkesztve ]

(#5114) Bl.Gyo. válasza jety91 (#5113) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Kösszzi! A HDR volt a ludas (hogy ez miért nem jutott eszembe?!), csak azt kikapcsoltam, és máris minden feloldódott, müködik. :R

[ Szerkesztve ]

(#5115) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Bekerült a telefonba az új micro sim, de hogyan tudom átmenteni a számokat az előző kártyáról? Nokia C5 volt, amivel nem engedi bluetoothon keresztül átküldeni. Esetleg erre van valami program? Ráadásul a google fiók bejelentkezés után teleszemetelte a telefonkönyvet email címekkel...

(#5116) darvinya válasza BoneDragon (#5115) üzenetére


darvinya
titán

Vcard-ba mentés.
Új telon megjelenítés állítsd át, hogy csak szám jelenjen meg.

(#5111) Bl.Gyo.

Akkor passz, de látom már kaptál megoldás segítséget.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5117) BoneDragon válasza darvinya (#5116) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sikerült, de más módszerrel. Mennyit össze szenvedtem ezzel a gagyi nokia suiteval...
Utolsó kérdésem: Ezt a Miui billentyűzetet mire érdemes lecserélni? Borzasztó rossz. Beállításokat se találtam hozzá, vagy csak vak vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#5118) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Hmmm... CameraMX appal csináltam 1-2 fotót, és gyönyörüek CM13.1-en. Olyan mint a miui-n volt, lehet kicsit jobb is (összehasonlítottam egy korábban miui-val készitett képpel, 100%-os nagyításban, PC-n). De a gyári kamerája a CM-nek nagyon rossz: zajos, életlen, elmosott. Csak sajnos nincs a CameraMX-nem HDR mód, és SlowMotion rögzítés. Ezekre a gyárit kell majd használnom...

[ Szerkesztve ]

(#5119) darvinya válasza BoneDragon (#5117) üzenetére


darvinya
titán

MIUI billentyűzet?
Gyári Google billentyűzet van rajta, amit most kezdek megszeretni, mert szótára kellemesen használható, arról nem szólva, hogy fiókba ment.
Igaz mellette használom AnySoftKeyboard-ot és félig ennek a szótár mentéseit használja.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5120) BoneDragon válasza darvinya (#5119) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igaz ez Google billentyűzet, rájöttem miután leírtam. Csak én Sonyt használok és sokkal kényelmesebb és átláthatóbb. Kár, hogy csak sonyra van. :)

(#5121) jety91 válasza BoneDragon (#5120) üzenetére


jety91
őstag

barmikor felrakhatod...

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-sony-xperia-keyboard-phones-t3346736

(#5122) maistro566


maistro566
csendes tag

Sziasztok! Ma frissítettem a telót a legújabb MIUI 8-ra és minden gond nélkül ment,viszont azóta nem működik az értesítési ledem csak ha töltőre dugom pedig engedélyezve van, hogy értesítéseknél is villogjon. Erre van vmi megoldás? :R

(#5123) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ha xiaomi.eu-s weekly-ről rakom fel a 8.1-es stabilt, akkor megmaradnak az adatok?

(#5124) darvinya válasza maistro566 (#5122) üzenetére


darvinya
titán

Állítsd be LED értesítést azoknál.az app-nál aminél akarod, hogy működjön.
Beállítások-Értesítések-Alkalmazások

milangfx

EU-s fw-nél egyszerű ráfrissítéskor megmarad, de pár app első indításkor összeomlik, viszont másodjára jó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5125) yusukee válasza darvinya (#5080) üzenetére


yusukee
aktív tag

Tudnál egy linket dobni ehhez az apphoz?

(#5126) darvinya válasza yusukee (#5125) üzenetére


darvinya
titán

Play áruház Weather Mate(M8).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5127) ZCoyote válasza jety91 (#5098) üzenetére


ZCoyote
őstag

Zsír! :(((

Valakinek van már tapasztalata az eustockban vásárolt telefonok szervizéről?
Normálisak?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#5128) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

jety91, neked megy a 4G/LTE? És mi az a voLTE? Külföldi fórumokon irták hogy a CM13.1-al, Mi4c-n az LTE-t ellehet felejteni, nem müködik.

(#5129) darvinya válasza ZCoyote (#5127) üzenetére


darvinya
titán

Igen, már írtam is róla, csak jobb felül WayteQ szóra keresve megtalálható.

Bl.Gyo.

VoLTE=Hanghívás 4G/LTE hálózaton
Mo.-n még csak most kezdik kiépíteni, de lehet csak pár városban lesz, mert egyből 5G-t telepítenek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5130) ZCoyote válasza darvinya (#5129) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#5131) darvinya


darvinya
titán

Android 7 alapú MIUI teszternek jelentkezés

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5132) 0xmilan válasza darvinya (#5131) üzenetére


0xmilan
addikt

"Main and most important thing is, should/must own the following devices: Mi 5, Mi Max 32GB, Redmi 3S/Prime" :U

(#5133) darvinya válasza 0xmilan (#5132) üzenetére


darvinya
titán

A 4c fórumban van a felhívás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5134) #07845376


#07845376
törölt tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy Mi 4c-t, a 2/16-os verziót. Egyedül a sebessége kérdéses számomra. Amire használnám:
- Egyszerű alkalmazások
- Internet (WiFi)
- Fotózás
Mindezt 2-3 év távlatában, átlagos kihasználtság mellett (szóval nem nyomkodnám agyon). Gondolom kezdetben semmi gondom nem lesz a sebességgel a fentiek mellett. De mi lesz 1 év/2 év után? Elképzelhető, hogy annyira lelassul, hogy az már zavaró? Egyáltalán lehet-e egy ilyen telefonnal 2-3 évre tervezni?

És még egy: hivatalosan melyik a legújabb Android és MIUI verzió ami megjelent a Mi 4c-re is?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5135) jety91 válasza #07845376 (#5134) üzenetére


jety91
őstag

Milenne? Semmi. Ha nagyon belassul, nyomsz egy gyári visszaállítást. Nem tudsz olyan operációs rendszer mondani, ami kibír 2-3 évet úgy hogy ne lassulna egy picit sem. Android sem erről híres, de az almáéknál is hasonló a helyzet, pedig ott a hardver is az ő kezükben van, nem csak a szoftvert babrálják.

- Hivatalosan a MIUI 8.1 van rá jelenleg android 5.1-es verzióval. Erre hetente jön fejlesztő frissítés, illetve ~2 havonta stabil.
- Nem hivatalosan android 6.0 (CM13.1), vagy akár android 7.1 is elérhető (CM 14.1) a telefonra.

(#5136) #07845376 válasza jety91 (#5135) üzenetére


#07845376
törölt tag

Értem, köszi az infót!

Kérdés azokhoz, akik már jó ideje használnak Mi 4c-t: szokott lenni probléma a sebességgel? Mert ha mondjuk egy éves használat után is korrekt, akkor nekem is megfelel :))

(#5137) darvinya válasza #07845376 (#5136) üzenetére


darvinya
titán

Nem szokott lenni sebességgel probléma,a vas elég erős.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5138) Drenadar válasza #07845376 (#5136) üzenetére


Drenadar
veterán

2015 szeptember óta használom. Minden a legnagyobb rendben.

Sokszor a belassulást az okozza hogy az appok egyre csak nőnek és nőnek mert tele teszik sok felesleges dologgal... Pl fb messenger...

(#5139) #07845376


#07845376
törölt tag

jety91, darvinya, Drenadar: Köszi a segítséget. Megnyugtattatok :)

(#5140) darvinya


darvinya
titán

Probléma van időjárás résszel, de érthetetlen módon CIB bank WiFi-n meg beindult és jó. :F
Miben más bank WiFi-n?????

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5141) ADAM1337 válasza darvinya (#5140) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha app simán elképzelhető hogy a stabilabb netre van lockolva.
Az otp-s megy 4g-ről.

(#5142) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Frissítettem a szoftvert, factory reset is megvolt, a kezdő beállításoknál nem tudok továbblépni az MI fiókon. Mindenképpen egy meglévő fiókba akar beléptetni, aminek nem tudom a jelszavát (nem is érdekel ez a funkció), regisztráltam egy másikat, de nem enged azzal belépni, erőlteti a régit, mivel azzal van összekötve a készülék. Mit csináljak? Kellene a telefon, eléggé idegesít.

Próbálom hitelesíteni a dolgot, küldi is az sms-t, amit persze nem tudok megnézni, mert ezt a beállítást nyomja..

[ Szerkesztve ]

(#5143) darvinya válasza ADAM1337 (#5141) üzenetére


darvinya
titán

4G/LTE nem elég neki?

Osynho

Számítógépről lép be a fiókodba.
Onnét már tudsz tovább lépni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5144) Osynho válasza Osynho (#5142) üzenetére


Osynho
addikt

Kivettem a simet, betettem egy másik telefonba, kértem új jelszót, felírtam, sim vissza, boot, beírtam neki és nem fogadja el. :W Ez gusztustalan... Nem lehet kihagyni ezt a lépést, lesz.rom ezt az accountot, de kellene a telefon, dolgoznék. :(((

darvinya: beléptem az újba, de nem vagyok előrébb. A réginek nem tudom a jelszavát, az újhoz nem tudom hozzárendelni a telefont. Még egyszer kérek kódot.

[ Szerkesztve ]

(#5145) darvinya válasza Osynho (#5144) üzenetére


darvinya
titán

Hát most keményen megszívattad magad, mert beállított biztonsághoz máshogyan nem férsz hozzá.
SIM nélkül próbáld, hátha beenged teloba és kikapcsolni MI fiókot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5146) Osynho válasza darvinya (#5145) üzenetére


Osynho
addikt

Az tök jó, de a 7-es Miui miért nem kérte, illetve melyik gyökér gondolata volt, hogy a be nem lépett telefonra küldi az sms-t? Ennek mi értelme? 2 telefonnal és egy laptoppal szopok fél órája, hogy végre használhassam a saját készülékemet.

(#5147) Osynho válasza Osynho (#5146) üzenetére


Osynho
addikt

Na, végül sikerült törölnöm a jelszót a régi accountból és újat állítottam be. Beléptem. Köszi a segítséget! Nem értem továbbra sem a mechanizmust, de siker. :K

(#5148) darvinya válasza Osynho (#5147) üzenetére


darvinya
titán

Biztonságnak ez az ára, azaz menete. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5149) Osynho válasza darvinya (#5148) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt értem, de megy a tutorial/beállítás az első indításkor, elérkezek az MI fiókhoz, van egy oldal, ahol lehet választani telszámot, meg ott van, hogy másik fiók használata. Ne ez az oldal inaktív, közben keresi a meglévő beállításokat, azaz, hogy a telefon csatlakozott-e már egy meglévő fiókhoz. Mivel igen, tovább is dob arra az oldalra, ahol csak abba a fiókba tudok belépni. Itt, ha nem tudom a kódot, akkor a netes felületen kérhetek sms-ben új jelszót, amit a még be nem lépett telefonra küld a rendszer, tehát esélytelen, hogy elolvassam. Zseniális. :DDD A 7-es szoftver alatt hónapokig elvoltam a fiók használata nélkül, a 8-as be se enged lépni.

(#5150) [w]


[w]
őstag

sima kijelzővédő fólia (tehát nem edzett üveg) melyik ajánlott, hol rendeljek? :F (olcsó, többdarabos előnyben)

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.