Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) g_g_g válasza Ayg0 (#9800) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi.
Egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Merül mint a Titanic.
De olyan mértékben, hogy este 45%—on volt, reggelre alig maradt benne valami.
Talán 3-4 app van telepítve, semmi extra (feleségem használja).
Még azt sem nagyon találtam meg, hol tudom megnézni, mi szívja leginkább az akksit.
Nem tudom, lehet visszamegy az EU ROM.

[ Szerkesztve ]

(#9802) Because


Because
őstag

tudnátok linkelni egy megbízható forrást akkumulátor ügyében!? amit én rendeltem ebay-ről eléggé gyatra üzemidőt produkál...

(#9803) [w] válasza Because (#9802) üzenetére


[w]
őstag

én ezt rendeltem Aliexpress-ről, ha nem is pont a gyári minőséget hozza, de csak nagyon kicsivel van alatta

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9804) Because válasza [w] (#9803) üzenetére


Because
őstag

köszi :R

(#9805) l.kiss válasza g_g_g (#9798) üzenetére


l.kiss
tag

Az általad linkelt TWRP-vel felrakva az alábbi ROM-ot kezdem belakni: PixelExperience_libra-9.0 .
Gapps-et nem teszek fel.
(Opera, Blokada, Mega, WPS Office, FB Messenger, Spotify, Duolingo, Amazon App Store, ...)
Eddig tetszik, de lehet csak az újdonság varázsa.

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9806) krekk


krekk
tag

Kellene nekem egy kis help, hátha valaki belefutott ebbe a hibába. Adott egy mi4c teló amin 6-os subliminal os volt. Tökéletesen is futott , időközben képernyő sérült lett a készülék de el tudtam indítani fastboot módban és elvileg beleírtam a legutolsó 3.3.0.1-es twrp-t. Most kapott új kijelzőt új akksit,a subliminal el is indult szépen fastboot is megy viszont nem tudtam belépni recovery-be sehogyse. Most ott tartok hogy a twrp oldalról letöltött 3.02-es twrp felmegy és el is indul viszont sem a 3.1 sem a 3.3-ra átflesselve sem indul el a twrp csak ha fastbootból visszarakom a 3.02-est/ Csak MI logó van majd és ott áll ameddig ki nem kapcsolom/. Kicsit már belefáradtam a sok próbálkozásba :(

[ Szerkesztve ]

(#9807) krekk


krekk
tag

Közben találtam 3.03-at azzal is beindul de arról 3.1-re ugorvá már csak MI logó van.

(#9808) mcfly82 válasza krekk (#9806) üzenetére


mcfly82
tag

Ez engem is érdekelne. Ugyanebbe futottam bele, és ahogy néztem xda fórumon, másokkal is előfordult. Megoldást nem találtam sajnos :(
Újabb twrp nélkül meg nem engedi telepíteni a LOS 15.1-et... (error 7 hibakód a twrp-ben)

(#9809) krekk válasza mcfly82 (#9808) üzenetére


krekk
tag

Pontosan,. Van egy másik mi4c-ém azon twrp 3.3.0.0 van meg pie vagyis crdroid 5.6. Azon meg a gps nem nagyon talál műholdat. Van egy sejtésem mi miatt ha sikerül leírom. Valamint ha találok egy otg kábelt vagy egy micro sd kártyát akkor kimentem twrp-vel az egész rendszert és ha tudom beírom a 3.03-al a másik telóba.

[ Szerkesztve ]

(#9810) Disque válasza krekk (#9809) üzenetére


Disque
aktív tag

Ha hivatalos úton nyitottad a bootloadert, akkor fastboot-ból felteheted a legújabb MIUI-t arra a TWRP-t arra meg már mehet akármi is. Ha nemhivatalos volt a nyitás akkor viszont zárni fogja a bootloadert, és maradsz MIUI-n, és küzdhetsz a bootloader nyitással :)

(#9811) krekk válasza Disque (#9810) üzenetére


krekk
tag

Konkrétan nem nyitottam sehogy, nyitott volt eredetileg is a másik telón eleve az uj 3.3-at raktam fel elsőre a miui recovery-re. Na de vegyük át egy csatolt képen illusztrálva.
1. Beleírtam a 3.3-at. be is írta.
2. Próbáltam bebootolni a 3.3-at ez nem sikerült. Ezután ha kézzel próbálom hangerő fel + power-el elindítani megáll az MI logónál.
3. Visszaírtam a 3.03-at ami megy is.
4. unlock lekérdezés, tisztán látszik hogy nyitott a bootloader.
5. Bebootolom a 3.03-at és nincs hiba a telón már megy is a twrp 3.03
ha 3.02-őt próbálom az is szépen bebootol 3.1.0.0, 3.1.1.1, 3.3.0.0 3.3.0.1 nem megy.
Gyanítom hogyha zárt lenne a bootloaderem akkor nem tudnék 3.02-őt és 3.03-at se felrakni, de javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#9812) krekk


krekk
tag

Van kis előrelépés. a demon000 androidfilehostjáról letöltött twrp 3.1.1.1 felmegy
[link]
Hozzá van 15.1-es /droid 8/ unofficial lineage is:
[link]
De itt a komplett oldala lehet csemegézni : [link]

(#9813) Csabi100


Csabi100
csendes tag

Sziasztok!
Kettő 4c telefon van a családban,az a gondunk vele,hogy sem a Viber sem a WhatsApp
nem csörög ha hívnak,és az üzeneteket sem jelzi ki,csak ha meg van nyitva az alkalmazás.
Tudna valaki erre valamilyen megoldást javasolni?

(#9814) trialboj válasza Csabi100 (#9813) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem is volt ilyen gondom, nem tudom mi oldotta meg, lehet a gyári reset.

Szerintem nincsenek engedélyezve hogy fussanak a háttérben, és a miui optimalizálása kilövi őket. Battery managementél adje nekik no restriction jelzést, és ha úgy sem jó, próbálj az settings/app, menüben a whatsappon belül még engedélyezni neki valamit.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9815) Schimi070


Schimi070
tag

Sziasztok!
Pénteken a telefon sajnos eltöltött majdnem egy órát víz alatt kb.10cm. mélyen. Kicsúszott a zsebemből, Mofi tokban volt, hogy ennek mennyi a szerepe nem tudom, de szerencsére szétszedés után, egy késsel és vékony műanyag lappal sikerült szétszedni, késsel a kicsi csavarok is kijöttek, biztos nem volt nagyon meghúzva, a többszöri akkucsere alkalmával. Kivettem az aksit, kiszárítottam, ami nem volt nehéz a közel 40 fokos hőségnek. Egy-két óra száradás után összeraktam, és csodák csodájára működik rendesen. Úgy látszik ezeket ki sem lehet nyírni, pedig hogy igyekszik az ember. Kíváncsi vagyok meddig fog működni.

(#9816) trialboj válasza Schimi070 (#9815) üzenetére


trialboj
őstag

:Y Ez egy csoda :Y

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9817) XtremLor válasza Schimi070 (#9815) üzenetére


XtremLor
őstag

Ugyan itt elado egy gondos, nem dohanyzo noi tulajdonostol egy makulatlan megkimelt telefon! :DDD

sorry nem tudtam kihagyni ;]
Nalam meg ugy nez ki jon az utod, egy 9T szemelyeben 4eve nyuzom az mi4c-t, kopp kopp 1 akku volt cseres, igaz mar az is a veget jarja, de rendeltem bele egy masik es marad a csaladba.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9818) Schimi070 válasza XtremLor (#9817) üzenetére


Schimi070
tag

Nekem is jön az utód, igazából nagy nehezen döntöttem a Meizu 16TH mellett, a másik jelölt az MI8 lett volna, de a kicsit kisebb méret miatt a másik lett a befutó. Már a 4C esetén 5" is nagy, igaz a káva elég nagy, már alig van kis méretű telefon.

(#9819) Because válasza Schimi070 (#9818) üzenetére


Because
őstag

nemrég szereltem be az ali-s Nohon akksit, köszönöm a tippet! ezzel, mondhatom újjászületett a teló!

(#9820) Kisbatyu75 válasza Because (#9819) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Melyik eladótól vetted? Úgy néz ki nekünk is kell venni egyet.
Tudsz egy linket betenni?
Köszi!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9821) Because válasza Kisbatyu75 (#9820) üzenetére


Because
őstag

persze, amit [w] kolléga is ajánlott: [link]
minőségi csomagolásban érkezett és a szerszámok is meglepően jók voltak! kétoldalú ragacs a rögzítéshez és megfelelő csavarhúzó a szétszedéshez

[ Szerkesztve ]

(#9822) Kisbatyu75 válasza Because (#9821) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Köszi a linket!
Erre a jó kis telefonra melyik a most elérhető legfrissebb ROM?
Most a legutolsó miuihu van rajta. Olvastam itt, hogy páran a Pixel experience ROM-ot használják. Mi a tapasztalat vele? Hol lehet azt elérni?
Köszi az infókat!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9823) krekk válasza Kisbatyu75 (#9822) üzenetére


krekk
tag

Én próbálkoztam sokféle rommal, pie-ból a vovan77, WJXXBSH mindegyik fent van androidhoston. Sajnos mindegyik nagyon meglassult. Ami fent fent van és jól megy az a mokee féle 8.1-es stabil /release/ [link]. Talán ebből is próbáltam a nightly verziót de az se volt tökéletes.

(#9824) Kisbatyu75 válasza krekk (#9823) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Köszi, akkor adok még egy esély az asszony telefonjának.
Sajnos hasonló méretű utódnak nem tudom mit lehetne választani.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9825) krekk válasza Kisbatyu75 (#9824) üzenetére


krekk
tag

Az én se tudom. Nekem is ez a bajom hogy 6 colos tepsit már nem akarok. Ameddig reszelgetnek rá frissebb droidokat addig kitartok mellette.

(#9826) [w] válasza krekk (#9825) üzenetére


[w]
őstag

én még vennék is egyet csak tartaléknak, ennyire eltalált készülékem sose volt, de égen-földön nem lehet már kapni :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9827) mcfly82 válasza [w] (#9826) üzenetére


mcfly82
tag

Annyira jó, hogy itt egy maroknyi csapat, és mind odavagyunk egy 3-4 éves telóért :C
Hozzáteszem én is, nem akaródzik lecserélni, pedig kezdi lejárni az idejét. Kijelző már pöttyös (full fekete képernyőnél látszik), akksi is elég gyenge, pedig már nem a gyári, cseréltem.
De mégis, ragaszkodom hozzá :K

(#9828) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Meg tudja valaki mondani, hogy a firmware az pontosan mi célt is szolgál?
Itt [link] lehet letölten iaz Mi 4c-hez is, csak nem tudom, hogy kellene-e nekem bármi okból is frissítenem, ha mondjuk a Mokee féle 8.1-es romot szeretném feltenni. Most a miuihu 10 8.9.13 van fenn. Recovery-ből pedig Team Win Recovery Project 3.1.1-0. Ebből kellhet a 3.1.1-1-es? Vagy melyik most a legjobb recovery?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9829) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Fel szerettem volna tenni feleségem Mi 4c-jére a Mokee féle 8.1-es stabil ROM-ot. [link]
TWRP Recoveryben errorr-al megállt, azt írta, hogy ez librához való. Pedig egy libra telefonra akartam feltenni. Mi lehet a gond?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9830) elmo válasza Kisbatyu75 (#9829) üzenetére


elmo
aktív tag

Tipp: lehet, hogy régi a TWRP és nem ismeri fel? (Ha butaság, akkor bocsánat.)

(#9831) g_g_g válasza Kisbatyu75 (#9829) üzenetére


g_g_g
őstag

Ahogy előttem is írták, lehet TWRP gond.
Próbáld meg ezzel, hátha.
TWRP

(#9832) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Egy ismerősöm vett egy ilyen telefont még amikor új volt. Akkor varázsoltam rá neki nagynehezen egy magyar romot. (nem hivatalos bootloader nyitás, twrp felrak, ha jól emlékszem utána valami fastboot romot kellett felrakni és csak aztán lett rákínlódva a magyarul "beszélő" xiaomi eu 8.0.5.0 (LXKCNDG) rom.

Most kifongott az akksi, de nagyon szereti a telefont és megkért, hogy cseréljek akksit illetve egy kicsit "rázzam gatyába" a telefont.

Tehát a fenti állapot a kiindulás, kéne rá tegyek egy hivatalos, viszonylag friss és nagyon megbízható romot. Nem akarja napi szinten frissítgetni (de még éves szinten se).

Melyik romot javasoljátok? Mi a legegyszerűbb (és működő módja a frissítésnek)?

Előre is köszi a segítséget!

(#9833) Kowi84 válasza Kowi84 (#9832) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Hát finoman szólva sem pezseg ez a fórum... :-)

(#9834) Proliant válasza Kowi84 (#9833) üzenetére


Proliant
csendes tag

Én javasolnék egy egyszerű megoldást számodra. Cserélj csak simán egy aksit és hagyd a vérbe a ROM frissítést. Ha egy 2016(!)-os ROM-mal eléldegélt eddig és nem nyavalygott miatta, akkor az számára egy "stabil" ROM. Kár küzdeni a frissítéssel és ha eddig nem törték fel a telefonját a 2-3 éve kint lévő androidos sebezhetőségekkel, akkor innentől sem nagyon fogják. Frissítse az app-jait rendszeresen és tartsa kikapcsolva a bluetooth-t amikor nem kell. Minden más sebezhetőség kihasználásához már valamiféle app telepítés szükséges, de ha ő csak a nagy appokat használja (Chrome/FB/Insta/stb), akkor nincs nagyon oka az aggodalomra. Az Android 5 (Lollipop) még támogatott rendszer Play-ben, mivel idén az Ice Cream Sandwich-et (4.1.2) nyírta ki a google és még van egy Kitkat (4.4) is mire esetleg sorra kerülne a Lollipop, szóval cirka 2+ évig még app-ok is lesznek a telóra :)

(#9835) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Nekünk megérkezett a Nohon akku az aliexpressről. Hát ezzel újból megvan a kétnapos üzemideje feleségem telójának. Egyenlőre nem tettem fel neki a Mokee rom-ot, megelégedett a legfrissebb MIUIHU-val. (azt használta már, nem akar váltani). Nekünk is marad még egy ideig.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9836) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

SOS kellene egy alaplapi összekötő, flexibilis kábel (ami az akksi alatt, jobb oldalt fut). Itthon honnan tudnám beszerezni?

(#9837) livezsolt válasza Ereshkigal (#9836) üzenetére


livezsolt
csendes tag

Az Emag oldalán keresztül elérhető többféle szalagkábel is. Talán erre van szükséged?

[ Szerkesztve ]

(#9838) Ereshkigal válasza livezsolt (#9837) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi. Találtam közben én is egy boltot. Kicsit zavar, hogy egy 5 dolláros kábelt ~3000+1500 postaköltségért kell megvennem, de Kínára most nincs idő. :(

(#9839) TPimi


TPimi
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy a telefonom 50% körül kikapcsol, van hogy 60% fölött is, de ha ezután visszakapcsolom, akkor van hogy bekapcsol és teszi a dolgát tovább. Még a gyári aksi van benne, szóval nekem az a gyanúm hogy ő lesz a ludas. Fentebb olvastam, hogy a megnövekedett teljesítmény miatt kapcsolhat le. A kérdésem az lenne hogy ez aksi hiba vagy valami más hardware?

Másik kérdés az lenne hogy még az gyári ROM van rajta (Android: 5.1.1 és MIUI 7.5.4.0) van értelme ezt frissíteni? Gyorsabb vagy takarékosabb lesz tőle a telefon?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :R

(#9840) Schimi070 válasza TPimi (#9839) üzenetére


Schimi070
tag

Rendelj bele Nohon aksit az aliról, azzal szépen fog menni.
Szerintem nyugodtan hagyd a régi rommal, újabbal sem lesz jobb az aksi használat.

(#9841) g_g_g válasza TPimi (#9839) üzenetére


g_g_g
őstag

Itt is van, amit javasoltak.

NOHON Battery

(#9842) TPimi válasza Schimi070 (#9840) üzenetére


TPimi
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek :R Meg is rendelem. Ennek örülök mert nem szívesen cseréltem volna le a telefonom. :)

Nem gondoltam volna, hogy egy 3 éves telefon fórumában 1 órán belül kapok választ :Y

(#9843) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne. Tiszta telepítést végeztem, és addig minden rendben is ment amíg fel nem tettem az új romot (legfissebb global). Után wipe davlik, majd reboot.
És a rendszer nem indul el sehogy sem. Mi logo felvillan 5-6 másodperc után eltűnik pár másodpercre, majd megint felvillan 5-6ra és ez így megy a végtelenségig. A recoverybe sem tudom visszalépni, mert ugyan ez a sztori fogad. Csak fastboot van.

Mit csináljak?

(#9844) morzsa válasza Kowi84 (#9843) üzenetére


morzsa
aktív tag

Kezdd előről! Fastboot-tal twrp. Utána jöhet a rom.

https://linktr.ee/wbteam21

(#9845) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Megint képernyőt kell cserélnem, fiam sajnos megint leejtette. Amit régebben rendeltem aliról, annál az eladónál már nincs. Van esetleg valakinek egy tuti linkje, vagy elfekvőben egy kijelzője?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#9846) l.kiss válasza Kisbatyu75 (#9845) üzenetére


l.kiss
tag

Sajnos már nem emlékszem pontosan honnan vettem, de az alliról volt az biztos.
Hirtelen ezt találtam, frame-el együtt árulja.

(bár 8k Ft környékén már magyarországi beszerzést is feldob a Google)

[ Szerkesztve ]

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9847) rin33 válasza g_g_g (#9841) üzenetére


rin33
senior tag

Hali, én is rendeltem ilyet, a 100% original feliratúakban nem bízok, ha valóban gyári akkor azért nem (5 éves...) ha kamu, hogy gyári akkor meg azért nem (mert a felét tudja).
Néztem rá friss ROM-ot, Miui-ból a Miui 10 EU a legfrissebb, ez 7.1 alapú mint a gyári rom ezért stabil, az Android 10-ből az utolsó Havoc OS official szépen fut rajta de már nincs folytatása, az XDA-n a Lineage 17.1-et gyakran frissítik és ez a leggyorsabb, eddig mindösszesen 1 bug van benne, képernyőzár feloldásakor lefagy de ez ritka. Az AOSiP Derpfest official, az Evolution X melegszik, laggol.

(#9848) elmo válasza l.kiss (#9846) üzenetére


elmo
aktív tag

Magyarországit én 12000 körül találtam (Google, Árukereső), kérlek írd meg a 8k környékit (akár privátban).
Tudtok olyan helyet, ahol kicserélik és ezen felül a hátlapot+akksit is? Abból is van tartalékom, nem szeretném házilag elrontani, még ha nem is nagyon bonyolult.

(#9849) l.kiss válasza elmo (#9848) üzenetére


l.kiss
tag

Google [link]
Ezt találtam vagy Kína.

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9850) elmo válasza l.kiss (#9849) üzenetére


elmo
aktív tag

Kösz, már írtam is nekik.

[ Szerkesztve ]

(#9851) l.kiss válasza elmo (#9850) üzenetére


l.kiss
tag

Esetleg őket is meg lehet kérdezni.

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9852) [w] válasza elmo (#9850) üzenetére


[w]
őstag

arra figyelj, hogy az itthoniak (ezen az áron) valószínűleg csak kijelzők keret nélkül. én aliexpressről korábban 7ezer körül vettem a kereteset, mert ebbe csak át kellett pattintani az alaplapot, akksit és gombmegvilágítást, ami még így is gyerekjáték volt ahhoz képest, ha az eredeti keretbe kellett volna beragasztani a magában álló kijelzőt. jó ragasztót szerezni hozzá kb. lehetetlen.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9853) elmo válasza [w] (#9852) üzenetére


elmo
aktív tag

Keretes? Mármint a kijelző körül még van egy keret, ami a hátlappal egyben levő (és az oldalsó gombokat is tartalmazó) keretbe kell beletenni?

l.kiss kösz, ők drágábbnak tűnnek (persze lehet, hogy nagyobb a tapasztalatuk és jobban megcsinálják).

(#9854) Ayg0 válasza l.kiss (#9851) üzenetére


Ayg0
senior tag

A WayteQ szerintem nem forgalmaz hozzá, mert amúgy kínai belpiacról kiszivárgott termék. De ha forgalmazna is, arany... Izé, akarom mondani gyémánt árban adnák... :)) Egyértelműen Ali...

Apropó, találkozott már valaki olyan "effekt-tel" a képernyőn, hogy a káva mentén egy csíkban valamitől mintha megégett(?)/megbarnult volna a kijelző? Nálam bal felső sarokból indulva szépen, komótosan terjed lefelé, pedig elvileg a töltőnek sincs ott alkatrésze, meg egyébként melegedni sem szokott. :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9855) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!
Jó pár hétre használnom kell a telót , ami amúgy még mindig tök jól müködik, viszont nincs hozzá tokom.
Nincs valakinél elfekvőbe egy?
Debrecen-Hajdúszoboszló vonalon el mennék érte vagy posta.
Előre is köszi :B :R

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#9861) XtremLor válasza foxymaci (#9855) üzenetére


XtremLor
őstag

Tiszaujvaros fele ha jar ismeros v te akkor megnezem.
Vasarnap voltam pont Debrecenbe....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9862) dody07


dody07
tag

Üdv
Kinek milyen utód jött be? Kettő van még üzemképes ebből a típusból. Egyik csak diagnosztikára "carly" másikat most is használom. Néznék utódot, elvárás: semmi csicsa, nem kellenek a felbontások az ezer pixeles kamerák, stabil gyors a Gps fontos, hogy jó legyen.
Lehessen telefonálni vele.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#9863) l.kiss válasza dody07 (#9862) üzenetére


l.kiss
tag

Szia,
Kb 10 napja cseréltem le a kiváló Mi4C-t (2/16) egy LG Velvet-re. Mivel a párom egy ideje ez utóbbi típust használja, ezért nem ért váratlanul a készülék méretének növekedése.

A csere okai:
- az akkut egyszer már cseréltem és ismét kezd kimúlni
- navigációra korlátozottan alkalmas az Mi4C
- software biztonság
(itt arra gondolok, hogy az általam használt Pixel Experience custom rom biztonsági frissítése nem megoldott)
- egyre paranoiásabb vagyok az adataim használatával kapcsolatban, a modernebb rendszer talán védettebb
- és jó akcióban jutottam az újhoz...

A fényképező az Mi4C-ben is megfelelt számomra, a tárhelyet pedig egy MEGA account-tal bővítettem.
És azzal is tisztában vagyok hogy az Mi4c-vel búcsúzom a "szabad" rom használat világától is.

Sok sikert az utód kiválasztásához!

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9864) XtremLor


XtremLor
őstag

Mi 9t nyuzok egy jo ideje, paromnak most poco x3 vettem 6/128 nfc 60-ert a ketto telefon kb hasonlo hardver etc....
Mindkettő ar/erteke jo volt vetelkor szerintem.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9865) albundy87 válasza dody07 (#9862) üzenetére


albundy87
csendes tag

szia, nekem betört kijelzővel is megy csak forgatni kell a telefont amolyan tartalék telefonnak bőven megfelel . samsung a40 lett az utódja . szerintem bőven megfelel egy átlag felhasználónak. gps megy rendesen sygic et használva, kamerája is vállalható képet készít , van nfc és nem egy féltégla!!

[ Szerkesztve ]

(#9866) Schimi070


Schimi070
tag

Ha valakit érdekel egy jó kijelzővel , de rossz procival levő telefon, még az aksi is használható, és használatlan bőrtok, annak a tok árában oda adom. Tudom ez nem az hardverapró, de hátha tudja még valaki hasznát venni.

(#9867) shun


shun
csendes tag

Helló!
AICP 13.1(8.1) van a telefonon. Csináltam egy gyári visszaállítást és csak TWRP indul el.
Lehetséges, hogy bootloadert bezárta gyári visszaállításkor? Megpróbáltam másik ROM-ot feltenni TWRP-ben, sikerült is, de system reboot után TWRP indul csak. Mit lehet ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

(#9868) g_g_g válasza shun (#9867) üzenetére


g_g_g
őstag

Bootloadert nem zárja vissza a gyári visszaállítás, illetve ha visszazárta volna a TWRP sem lenne elérhető.
Nem tudom ennél a telefonnál volt-e ilyen opció, de nézd meg a TWRP Wipe menüjében van-e format data opció, ha igen, akkor csináld meg és utána próbálj telepíteni.

(#9869) shun válasza g_g_g (#9868) üzenetére


shun
csendes tag

Köszi! Most néztem fastboottal, nincs zárva a bootloader. Kipróbálom a formatot.

(#9870) shun


shun
csendes tag

Ez nem semmi!
Lineage OS 18.1 For Xiaomi Mi 4C (Android 11)
[link]
Melyik TWRP kell ehhez?

(#9871) shun válasza g_g_g (#9868) üzenetére


shun
csendes tag

Formatálás megvolt, telepítés sikeres. Ezek után is csak TWRP indul.

(#9872) Thumas válasza dody07 (#9862) üzenetére


Thumas
tag

Üdv,

Imádtam, legjobb Xiaomi telefonom volt, de sajnos összetörtem. MI A1-re cseréltem lassan három éve. Most már azt cserélem MI 10 pro-ra. De azóta is sajnálom hogy összetörtem ezt a telefonom.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.