Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) janakbacsi válasza darvinya (#4650) üzenetére


janakbacsi
őstag

a hp laptopom oldalsó usb portjához van csatlakoztatva, ez a villám ikonos. hiába kapcsolom ki-be az mtp módot, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4652) darvinya válasza janakbacsi (#4651) üzenetére


darvinya
titán

És rendszer gazda vagy?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4653) janakbacsi válasza darvinya (#4652) üzenetére


janakbacsi
őstag

igen. vagyis remélem. hogyan derül ez ki? tudok bármit telepíteni a gépre.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4654) darvinya válasza janakbacsi (#4653) üzenetére


darvinya
titán

Akkor távolról …passz. Telepítsd újra PC Suite-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4655) darvinya


darvinya
titán

Ma érdekes dolog történt.
Ezzel addig nem foglakoztam vele, ameddig az ütemezet csendes üzemmódba nem kapcsolt, és menüje is eltünt.

Érdekes dolog délelőtt történt, mikor zenét hallgatva egyszer csak elhallgatott a zene.
Csodálkozva nézem mitörténhetet, erre az írja gyári lejátszó, hogy Online. -Ezt hogyan?
Aztán délután MiCloud magától mindent bekapcsolt, amikor én csak pár dolgot engedélyeztem.
Esti csendes üzemmód és menüje.

Mi történhetet???

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4656) laci laci válasza darvinya (#4655) üzenetére


laci laci
addikt

Az ütemezett csendes... Kapcsoló csinálja ezt.. Nekem reggel 6-kor,mikir vissza kapcsol minden hangott, akkor ki-be kapcsolgat... De mostmár a Google app-ok is sz@rakodnak..(sima mi4)

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4657) darvinya válasza laci laci (#4656) üzenetére


darvinya
titán

Eddig minden rendben volt, minden működött.
Online zene lejátszóval kezdődőtt minden.

EU stabilról egyszerűen áttérhetek EU Multi-ra?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4658) laci laci válasza darvinya (#4657) üzenetére


laci laci
addikt

Csinálj egy frissítés eltávolítást.Sajnos miui-ban egyáltalán nem vagyok otthon. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4659) darvinya válasza laci laci (#4658) üzenetére


darvinya
titán

Milyen frissítés eltávolítás?
Nálam.mint írtam semmi gond nincs Play cuccokkal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4660) elbandito08


elbandito08
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy eu stock-os 7.5.4.0 stabil eu rom van a telefonomon. A friisitéseknél az írja, hogy nem található újabb. Kérdésem az lenne, hogy létezik 8-as MIUI (OTA) vagy csak gépről tudom telepíteni? Egyébként egy hónapja használom és nagyon meg vagyok vele elégedve, bőven megérte az árát :)

(#4661) laci laci válasza darvinya (#4659) üzenetére


laci laci
addikt

A soundcloud és a zene app frissítést..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4662) darvinya válasza laci laci (#4661) üzenetére


darvinya
titán

SoundCloud és Zene app???
Első nincs is, utóbbi gyári ami nem frissült.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4663) laci laci válasza darvinya (#4662) üzenetére


laci laci
addikt

Micloudot akartam írni, csak szövegjavítót használok. Sok app-ot én az apkmirror-ból telepítek, ott egy kicsit másabb a frissítés.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4664) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Be akartam lakni a telót és most szembesültem vele, hogy az eustockos rom az nem rootolt :O
Mókolni / garit veszíteni nem akarok, így szerintem megválok tőle :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4665) tigipuf válasza Mercutio_ (#4664) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem vesztesz garit,amúgy se lehet tönkretenni szerintem mókolással.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4666) tsabeekaa válasza Mercutio_ (#4664) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Ezért eladni?? Még mókolásnak sem nevezném azt a pár percet amibe kerül a root. Hovatovább a TWRP is előre van telepítve, csak hogy könnyebb dolgod legyen romolni, rootolni. Lehet hogy tévedek, de nem jellemző az olyan telefon a piacon, ami gyárilag rootolt. Általában a főzött romok rootoltak előre. És ha jól értelmeztem, az eustockos telefonokra nincs megkötés a romokkal kapcsolatban(persze ami rávaló) így nem gondolnám, hogy a root miatt ugrana a garid. De a te döntésed. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4667) jety91 válasza Mercutio_ (#4664) üzenetére


jety91
őstag

Ha picit is utánaolvasnál a dolgoknak akkor ezt a hsz-t le sem írtad volna...
Ha ennyire kell a root, supersu zipet felrakod recovery-ből.

Garanciát NEM veszted el, ezért is jó többek között a xiaomi a szolgáltatóknál forgalmazott más márkákhoz képest.

(#4668) Mercutio_ válasza tsabeekaa (#4666) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem csak ezért, 2 simet használok és kevés így a belső tárhely.

jety91: ok, azzal még teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4669) tsabeekaa válasza Mercutio_ (#4668) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Ha egy simet használnál, akkor is kevés lenne, mert nem fogad sd kártyát.
Azt csak félve kérdezem meg....Mielőtt megvetted, utána néztél a telefonnak?

[ Szerkesztve ]

(#4670) Mercutio_ válasza tsabeekaa (#4669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell félni, nem fog fájni ;]

Persze, de mások a száraz adatok és más amikor belaksz egy rendszert.

+ ha 4-es droidról jössz, még a megjelenés / kezelés szempontjából is nagy a váltás, azt is szokni kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4671) .DLL válasza Mercutio_ (#4668) üzenetére


.DLL
veterán

Én venni fogok hozzá egy USB Type-C pendrive-ot, és meg van oldva a probléma, ha kifogynék a tárhelyből pl. nap közben. (nálam leginkább a fotózás, videózás viszi a tárhelyet, de az előző telómban is csak egy 8GB-s SD kártya volt, ritkán fogyott el. Bár ez nagyobb méretű képeket lő)

(P.H.)

(#4672) Mercutio_ válasza .DLL (#4671) üzenetére


Mercutio_
félisten

ZTE V5-ön a 32GB-s kártyán 14GB volt szabad :B (pár album. flac-ban, diktafon progi napi 4x1 óra előadás, rendszer és 1-2 egyéb program mentés mentés, képek, és ugye a cuccok amivel a rendszer telerakja idővel a belső tárhelyet.
Persze rá lehet szokni a heti rendszerességű mentésre/takarításra.
Olyan kiálló cuccot nem szeretnék :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4673) .DLL válasza Mercutio_ (#4672) üzenetére


.DLL
veterán

A kiálló cuccnak nem kell egész nap kiállnia a készülékből, csak ha a belső memória várhatóan betelik, akkor átpakolni a cuccokat a pendrive-ra. Ami meg kulcskarikán mindig nálam lesz. :)
Egyébként nálam is folyamatosan fogyott a hely a rendszeres mentés ellenére is, mert voltak fotók, jegyzetek hangjegyzetek, amit nem akartam a telefonról sem törölni, hogy mindig kéznél legyen (aztán persze tök ritkán kellettek ezek) Na így már ezeket is nyugodtan leszedem majd a telóról, és a pendive-on fognak dekkolni. Ami meg nem szükséges az lementés után törlésre kerül. Igen egy fokkal bonyolultabb, mintha a készülékben lenne az SD, de amúgy nagyon jó telefon, kis méretben. <3

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4674) szabos


szabos
tag

Én ilyet vettem, teljesen jó.
[link]

(#4675) 0xmilan


0xmilan
addikt

55.11.19 verziójú MIUI 7-tel vettem nemrég ilyen telefont. A linkelt oldalon azt írják, hogy ez egy nem hivatalos, xiaomi.eu-s ROM.
Feltenném a hivatalos MIUI 8-t innen. A gyári Updater appos módszerrel menni fog vagy kell hozzá más is?
Zárt a BL és a stock Mi-Recovery 2.0.1 van rajta.

(#4676) jety91 válasza 0xmilan (#4675) üzenetére


jety91
őstag

Én az eu-s romon maradnék a helyedben.
Ha nagyon global-t akarsz, akkor pedig a developer-t ajánlom, abban van magyar nyelv egyelőre csak.

A legtisztább az ha felflasheled fastboot módban, azt hiszem a gyári MiPCSuite is feltudja neked rakni, bár ha eu-s rom van rajta ebben nem vagyok 100%-ban biztos.

(#4677) 0xmilan válasza jety91 (#4676) üzenetére


0xmilan
addikt

Angolul használom most is. Kifejezetten hasznos lenne, ha nincsenek benne fölöslegesen a nem használt nyelvek.

(#4678) Adikosa


Adikosa
tag

Sziasztok!
Pár napja már meg van a teló 2GB-os eustock-tól, de nem igazán sikerül beállítani a ram kezelést. Frissítettem miui 8-ra azzal se lett jobb, próbáltam beállítani az ajánlott dolgokat, de kb 2 alkalmazás között se tudok váltogatni, mindig újratölti. Az akksi is eléggé merül. Ez tényleg ilyen vagy nektek hány alkalmazást tud memóriában tartani? Eleinte egyfolytában melegedett is a teló, de ez mostmár úgy néz ki megszűnt.
Azért az vicc, hogy a jóval szerényebb képességű, és kisebb akksival rendelkező meizu m2 minim gond nélkül kezel 4-5 alkalmazást egyszerre és több idő elteltével se felejti el, és jóval tovább is bírja az akksija.
CM rommal megoldódna a probléma? Melyik most a legajánlottabb rom?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#4679) darvinya válasza Adikosa (#4678) üzenetére


darvinya
titán

Maga a rendszer nem csinál ilyet, de alaprendszer melegszik és merül(mint a Titanic), akkor maga készülék hiba van.
Maga feltelepítet app és a hozzá rosszul beállított dolgok már igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4680) .DLL


.DLL
veterán

Na megjött a teló! :) Holnap majd próbálgatom. Eddig nagyon baba, a kijelzője gyönyörű, már-már amoled szintű színek, Redmi2 ehhez képest sehol.

Jelenleg xiaomi.eu 7.5 | Stable 7.5.4.0 rom van rajta, ez mennyire jó?
Azt írja Android 5.1.1-es de vajon téyleg az? (Darvinya tapasztalt olyat, hogy valójában csak 5.0-s volt rajta, már nem tudom melyik.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4681) darvinya válasza .DLL (#4680) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos mind2.
Emiatt fogok váltani CM-re vagy Multi-ra (dev EU).
Bár ameddig nem jön meg az USB OTG, addig marad 8.0.5 stabil és kezdek megbékélni.
Mert most elfogadható, igaz vannak újratöltések, anomáliák (szombati eset és mostani értesítő LED nem jelzése).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4682) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Srácok, Ti megcsináltátok az eredetiség vizsgálatot a telón? Vannak hamis Xiaomi eszközök is, pl mediatek-es csipszettel de a teszt progik snapdragonnak látják, mert a rendszer azt hazudja nekik is. Nekem eredeti szerencsére, a xiaomi megerositette! :)

Az .apk progi telora: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4683) .DLL válasza Bl.Gyo. (#4682) üzenetére


.DLL
veterán

Bl.Gyo: És az apk. eredetiségét ki ellenőrzi? ;]

(#4681) darvinya: Mármint mi mind2 ?

(P.H.)

(#4684) Bl.Gyo. válasza darvinya (#4681) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ja, nekem is töltöget ujra, de ezenkivul jol mukodik a telo. Elgondolkodok a CM13-on, csak bejön a miui...

(#4685) darvinya válasza .DLL (#4683) üzenetére


darvinya
titán

Mind2 stabil.fw ugyanaz alapja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4686) .DLL válasza .DLL (#4680) üzenetére


.DLL
veterán

(#4685) darvinya: Köszi!
_ _ _

Megnéztem Aida64-gyel és az is 5.1.1-et a Build ujjlenyomat alatt. (ez a fw digitális ujjlenyomata, egyedi azonosítója, szóval elvileg stimmelnie kell) Egyelőre megnyugodtam, aztán majd a használat közben kiderül, hogyan teljesít memória/akkuhasználat terén. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4687) darvinya válasza .DLL (#4686) üzenetére


darvinya
titán

Ez az ujjlenyomat kicsit sántít, mert mint tudot lehet ezeket is becsapni.

Most már szerintem teljesen elfogadható, s mint írtam kezdek megbékélni.
Néha van újratöltés böngészőnél, de nem vészes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4688) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok! Nagyon regen voltam mar MIUI-n, CM volt egy ideje a telefonon. Ket kerdes merult fel, az egyik, hogy a soundcloud onkenyesen lelovi magat idiokozonkent, a masik, hogy a messenger ertesites a tobbivel ellentetben nem jar jelzofennyel. Min valtoztassak? elore is koszi

(#4689) Bl.Gyo. válasza lacora5 (#4688) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Messenger jelzofeny nekem tokeletes. Nézd meg a messenger beallitasokban, ott lehet kivan kapcsolva ez. Meg a telefon beállitásokban is a jelzofény részt.

Más: Haladunk, mostani 7 oras alvasom alatt mar 20%ot esett az akku szint :D (45-25). Neztem a gsam battery monitor appban, hogy az Android system fogyasz sokat. Hát ez kicsit tág fogalom, jolenne tudni azon belul mi...

[ Szerkesztve ]

(#4690) darvinya válasza Bl.Gyo. (#4689) üzenetére


darvinya
titán

Valamit nagyon reszel háttérben. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4691) Bl.Gyo. válasza darvinya (#4690) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Meg hogy a WiFi aktiv folyamatosan, pedig kivan kapcsolva. DE... találtam olyat a WiFi beállításokban hogy: Scanning always available - Let Google's location service and other apps scan for networks, even when WiFi is off. Ez nekem bevolt kapcsolva, most kikapcsoltam. Ahogy nekem össze áll a kép: Ezért mutatta hogy a WiFi aktív non-stop, plusz a Google szolgáltatások is dolgozhatott a háttérben emiatt, ami az "Android System"-et jelölte a legnagyobb folyasztónak a Gsam. Meglátom mi lesz most hogy kikapcsoltam, nagyon remélem... :K

(#4692) Uuser válasza darvinya (#4681) üzenetére


Uuser
tag

"Bár ameddig nem jön meg az USB OTG" - MultiTool-t nem próbáltad ? Fel lehet vele rakni a romot teljes belső tárhely törlése mellett is gépről.
Tegnap este leteszteltem, a saját bénázásomat leszámítva teljesen jól működik. Igaz, csak MIUIHU ROM telepítés van benne automatizálva.

(#4693) darvinya válasza Uuser (#4692) üzenetére


darvinya
titán

1. WinXP-m van
2. Mentést akarok csinálni

(#4691) Bl.Gyo.

Nálam is be van kapcsolva, és eddig is be volt, mert helymeghatározáshoz kell gyorsításban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4694) bibliator


bibliator
aktív tag

Sziasztok
Most jött meg a 4c-m.
Miui by xiaomi.eu 7.5 stabil 7.5.4.0 (LXKCNDE) van rajta.

Felrakhatom ezt?
xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.5.0.LXKCNDG_v8-5.1.zip

Köszi

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4695) jety91 válasza bibliator (#4694) üzenetére


jety91
őstag

Fel

(#4696) bibliator válasza jety91 (#4695) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszi, tényleg....
Bocs, csak éppen a 3000 valahányadik bejegyzésnél járok olvasásban 😃

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4697) bibliator


bibliator
aktív tag

Lehet hogy volt, így előre bocs...
- A miuieu vagy a xiaomieu vonalon érdemes elindulni?
- kaptam egy európai töltőt az eustocktól, amin két kimenet van. Az egyik 1A -el tölt, a másik 2,1A -el. Melyiket érdemes használni, azaz melyiket nem szabad?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4698) jety91 válasza bibliator (#4697) üzenetére


jety91
őstag

Volt régebben egy kép róla, hirtelen nem találom:
- china, global és multi (eu) verziók vannak a MIUI-ból.
- Mindegyikből van dev (hetente frissülő) és stabil verzió is egyaránt.

China:
- zárt bootloader (újra lezárja nyitás után is ha ezt telepíted fel)
- MiRecovery (Csak China és Global MIUI-t és supersu-t tudsz feltelepíteni vele)
- Csak az angol és a kínai nyelvet tartalmazza.
- Nem tartalmazza a google alkalmazásokat (Google Play, stb.)

Global:
- zárt bootloader (újra lezárja nyitás után ha ezt telepíted fel)
- MiRecovery (Csak China és Global MIUI-t és supersu-t tudsz feltelepíteni vele)
- Több nyelvű, de a magyar egyelőre csak a dev verzióban található.
- Tartalmazza a google alkalmazásokat (Google Play, stb.)

Multi:
- nyitott bootloader kell hozzá (ez miatt szabadon telepíthetsz bármilyen főzött ROM-ot)
- TWRP recovery (ezzel tudsz akár CM-et is telepíteni vagy bármi mást amit szeretnél)
- China ROM alapú, de ki van belőle gyomlálva minden olyan dolog ami egy európai embernek nem kell (gyári alkalmazások, kínai billentyűzet, stb.)
- Többnyelvű ugyanúgy mint a global, itt már a stabil is tartalmazza a magyar nyelvet
- Tartalmazza a google alkalmazásokat (Google Play, stb.)

Mivel ez a telefon eredetileg kínai belpiacra készült tudtommal nincs rá global ROM, de javítsatok ki ha tévedek. :)

Hogy melyik ajánlott?
Én a Multi-ra szavazok, de ezt már dönstd el inkább te :)

Töltő szempontjából QuickCharge 2.0-ás töltő az ajánlott hozzá. Az eredeti ilyen

[ Szerkesztve ]

(#4699) Bandi8bácsi válasza jety91 (#4698) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Üdv! Én xiaomi.eu-ról tettem fel a dev miui8-cat. Ugye ez elvileg hetente frissül. A kérdés, hogy a frissítést manuálisan kell megejteni, azaz zip-et letölteni, telepíteni, vagy a telefon talál frissítést és elvégzi maga? Nekem kb másfél hét alatt még nem jelzett semmit. Köszi

(#4700) ZCoyote válasza Bandi8bácsi (#4699) üzenetére


ZCoyote
őstag

A letöltési oldalról ideézve:

"Some facts about OTA delay:
OTA packages are always same as posted here, so FULL ROM (400-1000MB)
Installation via OTA is same as you do, so Updater - Menu - Select installation zip
OTA is uploading into Xiaomi china servers which are very slow for download and upload (usually 30-40kb/s for uploading over 10GB) so I have to upload them always at night one by one and I dont have time for doing that every week for 30 devices... Unfortunately OTA account is binded to my Xiaomi account so nobody else can do that instead of me...

So we decided to STOP OTA support at all.. you have to download ROM manually and install via Updater - menu (...) - Select installation package - reboot (You will not loose your data)"

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.