Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Szilofon


Szilofon
tag

Nem rossz! De minek kell már megint ez a 2/16 - 3/32 változat.Jók a színek.

[ Szerkesztve ]

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#2) Gymnova81


Gymnova81
tag

Sosem volt még Androidos telefonom és nem is terveztem.....eddig. De most ez a teló komolyan elgondolkodtatott hogy próbára tegyem a droidot és azon belül a Xiaomi 4C-t.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekt masina, nekem is nagyon tetszett, és az aksi is kellemes méretű ekkora méretben is.

"A virtuális klaviatúra emlékezetet a Sony készülékekből ismert Xperia-billentyűzetre, " - Ez konkrétan nem csak hasonlít, ez Sony klaviatúra / a letöltött ROM-ban megtalálható XperiaKeyboard.apk néven :)

@kakix: Talán azért, mert van akinek kisebb igénye van, azoknak jó választás lehet egy "takarékosabb" modell. Nekem pl 1 éve 2/16-os telefonom van, minden igényemnek megfelel, pedig sok memóriapazarló appot használok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) K82


K82
őstag

Teljesen jó ajánlat, ennyi pénzért meg főleg.

Nagy kár, h a kínai telefonok nagy része nélkülözi a B20-as LTE-sáv támogatását.

Pixel / OnePlus Pad

(#5) vicze


vicze
félisten

"Szoftveresen a Xiaomi a „kevesebb néha több" elméletet követte, Google alkalmazásokból gyakorlatilag csak a Play Áruház figyelt a telefonon gyárilag, hiszen a Xiaomi igyekszik saját alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal helyettesíteni a keresőóriáséi"

Ugye mivel kínai import készülék, így nem kell megfeleljen a Google követelményeinek, illetve egyáltalán nincs rajta alapból Play, és utólag kerül rá. Az hogy az amúgy kötelezően feltelepítendő és specifikusan elhelyezendő GAppok nincsenek ott nem a Xiaomi érdeme.
És mivel Kínában nincs Play Store illetve Google se, így értelemszerűen a gyártók maguk kell próbálják ezeket az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#6) szentkuti11 válasza Graphics (#3) üzenetére


szentkuti11
addikt

Valahol mégis porszem csúszhatott a gépezetbe, mert a Z5 Compactnál például el tudták érni, hogy kis kijelző mellett is lehessen rendesen gépelni, ennél viszont gyakorlatilag lehetetlen a küldetés. Ez legyen a legnagyobb gond, nagyjából két perc alatt lecserélhető.

(#7) adabra


adabra
senior tag

Vicces, hogy az előlapi kamerával készült kép tükrözve van.

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Ez a telefon olyan, mint régen a Chokito (ronda és finom). Nagyon barátságos áron adnak csúcshardvert. Szerintem Lenovo után egyre biztosabb, hogy Xiaomi lesz a következő telefon. :)

(#9) vicze válasza Graphics (#3) üzenetére


vicze
félisten

"XperiaKeyboard.apk"
What? :F Milyen tákolt ROM ez? :(

(#10) rodrigez válasza vicze (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem lehet, hogy a tulaj tette fel utólag?

(#11) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát . . . jónak tűnik a teló.

Kedves Tesztelő Szentkuti11!

Nem lehetne az összehasonlító fotókat, erre alkalmas pozícióban fényképezni?
Ez az elrendezés, átlósan beállítva, sarokról döntve szögben fotózva sok mindenre jó, de a méretbéli összehasonlításra, kifejezetten alkalmatlan.
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#12) lezuvius


lezuvius
őstag

Tetszetős készülék ezzel a hardverrel de az FM hiányáért kár :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#13) dhstyle


dhstyle
tag

érdekes , én azt hittem , hogy legalább ajánlott lesz a teló.. én nem igazán tudok belekötni.. a fontosabb dolgokban kívállóan teljesít.. az , hogy nincs rádió meg ilyen b20as LTE úúristen... legtöbben a 3G-t se használják ki.. a rádiót meg valahogy annyira fölöslegesnek éreztem mindigis.. egy telefonba.. a legtöbb embernek amúgyis van mobilnete az meg tud netrádiót is tolni. na mind1 szerintem nagyon király teló lett :))

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#14) Dave46


Dave46
tag

Izé, "Visszafogott méretben" , "kompakt" , ezek a szavak egy öthüvelykes készülék esetlében számomra még mindig furcsán hangzanak. Vagy csak az én kezem kicsi.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#15) hyperspace válasza adabra (#7) üzenetére


hyperspace
őstag

ezt honnan látod?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) kelly416


kelly416
veterán

Értem én, hogy jól képzett a társaság, de azért ne kelljen már visszafejteni, hogy mekkora is a kijelző. :DDD "A Full HD felbontású IPS kijelző a már említett képátlón 441 ppi-s képpontsűrűséget ér el" Vagy én keresem rossz helyen a képátlót?

Vissza vonva, én nem láttam a fától az erdőt. :D Ilyen ez, ha betűvel van kiírva, átsiklik az agy is rajta, nem csak a szem.

[ Szerkesztve ]

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Azt a mindenit... ilyen jó vonalélességet a kameránál még csúcskészülékeknél is ritkán látni. Le a kalappal, nagyon jó ajánlat a telefon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) eclipse19 válasza Hallosz (#11) üzenetére


eclipse19
senior tag

Érdekes nekem is ez a bajom mindig ezekkel az "összehasonlító" fotókkal itt a MA-n.

Látom, már másnak is szemet szúrt a dolog.

Évek óta látom minden tesztben, hogy ha egymás mellé tesznek két mobilt (gondolhatnám, hogy az
összehasonlíthatóság végett), akkor ezt kizárólag úgy teszik, hogy az elrendezés erre a célra teljesen alkalmatlan legyen. :W

Ez valami elvi alapvetés vagy világnézeti/lelkiismereti kérdés lehet náluk. :F

Reménykedjünk, hátha lehet rájuk hatni...
:R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#19) Gabócza válasza Csapoati (#17) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem is ez tűnt fel. Láttam egy összehasonlító tesztet ahol a O+X kamerájával vetik össze, és egy hajszállal, de annál is jobb.

eclipse19 (#18): Itt szépen össze tudod hasonlítani a méretét: [link]

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#20) adabra válasza hyperspace (#15) üzenetére


adabra
senior tag

A pulcsin lévő szövegből vagy a parkoló kocsi rendszámából.

(#21) kriver válasza eclipse19 (#18) üzenetére


kriver
tag

Összehasonlítás ( Xiaomi Mi 4c vs. Asus Zenfone Selfie)

Így megfelel? ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) SkyLine3000 válasza vicze (#9) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tákolt az a rom, csak nem fejlesztői vagy stabil rom van rajta, hanem a magyar miuihu. Abban pedig le van cserélve a saját keyboard a sony-ra.

adabra: Ez az előlapi tükrözés vmi droidos hülyeség lehet, mert az előző Lg-mnél is alapból be volt állítva. De h minek, azt nem vágom...

[ Szerkesztve ]

(#23) Graphics válasza adabra (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nezd meg mas telefonoknal... :)

Ez ujdonsag ? :U olyan mintha tukorbe neznel..Akkor nem normal allasban...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) janeszgol válasza dhstyle (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem azért kell a 800-as LTE, hogy "ki legyen használva". Hanem hogy egyáltalán legyen valami, ha járja az ember az országot.

A cikkhez: Tényleg frankó a kamera. Nem csak szép, meg használható, hanem valóban még ránagyítva is jók a képek.
A hardveres része is tetszik. Jövőre ez a Snapdragon 808 lesz a standard a középkategóriában? Meg a 2-3 giga ram.

Duliee, nem akarok a szóvívője lenni, de gondolom itt is, mint sok más telefon esetében hibaként tekintett rá. Igen én is találkoztam olyannal, akit zavart az, hogy az előlapi kamera tükröz. (Na nem mintha képszerkesztővel olyan nehéz lenne visszaállítani.) :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) vicze válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Bocs az elég erősen a tákolt kategóriába esik akárhogy is nézem. Főleg ha más gyártók szellemi terméke van benne.

(#26) adabra válasza Graphics (#23) üzenetére


adabra
senior tag

Megnéztem a Nexus 4 -en (elkészült az első szelfim :) ) egy szöveggel a kezemben. "Normális" kép készült, legalábbis a szöveg olvasható volt. :D

Nem vagyok benne ebben a témában; lehet hogy a tükrözött kép az alap. Ha a telefonokon nem lenne előlapi kamera, én azt sem bánnám.

(#27) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Az xperia keyboard a Miui hu romban van alapból

A telefon pedig tényleg nagyon szuper
személy szerint csak a hangszóró hangjával nem vagyok kibekulve :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) jety91 válasza vicze (#25) üzenetére


jety91
őstag

Miért lenne tákolt ROM, hogy kicserélték benne az xperia bill-re a gyárit :F Mivel hivatalosan nincsen hozzá eu-s ROM így a fejlesztő szive joga hogy mit rak bele alapértelmezetten. Ha nem tetszik kb. 3mp alatt letudod cserélni egy másikra.

Egyébként a MIUIHU ROM tartalmazza ezt, az eu-s a google bill-t használja alapból.

(#29) razzorr


razzorr
őstag

Nem gyengén Lumia koppincs a kinezete.

(#30) Napfénysüti

Elég jó telefon lett, esélyes hogy nemsokára egy ilyen lesz a Lumiám utódja. :)

Més que un club!

(#31) MC Pite


MC Pite
veterán

Visszafogott, kompakt méret... Bocs, nálam az 5"/14×7 centi nem az, ha a trendek szerint ez annak is számít(?). :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32) enginev3.0


enginev3.0
félisten

"Zoomalapú tördelés és flash támogatás nincs."

Zoom alapú tordeles Van benne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) SkyLine3000 válasza vicze (#25) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az a baj, h gőzöd nincs a Xiaomiról és a vele kapcsolatos romokról. Ha lenne rálátásod a dolgkra, eszedbe nem jutna ilyen hülyeséget írni...
A tákolás az lenne, ha te vagy én, akik mondjuk nem értenek hozzá, belekontárkodnánk a romokba. Az nem az, ha egy olyan csapat, aki ért is hozzá és megvan a háttere, a nemzetközi romot a magyar igényekhez igazítja.

[ Szerkesztve ]

(#34) nemlehet válasza janeszgol (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah mert az ország 90%-ban csak voda 800 mhz LTE van semmi más.....

Ez olyan mint az NFC. Az emberek 10%-nak fontos, a többieknek rohadtul mindegy. Akinek létszükséglet hogy bivalybasznádon is legyen LTE-je az majd vesz másik telefont. Nem kell 500 embernek állandóan ezen picsogni. A voda kb az előfizetők 25%-át birtokolja, ebből szerintem ha a fele 4G-zik akkor sokat mondok. Ebből hányan laknak olyan helyen ahol nincs 3G csak 800 Mhz LTE?

Mondjuk kicsit furcsállom, hogy nem karcálló a kijelző még elméletileg sem. Amikor a Redmi 1 is gorilla glassal jött akkor pont az annál jóval feljebb pozícionált 4c jönne bármilyen védelem nélkül? Persze elképzelhető, de akkor is fura.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) K82 válasza dhstyle (#13) üzenetére


K82
őstag

Persze, a fővárosban nem érzed hátrányát a B20 hiányának. Viszont van olyan hely az országban, ahol ha nincs B20 LTE, akkor csak 2G van mert 3G nincs...

Pixel / OnePlus Pad

(#36) batai15


batai15
félisten

Tetszetős telefon .talan meg a 3gb verzio erdekelne is. Miui alatt 2gb keves volt,ez volt vele a fő gondom.
Bar sajnos a b20 fajo,ahogy nfc hianya is. Fingerprintet meg se emlitem ,bar ennyiert nem varhato el. Minden esetre felveszem a listara

[ Szerkesztve ]

(#37) helixP válasza vicze (#25) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egy ingyenes alkalmazás. Mért lenne tákolt?

razzorr: Mert fehér a hátlapja...?

[ Szerkesztve ]

(#38) greenmeister


greenmeister
tag

Giztop-on most a 2GB-ost 239,99 dodoért lehet rendelni. Valakinek tapasztalata a Giztop-al? Mindenesetre én megrendeltem innen.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#39) vicze válasza jety91 (#28) üzenetére


vicze
félisten

"fejlesztő szive joga hogy mit rak bele "
Egész pontosan a fejlesztő erkölcsi döntése, hogy mit használ fel jogtalanul, más gyártóktól.
Teljesen más ha egyénileg felrakja valaki és más, ha valaki úgy terjeszti. Ha meg esetleg kereskedelmi forgalomba is így került, az meg...

Csak hogy értsd, a Xperia Keyboard csak Sony telefonokra telepíthető a Store-ból nem minden telefonra.

@SkyLine3000: Speciel van rálátásom, csak épp van szerzői jogokra, Google követelményrendszerre és normál Android követelményekre is van rálátásom... :U
Ki mit otthon kotyvaszt annak semmi keresnivalója egy kereskedelmi forgalomba kerülő terméken, ahogy normál esetben nincs is. Amit valaki otthon 4 fal közt csinál az teljesen a saját dolga.

Buherált ROM-ot tesztelni meg, khm...

(#40) bteebi


bteebi
veterán

Már-már tökéletes. Méret, felbontás teljesen rendben van, erős SoC, a RAM és a ROM - legalábbis a 3/32 GB-os változatban - szintén teljesen rendben van. De miért nincs microSD-s bővíthetőség, NFC, és miért nincs benne FM rádió? :F

90k-nál olcsóbban valószínűleg egy LG G2-t, vagy 95k körül 3/32 GB-os G3-at vennék (bár az nagy, ráadásul QHD-s), de egyébként jó vétel ez is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) enginev3.0 válasza bteebi (#40) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyik mi-be sincs microsd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A karcálló üveg hiányát én sem értem, mikor a Redmiken is GG3 van. Tudom, hogy van fólia, meg tempered glass, de akkor is...

<< Heimdal >>

(#43) Napfénysüti válasza Retekegér (#42) üzenetére

Ez amúgy 100% hogy nem karcálló üveges?

Més que un club!

(#44) Hallosz válasza kriver (#21) üzenetére


Hallosz
senior tag

Hát mit is mondjak? :) , Válaszom, nem.
Ez nem egy teszt fotó, ez egy szerkesztett kép. Nincs mellette viszonyítási alap, mondjuk egy bankkártya, vagy hasonló.

Mert lakni, muszáj.

(#45) moma válasza Retekegér (#42) üzenetére


moma
őstag

azokon sincs gorilla glass. legalábbis a redmi note 2-n tuti nincs.

amúgy szerintem ez is karcálló, csak nem gorilla glass.

we all deserve a bit of luck.

(#46) Nagyonkovacs válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


Nagyonkovacs
csendes tag

Nekem Note 2 Prime van MIUIHU magyar rommal és fejlesztői vàltozat. A hàttértàmogatàs pedig kifogàstalan. A fórumon mindenre reagàlnak a fiúk és javìtjàk a hibàkat. Nagyon hozzàértő a csapat!

(#47) igori


igori
tag

Táposabbik.... Inkább táposabb....

[ Szerkesztve ]

(#48) SkyLine3000 válasza vicze (#39) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hajtogasd a baromságodat. Én nem akarlak meggyőzni, mivel azt gondolsz, amit akarsz. Ennyi.
Ha szerinted ez tákolt, akkor igazad van. Pfejj (köpés), a Xiaominak pusztulnia kell! Le velük!! :D
Ha meg nem tetszik a "tákolt", " buherált" rom, még mindig ott van a fejlesztői meg a stabil. ;)

Nagyonkovács: képben vagyok. Egyesek szerint viszont buherátorok, tákolmányozók.:D
Nekem Redmi 2 Pro-m van.

[ Szerkesztve ]

(#49) janeszgol válasza nemlehet (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Ráhibáztál, mert Vodás vagyok, de nem mindenki felvilágosult. :D Vannak Telekomosok, ahol a 3G, hogy is fogalmazzak, fos. Van a Telenor, ami nem elmegy (és sokszor a jel is, de job, mint a Telekomé).

Ezért kell a B20, mivel a két T betűs arra gyúr. (A Voda is, de a 900MHz-es 3G-je istenes.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Ironizer


Ironizer
tag

"Néhány éve még tepsinek neveztük volna, manapság már kompaktnak hívjuk az öthüvelykes kijelzőt és a 138,1 x 69,6 x 7,8 milliméteres dimenziókat."

Idáig olvastam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.