Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) jety91 válasza Atomgeszi (#6000) üzenetére


jety91
őstag

Tökéletesen passzol, nem takar semmit :K

(#6002) Atomgeszi válasza jety91 (#6001) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem értem.
A pár dolláros kínai üveg, a beszédhangszórónál szélesebben van kivágva, mint ez a Nilkin. Ha úgy rakom fel, hogy a hangszóró legyen középen ahol a luk van, akkor a kamera fedésben van, ha egy kicsit eltolom jobbra, hogy a kamera kilátszódjon a lukon, akkor meg a jobb szélén nagyon kint van és akkor meg a tokba ér bele. :W

(#6003) mate1396 válasza Atomgeszi (#6002) üzenetére


mate1396
tag

Első rendelésem nekem is ilyen volt, igaz nekem probléma az volt hogy a közelségérzékelőt takarta másrészt pont az előlapi kamerába ment a vágás szóval egyértelműen nem erre a telefonra csinálták, 2 hétig reklamáltam de végén visszaadták a pénzt aztán vettem normálisat eustockról :))

(#6004) rasky


rasky
senior tag

VÓTmá? Új TS CM

Changelog

cm-13.1-20161231-TS-libra.zip

Fixed inconsistent battery level over reboots
Optimized boot time a lot
Fixed camera not always found after reboot
Update to miui 8.1.3.0 blobs/FW
Sync 20161231 stable/cm-13.0-ZNH5Y branch

(#6005) Atomgeszi válasza mate1396 (#6003) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ez szuper.. Pedig az összefoglalóban ajánlott eladótól vettem. :(

(#6006) jety91 válasza rasky (#6004) üzenetére


jety91
őstag

Király, végre jó lesz az akksikijelzésem is + akkor nem nálam volt a kamera gond :C

MÁS:
Akinek win7/win8-as gépe van és MIUI a telefonján, legyen oly szíves próbáljon ki nekem valamit:
0. Telepítse fel az Mi PC Suite-ot ha eddig még nem tette meg
1. Telepítse ezt fel (Qualcomm driverek a telefonhoz), majd indítsa újra a telefont: [link]
2. Nyissa meg a tárcsázót is írja be a következőt: *#*#717717#*#*. Ki fogja írni a telefon hogy "Diag port enabled"
3. Ha települtek a driverek, akkor az eszközkezelőben maradt-e sárga felkiáltójeles eszköz ami a telefonhoz kapcsolódik vagy sem?

Nálam nem akar összejönni, bármit csinálok hogy megfelelő legyen a driver a qualcomm modem programhoz. Szeretném megnézni, hogy nálunk hogy néznek ki az NVRAM beállításai, de nem érzékeli a program a telefonomat... :W

Ja és kárt ezek nem fognak senkinek sem okozni a telefonjában, csak drivereket telepítetek veletek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6007) jety91 válasza jety91 (#6006) üzenetére


jety91
őstag

0. Ja és persze dugja rá a telefont a gépre :D

(#6008) darvinya válasza jety91 (#6006) üzenetére


darvinya
titán

Nem kikapcsolt készüléket kell rádugni?
Azaz fastboot módban?

Múltkori leírásban csak Win7-en működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6009) jety91 válasza darvinya (#6008) üzenetére


jety91
őstag

Nem, bekapcsolva kell lennie a telefonnak. Elvileg Win8-on is kell mennie, de lehet hogy nálam is azzal lesz a baj akkor :F

(#6010) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Az AICP-t használja valaki? Tapasztalatok használat közben?

(#6011) darvinya válasza jety91 (#6009) üzenetére


darvinya
titán

Igaz, bekacsolva (kicsit megkavarodtam nyitással).
De This driver pack only works on Windows 7!! Win 8 and 10 are not working! , és zip csomag driver-eket ír mindenhol.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6012) jety91 válasza darvinya (#6011) üzenetére


jety91
őstag

Na akkor itt lesz nálam a gond, köszi. Megnézem majd win7en este

(#6013) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jövök 2 újabb kérdéssel:
1. Hol tudom beállítani, hogy sms küldénél épp melyik sim-ről tegye?
2. Fut a whatsup és a dolphin browser 2 tabbal ha nem aktív az ablak és átváltok olyan mintha akkor töltené újra (illetve browserben látszik is ,hogy betölt) tudok valahol prioritást adni , hogy ezt mindenképpen tartsa a memóriában?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6014) Pluto69 válasza Atomgeszi (#6005) üzenetére


Pluto69
tag

Nekem is Nilkin van, de csak a közelség érzékelőt és hangszórót nem fedi le.
A kamerát szándékosan védi.

(#6015) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én is jönnék egy kérdéssel. Ha a frissítést nem tudom beállítani a gyári Időjárás appnál, be tudom-e állítani, hogy mi használhatja a mobil netet és mi nem?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#6016) elmo válasza Mercutio_ (#6013) üzenetére


elmo
aktív tag

1. Miután elindítottad az sms-ezőt, a szöveg, amit beírsz, és a küldés nyilacska között van egy pici sim rajz, benne a sorszámmal. Ráböksz, és kiválasztod a másikat (ha nem az alapértelmezettről akarod küldeni). Az alapértelmezettet pedig a beállításokban tudod beállítani. :) (Settings - SIM cards & mobile networks legalján: Default settings Dial (ez a hívásra és sms-re is vonatkozik).

2. Behozod az előző alkalmazások listáját, ott lehúzod azt, amelyiket nem akarod, hogy kilője, és a megjelenő lakatkára nyomsz - így "zárolja" a memóriában.

(#6017) elmo válasza 30z.Samu (#6015) üzenetére


elmo
aktív tag

Igen, be tudod: Security - Data usage - Restrict data usage.

(#6018) Mercutio_ válasza elmo (#6016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szuper, köszönöm: R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6019) 30z.Samu válasza elmo (#6017) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy úr vagy! Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#6020) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy USB - Type C adaptert, hogy pendrive-t tudjak telefonhoz kapcsolni, de nem akar működni.
Amennyiben jól tudom telefon képes ilyen funkcióra igaz és akkor az adapter a rossz?

(#6021) Gyarmati_ válasza mate1396 (#6020) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Én ettől az eladótól vettem egy átalakítót és az tökéletes.
Most pont olyat nem látok nála csak ezt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#6022) tsabeekaa válasza mate1396 (#6020) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Szia! Nem mindegyik jó hozzá sajnos.

(#6023) tsabeekaa


tsabeekaa
aktív tag

A 8.1.2.0-hoz egy linket tudna valaki adni?

Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#6024) darvinya válasza mate1396 (#6020) üzenetére


darvinya
titán

Adapter nem OTG, hanem csak egy átalakító.
Viszont sajnos nem mindegyik jó, mert amit rendeltem annak már lábkiosztásából láttam, hogy rossz.
Elvileg most jön 2 változat ami jó lesz elvileg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6025) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Most ez komoly, hogy ha jön egy emailem, vagy messenger üzenet, és ki van kapcsolva a képernyőzár értesítés, akkor csak a statusbart lehúzva jelenik meg az üzenet a főképernyőn nem?? De, ha beállítom a képernyőzár értesítést, akkor mi az istennek villantja fel a kijelzőt egy pillanatra? :W
Ez is az új frissítéssel jött. Nem igaz, hogy nincs olyan állapot, hogy ne villantsa fel a kijelzőt, de, ha jön valami azt oda kirakja és csak az Én gombnyomásomra villantsa fel?
Amióta frissítettem a 12.22-re csak bosszúság van. :W

[ Szerkesztve ]

(#6026) g_g_g válasza Atomgeszi (#6025) üzenetére


g_g_g
őstag

Nincs véletlenül bekapcsolva a:
Beállítások --> Képernyőzár és jelszó --> Képernyő felébresztés értesítéskor
opció?

(#6027) jety91 válasza Atomgeszi (#6025) üzenetére


jety91
őstag

Ez kb a 6os miui ota igy van, nincs ebben semmi ujdonsag. Kapcsold ki amit fentebb ir g_g_g forumtars, es a problemad megszunik.

(#6028) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi, ez volt megoldás. :R

Hát nekem hótziher, hogy ilyet sose kellett állítanom, sose találkoztam ilyennel, a mostani frissítéssel magától bekapcsolódott szerintem. :F

(#6029) Orionhilles válasza jety91 (#6012) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Hali

Megcsináltam Win 7-en a dolgokat. 3. Ha települtek a driverek, akkor az eszközkezelőben maradt-e sárga felkiáltójeles eszköz ami a telefonhoz kapcsolódik vagy sem?

Jelenlegi helyzet: [kép]

Maradt, ugyanakkor a Qualcomm portok okésnak tűnnek.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#6030) jety91 válasza Orionhilles (#6029) üzenetére


jety91
őstag

Kiraly, koszi akkor win7 kell nekem is majd ehhez ugy nez ki. Arra vagyok igazabol kivancsi hogy nalunk mik a modem ertekei a kalkulator szerint, tehat elviekben atlehetne e irni oket hogy engedelyezve legyen a b20as LTE is. Ha megvannak az ertekek bedobom xda-ra, tuti lesz vallalkozo kedvu user aki ki fogja ugy is probalni ;]

[ Szerkesztve ]

(#6031) Orionhilles válasza jety91 (#6030) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Ilyen buzerálások annyira hiányoznak :O

Amint lesz Type-C pendrive-om és rajta TWRP backup nagyon rá fogok a témára állni. Tervben van egy nethunter projectem (amit tuti meg fogok osztani) és a B20-as unlock is.

Kérdés: Ha nem menne a B20-as unlock, fastboot alól elég lenne-e egy boot.img-t visszadobni, vagy hogyan kellene javítani?

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#6032) darvinya válasza Orionhilles (#6031) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés: Ha nem menne a B20-as unlock, fastboot alól elég lenne-e egy boot.img-t visszadobni, vagy hogyan kellene javítani?

Őőőőő…inkább tégla készülék.
Kernel módosítás eléggé mély változtatás, ami kinyírhatja készüléket.
Vagyis csak közvetlen jtag írással lehet újraírni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6033) Disque válasza darvinya (#6032) üzenetére


Disque
aktív tag

Én nem értek hozzá, de szerintem nem így van.
Amikor még az MI2-m volt sokat buheráltam, igaz azt könnyebb volt a 2 rendszerével, de az a tapasztalat, ha a bootloader sem jön be még mindíg van [emergency download mode], de még a bootloadert is nehéz kinyírni.
Ettől függetlenül senkinek nem ajánlom már a kernel módosítását sem, mert ahogy olvasgatom a fórumot, mi nem vagyunk annyira profik, hogy a halálból visszahozzuk a szeretett telefonunkat.

(#6034) jety91 válasza Orionhilles (#6031) üzenetére


jety91
őstag

QPST programban van NVRAM backup, így ha azt visszatöltöd nem lesz gond vele elvileg. Igazából ami borulhat egy rossz módosításnál az, hogy nem lesz hálózatod :D

(#6035) darvinya válasza Disque (#6033) üzenetére


darvinya
titán

Aha…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6036) jety91


jety91
őstag

Elegge jo ez az uj CM13 akksidioben :) [kép]

(#6037) 0xmilan válasza darvinya (#6032) üzenetére


0xmilan
addikt

A kernel módosítása nem nyírhatja ki a készüléket. Bármikor újra tudod flashelni fastboot módból.

(#6038) darvinya válasza 0xmilan (#6037) üzenetére


darvinya
titán

Már felvilágosultam, régi Sony berögzültség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6039) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

http://www.miuiszerviz.hu/ -el valakinek tapasztalata?

(#6040) Gargo96


Gargo96
csendes újonc

Sziasztok!
Azzal a vélemény kérdezéssel fordulnék hozzátok hogy érdemes miui 8ra illetve 6.-os android lefrissíteni a készüléket, felváltatni a biztos 5-s androidot és 7es miuit??

(#6041) trebrona válasza Atomgeszi (#6039) üzenetére


trebrona
nagyúr

Saját tapasztalat nincs, de itt is jelen vannak: [link]

Miui.hu-n is őket ajánlják, illetve több itteni fórumtárs is szervizeltetett velük.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6042) jety91 válasza Atomgeszi (#6039) üzenetére


jety91
őstag

Ismerősöm Mi4-je náluk volt szervízben, állítása szerint korrektek

(#6043) g_g_g válasza Gargo96 (#6040) üzenetére


g_g_g
őstag

Nincs 6-os alapú MIUI verzió.
a MIUI8 is 5.1.1. android alapú.
Valószínűleg 6-os alapú nem is lesz (átugorjuk), a következő a 7-es alapú MIUI lesz majd valamikor.

(#6044) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Vettem én is otg adaptert. Radugtam a telora, bele a 32gb-os pendrive de nemtortent semmi, a tarolonal se jelent meg semmi. Valamit bekell allitani a telefonon, vagy ez az adapter se fog mukodni?

(#6045) jety91


jety91
őstag

Nos volt egy kis időm, így kiolvastam a telefonból az LTE-re vonatkozó NVRAM beállításokat.Nekünk a 6828-as értéket kellene módosítani. Ennek az alapértéke:
NV 6828: 2061584302149 [decimális értékben]
NV 6828: 11110000000000000000000000000000001000101 [bináris értékben]

Valaki erősítsen meg, de ez alapján ezek az LTE sávok vannak a telefonban alapból engedélyezve [forrás]:
- B1 2100MHz
- B2 1900MHz
- B3 1800MHz
- B4 1700MHz
- B38 2600MHz
- B42 3500MHz
- B44 700MHz

Tehát ELVILEG annyit kellene tenni, hogy engedélyezzük a B20-at is, úgy hogy a 20. bit-et átállítjuk 1-re:
NV 6828: 11110000000000000001000000000000001000101 [bináris értékben]
NV 6828: 2061586399301 [decimális értékben]

Nem áll szándékomban kipróbálni, de XDA-ra kirakom majd, hátha valaki aki szeret ilyenekkel szórakozni kipróbálja.

(#6046) jety91


jety91
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#6047) Aethelstone válasza jety91 (#6045) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nagyon nem akarnék belevauvavu, de ha ennyi lenne, akkor nem kellene külön, B20-as sávra telefonokat kiadni, hanem csak be kellene ezt a bitet pattintani.....szerintem. Ez inkább úgy van, hogy ha a vas tudja, akkor ezt a bitet bepattintják és voilá. Minden más esetben vagy hatástalan vagy tégla :D

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#6048) Zorall


Zorall
csendes tag

Üdv!

Van valakinek esetleg tapasztalata xda-s Slim 6.0.1 es romról?

(#6049) jety91 válasza Aethelstone (#6047) üzenetére


jety91
őstag

Akkor azt magyarazd el, hogy koppra ugyanezzel a hardverrel szerelt telefon (lg g4) miert rendelkezik B20-al mi meg nem :) Nem annyira egyszeru azert ezt az erteket modositani halando hozza nem erto embereknek. Teglasitani ahogy neztem ezzel az ertekmodositassal nem lehet, mivel ez csak az LTE-re vonatkozik. Utananeztem egyebkent hogy a snapdragon 808-bol keszult-e tobbfele varians, de nem nagyon talaltam rola infot, igy elvileg ezzel a beallitassal tudjak csak ezt korlatozni egy telefonban.

Amugy Redmi 3 es Note Pro telefonoknal mukodik ez a metodika, szoval elvileg nalunk is kene mukodnie.

Mondanam hogy kiprobalom, de jelenleg se idom se LTE800 nincs a kornyezetemben :D

[ Szerkesztve ]

(#6050) Aethelstone válasza jety91 (#6049) üzenetére


Aethelstone
addikt

Téglásítani nem, de azt simán el tudod érni, hogy nem fogsz tudni mobilhálózathoz csatlakozni :) Ez már féltégla :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.