Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) bibliator


bibliator
aktív tag

Lenne két kérdésem.

1. USB C kábelt mindegy, hogy milyet veszek? Kéne benn egy a cégben.
2. Ha rádugom a képre, akkor nem látja se az intéző, se a totalcommander meghajtóként a belső memóriát. Csak a fotókat és média könytárat látja, vagy valami mappa jön be benne valamilyen cd-s cuccokkal. Ez normális?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4852) jety91 válasza bibliator (#4851) üzenetére


jety91
őstag

1. Volt egy google dolgozó által tesztelt xls fájl a neten, de én a kábelen nem spórolnék, vagy vegyél microusb -> type C átalakítót, nekem is van egy direkt a pénztárcámban.
2. Állítsd át MTP módra (értesítési sávban)

[ Szerkesztve ]

(#4853) Bl.Gyo. válasza jety91 (#4852) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ilyen átalakítót láttam vaterán 300Ft-ért. ez jó mindenre? töltés, adatátvitel.

(#4854) bibliator válasza jety91 (#4852) üzenetére


bibliator
aktív tag

Ha MTP módba teszem akkor a fájlkezelőben, vagy totalcommanderben egy cd meghajtónak látom, amiben van mappa és két fájl:

xiaomi_usb_driver *mappa*
Donate.html
TEamSuperluminal.html

Ha PTP módba teszem akkor két mappa van:
DCIM
Pictures

ezekbe tudok bemásolni. Mást nem látok.

A TWRP-be mikor belépek akkor kérdez valamit a fájlrendszerről, de nem változtattam. Azt írja, ha módosítom, akkor nem tudok lehet, hogy nem tudok feltenni rá gyári romot. Nem tudom, hogy van-e összefüggés.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4855) darvinya válasza bibliator (#4854) üzenetére


darvinya
titán

Valami nagyon nem stimmel sz.gép rendszereddel.
MTP módban TC média plugin-nal(régebbivel) hálózati meghajtóként felcsatolja telo tárolóját.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4856) .DLL válasza bibliator (#4854) üzenetére


.DLL
veterán

Total Commander-ben engedélyezd, hogy a a gyökér-könyvtárakban is jelenjen meg a ^-[..] feljebb lépés sor a fájl ablakban. Bármelyik meghajtó gyökeréből feljebb lépsz, akkor látnod kell felsorolva egymás alatt az összes meghajtót, valamint alatta az MTP eszközt jelen esetben Mi4C-t, vagy egy számot (ROM-tól is függ mit írat ki a számítógéppel). Belelépsz,, látod, hogy Belső tár, abba is, és ott már látható az összes mappa, fájl ami a tárhelyen van.

(P.H.)

(#4857) bibliator válasza .DLL (#4856) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszi! Így már látom, működik!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4858) jety91 válasza Bl.Gyo. (#4853) üzenetére


jety91
őstag

(#4859) darvinya válasza jety91 (#4858) üzenetére


darvinya
titán

Nekem ilyenem van és teljesen jó.
Ha lesz kedvem átalakítom OTG, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4861) belavagyokbp


belavagyokbp
aktív tag

Sziasztok,

Barátnőmnek szeretnék egy új telefont venni a most használt Redmi 2 helyett (1/8gb változat, szörnyen lassú). Szemezek ezzel a telefonnal is, megéri a pénzét, napi átlagos használat (facebook, messenger, viber) alatt hogy teljesít? Nekem egy redmi note 3 pro (3/32) van, viszont Mi4C-ből csak a 2/16-os változatra futná, ez a kivitel is jó napi használatra, vagy megéri a felárat a +1gb ram?
Rengeteg tesztet olvastam már róla, de inkább a usereknek hiszek, akik már rendelkeznek ezzel a telefonnal, és nyúzzák már egy ideje :)

(#4862) bibliator válasza belavagyokbp (#4861) üzenetére


bibliator
aktív tag

Szia!

Én teljesen elégedett vagyok a telefonnal. Mindent tud (amire nekem kell), gyors, nincs akadás se.
Messengert használok, azzal jól megy. Facebookot a neten. Vibert nem. De szerintem azzal se lenne baj.

Jó képeket csinál, és nekem egy napot biztosan hozza az aksi (4 órás képernyő ébrenléttel.)

A 3 gb? Felhasználótól függ. Én nem hiányolom az 1 gb-t plusszt.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4863) bibliator válasza darvinya (#4859) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszönöm!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4864) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Feltettem egy appot ami figyeli es kilistazza hogy mi mikor hasznalja a netemet. Kovetkezökkel volt tele a lista mikozben aludtam: com.google.uid.share, xiaomi service framework, mi remote (ennek miert kell net?!). Ezek mik es hogy lehet kiiktatni?

[ Szerkesztve ]

(#4865) jety91 válasza Bl.Gyo. (#4864) üzenetére


jety91
őstag

- com.google.uid.share = "SharedUserId is used to share the data,processes etc between two or more application"
- xiaomi.service.framework = MIUI rendszer része
- mi remote meg törölhető, és fogalmam sincs miért netezik neked éjjel. Biztos unalmában este kapcsolgatja neked a TV-t. :C

(#4866) redcordoba


redcordoba
csendes tag

üdv!

leírom, mert kaptam itt segítséget korábban...

a GPS-el oda jutottam, hogy teljesen vállalható a GM-en pozicionálás /erdőn-folyón dolgozom nekem az a felület fontos/.
Ehhez az kellett, hogy a pontosságot ara állítottam, hogy csak GPS jelet dolgozzon fel, tehát ne keverjen bele mobilhálózatot. az ugrálást nagy valószínűséggel ez okozta.

GPS testerrel 10-15másodperc alatt talál akár 20műholdat is, használ 8-10et és a pontosságom a progi szerint 12-20láb.

GM-en nézve ez a gyakorlatban annyit jelent/most jöttem be terepről/ hogy lekövet szépen, ha megállok, akkor kb. 1-2métereket hezitál ide-oda, de teljesen használható jelen állás szerint és ez a kis mozgás is csak akkor látható, ha csutkára belezoomolok a képbe, ez meg nálam nem életszerű...

(#4867) Bl.Gyo. válasza jety91 (#4865) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Uid.share: az ok hogy adatot oszt 2 vagy több app kozott, de ehez is minek neki net.

De tényleg ezekkel kéne valamit csinalni, mert szerintem ezek huzzak le az a 10%ot éjjel, mert neteznek.

[ Szerkesztve ]

(#4868) darvinya válasza Bl.Gyo. (#4867) üzenetére


darvinya
titán

FB- kívül van még közösségi app-od?
Vagy valami más felhőtároló?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4869) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Sziasztok!

Villám segítség kéne :)

eustock-os MI4C-ről van szó, semmihez nem nyúltam hozzá, szóval az van rajta amit ők adnak.

Eladni szeretném a telefonom és ezért rámentem a visszaállítás menüre. Ott ha nem ikszelem be az emulált tárhely törlését akkor a visszaállítás során megmaradnak a személyes adataim a telefonon (fényképek, app maradványok, stb), ha beikszelem akkor meg a TWRP (2.8.7.0) menü jön be és nem értek hozzá.

Ott van egy wipe, de nem merek rámenni, nehogy tropára menjen a teló.

Mégis hogyan kell normálisan gyári (ahogy az eustock adta) helyzetbe gyalulni a telefont?

Előre is köszönöm!

(#4870) darvinya válasza Trevize1987 (#4869) üzenetére


darvinya
titán

Wipe-olni kell, de rendszer (system) ne töröld(Wipe-old).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4871) jety91 válasza Bl.Gyo. (#4867) üzenetére


jety91
őstag

Valami alkalmazás ügyködik a háttérben (FB, Messenger, Viber, Snapchat, bármi...)

(#4872) Bl.Gyo. válasza darvinya (#4868) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Messenger, whatsapp, viber, ennyi. Fb app nincs. De ezeket egyenként tiltottam le ejszakankent, nem valtozott a dolog.

Gsam battery monitor azt mondta hogy az android redszer eszi a legtobbet. A connection list app azt mondta a com.android.uid.share tevékenykedik a neten amikor nemhasznalom a telot = android rendszer lehet ez a uid.share. repulo uzemmoddal meg csak 3%ot esik ejjel.

(#4873) darvinya válasza Bl.Gyo. (#4872) üzenetére


darvinya
titán

Messenger, whatsapp, viber, …na pont ezek szeretnének megosztani, főleg Viber.

Tiltás alatt mit értesz?
Root joggal Link2SD, stb. app-al jegeled.
Ha nem akkor API rendszerként ez önmagában nem jelent semmit, mert háttérfutási jogot nem vonod meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4874) Black_Raven válasza Trevize1987 (#4869) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.Ott a TWRP-ben Wipe, ott kiirja Factory Reset, ez kell neked, alul egy csúszka jobbra elhúzod és kész.Az van bele írva, Swipe to Factory Reset.Ha végzett ugyanott kiirja Reboot System oda ráböksz és kész, ahogy kaptad olyan lesz.Tiszta gyári:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#4875) darvinya válasza Black_Raven (#4874) üzenetére


darvinya
titán

Már megoldva. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4876) Black_Raven válasza darvinya (#4875) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha arra gondolsz amit írtál neki, akkor tuti nincs megoldva>mivel nem tudja mi a Wipe.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#4877) Drenadar válasza Bl.Gyo. (#4872) üzenetére


Drenadar
veterán

Amúgy az tényleg nagyon esélytelen, hogy amíg alszol, addig töltőre dugd azt a telefont?

megoldaná a problémád, ami lassan már egy hónapja tart :)

Én ezt teszem, nálam bevált a dolog, kb a Samsung Omnia óta :)

(#4878) 0xmilan


0xmilan
addikt

Bootloadert szerettem volna nyitni, ez a leírás alapján, de a telefon nem akar visszajönni az EDL módból. Sikeresen végigment a flash, de hiába tartom nyomva a POWER-t akármeddig, a kijelző fekete marad.
Bármi tipp?

(#4879) jety91 válasza Bl.Gyo. (#4872) üzenetére


jety91
őstag

Attól, hogy letiltod még nem fog változni semmi, Töröld le mindegyiket és egyesével próbálgasd.

De nem értem mit szenvedsz ezzel.
Beállítasz 2 akksi profilt:
- egyikben beállítod hogy pl 22:00-tól az legyen az aktív, ami kilövi a mobilnetet is
. másikban beállítod, hogy pl 06:00-tól az aktiválódjon, ami visszakapcsolja.

Vagy ha nem akarod a kikapcsolást automatikusra állítani, akkor manuálisan átállítod lefekvés előtt.

(#4880) darvinya válasza Black_Raven (#4876) üzenetére


darvinya
titán

PÜ-ben lerendezve.

milangfx

Honnét volt a telo, és biztosan zárva volt?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4881) jety91 válasza 0xmilan (#4878) üzenetére


jety91
őstag

Fastboot van? (Hangerő le + Power)
Ha nincs MiPCSuite látja az eszközt?
Ha az sem, akkor rövid guglizás után ezt dobta a gép: [link] Nem tűnik valami kellemes mókának...

"press power key for sometime :v
try to install mi flash tool again so it will reinstall all drivers
and then check out that ur device is connected in flash tool (if u cant see press refresh button)
or try pressing volume down+power key for sometime

if nothing work there is only one way open ur device remove battery connector and connect it again."

Utolsó sorhoz annyit fűznék, hogy 1x le fog merülni a telefon, szóval hagyd úgy ha semmi sem megy a leírtakból (ne szedd szét). Aztán töltőre dugva 1-2 órát töltöd majd bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#4882) 0xmilan válasza darvinya (#4880) üzenetére


0xmilan
addikt

Hardvaraprón vettem, állítólag gearbest-ről van eredetileg.
Biztosan zárva volt, mert lezárta miután feltettem az official MIUI 8-t, de kézzel is ellenőriztem.

(#4881) jety91
EDL módban nem műdöknek a fastboot parancsok (adb se nyilván) és nem tudok innen kijönni, próbáltam már minden bill.kombinációt.
Valószínűleg az lesz, hogy hagyom lemerülni, aztán remélhetőleg rendesen kapcsol vissza.
Szerk.: MiPCSuite se látja, csak a MiFlash, COM3 eszközként.

[ Szerkesztve ]

(#4883) jety91 válasza 0xmilan (#4882) üzenetére


jety91
őstag

De ha az MIFlash látja, és felflashelsz vele egy ROM-ot, akkor ki kell jönnie belőle. (Alul flash-all/clean-all gombot ne felejtsd el bejelölni előtte). Törli a belső tárhelyet is így!

[ Szerkesztve ]

(#4884) 0xmilan válasza jety91 (#4883) üzenetére


0xmilan
addikt

Alul Flash All van kiválasztva, successful flash után marad minden ugyanúgy.
Esetleg van másik ROM, amit így tudok flashelni és életre kel?

(#4885) jety91 válasza 0xmilan (#4884) üzenetére


jety91
őstag

Legutóbbi kínai stabil: [link] Ezzel megint zárva lesz a BL sajnos, multi fastboot rom tudtommal nincsen a telefonhoz. Volt miui.hu-s fastboot viszont 7.X-es verzióból, de az istenért nem találom a miui.hu fórumon. Hátha te megtalálod esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#4886) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Bocs srácok, nem fárasztalak titeket... :)

(#4887) 0xmilan


0xmilan
addikt

Villámkérdés: xiaomi.eu-s 6.11.17 nem fogja visszazárni a BL-t, igaz?
(Sikerült twrp-be bootolni. ha érdekel valakit, leírom majd a részleteket.)

(#4888) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Megakadt a szemem ezen a Mi 4c-n de hallani róla hideget is, meleget is. Leginkább arra panaszkodnak, hogy nagyon sok rajta a bloatware és hogy nem hagyja az alkalmazásokat futni a háttérben, így pl. Messenger üzenetek nem jönnek meg.

Ezekre van már értelmes, könnyű, járható megoldás?? Se kedvem se időm nincs custom ROM-okat telepíteni, bootloadert unlockolni, folyamatosan gépészkedni... egyszerűen csak használni akarom.

Esetleg hivatalos Marshmallow frissítés van rá amit magától leszed és felrak, vagy azt is kézzel kell? Vagy mondjuk egy olyan bolt amiről tudjátok hogy nem pakolják tele szeméttel?

Turenkarn

(#4889) darvinya válasza 0xmilan (#4887) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg nem, mert stabil sem zár vissza.
Leírhatod hátha más így jár, és berakva Téma összefoglalóba könnyebben segít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4890) jety91 válasza Tyrel (#4888) üzenetére


jety91
őstag

Összefoglalót benne van minden számodra fontos infó. Nem tudom ezeket ki írta, de ez bezárogatós mizéria MIUI szintű probléma, amit kilehet pár menüpontban kapcsolni, hogy ne szabályozza kedve szerint, hanem hagyja futni.

Marshallow frissítés hivatalosan nincs (MIUI 8-as 5.1-es android alapú), de CM-ből már 7.1-es android is van, ami egyre kiforrottabb lesz hétről hétre.

Ha ilyen telefont akarsz eustock.eu-t ajánljuk.

(#4891) 0xmilan válasza darvinya (#4889) üzenetére


0xmilan
addikt

Szóval a MiFlash-es móka után EDL módban ragadt a telefon. Nem reagált semmilyen billentyűre, fastboot / adb parancsra, stb. (Nem egyedi eset, több külföldi fórumbejegyzés született a témában.)
Állítólag az a megoldás, hogy hagyjuk lemerülni, utána töltőre dugjuk és remélhetőleg normális módban indul. Ezt nem volt türelmem / kedvem kivárni, úgyhogy lekaptam róla a hátlapot, kicsavartam 384 csavart és eltávolítottam az összes szalagkábelt az aksi környékéről. Legnagyobb meglepetésemre először így aksi nélkül gépre dugva is COM3 eszközként ismerte fel a MiFlash tool, tehát maradt EDL módban. Ekkor kipróbáltam az összes létező billentyűkombinációt, ami eszembe jutott; aksival és anélkül illetve gépre dugva és anélkül. Ha az akkumulátor csatlakoztatva volt, akkor bármit csinálhattam, csak a LED villogott pirosan. Majd a hangerő LE nyomvatartása mellett, aksi nélkül gépre dugva sikerült fastboot módba rakni. Itt a 'fasboot oem unlock' parancs sikeresen lefutott és TWRP-t is tudtam flashelni. Cserébe a 'fastboot boot fajlneve.img' nem ment, csak a Mi logó villogott - gondolom kevesellte az áramot, amit USB portról kapott - és máshogy se tudtam recovery módban indítani. Aztán egyszer sikerült a fastboot módot úgy behozni, hogy az aksi is a gépben volt. Tippre csak simán a hang LE nyomvatartása mellett gépre dugtam, de pontosan már nem emlékszem. Így már működött a 'fastboot boot fajlneve.img'. Végül 'adb push ROMneve.zip /sdcard/' a belső tárhelyre másolja a ROM-ot, aztán a szokásos módon mehet a flash TWRP-ből. Sorry, hogy ilyen fölöslegesen hosszúra sikeredett.
A tanulság röviden, hogy ne vegyetek zárolt bootloaderes telefont vagy ne lockoljátok official ROM-mal és messziről kerüljétek a 'fastboot oem edl' parancsot. :D

(#4892) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok!
Most vett egy ilyen telefont a barátnőm eustocktól.
Két töltőfej is jött vele, a gyári, meg egy eu-s. Tudjátok esetleg, hogy az eu-s tud-e quickcharge-ot?
Ha a gyárira veszek egy átalakítót akkor az fogja tudni?
7.5-ös miui eu van rajta. Ez akkor azt jelenti, hogy korábban kinyitották a bootloadert?
Feltehetem rá miui.eu 8.0-s stable-jét? Ajánlott ez a rom vagy inkább a weekly?

Köszi a segítséget.

(#4893) Mercutio_ válasza Zoli0726 (#4892) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a barátnőd fogja használni minek mókolni a telót?
Női szemmel nem látszik a különbség viszont ha rosszul csinálsz valamit ott köthetsz ki mint az alattad lévő hsz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4894) darvinya válasza Zoli0726 (#4892) üzenetére


darvinya
titán

Mind2 töltő 2A-es, de eredeti nem melegszik annyira, a töltés idő mind2nél ugyanannyi.
Régóta stabil 8.0.5 fw-t használom, és nem bántam meg a frissítést.

Mercutio

Miből gondolod, hogy ott köt ki?
EUStock nyitott BL-lel adja, így fw csere könnyű.
Ki is van hangsúlyozva, hogy Zárt BL-nél volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4895) Zoli0726 válasza darvinya (#4894) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

redmi note 2-m volt korábban, szóval egy romcsere nem fog ki rajtam :)
Természetesen ha sem sebességben, sem üzemidőben nincs különbség akkor nem változtatok rajta, de ha valamelyik javult ,akkor szívesen megcsinálom.

(#4896) Mercutio_ válasza darvinya (#4894) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miben nyújt többet a 7.5-nél és (esetleg) milyen hátrányai vannak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4897) darvinya válasza Zoli0726 (#4895) üzenetére


darvinya
titán

Kicsivel jobb üzemidő.

És Mercutio_

App jog kezelés, kiegészített számológép.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4898) 0xmilan válasza Mercutio_ (#4893) üzenetére


0xmilan
addikt

Én mindent jól csináltam, kikérem magamak. :P

(#4899) szabos


szabos
tag

Stabil ROM-ot honnan lehet letölteni?

(#4900) darvinya válasza szabos (#4899) üzenetére


darvinya
titán

Téma összefoglaló.
De itt van [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.