Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) attika11


attika11
tag

Sziasztok
A magyar fejlesztői 6.5.26 verzió új (multi-ról) telepítése után sajnos a névjegyzék elszáll hibával. Elvileg tiszta telepítés volt Twrp alól és megtörtént minden wipe a system kivételével. A névjegyeket szinkronizálja a google foiókkal, de megnyitni már nem lehet őket.
Volt valakinek hasonló gondja?

(#2452) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#2444) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Senkit nem zavarnak a reklámok? :DDD

(#2453) mgTerminator válasza Atomgeszi (#2452) üzenetére


mgTerminator
veterán

Milyen reklámok?

(#2454) pampika válasza attika11 (#2451) üzenetére


pampika
őstag

névjegyeken próbálj egy clear cache/data-t a telepített progiknál. esetleg mehet a google contact syncre is. vagy google fiók törlés és újra megadás

(#2455) Atomgeszi válasza mgTerminator (#2453) üzenetére


Atomgeszi
veterán

YouTuben, ha elinditasz egy videót akkor az elején meg közben is a hülye reklámok vannak..

(#2456) mpierre válasza Atomgeszi (#2452) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Nem nézek youtube-t, így nem igazán tűnik fel, hogy tele lenne reklámmal.

És ha kikapcsolod a google keresési szokásokon / előzményeken alapuló reklámok arcodba tolását, akkor is folytatja?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2457) pampika válasza mpierre (#2456) üzenetére


pampika
őstag

persze, vmi reklámot mindenképp kapsz, max nem releváns az előzményeid alapján. sajnos a netes verzióban is egyre több videó elé betolják (sőt pl. hosszabb mixekben már a számon belül is van reklám :W )

(#2458) mgTerminator válasza pampika (#2457) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja gépen én is tapasztaltam. De én Armin 2 órás mixeit inkább letöltöm mint hogy YouTube-on nézzem.

(#2459) mate1396


mate1396
tag

Egyébként YouTube-t meg lehet oldani, hogy ne legyen benne reklám, illetve azt is, hogy fusson a háttérben.
Csak root és Xposed kell hozzá :U Gondolom sokan tudjátok, de hátha van aki nem :)
[AdAway]
[Xposed]

(#2460) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Sziasztok! Másnál is előfordul hogy a dupla érintéses kijlezőfeloldás nem mindíg működik? Nme úgy értem hogy 2. alkalomra csak, ha működik általában elsőre működik szépen, de van néha 1-2 naponta 1x hogy csak a gombal tudom feloldani. Miui és CM alatt is előfordul nálam. (Ez legyen a legnagyobb problémám)

(#2461) g_g_g válasza muchacoado (#2460) üzenetére


g_g_g
őstag

Pontosan így van nálam is. Úgy kb. Hetente egyszer. MIUIHU 6.5.26

(#2462) pampika válasza muchacoado (#2460) üzenetére


pampika
őstag

Előfordul néha, de kikapcsoltam, mert néha zsebben is feloldott...

(#2463) NB2 válasza muchacoado (#2460) üzenetére


NB2
aktív tag

Szintén zenész!
Mondjuk nem hatalmas probléma, de egy strigula a rossz oldalra:)

(#2464) lacora5


lacora5
tag

pénteken jön a miui8, most úgyis valtozik par dolog, hatha meggyógyul :D

(#2465) citkar válasza muchacoado (#2460) üzenetére


citkar
addikt

Nekem olyan esetben nem nyílt dupla koppinrasra, amikor vmi korábban kapott, megnyitatlan üzenet bezavart és felülről le kellett húzom az "ablakot", ott megnyithattam vagy törölhettem.

[ Szerkesztve ]

(#2466) Atomgeszi válasza mate1396 (#2459) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most már paszentul fut az Xposed? Régen voltak vele gondok, ha jól emlékszem, azért is nem raktam fel.

(#2467) mate1396 válasza Atomgeszi (#2466) üzenetére


mate1396
tag

Nekem már 2-3 hónapja tökéletesen teszi a dolgát az aktuális fejlesztői MIUI-n ;) 6 modul van aktiválva rajta, akadozásnak egyéb anomáliának nyoma sincs. :))

(#2468) Atomgeszi válasza mate1396 (#2467) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, kipróbálom akkor. Milyen modulokat használsz még? :)

(#2469) mate1396 válasza Atomgeszi (#2468) üzenetére


mate1396
tag

AdBlocker, DoubleTapToSleep, Lucky Patcher, SpotifySkip, Youtube Adway, YouTube Bacground playback
ezek vannak fent egyenlőre, lehetne keresni még sok hasznos van csak tesztelni kéne :))

(#2470) pampika


pampika
őstag

Kint van a miui 8 xiaomi.eu-n. A táblázat szerint továbbra is 5.1 alapon...

(#2471) mpierre


mpierre
veterán

Na jól van. Valaki tud valami lúzergájdot, hogy lehet magyarra fordítani egy romot? Vagy felejtsem el, mert reménytelenül sok meló?

"Hungarian (vagyula, miui.hu) - no translation for new devices"

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2472) pampika válasza mpierre (#2471) üzenetére


pampika
őstag

hmm, nem kis meló, az biztos.
van hozzá leírás, de egy embernek megcsinálni egy egész romot az elég sok idő. valamint ha meg is csinálod, akkor az arra az egy romra lesz érvényes, vagyis ha jön frissítés, akkor az új romba is végig kell nyálazni, hogy milyen fordítások hiányoznak, azt pótolni, belecsomagolni.

ha nem áll tőled túl messze az angol, akkor tudom ajánlani a használatát, mert úgy nincs vele gond, valamint nekem a magyar fordítás sokszor sokkal kényelmetlenebb, mint az angol (nem úgy fordítanám le a menüt, vagy rövidítve vannak a menük, hogy olvasható maradjon, etc)

[ Szerkesztve ]

(#2473) mpierre válasza pampika (#2472) üzenetére


mpierre
veterán

Az angol nem megy annyira, max franciából fordítanám..... Jó lenne, ha automatizálható lenne a dolog, mert számítási teljesítmény az akad.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2474) pampika válasza mpierre (#2473) üzenetére


pampika
őstag

hát, automatizáltan fordítani meg lehet próbálni, de az egyik legnehezebb feladatok közé tartozik a nyelvi felismerés. ld. google translate fordítások, angolra/ról egész jól megy neki, de azért a magyarral már küzdős egy összefüggő szöveg esetén.

btw, most indult el a friss rom, alapból a magyart ajánlotta fel, szal vmi csak van benne ;)

(#2475) mpierre válasza pampika (#2474) üzenetére


mpierre
veterán

No ez jó hír. Remélem mi4s-nél is működni fog.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2476) ZCoyote


ZCoyote
őstag

A 6-os androidot ne is várjuk?

Romani ite domum.

(#2477) Atomgeszi válasza mate1396 (#2469) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, ezek hasznosak, megnézegetem őket! :R

(#2478) Atomgeszi válasza ZCoyote (#2476) üzenetére


Atomgeszi
veterán

6-os androidról eddig sem volt szó, csak mindenki reménykedett benne. MIUI7 -ről 8-ra való váltásról volt szó csak.

(#2479) ZCoyote válasza Atomgeszi (#2478) üzenetére


ZCoyote
őstag

Személy szerint sajnálom, mert a hardver röhögve elvinné.

Romani ite domum.

(#2480) pampika válasza ZCoyote (#2479) üzenetére


pampika
őstag

+1.
Nem értem, miért jó nekik ennyi verziót karbantartani...

(#2481) mate1396


mate1396
tag

Valakinek ötlete ez hogyan tudom kikapcsolni megszüntetni? :Y Ki akartam próbálni azóta ott van és idegesít ;]

Amúgy ahogy nézem a számológépet elfelejtették belerakni :DD

[ Szerkesztve ]

(#2482) mgTerminator válasza mate1396 (#2481) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mi ez a funkció?

(#2483) mate1396 válasza mgTerminator (#2482) üzenetére


mate1396
tag

Csinál egy másik felhasználói felületet, olyan mintha 2 felhasználó lenne a telefonon :)
Beállításokba meg lehet találni ezt a menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#2484) lacora5


lacora5
tag

Miui 8-ban azert az még bugos (legalabbis nalam), hogy neha megmakacsolja makat es soundcloud vagy instan csak feher kepernyot dob ki, hiaba lepek ki -uritem memoriabol ugyanaz aztan persze sc/insta nem valaszol uzenet stb.... Maskor meg jol mukodik.

(#2485) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Egy voda és egy t mobil sim van a telefonomban. Le tudom azt tiltani valahogy, hogy a voda n lévő mobilnet ne legyen használható csak a t mobilos?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2486) virshlee


virshlee
csendes tag

VALAKI légyszi segítsen sürgős

Megpróbáltam telepíteni egy új romot az mi4cmre, de most csak fastbootba megy be vagy a mi logot látom. Kicsit olvastam a neten és megpróbáltam flashelni de a miflash program eztz írja:unspecified error 0x80004005 failed remote: device is locked cannot flash images

(#2487) slezakimi válasza janakbacsi (#2485) üzenetére


slezakimi
senior tag

Írd át az APN.-t :D
Tuti biztos módszer :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#2488) bzsolt99 válasza janakbacsi (#2485) üzenetére


bzsolt99
tag

Csak egy mobilnetet tudsz használni. Simkártyák beállításnál tudod megtenni. Ott válaszd ki a mobilinternet fülnél melyik kártyárol menjen a net.

(#2489) cheerokko06t


cheerokko06t
csendes tag

Használja már valaki a 8ast? Vélemény?

(#2490) apinto fale válasza cheerokko06t (#2489) üzenetére


apinto fale
csendes újonc

Szerencsére maradt a megszokott gyorsaság, sőt, memóriából mintha néhány tized GB-tal több állna rendelkezésre. Megjelenése nekem bejön, tetszik a tagoltság is (telefonkönyv, beállítások).
A számológépet én sem értem, hogy miért tűnt el, illetve a kamerából a szűrőket sem találom. Az alapértelmezett e-mailkezelőből eltűntek a profilképek, kicsit túl letisztult lett így.
Remélhetőleg ezek a hiányosságok javítva lesznek, de a számológépen kívül egyik sem olyan jelentős.

(#2491) cheerokko06t válasza apinto fale (#2490) üzenetére


cheerokko06t
csendes tag

Lehet még várok vele...

Egyébként simán vissza lehet telepíteni a régebbi ROM-ot?

(#2492) lacora5 válasza apinto fale (#2490) üzenetére


lacora5
tag

azóta jott egy rebuilt. szamologep visszakerult.

(#2493) Disque válasza apinto fale (#2490) üzenetére


Disque
aktív tag

A számológép az eredeti kínai romban benne van, csak a multiban nem működik valamiért a fordítás, így a V7 számológépét tették bele és újra feltöltötték.

(#2494) apinto fale


apinto fale
csendes újonc

Akkor én még a számológép nélkülit szedtem le. Na mindegy, megvárom most már az ehetit, azért köszi.

Más: ez az ikon a tájolást jelzi? Fekvő/álló, illetve melyik oldal lesz a kép teteje?

(#2495) mgTerminator válasza apinto fale (#2494) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szerintem nem. Nálam legalábbis már nem jelzi semmi a tájolást.

Egyébként én csak simán rátoltam a MIUI7-re és van pár bug, nem tudom hogy ez alapból benne van a MIUI8-ban, vagy a lustaságom eredménye...

1. Ha zenét hallgatok a poweramp-al, utána a zárképernyőn folyamatosan ott van a "Get online Music" cucc, amíg újra nem indítom a telót.
2.Beállítások / hangok és rezgések / érintéskor rezegjen => Off, de közben meg rezeg, ha állítani akarom az erősséget akkor FC.
3.Beállítások / Képernyőzár és jelszó, itt nálam 2x van olyan beállítási lehetőség hogy "képernyő felébresztés értesítéskor"

Hirtelen most ennyi jutott eszembe.

(#2496) pampika


pampika
őstag

én totál szűz telepítést csináltam a miui 8-cal és alapvetően jól működik eddig.

ami a hétvége tapasztalata volt, hogy a gps mintha kicsit meghülyült volna.
próbáltam egy több pontos navigálást kierőszakolni a google maps-ből, amire igazából képes, de hivatalosan nem támogatott :F szóval kissé elveszítette a fonalat néha, ami azért furcsa, mert eddig nem volt semmi gondja.
de nem tudom, hogy a maps hülyesége volt, vagy a rom-é.

de majd felrakom az ehetit is, amúgy meg addih nem nagyon fogom navigálásra használni, szóval majd kiderül.

de amúgy komolyabb gonddal nem találkoztam, talán a chrome néha laggol kicsit betöltésnél.

(#2497) cheerokko06t


cheerokko06t
csendes tag

Ha az előző xiaomi eu-s multim van, akkor is ajánlott tisztán telepíteni a 8-at?
Sok szemét nem lehet rajta, mert egy hete van meg.. :)

Vagy mondjuk twrp-ben egy clear cache, és úgy? Ha jól tudom, úgy megmarad minden..(?) :U

(#2498) jety91 válasza cheerokko06t (#2497) üzenetére


jety91
őstag

Foverzio valtasoknal mindig ajanlott a tiszta telepites (miui verzional is)

(#2499) vicces1 válasza jety91 (#2498) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ennél több nem kell (tesztelő szerint):
"MIUI7-->MIUI8 váltáskor ajánlott egyszeri factory reset (wipe dalvik+cache+data) utána nem kell többet, simán updater app-ból mehet az összes következő frissítés."

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#2500) cheerokko06t válasza vicces1 (#2499) üzenetére


cheerokko06t
csendes tag

Ez esetben kell valami biztonsági mentés, vagy ez csak cache-t töröl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.