Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) enginev3.0 válasza citkar (#2150) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van aki használja de túl lassú a heti frissitesek kiadása, és szinte semmi előnye a global multihoz képest

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2152) eduba válasza citkar (#2150) üzenetére


eduba
aktív tag

Én is azt használom, nálam OTA frissül nem kell külön romolgatni.

(#2153) mgTerminator válasza enginev3.0 (#2149) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nyomj hosszan a képre, ahová fókuszálni akarsz, és amint kész a fókusz, egyből lövi a képet!

Egyébként az com.android.keyguard eszi meg a RAM-ot, és mint kiderült ez a zárképernyő. 650Mb RAM-ot eszik nálam. Más használ mintás feloldó képernyőt?

(#2154) eduba válasza mgTerminator (#2153) üzenetére


eduba
aktív tag

Nálam is minta van beállítva, de miband oldja fel.

(#2155) enginev3.0 válasza mgTerminator (#2153) üzenetére


enginev3.0
félisten

De én úgy szoktam, hogy oda nyomok ahová a fókuszt szeretném, majd a virtuális fehér gombbal fotózok, még is minden bemozdult lesz, hiába fogom nagyon stabilan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2156) mgTerminator válasza eduba (#2154) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is dettó így volt eddig de most kipróbálom úgy hogy nincs beállítva minta, kb 24 órás üzemidő után egyszerűen elfogy a RAM, és mint kiderült, a képernyőzár miatt...

enginev3.0: áááá rossz a technika.... csak nyomj hosszan a képre és fókusz után egyből lő, így nem lesz homályos a kép! De ha így nem csinálja akkor lehet be kell kapcsolni a beállításokban hogy fókusz után lő.

(#2157) enginev3.0 válasza mgTerminator (#2156) üzenetére


enginev3.0
félisten

De ez így kicsit lassú :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2158) szimla65 válasza citkar (#2150) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Én is MIUIHU-t használok és a legutóbbit is jelezte.

(#2159) citkar válasza eduba (#2152) üzenetére


citkar
addikt

És (#2158) szimla65 :

Nekem MIUI 77.0.4.0. verzióval érkezett, frissebbet nem mutat, ezt hol elellenőriztem? Hasonló verzióval nem is láttam letölthetőt...
Alapvetően elégedett vagyok vele (bár csak két napja kaptam kézhez), de azt vetem észre tegnap este és a mai nap, hogy ha nem használom, nem csinálok vele semmit, akkor is merül az akku óránként 2 vagy 3 %-t, 5 óra alatt amikor semmit se csináltam vele 12%-t. Igencsak sokallom, ez nálatok is így van, esetleg még kellhet pár nap míg megfelelő lesz a kijelzés, vagy nálam lehet vmi gond?
Programokat még alig tettem fel (már elkezdtem leszedni minden általam telepítettet, most csak a Chrome van fenn, de így sem tűnik jobbnak).

[ Szerkesztve ]

(#2160) szimla65 válasza citkar (#2159) üzenetére


szimla65
aktív tag

Azt hiszem nekem is valami hasonló rommal jött.De azt mondták azonnal szedjem le mert ez egy tákolt vírusos rom.Akkor tettem fel a MIUIHU-t.
Üzemidőben nem sok jót tudok mondani Kb két nap ha alig nyúlok hozzá(durván 3óra kijelőzidő).Persze mindenkinek más lehet ez az idő.
Nekem nyitott bootloader-rel jött,magyar nyelv és Play árúház fent volt(GIZTOP).Megjelenés után vettem kb nov elején.

(#2161) enginev3.0 válasza citkar (#2159) üzenetére


enginev3.0
félisten

Romot cseréld le, ennyit nem szabad merülnie.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2162) Chaser válasza citkar (#2159) üzenetére


Chaser
titán

kell bele 5-10 ciklus amíg a sw és az elektronika összhangba kerül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2163) citkar válasza szimla65 (#2160) üzenetére


citkar
addikt

Nézelődtem és láttam fura ROM van rajta, lecserélném.
Olvastam a Flashify szerinti recovery feltelepítését és root jog adását, de nem tudom root jogot adni neki. Néztem a beállításokat, majd utánanéztem, a biztonsági applikációban kéne ezt intézni, találtam is egy Security appot, mindenféle jogokat korlátozhatok, de root adásáról semmi sincs.
Más módon adhatok root jogot esetleg?

Próbáltam PC-ről, a fastboot menübe sikerült belépnem, de itt egyelőre elakadtam, próbálom megfejteni mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#2164) Atomgeszi válasza citkar (#2163) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fastboot-ban tegyél fel egy [link]TWRP -t, majd [link]Tiszta telepítéssel a legújabb MIUHU romot

Utána pedig majd TWRP-ből már felraksz két mozdulattal egy SUPER_SU-t.
Az új romok nem érkeznek már root-olva, minden egyes frissítésnél újra kell rootolni TWRP alól a Super su zip-el.

[ Szerkesztve ]

(#2165) citkar válasza Atomgeszi (#2164) üzenetére


citkar
addikt

A Recovery.bat-ot elindítom, felugrik egy ablak s egy pillanat múlva el is tűnik...

#2166) pampika :

E szerint próbáltam, ha van manuális mód, arról hol találok leírást?

[ Szerkesztve ]

(#2166) pampika válasza citkar (#2165) üzenetére


pampika
őstag

Nem tom, melyik rész a recovery.bat, de start menü - futtatás - "cmd" parancsra nyílik egy parancssor, ha ott futtatod, látod az eredményt.

(#2167) g_g_g válasza Atomgeszi (#2164) üzenetére


g_g_g
őstag

Elnézést a nagyon láma kérdésért, de nekem is lassan aktuális lesz a téma.
Ezzel a tiszta telepítéssel a Stabil Multi ROM is felrakható ugye?
És utána meg mehet a Super_su zip.

Köszi.

(#2168) enginev3.0 válasza g_g_g (#2167) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha twrp megvan mehet bármilyen rom, meg supersu

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2169) g_g_g válasza enginev3.0 (#2168) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszöntem :)

(#2170) pampika válasza g_g_g (#2167) üzenetére


pampika
őstag

az a lényeg, hogy alap telepítésnél is érdemes wipe-ot csinálni, de ha másik romra állsz át (miui másik kiadás, vagy cm), akkor meg kötelező, nehogy összeakadjon vmi mélyen lévő rendszer cucc benne :)

(#2171) g_g_g válasza pampika (#2170) üzenetére


g_g_g
őstag

Én még elég kezdő vagyok, úgyhogy lépésről-lépésre így fogom csinálni :)
első lépés
második lépés

(#2172) citkar


citkar
addikt

N arra jutottam, hogy a gyári recoveryből fel kéne tennem egy gyári fejlesztői ROM-t, abban lehet majd Root jogot adni a Flashify-nak. és felmehet a kívánt TWRP.
Viszont nem találok ilyen ROM-ot, a MIUI-s link az összefoglalóban nem megy, googli is oda irányítot, amikor kerestem, valaki tudna segíteni ebben (fejlesztői hivatalos angol ROM) ?

[ Szerkesztve ]

(#2173) Atomgeszi válasza citkar (#2165) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Feltelepítetted a Mi PC Suite-ot?
Egy mappában van a Recovery.bat és recovery.img ?
Mennie kell pedig.

(#2174) Prt50 válasza citkar (#2172) üzenetére


Prt50
csendes tag

Ha a gyári fejlesztőit felteszed az zárja a bootlodert .
Fastboot a pc-ről müködik , ha minden meghajtóprogramot telepítesz a gépre.
Én nemrég csináltam simán feltette a TWRP-t.

(#2175) pampika válasza citkar (#2172) üzenetére


pampika
őstag

nna :)

az általad fentebb linkelt oldalakat régebben néztem, nekem az alapján nem jött össze.
de

ezekkel igen ;)

twrp install
kell az usb driver, adb és mehet fel a cucc. leírás, letöltés a linken.

aztán én a xiaomi.eu multilang dev romot hajtom: ez a latest
itt is ugye azt írják, h:
- legyen twrp-d (a fentivel lesz)
- felrakod a romot
- felrakod a super su-t

reboot -> örülés -> szöszmötölés :)

nekem ezzel a módszerrel ment fel a kapott 77.xyz kókányolt rom helyére.
azóta már volt másik miui, cm, most megint ez a miui és semmi gond vele. annyi, h a xiaomi.eu-s romoknál a dev vonalon hetente leszeded, updaterrel/manuálisan felrakod, újra root, wipe és megy tovább az élet :)

(#2176) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok,

Igazítsatok már el légyszi mert ezekkel a romokkal már teljesen összezavarodtam.
Most így néz ki a rendszer:

Ez fog OTA-n frissülni vagy mókolni kell?

Romani ite domum.

(#2177) pampika válasza ZCoyote (#2176) üzenetére


pampika
őstag

ota nem frissül.
de leszeded minden héten a frisset, updaterbe berakod/kézzel újraindítod és pár perc alatt meg is van.

(#2178) ZCoyote válasza pampika (#2177) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez a xiaomi.eu multilang dev rom?

Romani ite domum.

(#2179) pampika válasza ZCoyote (#2178) üzenetére


pampika
őstag

aham. írja is: xiaomi.eu, fejlesztői és az egyel előző heti (4.14)

(#2180) mgTerminator válasza pampika (#2177) üzenetére


mgTerminator
veterán

De fog frissülni, csak azt mondták hogy mostmár nem töltik fel hetente a szerverre, csak havonta. Nincsennek egetrengetően nagy újítások, meg lassú a szerver is. Szóval jönni fog OTA, csak havonta 1x.

(#2181) ZCoyote válasza pampika (#2179) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, köszi!

Romani ite domum.

(#2182) pampika válasza mgTerminator (#2180) üzenetére


pampika
őstag

igen olvastam a kiírást. megértem őket, nyilván macerás, meg lassú. de nekem még így se jött sosem ota frissítés (asszem november óta van meg a telcsi)

szóval igen, pontosítsuk: elvileg (lassan) frissül, de ha hetente kell a friss, akkor leszeded és felrakod magadnak :) 10p alatt megvan az egész letöltéssel, mindennel :)

(#2183) ZCoyote válasza pampika (#2182) üzenetére


ZCoyote
őstag

Jaja, kész is van :-)
Még egyszer köszi!

Romani ite domum.

(#2184) pampika válasza ZCoyote (#2183) üzenetére


pampika
őstag

nm :)

(#2185) citkar válasza Atomgeszi (#2173) üzenetére


citkar
addikt

A telefont csatlakoztatva a gépre feldob egy CD-ROM meghajtót, azon volt Mi PC Suite, azt tettem fel.
A programok listájában szerepel is.
A telefont elérem rendben, látom a tárhelyét, nemtom az adb driver ehhez kell-e vagy az lehet mégse lenne fenn?

Külön adb driver elérhetőséget tud valaki adni, azt külön feltelepíteném, mert lehet az mégse lenne fenn.

[ Szerkesztve ]

(#2186) citkar válasza citkar (#2185) üzenetére


citkar
addikt

Hát olyan fura dolog történt, hogy miután beírtam a megfelelő helyen a "fastboot flash recovery recovery.img" akkor megpróbáltam újraindulni hang fel és power gomb együttes megnyomásával, belépett egy fura menübe, de nem igazán működött.
Az egyiknél színes ikonokkal jelölt gombok voltak, az install-ra vagy a wipe-ra sá se tudtam kattanni, mintha nem érzékelné azt a részt.
Próbáltam másik oldalról TWRP recoveryt feltenni, volt más külseje is, de ott se tudtam navigálni.
Ha ebből kiléptem, legközelebb már nem ebbe lépett be a hangerő fel és power gomb segítségével, hanem a gyáriba...
Hát...nemtom mi vagy mik lehetnek a hibák, de nem akarja ezt a TWRP-t...

Valaki, akinél biztos van driver stb, Pesten nem vállalná a TWRP telepítését számomra?:)

[ Szerkesztve ]

(#2187) jety91 válasza citkar (#2186) üzenetére


jety91
őstag

szabof1 kollega altalti zipben levo twrp "bugos". egy par masodperc utan reagal a kijelzo csak. ettol eltekintve teljesen megfelelo nalam. Rakd fel a teamsuperluminal.org on levo-t.

(#2188) citkar válasza jety91 (#2187) üzenetére


citkar
addikt

Fogy a türelmem, de megpróbálom :D

El se hiszem, ez működik :)

[ Szerkesztve ]

(#2189) citkar válasza jety91 (#2187) üzenetére


citkar
addikt

Kicsúsztam az újabb szerkesztésből, de köszönöm neked és a többieknek is.
Települ egy MIUIHU ROM.
Remélem az rootolt lesz és megmarad ez a recovery is.

[ Szerkesztve ]

(#2190) Atomgeszi válasza citkar (#2189) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A heti romok már nem rootoltak, minden egyes frissítésnél újra kell telepíteni a super_su.zip-et. :)

(#2191) pampika válasza jety91 (#2187) üzenetére


pampika
őstag

nálam az első verziók vártak vagy jó 2-3 percet is, de már jól műxik az új :)

(#2192) Adikosa


Adikosa
tag

Sziasztok, tetszik ez a teló, a 2gb-os már elég jó árban is van, de van valakinek kék színben? Mennyire lányos, vagy vállalható ez a szín? A fehéret meg szürkét már unom :D Mi2A-n cserélgetem ezt a két hátlapot, de jó lenne valami más, meg már nagyon lassú szegény. Köszi:)

(#2193) mgTerminator válasza Adikosa (#2192) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szerintem ne vegyél 2Gb-ás verziót mert mostanában elbaszták a szoftvert és nekem a 3Gb RAM kevés, egyszerűen a rendszer app meghízik és naponta 1 restartal orvosolható, különben újratölti az alkalmazásokat, amiket tényleg használsz.

Én fehérben vettem mert kék épp nem volt, de vettem rá utángyártott kék hátlapot, szerintem egyáltalán nem lányos, nekem bejön és ismerőseim sem mondtak rá 1 rossz szót sem. 2500 volt de negyedévente nem árt cseréni mert elszíneződik a széle (a gyárinak is!!!).

(#2194) muchacoado válasza mgTerminator (#2193) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Akkumlátor-Energiatakarékosság-Profil-Meóriatisztítás autómatikusan ?

Utángyártott hátlapot honnan vetted? Belinkelnéd? Olvasgattam az értékeléseket és panaszkodnak a silány minőségről párnan. Szerinted milyen a gyárihoz képest ?

[ Szerkesztve ]

(#2195) mgTerminator válasza muchacoado (#2194) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nincs bekapcsolva, látszik hogy 4-500 mega szabad csak átlagos használattal, és van hogy néha az asztalt is újra tölti!
Az eBayen vettem, itt volt a legolcsób, máshol 2x ennyiért találtam. Elég régen rendeltem így már nincs benne a listámban, de találtam egyet, itt van minden szín: [link]
Ja és ugye jár hozzá sim tálca is :)
Vagy van ITT egy olcsóbb.

Már tölthető a 6.4.28!

[ Szerkesztve ]

(#2196) mgTerminator válasza mgTerminator (#2195) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na végül megtaláltam, én egészen pontosan EZT rendeltem, ettől az eladótól, a kéket. Ja és ez matt kék, tehát nem olyan fényes mint pl az iPhone 5c :D tapintásra olyan mintha picit gumis lenne :)

(#2197) Gerr'y válasza mgTerminator (#2193) üzenetére


Gerr'y
senior tag

3GB RAM kevés? Most néztem ki ezt a telefont, de akkor nézzek másikat minimum 4 GB RAM-mal???

(#2198) Adikosa válasza mgTerminator (#2193) üzenetére


Adikosa
tag

A stabil rendszerben is van ilyen ram probléma? Mennyire nehéz lecserélni a hátlapot?

(#2199) ZCoyote válasza mgTerminator (#2193) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor valami nagyon nem jó Nálad. Nekem 1 GB szabad ram alá nem nagyon megy a rendszer. Mondjuk én nem játszom és kevés alkalmazás is van fent. 10 napja van nálam a telcsi de kb. 3x indítottam újra, plusz a rendszer frissítés.
Mondjuk én kordában tartom a háttérben futó alkalmazásokat.

Romani ite domum.

(#2200) mate1396 válasza Gerr'y (#2197) üzenetére


mate1396
tag

Én január végétől használom 3gb-os verziójú telefont. Nekem 800 MB -1GB szabad általában mindig. Ha úgy van kedvem azért kiszedem a memóriából azokat amik nem kellenek. (napi 2x) Újraindítani hetente szoktam.
Lényegében nekem sose töltött újra semmit, folyamatos gyors a MIUI rendszer :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.