Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) margithid válasza #65577472 (#2600) üzenetére


margithid
veterán

Értem, az bizony elgondolkodtató!
Úgy látom akkor xiaomiból Mi sorozatot kell venni, Redmiket ugye nem frissítik, mármint android verziót nem frissítenek.

(#2602) #65577472 válasza margithid (#2601) üzenetére


#65577472
törölt tag

Így néz ki jelenleg a frissítési körkép.

(#2603) enginev3.0 válasza margithid (#2597) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az egy dolog, de a mi4 egy csúcs készülék, ez pedig csak egy olcsó kiadás aminek a nevében szerepel hogy mi4

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2604) Disque válasza margithid (#2599) üzenetére


Disque
aktív tag

Miért ne kapna?
Az MI2 2012 októberi és még mindig kap frissítést 4.1-el kezdte, a Redmi 1S 2014 május igaz 4.3-ról csak 4.4-ig jutott, de az egy alsókategóriás telefon de frissítéseket kap még mindig. Melyik az a telefon ami 4 év után még fent van a gyártó honlapján, nem hogy frissítik is, vagy egy 2 éves alsókategóriás telefon hol kap frissítéseket?
De már egyszer írtam, hogy a MIUI-nál nem az android verzió a lényeg, az RM1S szoftveresen majdnem annyit tud mint az MI5, csak amit a hardver nem tud azt nem építették bele.

(#2605) margithid


margithid
veterán

Használ valaki csak stabil Romokat?
Azok mennyire röccenésmentesek?
Sok helyen olvasni, hogy a MIUI nem a legjobban optimalizált, kérdés, hogy milyen Rommal próbálta az illető, stabil vagy fejlesztői.

(#2606) citkar válasza margithid (#2605) üzenetére


citkar
addikt

MIUIHU 8 6.6.30. (fejlesztői) van most a telómon, nekem ezzel és az előző verzióival sem volt semmi bajom, ez utóbbi most szerintem gazdaságosabban kezeli az akkut, de eddig is rendben volt.

(#2607) margithid válasza citkar (#2606) üzenetére


margithid
veterán

Értem, köszönöm.
Nem tudom akkor miért írták sokfelé, hogy döcög a Miui.
Én mondjuk csak stabil Romot használnák.
Egyébként a Rom ami fent van a xiaomi oldalán, az a nemzetközi vagy a kínai verzió?
Biztos ami biztos azért egy újratelepítéssel kezdeném ha mondjuk a minidealről rendelnék...

(#2608) citkar válasza margithid (#2607) üzenetére


citkar
addikt

Mások más programokat telepítenek, vagy más a felhasználási szokása, sok mindentől függ az eredmény.
Személy szerint én nem nyúzom annyira a készüléket.

(#2609) XtremLor válasza citkar (#2608) üzenetére


XtremLor
őstag

Amikor megvettem, itt is voltak kisebb gondok, pl halozat eldobas etc jott par frissites ami megoldotta, a miui 8 fel se raktam meg.....fejlesztoi van fent.
A szoftveres reszevel viszont egyetertek, zte v5 volt elotte, nalam tobb honapos uptime, ugyan ugy telepitettem unokocsemnek o meg csak kinlodott vele, ujraindult etc....par app volt a kulonbseg csak.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2610) citkar válasza XtremLor (#2609) üzenetére


citkar
addikt

Nekem nem olyan rég van meg, kb. 1-2 hó, az akkori Eu-s ROM feltelepítése után rendben volt minden, stabilan működött, WiFi is (a webshopos ROM-mal voltak apró gondok mondjuk).
Régebbi verziókkal nincs tapasztalatom. Egyelőre (két napja) rendben van a MIUI 8 is, nagy csodát nem tett, de az akku időmben javulást látok.

(#2611) margithid:

Nekem felajánlotta, OTA letöltötte, telepítette (jó pár percit eltartott) és működött.

[ Szerkesztve ]

(#2611) margithid válasza citkar (#2610) üzenetére


margithid
veterán

Egyébként az új android vagy miui telepítése hogy történik? OTA vagy komolyabban kell mókolni?

(#2612) Drenadar válasza margithid (#2611) üzenetére


Drenadar
veterán

Minden foverzio előtt javasolt a teljes törlés recovery bol

(#2613) jety91 válasza margithid (#2611) üzenetére


jety91
őstag

MiPCSuite/OTA

Bármilyen telefonról beszélünk egy nagyobb verzióváltás után mindig ajánlott egy factory reset, hogy minden hibamentesen működjön.

(#2614) ropogós


ropogós
tag

Sziasztok!

Ha láma kérdés, hát elnézést... :R

Ezt a nyomorult swiftkey billentyűzetet le lehet valahogy szedni?

Hiába van telepítve az anysoft, nem látja, nem is dobja fel opcióként...és hiányzik a megoldás, hogy az ékezetes karakterek látszódjanak, ne kelljen "előhívni" őket nyomvatartással...

Előre is köszi! :C

(#2615) enginev3.0 válasza ropogós (#2614) üzenetére


enginev3.0
félisten

Titanium backup, ha van Root. Az letorli

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2616) ropogós válasza enginev3.0 (#2615) üzenetére


ropogós
tag

Nincs rootolva a teló... :(

(#2617) enginev3.0 válasza ropogós (#2616) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor szimplán telepíts mast és csereld le

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#2618) ropogós válasza enginev3.0 (#2617) üzenetére


ropogós
tag

Ok, köszönöm!

Valamiért az anysoft-ot nem is látja...

Kerestem egy másikat, kompromisszumos, de jobb mint a "gyári".

:R :R :R

(#2619) zsola400


zsola400
aktív tag

Aki kiszeretné próbálni a 6-ot van portolt rom hozzá!
[ROM] [6.6.30] Android 6.0.1 Marshmallow Ported ROM for Mi 4c By Ivan

(#2620) muchacoado válasza zsola400 (#2619) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Cm 13.1 már régóta van rá. Én próbáltam, a CM-ben a kamera bugos volt, meg néha dobálta a wifit ha aludt a teló, felébresztésnél csatlakozott újra, bár miuihun8 alatt is tapsztaltam...

(#2621) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
C.M 13.1-20160702 rom van fent.
1,Beállítások---Adatvédelem---Adatvédelmi beállítások menüponton belül van olyan a programok mellett,hogy fekete pajzs nyitott lakattal,és van olyan,hogy zöld pajzs zárt lakattal.A kérdés az lenne,hogy itt pontosan mit állítok?
2,Ha hívásom van és a végén vagy közben elveszem a telót a fejemtől akkor teljesen fekete marad a kijelző(nem jön elő a leteszem piros gomb és a többi).Mindig ki kell nyitnom,hogy megnézzem ,hogy letették már vagy én tudom még letenni?
Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget.

(#2622) jety91 válasza muchacoado (#2620) üzenetére


jety91
őstag

Nálam teljesen hibamentes már vagy 3 hónapja.

(#2623) jety91 válasza szimla65 (#2621) üzenetére


jety91
őstag

Ha flip-es tokod van, akkor igen, mivel a közelségérzékelőt takarja a tok.

(#2624) szimla65 válasza jety91 (#2623) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a választ ,sima silicion tokom van,kb 1hete van fent ez a rom de eddig nem vettem észre ezt a hibát.
És az első kérdésre nem tudsz semmit mondani?

(#2625) jety91 válasza szimla65 (#2624) üzenetére


jety91
őstag

Súgó ezt mondja: "A kiválasztott alkalmazás nem fog hozzáférni a személyes adataihoz, mint például a névjegyzéke, üzenetei, vagy a hívásnaplója."

Ha aktív az ikon (zöld, zárt lakat) akkor a fentebb írtakat nem fogja elérni az alkalmazás.

Ha sima szilikon tokod van, akkor lehet rossz a proximity szenzorod. Sajnos a gyári tesztprogram csak MIUI-n van, de egy tesztet megérne a dolog egy playből letöltött tesztprogrammal is. Lehet egy friss CM telepítés megoldja a problémádat, de lehet hogy hw hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2626) szimla65 válasza jety91 (#2625) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi utána nézek.

(#2627) Disque válasza szimla65 (#2624) üzenetére


Disque
aktív tag

Ha tettél rá fóliát és nincs kivágva a szenzornál az is bezavarhat

(#2628) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

sziasztok, nálatok működik rendesen a Mi Cloud? eddig mindig egy átfotózott nap után kijelöltem 30-asával a fotókat aztán download de két napja nem működik. ha egy képet jelölök ki akkor sem, nem történik semmi, nem indul el a letöltés... nálatok oké?

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2629) Atomgeszi válasza mindthecrap (#2628) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Használd helyette a Google Fotók-at... Itthon nehezen megy a kínai szerverrel való kommunikáció.
Csak már látnék valamit abból, amilyen egyezséget kötöttem a Microsoft-tal, hogy legyen fejlődés a felhőben.

(#2630) mpierre válasza mindthecrap (#2628) üzenetére


mpierre
veterán

Elméletben szinkronizál minden fotót, de nem izgat, mert dropboxot használok. Panaszkodik is napjában kétszer, hogy m'é nincs wifi, nem t'ok szinkronizálni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2631) attilam


attilam
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hogyan lehetne azt kikapcsolni, hogy ne jöjjön fel a SIM kártya aktiválás minden egyes újraindítás után? Ez a Mi szerverrel szeretne kapcsolódni, de nem tud oda SMS-t küldeni, és emiatt mindkét SIM-nél először feljön az aktiváló üzenet, és utána ismét jön két értesítés, hogy az aktiválás sikertelen.

Köszönöm!

(#2632) g_g_g válasza attilam (#2631) üzenetére


g_g_g
őstag

Állítsd át angol nyelvre a készüléket, jó eséllyel el tud így menni az aktiváló sms. Utána visszaállítod és nem fog többet zaklatni ezzel.

(#2633) attilam válasza g_g_g (#2632) üzenetére


attilam
őstag

Köszi. Este kipróbálom és visszajelzek, hogy jó lett-e.

(#2634) Atomgeszi válasza g_g_g (#2632) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És nyelv átállítás után egy újraindítás sem árt.

(#2635) g_g_g válasza Atomgeszi (#2634) üzenetére


g_g_g
őstag

Én ugyan nem indítottam újra, de ártani biztos nem árt :)

(#2636) attilam válasza g_g_g (#2632) üzenetére


attilam
őstag

Köszi jó lett. Újraindítottam azért, biztos ami biztos, és így már sikerült aktiválni.

(#2637) mate1396


mate1396
tag

Szerintetem [ezzel] a módszerrel meg lehet oldani a B20 hiányát? Esetlegesen ezeknek a modemeknek jobb a vétele mint a telefonba beépítetteknek?

(#2638) Drenadar válasza mate1396 (#2637) üzenetére


Drenadar
veterán

én előbb váltanék szolgáltatót mint hogy ilyennel rondítsam el a telefont... macerásnak tűnik!

(#2639) jety91 válasza mate1396 (#2637) üzenetére


jety91
őstag

Inkább cseréld le a telót ha xiaomit akarsz továbbra is egy redmi 3 pro taiwani verzióra. Nem tudom, hogy lehet e kapni webshopokban. Abban van B20.

(#2640) mate1396 válasza jety91 (#2639) üzenetére


mate1396
tag

Igazából egyenlőre csak elméleti szinten gondolkoztam el rajta, hogy lehetséges-e ilyen. Győr környékén nincs szükség a B20-ra. Csak ha hébe -hóba utazok akkor gondoltam, hogy lenne értelme mivel egész jó mobilnetem van. :D

(#2641) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,
segítsetek kérlek, mert elvesztem.
Megjött a Mi4C, zárt bootloaderes.
A fórumleírásban szereplő linkeket nem értem.
-Hivatalos fórum unlock kód kéréssel szívás van. 1. igényleadáskor a kontroll SMS nem jön meg, UPC MVNO - hordozott szám, Éljen a szívás! :W :W
Nem hivatalos leírás - linkek egy része nem megy, azon túl, hogy ott van mit kell leszedni, mit hogy kezdjek el?

Netes leírások 99%-a invalid linkekre fut TWRP stb letöltésekor. :W :W

Valaki tud segíteni, lépésről lépésre hogy kezdjek neki?
Köszönöm

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#2642) Atomgeszi válasza feel2006 (#2641) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kérd valakinek a 20as számára, arra tuti megjön. Nem kell, hogy a telefonban legyen az a sim

(#2643) jety91 válasza feel2006 (#2641) üzenetére


jety91
őstag

- Kapcsold be az MIMessage-t
- Telefon nyelvét állítsd angolra
- Nyomj egy restartot
- Igényleadás kérése újra

(#2644) zsola400 válasza feel2006 (#2641) üzenetére


zsola400
aktív tag

[Bootloader nyitás]
Ezt olvasd el, én is így nyitottam, részletes, magyar leírás!

(#2645) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

A 7-es stabil multi rom-ok közül melyik a "legjobb"?

(#2646) feel2006 válasza zsola400 (#2644) üzenetére


feel2006
tag

Köszönöm!
Ez alapján meglett mostanra. :C

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#2647) sosyname


sosyname
csendes tag

Ha playrol frissul egy progi, kidobja, hogy android.process.media leallt, erre valamit tudunk?

(#2648) Atomgeszi válasza sosyname (#2647) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Play áruház adatok törlése?

(#2649) sosyname válasza Atomgeszi (#2648) üzenetére


sosyname
csendes tag

megvolt, nem valtoztat

(#2650) foxymaci


foxymaci
senior tag

Valaki találkozott már olyannal hogy a facebook alkalmazás egy bizonyos poszt után folyamatosan újraindul? Ujratelepites megvolt természetesen.

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.