Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-10 10:51:36

LOGOUT.hu

Ár-érték arányban verhetetlen a Xiaomi Mi2, napjaink egyik legerősebb hardvere mellett a MIUI is jobb, mint valaha. Ha kérdésed van a készülékkel vagy a használatával kapcsolatban, kérlek előbb olvasd el ezt az összefoglalót.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) jilian válasza Bazs- (#800) üzenetére


jilian
addikt

Ez a NillKin tok tapintásra milyen? Mármint ilyen "köröm" reszelős? :D
Vagy azért annál lágyabb...

A vaku mellett az mi? Milyen szenzor?

(#802) buca84 válasza Bazs- (#800) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!
Írtam pü-t.

(#803) Bazs- válasza jilian (#801) üzenetére


Bazs-
tag

Nillkin tok jó kérdés :). Inkább köröm reszelős, de szerintem teljesen korrekt. Nem csúszik, jól illeszkedik a telefonra. Bár a fehér színűn jobban meglátszódik a használat, de a feketével teljesen meg vagyok elégedve.

Fogalmam sincs, hogy milyen érzékelő :D Eddig ezen nem gondolkodtam :D
Talán valaki okosabb meg tudja mondani.

(#804) jilian válasza Bazs- (#803) üzenetére


jilian
addikt

:DD

Lehet a japcsik sunyiban onnét kukkolnak.
Kíváncsi leszek mit mondanak a többiek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#805) Gabó75 válasza jilian (#801) üzenetére


Gabó75
senior tag

Szerintem a második mikrofon. Ezért tud zajt szűrni és sztereó hangot felvenni:-)

(#806) Helltak válasza Gabó75 (#805) üzenetére


Helltak
őstag

Szerintem is ;)

Vivo X100 Pro

(#807) szebev válasza mumk1 (#799) üzenetére


szebev
senior tag

Igen arra gondoltam ! Hattertar mod = mass storage , ami annyit jelent ,hogy radugom a telot a szamitogepre es lat minden file-t ami a telon,memorikartyan van . Igy konnyu atvinni oket egik oldalrol a masikra.
Bocsi, hogy butan kerdeztem ! A valaszokat koszonom ! :R

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#808) mumk1 válasza szebev (#807) üzenetére


mumk1
addikt

Éreztem. :D Annyira nem tragédia az MS hiánya, bár én sem örülök neki hogy kezdik megszüntetni. (btw a MEIZU MX2 simán tudja JB alatt is. :) ). Vannak készülékek, amik szintén csak az MTP-t támogatják, de pl. custom recoverybe maradt a MS.
A nagy különbség a két fájlátvitel között, hogy az MS-nél, amíg a PC látja a tárhelyet, addig a telefon nem, ellentétben az MTP-vel, ami nem csatolja le teljesen a telefonról, hanem egy időben mindkét eszköz tudja használni a tárhelyet.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#809) Moleman válasza mumk1 (#808) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de MTP-hez lehet csatlakozni pl Total Commanderrel is, vagy kizárólag intéző jellegű hülyeségre vagyunk ítélve?

(#810) balewi válasza szebev (#807) üzenetére


balewi
aktív tag

Ez nem jó erre?

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#811) mumk1 válasza Moleman (#809) üzenetére


mumk1
addikt

XP alatt kell hozzá plugin, de Win7 alatt nekem simán megy TC-vel is. Annyi csak, hogy a fájl információk hiányosak, nincs dátum, méret, kiterjesztés mező, csak a nevek láthatók.
Én azért utálom csak az MTP-t, mert sokszor nem frissít egy-egy művelet után és ez elég zavaró.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#812) Moleman válasza mumk1 (#811) üzenetére


Moleman
addikt

Értem, köszönöm.
Mindenesetre ez nem fog elrettenteni a telefontól. :))

(#813) mumk1 válasza Moleman (#812) üzenetére


mumk1
addikt

Már csak azért se menjen el, mert szinte az összes új készülék MTP-s, illetve sok egyéb módja is van a másolgatásnak, amihez még kábel sem kell. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#814) Moleman válasza mumk1 (#813) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, már 2 éve sem kábeleztem, hanem wifin, ftp-n másoltam át mindent 100 mega alatt. :) Kb félévente egyszer kerül elő a kábel.

(#815) Gabó75 válasza Moleman (#814) üzenetére


Gabó75
senior tag

Szia! Mikor veszed meg a telót?:-)

(#816) No.01 válasza Moleman (#814) üzenetére


No.01
őstag

Akkor mivel toltod? ;]

Errol az vezeteknelkuli atvitelrol azert kicsit tobb infot is megoszthatnatok. Amit en eddig probaltam Airdroid az nemigazan nyugozott le.

(#817) elnokur77 válasza tejcy (#775) üzenetére


elnokur77
csendes tag

Van valaki Zalaegerszegen, akinek már megvan a teló, és esetleg meg tudnám nézni most 7végén?
Köszi!

(#818) tejcy válasza elnokur77 (#817) üzenetére


tejcy
csendes tag

Az enyémet ma adták fel. Ha minden jól megy, akkor jövő hétvégén meg tudom mutatni.

(#819) szebev válasza balewi (#810) üzenetére


szebev
senior tag

Koszi a linket ,de meg "csak" wavem van, nem vettem meg a Mi-2-t . Most meg csak felmerem a terepet, mit hogy es hogy mit :) . Jelen pillanatban nagyon ugy nez ki , hogy a kov. telom xiaomi lesz, csak nem tudom mikor ( a wave meg mukodik szepen ) . Abban bizok, hogy az Mi-3 nem lesz 5"-os,mert meretileg az Mi-2 tokeletes lenne, persze felturbozva egy kicsit .Valoszinuleg addigra a wave is megadja magat es johetne az Mi-3 es kiderul az is, mit tud az Mi-3 . Akkor dontok melyik telo legyen .

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#820) jilian válasza szebev (#819) üzenetére


jilian
addikt

...az Mi-2 tokeletes lenne, persze felturbozva egy kicsit... :U

Sose fogom megérteni, miért nem elég egy ilyen szintű vas mint ami ebben megtalálható!?! :F

- mit csinálnak egyesek a telefonal?
-.-
sokan arra várnak, hogy a még erősebb proci, még több ram, még jobb gpu, csodákat tesz majd?

szerk.:
NE vedd zokon! Nem akarok piszkálódni...

[ Szerkesztve ]

(#821) djgeg válasza jilian (#820) üzenetére


djgeg
őstag

Tudooood mindig lehetne erőőősebb :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#822) jilian válasza djgeg (#821) üzenetére


jilian
addikt

:DDD
Tényleg.
Most eladtam a HOX-ot.
EZ talán jövő 7en ideér.
Aztán adhatom el ezt is.
...mert itt az új HTC erősebb procival...meg jön az S4 is.... ;)

(#823) szebev válasza jilian (#820) üzenetére


szebev
senior tag

Nem veszem zokon a kerdeseid , csak beszelgetunk nem igaz ?
Elso kerdesedre egyszeru a valasz : ha nem fejlodne a technika , akkor meg most is mondjuk nokia 3210-es jarkalnank .
Masodik kerdesre a valasz : igazabol nem vagyok nagy telefonuser ( netezek sokat;kepek,videok keszitese; hivas es sms ) . Nem hasznalok facebook-ot,twittert,szinkronizaciot,idojaras widgetet,temakat.
En azert varok ,mert meg mukodik a wave. Lehet mire elromlik, addigra mondjuk az Mi-3 ( ami valszeg jobb lesz az Mi-2-nel ), annyiba kerul , mint most az Mi-2 . Valoszinuleg Te is a jobb telot venned ugyanannyi penzert, ugye ? De, mint mondtam, ha nem tetszik majd az Mi-3 akarmilyen okbol ,akkor siman megveszem az Mi-2-t, mert bejon nekem.

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#824) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Az enyémet is feladták ma ;)

(#825) Moleman válasza Gabó75 (#815) üzenetére


Moleman
addikt

Szia, szerintem nyáron, vagy ameddig bírom nélküle. :) Az Atrix 2-ről letettem, vettem átmenetileg egy Defy+-t, aztán próbálom kihúzni vele.

(#816) No.01
Nyilván kábellel töltöm. :D

Adatátvitelhez telefonon AndFTP-t használok, egyszerű, ingyenes ftp kliens. A gépe(i)men pedig Home Ftp Server fut, az is ingyenes, a belső hálón hoz létre FTP szervert, így IP cím alapján elérem a kiválasztott mappákat. Kb olyan, mint a vindózos mappamegosztás, csak nincs benne semmi bug. :D

(#826) vagyula válasza Moleman (#825) üzenetére


vagyula
senior tag

Próbáld ki ezt.
Ez a filekezelő van a miuiban.FTP kapcsolatot egyszerűen lehet csinálni wifin keresztül,és látod a fájlokat.

miui.hu

(#827) Moleman válasza vagyula (#826) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Mostanában ES File Explorert használok, abban is van FTP, működött is, de annál jobb volt az AndFTP. :)

(#828) zyzz válasza jilian (#822) üzenetére


zyzz
tag

A teljesítmény hajhászásról jó cikk (részben marketing hajtja a növekedést, az emberek nagyobb számokat akarnak látni, és azt veszik...)
http://arstechnica.com/gadgets/2013/02/future-of-mobile-cpus-part-2-whats-ahead-for-the-major-players/

(#829) zyzz válasza zyzz (#828) üzenetére


zyzz
tag

"Realistically, it is hard to see any benefits from quad-cores in mobile devices. The majority of PCs today sell with dual-core CPUs, and that is a reflection of the state of software; multithreading is hard and most applications are single threaded. Software for mobile devices is even more primitive and less amenable to threading. Comparing a quad-core to a dual-core at the same power, the dual-core should be able to reach about 25 percent higher frequencies (power scales roughly with frequency cubed). For the vast majority of workloads, a faster dual-core CPU will have better performance. Despite this fact, there appears to be some marketing value for quad-core SoCs, even if the delivered value is minimal."

(#830) djgeg válasza zyzz (#829) üzenetére


djgeg
őstag

Azért hozzátenném hogy a mostani Mobil procik nem éppen 4 magosak xD hanem inkább 1+3. :D
Tegra 3 és társaitól jött meg igazán a "normális" 4 mag.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#831) vagyula


vagyula
senior tag

(#832) mumk1 válasza vagyula (#831) üzenetére


mumk1
addikt

Végre! Azért a gyári recovery elég fapados volt. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#833) vagyula válasza mumk1 (#832) üzenetére


vagyula
senior tag

Miért tűnik el romtelepítés után az új cwm?Visszaáll a gagyi gyári :)
Más:
A multilanggal csak nálam nem megy a wifi? Próbálta már valaki?

miui.hu

(#834) mumk1 válasza vagyula (#833) üzenetére


mumk1
addikt

Ha a MIUI updater-t használod akkor visszakerül az stock recovery.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#835) vagyula válasza mumk1 (#834) üzenetére


vagyula
senior tag

Remélem előbb-utóbb megcsinálják,hogy cwm-ből lehessen system2-re telepíteni,mert így még mindig az updater marad. Az viszont visszaállítja a gyári recoveryt.Vagy van más megoldás?

miui.hu

(#836) vagyula válasza vagyula (#835) üzenetére


vagyula
senior tag

Lejárt az idő
A telepítéskor ki lehet választani,hogy hova telepítsen :C Updater elfelejtve.
Egyre jobban szeretem ezt a telót :B

(Ha már az updaterből megyek be a recoverybe,már akkor is visszaáll a régi)

[ Szerkesztve ]

miui.hu

(#837) hera77 válasza vagyula (#833) üzenetére


hera77
csendes tag

Nálam tökéletes! :K

(#838) vagyula válasza hera77 (#837) üzenetére


vagyula
senior tag

Ha updaterbol telepitesz eltűnik.
Próbáld ki,hogy felrakod a cwmet,fölteszel system2re egy romot és van-e wifid?

miui.hu

(#839) hera77 válasza vagyula (#838) üzenetére


hera77
csendes tag

Most nincs rá időm,de olyan problémám már volt,hogy a jelszavas(már mentett) wifiket elfelejtette,viszont a nyilvánosakat felismerte mind.

(#840) hera77 válasza hera77 (#839) üzenetére


hera77
csendes tag

Vagyis nem elfelejtette,hanem egyáltalán abban a körzetben egyet sem látott,tehát gondolom valamiért letiltotta.

(#841) vagyula válasza hera77 (#840) üzenetére


vagyula
senior tag

Nem-nem,szerintem ez a cwm-port "hibája",mert a gyárival megy gond nélkül.

miui.hu

(#842) Wajk válasza vagyula (#841) üzenetére


Wajk
addikt

valószínűleg ugyan az a gond, mint amiért a LennoxOS -nél is ez a helyzet.
így marad oda az Updater, de azért így is többet tud mint a stock Recovery...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#843) Wajk


Wajk
addikt


3.2.22 verzió készen

változások:
- jobb init.d support
- ClockworkMod Recovery, thnx M1cha
- frissített ControlPanel, thnx to Fusionjack
- Googple Play to 3.10.14
- pár tweak ki, pár tweak be
- meg pár apróság ;)


Letöltés

Install segítség:
Recovery-ből
vagy
Updater appal:
- Ha a System1-re szeretnéd tenni, akkor használd az Updater appot a System2-ről
- Ha a System2-re szeretnéd tenni, akkor használd az Updater appot a System1-ről

Infó: lényegében össze van csomagolva a MIUIandroid ROM és a Nyelvi csomag kisebb módosításokkal, ez a WIUI

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#844) vagyula válasza Wajk (#843) üzenetére


vagyula
senior tag

Kipróbáltad a system2-n a wifit cwm alatt?Nálad jó?Mert miuiandroidon semmit nem írnak róla.

miui.hu

(#845) Helltak válasza Wajk (#843) üzenetére


Helltak
őstag

Rakom is fel ;) kár, hogy lassan jön le :D
:R

Vivo X100 Pro

(#846) No.01 válasza Wajk (#843) üzenetére


No.01
őstag

Meg nincs meg a keszulek, de kerdesem mar lenne :B ez a frissitett Google Play miert van kiemelve?
Gyarilag az nem elerheto? :U
Azt tudom, h Gmail van ill, h Gmaps-et nekem kell letolteni a Play-bol, de ez igy kicsit zavaros nekem...

(#847) Wajk válasza vagyula (#844) üzenetére


Wajk
addikt

nálam a system2-n van a bázis, a system1-en a tesztelés és a legújabb ROM verzió...
szóval még ott nem teszteltem.
de majd ránézek...

No.01: bocs, de nem értem a problémádat és ezt a smiley-t... :U
nem kiemelve van, hanem megemlítve, hogy tudjál róla. A Google kiadott frissítést a Play-hez, de azt nem egyszerre kapja meg mindenki, hanem folyamatosan, valamilyen ütemben érkezik a készülékekre. Most jelent meg pár napja, van akinek pár napon belül van akinek 1-2 héten belül szokott befutni.

Miért jó ha benne van a ROMban? Nem kell várnod a frissítésre és ami nekem fontosabb, nem foglal majd a data partíción helyet a GP újabb verziója. Meg azért is van benne, mert a magamnak készítem a ROMot, csak megosztom aki szeretné. :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#848) No.01 válasza Wajk (#847) üzenetére


No.01
őstag

Ne erts felre NO OFFENSE!

Mar ertem, h miert irtad, nem tudtam, h ez nem egyszerre frissul.

(#849) balewi


balewi
aktív tag

Csak én nem tudom letölteni a legújabb WIUI-t, vagy épp baj van a letöltő oldallal? :F
(az MD5sum-al nincs baj)

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#850) Wajk válasza No.01 (#848) üzenetére


Wajk
addikt

rendben ;)

balewi: nálam megy, és többen letöltötték már...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.