Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) kelzsoca válasza zoli669 (#4399) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor kérlek juttasd be, vagy ha van rá lehetőséged személyesen add le a szerviz felé a készüléked. :K

(#4400) kisguly

Mi nem csinál mentést? :) a hárombetűs?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4402) kisguly válasza kelzsoca (#4401) üzenetére


kisguly
tag

Igen.
Az útvonallal variáltam a sys.ben. A skint is csak akkor látja ha mnt/sdcard/extsd/... van beírva.

[ Szerkesztve ]

(#4403) kelzsoca válasza kisguly (#4402) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gondolom az a problémája, hogy nem az SD-kártya az alapértelmezett tárhely.

https://vertigostore.eu

(#4404) kisguly válasza kelzsoca (#4403) üzenetére


kisguly
tag

És azt hogy tudom beállítani ?

(#4405) kelzsoca válasza kisguly (#4404) üzenetére


kelzsoca
félisten

Majd custom romoknál megoldjuk, vagy ha lesz végleges szoftver, akkor csinálunk hozzá egy módosítást.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4406) manlions válasza kisguly (#4404) üzenetére


manlions
tag

Küldtem egy PM et légyszi nézd meg majd

(#4407) kisguly válasza kelzsoca (#4405) üzenetére


kisguly
tag

Köszönöm. Akkor lehet hogy megy vissza rá a régi. Azzal ment az extern_sd-ről is.

(#4408) r66 válasza kelzsoca (#4403) üzenetére


r66
aktív tag

Sygic-ot próbáltátok, hogy fut-e microSD kártyáról?
Egyébként mi a ráció abban, hogy rövidült/változott az elnevezés? (A mérnökök lustaságát leszámítva :) )

(#4409) thammas


thammas
csendes tag

Nemus Launchert használok, RC2.1-es ROM-mal, és amikor egy új programot telepítek Marketről, mikor kirakná az asztalra a parancsikont, kiírja, hogy "Nincs több hely ezen a főoldalon", majd kis késéssel a "Parancsikon elkészült" üzenetet. Nem tudom, más androidos készüléknél is ezt produkálja ez a launcher, de nálam ezt csinálja.

(#4410) Tézé81 válasza thammas (#4409) üzenetére


Tézé81
tag

Nekem is kiírta - ezt a Play Áruházon (Marketen) belül tudod kikapcsolni (mármint hogy automatikusan ki akarja rakni a parancsikont).

[ Szerkesztve ]

(#4411) pkaresz


pkaresz
senior tag

Szépen leültünk! :-(

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#4412) thammas válasza Tézé81 (#4410) üzenetére


thammas
csendes tag

Köszi, igen így nem rakja ki az ikont; csak gondoltam szólok, hátha ez is valami javítandó bug/feature.

(#4413) siraly1978


siraly1978
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja van meg a WAYTEQ X-TAB50-es készülékem, feltettem rá az új ICS rom-ot, nincs gond a rom-al, viszont az érintésvezérlés nekem elég gagyinak tűnik a készüléken. Már a gyári ROM-al is néha megbolondult a gép össze vissza ugrált a képernyő, Gondoltam felteszem az új rom-ot, bekapcsoltam az érintés megjelenítést, és többször olyan helyen jelzi az érintést ahová nem is nyúltam, de van úgy, hogy több ponton is érzékel, és nem is nyúlok a géphez. Mondjuk egy Angry Birds-el lehetetlen vele játszani, mert össze vissza érzékel. A kérdésem az lenne, ez ilyen, vagy küldjem vissza a Speedshop-nak, hogy cseréljék ki? Néha semmi gond vele, de egy idő után megbolondul, és eléggé melegszik is.

Segítségeteket köszönöm!

Üdvözlettel:

Sirály

(#4414) Keeperv85 válasza siraly1978 (#4413) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A melegedés még oké is lenne, de az érzékelési hiba nem megengedett: küld vissza, mielőbb!

(#4415) siraly1978


siraly1978
csendes tag

Szia!

Köszi, akkor visszaküldöm, mert egyre rosszabb a helyzet, visszarakom rá a gyári rom-ot.

(#4416) TXT


TXT
őstag

Probalok a sok mindenfele beiras kozt kiigazodni, hogy vajon kijott mar a vegleges ICS verzio, vagy hol jarunk??? :U

(#4417) hjanos1 válasza TXT (#4416) üzenetére


hjanos1
senior tag

Végleges még nincs, kiadásra jelölt változat van, itt találod a legfrissebbet

The Factory Must Grow

(#4418) Keeperv85 válasza TXT (#4416) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

RC2-bwn járunk. Jelenleg a WiFi-t kértük stabilizálásra, azon dolgoznak a szoftveres részen a srácok. (Problémák voltak a rejtett SSID-vel az AP izoláció hiánya mellett.).

(#4419) TXT válasza Keeperv85 (#4418) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom neked is es hjanos1-nak is a segito valaszt! :R

(#4420) namegin válasza siraly1978 (#4415) üzenetére


namegin
tag

Próbáld meg egy másik hálózati töltővel is! Nálam is ezt csinálta egy zajos táppal, amíg nem találtam hozzá egy szűrt 1000 mA-es töltőt. Azzal nincs ugrálás.
Ha szervizbe küldöd, javaslom, a táppal együtt kűldd!

(#4421) kelzsoca válasza namegin (#4420) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem elsőre próbálja meg egy minőségibb töltővel vagy usb-n keresztül tölteni, de szervizbe töltővel beküldeni nincs sok értelme, mivel a készülékhez alapból nem jár töltő, így szerintem az ilyen jellegű problémával a szerviz nem tud mit kezdeni.

https://vertigostore.eu

(#4422) SzaboZE válasza siraly1978 (#4413) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem is ilyen hibám volt. Szervizben kijelzőt cseréltek, de készülj kb 1-2 hétre :-(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#4423) siraly1978


siraly1978
csendes tag

Remélem, hogy nem fogják szervizbe küldeni, hanem kicserélik, még benne vagyok a 8nap garanciában, így akár a vásárlástól is elállhatok, mivel interneten vásároltam. Eddig még a Speedshop elég rugalmasan kezelte a dolgokat.

(#4424) SzaboZE válasza siraly1978 (#4423) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én a wayteq szervizébe vittem két hetesen... :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#4425) keratom


keratom
tag

Hahó mindenki!

Pár napja ezt a topikot bújom, mert eleddig egyetlen androidos naviként fáj a fogam egy ilyen kütyüre.
Kicsit elbizonytalanodtam azonban, mikor a pozicionálásról, pontosabban annak hiányáról olvastam.
Igaz ez még a régebbi hozzászólásokban szerepelt inkább, de nem találtam egyértelmű utalást arra, hogy azóta ez a probléma még fennáll-e, vagy ha most veszek ilyen cuccot, akkor már egy olyan verziót kapok aminél a hibákat kiküszöbölték.

Röviden:
Érdemes most egy xTAB 50-et venni, vagy belefuthatok egy olyan helyzetbe, hogy csak állok és várok, hogy a navi kitalálja merre is vagyok.

Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4426) bolcsodal válasza keratom (#4425) üzenetére


bolcsodal
addikt

ICS frissítéssel tökéletes a készülék!

They drew first blood....

(#4430) r66 válasza keratom (#4425) üzenetére


r66
aktív tag

Én még a GB-vel használom (az ahhoz kiadott gyári frissítéssel), ICS-sel nincs tapasztalatom (mivel hivatalosan nem jelent meg, nem tettem fel).

Szerintem a gps pozicionálás GB alatt már tökéletesen működik, az igaz, hogy lehetne kicsit gyorsabb (cns globe via simán veri). Nálam már nem kapcsolgat ki-be (néha azért előfordul), és nem melegszik különösebben. A wifi viszont elég rapszodikus, nem látok benne logikát, hogy mikor kapcsolódik villámgyorsan és mikor szenved percekig, ugyan azon a helyen. Ezt viszont az ICS-ben úgy tudom javítják.

A kijelzője szerintem nagyon jó képet ad, alacsony akku töltöttségnél (cca. 15% alatt) viszont előfordul, hogy nem jól működik a 'tapizás', akkor töltőre kell dugni és 'megjavul'.

Kelzsoca fogalmazott olyanfomán, hogy ez egy androidos tablet, gps funkciókkal - ez szerintem is így van.

Ha nem feltétel a gyors pozícionálás (nem vagy mentős :) ), akkor egy szerethető készülék, kisebb kompromisszumokkal (pl. gyenge akku).

(Egyébként vannak már más androidos tabletek gps-sel, érdemes körülnézni.)

(#4431) Keeperv85 válasza r66 (#4430) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, sajnos a WiFi nem sikerült a legjobban a GB alatt. A wpa problémák eléggé "rapszodikus" körülményeket tudnak előidézni. A készülékben egy olyan chip van, aminek a paraméterezése külön megér egy misét, mert ezt a modellt a gyártó csak külön megrendelésre gyártja le. (Erősen módosított egy kristályos ar6300). Ebből kifolyólag kissé nehézkes a programozása, mert a titkosítási metódusokat másképp dolgozza fel, mint a referencia modell.

Az ICS alatt igen szép, stabil működést is láttunk már vele. A végleges verzióban várhatóan megszűnnek az ilyen irányú gondok is tehát... hacsak valami közbe nem jön ugye... :U

(#4432) r66 válasza Keeperv85 (#4431) üzenetére


r66
aktív tag

Hát igen, főleg akkor volt probléma, amikor ott volt az xTAB, a Sygic_voucher progi helyett egy kód, meg egy letöltési hely, wifi meg nem ment az istennek se. Volt is navigációm, meg nem is...
Azért az durva volt, mit szépítsem - nehéz volt megmagyarázni az asszonynak, hogy mire is költöttünk 40 ezret... :)
Utána meg 2 hónap szervizben. Daliás idők voltak...

(#4433) keratom


keratom
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Azt hiszem belevágok.
A félelem azért dolgozik bennem egy kicsit, de bátraké a szerencse.

Addig is kiderítem mi az az ICS és GB. :DDD

(#4434) tjb007 válasza keratom (#4433) üzenetére


tjb007
nagyúr

ICS=Ice Cream Sandwich
GB=Gingerbread

Mindegyik egy Android verzió kódneve (GB=2.3.x, ICS=4.0.x).

(#4435) gyjofi


gyjofi
tag

Be lehet állítani valahogy, hogy ne a fekvő, hanem az álló legyen az "alapértelmezett tájolása" a gépnek?
Vannak olyan appok, miknél nem tudod beállítani a tájolást, hanem "veszi valahonnan". A lurkóknak akartam feltenni jópofa animációkat, amik a telefonomon állóban futnak, de a tabon mindenáron fekvőben akarnak menni, aminek az az eredménye, hogy széthúzza a képet nagyon.

(#4436) gabor_01


gabor_01
senior tag

Van már 51-es változat is:
M51 (xTAB51)

Vagy nálunk már eleve egy ideje ez kapható xTAB50 név alatt?

(#4437) Misi53 válasza gabor_01 (#4436) üzenetére


Misi53
tag

azt hiszem ,volt már téma e készülék.Nálunk nem forgalmazzák,ha jól tudom.

(#4438) szerzol


szerzol
senior tag

Üdv mindenkinek!
Beszállok én is az ICS RC 2.1 tesztelésébe.
Ime egy anomália: ha először lépek be a beállításokba rendesen jelenik meg a lista, de amikor eltekerek és rápöckölök egy menüpontra, majd visszatekerek az elejére nem sortöréssel jelenik meg a felirat és az elválasztó csík belelóg a feliratba.

(#4439) kelzsoca válasza szerzol (#4438) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönjük, jegyeztük. :)

https://vertigostore.eu

(#4440) szerzol


szerzol
senior tag

Nem akarom elkiabálni de nekem nincs gondom a készülékkel! Már GB-s korában is jól működött. Én már a frissített firmel kaptam meg. Nem vagyok Taxis, Mentős, egyszerű halandó kütyümániás vagyok. Volt X950, X950BT-HD és X960BT navim. Androidból tapasztaltam a Samsung Galaxy S jellemzőit, most egy Samsung Galaxy S II-t használok ICS 4.0.4-el. Itthon 25 megás internetet használok TP-LINK WR542G WIFI routerrel, mobilon korlátlan Telenoros internetet. Mind a kettőnél WPA2-PSK nyolc karakteres kódolású titkosítás van beállítva. Természetesen a mobilnál lefedettség függő a sebesség, de szépen működik a térkép alkalmazás még műhold nézetben is az xTAB-on. A WIFI egyértelműen gyorsabban és egyből csatlakozik az ICS-el, bár nekem a GB-vel sem volt gondom. Pozicionálni szabadtéren jól szokott, a nappaliban még nem talált jelet soha, de itthon általában tudom merre járok, így ez nem zavar.

(#4441) szerzol


szerzol
senior tag

A kiegészítőket (az X960-as időkből maradtak meg) a goldenit.hu -n vásároltam és semmi gondom velük.
A töltő 2000 mA-es nem zajos, a tok eredeti Wayteq feliratos keményített fekete gyöngyvászon, soha nem nyomódott be a bekapcsoló gomb benne.
Az akkumulátor szerintem (elektroműszerész vagyok) annyit tud amennyit egy 1500 mA-es akksi tudhat egy ekkora kapacitív kijelzős, erős processzorokkal, külön GPS chippel szerelt készülékben tudhat.
Alapvetően autós navigációs készüléknek szánták, ezért adnak hozzá szivaros töltőt, úgyhogy csak be kell dugni ha merül. Dugni egyébként jó dolog! :U
Az akksi bírja a rátöltést mert Lionos :K
Meg amúgy sem érdemes megvárni hogy 4% alá essen a töltöttség mert a kapcitív kijelző sajátossága miatt megbolondul és olyan mintha össze visznya nyomognád a képernőt. Ez egyébként nálam GB -nél és ICS -nél is igy (nem) működik. Ráadásul balesetet :Y is okozhatsz ha ilyenkor kezded nyomogatni meg dugogatni a dugni valót.
A fülest kipróbáltam én is YouTube-al és belecincog a wifi a SONY fülesbe.

(#4442) szerzol


szerzol
senior tag

A szkeptikus hitetlen gyaúr kutyáknak csak annyit mondanék hogy ne parázzanak mert van remény!
Az android egy olyan jószág ami képes fejlődni és életképes maradni az Androidi evolúció során!
Az SGS-emen gyárilag Froyo volt, magától kikapcsolt, gyári beállításokra visszaált, hamar merült az akksi, a 2.3.3 GB-vel pl. jött egy hívás képernő meg setét, aztán jött a 2.3.6 és csoda múkodott minden. Az SGS II-őm 2.3.6 -al jött sirály volt, 4.0.3 király, 4.0.4 csoda, most tűkön ülve várom 4.1.1 gumimacit.
Na megyek dugni, mert szólt az asszony, hogy lemerült :D (a telefonjában a vibramotor).
Jóccakát!

(#4443) cybercom78 válasza kelzsoca (#4439) üzenetére


cybercom78
csendes tag

ICS RC 2.1 tesztelés közbe én azt vettem észre, hogy eddig GB alatt, amikor állandóan rá volt kötve az USB hub-ra a készülék és ott volt napokig az asztalon, akkor nem merült le csak 4-5%-ot, majd rátöltött USB-n.
Most ICS RC 2.1-nél, ugyanugy rá van dugva folyamatosan az USB hub-ra és hagyja magát lemerülni 30% köré és csak utánna kezdi el visszatölteni

(#4444) gyjofi


gyjofi
tag

Ismeritek a Navier HUD appot?
Pont az ilyenek miatt érdemes androidos GPS-t venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4445) bolcsodal válasza cybercom78 (#4443) üzenetére


bolcsodal
addikt

3 napja csak 5-10 percekre kapcsoltam be. 95%-ról 67%-ra merült az akksi.

Kikapcsolva volt (shut down) nem StandBy. Ott gyorsabban merül értelemszerűen.

They drew first blood....

(#4446) TXT


TXT
őstag

Az SD kártyára van feltelepítve a Sygic szoftver, hogy minden térkép elférjen. (géppel együtt vásárolt eredeti élettartam garos szoftver) Az alábbi történt. A Sygic szoftver használata közben valahova megérkezve kikapcsoltam a Tabot úgy, hogy nem léptem ki a naviból, csupán nyomva tartottam a ki-bekapcs gombot és Készenlétre kapcsoltam. Miután visszakapcsoltam újbóli használathoz, a Sygicot újból el kellett indítanom, de már nem töltött be, hanem egy fekete képernyőt dob fel, amin az jelenik meg, hogy "nincs hálózati kapcsolat, kapcsolódjon újból" vagy valami ilyesmi...
Ez hogy a túróba lehet, miközben nem is kell neki netkapcsolat stb és miért nem tudok belépni azóta sem a naviba??? Mi a megoldás ilyenkor??? :U :W
(a gépen a gyári Droid fut, nincs semmi mahinálás, rootolás... csak a gyári Droid))

[ Szerkesztve ]

(#4447) r66 válasza TXT (#4446) üzenetére


r66
aktív tag

Belső SD-n létrehoz ilyenkor egy Sygic_voucher mappát, azt töröld ki. (gyorsabban indul a Sygic, mint ahogy felmountolná a külső sd-t, ezért létrehozza a belsőn a mappát, és persze fel akarja tölteni adattal a netről)
Arra most nem emlékszem, hogy újra kell-e telepíteni ilyenkor az apk-t, de úgy rémlik, hogy nem.

(#4448) TXT válasza r66 (#4447) üzenetére


TXT
őstag

Ezt hogyan is kell??? :F Már nem emlékszem... (nem nagyon barkácsoltam eddig, ez az első Droidos cucc a kezem közt)

Ezt egyébként miért csinálja??? Azért kérdezem, mert ezek szerint újból ez fog majd történni, ha így kapcsolom ki??? :U

(#4449) keratom


keratom
tag

Nem tudja valaki véletlen, hogy Németországban hol lehet ilyen kütyüt kapni?

Eddig mindenhol csak néztek rám értetlenül mikor kimondtam, hogy Wayteq.
Vagy netalán valami más néven kellene keresnem?

(#4450) r66 válasza TXT (#4448) üzenetére


r66
aktív tag

A gyári FileManager-t elindítod, az valószínűleg a belső sd-t nyitja meg, legörgetsz a Sygic_voucher mappáig, hosszan rányomsz, feljön a file menű, első sor a 'delet folder', rányomsz és kész. (Esetleg előtte vedd ki a microSD-t, nehogy azt töröld le!)

Valóban jó eséllyel ez fog történni, ha így állítod le. Mindig lépj ki teljesen a progiból, és csak akkor indítsd el, amikor végzett a sd- kártya csatolásával (a státusbar-on látod).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.