Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dlaj válasza RVR400 (#150) üzenetére


dlaj
őstag

Szuper! :C

(#152) netseft válasza RVR400 (#150) üzenetére


netseft
aktív tag

Az adapteres töltőfejre gondolsz? Azt hogyan cseréled? Gondolom az adaptert, ha több is van. Nálam kontaktos a fej környékén, azon ez nem segít.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#153) RVR400 válasza netseft (#152) üzenetére


RVR400
veterán

Arra gondolok, amit a teló töltőaljzatába dugsz bele fixen. Alin olyan 6 USD körül van 2 db belőle.

(#154) netseft válasza RVR400 (#153) üzenetére


netseft
aktív tag

Jól sejtettem akkor, a kis adapterre gondoltál. Nálam sajnos a kábellel van érintkezési gond, ha mozgatva vagy rossz pozícióban van. Én kb. 1.6 A-ig tudtam elmenni vele műellenállással, de sajnos konkrét eszköznél már nem szerepelt ilyen jól.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#155) RVR400 válasza netseft (#154) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem is most jött egy rossz kábel, konkrétan nem jó, mivel még a LED sem világít rajta, ha bedugom az USB-be.
Viszont a Jiayu S3-at most már feltölti 3 órán belül, eddig ehhez a 6 óra is kevés volt, tehát az 1 A-es áram teljesen valósan átmegy rajta a telóra.
Reklamálj egyet, hogy küldjenek másikat, én is ezt fogom tenni.

(#156) RVR400 válasza dlaj (#136) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, adatkábelként valóban csak az egyik pozícióban működik, nekem fordítva bedugva a gép még csak ismeretlen eszközt sem jelez.

[ Szerkesztve ]

(#157) dlaj válasza RVR400 (#156) üzenetére


dlaj
őstag

Ja, ja, ahogy a papír is mutatja.
Charging-nak mindegy data-nak nem mindegy hogyan van fordítva.

(#158) Tangerine


Tangerine
senior tag

Jó kis kütyü lenne ez a WSKEN, de sajnos a honor 7-el nem műxik. Még a töltés menne, de az adatkapcsolat nem ok.
A Transformer padban viszont minden flottul megy, adat is töltés is.

Most rendeltem egy másfajtát (USAMS), hátha ez jó lesz.
Elvileg ehhez lehetne OTG kábelt is gyártani, mert úgy nézem mind az 5 láb be van kötve. A wsken-nel ez reménytelen, mert a 4. láb eleve hiányzik a csatlakozóból, és ez mindenképpen kell az OTG-hez.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#159) dlaj válasza Tangerine (#158) üzenetére


dlaj
őstag

Mennyibe kerül az USAMS kábel? Lehet az OTG miatt kipróbálnám.

(#160) #79335424 válasza Tangerine (#158) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egyszerűen hihetetlen számomra. Totál alap funkció, érthetetlen, hogy miért hagyták ki. Mire gondolhattak? Hogy majd mindíg kipiszkálja a user az elvileg nem kiszedegetésre kitalált közdarabot, mielőtt külső eszközt csatlakoztatna?

(#161) Tangerine válasza dlaj (#159) üzenetére


Tangerine
senior tag

Az aliexpressen vettem, nem egész 10USD, de azóta láttam kicsit olcsóbban is: [link]

Az OTG-t csak elméleti lehetőségként mondtam, hogy elvileg lehetne hozzá, vagy lehetne házilag barkácsolni, mert úgy látszik, hogy ki van vezetve mind az 5 pin. 9 pin látszik a csatin (a középső fix). Az telefon OTG módba kapcsoláshoz a 4-es 5-ös pint kell összekötni. A 4-es a wsken-en nincs is kihozva, ezen meg igen.
Egy plusz kábelt véve hozzá házilag is lehetne OTG kábelt csinálni. A fejet szét kell valahogy szedni, a 4-5 pint összekötni, a másik végére meg az USB kan helyett egy nőstényt tenni és kész.
Lehet, hogy létezik hozzá ilyen, vagy majd lesz, ha nincs.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#162) dlaj válasza Tangerine (#161) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, pont így vettem ki a szavaidból.

Forrasztópákám és nagyítóm van, ha esetleg barkácsolni támadna kedvem.

Somatom, Éppenséggel több eres kábel sem kellene hozzá, csak egy kapcsoló a fejbe.(Persze a +1 érintkező az adapterbe). Viszont ez túlbonyolítaná a szerkezetet. :)

(#163) Tangerine válasza dlaj (#162) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem kell plusz érintkező, ott van mind az 5, csak össze kell kötni a 4-5-öt.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#164) dlaj válasza Tangerine (#163) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, értettem. :R
Én Somatom-nak írtam, hogy az eredeti Wsken kábel adapterébe kellett volna még a gyártónak beleraknia az 5. érintkezőt. A fejben ott is megvan mind az öt rugós érintkező.

Viszont a képen látható adapter egy kicsit szélesebb, így például az én telefonomtól még inkább elállna, mint a Wsken. Viszont a kidolgozása (ha a kép nem render) szebb. Ha jól látom nem teljesen fém, csak egy féburkulat van rajta. Lehet, hogy rendelek egyet kíváncsiságból. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket. :R

(#165) #79335424 válasza dlaj (#164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én már az elején sem értettem a dolgot. Ha a töltésvezérlő a bekötéstől függően különbözteti meg a töltésmódokat, akkor nem lehet adat és AC töltőkábel is ugyanazzal a bekötéssel. Ahhoz kellene egy kapcsoló, ami átváltja a bekötést. Amit anno linkeltem neked, azon a kütyün ott volt a vezetéken a kapcsoló.

(#166) Indiant válasza netseft (#146) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem is TinyDeal-ről rendelt változat van. Tökéletesen működik már talán egy hónapja.
Ha a töltőfejet nem teszed rá rendesen, persze, h. nem tölt. (nem kontaktos, hanem user error)
Egyszer már ki kellett szednem ami kiszedő nélkül, azért jó mutatvány, de nem is erre való.
LG-vel a gyors töltésre nem tudtam rávenni, de nem is tudom mi kéne hozzá.
Az Upgraded verziójú fej +2mm-el hosszabb usb dugóval rendelkezik, tokos telóhoz.

(#167) netseft válasza Indiant (#166) üzenetére


netseft
aktív tag

Pedig az enyém kontaktos. Jól illeszkedik a fej és az adapter, de ha a kábelt mozgatom, megszakad néha a töltés, akár ha fogom kézzel az illesztést, akkor is. Ha kikísérletezném hol van megtörve a kábel és rögzíteném, lehet nem lenne gond. Azért, mert nekem általánosságban véve nem voltak jó tapasztalataim a TinyDeal-en kapható változattal, nem jelenti azt, hogy másnál nem lehet jó. Leírtam a szubjektív véleményem róla azoknak, akit érdekel. A "user error" és egyéb hasonlóan színvonalas megjegyzéseket pedig jobb, ha mellőzöd, szerintem nem kíváncsi rá senki.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#168) RVR400 válasza netseft (#167) üzenetére


RVR400
veterán

Én már 10 db-nál tartok a Tinys kábelből, eltekintve az 1 db rossztól, amin még a LED sem világított, teljesen tökéletes mindegyik. Eddig 5-felé lett elosztva a 10 kábel, meg néhány fej (ezek tényleg WSKEN dobozosak voltak) is ment még pluszban. Szerintem rendelj egy másikat, onnantól kezdve nem lesz gond.

(#169) Tangerine válasza dlaj (#164) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem, nem, és nem. :)

A wsken csatiban nincs benne a 4-es érintkező, direkt megnéztem. Vagy ha a tiedben van is akkor tuti hogy az nincs bekötve. Kívül csak 5 érintkező van, nem is lehetne ennyivel megvalósítani, vagyis meg lehetne, ha csak egy féle képpen lehetne feltenni a csatlakozót. Csak a töltés elhasznál az 5-ből 3 érintkezőt. A középsőt (3-as) meg vagy a két szélsőt (1,5) vagy az eggyel beljebbit (2,4). Ekkor maradt két szabad láb az 5-ből az egyik a data+ a másik a data-, de ezek nem felcserélhetőek, viszont úgy tűnik egyéb problémát nem okoz. Ezért van, hogy az adatátvitel csak az egyik pozícióban megy. Szóval az OTG-nek nem marad szabad pin kívül, mégha van is a micro USB-ben.
Amit én linkeltem abban 9 érintkező van. Pont ennyi kel. Ezzel elvileg mennie kell az adatnak is bármelyik állásban, és akár OTG-zni is lehet vele.

szerk: Ja azt hittem a kis telefonba menőben írod, hogy 5 érintkező van.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#170) Tangerine válasza Tangerine (#169) üzenetére


Tangerine
senior tag

No kimértem a wsken kábelt, és úgy van ahogy gondoltam.
A mágneses fejben a középső (3-as) tüske a VCC (+5V), és az USB-A csati (a négypólusú nagy, amit a PC-be dugsz) 1-es lábára megy.
A két szélső (1, 5) tüske _össze_van_kötve_, az a GND ( 0V ) megy a USB-A 4-es lábra.
A maradék kettő (2, 4 láb) a D- és D+ pedig az USB-A 2-es és 3-as lábára megy.

OTG lehetősége kizárva a wsken kábellel.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#171) #79335424 válasza dlaj (#164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, amit én kinéztem, abból még mindíg nincs kézzel fogható produktum. :(

Magcable

(#172) Indiant válasza Tangerine (#170) üzenetére


Indiant
addikt

Milyen bekötés kellene a gyors töltéshez? (a lassúhoz képest)

(#173) dlaj válasza Tangerine (#169) üzenetére


dlaj
őstag

Azt írtam én is, hogy négy van benne. Mint ahogyan a cikkben is megírtam már:

Annak meg ezek után meg semmi jelentősége, hogy a fejben benne van az ötödik is. Így már csak esztétikai szerep jut neki.

(#171) Somatom, Furcsának és kissé szomorúnak tartom, hogy több ezer embert hitegetnek hónapok óta. Amúgy nagyon szép kábel lenne. Remélem azért a nyuszi meghozza! :)

(#172) Indiant Semmilyen. (mint újonnan szerzett ismereteimből megtudtam) A töltés gyorsaságát a kábel minősége határozza meg. A power szál AWG értéke 24, vagy kevesebb.

(#174) Tangerine válasza #79335424 (#171) üzenetére


Tangerine
senior tag

Van az a ZSNAPS nevű is ([link]), ami hasonló állapotban van, mint a magcable. Bár állítólag már januárban árulni fogják.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#175) #79335424 válasza dlaj (#173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. A telóban mi és hogyan érzékeli a kábel minőségét, hogy az alapján kapcsoljon AC, vagy USB töltésmódot?

(#176) Tangerine válasza Indiant (#172) üzenetére


Tangerine
senior tag

Attól függ, hogy mit értünk gyors töltés alatt. A normál 5 voltos töltővel töltve minél nagyobb töltöáram elérése a töltőfej teljesítményét leszámítva tényleg csak a kábel ellenállásától (és persze a csatlakozóétől is) függ. Nincs különleges bekötés, sőt elég hozzá két vezeték is az USB csatiba a két szélső lábat kell bekötni.

Ha a "qualcomm quickcharge 2.0" (QC 2.0) féle gyorstöltéshez kellenek az adatvezetékek is mert az eszköz kapcsolgatja a a töltőfejet, hogy milyen feszültséggel töltsön (5, 9, 12V). Ha ez nem tud megvalósulni, akkor csak az alapértelmezett 5V-os töltés megy. Valószínűleg a wsken csati esetében csak az egyik állásban menne, mint az adatkapcsolat, mikor a D-, D+ vezetékek a párjukkal vannak összekötve.

A kábelben amúgy nem kell semmi különleges bekötés, normál 4 eres USB kábel, de 5 V esetén akár 2 is elég. Árulnak itt-ott direkt töltőkábelt is, ezekben csak 2 vezeték van, de jó vastag, főleg a hosszabbakban.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#177) dlaj válasza #79335424 (#175) üzenetére


dlaj
őstag

Semmi.
Viszont az ismereteim szerint (amire javarészt a Te vezettél rá) az AC töltési mód a normál töltés, és nincs olyan, hogy gyorstöltés. Ezt a gyártók nevezik annak, ha nagyobb teljesítményű töltőfejet és/vagy "megpiszkált" elektronikát alkalmaznak a telefonban. Illetve van a lassú töltés, ami egy rosszabb minőségű kábel eredménye.

(#178) #79335424 válasza Tangerine (#176) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor tőled is megkérdezem, hogy szted mi alapján vált a teló töltésvezérlője AC és USB mód között? Avagy, szted mit csinál a Magcable kábelén az a kapcsoló? Sztem "töltés" módban rövidre zárja a táp és az adat eret és ezt érzékeli a töltésvezérlő. Vagyis, van különbség a bekötésben.

(#179) bozont


bozont
veterán

Létezik olyan verzió is amihez Type-C csatlakozót adnak? Gyors töltés nem feltétlenül fontos.

(#180) Tangerine válasza #79335424 (#178) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem tudok AC ill. USB-módról, amit dlaj írt a #177-ben az van. Csak azon múlik, hogy milyen combos a töltőfej és a kábel, annál gyorsabb a töltés. Illetve a feszültség emelésével lehet még játszani (9, 12V), de ehhez olyan töltőfej illetve eszköz kell ami mindkettő tudja, a kábel itt is ugyanolyan mezei USB, nincs különbség, csak hosszban és az erek vastagságában különböznek.

Nekem van egy Z3-as tabom, ami tudja a QC 2.0-át, ehhez vettem egy Motorola QC 2.0-ás töltőfejet. No itt annyit csinál, hogy 9V-tal tölti a tabot. Pontosabban váltogat 5V és 9V között. A kábel itt is ugyanaz, bármelyikkel működik.

Gőzöm nincs, hogy a magcablén mit csinálhat az a kapcsoló, az is elképzelhető, hogy csak valami mókusvakítás/átverés a vevők bevonzására. Minél többen előrendelik, aztán a csóka lelép a pénzzel.

Nem is értem ezt a kickstartos koncepciót. Évekig tarhálok valami egyszerű kütyüre, amiből van már 3 másik fajta, aztán halogatom/ígérgetek, majd a végén nem is biztos, hogy lesz belőle valami.
Nincsen ebben semmi innováció. Más cég fogja, megcsinálja, és árulja (wsken, usams), még más meg fixen beépíti a kütyüjébe (pl. a Sony Z3, bár az csak töltésre jó).

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#181) dlaj válasza Tangerine (#180) üzenetére


dlaj
őstag

A kapcsoló erre való. (Még Somatom magyarázta annak idején itt)
Vagyis laptoppon keresztül töltheted akkora áramerősséggel, mintha töltőfejbe dugtad volna.

[ Szerkesztve ]

(#182) #79335424 válasza Tangerine (#180) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nincs nálam az SGS 2 -m, hogy screenshotot csináljak, de a custom kernel (Dorimanx) beállító programjában lehetett szabályozni a különböző töltésmódok esetén engedélyezett max. töltőáramot. Alapbeállítás szerint AC módban 650mA, USB módban 450mA volt a plafon. De, ha szted nincs ilyen, akkor felteszek egy rávezető kérdést. Egy modern phablet hálózati töltője símán tud 2A -t. Mint tudjuk, ezt igényli is a teló. Egy USB 2.0 porton átvihető max. áramerősség 500mA a szabvány szerint. Ha nincs a telóban töltésmód megkülönböztetés, akkor a jó minőségű töltőkábelt PC -hez csatlakoztatva, ugyanúgy szívná a 2A -t, mintha hálózati töltőre lenne csatlakoztatva. Szted mit szólna ehhez a PC USB portja?

(#183) RVR400 válasza #79335424 (#182) üzenetére


RVR400
veterán

A PC USB portja semmit sem, mert nem tud 2A-t kiadni. Amúgy van olyan kábelem ,ami csak töltésre jó, adatra nem, akkor hogyan különböztet szerinted a teló? Sehogy, mivel 2 eset van. Vagy kijön annyi amper a töltőből, amit kérne a teló elektronikája, és akkor tölt, vagy annyi jön amennyi, és úgy tölt. Nyilván ezen felül felmerül az, hogy ha a teló eletronikája is fel van készítvee, és a töltő is tudja, akkor leet gyorstöltés, de ennek semmi köze az USB vagy nem USB kérdéshez.

(#184) #79335424 válasza RVR400 (#183) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogy érted azt, hogy "nem tud 2A -t kiadni". Akkor mi történik? Jó esetben van benne túláram védelem. Szted arra alapoznak egy teló töltésvezérlőjének tervezésekor, hogy majd a másik eszköz védelmi rendszere közbelép? Ez nem túl valószínű. Tehát, a telóban kell lennie egy szabályzó rendszernek erre az esetre, hogy lekorlátozza a max. áramfelvételt. Ez nem csupán elmélet. Mondom, ott van a szabályzó vezérlője a kernelemben. Ha viszont van ilyen, akkor hogyan különbözteti meg azt, hogy PC -hez, vagy töltőhöz csatlakoztattam? Úgy, ahogy leírtam. Vagyis, gyárilag egy adatkábel van hozzá és a rövidre zárás a hálózati töltőben van. Ezt csinálták meg a Magcable -en úgy, hogy a kábelen is kapcsolható a két mód. Nyilván, ez nem nyerő megoldás, mert nem hülyebiztos. Viszont, pl. aktív HUB -ról is elérhető vele a max. töltőáram, amit normál esetben nem lehetne, mert a HUB hiába bírná árammal, nincs benne rövidre zárva a két láb, mivel akkor nem tudna adatátvitelt. Az meg egy HUB -nál elég lényeges feature.

[ Szerkesztve ]

(#185) #79335424 válasza RVR400 (#183) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update: Rákerestem a témára. Ezt találtam.

(#186) Tangerine válasza dlaj (#181) üzenetére


Tangerine
senior tag

Értem, ezt nem ismertem, tehát akkor 2-2 éren megy a nafta. Ez tényleg csak akkor ér valamit, ha amúgy vékony a kábel, és 1-1 éren nem tudja kihasználni a max áramot, vagy pl. nagyon hosszú a kábel.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#187) #79335424 válasza Tangerine (#186) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egészen. Enélkül egy karvastagságú kábelen sem menne át több nafta, mert a teló töltésvezérlője USB -módként érzékelné a csatlakozást és nem engedné 500mA fölé az áramfelvételt.

(#188) Tangerine válasza #79335424 (#187) üzenetére


Tangerine
senior tag

Értem. És azt minek veszi, ha 2 eres kábelt használok?

Vajon mit szól egy QC 2.0 szabványú töltőfej, ha az egyik adatvezetéket a tápra kötöm, a másikat meg (gondolom én) a földre?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#189) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Kaptam egy wsken mágneses töltő-adatkábel csodát. Nexus 4 telefonom van, másikkal még nem próbáltam. Töltés működik de az adatátvitel nem akaródzik működni. Az nekem is feltűnt, hogy a micro usb csatlakozóból hiányzik egy érintkező - ennek hiányában esélytelen, hogy működjön az adatátvitel?
Wsken-nek ez a funkciója nagy intenzitású, koncentrált fénysugár szegény földműves szemébe irányozva?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#190) dlaj válasza Freeman007 (#189) üzenetére


dlaj
őstag

A telefonon engedélyezni kell előtte az USB-hibakeresést, illetve az adatátvitel, csak egy irányban csatlakoztatva működik. A papíron rajta van, hogy melyik a jó irány.
Egyébként könnyen rájössz. Első csatlakozáskor vagy elindul a driver telepítés, vagy nem Ha nem át kell fordítani a csatlakozót.

(#191) Freeman007 válasza dlaj (#190) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm :R :R
Eszembe nem jutott volna, hogy az usb hibakeresést bekapcsoljam... pedig írja is a papírján de nem olvastam csak néztem :))
A csatlakozón a led felfelé van - így működik.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#192) dlaj válasza Freeman007 (#191) üzenetére


dlaj
őstag

Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#193) Tangerine válasza Freeman007 (#189) üzenetére


Tangerine
senior tag

A hiányzó érintkező (4-es) csak az OTG-hez kell.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#194) dlaj válasza Tangerine (#193) üzenetére


dlaj
őstag

Igen.

(#195) redjam


redjam
csendes tag

Sziasztok,
amint korábban írtam nekem először a micro USB -s WSKEN változat érkezett meg, amit azóta is elégedetten használok.

Ma átvettem a Lightning -es verziót is iPhone -hoz.
Jelentem az is működik, de ez mindkét irányban felhelyezve tölt ÉS szinkronizál.

A két fajta (micro USB és Lightning verzióhoz adott) kábel felcserélhetősége érdekes ("válámi ván de ném az igázi"). A lightning verziójú kábel tölti a micro USB -s telót, de a micro USB verzióhoz adott kábel nem tölti az iPhone -t.

[ Szerkesztve ]

redjam

(#196) oncsi válasza Tangerine (#188) üzenetére


oncsi
őstag

Ahogy a Somatom kartárs linkelt speckokat írja, az lehet, hogy ma, igaz. De biztosan nem volt így 4 éve.
Van egy SE Ray telefonom. Már kétszer kellet kijelzőt cserélni benne, amikor is most nyáron harmadszor is esedékessé vált egy újabb csere. Már kezdet gyanús lenni, hogy ez biztos nem magától ilyen. Gondoltam most egy hónapja,, hogy adok neki még egy esélyt. Vettem egy alaplap hibás telefont, kijelzőt átbarkácsoltam, és minden jónak tűnt, kb 1 hétig. Akkor kezdte a bal felső szélén a háttér bevilágiasít (amit mind a három előző kijelző is csinált) Csak akkor vettem észre, hogy azon a ponton, töltés közben nagyon átmelegszik az üveg. Labortáp-ról adtam egy USB aljzatra 5V-ot. egy régebben használt mUSB kábellel, ami két vezetékes, és rövid, de jó vastag. Azonnal felvett a Ray 1500mA-t (az 1200mA/h aksira) Ahogy csökkentettem a fesz 4.75V körül, egyszer csak átkapcsolt a teló USB töltésre. Azon stabilan 400mA-t vett fel egészen 4.35V-ig.
Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem szükséges semmiféle trükkös csati bekötés, csak rendesen kell megírni azt a FW-t.
Csak annyit kell tudni, hogy;
Jön töltés? Igen. akkor bekapcsolja a töltést az aksira.
Jön 400mA (hogy a példánál maradjak)? Igen. 4.75V feletti feszültség megvan? Igen.
Akkor jöhet az AC töltési profil. Ha így is megvannak a feltételek, akkor ok.
Ha nem (és mindegy hogy a töltő, USB, vagy kábel veszteségei miatt) akkor vissza az USB töltési módra.
Ma már lehet, hogy nem így van, de 3 kijelzővel ezelőtt ezt még nem tudtam. És rákötöttem a Ray-t a TAB S 2A-es töltőjére a saját 750mA-es töltője helyett. De legalább gyorsan töltött :B

Apropó Tab S. Ahhoz vennék ilyen csatit. Valaki próbálta már, hogy hogyan néz ki rajta?

Hú de hosszú lett. Mentségemre, hogy már egy éve nem aludtam

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#197) nemlehet


nemlehet
őstag

Van valami bejáratott eladó/hely ahonnan most emberi áron lehet rendelni? Nézegettem alit de többnyire ilyen 15 dollár körül találtam és mintha korábban olcsóbb lett volna. Meg nem akarok lyukra futni és hamisítottat/jóárasítottat rendelni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#198) Indiant válasza nemlehet (#197) üzenetére


Indiant
addikt

..ráfújhatok valami logót, de jobb nem lesz tőle, max. drágább. ;]

(#199) dlaj válasza nemlehet (#197) üzenetére


dlaj
őstag

Amiről a cikkben írtam, és nekem van az az eredeti WSKEN. Most még olcsóbb is mint hónapokkal ezelőtt mikor rendeltem. Akkor 11.91 volt, most 11.23 dollár. Azóta is tökéletesen dolgozik, és nagyon szeretem. Innen rendeltem, merem ajánlani!

(#200) Barnuss


Barnuss
tag

tetszik, ki is próbálom. köszi :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.