Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #79335424 válasza dlaj (#5) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akad itt némi tisztázandó félreértés. A cikk, amit linkeltem neked, az nem a bekötésről szól, hanem a különböző kábelek jelöléséről. A bekötés egy teljesen más dolog. A telók töltésvezérlője kétféle módot különböztet meg. Töltés és adat módot. Adat módban (pl. számítógép usb -jére dugva) is van töltés, de a töltésvezérlő ilyenkor lekorlátozza az áramerősséget az USB 2 szabvány szerinti max. 500mA -re. Hálózati töltés módban engedi a vezérlő a lehető legmagasabb töltőáramot. A két módot úgy különbözteti meg, hogy a hálózati töltőkben az adat és a töltés ér rövidre van zárva, ezáltal az adat éren is áram folyik (mivel a hálózati töltés közben úgysem történik adatátvitel a kábelen). Az eredmény szempontjából lényegtelen, hogy a rövidre zárás az áramkör mely szakaszán történik. A MagCable -n levő kapcsoló pontosan ezt csinálja. "Csak töltés" módban rövidre zárja a két eret. Tehát, a nagyobb töltőáramnak két feltétele van. Az erek rövidre zárt állapota és a kábel átviteli képessége. Az általam linkelt cikk az utóbbi "titkait" boncolgatja, nincs köze a két töltésmódhoz. Ebből az is következik, hogy ennek az un. "gyorstöltés" módnak a maximuma tulképp ugyanaz, mintha a teló hálózati töltőjét egy jó minőségű kábellel használnánk. Vagyis, semmivel sem magasabb, mint a gyári, névleges max. töltőáram. Így a telót (akkut) sem károsítja jobban, mint a gyári, hálózati töltő.

[ Szerkesztve ]

(#52) dlaj válasza #79335424 (#51) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a kiigazítást. Akkor ahol kell kijavítom.

(#53) Viktoár


Viktoár
addikt

Lehet kapni olyan formában is ahol az normál USB apa csati helyett anya van? :)

Üdv:Viktor

(#54) #79335424 válasza Viktoár (#53) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. De rádugsz egy mama-mama adaptert és probléma megoldva. Ebben a kütyüben a nagy okosság az, hogy nem tud sérülni a mikro usb port, ami egyébként elég kényes pont (legalábbis nálam).

[ Szerkesztve ]

(#55) ggeleven válasza #79335424 (#54) üzenetére


ggeleven
őstag

Pont ma reggel rendeltem egyet, amint megláttam a hírlevélben, hogy csak 4,99 $. Köszi a bemutatót, most még jobban várom. 😄

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#56) gecsoz válasza dlaj (#30) üzenetére


gecsoz
aktív tag

most komolyan azon akadsz ki, hogy milyen színe van a telefonod töltőjének????
megérett a világ a pusztulásra..

(#57) #79335424 válasza ggeleven (#55) üzenetére


#79335424
törölt tag

A bemutató nem az én érdemem. :)

(#58) Szepler


Szepler
újonc

Érdekes, köszönöm az írást, ilyen vajon létezhet "Ájfonokhoz" is? :F

(#59) ggeleven válasza #79335424 (#57) üzenetére


ggeleven
őstag

Upsz! Új akart lenni Válasz helyett. :-$

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60) #79335424 válasza Szepler (#58) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#61) haxiboy


haxiboy
veterán

Épp most láttam egy ilyet iphonehez...engem nem győzött meg...maradok a jó kis QI töltőnél :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#62) dlaj válasza gecsoz (#56) üzenetére


dlaj
őstag

Hát a kiakadástól szerintem elég messze volt az a megjegyzés. Csupán annyit közöltem nyugodt hangnemben, hogy ebben a színösszeállításban nem tetszik.
(Nem mindenkinek jön be a fekete cipő fehér cipőfűzővel.)

megérett a világ a pusztulásra..

Kitalálhattál volna valami eredetit...

(#63) macskea válasza dlaj (#16) üzenetére


macskea
őstag

Valószínűleg nagyon telefon függő, hogy melyiken hogy néz ki. Egy eleve fémes színű készüléken, vagy teljesen fémkeretesen valószínűleg jól, de a mutatott Huawei-n vagy az én telefonomon szerintem elég bután nézne ki. Pláne a háztól való eltávolodás az ív mentén. De ez ízlés dolga, azon meg ugye nem vitatkozunk, bár az előbb itt egy úriember megpróbálkozott vele. :D

1.450-ért ha jól látom nem hármat rendelsz, hanem egyet. Hármat 4.350-ért rendelsz. :P

Az adatkábel kapcsán akkor valamit lehet hogy félreértettem, de ha jól vettem ki, akkor csak bizonyos helyzetben működik az adatátvitel (forgatni kell), plusz még itt van ez a driver és usb hibakeresés dolog, előbbi a nálunk elég szigorú céges IT-s szabályozás miatt ugrik (céges gépre csak egy előre megadott helyről telepíthetsz dolgokat, és nekem a laptopom céges, így mindenféle driver köteles dolog bukta), utóbbiról meg azt sem tudom mi, meg hogy egyáltalán van-e olyan a telefonomon, vagy az e-book olvasómon. Erre mondtam, hogy korlátozott adatátviteli lehetőségek.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#64) #79335424 válasza macskea (#63) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem driver alapból is kell, mivel az Androidban egy ideje nem alapértelmezett a Mass Storage mód. Az USB hibakeresés pedig a fejlesztői menüben van. Ha a beállítások menüben alapból nincs ilyen menüpontod, akkor a "telefonról" menüpontban egymás után 7 -szer kell a build számra bökni. Erre aktiválódik a fejlesztői menü és abban lesz az "USB hibakeresés" opció. Egyes telóknál, PC -re csatlakoztatás után, a Beállítások -> Tárhely menüpontban kell menü gombot nyomni és ekkor megjelenik egy választóablak, amiben a csatlakozás módja választható. Persze, Wifin sokkal egyszerűbb az átvitel. Sztem van olyan wifi adapter, amit a PC beépített driver -rel is le tud kezelni.

(#65) macskea válasza #79335424 (#64) üzenetére


macskea
őstag

Köszönöm!!! :R Számomra abszolút elsőséget élvezne a wifi (és például a Blenddel mehetne is a dolog), de sajnos a benti wifit CSAK a laptopok érhetik el, a telefonok nem. Zseniális fogás így 2015-ben. :D Szóval otthon wifi, bent meg marad a kábel. Nekem is, másnak is. :S

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#66) ataman


ataman
aktív tag

Én is régóta szemezek ezzel a kábellel. Az eBay-en is rátaláltam. Köszi a nagyszerű cikket és tesztet!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#67) icon


icon
senior tag

Én Znaps-ban járultam hozzá az összekalapolt összeghez, kapom is a hirlevelet tőlük gazdagon.

Eredetileg november elejére lőtték be a szállítást, augusztusban már "előrendeltem" a dolgot.
Meglátjuk mi lesz, remélem azért karácsonyra csak beesik.

Ha már nem kell azon rettegnem hogy melyik családtag melyik microusb csatit vágja haza, már az a nyugalom is megéri az árát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#68) 7


7
addikt

Mini USB-ben van hasonlo? Google nem segitett, de lehet hogy csak en neztem be.

(#69) dlaj válasza 7 (#68) üzenetére


dlaj
őstag

Én még nem találkoztam vele, de semmi sem lehetetlen.

(#70) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Én is most rendeltem egyet, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Ha jó rendelek mindenhova, hogy legyen :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#71) dlaj


dlaj
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a köszönő és dicsérő hozzászólásokat, és köszönök úgy általában minden hsz-t. :R
Külön köszönöm Somatom-nak a segítséget. :R

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy egy másik kábelkülönlegességre hívjam fel az érdeklődők figyelmét (persze csak azokét, akik még nem ismerik).
Ez egy mindkét felén 180 fokkal elfordítva csatlakoztatható USB/Micro USB kábel. Egyelőre még csak pre-order, és már több alkalommal elhalasztották a szállítást, de hátha egyszer csak elkészülnek vele.

Ez itt az egyik oldal ahol rendelhető, és ez a gyártó oldala. A magam részéről egy kicsit hitetlen vagyok, ugyanis akárhogy nézem a képeket, ezek a csatlakozók szerintem nem igazán fognak passzolni a hagyományos csatlakozó aljzatokba. Valószínű, hogy csak én látom rosszul. Várom mások véleményeit is!

Viszont ha tartják a gyártásban az ábrán beígért paramétereket, akkor nem csak praktikus, hanem valóban gyors kábel lesz. A 24-es AWG érték a power vezetéken már jónak mondható. (A frissen szerzett ismereteim szerint. :) )

(#72) 426os válasza dlaj (#71) üzenetére


426os
őstag

Ezt láttam én is már, de a microusb-s felénél nagyon vékonynak kell lennie a panelnek, amin a csatlakozók vannak és kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy emiatt mennyire tudják strapabíróra megcsinálni. Szerintem ezzel már nem érdemes foglalkozni, hanem a Type-C csatlakozót kellene nyomatni, elvégre az már szabványosítva van.

.

(#73) #79335424 válasza macskea (#65) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem van olyan USB Wifi adapterem (talán vmi TP-Link), ami tud AP módban is működni. Tehát, van egy laptop, ami rácsatlakozik a hálóra. Abba van dugva az adapter, ami tovább osztja a netet. Csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#74) dlaj válasza 426os (#72) üzenetére


dlaj
őstag

Igen ez lehet az egyik dolog ami nem stimmel.(+ az alakja sem az igazi)
És ugyanezt látom a normál usb csatlakozónál is.
Mindenesetre túlságosan komolyan veszik ahhoz, hogy csalás legyen. Ennek ellenére amint elérhető lesz rendelek egyet.

És +1 a Type-C-re!

(#75) 426os válasza dlaj (#74) üzenetére


426os
őstag

A BlitzWolf-nak többnyire értelmes és jó minőségű termékei vannak (pl töltők), szóval akár működőképes is lehet. De számomra nem éri meg az árát. Legyen Type-C a töltőn/számítógépen és MagSafe a telefonon! ;)

.

(#76) macskea válasza #79335424 (#73) üzenetére


macskea
őstag

Hétvégén itthon lesz a laptop, teszek egy próbát. :K Köszi a tippet!

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#77) Vincent_ válasza icon (#67) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Szintén zenész. Jött a levél az azonosítóval, megrendeltem, ami később "suspended"-re futott, azóta nem lehet elérni a srácokat... Nálad bevette a rendelést?

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#78) Vincent_ válasza gecsoz (#56) üzenetére


Vincent_
aktív tag

"megérett a világ a pusztulásra.."

Ezen azért még gondolkozz el egy kicsit szerintem...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#79) htc07 válasza 426os (#75) üzenetére


htc07
addikt

Amúgy úgy emlékszem, a ZNAPS a TypeC-re is készít csatlakozót. :K

Meg talán a 3.5mm jack-re is.

[ Szerkesztve ]

(#80) macskea válasza htc07 (#79) üzenetére


macskea
őstag

Mondjuk a 3.5mm jack létjogosultsága erősen megkérdőjelezhető. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#81) htc07 válasza macskea (#80) üzenetére


htc07
addikt

Ami előnye biztosan van az az, hogy nem szakad le a füled ha a kábel beakad valahova :DDD

(#82) macskea válasza htc07 (#81) üzenetére


macskea
őstag

Jogos, jogos! :R Jártam már én is úgy. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#83) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ennek csak én nem látom értelmét? Oké, hogy 1 fokkal kényelmesebb, de annyival nem jobb, hogy emiatt külön kábelt vegyek. Arról nem is beszélve, hogy ha nem hurcolod mindenhova magaddal, akkor állandóan ki kell venni a telefonba menő részét, ha sima kábellel akarod használni, meg alapból se túl szép, hogy ott van. Ha meg mindig ki kell venni és vissza, akkor semmi értelme.

Az Apple megoldása legalább "állandóan ott van", az tényleg jó. Mármint a laptopoknál.

[ Szerkesztve ]

(#84) dlaj válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


dlaj
őstag

Igazából ez is csak nézőpont kérdése, valószínűleg nem neked találták ki.

Persze, hogy hurcolni kell, de csak akkor ha nem tudod megoldani/beosztani a telefonod üzemidejét.
Egy powerbankot is hurcolni kell, ráadásul annak a súlya, és a kiterjedése is sokkal nagyobb mint ennek a kábelnek. Nem beszélve arról, hogy gondoskodni is kell arról, hogy lehetőleg mindig töltve legyen. Ennek ellenére a powerbanknak is van létjogosultsága, szeretik és vásárolják.

Nem egy fokkal kényelmesebb, hanem legalább kettővel. Nem akarlak meggyőzni, nézd meg az ezen az oldalon látható 2,5 perces videót, és utána mondj véleményt.

állandóan ki kell venni a telefonba menő részét, ha sima kábellel akarod használni,

Nem kell kivenni az adaptert, mert az adatátvitel is megoldható, így a sima kábelre nincs szükség. Én ezen a kábelen keresztül flasheltem a telefonomat az SPflashtool-lal. Ugyanazok az érintkezők lépnek kapcsolatba egymással, mint aminkor a sima micro USB kábelt használom.

meg alapból se túl szép, hogy ott van.

Valójában sokk függ attól, hogy milyen a telefon színe és kialakítása. Nem állítom, hogy minden telefonban jól mutat, de nekem mindhárom telefonban elfogadható volt. Sajnos ezt a közeli képek amiket készítettem nem adják vissza, ugyanis csak az adapter látható rajta a közvetlen környezetében. Élőben kellene látni.

Ezen a (igaz render) képen például teljesen jó, megy még a telefon stílusához is.

És ha már az Apple-t emlegetjük, itt egy iPhone-hoz gyártott mágneses adapter és csatlakozó. Na ez tényleg ronda.

Ha meg mindig ki kell venni és vissza, akkor semmi értelme.

Mindezek fényében ennek a mondatnak nincs semmi értelme. :R

(#85) #79335424 válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyik autóból költözködöm a másikba. Mindíg parázok, hogy egyszer csatlakozóstól kiszakad a telóból a kábel. Nekem megváltás. Főleg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#86) randras


randras
veterán

Csak szólnék, hogy eszembe se jutott volna, hogy lekoppintották az Apple Magsafe csatit, tegnap 11-11 keretein belül rendeltem is egy ilyet. Mondjuk kár, hogy a feketének nem fekete a kábele, de túl fogom élni.

Kösz, hogy megírtad! :R

(#87) dlaj válasza randras (#86) üzenetére


dlaj
őstag

Igazán nincs mit. :R
Viszont óvatosan írd meg ebben a topikban, hogy milyen színű kábelek tetszenek, mert még a végén úgy jársz mint én, és kiosztanak :)

(#88) randras válasza dlaj (#87) üzenetére


randras
veterán

Mindenki feszült néha, szerintem viszont a fekete fehér kábellel béna, így fontos volt tisztázni, melyik kép az igaz. Kiváncsi vagyok, külsőre élőben hány százalékos koppintás.

Valaki megméri, hogy a telefonba dugandó rész milyen széles? Akkor lenne igazán király, ha a telefonba tokkal is belemenne.

(#89) dlaj válasza randras (#88) üzenetére


dlaj
őstag

9,5 mm a hossza és 4,5 mm széles

A színe meg olyan, mint ezen a videón.

[ Szerkesztve ]

(#90) synar


synar
őstag

TinyDeal Co. Limited:
There is some inconvenience about this order xxxxxxxxxxxxx
The item EPACB-487297 you ordered is very popular for the moment, we are trying our best to get it from supplier in 2~3 working days generally.
If you agree to wait,PLEASE No Need to reply. When all prepared well, order will be shipped soon and you will be informed via email.
Thanks for your patience and understanding.

Ezek szerint csúszik a kiszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#91) dlaj válasza synar (#90) üzenetére


dlaj
őstag

A múlt vasárnap rendeltem kettőt, azok már úton vannak. Most is akcióznak, és nem írják, hogy nincs raktáron, vagyis biztosak benne, hogy napokon belül kapnak.

Nálam a TinyDeal ajánlott shop, 70%-ban onnan rendelek. A reklamációt/cserét/javítást is korrektül intézték.

(#92) synar válasza dlaj (#91) üzenetére


synar
őstag

Én is vasárnap rendeltem és ma kaptam tőlük ezt az emailt.

(#93) dlaj válasza synar (#92) üzenetére


dlaj
őstag

A kutyaütők! :)
Akkor kíváncsivá tettél, mert én egy telefonnal együtt rendeltem EU Express szállítással, és már itt van a "kertek alatt". Szerintem pénteken fogom átvenni. Remélem a kábelek is benne lesznek. Majd jelzek ide.

(#94) randras válasza dlaj (#89) üzenetére


randras
veterán

Király, elvileg belefér majd tokkal is. :C

(#95) dlaj válasza randras (#94) üzenetére


dlaj
őstag

Már megérte megírni a bemutatót! :)

(#96) zdanee


zdanee
őstag

Vettem én is egy ilyet. Amikor beleraktam a telefonba, folyékony fémmé vált és egybeolvadt vele. 1 órán át próbáltam kiszedni, 3 körmöm letört, egy direkt telefonok szétszedéséhez használt szerszám beletört, a legkisebb órás csavarhúzóm nem fért alá, damillal próbálkoztam, az beleszakadt, végül egy viaszos cérnát tekergettem rá körbe-körbe addig, amíg lepattant... Nagyon jó cucc, de mivel gyakran használom az USB-OTG funkciót, ez most a fiókba került, el nem tudom képzelni, a buszon hogy piszkálnám ki, hogy bedugjak egy pendriveot, de az utazás végén zárt osztályra kerülnék, az tuti...

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#97) dlaj válasza zdanee (#96) üzenetére


dlaj
őstag

Eléggé ragaszkodik a helyéhez. A hozzá adott kiszedő műanyag is eldeformálódott.
És igen, arra nem gondoltam eddig, hogy aki OTG-zik, annak elég sűrűn kell kiszedni. Úgy viszont nem annyira praktikus.

(#98) DarthSun válasza zdanee (#96) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Erre én is gondoltam. Olyan verzió kéne melyhez 2 mágneses kábel van, egy OTG és egy sima, akkor nem kéne kiszedni többé a mágneses alapdugót :)

(#99) zdanee válasza DarthSun (#98) üzenetére


zdanee
őstag

Ha lenne egy adapter, amiben egy microSD foglalat van (kábel nem kell, csak a mágneses rész), simán benne hagynám. Sőt, a legfőbb félelmem, hogy a sok OTG-zgetéssel meglazítom a portot, szóval ha van olyan verzió, amihez létezik microSD olvasós fej, instant get! :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#100) DarthSun válasza zdanee (#99) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az is jó lenne, igazad van a kábel felesleges, csak átalakító kellene, kábellel úgyis csak lóg a rádugott eszköz. Mondjuk én ritkán OTG- zek, a filmeket és zenéket wifin cserélgetem, van benne egy 32GB- os mSD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.