Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én is belefutottam érdekes jószág. A sony használ hasonlót. A plusz elem a körben több hibalehetőség, de ez már magán vélemény.

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szóval akkor valójában ügyess Kínaiak lemásolták a magsafe-t? Btw nekem tetszik, ha lesz normális telefonom beszerzek egyet. Köszi leírást.

Live-Die-Respawn

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Minél nagyobb árammal töltöd, annál inkább pusztul az akku. Ez sajna fizika.

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Jó cucc, de ha már lecsatlakoztatható a vége, adhatnának több félét hozzá. Gondolok itt a régebbi készülékeknél használt mini USB-re (pl: fényképezőgépek, de a külső vinyómon is az van), vagy akár a friss type C-re. Simán lehet, hogy beszerezhető külön, de sokal jobb lenne, ha a csomag eleve tartalmazná ezeket.

(#3) ncc1701: Nem feltétlenül. Attól függ, hogy mlyen az aksi (lítiumról beszélünk) C értéke. 1C értéknél az 1000mA-es akksi 1A-el tölthető, a 2000-es 2-vel, stb.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) dlaj


dlaj
őstag

Rendeltem is még egyet ebből a TinyDeal-es verzióból. 1453 Ft volt. A hülyének is megér ennyit. :)
Azt hiszem csinálok belőle egy dokkolót.

[ Szerkesztve ]

(#6) citkar


citkar
addikt

Teljesen jó az ötlet. Egy hátrányát érzem, ha rádugom a telóra és máshol tölteném (pl munkahelyen, egy ott lévő töltővel) akkor vagy kihúzom a kiegészítőt és vigyázok rá, el ne hagyjam, vagy cipelhetem a teljes cuccot. Ez a probléma persze megoldódhatna, ha elterjedhetne, de csak akkor lenne értelme ebből a szempontból, ha kötelezővé válna a telefonokon, mint a micro USB, azt viszont erősnek érzem...

Aki viszont hordja magával a töltőjét (vagy rendel néhányat), annak kényelmes valóban.
Elgondolkodtam rajta, hogy kipróbáljam-e, de akkor legalább hármat kéne rendelnem, hogy a kényelem, ne sérüljön sehol sem :D És a GPS (egyéb eszközök) miatt jó lenne mini USB elem is.

[ Szerkesztve ]

(#7) #33253120


#33253120
törölt tag

Ez így nem tetszik. De a koncepció nem rossz.
Gyakorlatilag ezt így nem lehet bármelyik zsebbe/táskába/asztalra csak úgy odarakni? A képeket nézve érinthetőek a telefon felőli érintkezők a stiften... :/
Vajon a Zippom azonnal rövidzárat csinálna az egészen? :D
Van létjogosultsága de az én használati szokásaim mellett külön figyelni kellene arra, hogy hova/hogy rakom el a telefont. :(
De nem vitatom, van az a felhasználói réteg ahol ezt jól lehet alkalmazni.

(#8) macskea válasza citkar (#6) üzenetére


macskea
őstag

Tényleg jó cucc, csak egy kicsit ormótlan az egész. Sajnos tokba rakott telefont nem lehet vele tölteni, egészen pontosan nem lehet vele a telefont belerakni a tokba, mert általában nincs a microUSB körül ennyi hely. :( A másik problémáját meg épp előttem említették, nekem is minimum három kellene, hogy ne sérüljön a mostani töltési rugalmasságom. Egy itthonra, egy a kocsiba, egy pedig az irodába. A nem teljes értékű adatkábel használat számomra nem lenne gond, általában wifin keresztül másolok a telefonomra, telefonomról.

Na majd lesz ebből 2.0 verzió, és akkor hátha kisebb is meg olcsóbb is lesz.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) satz18 válasza macskea (#8) üzenetére


satz18
őstag

Nagyjából én is ezt akartam írni. Az unibody telómat tuti nem merném kivenni a tokjából ennek a kedvéért. Meg hordozni sem szeretem a töltőmet. Majd ha jön az USB 3.1 Type-C, és úgyis hurcolászni kell egy ideig, amíg másnak nem lesz olyan, akkor esetleg.
De nagyon jó hogy megosztottad ezt velünk, ma is tanultam valamit.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Depression


Depression
veterán

Úgy látszik, szinte mindenkinél ugyanaz a probléma merül fel: tok, és 3 kábel.
Bár a tokon lévő nyílást még csak-csak megfelelő méretre vágnám, de a hurcolászást nem vállalnám semmiképp. Nem azzal van a baj, hogy nehéz, hanem garantáltan megfeledkezek róla.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) htc07


htc07
addikt

A ZNAPS már rég nem kalapozási stádiumban van, decemberben/januárban már szállítják az elkészült egységeket.

Ami miatt az jobb választás lehet, hogy sokkal kompaktabb a kivitel, ezáltal állítólag valamennyi tokkal kompatibilis.

Nekem most arra fáj a fogam, ha kapható lesz néhány hónapon belül, tuti berendelek egy garnitúrával. :DDD

(#12) sto1911


sto1911
veterán

Szetszedheto a tolto oldali resze? Ha nem, akkor hany amperes?

A hurcolaszos problemat nem ertem, 18 gramm, az pont elfer a kocsiban :D
Amugy meg 5 dollarert kell venni harmat.

[ Szerkesztve ]

(#13) RMZ250


RMZ250
senior tag

Ti még használtok kábelt :Y Már egy éve töltés: QI - adatátvitel: WiFi vagy Bluetooth :C

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#14) Depression válasza RMZ250 (#13) üzenetére


Depression
veterán

Elárulod, hogy töltöd a tableted, vagy kocsiban a telefonod vezeték nélkül?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) sto1911 válasza Depression (#14) üzenetére


sto1911
veterán

A telefont/tabletet vezetek nelkul, csak a qi toltohoz kell egy vezetek, de ilyen aprosagokon ne akadjunk fenn :D Pluszban ugye ott van az a beka segge alatti teljesitmeny, amit azok jelenleg tudnak.

(#16) dlaj válasza macskea (#8) üzenetére


dlaj
őstag

Tényleg jó cucc, csak egy kicsit ormótlan az egész.

Sejtettem, hogy a közeli képekről ez jön majd le, de élőben egyáltalán nem mondanám ormótlannak. És ezt még senki nem mondta rá. Inkább azt mondanám, hogy egy kicsit talán emeli a telefon minőségérzetét a fém alkatrész miatt. De ugye látni kellene élőbe.

minimum három kellene, hogy ne sérüljön a mostani töltési rugalmasságom.

Ahogyan sto1911 is írta, 1450 forintért rendelsz 3 darabot és jut mindenhova kábeled és lesz 6 csatlakozód. Jut az otthon lévő összes Micro USB-s kütyübe.

A nem teljes értékű adatkábel használat számomra nem lenne gond,

Nem vitatkozni akarok, de szerintem teljes értékű. Elképzelhető, hogy valami elkerülte a figyelmemet. Ha van olyan terület amire nem alkalmas, azt bele is írnám a cikkbe.

(#12) sto1911 Töltő nem jár hozzá, tehát annyi amperes amekkora töltőbe dugod.

(#17) Skillet válasza #33253120 (#7) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem is a rövidzár volt az első dolog, ami eszembejutott. :N
Amúgy nagyon gyenge, amit csatlakozó fronton művelnek. Kitalálták a nagy egységesítést (micro usb), épp csak közel sem sikerült mindenkit rávenni... lásd a különcködő almát, de amúgy is sokkal több kütyün lehetne egyen csati. De... most még át is gondolták a dolgot és jön a C típusú usb. Szuper. Amúgy tényleg az, de tuti, hogy nem fogják majd ezt is lecserélni pár év múlva? Kissé szeleburdinak érzem az egészet...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18) Joci42


Joci42
tag

Lehet tudni, hogy ebből lesz-e almához való verzió?

(#19) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Már van almához való verzió. Alin láttam.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Pofás cucc.

(#21) netseft


netseft
aktív tag

Köszi a cikket.
Némi plusz infó: [link]
A ZNAPS tűnik a legjobbnak, csak arra még várni kell. Ez az 1500 Ft-os változat ebből viszont elég csábító, még ha nem is "márkás". Ugyanakkor a leírás alapján 1 kábel és 1 adapter csak, nem mint a cikkben szereplő.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#22) dlaj válasza netseft (#21) üzenetére


dlaj
őstag

A cikkben szereplő változat is egy kábelt és kettő adaptert tartalmaz. Azt hiszem mindenhol így írtam. :R

(#23) netseft válasza dlaj (#22) üzenetére


netseft
aktív tag

Lehet félreérthető volt, de én a tinydeal-en kaphatóra gondoltam:
"1 x Magnetic Micro USB Cable
1 x magnetic connector
"

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#24) dlaj válasza netseft (#23) üzenetére


dlaj
őstag

Na én meg ezt nem vettem észre, pedig reggel rendeltem belőle. És a kis hamisak betettek egy képet amin kettő adapter látható.

Egyébként meg nem tragédia, mert a kábel miatt rendeltem. Most sem használom semmire a másik adaptert.

Viszont ez az inteligens led visszajelzés tetszik. Ha tudtam volna, hogy ilyet is gyártanak ezt rendeltem volna. Megérte volna azt a kevés felárat. Mondjuk a telefonom notiledje jelzi, ha tele van, úgyhogy jól van ez így.

És nagyon tetszik az a videó, ahol bemutatják, hogy a hagyományos kábellel szemben mennyivel könnyebb a mágneses kábellel az élet.

(#25) csabba74


csabba74
csendes tag

Köszi az írást,érdekes cucc!
Gondolom az olyan készülékeknél(pl. Huawei P7),ahol az USB csati körül a készülék háza lekerekített,oda ez nem igazán való... :((( persze bele lehet tenni,de elállna a háztól és beakadna mindenbe+hülyén is nézne ki.

(#26) 426os


426os
őstag

Köszi a cikket, ígéretesnek hangzik.
Én is érzek egy kis kényelmetlenséget azzal kapcsolatban, hogy két kábellel lenne ideális (otthon+munkahely), de igazából ritkán szorulok rá, hogy munkahelyen tölteni kelljen. Viszont nekem a telefonon (ZTE V5) kicsit oldalt van a csatlakozó. Valaki meg tudná mérni egy tolómérővel, hogy pontosan milyen széles ez a Weksen dugasz, ami a telefonba megy? Tartok tőle, hogy már rálógna a lekerekített részre.
Ahogy nézem 11-én olcsóbb lesz Alin a cucc, lehet rendelek majd. Mindig is szerettem az Apple-féle Magsafe csatlakozót, baromi jó találmány, örülnék ha elterjedne ez a megoldás máshol is.

.

(#27) dlaj válasza csabba74 (#25) üzenetére


dlaj
őstag

Igen így van, ahogy a cikkben is írtam. A Cubot telefonom egyik felén tökéletes, a hátsó gömbölyebik felén eláll. Szerintem, ha a telefon mindkettő oldala gömbölyített, akkor is stabilan fog a helyén állni. Ahogyan írtam is, sokkal erőssebben kapaszkodik a helyén, mint a hagyományos kábel végén lévő Micro USB csatlakozó.

(#26) batonyo, 9,5 mm a hossza és 4,5 mm széles

Még mindig fenntartom, hogy nagyon megéri most a Tinydeal-ről beszerezni egyet, 1450 Ft körül van. Ez mindenképp jó ár, mégha figyelembe is vesszük, hogy csak egy adaptert adnak hozzá.

(#28) 426os válasza dlaj (#27) üzenetére


426os
őstag

Köszi! Nekem ahogy nézem tök jól illeszkedne, pont nem lógna le egyik irányban sem.
Azt hiszem berendelek egyet Aliról majd (a színe miatt, remélem tényleg fekete a telefonba menő része is).

.

(#29) netseft válasza 426os (#28) üzenetére


netseft
aktív tag

Nekem is a fekete szín lenne a jó, de a képek alapján csak a kábel két végén fekete a fej, maga a kábel fehér, az adapter ami a telefonba megy az pedig ezüst színű. Persze ez csak feltételezés.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#30) dlaj válasza 426os (#28) üzenetére


dlaj
őstag

Ha az adapterre gondolsz, akkor az fém, nem színezett.
A mágneses fej az fekete. Ha viszont a kábel is fekete lenne, akkor már nekem is tetszene.

szerk: közben megelőztek, de így képpel egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#31) 426os válasza dlaj (#30) üzenetére


426os
őstag

Mondjuk egy másik képen meg feketének mutatja. A kábel meg annak a feje nem érdekel, de örülnék, ha a telefonon nem virítana a cucc. Ha fekete lenne, akkor szépen beleolvadna a környezetbe. Mindegy, próba szerencse.

.

(#32) dlaj válasza 426os (#31) üzenetére


dlaj
őstag

Szép telefon. :)

(#33) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó kis cucc ! Az elcsúszott csatlakoztatás viszont veszélyes lehet. A mágnes stabilan központba húzza a csatlakozó felületeket ? Ha esetleg adatláb kap 5V tápfeszt, annak azonnali leégés lehet az eredménye.

(#34) dlaj válasza DarthSun (#33) üzenetére


dlaj
őstag

Ha nem pontosan középre van illesztve, akkor az egyik széle feltámaszkodik. Olyankor nem tudnak az érintkezők kapcsolatba kerülni.

(#35) DarthSun válasza dlaj (#34) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az korrekt. Lehet hogy berendelek egyet én is. Érzékeny pont ez a mUSB, óvatosan szoktam csatlakoztatni, az egyik legvalószínűbben kifáradó alkatrész, sztem.

(#36) Jabby válasza dlaj (#34) üzenetére


Jabby
őstag

Fordítva nem lehet rácuppantani, hogy kárt okozzon a telóban?

(#37) dlaj válasza DarthSun (#35) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem meg fogod szeretni.

(#36) Jabby, Pont ez az egyik előnye, hogy fordítva is ugyanúgy tölt. Nem kell figyelni a csatlakozás irányát.

[ Szerkesztve ]

(#38) 426os válasza dlaj (#37) üzenetére


426os
őstag

Mondjuk a korábban felvetett rövidzár kérdése engem is foglalkoztat kicsit. Erről van valami infód? Bár lehet, hogy ez ellen védve vannak a telefonok, mert emlékeim szerint van olyan vízálló telefon, ahol az usb csati szabadon van. Viszont kérdés, hogy ami nincs felkészítve ilyen behatásra, ott milyen hatással lehet egy rövidzárat?

.

(#39) DarthSun válasza 426os (#38) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt a rövidzár a csatlakozásban jelentkezhet csak, a túláramos zárt áramkör csak a telefon előtt záródhat, bele nem jut. Tehát csak a töltőfej károsodhat ( ha van benne védelem akkor elvileg az sem ), illetve ha számítógépről vagy USB HUB- ról töltesz akkor azokat érintheti negatívan, mivel valószínűleg ebben az esetben a zárlati áram max néhány Amper lehet, tehát a villanyóra kismegszakítóját nem fogja időben levágni, csak ha már a tekercs átég a töltőfejben.

[ Szerkesztve ]

(#40) dlaj válasza 426os (#38) üzenetére


dlaj
őstag

Mivel kívül vannak az érintkezők, könnyebben lehet rövidzárlat. (ez ellen nem tudom, hogy van-e a telefonoknak beépített védelme)

Víz akkor érheti, ha beleesik véletlen a fürdőkádba, de akkor a víz rövidzárlatot okoz a csupasz Micro USB csatlakozón is. A mi esetünkben az adapter attól lehet rövidzárlatos, ha szándékosan nyomjuk a csatlakozót vízbe, illetve, ha egy pont akkora táska fém cipzárját áthúzzuk rajta.

Egyébként nálam pont ez a helyzet. A táska amiben a telefon van, pont akkora, mint a telefon. Igaz a telefont lefele rakom bele, a csatlakozó alul van, és nem is szoktam becipzározni. Egy hete viszont pont úgy jártam, hogy fűnyírás közben akartam zenét hallgatni. Ebben az esetben ugye a bedugott jack dugó miatt fordított helyzetbe kell a telefont belerakni a táskába, és a cipzárt is be akartam húzni. És pont akkor jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet az adapterre ráhúzni a cipzárt.

Mindent összevetve ebből a szempontból egy kis odafigyelést igényel a használata.

(#41) 426os válasza dlaj (#40) üzenetére


426os
őstag

A vizes dolgot csak példának hoztam fel, hogy van ahol erre figyelnek. Arra gondoltam, amit te is írsz, hogy esetleg valami fémmel érintkezve véletlenül összezáródik két pin. Amúgy nem tartom lehetetlennek, hogy valami védelem azért van a telefonokban ebből a szempontból.

.

(#42) dlaj válasza 426os (#41) üzenetére


dlaj
őstag

Hát igen elképzelhetőnek tartom, hogy a gyártók gondoltak erre is. Előfordulhat, hogy egy öreg Micro USB töltő kábelben valami oknál fogva elhajlottak az érintkezők.

Két éve a barátnőm panaszkodott, hogy nem tölti a telefonját a töltő. Az is Micro USB-s volt, de csak töltő, két érintkezővel. Néztem hogy a kábelen van feszültség, de amikor belenéztem nagyítóval a csatlakozóba, akkor láttam, hogy a lábak elhajlottak. Nyilván ez egy véglet, és a nem rendeltetésszerű hanyag használat eredménye.

(#43) DarthSun válasza 426os (#41) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A csupasz érntkezők záródása esetén viszont tényleg akármi lehet, attól függ hogy milyen a telón belüli kapcsolódás az aksi és a töltőáramkör között. Az aksi közvetlen zárlati kisülése elég nagy durranással járhat, az nem tenne jót sem a telefonnak sem a használójának.....

(#44) 426os válasza DarthSun (#43) üzenetére


426os
őstag

Abban biztos vagyok, hogy nincs közvetlen kapcsolat a kettő között (akkor a töltés is macerásabb lenne), így az akksi nem hinném, hogy eldurran (szerintem még azon belül is van erre külön védelem, de ez csak tipp).

.

(#45) DarthSun válasza 426os (#44) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, valószínűleg van megfelelő védelem. Bár ha ez csődöt mond akkor jöhet baleset, lehetett hallani valami laptopról ami átalakult tüzijátékká :W

(#46) #33253120 válasza DarthSun (#45) üzenetére


#33253120
törölt tag

Anno a spica, meg az advance is kikapcsolt kábel nélkül is ha a tápoldalon egy pillanatnyi rövidzár keletkezett, pedig nem is volt OTG-s, hogy esetleg kint legyen valami miatt rajta a feszültség.

(#47) DarthSun válasza #33253120 (#46) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az bíztató. Akkor ha valaki mondjuk beleteszi egy olyan zsebbe a mágneses csatis telót amiben aprópénzt felejtett, nem fog felrobbani a nadrágjában :DDD

(#48) #33253120 válasza DarthSun (#47) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pedig pont azért írtam, mert szerintem de.

(#49) DarthSun válasza #33253120 (#48) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor figyelmesen kell bánni vele ha benne van a mágnescsati. Mondjuk én mindíg tokban tartom, akár táskában, akár zsebben van.

(#50) spkkill


spkkill
tag

:Y Nekem már egy jó ideje eszembe jutott ez a megoldás,majdnem így álmodtam meg."occó ezeöccá"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.