Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#196) oncsi válasza Tangerine (#188) üzenetére


oncsi
őstag

Ahogy a Somatom kartárs linkelt speckokat írja, az lehet, hogy ma, igaz. De biztosan nem volt így 4 éve.
Van egy SE Ray telefonom. Már kétszer kellet kijelzőt cserélni benne, amikor is most nyáron harmadszor is esedékessé vált egy újabb csere. Már kezdet gyanús lenni, hogy ez biztos nem magától ilyen. Gondoltam most egy hónapja,, hogy adok neki még egy esélyt. Vettem egy alaplap hibás telefont, kijelzőt átbarkácsoltam, és minden jónak tűnt, kb 1 hétig. Akkor kezdte a bal felső szélén a háttér bevilágiasít (amit mind a három előző kijelző is csinált) Csak akkor vettem észre, hogy azon a ponton, töltés közben nagyon átmelegszik az üveg. Labortáp-ról adtam egy USB aljzatra 5V-ot. egy régebben használt mUSB kábellel, ami két vezetékes, és rövid, de jó vastag. Azonnal felvett a Ray 1500mA-t (az 1200mA/h aksira) Ahogy csökkentettem a fesz 4.75V körül, egyszer csak átkapcsolt a teló USB töltésre. Azon stabilan 400mA-t vett fel egészen 4.35V-ig.
Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem szükséges semmiféle trükkös csati bekötés, csak rendesen kell megírni azt a FW-t.
Csak annyit kell tudni, hogy;
Jön töltés? Igen. akkor bekapcsolja a töltést az aksira.
Jön 400mA (hogy a példánál maradjak)? Igen. 4.75V feletti feszültség megvan? Igen.
Akkor jöhet az AC töltési profil. Ha így is megvannak a feltételek, akkor ok.
Ha nem (és mindegy hogy a töltő, USB, vagy kábel veszteségei miatt) akkor vissza az USB töltési módra.
Ma már lehet, hogy nem így van, de 3 kijelzővel ezelőtt ezt még nem tudtam. És rákötöttem a Ray-t a TAB S 2A-es töltőjére a saját 750mA-es töltője helyett. De legalább gyorsan töltött :B

Apropó Tab S. Ahhoz vennék ilyen csatit. Valaki próbálta már, hogy hogyan néz ki rajta?

Hú de hosszú lett. Mentségemre, hogy már egy éve nem aludtam

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.