Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zull


Zull
senior tag

''Kapacitás 2 x 512 GB, 2 x 750 GB''

Ez csak szamomra erdekes? Amugy a kisvinyo egesz igeretes, a tobbit draganak tartom :(
Amugy jo a teszt :R

[Szerkesztve]

(#2) Csyppa válasza Zull (#1) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hmm, tényleg furcsa egy picit, de szerintem csak elírás.

Amúgy a WD Passport tényleg jó vétel lehet, hisz pici és a tárhely is elég nagy benne, bár nekem erre jelenleg nincsen szükségem.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#3) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Tervezgettem egy sima 3 és feles beszerzését míg Németországban vagyok, de a különböző oldalakon 70 -ban rossz tapasztalatokat olvasni.
Szomorú vagyok emiatt,, mert a külső igen tetszetős.
Így most Lacie játszik helyette.

Van valakinek már tapasztalata a cikkben szereplő vagy az általam említett típusokkal hosszabb távon?

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#4) Khaal


Khaal
őstag

''Belsejükben két-két 500 GB-os vagy 750 GB-os Western Digital HDD dolgozik, de valószínű, hogy az 1 GB-os tárolók is bekerülnek a vastag MyBookokba.''

Tetszetős tárolók, a passportnak még az ára se vészes, de ezt a fényes műanyagot nem kéne erőltetni.

(#5) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

''de valószínű, hogy az 1 GB-os tárolók is bekerülnek a vastag MyBookokba. A Pro verziónak egy FireWire-400, két FireWire-800 és egy USB 2.0 csatlakozója van.''
a 3. oldal 2. bekezédsében szerintem az ott nem 1Gb akar lenni.. sokkal inkább 1Tb ahogy a fényképeket nézegettem.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) BosXx


BosXx
aktív tag

a World-öt nem próbáltátok wifin keresztül?

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

de csira az egész
ilyen cuccokra csak USB 2.0kellene mert az minden gépen van dögivel
meg eSata hogy használni is lehessen már normális sebességgel.
a többi felejtős szerintem
bár ugye király lenne ha most már minden alaplapon lenne hátul 1-2eSata kivezetés és a párhuzamos meg soros portokat tüntetnék el végre :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) djtoomi


djtoomi
addikt

Az utolso meg utolso előtti oldal neve is értékelés.Sztem csak utolso az nem?Amugy a passport nem rossz illetve az essentiel 320gb-se. :) J meg a másik amni nem ehhez a cikkhez szól:kicsit korábbbak keljetek ezentul és hamarabb tegyétek fel a cikkeket,mert házon belül is tudok mondani egy olyan oldalt amig yorsabb mint a PH!,mégpedig a mobilarena! ;) :U

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#9) WN31RD


WN31RD
addikt

Viszonylag régóta van egy kis Passportom, és néhány hónapja MyBookom is. A Passport igen jónak tűnik, kicsi, könnyű, cipelgettem viszonylag sokat, és eddig bírta a strapát, nekem bejött, jobban bízok benne, mint valami külön vásárolt USB-s keretben. A csillogó fekete felület tényleg kényes, ezt nem árt tudni (engem speciel hidegen hagy, hogy karcolódik kicsit).

A MyBookokat csak ritkán kapcsolom be, backup célra használom őket, eddig gond nélkül. Egy barátomnak is van egy MyBookja, ő napi szinten használja, igaz cipelgetés nélkül, eddig (néhány hónapja) ő is gond nélkül.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) MichaelSD válasza WN31RD (#9) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem 2 MyBookom van és jó kis kütyük. Én OSX alatt használom őket, gond nélkül.

Ákos

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#11) dennisjunior


dennisjunior
tag

Van itthon egy 500GB-os WD MyBook Premium, firewire-en egy notira kapcsolva. Szerintem teljesen korrekt. Én 36000Ft-ért vettem, boltban, számlával, garral. Nem olcsó, de ha veszünk egy 500GB-os hdd-t hozzá egy jobb külső racket, nem biztos, hogy sokkal olcsóbban jön ki.

pl. nekem az is tetszik benne, ha nincs használva autómatikusan kikapcsol, tehát még ezzel sem kell foglalkozni (lehet, hogy a cikk említi, még csak átfutottam).

(#12) Totis


Totis
aktív tag

Most tervezem venni egy USB 3.5''-os keretet. Igazából egyik fórumban sem kaptam rá választ úgyhogy ide is feldobom.
Ez a külső rack 7x24-ben tudna működni anélkül, hogy tönkremenne a vinyó? A router-em mellé szeretném rakni mint háttértárat.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#13) VVoid


VVoid
aktív tag

Én is szerettem volna venni egy MyBook-ot, de a haveromnál kipróbáltam egyet (Premium 320-as), és rohadtul melegedett. Passportom van, régi és új is, és teljesen meg vagyok velük elégedve.

(#14) h-yle


h-yle
addikt

2 500as vinyóval meg egy integrált VIA cuccossal ugyan itt vagyok +10k a ház egy ilyen [link] oprendszer már van is egy teljes értékű home serverem, minden jóval megpakolva.

Innentől kezdve egyetlen előnye az előre összedobott World II rendszernek egyben a legnagyobb hátránya is. Kompakt, egyben van, azonnal és könnyen használható, viszont nem bővíthető új funkciókkal. Én a serverre szavazok :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Nagyon jó kis teszt, köszönet érte, pont jókor jött, mert a napokban tervezek ilyet venni. ;)
A kérdésem az lenne, ha jól értettem egy korábbi cikkben, akkor az Essential háza műanyag, a Premium-é pedig fém? :F [link]A Premium gombja körül egy második világító gyűrű is látható, mely a merevlemez telítettségét mutatja, háza a másik szériával ellentétben fémből készül.
A mostani cikkben az van a táblázatban mindkettőnél, hogy műanyag, belső fémvázzal. :F

(#16) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hmm, megjött a kedvem egy Passporthoz, köszi a cikket!

(#17) dennisjunior válasza Shadowfax (#15) üzenetére


dennisjunior
tag

Az én Premium -om full műanyag (vagy legalábbis erősen annak érződik).

(#18) Den válasza h-yle (#14) üzenetére


Den
veterán

ez egy háttértár, nem szerver, az emberek 99,9999 százalékának nincs szüksége szerverre, csa el aara pakolni a fájljaitminden kinlódás nélkül

www.simson4t.hu

(#19) Crytek


Crytek
veterán

Jó ez a passport csakhát nagyon drága :(

Next PC Upgrade: 2022

(#20) Crytek


Crytek
veterán

LOL megyek át határon azt mondják majd passport bitte azt kezébe nyomom a kisvinyót :DD :C

Next PC Upgrade: 2022

(#21) Ste


Ste
addikt

:C nagyszerű adattárolók
volt már hozzájuk szerencsém és tényleg meggyőzőek :C

(#22) bambano


bambano
titán

miért olyan lassú ez a hálózati tároló? én már mértem 100 MB/sec fölötti átvitelt rendesebb vasak között. A 3-4-5 MB/sec az nagyon kézifék...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) rudi


rudi
nagyúr

Egy olvasótól kaptam képet a Passporthoz kapott tokról, amin még kábelnek való zseb is van.

[kép]
nagyobb kép [link]

A nálunk járt tesztpéldányhoz biztosan nem volt ilyen, bontatlan csomagot kaptunk, és nem volt benne a kis tok. Többi Passport tulaj! Ti kaptatok tokot?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) VVoid válasza rudi (#23) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én sem kaptam, pedig jól jött volna...
Én is bontatlan csomagot kaptam, és abba nem is fért volna bele ilyen tok, olyan volt a csomagolás kialakítása.

(#25) rudi válasza VVoid (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

A képen szereplőt USB-ból rendelték (talán ezért volt hozzá tok), és szintén 160 GB-os mint a mi tesztépéldányunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) LSL1337 válasza bambano (#22) üzenetére


LSL1337
őstag

ez engem is meglepett

kíváncsi lennék rá hogy ha 100bit (12,5MB/sec), tehát nem a csatlakozó a szűk keresztmetszet

gigabiten meg pláne nem

sőt ha 100mbit-en 12,5-ből csak 3-4, akkor a gigabiten mitől nő meg 1el?

nem értem :'(

(#27) tob!as


tob!as
tag

sajnos a teljesitménnyel nem voltam megelégedve, nekem nagy fájlok mozgatásánál is csak max 8 Mb / s re volt képes. Olvasásnál képes hozni a 30 Mb/s körüli értéket, de azért valljuk be 120Gb ot telenyomni 8Mb/seccel kb 4 óra. Ez ma már csigalassúság. A Corsair Flash Voyger GTm pl képes 20Mb/s körüli értékkel irni.

**UPDATE**
120Gb passportról beszéltem :) nekem sem adtak hozzá szütyőt, hiányolom is.

[Szerkesztve]

(#28) Tibiajax válasza tob!as (#27) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Firewire-ön keresztül, gondolom, ennél azért többre lennék képes, nem? Én egy 500-as premiumon gondolkozok már néhány napja.

Szép kis teszt, én is gratulálok és köszi, tényleg jókor jött és szükség is volt már nagyon rá, egyre több helyen bukkanak fel ezek a kis ékszerek. :)

(#29) VVoid válasza tob!as (#27) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nekem 80-as régi (ezüst) Passportom van, és 120-as új, de mindkettő 20-25 MB/s sebességgel ír.

(#30) Shadowfax válasza dennisjunior (#17) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi a választ! Még gondolkodom, Essential vagy Premium legyen-e. :U

(#31) waverider


waverider
senior tag

basszus...nekem ezek úgy teszenek...de miért nincsen még ezekből valami vezetéknélküli (bt, wifi, wireless usb) technológiás itt a 21. században? mennyivel mobilisabb és jobb lenne már? I wish...I'll buy... :DD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#32) brd válasza .:ADAM:. (#3) üzenetére


brd
nagyúr

Mi a cégnél egy 250-es, ill. egy 400-as MyBook-ot használunk, kizárólag backup célra, eddig semmi gondunk vele, és a HDD-k SMART-ja is látszik (igaz, egyelőre csak a saját programjával), ami azért nem lényegtelen egy ilyen cuccnál; kevés hasonló tudja ezt még.

The only real valuable thing is intuition.

(#33) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Passportot lehet símán, saját programja nélkül is használni, kvázi pendriveként? Vagy minden gépre fel kell tenni a programját, hogy menjen?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#34) brd válasza Cathulhu (#33) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet. Nem kell. Viszont (nekünk legalábbis) FAT32-re voltak formázva a HDD-k, erre oda kell figyelni, ha pl. nagyobb (>4GB) file-okat akarsz rajta tárolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#35) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Én is egy MyBookra akartam beruházni, de a külföldi oldalakon sok negatív tapasztalatról számoltak be, és ez azért eltántorított. De a cikk egy kicsit elkergette ezeket a sötét fellegeket. Rámozdulok egy 500-as essentialra én is.

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#36) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

'' Jó lenne, ha adnának volna hozzá egy kis tarisznyát.'' Sztem nem az igazi így :B

(#37) Lalee


Lalee
aktív tag

Helló! A Passport tesztjében olvastam, hogy '' Az USB-s adatátvitel sebességével meg voltunk elégedve, de a majd’ 40%-os processzorterhelés kicsit magas. '' Ennyire leterhelné a processzort? Ez csak adatátvitelnél van vagy ha rávan dugva a gépre akkor mindig?

(#38) brd válasza Lalee (#37) üzenetére


brd
nagyúr

Csak átvitel közben.

The only real valuable thing is intuition.

(#39) Lalee


Lalee
aktív tag

Érdemes NTFS-re átformázni? A Passport ha össze van a sz.géppel kötve akkor állandóan üzemel, vagy lehet külön ki-be kapcsolni? Mennyire melegszik?

(#40) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha egy ilyen hálózati csatival ellátott cuccost kvázi fájlszerverként akarok használni, mennyire bírná? Mondjuk napi 12 órát éveken át?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) pilóta


pilóta
nagyúr

:F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) pilóta


pilóta
nagyúr

Senki?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) brd válasza pilóta (#40) üzenetére


brd
nagyúr

Hálózaton keresztül fileszerverként nem próbáltam, de USB-n keresztül 24h-ban működik már vagy 3 hete a miénk.

The only real valuable thing is intuition.

(#44) brd válasza Lalee (#39) üzenetére


brd
nagyúr

Érdemes, ha nagy file-okat akarsz rajta tárolni, ill. azért is, mert az NTFS nehezebben borul meg. Lehet ki-be kapcsolni is külön.

The only real valuable thing is intuition.

(#45) Dufresne válasza Lalee (#39) üzenetére


Dufresne
addikt

Ismerős amikor áthozta a 250gigás Essential szépségét, és másolgattunk rá, akkor én nem tapsztaltam különösebb melegedést.
Pedig ráment vagy 35giga Simpson család hirtelen :DDD

(#46) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Láttam ilyet a székesfehérvári Photo Hall-ban. Emlékeim szerint irreális összeget kérnek el érte... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#47) pilóta válasza brd (#43) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) emitter


emitter
őstag

MyBookot (Essential) lehet sima usb-driveként használni? Jó lenne, hogy Linuxról is el tudjam érni; próbáltátok már így? Igazából egy routerra akarom majd kötni, hogy elérje minden gép.

(#49) Lalee


Lalee
aktív tag

Helló! My Book Essential vettem és azt szeretném megtudni, hogy lehet NTFS-re átformázni és lehet-e megosztani több particióra? Ha igen akkor mi a módja és érdemes egyáltalán megosztani? Ezeknél a tárólóknál is kell majd töredezettségmentesíteni?

(#50) brd válasza Lalee (#49) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, lehet. Ha USB-n, Firewire-ön kötöd a gépre, akkor a menete pontosan ugyanaz, mint egy IDE, S-ATA portra kötött egységnél (legalábbis win alatt, alapesetben DOS-ból pl. a PQMagic nyilván nem látja). A töredezettségmentesítésre is igaz ez, annyi eltéréssel, hogy talán kevésbé van rá szükség, lévén úgyis az átviteli csatorna korlátozza a sebességét, ill. eleve kevesebbet van használva (azaz kevésbé is töredezik a tartalma), mint egy gépbe épített HDD.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.