Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Blaise válasza D4rkm4n (#46) üzenetére


Blaise
veterán

nem ott kell venni :D

(#52) Lalee


Lalee
aktív tag

-brd- Köszönöm a válaszokat. Átformáztam NTFS-re most másoltam át 6,5 GB-os mappát szépen átvitte. Most percek óta nincs adatmozgás viszont a zöld gyűrű villog az elején. Ez így működik, vagy valami hiba?

(#53) mateo_bl válasza Lalee (#52) üzenetére


mateo_bl
csendes tag

helo
tudom buta kérdés de a passport és az essential honnan kapják az áramot?
azt vettem ki ennyiből h a passport csak 2 usb, az essentialnak meg kell külső táp is.
vagy mik a variációk?

(#54) MUŁĐER válasza mateo_bl (#53) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nekem passportom van,1 usb-ről kapja az áramot.Tehát egy usb vezeték, azon megy az adatcsere meg az áram is.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#55) SolaX


SolaX
csendes tag

Sziasztok, én most készülök venni egy MyBook Pro-t 250 Gb-osat, az lenne a kérdésem, hogy
1, mennyire melegszik, mert napi kb 5-6 órában menne folyamatos terhelés mellett. Dolgoznék rajta, virtuális gépeket futtatnék. :)
2, Lehet-e benne vincsit cserélni, ha majd kinövöm. Gondolom garancia ugrana.

[Szerkesztve]

(#56) Dufresne válasza SolaX (#55) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha a garis idő előtt cserélsz benne akkor tuti ugrik a gari. Amúgy meg tudsz cserélni benne, ha olvastad a tesztet láthatod, hogy szépen szét lehet szedni a házat és egy sima 3,5''-es vinyót kell belerakni.

(#57) SolaX válasza Dufresne (#56) üzenetére


SolaX
csendes tag

Köszi, valóban kicsit hülye kérdés volt :) és az első?
nincs tapasztalat? olvastam, hogy valalki használja folyamatosan, megírhatná, hogy mire használja, és hány fokos SMART látszik USB-alatt állítólag.

(#58) Dufresne válasza SolaX (#57) üzenetére


Dufresne
addikt

Annyit tudok, hogy olyan 35 fokos szobában másoltunk rá adatokat folyamatosan kb 2-3 órát és nem volt tapasztalható semmi extra fűtöttség, szóval azt a napi 5-6 órát nemhinném, hogy komolyabb gondot okozna neki.

(#59) SolaX válasza Dufresne (#58) üzenetére


SolaX
csendes tag

Köszi, ha senki sem ír rosszabbat, akkor megveszem még a héten. Egyébként a boltban, ahol néztem ''nagyon kedvesen'' elküldtek a fenébe, azzal, hogy a külső lemezek nem hosszabb használatra vannak kitalálva, hanem csak adatmentésre, illetve elmondták, hogy meg fogja magát sütni a lemez, és az általában látszik rajta kívülről is, és így ugrik a gari. Jó mi? Na én ezt azért nem akarom elhinni. Lehet láma vagyok, de ennyire azért nem.

(#60) Dufresne válasza SolaX (#59) üzenetére


Dufresne
addikt

Jókis szöveg a bolt részéről, elmehetnek a jó francba.
Nincs a használati leírásban tudomásom szerint olyan, hogy adatmentés only, vagy egyhuzamban max 30 percet mehet a masina :((( Megveszed, bekapcsolod és használod, ha emiatt beszarik, úgy hogy te hozzá sem nyúltál ( szétszerelés, mechanikai behatás) akkor gari és kész.

Nekem amúgy van egy tök alap külső 3,5''-es házam, benne egy samsung 120gigás vinyó és már vagy 1 éve működik tök normálisan, pedig van hogy napokat megy egyhuzamban és a vinyó már előtte is üzemelt csak akkor a gépben, szóval nemegészen tudják a boltosok, hogy mit beszélnek szvsz.

(#61) engusz


engusz
veterán

Mától boldog tulajdonosa vagyok egy 80 Gb-os Passport-nak. Eddig nagyon frankó, éppen másolgatok rá, miután NTFS-re formáztam. Iszonyat csendes, nagyon szép darab. Egyetlen egy dolog zavar benne, az pedig a - szerintem - nagyon fényes állapot-jelző LED.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#62) Wolverine293


Wolverine293
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy Premium ES-t, és akadt némi probléma. Eddig USB-vel ment, de végre sikerült beszereznem egy eSata kábelt, de a gép nem ismeri fel. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gondja?
Előre is köszi!

(#63) HW-Peter


HW-Peter
tag

Érdekel valakit 1TB-os WD Mybook Pro II? (2 db 500GB-os van benne)
USB 2, Firewire-400, Firewire-800 csatlakozókkal.

75.000 Ft az ára.


[Szerkesztve]

(#64) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!
Mostanában nagyon szemezgetek a passportokkal, és ki is néztem egy 120-ast majd pedig el kezdtem keresni a neten, hol lehet a legolcsóbban megkapni. Találtam több helyen is nagyon olcsón (User, Aliencomputers és Pixmania)
A Usersnél 2 év garanciával hirdetik, ám a többieknél ilyet nem láttam, most akkor jár hozzá garancia vagy nem?
Aztán a Pixmania-n a 120-as passport-ot kifutó modellként tüntetik fel, és helyette a WD element portable-t ajánlják [link]. Valakinek tapasztalat ezzel a modellel kapcsolatban esetleg? Nem olyan szép mint a passport, viszont a felülete matt-nak tűnik, ami biztos jobb mint a kényes fekete felület...
Egyébként láttam még tokot is hozzá, ilyet: [link]



[Szerkesztve]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#65) Zanik válasza Zanik (#64) üzenetére


Zanik
addikt

Hmm, valaki pro-kontra a passportokról? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#66) DV


DV
senior tag

Nekem is van egy 250 GB-os passportom. 24/7-ben hasznalom x64-Vistaval.
HD Tach szerint 13 %-os a CPU terheles Long Bench -et futtatva. A random access 17,2 ms az atlagos olvasas 33,7 MB/s es a Burst speed 34,1 MB/s.
Everestbol olvasva 38-42 fokos a HDD.

(#67) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

nekem is lyen van :D
Amugy nem tudom hallotad e már de a Vistát visza akarják vonni.. és fejlesztenek ujj XPt
Köszönjük Bill :D

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#68) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok! Én ma vettem egy 500GB-os Mybook Studiot(Firewire400/800, USB, eSata). Ezüstszürke és nagyon-nagyon tetszik. Most éppen formázom(gyárilag Mac-hez van formázva ugye) már kb. 3/4 órája és a 4.50-es Everest szerint 54 fokos :Y . Ez szerintetk nem gáz? Nem fog megfőni a vinyó? Ja szobahőmérsékletem 26 fok. Végülis 2 év bolti gart kaptam rá, meg beregisztráltam a WD-nál is ott meg 5 évet adtak, de akkor se szeretném ha megfőne a vinyó. Hűtsem meg ventivel oldalról vagy ne foglalkozzak vele? A szgépemben még a Raptorom is csak 37 fokos ez meg 54!!! :Y HELP!

Ja és szellőzik rendesen minden oldalról! Kivéve ugye alulról de azzal nem tudok mit csinálni mivel azon áll.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#69) VVoid válasza MrTwister (#68) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,

nekem WD MyBook Premiumom van, es sajnos az is ennyire melegszik. Ezek a MyBook-ok ugy tunik, rendszeres hasznalatra nem alkalmasak. Egy ora utan annyira felmelegszik, hogy inkabb kikapcsolom.

Nem is veszek tobbet MyBook-ot. Ha hordozni akarom, sokkal alkalmasabb a Passport (ami mellesleg sokkal kevesbe melegszik), ha meg nem, akkor normal vinyot veszek, berakom a gepbe, s kesz. Azt legalabb lehet huteni.

Udv.

(#70) MrTwister


MrTwister
őstag

Én meg nem adom fel azért sem és jól megmoddolom a Mybookot. Azon gondolkodtam, hogy csinálok neki valami bölcsőt(mint pl. a PDA-k töltős tartója) és arra állítom rá a vinyót így az alsó nyílás is szabad lesz, jobban tud beáramlani a friss levegő. Esetleg még egy ventivel is megtámogatom. Dolgozom rajta egyelőre elméletben. :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#71) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

amugy ha rákeresel ezek a MyBook vinyok .. még anira ujjak és még anyira nem fejlesztették ki öket.hogy elhamarkodot lépésekbe csak összedobtk és kivágták a piacra.. .. mivel mé garanciád van rá igy szerinem az a legegyszeübb hogy ha esetleg nem vagy járatosNémetországba vagy nem já ki ismerösöd ( ott lehet hozá kapni rácsatolhato hütö 4 ventis oldalanként 2 ) ha ilyet nem tudsz beszerezni akkor az a elgegyszerübb ogy az oldalán ugyebár rácsos. és 2 oldalra felrakszrá egy 2 olalu ragasztocsikal egy egy ventilátort és akko birja. de azt azér nem ajánlanám hozá hogy arra ragd a rendszered mert egy 16 orás használat után vagy rendszeresen enyi idöt használod meg fog dögleni. szépn b fog olvadni a olvaso hid ( ami mozgatja az olvasofejet ) szoval ez inkább csak ilyen idéglenesen használhao.. pl rárakni a cuccaidat amikor kell bekötni kiszedni a cuccot sb.. nemhiába mybook.. a könyvet is kinyitod elolvasod ami kell info és becsukod ez kb ugyan az a szitu

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#72) MrTwister válasza Fecóóóó (#71) üzenetére


MrTwister
őstag

Egy kisebb-csendesebb(van valahol egy 8-as Zalmim) ventit mindenképp kap alulra aztán csőváz :DD Ha meghalna hát 2 év gari ugye plusz 3 meg a WD felé. Szóval még 5 évig nyugi van. Persze azért sajnálnám ha baja lenne na meg amit ráarchíválok az is fontos.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#73) MrTwister


MrTwister
őstag

Kész a modding! :DD Vinyóhoz nem nyúltam,tehát gari maradt, majd rakok fel róla képeket. 3/4 óra nyúzás után a vinyó még csak 40 fokos, tegnap ilyenkor már majd 53 fokos volt! Ja és a kis Zalman venti nagyon csendes. :C :C :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#74) MrTwister


MrTwister
őstag

Már egy kb 1,5 órája nyúzom szinte folyamatosan, ebből 1 órája -most is- fut a WD Data Lifeguard Diag. EXTENDED Test-je és a vinyó 41 fokos. Tehát a lényeg, hogy folyamatosan nyúzva a vinyót sztem max olyan 42 fokig ha felmegy a hőmérséklete, míg modding nélkül olyan 55 fok körül járna most, azért ez csak 13 fok minusz ami nem rossz szerintem 27 fokos szobahőfok mellett. Ja és persze normál esetben nincs folyamatosan nyúzva a vinyó hanem csak néha melózik, nem úgy mint most az Extended teszt alatt. Szerintem normál használat mellett bőven 40 fok alatt maradna, ami nem olyan rossz egy WD vinyótól, főleg ilyen szűkös helyen. Holnap rakok fel képeket. Most jóéjt, belefáradtam a moddingba :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#75) lajos001


lajos001
aktív tag

Nekem 2db 500 Gb-os Essential van és tényleg nagyon melegszik. Az elsőt mire leformáztam 56 fokos lett. Azóta mellé rakok egy ventillátort amikor töredezettség mentesíteni akarom vagy egyébb hosszabb műveletet végzek vele.
Olvastam a cikkben, hogy szét lehet szedni.
Mi a trükkje, mert még nem jöttem rá?

(#76) Alex91


Alex91
félisten

Zajszintjuk milyen?

Szerintem meg hulye PC-s szokas ez az alando homerseklet figyeles :). Ha a nyari 40 fok lesz a szobaban, na, akkor esetleg erdemes lesz rafigyelni, de egyebkent meg csak tudjak a josagos tervezok, hogy mit bir ki... Az atlag user honnan tudja, hogy hany fok az artalmas???

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77) lajos001 válasza Alex91 (#76) üzenetére


lajos001
aktív tag

Szerintem frankó halkak, csak valami kattanás hallatszik néha ez lenne a seek?
Azért az 54 fok szerintem már elég sok(k) és még nyár sincs.
Ezeken tárolom a filmjeimet. Két órai filmnézés után 49 fokos volt. Ez sem túl egészséges.
Szerintem.
Aztán lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakértő a témában.
Aki tudja árulja már el hogyan kell szétszedni ezeket. Nagyon zavar a kiszűrődő kék fény belőle és mást is kipróbálnék.

(#78) MrTwister válasza Alex91 (#76) üzenetére


MrTwister
őstag

Szinte semmi hangja nincs még így a 8 centis Zalmannal sem. ;] Egyébként igazad lehet a hőmérséklet parával kapcsolatban, de én úgy vagyok vele ha valamire megvan a lehetőség, hogy jobbá tegyem akkor azt kihasználom.Ennyi.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#79) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

egyltalán nincs hangja nem nagyon lehet hallani .. talán még az hangosabb ahogy a vinyo örög :D egész jo kis halk cucos

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#80) DerDer


DerDer
tag

Van egy vatta új WD fél terrás külső vinyóm, ez a mybook.
Ám xp-t nem birok rá telepíteni, és jelenleg nincs másik vinyóm amire rá tudnám tenni csak az. Nem igazán értem, mivel birtam formázni, partrícionálni, de telepítés fele táján, kiíja hogy hibás a lemezkezelő :-/

(#81) psn


psn
tag

Hali!

Kb 1 éve van meg a 320-as WD MyBook Essential-om.
Sztem nagyon tuti, laptop mellé kellett. Annyi gáz van vele, h nagyon rezonál... egy alaplaphoz kapott kis szivacsból vágtam ki neki egy kis szőnyeget, így már sokkal jobb.
Na mind1, nem is ez a lényeg.
Kérdésem volna, mégpedig a következő:
Simán be lehet tenni a 320-as helyére egy pölö 750-est is?
És hogyan tudtátok ti szétszedni? Nézegettem, de nem jöttem még rá...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#82) tandraska válasza psn (#81) üzenetére


tandraska
csendes tag

ha rajottetek, hogy kell szetszedni a wd mybook-ot legyszi szoljatok, mert ki kellene csereljem a vinyot....
Vigyazzatok, az esesekkel, az enyem csak oldalra borult, es 750 gb-s vinyom banja:((

(#83) bzs73 válasza tandraska (#82) üzenetére


bzs73
őstag

Az szép.

If a second or you are the first to lose.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.