Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) op9 válasza Csorbi (#7050) üzenetére


op9
aktív tag

Értelek. Azt nem lehetséges megcsinálni, hogy betenni egy olyan gépbe, amit ilyen SSD-vel árultak, és azzal együtt szervízbe küldeni?
Vagy konkrétan azt a gépet kellene megtalálni amibe beletették, mert mindegyik gyártó feljegyzi, hogy melyik SSD-t melyik laptopba tette?

How Bad Do You Want It?

(#7052) Csorbi válasza op9 (#7051) üzenetére


Csorbi
addikt

Erre nem tudok választ adni.

(#7053) op9 válasza Csorbi (#7052) üzenetére


op9
aktív tag

Értem, köszi!
Akkor megpróbálok ennek utánajárni, mert az egyértelműen látszik, hogy ez az SSD közel sem hozta azt, amit ígértek, és tervezték. Direkt a Pro verziót választottam, hogy sokáig bírja.

How Bad Do You Want It?

(#7054) Csorbi válasza op9 (#7053) üzenetére


Csorbi
addikt

Hibás példány mindenből létezik. :U

(#7055) Vittorio77


Vittorio77
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 4TB Seagate Ironwolf Pro, ami még garanciás. A Sentinel nemrég kiírta, hogy 2560 tartalék területre áthelyezett szektor van. Ez hétvégére tovább emelkedett 3416-ra.
Azóta lefuttattam a részletes öntesztet (sikeresen, semmi hiba), illetve két felületi tesztet is. [kép] [kép] [kép] [kép] Egy olvasás+írást és egy újrainicializálást, mindkettő hiba nélkül végig ment. A Seagate Seatools nem ír semmilyen hibáról, szerinte minden tökéletes.

Viszont a Sentinel által írt kondíció maradt ugye 9%-on, és ugye a szektorhibák sem csökkentek. Ilyenkor vajon garanciában cserélik vagy elhajtanak babért?

(#7056) Oldman2 válasza Vittorio77 (#7055) üzenetére


Oldman2
veterán

A képekről hiányzik az infó, melyik Sentinel verziót használod?
:F

(#7057) Vittorio77 válasza Oldman2 (#7056) üzenetére


Vittorio77
csendes tag

6.01 Pro

(#7058) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Van egy "WD black caviar 2 TB" HDD-m, jó régi darab, de csak kb. 1 éve lett beüzemelve. Csak sokadlagos háttértárként használom, de sajnos nem mindig bootol be miatta a gép. Korábban egy sima formázás után simán ment egy ideig, de egyre gyakoribbá vált a dolog.
CHKDSK semmilyen hibát nem talál, viszont a HDSentinel 0% kondíciót mutat. Neten írták, hogy a HDSentinellel lehetséges javítani a hibás szektorok áthelyezésével (?).
Érdemes előfizetni a progira, vagy van ingyenes alternatíva, esetleg teljesen fölösleges a dolog, mert halott a HDD?
Köszönöm!

(#7059) Csorbi válasza pacni120 (#7058) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a legfrissebb Sentinellel nézted, akkor az nagyon nagy eséllyel egy totál halott lemez, de a bootolási hibák is ezt igazolják. Ezt semmi nem fogja javítani.

(#7060) pacni120 válasza Csorbi (#7059) üzenetére


pacni120
tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Szerencsére eddig nem adta fel nálam egy merevlemez sem, ezért is csodálkoztam, hogy pont egy - elvileg - jobb minőségű volt az első, illetve tényleg elég random módon viselkedik, reméltem, hogy egy öregedő tápkábel is okozhat ilyesmit (videókártyánál volt ilyen).

(#7061) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az oldalon még nincs kint a 6.10-es HDS, a SUMO szerint viszont már létezik. Béta verzió lenne?

Szerk:

Hard Disk Sentinel Letöltés - SzoftHub.hu
Itt fent van.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7062) Csorbi válasza GoodSpeed (#7061) üzenetére


Csorbi
addikt

6.01.10 a legfrissebb béta, a SUMO elírta. (Vagy ők tudnak valamit ;] )

(#7063) GoodSpeed válasza Csorbi (#7062) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A honlapon már a 6.10 jön le :K

A HDS oldaláról természetesen.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7064) Csorbi válasza GoodSpeed (#7063) üzenetére


Csorbi
addikt

Vak komondor legyek, ha látom :Y (magyar és angol HDS oldalról)
És persze maga az alkalmazás sem talál újabb verziót, mint a 6.01.

[ Szerkesztve ]

(#7065) GoodSpeed válasza Csorbi (#7064) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Katt a linkre. Nincs átírva az oldalon a verziószám, de már az a verzió jön le:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7066) Csorbi válasza GoodSpeed (#7065) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez elég gáz. Magától ugyan kinek jutna eszébe egy 6.01-es linkre kattintani azért, hogy hátha egy 6.10-es verzió pottyan le (aminek aztán meg semmi jele sehol...)? :D

(#7067) Oldman2 válasza Csorbi (#7066) üzenetére


Oldman2
veterán

És a telepített verzió sem frissül 6.10-re.

(#7068) Csorbi válasza Oldman2 (#7067) üzenetére


Csorbi
addikt

Pontosan ezt írom #7064

(#7069) GoodSpeed válasza Csorbi (#7066) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Aki SUMo-t használ, meg gondolja, letölti, hátha, mert tapasztalt már máshol is ilyesmit az évek alatt :DDe egyébként jogos :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7070) Maksabali válasza GoodSpeed (#7069) üzenetére


Maksabali
kezdő


Megjött a 6.10 verzió!

(#7071) cigam


cigam
félisten

Jó, jó, de mi az újdonság?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7072) King Unique válasza cigam (#7071) üzenetére


King Unique
titán

(#7073) norba69


norba69
senior tag

RAIDON InTank iR2622-ben van 2 db 8 TB-s Toshiba HDWF merevlemezem raid 0-ban.
Tökéletesen működik, a 6.01alapváltozat nem jelez rá semmi problémát, a 6.10-el viszont riaszt, egy 255-ös vendor specific smart értéket lát nagyon magasnak.
Föltettem a bétát, azzal jó.
Tegyem vissza a 6.10-est, és küldjek teszt riportot a fejlesztőnek?

(#7074) Csorbi válasza norba69 (#7073) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen

(#7075) bolic


bolic
őstag

Jelentem, hogy Win7 operációs rendszerén sikerült frissíteni 6.10-re! :C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7076) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, anno valamikor volt Chip magazinban egy örök liszenszec HD sentinel. Az esetleg megvan valakinek még? :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#7077) Csorbi válasza MasterHUn (#7076) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem azt már ne akard használni, millió éves, rengeteg eszközt nem, vagy rosszul támogathat. Jelen esetben egy friss (6.10) próbaverzióval nagyságrendekkel jobban jársz.

(#7078) MasterHUn válasza Csorbi (#7077) üzenetére


MasterHUn
senior tag

:R :R

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#7079) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy Win11 alatt nem érem el a főablakot. Fut a program, a tálcán is megjelenik, de a főablak megnyitásánál/kattintásra csak villan egyet a kijelző, mintha megjelenne az ablak, de nem történik semmi.
Bárkinek valami praktika?

Köszönöm szépen :R

(#7080) King Unique válasza vtommy (#7079) üzenetére


King Unique
titán

A HDS program bezárása majd újbóli indítása után is fennáll a probléma?
A Windows 11 újraindítása után is fennáll a probléma?
A HDS programnak melyik verziója van telepítve?
A Windows 11-nél nincsen folyamatban lévő frissítés, maga a rendszer naprakészre van frissítve?
Nincsen telepítve a Windows 11-nél GPU tweak vagy 3rd party antivírus szoftver, ami belezavarhat a program működésébe?

[ Szerkesztve ]

(#7081) vtommy válasza King Unique (#7080) üzenetére


vtommy
aktív tag

-Igen
-Igen
-6.10
-Nincs, tökéletesen naprakész
-Semmi, kizárólag a defender

Feladatnézetben látszik, de innen sem tudom elérhetővé tenni, hiába megyek rá, hogy minden asztalon jelenítse meg stb.. :U

[ Szerkesztve ]

(#7082) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Alábbiban kérnék segítséget.
Egyik HDD-m öntesztje sikertelen olvasóegység hibája miatt.
Részletes olvasó teszt az alábbi miatt nem tud lefutni:

Mit tegyek ilyenkor? Lemezkezelőben válasszam le a kötetet vagy van más eljárás? előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7083) cigam válasza cintula187 (#7082) üzenetére


cigam
félisten

Tipp: Fájlok vannak megnyitva / programok futnak az adott meghajtókról, ezért nem tudja kisajátítani (leválasztani) a teszt futtatásához.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7084) cintula187 válasza cigam (#7083) üzenetére


cintula187
addikt

Esélyes igen. Lemezkezelő leválasztás a megoldás? NEm tudom milyen programok fogják a fájlokat.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7085) cigam válasza cintula187 (#7084) üzenetére


cigam
félisten

Igen lehet, de sanszos hogy a lemezkezelőnek sem engedi, mert adatvesztés lehet belőle. A te géped, és nem tudod miket futtatsz/tárolsz ezeken a partíciókon?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7086) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

HDS weboldala azt írja, ha egyszer megveszed, örökké használható, még az új verziókra is.
Csak biztosra szeretnék menni, ez tényleg így van? Akkor megvenném.

A CD nélküli verzió megvétele is biztonságos?

Malaka!

(#7087) Csorbi válasza spleenszuru (#7086) üzenetére


Csorbi
addikt

Ennél jobban, mint ők, senki sem tudhatja... ;) :D
A CD 2023-ban mihez kellhet...? :))

[ Szerkesztve ]

(#7088) bolic válasza spleenszuru (#7086) üzenetére


bolic
őstag

Igen örökre frissíteni önmagát, pl. nálam jelenleg 6.10-en vagyok. :)) Online bankkártyás fizetés előny, kellene magának egy rendes email cím, ahová küld kódszámot a HDS.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7089) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez mit jelent (figyelmeztetések újraküldésének engedélyezése)? Van valami teendőm? A beállítások között nem láttam hasonlót. Ha megnyomom nem történik semmi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7090) Csorbi válasza Kékes525 (#7089) üzenetére


Csorbi
addikt

Idézet a súgóból:
a már lekezelt figyelmeztetések listájának törlése, ezáltal a figyelmeztetések újra küldésre kerülnek, a hangjelzések újra megszólalnak, stb.

(#7091) Kékes525 válasza Csorbi (#7090) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, de nem értem. Miért jelez, és mi a teendő? A figyelmeztetések listája üres.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7092) Kruppmityu


Kruppmityu
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok működik az online fizetési felület? Nálam két böngészőben és virtuális gépen is csak egy üres fehér lap a https://secure.2checkout.com/

The Future Is Faster Than You Think

(#7093) cigam válasza Kruppmityu (#7092) üzenetére


cigam
félisten

Simán bejön az oldal. Nem használsz valami szűrő alkalmatosságot/proxy-t/pi-hole-t?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7094) Kruppmityu válasza cigam (#7093) üzenetére


Kruppmityu
csendes tag

Most nálam is simán bejött. Lehet, valami karbantartás volt hajnalban.

The Future Is Faster Than You Think

(#7095) Henrico


Henrico
tag

Urak.. sikerült valakinek az email értesítőt beállítania?
Képtelen vagyok.. annak idején gmail smtp-ről elment az üzenet, de most mindig azt szövegeli, hogy rossz a user/pass.

Utána olvasva, mintha a gmail lezárta volna a lehetőséget.

Freemail szintén nem sikerül.

Tudna valaki segíteni?

(#7096) Csorbi válasza Henrico (#7095) üzenetére


Csorbi
addikt

Alkalmazásjelszót kell beállítani a Google-n belül, főleg ha a kétfaktoros hitelesítés is be van kapcsolva: [link]

(#7097) Met


Met
nagyúr

Régi windowson működő NAS-ban lévő HDD felügyeletet nem lehet új windowson beüzemelni?
Bővebben.
Windows 11 ( 10-ről upgrade), HDS Pro, látja a NAS-t.
Beraktam még egy SSD-t a gépbe és telepítettem rá Win 11-et, hiába írom be a hdsreport.html helyét (ugyan azt az elérési utat adom meg mint a "régi" windows-on) nem tudom csatlakoztatni a HDS-hez.
Újra kellene csinálni a Putty-os tökölést?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7098) cigam válasza Met (#7097) üzenetére


cigam
félisten

Be lehet, feltéve, hogy az új Windows (admin)felhasználójának is be van állítva a jogosultság, hogy olvashassa az adott megosztást.
IP-vel van névvel próbálod elérni? Az intézőben simán betallózod, és eléred a megosztást?
IP címmel add hozzá, mert az 10-ből 10 alkalommal működik, míg a névfeloldás elég bizonytalan.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7099) Met válasza cigam (#7098) üzenetére


Met
nagyúr

IP-vel és névvel is próbáltam.
Intézőben elérem a megosztást, fel van csatlakoztatva hálózati meghajtóként.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7100) cigam válasza Met (#7099) üzenetére


cigam
félisten

Mi történik, amikor a NAS hozzáadás ablakban kézzel adod hozzá és a tallózás helyett beírod az ip címét? pl. \\192.168.1.2

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.