Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Márton válasza cigam (#7200) üzenetére


Márton
nagyúr

Biztosan? Vagy valamit félreértek?

Hard Disk Sentinel 6.00 (8/3/2022)
Újdonságok, újabb funkciók:új funkció: Lemez menu -> Felület teszt -> Gyorsjavítás (problémás szektorok célzott javítása)
Korábban a lemez által problémásnak jelzett és a legutóbb módosított szektorok ellenőrzése, az esetlegesen előforduló hibák javítása célzottan ezen (valamint a szomszédos) szektorokban és a kritikus rendszer-területen. A teszt javítja a gyenge, sérült szektorokat: visszaállítja azok állapotát vagy ha ez nem lehetséges, cseréli tartalék szektorral, így az eredeti szektor már nem lesz használatban

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7202) cigam válasza Márton (#7201) üzenetére


cigam
félisten

Ez érdekes. Eddig úgy tudtam, hogy legfeljebb a gyártó programjai férnek hozzá ilyesmihez, és nincs publikus api ilyesmire. Mindent házon belül intézi a hibás/bizonytalan szektorokkal a hdd.

---

1 napig ingyen bezsákolható az alap változat: [link]
A szokásos korlátozásokkal: Nem szabad frissíteni, nem jár hozzá támogatás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7203) Met válasza cigam (#7102) üzenetére


Met
nagyúr

Itt vagyok újra :)
Vissza raktam a Win10-et...

A probléma megint ugyan az, nem tudom megjeleníteni a NAS-t a Sentinelben.

- Ráböksz a kiválasztás gombra
- a megjelenő tallózó ablakban a fájlnév helyére beírod a nas IP címét, pl. \\192.168.8.6
- Enter

Megjelennek a NAS könyvtárak, a file név mezőbe bekerül a HDSReport.html, megnyitásra kattintok a filenév helytelen, ha kiválasztom azt a könyvtárat amiben a hdsreport.html file van ugyan az történik mint a #7101-ben beszúrt képen és nem jelenik meg a meghajtó a Sentinelben.

SEMMIT nem állítottam a NAS-on, csak letöröltem a 11-et és felraktam a 10-et a PC-n.
A NAS könyvtárait fel tudtam csatolni mint hálózati meghajtó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7204) cigam válasza Met (#7203) üzenetére


cigam
félisten

Mert nem a megosztást/könyvtárat kell kijelölni, hanem magát a fájlt.

Megjelennek a NAS könyvtárak, a file név mezőbe bekerül a HDSReport.html, megnyitásra kattintok a filenév helytelen
Naná, hogy helytelen, mert a NAS megosztásinak listájából honnan tudná, hogy melyik megosztás, melyik (al)könyvtárában van az általad generált fájl?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7205) Met válasza cigam (#7204) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy az ott lévő HDSReport.html file-t betallózva sem történt semmi.
Hogy lehet azt újra generálni? Neten nem találtam leírást róla.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7206) cigam válasza Met (#7205) üzenetére


cigam
félisten

Atól függ min használod, de NAS-on is így működik: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7207) Met válasza cigam (#7206) üzenetére


Met
nagyúr

Régen a Sentinelből a Standard volt meg, azon nem lehet NAS-t felcsatolni, viszont valahogy készítettem egy HDSReport.html filet a NAS-ra amit időnként megnyitottam.
Még csak halvány emlékem sincs hogy azt hogy csináltam, kerestem itt topicokba hogy hátha valaki linkelt nekem leírást és az alapján csináltam de nem találtam.

Azt hogy valamikor Putty-oztam itt a #7097-es kommentből tudtam meg.

Szóval elvileg a linkelt leírás alapján tudok generálni egy html file-t?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7208) Met válasza Met (#7207) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy néz ki sikerült.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7209) tlac


tlac
nagyúr

vélelten rányomtam a rendszer ssd önellenőrzésére, aztán ki akartam nyomni, nem sikerült, nem reagált rá, aztán idővel kékhalál is lett belőle
most nem is látja a bios sem az ssd-t, de a hdd led még villog

megölte a sentinel?
korábban hibátlan volt

(#7210) cigam válasza tlac (#7209) üzenetére


cigam
félisten

Szinte biztos hogy nem a HDS ölte meg.
Áramtalanítsd a gépet (fizikailag!), 1 perc múlva kapcsol be. Ha akkor sem látja akkor ellenőrizd, hogy a táp csati/sata kábel rendesen csatlakozik-e, esetleg ellenpróbaképpen dugd át egy másik sata portba/gépbe (külső USB-s házikóba)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7211) tlac válasza cigam (#7210) üzenetére


tlac
nagyúr

nvme-s
áramtalanítás is megvolt már korábban eredménytelenül
systemrescuecd alatt is csak villog

olyan mintha beakadt volna, de az eszközt sem látom, így nem tudom hogyan lehetne kibillenteni ebből

(#7212) cigam válasza tlac (#7211) üzenetére


cigam
félisten

Fizikailag eltávolítod a gépből (előtte fizikai áramtalanítás, laptop esetén akku nélkül!)
Ugyanakkor sanszos hogy elromlott az ssd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7213) tlac válasza cigam (#7212) üzenetére


tlac
nagyúr

végül nem szedtem ki és sikerült feléleszteni
szerintem ssd (GP-AG41TB) firmware vagy sentintel bug lehet

a megoldás az lett, hogy systemrescuecd-vel bootoltam, de csak ahogy írtam folyamatosan villogott a hdd led, bios alatt, meg az előbbi linux alatt is és nem látszódott sehol

ebből akartam valahogy kizökkenteni, amit úgy sikerült, hogy sleep-eltem az gépet és aztán felébredés után valószínűleg nem teljesen inicializálódott, mert végre befejezte a led a villogását
de továbbra sem látszott
sem az nvme list nem mondott semmit, és a /dev/nmveXX eszköz sem jött létre (korábban viszont az nvme list parancs is kiakadt, amikor csak a villogás volt)

viszont restart után a bios már látta, látta az efi-s boot indítókat is, először egy linuxot próbáltam indítani, de abba beledöglött, megint hdd led villogás lett és eltűnt utána biosból is
ismét végigmentem a sleep procedúrán, ezután win-t indítottam, és azt sikerült neki, azóta is működik

ha lesz kedvem, lehet kísérletezek még vele egy kis backup után

(#7214) cigam válasza tlac (#7213) üzenetére


cigam
félisten

Én menteném a menthetőt és visszaadnám. Ez nem normális működés, még akkor is,ha megtaláltad a módját, hogy újra lássa az eszközt. Persze az alaplap hibája is lehet. BIOS/fw frissítés?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7215) Csorbi válasza tlac (#7213) üzenetére


Csorbi
addikt

Hányas verziójú az a Sentinel?

(#7216) tlac válasza cigam (#7214) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, minden friss, ssd fw-je is

közel 2,5 éves (5 év garral vettem), majdnem 20tb van benne, nincs szektorhiba, 98%-os kondíció

nyomtam rá most pár olvasásos felülettesztet, azok is végigmentek hiba nélkül

ezelőtt semmilyen anomália nem volt

(#7217) tlac válasza Csorbi (#7215) üzenetére


tlac
nagyúr

6.10

(#7218) Csorbi válasza tlac (#7217) üzenetére


Csorbi
addikt

Próbáld ki esetleg a legfrissebb bétát, ott van changelog is.
Esetleg küldhetsz riportot is a fejlesztőnek a programon keresztül, leírva az esetet.

(#7219) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Hozzájutottam 3 db WD/HGST DC HC510 SATA 10TB lemezhez. Használt, de keveset, garanciális. Melyik tesztet érdemes lefuttatni rajtuk?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#7220) cigam válasza gurabli (#7219) üzenetére


cigam
félisten

A smart önteszt elég. 10TB esetén egy 'örökkévalóság' lenne egy teljes írás/olvasás teszt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7221) gurabli válasza cigam (#7220) üzenetére


gurabli
senior tag

És 3x10TB :B
Az egyszerű írás/olvasás is nagyon sokáig tart?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#7222) cigam válasza gurabli (#7221) üzenetére


cigam
félisten

Ha valami gond lenne a lemezzel, a smart nagy valószínűséggel jelezné.pl. túl sok bizonytalan, vagy hibás/tartalékra áthelyezett szektor.
Az egyik lemezen indítsd el a felülettesztet, és meglátod ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7223) M107


M107
addikt

Gyors kérdés mutatom inkább :

Miért nem számolja rendesen az eltöltött időt ?
A többi eszközöm rendben van mind idő mint feltöltésileg
2023.0802 án lett vásárolva tudom hogy forrófejű de sajnos ITX lap és a M2 slot a VGA és a Noctua NH-L9i hűtőm között van, nincs rajta borda mert ha tennék rá veszne a garancia.
Gond nem volt idáig vel egyébként 85 fok is volt már húzamosabb játék után 12+ óra és tökéletesen helyt állt.
Persze alaból silent mód van beállítva de akkor is már 55-58 fok 2-5 perc után a VGA persze zero fordulat alapon 6750 XT ITX Sapphire 12 GB model.

A Magical szerint is ez van :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7224) M107 válasza M107 (#7223) üzenetére


M107
addikt

Bocsánat, az előbb rossz magical képet raktam fel. Elnézést.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7225) Csorbi válasza M107 (#7223) üzenetére


Csorbi
addikt

Power-on Hours: The raw value of this attribute shows the total count of hours the
drive has spent in the power-on state


Más szóval, nem lehet, hogy ez a meghajtó a gép bekapcsolt állapotának nagy részében "alvó" állapotban van?
A HDSentinel csak a meghajtó saját SMART értékeit olvassa ki, ő nem mér külön eltöltött időt. Azaz, amit a gyártó meghatároz és amivel tervez, azt jeleníti meg.

SSD-re borda felrakása miért jelentené a garancia elvesztését? :F Főleg, ha olyat teszel rá, amit csak thermal pad-del kell ráapplikálni és simán leszedhető...

(#7226) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az normális dolog, hogy NVME meghajtónak a működési időnél 30 napot ír csak holott megvan 1+ éve? Olyan mintha csak azt mutatná amit tényleg effektíven használtam?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7227) Márton válasza cintula187 (#7226) üzenetére


Márton
nagyúr

esetleg egyetlenegy (!) hozzászólás visszaolvasása? :U
hátha nálad is ez van..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7228) cintula187 válasza Márton (#7227) üzenetére


cintula187
addikt

:R :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7229) M107 válasza Csorbi (#7225) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm ott is 5 óra az érték, érdekes, akkor gondolom mivel a rendszer a kis 840 Evon van az úgy soha sem tud pihenőmódba menni ez meg csak ritkán van használva így itt csak akkor számolja az időt ha használatban van.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7230) Tangkuban


Tangkuban
kezdő

Kedves Szakértők!
Jól gondolom, hogy ez az új msata ssd írás teszt alapján eléggé kínai kamuszagúnak tűnik?

(#7231) Csorbi válasza Tangkuban (#7230) üzenetére


Csorbi
addikt

Erre szerintem az SSD-s topicban sokkal nagyobb eséllyel fogsz megnyugtató választ kapni. :K

(#7232) Tangkuban válasza Csorbi (#7231) üzenetére


Tangkuban
kezdő

Köszi, akkor ott.

(#7233) Oldman2


Oldman2
veterán

6.10 PRO verzió

El lehet-e úgy indítani, hogy userként, az admin jelszó megadása nélkül, automatukusan elinduljon a HDS?

(#7234) liksoft válasza Oldman2 (#7233) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7235) Oldman2 válasza liksoft (#7234) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#7236) Oldman2


Oldman2
veterán

Frissen telepített Windows 11, HDS Pro 6.10

A Gépház/Személyreszabás/Tálca/Egyéb rendszertálca-ikonok
alatt kettő fizikai SSD mellett 11 (tizenegy!) HDS bejegyzés található, amik ráadásul egymástól megkülönböztethetetlenek...

Nem lehetne ezeknek valami beszédesebb nevet adni?

Hard Disk Sentinel többféle ikonnal,
Hard Disk Sentinel Tray Application többféle ikonnal

Az egyes SSD-kre semmi hivatkozás a nevekben, miközben ezek konkrét SSD-khez kötődnek.

(#7237) Csorbi válasza Oldman2 (#7236) üzenetére


Csorbi
addikt

A fejlesztőnek jelezd légyszi a HDS-en keresztül/e-mailben, mert ő nem olvassa ezt a topicot jellemzően.

(#7238) Oldman2 válasza Csorbi (#7237) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, írtam neki emailt.

(#7239) Tangerine


Tangerine
senior tag

Gépcserekor át lehet vinni a licenszet az új gépre?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#7240) Csorbi válasza Tangerine (#7239) üzenetére


Csorbi
addikt

Persze, ez nem OEM szoftver.

(#7241) Tangerine válasza Csorbi (#7240) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi!

Közben frissítettem a régi gépen (v3.70 volt), és "nem regisztrált" lett, az eddig regisztrált program.
Én anno 5 gépes (családi) licenszet vettem. Nem tudom, hogy ha most újra regisztrálom, akkor egy újabb licenszet elhasználok? Csak mert kódom csak egy van.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#7242) Csorbi válasza Tangerine (#7241) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a korábbit vásároltad, akkor nyugodtan regisztráld be újra, nem használsz el újabbat.

(#7243) Tangerine válasza Csorbi (#7242) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#7244) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok,
Ilyen docking station-öm van: link "Orico eSATA + USB 3.0 2.5" Hard Disk Enclosure"
A HD Sentinel oldala alapján kellene tudnia olvasni a SMART funkciókat USB 3.0-on keresztül, de mégsem látja, pedig 4.71 PRO verziót használok.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Köszi előre is!

(#7245) cigam válasza slycugel2000 (#7244) üzenetére


cigam
félisten

Több eszközzel, és több USB proton (akár USB2-n) is ki kipróbáltad?
Esetleg használsz plusz védelmi programot? Az is megfoghatja az USB kommunikációt.
Könnyen lehet, hogy amikor tesztelték, még "A" chippel szerelték, de x idő múlva már "B" chipet tették bele, így pár paramétere megváltozhatott.
Írj egy riportot a fejlesztőnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7246) slycugel2000 válasza cigam (#7245) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi a választ!

Közben végigppróbálgattam több eszközzel (2TB, 3TB, 8TB, 18TB) az összes USB porton (USB 2.0, USB 3.1 Gen1, USB 3.1 Gen2), úgy, hogy közben kiiktattam a netet és felfüggesztettem a Kaspersky-t és a következő van:

Az Orico-val be sem tölti a logikai meghajtók közé, csak a fizikai lemezeknél látszódik, ahol csak a Partíciók fül elérhető. Sajnos az eSATA kábelt nem tudom használni, mert nem támogatja az alaplapom. De lehet, hogy azzal sem menne.

Volt egy régi Sharkoon QuickDeckPro USB 3.0-m is, ezzel is kipróbáltam, pedig ennél azt írja a HDS, hogy nem támogatja, viszont itt legalább betöltölti a logikai meghajtók közé, csak kiírja az Áttekintésnél, hogy "A merevlemez állapota ismeretlen.
Ez az USB eszköz nem szolgáltat további információkat a jelenlegi állapotról. Mindazonáltal a Lemez -> Felület teszt opcióval átvizsgálható az állapota."

Szóval elég furcsa, hogy az elvileg nem kompatibilis eszköznél (Sharkoon) több infó látszódik, mint az elvileg kompatibilisnél (Orico). Mit gondoltok?

Ezeknek a HDD-knek csak úgy tudom ellenőrizni az egészségi állapotát, ha bekötöm az alaplapra a SATA-n keresztül, de ez azért elég macerás művelet minden alkalommal. (Több, mint 20 belső winyót használok archív célokra az USB dock-kon keresztül)

Mi lenne a javslatotok? Vegyek egy tuti kompatibilis USB dock-kot csak a health status csekkolása céljából? Vagy van valami egyszerűbb megoldás?

(#7247) liksoft válasza slycugel2000 (#7244) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
6.10-nél tartunk. Simán lehet, hogy a régebbi (évekkel ezelőtti) még nem kezeli. A másik lehetőség, hogy a driverrel van gond, ez viszont nem Sentinel probléma. A Sentinel oldalán van Driver Zóna is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7248) slycugel2000 válasza liksoft (#7247) üzenetére


slycugel2000
tag

Szia, köszi, és tudom úgy update-elni a HDS-t, hogy a historikus adatok megmaradjanak? Nem fogja elölről kezdeni a naplózást?

Illetve ehhez a laphoz melyik driver-t kell letöltenem és frissítenem az általad küldött oldalról?
ROG STRIX Z390-F GAMING
Vagy inkább az Asus oldaláról töltsem le a legújabbat?

[ Szerkesztve ]

(#7249) liksoft válasza slycugel2000 (#7248) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most frissítettem a programon belülről, és nálam megmaradtak az adatok.
Driver esetén tudtommal a Win az alapértelmezés, ha az nem ad akkor a gyártóé. Amennyiben ebben a sorrendben is gond lép fel, akkor érdemes a Sentinel oldalán keresni az eszközhöz tartozó drivert. Első lépésben nézd meg az új programmal, és ugye nincs kitiltva az USB és SCSI drive-ok figyelése a programon belül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7250) slycugel2000 válasza liksoft (#7249) üzenetére


slycugel2000
tag

Frissítettem a HDS-t a legújabb verzióra és működik, köszi szépen! :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.