Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) PhoenixK válasza kisninja (#6000) üzenetére


PhoenixK
őstag

Házilag nem látok erre megoldást, a kattogás a vég... Addig is, míg eldől a sorsa: NE használd!

Tipp: Talán liksoft itt a fórumon talán tud valami okosat mondani, nála kérdezz rá!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6002) kisninja válasza PhoenixK (#6001) üzenetére


kisninja
őstag

Köszönöm az infót :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#6003) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megcsinálni, hogy a hálózaton lévő, NAS520-ban lévő vinyókról is kapjak teljesítmény információkat. Mint pl: az SSD-ről.

Most ilyet tudok csak nézni, de ez sem jó, mert NTFS-t ír, közeben EXT4-ben van formázva. Az F, és L meghajtók a hálózatiak.

(#6004) PhoenixK válasza gyulazsolti (#6003) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egyelőre a Beta verziók tudják csak: How to: monitor Network Attached Storage (NAS) status

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6005) gyulazsolti válasza PhoenixK (#6004) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.
Ez lehet feladja nekem a leckét, mivel linux, de azért megpróbálom.

(#6006) Csorbi


Csorbi
addikt

Megjelent a Hard Disk Sentinel 5.20 verziója

Újdonságok, újabb funkciók: ITT

(#6007) gyulazsolti válasza PhoenixK (#6004) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Eddig a parancsig eljutottam, de utána nem.

chmod 755 hdsentinelarm

Szerintem az lehet a gond, hogy ARMv5 CPU-ra van.

Nekem meg: CPU: FreeScale FS1024 Dual Core 1.2 GHz , van a NAS520-ba

Lefrissítettem 5.20 as verzióra, de nem jutottam előrébb.

(#6008) PhoenixK válasza gyulazsolti (#6007) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha SSH-val beléptél, a következő paranccsal többet is megtudhatunk, mi is kell:
uname -a

A verzió-infó alapján esetleg egy másik Linux verzió segíthet: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6009) gyulazsolti válasza PhoenixK (#6008) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A parancsra ez. [kép]

Van rajta gyári, csak én azon nehezen megyek el meg nem is magyar. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6010) herdsman12 válasza herdsman12 (#5993) üzenetére


herdsman12
őstag

Az 5.20 verzió megoldotta a problémát (ADATA SU800 SSD támogatása).
Hibák eltűntek, kondíció 100%.

(#6011) Kékes525 válasza Csorbi (#6006) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok és jelentős változások! :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6012) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

HD sentinel 5.01Pro Windows 2016
Email értesítés nem akar működni. Tűzfal kikapcsolva, smtp.gmail.com, gmailre kapnám, 465 port hitelesítés kitöltve ssl pipa.
Socket error 11004.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#6013) llacee válasza llacee (#6012) üzenetére


llacee
őstag

Megoldodott, firmware frissites utan nem maganhalozatban volt a halokartya ezert a tuzfal megfogta a 25os portot.

(#6014) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

van egy kb. 1.5 éves, kizárólag Windows és telepített szoftverek tárolására használt rendszer ssd meghajtóm.
256GB Corsair Neutron XT SSD, szabad hely kb. 90GB.

Azt mondja a HDSentinek, hogy
- 355 hibás szektor van a lemez felületén.
- 170 nap működési idő
- becsült hátralévő élettartam 37 nap
- Összes írt adatmennyiség: 5,49 GB
Kondíció 15%
Teljesítmény 100%

TRIM bekapcsolva

Kizártnak tartom, hogy ennyi idő alatt ennyire lenullázódott volna. Nincs rajta torrentezés, filmezés stb. Azt az Összes írt 5,49GB adatmennyiséget sem értem. Ennél garantáltan többet írtam már rá :)

Kérem segítsetek, mert ha nekem most behal az SSD, az nagy gáz lenne munka ügyben.

Köszi

(#6015) Killer01 válasza Statikus (#6014) üzenetére


Killer01
őstag

smartr-ról kéne kép, milyen paraméterek állapota romlott.

(#6016) PhoenixK válasza Statikus (#6014) üzenetére


PhoenixK
őstag

A legutolsó verziót használod?
Érdemes lenne esetleg más progival is ránézni, de leginkább - mint Killer01 is írta - egy SMART képet jó lenne látni!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6017) Statikus válasza PhoenixK (#6016) üzenetére


Statikus
senior tag

Az utolsóra is frissítettem, ugyanaz.
Crystaldiskinfo-val hibátlannak tűnik számomra.

(#6018) Statikus válasza Statikus (#6017) üzenetére


Statikus
senior tag

(#6019) Statikus


Statikus
senior tag

Hopp egy hiba

[ Szerkesztve ]

(#6020) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, talán tegnap óta a HDS egyik gépemen sem működik rendesen, vmilyen oknál fogva nem ismeri fel a vinyókat a laptopban és az asztali gépben sem, újratelepítés után elsőre rendben volt, utánna már megint ezt csinálta. Semmi változtatás a gépen és a programban nem volt, kivéve a keddi utolsó frissítés a Windows 10-en. Tudna esetleg vki tanácsot adni, hogy mi okozhatja ezt a problémát? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6021) junior11 válasza junior11 (#6020) üzenetére


junior11
veterán

Tárgytalan, megoldódott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6022) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Barátom hozott hozzám egy hordozható 2,5"-s 1 TB-s USB 3.0-s merevlemezt.
Intenso márkanéven fut de Toshiba merevlemezt takar ténylegesen.
Pontosan erről van szó : Termék adatlap PDF formában.

Filmeket szoktam neki másolni rá de a mai napon a HDS jelezte eme merevlemez rossz állapotát :

Most mentem az adatokat róla.
Ezt követően szeretném formázni.
Viszont a HDS-be épített felületteszt ha jól tudom akkor az "csak" High Level Format.

Low Level Format-al próbálkoznék.....
www.ariolic.com oldalon találtam pár lehetőséget de nem vagyok biztos a dolgomban.
Gyártóspecifikus e a LLF vagy bármelyik jó lesz ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6023) King Unique válasza Borisz76 (#6022) üzenetére


King Unique
titán

A screenshotok alapján Seagate merevlemez van benne, ami elég ramaty állapotú a HDS szerint. Egy ilyenről jó, ha sikerül lementeni az adatokat, aztán utána rendszerint garanciális csere, vagy annak híján előbb-utóbb kb. kuka... Szóval nem tudom mégis mit vársz a spéci formázástól, amivel kapcsolatban amúgy ajánlanám figyelmedbe egy másik topik hozzászólását.

[ Szerkesztve ]

(#6024) Borisz76 válasza King Unique (#6023) üzenetére


Borisz76
veterán

1-2 hónapja ezen ment a vita a Synology NAS fórumon , hogy egy szektorhibás lemezt helyre lehet e pofozni.
Feltéve , hogy a lemez feje,motorja jó.
Ekkor írtam , hogy a HDS talán képes gatyába rázni de persze nincs rá garancia.
És ekkor mások írták , hogy ez kevés mert az nem mélyformázás.....

De az általad linkelt írás pont azt mondja, hogy a modern , mai lemezeken ez inkább erőszak mintsem tényleges segítség. Ami egyébként a leírás szerint logikus is.

Mindegy, adatokat lementettem, most fut egy destruktív teszt....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6025) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

A mai napon sikerült belenyúlnom a Windows rendszerébe egy optimalizáló programmal, ami miatt a képen látható módon nem látok adatokat a HDS-ben. Eddig tökéletesen működött, viszont fogalmam sincs, hogy mit szúrtam el, ami ide vezetett. Persze visszaállítási pontom nincs, de ha bárki tudna ötletet adni, hogy mit próbáljak meg, azt megköszönném... :R

Mercury

(#6026) PhoenixK válasza Mr.Mercury (#6025) üzenetére


PhoenixK
őstag

Simán a legújabb telepítőből menjen rá egy újratelepítés, az rendbe fogja rakni a HDS-t - elvileg.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6027) Mr.Mercury válasza PhoenixK (#6026) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a tippet, meg is próbáltam, a HDS honlapról leszedtem a telepítőt, felraktam, de a helyzet változatlan... :W

Mercury

(#6028) junior11 válasza Mr.Mercury (#6027) üzenetére


junior11
veterán

Sikerült megoldani? Nálam a Windows Defender csinálta, az utolsó frissítése óta, a zsarolóprogram elleni védelem miatt hozzá kellett adni a kivételekhez a HDS-t, azóta okés.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6029) Mr.Mercury válasza junior11 (#6028) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Sajnos nem, de ki fogom próbálni, amit írtál. Jó lenne, ha megoldaná, mert már végigkutattam a netet lehetséges megoldások után, de nem sok mindent találtam... :(

Mercury

(#6030) junior11 válasza Mr.Mercury (#6029) üzenetére


junior11
veterán

Próbáld ki szerintem, pár napja kezdte nekem is csinálni, addig semmi gond nem volt. Jött a keddi frissítés, de szerintem nem az volt a ludas, aztán pár napra rá frissült az adatbázis mellett más is a Defendernél, és lehet, hogy ez okozta. Én hozzáadtam a mappavédelemhez (ha ez be van kapcsolva) a HDS-t és megoldódott a gond, legalábbis eddig. Hiába raktam újra, nekem nem segített. Majd írd meg esetleg, hogy sikerült vagy sem.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6031) Mr.Mercury válasza junior11 (#6030) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Mindenképpen kipróbálom, köszi a tippet! :R Mappavédelem nálam is be van kapcsolva, örülnék, ha csak annyi lenne a gond. Este ki is próbálom, aztán jelentkezem, hogy sikerült-e...

Mercury

(#6032) Mr.Mercury válasza junior11 (#6030) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Kipróbáltam, megoldódott! :C Köszi a tippet még egyszer, soha nem jöttem volna rá, hogy ez okozza gondot... :U

Mercury

(#6033) junior11 válasza Mr.Mercury (#6032) üzenetére


junior11
veterán

Szívesen! :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6034) Borisz76 válasza Borisz76 (#6022) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez lett az eredménye a teljes felület vizsgálatnak :

Ez bizony tényleg kuka :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6035) Szabolcs2


Szabolcs2
csendes tag

Mindenkit Üdvözlök,

hozzáértő emberek tanácsára lenne szükségem.

Van egy 2016 novemberi Samsung ssd-m, napi átlag 10óra használattal, semmi extra terheléssel. Már az elejétől 10-14 naponta romlott 1%-ot a kondíció, a folyamat lineáris volt. Az elmúlt néhány hétben viszont felgyorsult, így már ijesztőbb a helyzet.

Ez normális, ez maga az elhasználódás? Mert ha igen, akkor kétévet sem fog megérni.

[ Szerkesztve ]

(#6036) Borisz76 válasza Szabolcs2 (#6035) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam több mint 500 napos működés után is 98% a kondi.

Igaz nem pont ugyanaz az SSD típusa.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6037) Szabolcs2 válasza Borisz76 (#6036) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Köszönöm Borisz! A Tiéd hosszú időt megél - gondolom a mérete miatt is, hiszen van hová írni, felülírni. Most találtam meg itt a Prohardveren, hogy az enyémnek 35Tb a várható írható kapacitása. Én petabyteban gondolkoztam(hiszen a tesztekben ennyiről van szó), de még ígyis gyorsabban romlik, mint a várható 35Tb indokolná, de nem tér el nagyságrendekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6038) Csorbi válasza Szabolcs2 (#6035) üzenetére


Csorbi
addikt

Érdemes lenne megnézni a legfrissebb HDS-sel. Valamint ellenőrizni (Samsung Magician-nal), hogy van-e újabb FW frissítés az SSD-hez, mint ami rajta van.

(#6039) Szabolcs2 válasza Csorbi (#6038) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Köszönöm a tippeket Csorbi!

A HDS-t már a kérdés után frissítettem az aktuális 5.20-ra - ugyanazt mutatja, mint a másik.

Letöltöttem a Samsung Magician szoftvert és megtaláltam a firmware verziót (MAT01B6Q), de a Samsung honlapján a 750-es szériához semmilyen letölthető verzió nincs, így összehasonlítani sem tudom vele.
http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/consumer/

szerk: közben látom, a Magician a főablakba is kiírja, hogy a legutolsó verzió a jelenlegi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#6040) Csorbi válasza Szabolcs2 (#6039) üzenetére


Csorbi
addikt

Én azért annyira nem aggódnék, bár tény, hogy a 35TBW az nem túl sok. Ha eléred, nem feltétlenül azt jelenti hogy az SSD életképtelen lesz, csak azt, hogy a gyártó ennyit szavatol. A HDS is ehhez igazítja a kondíció számítását. Ha szerencséd van, elketyeghet még évekig 1%-os kondícióval is, akár hiba nélkül.
Azért fontos adatot ne tárolj rajta (vagy mindig legyen min. 2 biztonsági mentés) és mindig legyen lóvé a bukszában egy új SSD-re :D

(#6041) Szabolcs2 válasza Csorbi (#6040) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Ugyanígy látom, ahogy Te, én sem aggódok, rendszeresen van mentés. Abból indultam ki, hogy petabytokat kell bírjon, s a gyorsuló romlás végett tettem be a topikba. Már 48%-nál jár, így a 20Tb-ot sem fogja elérni a smart szerint. Ha mégis, akkor örülünk, ha nem akkor erre lehet, jár majd a garancia - persze, ahhoz tönkre is kell mennie. Ha idő előtt eléri a 0-át, vagy lesz valami fejlemény, beszámolok róla.

(#6042) Csorbi válasza Szabolcs2 (#6041) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi ír rá ekkora borzasztó mennyiséget ennyi idő alatt? :F

(#6043) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van egy 500GB-os Samsung HDD-m. A 2060-as blokk környékén van egy pár olvashatatlan ahol annyira be tud akadni a felület teszt olvasási futása hogy ledobja a driveot.
Azonban az újrainicializálás teljesen korrektül lefut azon a részen (7-es mélységgel 5x is) minden esetben és a hibákat javítva felugrik a kondi 54%-ra, de ha ezután megint olvasást tesztet kezdeményezek azon a területen újra beakad ugyanott és a kondició megint lecsökken.
A végtelenségig el tudok ezzel játszani, de hiába a javítás az a pár blokk terület továbbra is olvashatatlan marad marad. Ez mitől lehet? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6044) Szabolcs2 válasza Csorbi (#6042) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Online póker tracker program, ami gyűjti a hand history-t. Valóban sokat kell írjon (több asztal fut egyszerre és a segédszoftver trackel minden leosztást), de kilobyteokat, mert txt-be írja. Az egész adatbázis néhány Gb (postgresql). Nem gondoltam, hogy extrém módon terheli írásban a hdd-t, ill ssd-t. Az biztos, hogy nagy adatbázisnál a hdd már szaggatott, az sdd bírja - de ez nyilván bármilyen "hétköznapi" használat közben is tapasztalható. Hogy miért használja el ilyen hamar, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6045) Csorbi válasza Szabolcs2 (#6044) üzenetére


Csorbi
addikt

Feladatkezelőben a Részletek fülön, az oszlopok valamelyikére kattintva ki tudsz választani még több oszlopot, itt állítsd be hogy az "I/O - írt bájtok száma" is látszódjon. Máris kiderül ki lehet a ludas.

(#6046) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

A HDS-t tudom használni külső USB-s 3,5"-ös házzal is a merevlemezen?
Megpróbálnék helyrehozni egy 2db gyenge szektorral rendelkező merevlemezt de nincs olyan asztali gépem amibe be tudnám tenni, ezért csinálnám külső házban, de mintha olvastam volna valahol, hogy nem mindegyikkel megy.

[ Szerkesztve ]

(#6047) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

A lemez 1-en , Indulás/leállás miért nő folyamatosan. [kép]
A többi lemez nem, csak ez az 1.
A 2-es lemez is a PC-ben van még sem nő rajta ez az érték.

A 3-as, 4-es NAS-ban van.

Hibernálás, alvás ki van kapcsolva a Win 7 rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#6048) Szabolcs2 válasza Csorbi (#6045) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Köszönöm a tippet Csorbi!

Tegnap 12óra üzemidő alatt figyeltem és igencsak meglepődtem. Összesen kb 23Gb írás/olvasás történt a C meghajtón, s abból nem az általam tippelt programok használtak sokat, hanem a Chrome; 20Gb-ot. Igaz, meg van nyitva vagy 20-30 oldal, de nem értem, hogy miért növekszik folyamatosan - pl Facebook nincs közötte, ami rendszeresen frissít. Persze, ez könnyen kideríthető, kizárásos alapon.

Bárhogy is legyen, "szokásaimon" nem változtatok, ennyi belefér, nem akkora probléma ez. Valójában a 35Tb a kevés.

(#6049) Csorbi válasza Szabolcs2 (#6048) üzenetére


Csorbi
addikt

Az BRUTÁL SOK! :Y
Hálistennek nem használom azt a f...st :D (Chrome)
Próbáld ki esetleg, hogy kikapcsolod a Chrome-ban ezt:

Settings->Advanced->Privacy and Security->Use a prediction service to load pages more quickly

Hátha csökken tőle az írási mennyiség. Ez a 20GB feletti mennyiség még viccnek is rossz.

(#6050) Szabolcs2 válasza Csorbi (#6049) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Köszönöm Csorbi, átállítottam és két napig teszteltem. Semmi változás, az adatforgalom tendenciái ugyanúgy nem változtak, nem "eszik" kevesebbet a Chrome. Nyilván egy-két oldal a ludas benne - sajnos, a Chrome feladatkezelőjében nincs i/o statisztika, így kizárásos alapon tudom csak megállapítani. Ugyanakkaor elfogadtam, hogy ez az ssd nem lesz hosszúéletű, ha pedig idő előtt adja meg magát -ami smart szerint egyelőre így van-, akkor garanciaérvényesítés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.