Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) hdsentinel válasza Impressa (#3998) üzenetére


hdsentinel
őstag

Start (Windows gomb) majd a keresés mezőbe írd be, hogy CMD

Felül megjelenik, hogy "CMD", ezen jobb gombbal kattints, és válaszd a "Futtatás rendszergazdaként" opciót hogy megjelenjen a fekete konzol ablak.

Itt írd be, hogy

fsutil behavior query disabledeletenotify

és ENTER.
Így kiderül, hogy a TRIM-et az op.rendszer kiadja-e vagy sem.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4002) hdsentinel válasza BluEyes (#4000) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy írtam:

MINDEN esetben érdemes a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, így az esetleges kompatibilitás, probléma ellenőrizhető és ha szükséges, javítható.

Esetleg érdemes többször, pl. állapot-változás esetén, így minden körülmények között kivizsgálható, hogy valódi problémáról van-e szó, vagy ez a modell és firmware verzió is máshogy működik, mint a korábban tesztelt típusok és tévesen jelez hibákat - melyek valójában nem hibák.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4003) Impressa válasza hdsentinel (#4001) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönöm, meg van :R az értéke = 0

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4004) hdsentinel válasza Impressa (#4003) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szuper, akkor ez rendben van, akkor elvileg minden OK.

Esetleg zárd be a Hard Disk Sentinel-t teljesen (Fájl menüből) és indítsd újra.
Valószínű, hogy amikor indult, nem tudta ezt lekérni az op.rendszertől (vagy az akkor téves információt adott vissza) és ezért érezte, hogy a TRIM nem működik. Remélhetőleg újraindítás után már jót fog jelezni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4005) BluEyes válasza hdsentinel (#4002) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, vettem! :R Riport ment.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4006) Impressa válasza hdsentinel (#4004) üzenetére


Impressa
őstag

Újraindítottam a progit, de se változás. Most már a géped is, és továbbra is ezt írja.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4007) BluEyes válasza hdsentinel (#4002) üzenetére


BluEyes
őstag

Megfigyelés: minden reboot vagy bekapcsolás után 1 hiba hozzáadódik a korábbiakhoz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4008) BluEyes válasza BluEyes (#4007) üzenetére


BluEyes
őstag

Módosítok, csak a reboot ad hozzá egy-egy hibát.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4009) BluEyes válasza hdsentinel (#4002) üzenetére


BluEyes
őstag

A HD Sentinel frissített verziójával, amit küldtél, helyre állt a rend, már nem talál rendellenességet reboot után, 100/100 lett a kondíció. :K

Szeretném megköszönni a gyors reagálást, és külön köszönet azért, hogy a hétvégédből áldoztál be azért, hogy ez a probléma elháruljon.
:R x 100

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4010) Mezga Aladár válasza BluEyes (#4007) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4011) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Letöltöttem a HDS linuxos verzióját. Van egy pici debian alapú linuxos "szerverke" otthon. Sajna nem vagyok egy nagy linux guru, és nem tudom azt, hogyan milyen paranccsal tudom futtatni a linuxos hds?
Előre is köszönőm. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4012) Fire/SOUL/CD válasza Mezga Aladár (#4011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Letöltöd, kicsomagolod, terminálból sudo ./HDSentinel
Bővebben: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4013) Fire/SOUL/CD válasza Mezga Aladár (#4011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most direct futtatam Linux Mint 17 Cinnamon x64 alatt, szóval
1. Letöltöd az x86 avagy x64 változatot(amilyen a Linux verziója) Innen
2. Kicsomagolod (jobb egér a fájlnéven/Kibontás)
3. Beállítod, hogy futtatható legyen(Fájl végrehajtásának engedélyezése programként) : [link]
4, Root jogosultsággal futtatod(persze, amilyen paraméterekkel szeretnéd, ez az alap): [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4014) Mezga Aladár válasza Fire/SOUL/CD (#4013) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam valószínüleg a 3-as pont nincs beállítva, nagyon köszönöm a segítséget. :R :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4015) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#4014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valóban az engedélyekkel volt gond. Tökéletesen müxik, nagyon köszönöm a segítséget. :) :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4016) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Hali!

Meg szeretném nézni hogy a western digital merevlemezemnek mennyi a fordulatszáma. Próbáltam az everestel, és a hard disk sentinellel, de annál egyik sem jelzi ki. A másik merevlemezemnél viszont mind a két program kiírta. Hol lehetne megnézni?

(#4017) rgeorge válasza Anonymusxx (#4016) üzenetére


rgeorge
addikt

A pontos típusszám alapján meg tudod nézni a WD weboldalán.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4018) Saltwater válasza Anonymusxx (#4016) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ebben az adatbázisban is találhatsz infót:

[link]

https://hdd-adatmentes.hu

(#4019) hdsentinel válasza Anonymusxx (#4016) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos egyre kevesebb ilyen jellegű infót adnak ki a gyártók :((
A hivatalos doksik már nem igazán tartalmazzák, az alapján adna infót a Sentinel és az Everest (AIDA) is.
Próbálunk más forrásból is adatokat szerezni, de ez ritkán sikerül sajnos.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4020) olivera88


olivera88
veterán

Hogy létezik az hogy hibás az új HDD? Tegnap vettem egy Seagate ST 500 M002 et, (mert a WD behalni készül)már a tegnap a beszerelés után kb 1 órával észrevettem egy kis hangot, ami csak akkor jön elő ha világit a a led, ilyen halk zizegő hang időnként halk kattanással. Az elébb felraktam a HD sentinelt és erre látom 88 % a kondoció csak :O, 8 hibás szektor és 8 gyenge.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4021) liksoft válasza olivera88 (#4020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem a tápellátás (tápegység) lehet a hiba forrása mindkét drive esetében.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4022) olivera88 válasza liksoft (#4021) üzenetére


olivera88
veterán

Az h létezik? Mi köze a tápnak a hibás szektorokhoz? A 2 éves WD Blue ütemesen kezdett behalni, Május elején 95 % volt a kondició, miután felraktam a Linuxot nem sokra rá lement 75 % ra, akkor egy darabig stagnált, majd két napja lement 49 % re.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4023) liksoft válasza olivera88 (#4022) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a táp szűrése rossz (kondik kiszáradnak), akkor tüskék (zaj) jelenik meg a 12 és 5 volton. Ez a zaj zavarja a drive írását és működését, így hibásan írt szektorokat tud produkálni. Ugyanígy hibaforrás a táptoldó. Ott érintkezési hiba miatt alakulhat ki hasonló hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4024) InfiniteReality válasza liksoft (#4023) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Elviekben ki lehetne cserélni a tápban lévő kondikat nem kiszáradósra, nem? :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4025) olivera88 válasza liksoft (#4023) üzenetére


olivera88
veterán

Hmm. Érdekes.Majd utánanézek akkor. Miért van a zaj akkor mikor világit a HDD ledje? Igaz elég jelentéktelen.
A HDD mennyire érzékeny a rázkódásra? A szomszéd várósban voltam érte bringával( 25km), de ügyeltem arra h minél kevesebb rázkódás érje a táskában. Azok a szektorok akkor végleg hibásak lettek ha az miatt történt?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4026) liksoft válasza InfiniteReality (#4024) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. Viszont ma minden gyártó fogyasztói társadalomra gyúr. :B :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4027) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem tudja a HD Sentinel lefuttatni a részletes öntesztet? A régi WD m-nél se tudta lefutattni és a pár napos Seagatemnél se tudja. Ezt dobja ki.
Amúgy meg megszűnt az a halk zaj amit első, második napon hallani lehetett. Vagy ez csak afféle "bejárodási" zaj lehetett, bár ezt hülyeségnek tartom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4028) hdsentinel válasza olivera88 (#4027) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mert nem teljesen tökéletes a merevlemez.

Olvasd el a súgót: Súgó -> Merevlemez tesztek -> Általános információk:

A hardver tesztek jellemzője, hogy a szoftveres módszereknél alaposabban fér hozzá a merevlemezhez és alaposan megvizsgálja azok komponenseit (fej, mechanika, belső elektronika, stb.) a felületvizsgálat mellett. A tárolt adatokat nem veszélyezteti, így különösebb előkészület vagy adatmentés nélkül is bármikor indíthatóak az alkalmas IDE, S-ATA merevlemezeken. Időszakos használatuk javasolt, különösen tökéletes vagy közel tökéletes állapotú merevlemezeken az esetleges problémák feltárására.

Bizonyos esetekben azonban ezek a tesztek nem érhetőek el, nem támogatottak vagy viszonylag alacsony számú hiba esetén is hamar leállnak hibát jelezve. További probléma, hogy részletes információt nem kapunk az eredményről, azaz mely terület(ek) épsége került veszélybe. Ilyenkor megfelelő szoftveres teszt használata javasolt.

és itt írja tovább, hogy a Lemez menü -> Felület teszt pont alatti tesztek használatosak ilyenkor.

De ha használod a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót, akkor az adott probléma ismeretében tudok segíteni a megfelelő teszt használatában.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4029) olivera88 válasza hdsentinel (#4028) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Szóval nem tökéletes az új merevlemez. :(( Ez vicc.. Van 8 hibás és 8 gyenge szektor a HD sentinel szerint és 88% a kondició , de a teljes felület ellenőrzés egyet talált csak. Azt írták itten h a táp hibája miatt is produkálhat hibákat. De annak még nem jártam utánna. Érdemes vissza vinni ezekkel a hibákkal v még nem?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4030) M107


M107
addikt

:R

Lenne egy kérdésem, mennyi a lemezek, és a fejek száma ennél a HDD-nél ?

Mert a HDS nem jelzi ki.

HDD : /TOSHIBA DT01ACA200/ 2TB 7200 RPM

Lemez Információ
Lemez család,DT01ACA
Formátum,"3.5"" "
Kapacitás,2000 GB (2000 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma,?
Fejek száma,?
Forgási sebesség,7200 fordulat/perc
Körbefordulás ideje,"8,33 ms"
Átlagos forgási késleltetés,"4,17 ms"
Csatoló felület,Serial-ATA/600
Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel,600 MB/másodperc
Puffer mérete,65536 KB
Felpörgési idő,? másodperc
Átlagos fejpozícionálási idő,? ms
Átlagos sávváltási idő,"0,5 ms"
Maximális fejpozícionálási idő,? ms
Szélesség,"101,6 mm (4,0 inch)"
Mélység,"147,0 mm (5,8 inch)"
Magasság,"26,1 mm (1,0 inch)"
Tömeg,"680 gramm (1,5 font)"
Felpörgési áramfelvétel,? mA
Teljesítmény (pozícionálás),? W
Teljesítmény (pihenő üzemmód),? W
Teljesítmény (készenlét),? W
Gyártó,"Toshiba Corp., Storage Device Division"
Gyártó weboldala,http://www.toshiba.com/taecdpd/products/hdd.shtml

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4031) hdsentinel válasza olivera88 (#4029) üzenetére


hdsentinel
őstag

> Szóval nem tökéletes az új merevlemez. :(( Ez vicc..

Sajnos nem az. Számos esetben előfordul, például ha sérül szállítás közben.
Ezért kell első használat előtt alapos tesztelést végezni, hogy ekkor jöjjön ki a hiba és ha van, akkor kerüljön kizárásra.
Ugyanis a hibás szektorok már nincsenek használatban, azokat a merevlemez már nem használja, további problémát nem okoznak.

Ez mind megtalálható a súgóban (csak kattints a ?-re a szöveges értékelés mellett a programban) vagy nézd meg itt:

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
és itt:
Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Ha a fórumot visszanézed, minden 2. hozzászólás erről szól....

> de a teljes felület ellenőrzés egyet talált csak.

Ez a gond. Mármint hogy egyáltalán talált ilyet - mivel így kiderült, hogy mégsincs minden hiba már javítva, azaz az állapot nem stabil és további problémák várhatóak.

> Érdemes vissza vinni ezekkel a hibákkal v még nem?

Pont a fentiek miatt a gyártó néhány (általában elég sok) hibát megenged és csak akkor cserél, ha a hibák száma elér egy meghatározott küszöbszintet. Ekkor a kondíció 0% a Hard Disk Sentinel-ben (ez is megtalálható a fenti linken és a súgóban).
Ha szerencséd van, akkor cserélnek előbb is - de az is benne van, hogy kapsz egy még rosszabb állapotút, mivel általában nem újra cserélnek, hanem hasonló módon visszavitt példányra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4032) hdsentinel válasza M107 (#4030) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos nincs róla hivatalos infó, ezért nem mutatja a Hard Disk Sentinel jelenleg.
Én is kérdezem, ha valaki tudja, ossza meg - és akkor a program adatbázisába is be fog kerülni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4033) Guszti válasza hdsentinel (#4032) üzenetére


Guszti
aktív tag

tobb helyen is azt irjak, hogy terras lemezek vannak benne:
http://www.storagereview.com/toshiba_announces_terabyteperplatter_35inch_dt01aca_desktop_hdds
http://www.tomshardware.com/news/Toshiba-Western-Digital-DT01ACA-3.5-inch-HDD,16729.html

illetve itt az adatlapja, ebben ugyan nincs info a lemezekrol, de egyeb HDS-bol hianyzo adatok igen.

[ Szerkesztve ]

(#4034) M107


M107
addikt

:R

Köszönöm mindkettőtöknek.

Akkor ha jól értelmezem, a 2TB-ban 1 lemez van 1-1 TB oldalankénti kapacitással.
Mondjuk elég hűvös is, 25 fokos szobában 31 fok 8 Cm házhűtő mellett ami olyan 3-4 éves persze portalan.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4035) Guszti válasza M107 (#4034) üzenetére


Guszti
aktív tag

Nem. A lemez a terras, tehat oldalankent 500 giga. Tehat a 2 terras az 2 lemez, es 4 fej.

(#4036) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#4032) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1 terabyte-per-platter technology.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4037) hdsentinel válasza Guszti (#4035) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi az infókat !!! :R :R :R

Igen, ez tűnt a legvalószínűbbnek a többi típust és kapacitást is elnézve ebből a családból.

Most már az online rendszer mutatja:

TOSHIBA DT01ACA200
és a következő programváltozat is mutatni fogja azonnal.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4038) olivera88 válasza hdsentinel (#4031) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. :R De lehet csak a táp miatt vannak a hibás szektorok ahogy az egyik kolléga írta itt a fórumon nem? Telefonáltam az üzletbe az elébb, és mondták h vigyem vissza, és letesztelik, ha nem megfelelő akkor kicserélik.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4039) olivera88 válasza olivera88 (#4038) üzenetére


olivera88
veterán

Elvittem és megnézték. Kb 10 perces várakozás után kicserélték másikra. :DD Mikor hazaértem örömmel konstatáltam h ez nem Product of China, hanem Thailand. :D Ez eddig hibátlan még.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4040) olivera88 válasza olivera88 (#4039) üzenetére


olivera88
veterán

Lefuttattam a részletes öntesztet is.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4041) zizi7229


zizi7229
tag

Üdv
szeretnék egy olyan kérdést feltenni hogy a vinyómon van 80 lezárt és 460 gyenge szektor. adatokkal eddig gondjaim nem voltak, másolási hiba sem volt. Kérdésem, mennyire biztonságos(adataim szempontjából) ennek a vinyónak a használata? alig két éves 1 terrás 7200-as Hitachi
a másik hogy hard disk sentinel riogat csak vagy kondíciónak reális a 11 %?
lesznek-e időben észrevehető jelei a teljes K.O.-nak?
disk riport: http://www73.zippyshare.com/v/64175059/file.html
Köszi a válaszokat előre is! :R

egy kolléga javasolta, hogy az adatmentés topikból jöjjek ide, és hogy próbáljam meg a romlás( ami eyébként az utolsó fél évben fokozatosan növekedett a nulláról) okát megkeresni, namost itt vagyok elakadva, mert nem tudom hova tovább, az adataim közt pedig vannak fontosak

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#4042) hdsentinel válasza zizi7229 (#4041) üzenetére


hdsentinel
őstag

> 80 lezárt

Mármint hibás, használatból kizárt szektor? Azok már nem fognak gondot okozni, mivel már nem írja/olvassa őket a merevlemez (helyettük a tartalék területet használja).

> és 460 gyenge szektor.

Ezekkel még várhatóan lesznek problémák, ennél jóval kevesebb is szokott adatvesztést okozni.

> adatokkal eddig gondjaim nem voltak, másolási hiba sem volt.

Szerencsés vagy, a problémák esetleg a merevlemez egy ritkán használt területét érintik és jelenleg nincs ott fájl/mappa, ami esetleg nem érhető el.

Ennyi hibával teljesen reális a 11% kondíció, a leírtak alapján csoda, hogy még nem volt semmi problémád.

Azonnali mentést kellene tenni, amíg lehet, mivel valószínűleg még további hibák fognak előkerülni.
Ha minden biztonságban van, akkor pedig indulhat egy teljes felülvizsgálat, ami felszínre hoz mindent és a lehetőségekhez képest javítja a merevlemez használhatóságát, állapotát, ahogy itt olvasható:
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4043) zizi7229 válasza hdsentinel (#4042) üzenetére


zizi7229
tag

Köszönöm a gyors választ

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#4044) zizi7229 válasza zizi7229 (#4043) üzenetére


zizi7229
tag

Kicsit olvasgattam és valami nem fér a fejembe: Nem lehet hogy a tárcsáknak nincs baja csak vezérlőhibás? és például a fájljaim sem sérültek(a gyengének hívott szektorokban) pont emiatt?
:R
ui: javíts ki ha baromságot irtam

[ Szerkesztve ]

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#4045) betyarr


betyarr
veterán

egy kis segítség kellene nekem: van egy promós licenszem a sentinelhez.ha 2 gép van a háztartásban,akkor mindkettőn használhatom ua. licenszet,vagy másikat kell szerezni?

(#4046) hdsentinel válasza betyarr (#4045) üzenetére


hdsentinel
őstag

A promós licenszek is egy időben egy gépen használhatóak.
A promó alatt persze van lehetőség több licenszet is kérni (ha több gépen szeretnénk használni).

Ui. megérkezett a riport az SSD-ről, köszönöm!

A helyzet az, hogy a használt, régebbi verzió még nem kezelte teljesen pontosan ezt az SSD-t és ezért az egyik számlálót (ami más esetekben hibákat jelezne, de ennél a típusnál a változása teljesen normális) nem kezelte megfelelően.
Az újabb verziók természetesen már tökéletes állapotot mutatnak ennél a típusnál is - hacsak nincs valami (valódi) probléma.

Küldtem e-mail-t is, nézd meg!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4047) betyarr válasza hdsentinel (#4046) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon szépen köszönöm a segítséget!flottul működik a dolog,már 100%-ot mutat! :R
azért küldtem egy riportot,ahogy kérted. :K

[ Szerkesztve ]

(#4048) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Nem tudom beállítani a beállítások-merevlemezek-teljesítménymérést, pedig elolvastam a honlapján, hogy mi lehet a probléma, és végigcsináltam mindegyiket, mégsem működik:

"Ha egyik meghajtón sem működik a valós idejű teljesítmény (sebesség) kijelzése, akkor ez a funkció az operációs rendszerben került tiltásra. Ezt a Start menü -> Futtatás -> diskperf -y parancsával lehet ismételten engedélyezni (mely után újraindítás szükséges).

Ha a fenti módszer nem vezet eredményre, akkor az alábbi módon lehetséges újra engedélyezni:

Start -> Futtatás -> Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Perfdisk\Performance kulcsot kell megkeresni
A Disable Performance Counters bejegyzés melletti 1-es értéket kell 0-ra állítani
majd a számítógépet újraindítani."

Van valami javaslatotok? Windows 7 64bites OP rendszerem van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4049) Kékes525 válasza Kékes525 (#4048) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs kifutottam a szerkesztési időből. A lodctr /r parancsot is kiadtam, sikeres visszaállítást írt ki, de nem segített. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4050) hdsentinel válasza Kékes525 (#4049) üzenetére


hdsentinel
őstag

A diskperf -y mutatott valami hibát? Vagy lefutott gond nélkül?

Ezek után egy rendszer-újraindítás szükséges, a Windows akkor hozza létre a teljesítmény-számlálókat.

Ha esetleg azt látnád, hogy ezután egy darabig működik, majd nem - akkor érdemes a
Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ? részben kicsit lefelé menni, az "Időszakos működés esetén" pont ebben segíthet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.