Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) hdsentinel válasza DeadMeat (#1700) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Küldtem e-mail-t is, de beírom ide is, hasznos lehet:

Sajnos a SiI "SteelVine" chip-eknél (mint ez is) nem lehetséges a RAID tömböt alkotó drive-ok elérése és így azok állapotának kiolvasása. Más gyártó hasonló megoldásánál
(pl. JMicron) ezzel nincs ilyen gond - de a Silicon Image hivatalos válasza szerint
erre sajnos nincs mód.

Köszi a riportot (riportokat), a fals értékek természetesen nem megengedettek. Néha a HDD vezérlő, amire az eszköz kötve van, csinál ilyet.
A programban ennek kivédésére számos védelem található, a riport segít ennek további fejlesztésében, hogy ne fordulhasson elő.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1702) hdsentinel válasza moonguru (#1699) üzenetére


hdsentinel
őstag

A kép szerint ez a Hard Disk Sentinel alapváltozata, abban csak alap tesztek használhatóak.

Az egyes verziók összehasonlításánál ( Hard Disk Sentinel változatok ) látható, hogy a "Teljes felületi analízis, felfrissítés, inicializálás" funkciók csak a PRO változatban találhatóak meg.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1703) moonguru válasza hdsentinel (#1702) üzenetére


moonguru
őstag

Igazad van, nem vettem észre, mivel én mindig is PRO-t használtam!

A többi PM-ben!

Köszönöm!

Monitor Guru!

(#1704) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy noti, t410, (i5, 4gb ram, w7-64bit)
Két vinyó van benne,
1) 320gb seagate momentus, 7200
2) WD 640gb, 5400, az ultrabay helyen.

hdsentinel adatok:
1)
Teljesítmény: 100
Kondició: 70
Működési idő: 130 nap
Becsült hátralévő élettartam 830
Összes indítások száma: 1336

A merevlemez 2649 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

2)
Teljesítmény: 100
Kondició: 10
Működési idő: 128 nap 16 óra
Becsült hátralévő élettartam több mint 1000 nap
Összes indítások száma: 26667

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

A gondom a 70%-on és a gyanús adatszektorokon kívül a következő: néha hallok valami hangot a gépből. Tegnap előtt estét leszámítva szinte napi 1-3x csinálta, akkor viszont tényleg sokszor.
Ilyenkor meg kell várni amíg meghal a vinyó, mert garis.
A másik vinyónál az indítások száma mennyire gyilkolja a vinyót? Elképzelhető, hogy abból jön a hang?

(#1705) z00li


z00li
senior tag

"Sziasztok!

Apósjelölt gépébe beszereltem egy wd1600js hdd-t, amit hdsentinellel folyamatosan figyelek. A vinyó hőmérséklete 52 fok úgy, hogy egy 8cm-es venti fújja rá a levegőt. Venti nélkül 58 fokot mutat. Egyébként csak kellemesen meleg ha ráteszem a kezem, biztos hogy nem melegebb 40 foknál. Ennyire rossz lenne az érzékelője? :F Szerintetek maradhat így vagy jobb lenne kicserélnem a vinyót (van még egy gyenge szektoros wd-m(1db gyenge szektor), meg egy bad sectoros hitachim(1db bad sector)? Segítségetek előre is köszi! :R

Z"

(#1706) hdsentinel válasza sbazsi (#1704) üzenetére


hdsentinel
őstag

A 70% kondíció még nem veszélyes, bár gyanús.
Ilyenkor érdemes a Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? pont alatti teszteket megnézni, hogy van-e esetleg ok aggodalomra, vagy az állapot stabil és jól működik.
Ha van lappangó probléma, a tesztek felszínre hozzák és ha a hibák mennyisége eléri a gyártó által szabott küszöböt (ekkor 0% kondíció) akkor máris kérhető a garanciális csere.

A fura hangról (mivel nem hallom ;) ) nem igazán tudok nyilatkozni.
Meg kellene próbálni kivenni a WD-t, és rögtön kiderül, hogy abból jön-e a hang.

Az indítások/leállások számát érdemes minimalizálni, valóban nem tesz jót hosszú távon.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1707) hdsentinel válasza z00li (#1705) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció
pontosan erről a jelenségről ír :B

"... megoldás lehet az, hogy bekapcsolás után közvetlenül megnézzük a program által kijelzett hőmérséklet értékeket és azokat a környezet (szoba, iroda) hőmérsékletével hasonlítjuk össze. Ilyenkor mivel a processzor, videókártya és a többi egység még nem melegedett be nagyon, számottevően nem befolyásolják a merevlemez hőmérsékletét. Természetesen ez csak abban az esetben igaz, ha a számítógép előzőleg lehűlt a környezet hőmérsékletére, tehát nem volt bekapcsolva legalább 8 órán keresztül...."

és máris kiderül az eltérés, a szenzor pontatlansága. Ez a Hard Disk Sentinel-ben beállítható, így korrigálható a pontatlanság.

1 db gyenge szektor nem vészes, az esetek túlnyomó többségében a Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teljesen megjavítja!

Ha 1-2 bad sector van, az pedig már nem okoz gondot, mivel a merevlemez már nem használja. De érdemes alapos átvizsgálást végezni (ld. előző hsz-ben a link) és rögtön kijön, hogy az állapot stabil-e, akkor gond nélkül használható, akár még évekig.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1708) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Megjelent a Hard Disk Sentinel 4.00-ás verziója!

Hosszú ideje várt hordozható (portable) üzemmód, még több lehetőség, pontosabb hardver-kezelés - bővebben: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1709) z00li válasza hdsentinel (#1707) üzenetére


z00li
senior tag

Hálás köszönet! :R Jól látom, hogy próbaverzióban nem tárolja le a kalibrálási értéket? :F

(#1710) hdsentinel válasza z00li (#1709) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan: a próbaverzió újraindításkor törli a kalibrálási/eltolási értékeket, azokat csak a regisztrált, teljes verzió jegyzi meg.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1711) PhoenixK válasza hdsentinel (#1708) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ment is egy próba-riport!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1712) hdsentinel válasza PhoenixK (#1711) üzenetére


hdsentinel
őstag

Meg is jött, szuper, köszönöm! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1713) z00li válasza hdsentinel (#1710) üzenetére


z00li
senior tag

:R

(#1714) rgeorge válasza hdsentinel (#1706) üzenetére


rgeorge
addikt

A 70%-os HDD-je ugyanúgy Seagate 0003LVM1 firmware, mint az enyém, és ugyanúgy a Reallocation Event Count miatt rossz a kondíciója.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1715) hdsentinel válasza rgeorge (#1714) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sejtettem :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1716) DeadMeat válasza hdsentinel (#1708) üzenetére


DeadMeat
veterán

:R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1717) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali hdsentinel!

Rászántam az időt és egyesével felpakolgattam az AMD AHCI driver 263 verziója után megjelent drivereket. Mindegyik esetben a HDS 80%-os teljesítményt és a TRIM letiltva infót adta. A 263-as ill. W7 AHCI-vel minden rendben van/volt.
No, mivel azt nem tudtam elképzelni, hogy a 263-ast követő driverekből "kiszedték" volna a TRIM támogatást, ezért konfigurációs hibára gondoltam, arra, hogy eszközkezelős módszerben (kézzel lecserélni a driver-t) nem történnek meg bizonyos plusz beállítások az újabb AMD driverek esetében. Kipróbáltam azt, hogy a chipset driver telepítőjét indítva, abban az egyéni telepítést választva, csak az AHCI driver telepítését kijelölve mi történik, hátha a telepítő elvégez plusz konfigurálásokat.

Örömmel jelentem, hogy igen, jelenleg a 321-es AMD driver van fent és a HDS 100% teljesítményt és TRIM engedélyezve infót adja. ;]
(Szóval alapvetően nem a driverekkel volt gond, ez a 321-es is, kézzel telepítve 80% és TRIM nuku infót eredményez a HDS-ben)

Ezt azért osztottam meg Veled, hogy esetleg ezt a telepítési módszert lehet javasolni, ha valaki a legújabb AMD AHCI-t használná és megfelelő eredményt kapjon HDS-el. ;)

UI: Gratula a 4-es verzióhoz, jó látni, amikor egy magasabb verzió jön ki, abban valóban van érdemi/hasznos változtatás/munka/fejlesztés! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1718) Thusor


Thusor
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy olvastam több fórumban, hogy a Seagate momentus xt hibrid winchester esetében a HD sentinel nem jól olvassa ki a SMART adatokat a End-to-end error count esetében, mivel ez az SSD-t is használja gyorsítótárnak, és ha ezt frissíti akkor adathibának veszi a hd sentinel. Lehetséges ez?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1719) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1717) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi az infókat!

Számos esetben volt már gond azzal, hogy a frissebb AMD telepítőcsomagok egyszerűen nem voltak hajlandóak a driver frissítésre / cserére.
Jó tudni, hogy akkor ilyen megoldással azért rá lehet venni a pontos működésre, köszi! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1720) hdsentinel válasza Thusor (#1718) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez nem így van: természetesen a hibát csak akkor jelzi hibának, ha tényleg gond van.

Számos riport érkezett tökéletes állapotú Momentus XT-ről, amiknél az end-to-end error count-tal nincs gond, állapotuk tökéletes.
Persze érkezett jelentés néhány olyan példányról, aminél ez end-to-end error count hibát jelez, de ezeknél mindenhol más gond is akad (általában a Reported uncorrectable errors érték is jelzi, hogy probléma adódott az átvitellel).

Nagyon sok esetben viszont ez adatkábel ill. csatlakoztatás-jellegű problémára vezethető vissza, emiatt a kondíció nem is csökken drasztikusan ilyen állapot esetén, inkább csak figyelmeztetés jellegű. A szöveges értékelés is ennek megfelelően alakul:

"xxx hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges."

Ui. laptopban (még ha nincs is kábel) csatlakoztatási probléma, kontakthiba ugyanúgy előfordulhat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1721) Thusor válasza hdsentinel (#1720) üzenetére


Thusor
őstag

De ez csak azért furcsa mivel leellenőriztem mindent a hd sentinellel nem talált semmilyen hibát. Mégis időközönként adatátviteli hiba fordul elő, ezzel a kondíció is csökken. A laptop vadonat új és az eddig benne lévő HDD-vel nem volt ilyen gond. Seagate momentus xt-vel pedig előfordulnak. Szerinted akkor ezzel nem érdemes foglalkozni, ha egyébként a többi tesztet lefuttatva a hd sentinel nem talált hibát?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1722) hdsentinel válasza Thusor (#1721) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez egyáltalán nem furcsa.
Adatátviteli hibák (főleg ha viszonylag ritkák) a legtöbb esetben egyáltalán nem okoznak problémát, esetleg minimális lassulást (ami esetleg nem is észrevehető).

Viszont ha ilyen előfordul, akkor valami miatt bizonytalan lehet a működés, ezt a leggyakrabban a kontakthiba okozza, de lehet túlhúzás, memória-gond, általános (nem csak HDD-t érintő) túlmelegedés, stb... Ezek mind kiválthatnak ilyen problémát, aminek a HDD nem okozója, hanem elszenvedője (itt kerülnek feljegyzésre).

Pontosan: ha ettől eltekintve a tesztek alapján az állapot jó, stabil és nincs egyéb gond, akkor ez nem jelentős (gondolom, a jelzett kondíció is viszonylag magas - amíg ez így van, addig nincs ok aggodalomra).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1723) Thusor válasza hdsentinel (#1722) üzenetére


Thusor
őstag

Jelenleg 96%-os a kondíció. 98%-ról csökkent le ennyire pár hét alatt, ugyanis ekkor vettem meg használtan.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1724) code1005 válasza hdsentinel (#1722) üzenetére


code1005
senior tag

Szia,

egy ilyen vezérlő van a IBM szerveremben: IBM ServeRAID 8i Controller (RAID), van rajta 2 db SAS és egy SATA2 wincsi. A Sentinel nem látja őket. Elképzelhető, hogy bele kerül a támogatott vezérlők közzé valamikor?

Köszi!

plata o plomo

(#1725) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló,

A kisebbik gépemen a 4.00-s HD Sentinel írja ezt a gondot. A dolog kicsit speciális.

Ezen a gépen két Windows van. Az egyik egy 64-bites Vista OEM a másik egy 64-bites Windows 7 OEM. MInd a kettőre már a 4.00 -s HD Sentinel PRO van feltelepítve, előzőleg a 3.70-es volt.

Előbb a Vistára installáltam fel, érdekességképpen jegyzem meg a 3.70-es semmilyen problémát nem jelzett, rögtön installálás után kaptam ezt az üzit. Utána újraindítottam a gépet, és Win 7 -en is megnéztem, hogy mit ír a 3.70-es természetesen semmilyen hibát nem jelzett " a merevlemez állapota hibátlan. Nem találhatók rajta hibás vagy gyenge szektorok..." itt is elvégeztem a programon belül a frissítési műveletet, és onnantól kezdve ugyanúgy 93 kapcsolódási problémát írt.

A nagyobbik gépen, semmilyen hibát nem jelez.

[ Szerkesztve ]

(#1726) Thusor válasza #41133696 (#1725) üzenetére


Thusor
őstag

Amikor feltettem az új HD sentinelt akkor nekem is csökkent a kondícióm újraindítás után és nekem is több adatkapcsolati hibát jelzett ki. De 3.70-es is adatkapcsolati hibákra utalt nálam régebben így ezért nem is gondoltam volna, hogy összefüggne ez új sentinellel.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1727) #41133696 válasza Thusor (#1726) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát velem hasonló fordult elő az SSD-nél és rendeződött is : http://logout.hu/cikk/kingston_ssdnow_v100_sv100s2_64g/az_ssd_adatlapja_hard_disk_sentinel-ben_i.html

Akkor kábelt cseréltem. Ami még érdekes, hogyha Windows-t installálok az SSD-s gépen, a friss rendszeren ez ugyanúgy megszokott jelenni, csak most már nem cserélem ki a kábelt, és magától elmúlik.

Viszont most masszívan tartja magát a HDD esetében a másik gépen. Ami pedig érdekes, hogy egészen addig nem jelezte ameddig nem frissítettem, még Windows újraindítás sem volt a frissítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#1728) Thusor válasza #41133696 (#1727) üzenetére


Thusor
őstag

Én se nagyon foglalkozom vele. Laptopban van a winchester, nem hinném hogy ott adatkábel hiba lenne, mivel előtte 1 évig jól működött az előd winchedter, ahogy kicseréltem az újra, elkezdett a sentinel panaszkodni. Csatlakozásnál se lehet baj mert 6 csavar tartja a helyén az ultrabayt, el sem mozdulhat így. A winchestert pedig 4 csavar tartja az ultrabayben.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1729) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Sziasztok !

A segítségeteket és hozzáértéseteket szeretném kérni.
Ellenőrizni szeretném a HD Sentinel-el a gépem HDD-jét, de nem tudom.
Olyan gondom van h tegnap párszor a gép kifagyott majd a jól ismert kék halálnál kötött ki a gép. Majd hallottam miután újraindult h a winchester felpörgött, vagyis lekapcsolt előtte valamiért, de nem az újraindulástól, mert attól tudtommal nem szokott.
Akkor halt be a rendszer amikor erősebben meg volt terhelve a gép pl egyszerre több mindent csináltam rajta. Felraktam a Hard Disk Sentinel - t de valamiért nem írja ki az állapotát.
Csak kérdőjeleket ír. Jártam már más winchesterrével is így, de nem foglalkoztam vele, mert régi HDD-nél írta is és már félig rossz volt. De az én HDD -m mindíg jó volt a Sentinel-el, kivéve most. A gép bekapcsolásakor SMART -ot emleget a BIOS, gondolom az kellene hozzá h működjön a Sentinel is.

Nem tudom hogy lehetne helyrehozni, vagy egyáltalán helyrelehet e.
Esetleg haldoklik a merevlemez és elszállt benne valami pl ez a SMART ami eddig jó volt ?
Ezért is elsődleges célom ,hogy valami képek kapjak a Sentinel programmal a HDD jelenlegi állapotáról, de nem működik.

Mit szóltok hozzá ?
köszönöm a segítségeteket.

ÜDV

(#1730) liksoft válasza Thusor (#1728) üzenetére


liksoft
nagyúr

Viszont a csatlakozóknál lehet érintkezési hiba, az átalakító miatt meg impedancia gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1731) liksoft válasza biga-csiga (#1729) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a bekapcsoláskor a SMART-ra prüszköl, akkor egy vagy több attributum meghaladja a riasztási küszöböt, ezért szól a BIOS. Az ilyen drive-ról azonnal menteni kell, ráadásul sürgősségi sorrendben míg még lehet. A tápellátást helyretenni, vagyis minden felesleges egységet kiszedni a gépből (ha van alaplapi VGA, de másikat használsz, akkor azt kiszedni, és mentés idején az alaplapit használni), stb... Sokszor a hibás tápellátás a legnagyobb gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1732) Thusor válasza liksoft (#1730) üzenetére


Thusor
őstag

És eddig nem volt? Az előző winchesteremmel soha nem volt ilyen gond, pedig ugyanezzel a laptoppal használtam.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1733) liksoft válasza Thusor (#1732) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden hibára igaz: "Eddig még nem volt. Most miért?"

Egyébként csak feltételezésként írtam, nem úgy, hogy tuti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1734) hdsentinel válasza code1005 (#1724) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Van rá esély, de mint a minden hasonló esetben, ez főleg a gyártón múlik.
Ha bármilyen módon van lehetőség az állapot kiolvasására (pl. ha létezik megfelelő illesztőprogram, ami ezt speciális módon lehetővé teszi), akkor igen, remélhetőleg támogatva lesz egy későbbi verzióban.

Még ha nem is jelenik meg állapot, a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet, hogy ez is megvalósuljon.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1735) hdsentinel válasza #41133696 (#1725) üzenetére


hdsentinel
őstag

A merevlemez a teljes élettartama alatt feljegyzi az adatkapcsolati problémákat.
SATA HDD-k esetén ezek (amíg mennyiségük nem túl nagy) szinte sosem okoznak gondot, mivel nem merevlemez-problémára utalnak, hanem általában kontakthiba, kábel-problémák okozzák, de akár memória-túlhúzás vagy szabálytalan leállítás is lehet forrásuk.

Ezért a program a 3.70-es verzióig (azzal bezárólag) ilyen esetben csak 100 adatkapcsolati hiba esetén jelzett a szöveges értékelésben (a S.M.A.R.T. oldalon ezek ugyanúgy megvoltak persze, azaz nem a frissítéstől keletkeztek).

A 4.00-ás verzió viszont érzékenyebb és már korábban is jelez, hogy az esetleges új ilyen jellegű hibák, problémák hamarabb észlelhetőek legyenek.

Ezért van az, hogy (op.rendszertől függetlenül) a 3.70-esben a 93 hiba még nem látszott, a 4.00-ban pedig már igen.

Ha a fent jelzett dolgok elhárításra kerültek és az állapot stabil (nem növekszik a számláló) akkor nullázhatod a jelzett problémákat: keresd meg az "Ultra ATA CRC error count" attribútumot és az eltolás mezőben adj meg -93-at.
Ezután a program ezeket már nem veszi figyelembe, a szöveges értékelésből is eltűnnek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1736) hdsentinel válasza Thusor (#1726) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az újabb verzió bizonyos drive-ok (főleg SSD-k) esetén érzékenyebb bizonyos problémákra, ezért elképzelhető kis mértékű változás.
Esetleg jöhet Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek, szívesen megnézem a változást (főleg ha a 3.70-essel is jött riport :B )

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1737) hdsentinel válasza biga-csiga (#1729) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Tudom, már unalmas (minden második (?) hozzászólásban ezt írom):

Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek

Sokszor ha nem látható az állapot, annak az oka, hogy a merevlemez-vezérlő (alaplap) illesztőprogramja régebbi és frissítésre szorul, hogy az állapot megjelenjen.
A leggyakrabban előforduló ilyen illesztőprogramok nagy része a program honlapján a Támogatás -> Driver Zóna oldalról letölthetőek.
A fenti módon küldött riportból kiderül, hogy erről van-e szó.

De ha bekapcsoláskor szól a BIOS S.M.A.R.T. ügyben, akkor ott már gond van: ahogy LikSoft írta, ilyenkor lehet komoly gond a HDD-vel.
Esetleg meg lehet próbálni a HDSDOS-os indító floppy/CD/pendrive segítségével ( HDSDOS ) ránézni, lehet, hogy az még hozzáfér a teljes állapothoz mielőtt a Windows indulna.

Ui. kékhalálnál érdemes lenne megnézni mit ír (indításkor F8 -> rendszerhiba esetén automatikus újraindítás tiltása). Nem biztos, hogy ez HDD probléma, a kiírt adatokból esetleg kiderülne valami.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1738) #41133696 válasza hdsentinel (#1735) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszönöm szépen a részletes választ :R

(#1739) code1005 válasza hdsentinel (#1734) üzenetére


code1005
senior tag

Szia, elküldtem az info-s címedre, köszi!

plata o plomo

(#1740) biga-csiga válasza hdsentinel (#1737) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

Sziasztok újra!

Köszönöm a hozzászólást.
Másnap rendbe raktam a gépet. Nagy nehezen de sikerült, viszont biztos van valami baja.
Először is már el sem akart indulni a gép... odáig jutott a rendszer h minden felpörgött de a monitor be sem akart kapcsolni. Kivettem a ramokat utána szirénázott nekem (jó jel).
Nem tudtam mi tevő legyek, szétkaptam teljesen a gépet, majd alaplapi videokártyáról működött a rendszer 1 rammal. Aztán egyenként visszaraktam bele mindent, minden egyes alkatrésznél kipróbáltam a gépet, végül utána teljesen rendbe jött és a videokártya is szépen ment. Azt hittem h a videokártyával van a gond, de most az is szépen működik...
Csak tippelni tudok mi lehet a gond. Szerintem is a táppal lehet valami, mert észrevettem h a DVD meghajtók nem mindig akarnak működni illetve 1 ága ami a DVD ROM-oknak adja az áramot teljesen rossz. Csak azért nem értem ezt mert FSP BlueStorm II 500 W -os tápom van, ami nem egy gagyi. Igaz jó pár évvel ezelőtt vettem, kb 3 éve, de nem akarom elhinni h ennyi idő után szórakozik... és egyáltalán miért van megtörve az a kábel benne mikor nem is használtam. Egyszerűen nem értem. És úgy vettem észre hogy a régi fajta táp kábel ami a DVD-nek és a HDD-nek adja az áramot elég megbízhatatlanok, mert hamar tönkremennek (kontakt hiba). Ti tapasztaltátok ezt ?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1741) biga-csiga válasza biga-csiga (#1740) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

Ja és azóta a HD Sentinel is szépen látja a HDD -t :)

(#1742) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Az probléma, hogy a "seek error rate"-nél folyamatosan emelkedik az adatmezőben lévő érték? A vinyó egyébként még 100/100-as, de van olyan HDD-m, aminél ez az érték nulla.

(#1743) xcds válasza xcds (#1742) üzenetére


xcds
őstag

Na, most bekapcsoláskor látom, hogy már csak 100/98-as. Lett egy hibás szektor.

(#1744) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Ez így teljesen rendben van? Harmadik sor csak tájékoztató jellegű?

Azt olvastam valahol, hogy a Samsung SSD-ék kondíciója 99%-ról indul. Jól gondolom?

Köszi

KÉP

(#1745) hdsentinel válasza biga-csiga (#1740) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bizony a kontakthiba alattomos dolog, képes ilyen furcsaságokra.
Általában sokáig nem okoz gondot, aztán (ahogy tapasztaltad) eléggé véletltenszerűen csap le.
Igen, amit a csatlakozókról írtál, elég jellemző eset: nem ritkán érezhető is, hogy a csatlakozó meglazul, túl könnyen jár.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1746) hdsentinel válasza biga-csiga (#1741) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szuper ! :C

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1747) hdsentinel válasza xcds (#1742) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mennyire emelkedik és milyen típusú HDD-ről van szó?
Ha Seagate és az érték elég magas, akkor sem kell tőle aggódni, mivel ez a szám NEM a hibák számát jelöli. Elég magas szám is lehet itt, majd hirtelen csökkenhet - teljesen természetes módon.
(ez a súgóban is megtalálható).

Más gyártó, más típusa máshogy működik és más jellegű információt tárol itt, nem érdemes a kettőt ilyen módon, egy kiragadott értékkel összehasonlítani.

A Sentinel a gyártónak, típusnak megfelelő módon értékeli az értékeket, ezért 100-as a drive. Persze ha ezzel (vagy más értékkel) gond adódna, akkor a kondíció és a szöveges értékelés jelzi, hogy mi történt.

Ha gondolod, a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval küldj egy riportot, akkor ellenőrizni lehet a típust és az aktuális számot, így kiderül, _tényleg_ van-e ok aggodalomra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1748) hdsentinel válasza HZoli87 (#1744) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, arra utal, hogy ha más, komolyabb probléma nem található az SSD-vel, akkor a kérdéses attribútum folyamatos változása adja meg a memóriacellák általános állapotát.
Így hibamentes működés esetén is a kondíció (az írások miatt) lassan, de biztosan csökkenő tendenciát fog mutatni.

Igazából 100-ról indul, de ez szinte csak akkor ennyi, ha első induláskor, minden írás/telepítés előtt nézi az ember. Minimális írás (ahogy Nálad is) már azonnal 99-re csökkenti, de ez önmagában nem jelent gondot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1749) xcds válasza hdsentinel (#1747) üzenetére


xcds
őstag

Igen, seagate. Amelyiknél meg nulla ez a szám, az samu. A nagyobb baj, hogy közben szektorhibás is lett.

(#1750) ruti válasza HZoli87 (#1744) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igen, nekem a 4.00-es verzió feltelepítése után ugrott le 100-ról 99-re, addig az előző verzióval 100-on pihent a kondíció

Samu470, fél éves

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.