Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) wdx válasza wdx (#5800) üzenetére


wdx
őstag

Mostanában volt 2 ismerősömnek is ilyen. Az egyiknek oroszul kérte a pin kódot, aztán teljesen gyári állapotba került. A másik újraindult telefonálás közben, aztán neki is újra kellett laknia a rendszert. Mindkettő számomra megbízható készülékek voltak. Esetleg lehet valamelyik program, ami ezt műveli, és mindegyik ezt használja... Erre tudnék még gondolni.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5802) kigyi_23 válasza wdx (#5801) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen valószínű, hogy egy progi csinálja viszont amennyiben igazam van akkor érdemes teljes törlés és teljes FW újratelepítés stock gyárira, mert amikor egy ilyen progi bevadul. Esetleg az újraindításkor felrak olyan kisebb kémprogramot amely teljesen megnyitja a telefont egy kreténnek aki lehet csak csesztetni akar majd, de ellophatja a jelszavaidat, banki hozzáférésedet, hívást indíthat esetleg emelt díjas számra, de bármi másra is. Ne legyen igazam, de ennek manapság egyre nagyobb az esélye. Sokan használnak tört programokat mobiljukon ami rettenetesen sok rizikót hordoz magában hiszen akik ezeket törik azoknak nem kerül semmibe sem elrejteni néhány rosszindulatú kódot.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5803) wdx válasza kigyi_23 (#5802) üzenetére


wdx
őstag

Ebben egyetértek. A telefon mára a legveszélyesebb kategória. Nehéz ezeknek a kártékony programoknak a tevékenységét nyomonkövetni. Bármit megtehetnek, így nem árt egy víruskereső futtatása, ha az ember telepít valamit. Sőt, néha csak úgy viccből. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5804) darvinya válasza wdx (#5803) üzenetére


darvinya
titán

… így nem árt egy víruskereső futtatása, ha az ember telepít valamit. Sőt, néha csak úgy viccből.

Teljesen felesleges, ha már telepítették.
Te is írtad:
Nehéz ezeknek a kártékony programoknak a tevékenységét nyomonkövetni. Bármit megtehetnek…

Tehát inkább nézze mihez van jogosultság, pl: számológép app ne legyen hívás és egyéb ilyen dolgokhoz joga, és ne kérjen root jogot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5805) feketepeti válasza wdx (#5800) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Akkor mondom magyarul, orbitális f.szsag amit írtál :)

Esetleg keress rá a Pokoli Operátor Naplója c remekműre, roppant szórakoztató, bár erről a témáról nem tudsz meg semmit.

(#5806) wdx válasza feketepeti (#5805) üzenetére


wdx
őstag

Köszönöm a hozzászólásod, ebből látszik, hogy nem lehet mindenkinek azonos véleménye dolgokról. Bár ha tényeket veszünk alapul, akkor kizáródik a "vélemény ". Komolyabb berendezéseket, mint pl műhold, rádió tornyok, stb... Megzavarja a napszél, ez tény, ahol erre számítani kell, akkor a kisebb eszközöket miért ne zavarná meg?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5807) josik válasza darvinya (#5804) üzenetére


josik
aktív tag

Én azért feltettem az avastot, root. És szépen be lehet állítani, hogy melyik alkalmazás mihez fér hozzá.. Ez nem jelneti azt, hogy lehet telepítgetni világtalanul. Amit írtál természetesen nem árt figyelni! Találkoztam már ilyen számológéppel! Mindenhez hozzá akart férni! Hát nem került telepítésre..

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#5808) darvinya válasza josik (#5807) üzenetére


darvinya
titán

…dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5809) darvinya válasza josik (#5807) üzenetére


darvinya
titán

Mindenkinek szíve joga telepíteni, de haszna nincs.
Max fogja a rendszert és ennyi.
Kártékony app telepítése után a vírusírtó nem fér hozzá(ez az android rendszer miatt van).
Tehát nem fog segíteni, max. még jobban lelassítja az eltávolítást.

Mint sz.gépes tapasztalatomból adodóan, maga a vírusírtó szedi össze a vírusokat.
Amióta nincs a gépen, semmi sem jön ilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5810) josik válasza darvinya (#5809) üzenetére


josik
aktív tag

Ezen a telón nem érzem, hogy fogja... És szólt már, hogy az alkalmazást nem kéne telepíteni! Ki hogy gondolja! Én a szgépen is használok. Persze, a fő hibaforrás mindig a felhasználó..

Te is fiam Bluetooth...

(#5811) topyjo


topyjo
aktív tag

Érdekes okfejtéseket olvasok.
Nem hinném, hogy a metró, vagy a napszél törölte volna a fórumtárs készülékének memóriáját.
Tény, hogy néhány villamos berendezés rendes mágneses erőteret képes generálni, de az is tény, hogy a telefonok is rendesen le vannak árnyékolva a hasonló behatások kivédése érdekében. Még karórát, vagy mp3 lejátszót sem láttam ami tönkrement volna ilyen gyanúval.
Viszont nekem már kétszer törlődött a memóriakártyám tartalma, és csak ez a telefon törölte, máshol hibátlan.
Vírusirtót telefonon nem használok, viszont nem bankolok mobilról, nem itt tartom a fontos jelszavaimat. Arra ott van a PC, ami szerintem elképzelhetetlen normális tűzfal és víruskereső nélkül. Igaz, hogy ezekkel együtt is lehet vírus a gépen, de ahhoz már kell a felhasználó lámasága is.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#5812) ExtazZzi


ExtazZzi
tag

Hali!
Xperia Z1 vásárlása előtt állok,szerintetek megéri megvenni?
Esetleg mik a hibái és kényelmetlenségei...? :D

(#5813) croli


croli
aktív tag

Volna egy olyan kérdésem hogy a töltőnyílást záró kis fedőn lévő gumitömitő a használattól lényegében lekopott. Ha én ezt beviszem garanciálisan csinálnak vele valamit vagy nem? Volt-e már valakinek hasonló esete?
Csak azért mert így hogy nincs rajta az a gumitömitő nem záródik be rendesen és állandóan kinyílik.
(Nem szeretném feleslegesen beadni hónapokra a telót.)
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#5814) vargajucus


vargajucus
újonc

Sziasztok!
Volt-e olyan gondja valakinek Z1-gyel, hogy enyhe esés után (tokban) a rezgő funkció alatt,karaktergépeléskor a telefon túlságosan "zizeg" ? Alapban is erősebb hangja volt rezgéskor mint egy másik ugyanilyen szériásé, és nem a rezgés erősség beállításnál van a gond...ha megrázom nagyon halk ciripelést lehet hallani, de szintén a másik telót említve, abban is, pedig annak semmi baja...akkor alkatrész mocorog benne ? :F Már nem garis,valószínű már hozzám is a "párszor leesett" kategóriából került, maszek telefonszerviz nem vállalja a szétszedést, mert hátha összetörik a kijelzőt......Sony szerviz szoftver irtást-újratelepítést ajánlott elsőként, hátha a program nem jól osztja el a rezgéserőt...volt már ilyen valakinek ? Köszi előre is!

(#5815) Repsol600 válasza croli (#5813) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha kifizeted, biztos kicserélik. :DDD
Egyébként garanciában nem cserélik.

(#5816) kigyi_23 válasza vargajucus (#5814) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen nekem volt, de nem esett le csak úgy elkezdte magától. Viszont amilyen hirtelen elkezdte úgy hagyta abba. Nem tudom miért, vagy mitől volt, de már nincs. Kikapcsoltam a rezgő funkciót aho lehetett pl. csengetésnél stb és amikor újra kipróbáltam néhány hónap múlva már nem csinálta azóta eltelt már vagy 3 hónap, de semmi mellékzörej csak a rezgés.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5817) Kispotter válasza vargajucus (#5814) üzenetére


Kispotter
tag

Szia! Nekem is elkezdett nagyon furcsán rezegni és volt olyan nemis rezgett már.. Kikapcsoltam mindent én is kb 1 hónapig visszakapcsoltam és mostmár elfogadható a hangja.. Sajnos billentyűzetnél hagnra kellet raknom pedig a rezgőt szeretem.. De ez van szériahiba sok Z1 nél van ez. Nekem még garis volt mert kellet a telefon és nemvolt kedvem heteket várni rá.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5818) ExtazZzi


ExtazZzi
tag

Hali!
A mai napon Z1 tulajdonos lettem,valaki meg tudná mondani mikor lesz 5.0 android?

(#5819) croli válasza ExtazZzi (#5818) üzenetére


croli
aktív tag

A Sony azt írta hogy valamikor március-április környékére tervezi erre a telefonra.

(#5820) kemcsi


kemcsi
csendes tag

Sziasztok! Megvételre felkínáltak egy xperia Z1-est a gondom az, a kamera indításnál ez a hiba üzenet fogad : a kamera funkció leállt, semilyen reset gyári beállítás visszaállítás nem segít gyári 4.4.4 rom van rajta.Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm !

(#5821) Ablakos válasza kemcsi (#5820) üzenetére


Ablakos
őstag

A gond, hogy gondolkozol a vételén.

(#5822) wdx válasza kemcsi (#5820) üzenetére


wdx
őstag

Adtak ki erre javító patchet. Csak frissíteni kell a telefon szoftverét, amikor felkínálja. Lehet, hogy ez megoldás, mert eleinte nekem is csinálta, aztán mikor frissült, megszűnt ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5823) topyjo válasza kemcsi (#5820) üzenetére


topyjo
aktív tag

Biztos készülékfüggő is a történet, nekem is csinálja amióta kitkat van rajta, minden harmadik-negyedik fényképezőgép megnyitáskor ez a hibaüzi jön.
Kilépek, újrapróbálom és utána jó.
Nincs a földön az a frissítés, amivel ezt a bugot a Sony meg tudná oldani. Eddig kapott a Kitkat már 4-5 frissítést, mindre azt mondták, hogy e majd biztos megoldja. Nekem maradt.
Van még néhány hasonló problémája, amivel együtt kell élni, de így is jobb készülék, mint a konkurensek hasonló típusai.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#5824) Ferenczi Áko válasza kemcsi (#5820) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mennyiért adja?

#5823 Nem, ezt nem lehet elfogadni egy olyan telefontól, ami új korában 180. 000 ft volt és a fotózásnak kellene lennie az egyik fő erősségének. Az utolsó frissítés tényleg javította a kameraleállást. Jobb mint a konkurensek hasonló készülékei? Nem. Egy Lg G2 vagy egy Htc M7 veri.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5825) ExtazZzi


ExtazZzi
tag

Èrtem,köszi az infót.
Amúgy az normális ha csak 1 napot bír ki az aksi? 😀

(#5826) wdx válasza ExtazZzi (#5825) üzenetére


wdx
őstag

Attól függ, hány óra a kijelző idő, és hogy milyen alkalmazások vannak telepítve.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5827) topyjo válasza Ferenczi Áko (#5824) üzenetére


topyjo
aktív tag

Épp ma akartam videót csinálni a hóesésről, amint megnyomtam a felvétel gombot, már le is állt. A legfrisebb rom van rajta. Legutoljára a 4.3-al volt hibátlan.
Munkatársamnak van G2. Gusztustalan szappantartó, de a kijelzője valóban szebb. Azon kívül semmi több. Laggol, kilép a programokból, tehát ott is van hova fejlődni. M7 nem volt a kezemben, régebbi tipusok viszont igen. Porszem a kijelző és az érintő között, akadozó wifi, kontakhibás usb, tönkrement jack csati jellemezte. Ezekből egyszer vesz az ember, és örül, amikor megszabadul tőle.
Ez a negyedik Sony, vagy SE telefonom, sosem romlott el egyik sem. Az első már hat éves, most is működik, igaz csak ébresztőóraként használom.
A jelenlegi problémáim a Z1 szoftverével:
Kamera
Néha nem ébreszt, kiszámíthatatlanul, kb havonta egyszer.(ezért van az öreg SE tarcsinak)
A hívószámhoz rendelt csengőhangok helyett másikat játszik. Ez is alkalomszerű.
Kicsit fakó kijelző.
Kétszer törölte a memórikártya teljes tartalmát.
Ami pozitív:
Elvan akár 5 órás kijelzőidőt is, ha könyvet olvasok.
Remek a memóriakezelése
Gyönyörű a formája, kézbefogva is érezni, hogy minőség
Gyors, sosem fagyott le, nem indult újra

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#5828) Ferenczi Áko válasza topyjo (#5827) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Itt kezdődik a gond: "munkatársamnak van G2." Szóval neki van, nem neked. Nekem volt Z1-em, 5 hónapig. A kamera fagyás a legutolsó update-el szűnt meg, addig úgy használtam, hogy vagy sikerül a kép, vagy nem.. A képek minősége amúgy nagyon szuper.
Laggolt a G2 vagy kilépett a programból? Nem ismerem a kollégád felhasználói szokásait, de gyanítom, hogy tele van widgetekkel a telefonja, vagy egy rakás reklámokkal teli hulladék programmal. A lényeg, hogy nekem ugyan azokkal a telepített alkalmazásokkal és widgetekkel a Z1 röcögött, a G2 nem.
Persze vannak érvek a Sony mellett is: anyaghasználat, formavilág, IP védelem, kameragomb. De erre mondanám, hogy nem minden a külső, ha a belső kaki.. Arról nem is beszélve, hogy a Sony teleb@szta egy csomó előre telepített programmal, amik csak a helyet foglalják, mert root nélkül nem lehet törölni őket..
Az 5 óra kijelzőidő megvan a G2-ben is..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5829) wdx válasza topyjo (#5827) üzenetére


wdx
őstag

Ezek nálam nem fordultak elő, és semmilyen lassulás. Leginkább a kamera buggal találkoztam, de az is megszűnt. Az igaz, hogy ennek érdekében frissítés után nyomtam gyári adatok visszaállítását (wipe), hogy rendeződjön. :) Semmilyen más hibát nem fedeztem még fel. Az kijelzőidő általában 6 óra, persze nem hagyom lemerülni teljesen (15% nálam a minimum). Messenger + facebook páros inaktív (totál zabál), ezek helyett UC browser, skype, viber.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5830) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!
Apus launcher-ről vélemény?
van valakinek a z1 - én?

(#5831) BeastMode


BeastMode
őstag

Sziasztok!
Ma kinyitottam a Z1 bootloaderét és most szenvedek a root-tal. A legfrissebb 4.4.4 van rajta, próbálnám a Flashtool-lal a kernelt flashelni, de telepítés után nem akar elindulni a Flashtool. Azt írja, hogy helyezzem át a firmwares mappa tartalmát egy másik helyre. Ezt meg is tettem, de még mindig csak ez a felugró ablak fogad. Már lassan a falat kaparom, olyan nyugodt vagyok:D
Tudna valaki segíteni?:)

(#5832) darvinya válasza Ferenczi Áko (#5828) üzenetére


darvinya
titán

a Sony teleb@szta egy csomó előre telepített programmal, amik csak a helyet foglalják, mert root nélkül nem lehet törölni őket..

Gy. függetlennél ezek 80% törölhető, a többi tiltható.
Szolgáltató szokása ezek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5833) topyjo válasza tomyka74 (#5830) üzenetére


topyjo
aktív tag

Kisfiam samuján az fut
Elég gyors, de inkább a Nova prémium.
Az Apusból van magyarosított verzió a Sympda oldalon.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#5834) kemcsi válasza Ferenczi Áko (#5824) üzenetére


kemcsi
csendes tag

Szia
40 ezerért adná dobozában, elöl hátul fóliás kissé kopott a keret.

(#5835) kemcsi válasza wdx (#5822) üzenetére


kemcsi
csendes tag

Szia
Megnéztem a szerviz módban a bootloaderét és nyitva van nem lehet hogy romolgatak vele és ez vágta haza a kamerát. Csináltam rajta gyári szoftver frissítés és még mindig A kamera alkalmazás leállt.
Ha tennék rá valamilyen főzőt romot az segítene vagy mi tevő legyek?

(#5836) wdx válasza kemcsi (#5835) üzenetére


wdx
őstag

Bármi megtörténhet. A legjobb, ha hagyod úgy, ahogy van, és visszaadod. Mert ha valami balul sül el, kifizetteti veled, és lesz egy működésképtelen telefonod.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5837) darvinya válasza kemcsi (#5835) üzenetére


darvinya
titán

Ha tényleg nyitott a Bootloader és nem nyitható(allowed) , akkor a kamerát örökre bukta.
Azaz soha nem lesz semmivel jobb, mint a gyári.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5838) kemcsi válasza darvinya (#5837) üzenetére


kemcsi
csendes tag

Szia köszönöm válaszod!
Szó szerin így van írva:Rooting status:
Bootloader unlock allowed:yes
ez jót jelent?

(#5839) darvinya válasza kemcsi (#5838) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5840) tomyka74 válasza topyjo (#5833) üzenetére


tomyka74
senior tag

ahhha! a Nova-ról még nem is hallottam!
na meglessük! :)

igen azért kérdem mert azt mondják a leggyorsabbnak!!

[ Szerkesztve ]

(#5841) BeastMode


BeastMode
őstag

Erre valaki?

(#5842) darvinya válasza BeastMode (#5841) üzenetére


darvinya
titán

Telepítsd újra Flashtool-t gyökérbe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5843) topyjo válasza BeastMode (#5841) üzenetére


topyjo
aktív tag

Még nem léttam ilyen hibaüzit.
Esetleg más pc-n is meg kellene próbálni. Legfrissebb flashtool, driverek, telón gyári visszaállítás, usb hibakeresés bekapcs, ismeretlen források bekapcs.
flasbtoolon driverek ellenőrzése, 108-as kernel telepítése, root, eredeti kernel visszatesz, szupersu telepít, örül, mint állat.
Nekem így ment, kb 15 perc az egész.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#5844) BeastMode válasza topyjo (#5843) üzenetére


BeastMode
őstag

A root most már nem érdekel, helyette újabb problémám van.
Független a telefon, de T-Mobile szoftver volt rajta és ez bosszantott, így gondoltam lecserélem.
A Sony Emma csak a 14.3.A.0.757-t rakta rá, nem dob ki frissebbet.
OTA .761 nem települ telefonon, "sikertelen ellenőrzés".
A PC Companion jelzi a frissítést, de nem szedi le a szoftvert, valami olyat ír, hogy nem tud kommunikálni a Sony központtal.
Csak annyit csináltam a telefonnal, hogy kinyitottam a bootloadert.
Ha valaki esetleg tud erre megoldást és segítene, hálás lennék!

(#5845) BeastMode válasza BeastMode (#5844) üzenetére


BeastMode
őstag

Másik gépen már azt hittem sikerül, de ezt dobta ki a PC Companion:

Probléma:
A telefon/táblagép módosított szoftvert tartalmaz, amely nem frissíthető.

Részletek:
Sony frissítési programmotor hiba (hibakód: 2003).

Teljesen tanácstalan vagyok:(

(#5846) darvinya válasza BeastMode (#5845) üzenetére


darvinya
titán

Mivel nyitottad BL-t, ezért már nem is tud PCC-vel fw-t felrakni.
Viszont, ha leszedte a fw file-jait, akkor Flashtool-lal tudsz flash-elhető file-t készíteni, és az felrakni.
(segítség Logout-omon).

Amúgy gyári fw kernel-hez nem kell BL-t nyitni, azt lehet annélkül is cserélni/flash-elni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5847) BeastMode válasza darvinya (#5846) üzenetére


BeastMode
őstag

Tudom, eleinte más terveim voltak, de most már azzal is beérném, ha rajta lenne a legfrissebb gyári ROM:)
Bootloadert nem lehet amúgy visszazárni?

[ Szerkesztve ]

(#5848) darvinya válasza BeastMode (#5847) üzenetére


darvinya
titán

Visszazárható, de TA(DRM kulcs) mentés nélkül nem ér semmit.

Egyetlen megoldás Flash Tool(EMMA), Flashtool, és fenti eljárás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5849) BeastMode


BeastMode
őstag

Mindegy, melyik gépen próbálom, mindegyiken ez fogad.

(#5850) topyjo


topyjo
aktív tag

valamikor, talán egy éve kaptam a Sony supportról egy linket, amiről az összes eddig megjelent fw letölthető volt ftf formában. Most nem találom.
Esetleg valakinek megvan még?
Lehet, hogy a fórumtárs valami hibás ftf- talált, ezért cicilteti a flashtool.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.