Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) novinyul válasza kigyi_23 (#3000) üzenetére


novinyul
veterán

Az addig ok hogy volt ilyen időszak is,volt benne részem.De a Sonyk nyitása nem éri meg a boltoknak.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3002) picikupac válasza kigyi_23 (#2997) üzenetére


picikupac
csendes tag

Minden ok. A 290-es romnál megemberelte magát. Vad para volt. :)

(#3003) kigyi_23 válasza picikupac (#3002) üzenetére


kigyi_23
addikt

xD akkor csak szoftverhiba :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3004) picikupac válasza zermi (#2994) üzenetére


picikupac
csendes tag

Tökéletesen követhető és kivitelezhető leírás! köszönet!

(#3005) barky válasza kigyi_23 (#2988) üzenetére


barky
tag

Köszi szépen a kielégítő választ :D akkor ez annyira nem rossz dolog lehet beruházok egy ilyenre idővel :) még csak 2 hónapja van meg a kicsike de imádom *-* bár a fényképezője nem olyan nagy durranás mint aminek beharangozták :( :)

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#3006) zermi válasza picikupac (#3004) üzenetére


zermi
aktív tag

Örülök, hogy sikerült. Sajnos nem tudtam követni az eseményeket az este folyamán az internet kapcsolatom elszállt és ezzel egy időben megszűnt az IP tv adás is. De ez még mind nem volt elég még mobil hálózat sem volt, de az a legfurcsább, hogy se a T-Mobilos se Telenoros telóm nem nem talált hálózatot. Reggelre szerencsére vissza állt minden.

(#3007) Patrikb10 válasza zermi (#3006) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

Lehet egy EMP bomba volt :))

(#3008) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Az volna a kérdésem,hogy miután eltűntek a névnapok a naptárakból a goole-bol is.Ki mivel
pótolta,hogy oldotta meg?

(#3009) zermi válasza csabai022 (#3008) üzenetére


zermi
aktív tag

1.) A Naptár webes felületén a "saját naptárak" melletti gombra kattintva létrehoztam egy új naptárat névnapok címmel, hogy külön legyen, ne a fő naptáramba kerüljenek bele a névnpok.
2.) Második lépésként a "más naptárak" melletti gombra kattintva kiválasztottam a naptár importálását. Fájl: nevnap.ics ( innen töltöttem le , Naptár: névnapok.
3.) OK gomb
4.) Ezután a telefonon bepipáltam a "névnapok" nevű naptárat a szinkronizálandó és megjelenítendő menüpontban a naptár alkalmazásban.

Patrikb10: Az internet és az IP Tv kiesést, mint kiderült a szolgáltató miatt volt. A térerőt meg végképp nem értem egy torony kb. 700 méterre van tőlünk és mégis néha alig van térerő. Bezzeg a szlovák szolgáltatók ezerrel nyomják a jel erősséget felénk, északon a határ mellett lakom. Van olyan hely ahol úgy néz ki, hogy a hegy lábánál megy a vasút az mellett az országút, az mellett pedig egy folyó és a túlpartján már szlovákia. Ahogy melóba jövök vannak helyek ahol folyamatosan nincs térerő.

[ Szerkesztve ]

(#3010) csabai022 válasza zermi (#3009) üzenetére


csabai022
tag

Köszönöm uram,tökéletes! Még annyi volna a kérdésem,hogy a névnapok jelölőszínét lehet valahol állítani?
A telefonon és a gépen is pirossal jelöli a névnapokat.A telon aCalendar+használlom.

[ Szerkesztve ]

(#3011) csabai022


csabai022
tag

Közben meglett,még egyszer köszönöm!

(#3012) vasibacsi


vasibacsi
újonc

Helló mindenkinek! Nekem volna egy nagyobb problémám a telómmal! Béna voltam és kitörtem a sim kártya érzékelőket! Elvittem garanciális szervizbe a cordon elektronikhez de ott azt mondták hogy csak alaplap cserével lehet ezt a problémát megoldani igen borsos áron! Tudna valaki egy másik szervizt ahol meg tudnák csinálni? Mert szerintem egy sima sim olvasó cserével is meg lehetne oldani!

(#3013) novinyul válasza vasibacsi (#3012) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos lehet hogy sikerült teljesen leszakitanod a panelről az olvasót.Akkor csak a panelcsere segít,ha viszont csak a lábak szakadtak le akkor van esély.De ez ügyben keresd fagyálló kollégák,nagyon profin szervizel!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3014) Patrikb10 válasza zermi (#3009) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

Itt már az a baj, hogy túl közel vagy a közel vagy a toronyhoz :) de egyébként tényleg fura...

Mostanában ,ha egy alkalmazásból kilépek néha, kb fél - egy másodperc is eltelik mire megjelennek a kapacitív gombok, illetve az alkalmazás ikonok, más is tapasztalt ilyet? Illetve a másik , frissítés óta, ha kikapcsolva töltöm a telót vagy a Sony logó világít, vagy a töltés ikon, illetve kis ideig semmi, aztán kezdi előről....

[ Szerkesztve ]

(#3015) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok.

Ki találkozott már a következő jelenséggel?
Hívás bontása után, kis időre elmegy a térerő (legalább is a kijelzőn azt látom, hogy a térerő "lépcső" üres, és egy kis piros X van előtte), tar ez néhány másodpercig, és utána visszajön.
Nem figyeltem eddig, hogy minden hívásnál ezt játsza-e de ezek után fogom.
Valaki tapasztalt már hasonlót?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3016) davidsz válasza CivicEsi (#3015) üzenetére


davidsz
őstag

Xperia Z-nél volt nálam ilyen. Telenor kártyával csinálta. Amint más szolgáltató kártyáját tettem bele, ez nem volt.
Érdekesség volt még, hogy nem minden ROM-nál jelentkezett.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3017) vasibacsi válasza novinyul (#3013) üzenetére


vasibacsi
újonc

Helló! És ezt a fagyálló kollégát hogy lehet elérni? És én honnan tudjam hogy leszakadtaz egész olvasó vagy csak a lábak?

(#3018) modeller


modeller
aktív tag

Telenorra nekem ma reggel érkezett meg OTA-n a 136-os build.

Ami újdonságot észrevettem (és még nem volt talán megemlitve) a speciális wifi beállitásoknál már be lehet állitani passpoint hitelesitési adatokat.

A Tároló menüpontban megjelent az SFTP kapcsolat felvétele mint tároló, ez is érdekes. Bár egy SMB-nek jobban örültem volna :)

Energiagazdálkodásnál egy "háttéradatok várólistára" lehetőség is van, fogalmam sincs mire jó.

De az is lehet ezek eddig is megvoltak, csak nem tűntek fel, most meg végigpörgettem a menüpontokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3019) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!

Remélem hamarosan én is Z1 tulaj leszek.
Tudnátok olyan szervizkódokat amivel meg lehet győződini a telefon pontos paramétereiről?
Gondolok itt:
-gyártás ideje
-kijelző típusa
-hálózatfüggőség
-bootloader
-összes beszélgetési idő
-kijelzőteszt
vagy bármi, ami hasznos információt tartalmaz egy telefon vásárlásakor, hogy ne kelljen mindenben az eladó elmondásait alapul venni.

köszi

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#3020) zermi válasza topyjo (#3019) üzenetére


zermi
aktív tag

A szerviz menü kódja: *#*#7378423#*#*

(#3021) topyjo válasza zermi (#3020) üzenetére


topyjo
aktív tag

Köszi!

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#3022) novinyul válasza vasibacsi (#3017) üzenetére


novinyul
veterán

Itt az oldalon az apróhirdetéseknél van fent.Az hogy mennyire sérült,majd csak a szétszedés után derül ki.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3023) Langsam


Langsam
aktív tag

Sziasztok.
Hogy lehet beállítani, hogy a sötét képernyőzárat nem csak az a kis ezüstgomb oldja fel, hanem a hangerőgombok is ? Vastag tokban van a telefon, sötétben elég sok idő mire megtalálom pont a helyét.
Köszi. Üdv. Langsam.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3024) Patrikb10 válasza CivicEsi (#3015) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

Szia,

Az enyém is ugyanezt csinálja. Nekem T-s készülékem van.

(#3025) rviktor válasza CivicEsi (#3015) üzenetére


rviktor
csendes tag

Akkor van ez ha LTE előfizetésed van és van LTE térerő.
Ha a teló LTE hálózaton van, amikor hívás érkezik átáll LTE-ről UMTS-re (ha nincs GSM-re) amikor bontod a hívást akkor vissza LTE-re.

Némelyik firmwarebe ez gyors némelyikbe lassabb... De függ attól is, hogy wifin vagy-e vagy sem :)

(#3026) Langsam


Langsam
aktív tag

Sziasztok.
Karbantartására a Clean Mastert használom, azt szokta írni hogy 6-700 mega a szabad (keveslem) és 8-900 a foglalt memória (sokallom) . Ugyanis napközben alig megy valami (legalábbis tudtommal :) ) folyamatosan, a mobiladatot is csak akkor kapcsolom be, ha éppen kell valamihez. Minden automata pipa ki van szedve.
A Clean Mastert is úgy állítom be, hogy ha a képernyő elsötétül, akkor automatikusan takarítson. Ilyenkor ki is írja hogy 2-300 mega memória felszabadítva, de ha megy egy kicsit a böngésző (Dolphin) akkor 500 mega szabaddal fejezem be. Pedig csak egy böngésző, nem valami nagy játék, azokból csak pár egyszerű kicsi van fenn, olyan Angry birds szintűek. :)
Tudtommal 2 giga a ram, kérdésem hogy ennyit mennyit használ kötelezően az android rendszer, és hogy a fenti adatok átlagosnak mondhatóak-e. Azért gondoltam, mert mi lenne ha csak 1 giga ram lenne a memória, akkor 1-200 mega lenne csak a szabad hely ? 512-ről meg nem is merem megkérdezni. :)
Vagy ha jobb programot tudtok mint a Clean Master, akkor azt is kipróbálnám.
Köszi. Üdv. Langsam.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3027) novinyul válasza Langsam (#3026) üzenetére


novinyul
veterán

Felejtsd el ezeket a takarító programokat,csak az aksit zabálja.Nálam üzemben 700-750mb szabad ram van,de indítás után is kb.900-950mb szabad.Egyenlőre bőven elég ez a 750mb is,esetleg ez javulhat a 4.4-l.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3028) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Ma jött meg kicsike, dél óta használom, eddig
qrva jó.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#3029) Gagyimami40 válasza topyjo (#3028) üzenetére


Gagyimami40
csendes tag

Helló!
Azt meg lehet tudni, hogy honnan lett vásárolva?
Én is tervezem a közeljövőben egy Z1 vásárlását, itt nézegettem, gyártói garival adják, majd hétfőn keresem fel őket.
Válaszod előre is köszönöm! :))

(#3030) topyjo válasza Gagyimami40 (#3029) üzenetére


topyjo
aktív tag

Electromarket.hu
138 ezer pénz számlával, 2 év garival.
Most éppen nincs készleten de keddre hoznak. Hívd fel őket, maximálisan segítőkészek.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#3031) gti16v


gti16v
őstag

na megint csomag gyütt Hong-Kong-ból :-)

elég sport telefont faragott belőle

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3032) soldier2 válasza Langsam (#3026) üzenetére


soldier2
őstag

Az égvilágon semmi értelme az ilyen programoknak, és a szabad RAM mennyiségének sem (Úgy kb a 4.2.2 android óta). Annyit használ ki a rendszer, amennyi rendelkezésre áll, és fenttart egy kevéske szabadot, hogy új alkalmazásokat tudjon betölteni ha szükség van rá. A rendszeresen használtakat meg a memóriában tárolja. Az LG G2-nél hatványozottan jelenik meg ez a RAM dolog, de nem okoz ott sem lassulást. Ha szükség van rá, a rendszer maga ürít a RAM-ban tárolt dolgokból. Hiszen a RAM lényege nem az, hogy minnél több üres legyen, hanem, hogy minnél több dolgot tároljon benne a rendszer, így azok villámgyorsan előhúzhatók ha szükség van rájuk. A task killer programok feleslegesen bezárnak dolgokat, amiknek nagy részét a rendszer pár perc alatt újraindítja, ami felesleges processzor teljesítményt, és ezáltal energiát igényel. Így szabad RAM-ból ugyan nem lesz sokkal több, de akkuban tárolt szabad elektronból annál kevesebb áll majd rendelkezésre.

A böngészőben tapasztalt jelenség is csak ezt támasztja alá. Van ugyebár 6-700mb szabad RAM, elkezdesz böngészni, a Doplhin elfoglal 500 mb-ot, így a szabad RAM-nak 100 mb-ra kellene csökkenni ami már kevés a folyamatos működéshez. De nem fog. Ugyanúgy meg lesz az 5-600 mb szabad, mert a rendszer lezár dolgokat. A böngésző meg azért foglal sokat, mert a már letöltött oldalakat eltárolja, így ha vissza gombot nyomsz, nem kell újból letölteni, ami újból energiát, és ha nincs wifi akkor net forgalmat generál.

gti 16v: furán néz ki az biztos. :) Kicsit olyan Lumiás így sárgában :Y Nekem a hasonló tokokkal az a bajom, hogy eltakarja a telefon "természetes szépségét", és megőrzi azt a következő felhasználónak. Persze leejtés esetén nagyon hasznos tud lenni, bár nekem az ArcS is mindíg úgy esett le, hogy kicsúszott a beledugós tokból. A Z1-nél kicsit szűkre varrattam egy táskavarrónővel egy bőr tokot, ha már a kedvenc tok gyártóm mai napig nem képes beledugós tokot gyártani a Z1-hez (ZU-hoz, meg Z-hez bezzeg igen)

Az enyém így néz ki, (igaz kicsit viseltes). A belső két sor varrás már "maszek", mert a telefonra rendelt, állítólag méretre szabott tokból simán kiesett a telefon

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3033) soldier2


soldier2
őstag

Na még egyszer megpróbálom a képet :

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3034) Langsam


Langsam
aktív tag

Köszönöm a RAM témában adott válaszokat.

A telefon lezáró képernyőjére, tehát amikor "fekete" a képernyő az oldalsó gomb megnyomása után, hogyan lehet az órát kitenni ? Nem kell nagy méret, csak valami egyszerű, ha lehet digitális, kis fényű, áttetsző, hogy ne fogyasszon sokat, mint anno a Nokiánál.
Köszi. Üdv. Langsam.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3035) soldier2 válasza Langsam (#3034) üzenetére


soldier2
őstag

Nem lehet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3036) Langsam válasza soldier2 (#3035) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszi, sajnálom, mert jó lenne néha csak rápillantani az asztalon lévő telefonra, hogy mennyi az idő. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3037) teofiil válasza soldier2 (#3032) üzenetére


teofiil
csendes tag

Köszönöm/köszönjük a "felhomályosítást" - nagyon hasznos volt. Engem is aggasztott ez a téma egy kicsit, de úgy voltam vele, amíg működik rendesen, addig semmilyen "kisegítőprogramot" nem fogok rátenni! Egyébként pedig teljesen logikus ahogy leírtad, csak az egyszerű halandónak nem ez jut rögtön eszébe... :) :R

[ Szerkesztve ]

alulírott: teofiil - személyesen - élet nagyságban...

(#3038) bojan válasza Langsam (#3036) üzenetére


bojan
tag

nálam alapból az óra van kint, de amúgy hogyha elhúzod balra akkor majd lesz egy plusz jel amire kattintva egy csomó mindent kitehetsz a lezárt képernyőre különböző oldalakon

(#3039) soldier2 válasza bojan (#3038) üzenetére


soldier2
őstag

Neki nem a lezárt képernyőre kell, hanem a kikapcsoltra. Mint a SamsungS4 esetén. Ott az Amoled miatt megoldható, hogcy csak a kijelző kis része legyen aktív, LCD esetén a háttérvilágítás miatt nem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3040) Langsam


Langsam
aktív tag

Köszönöm, valóban a legkülső felületre kellett volna. De hasznosak voltak így is a válaszok, mert kitettem a szervezőt a feloldóra, legalább egy mozdulattal kevesebbet kell csinálnom a napi teendők megnézéséhez, mert sokszor csak azért ébresztem fel a telefont, hogy megnézzem a feladatokat. Még ha arra tudnátok választ, hogy az ezüst gomb mellett a hangerő gombokkal is fel lehetne ébreszteni a telefont... :) Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3041) zermi válasza Langsam (#3040) üzenetére


zermi
aktív tag

A hangerő gombbal történő telefon ébresztés megoldható, ha a rootolt a telód a Xposed framework + GravityBox programmal. Igaz csak a Nexuson használom, abban van a céges sim kártya és egy nap rengetegszer fel kell vennem a telefont.

(#3042) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Nos Urak, megkezdődött a kálváriám...

3.-án leadtam a T pontban a telót, mert az egyik oldal nem szólt a fülesen. Ma adták vissza, hogy szerintük az USB csatinál!!! sérült és ezért gariban nem csinálják meg. Mondanom sem kell, hogy a kép amin lefotózták köszönő viszonyban sincs az én telóm állapotával. Két képet csináltak. Volt egy minta meg az enyém. A minta készülékről szemmel láthatóan jobb minőségben készült a felvétel, míg az általam leadott mobiltelefonról homályos, rosszul exponált és a rosszul megválasztott fényviszonyok miatt félreérthető kép készült. Ráadásul ha az USB- nél sérülne is meg, az hogy a fenébe hatna ki a hangkimenetre?? Ezek komolyan azt hiszik, hogy most jöttem le a falvédőről? Nincs semmi sérülés és mondanom sem kell, hogy az USB is tökéletesen működik.
Persze ment a levél a szerviznek, a T-nek meg a Sony Mo-nak. Ha nem javítják gariba, akkor beleírtam, hogy megyek a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz.

Van egy sejtésem, hogy fosnak javítástól. Gondolom ha már szétszedik utána oda a vízállóságnak. Ha nem merik javítani, akkor adjanak egy másik készüléket.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#3043) kigyi_23 válasza Langsam (#3036) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szerezz egy dokkolót és rakd abba akkor majd be tudod állítani :) Sajnos ez nálam is probléma, de amióta ezek az okostelefonok vannak azóta ez a probléma is létezik :(

Amúgy srácok érkezik a compact szerdán :) Majd jól megnyomkodom és beszámolok:)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3044) gti16v válasza soldier2 (#3032) üzenetére


gti16v
őstag

én sem örülök,hogy tokban kell hordanom,de munka miatt,jobb az óvatosság,otthon,és munka mentes helyeken,keret tok nélkül hordom,nekem a lumia,eszembe sem jutott,inkább ilyen búvár telefon benyomását kelti,3 színben rendeltem,de ez jön be a legjobban.(fekete-fekete,sárga -fekete,piros-fekete)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3045) Langsam válasza kigyi_23 (#3043) üzenetére


Langsam
aktív tag

Van dokkolóm, beállítottam az órát, de továbbra is csak a fekete képernyőt mutatja itt az asztalon. :)
Más.
Csak érdekességképpen filózok az akkumulátoron, nem tudom meddig fogja bírni, mert elég rendszertelenül vagyok kénytelen tölteni, tehát nem mindig sikerül az este ráteszem reggel leveszem a dokkolóról stílus.
Hogyan megy a cserélhetetlen akksi cseréje ? Mi újság a vízállósággal utána ?
Azért kérdezem, mert az eddigi telefonjaimnál egy év után jelentősen fáradtak az akksik, cserélni kellett a megbízható 1 napos működés érdekében.
De ez az első cserélhetetlen. :D
Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#3046) soldier2 válasza Langsam (#3045) üzenetére


soldier2
őstag

Nem cserélhetetlen, csak otthon nem cserélhető. Szerviz cseréli, és mint minden javítás után, akkucsere után is megmarad a vízállóság. Az, hogy rendszertelenül töltöd, nem gond a telefonokban is lévő LiIon és Lipolimer akkuknak (csak a NiCad és NiMh akkuk érzékenyek erre)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3047) novinyul válasza FіkuszKukіsz (#3042) üzenetére


novinyul
veterán

És nem küldted el a k.anyjába a szervizest???Ekkora marhaságot rég hallottam!Simán cseréltettném a telefont ezek után.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3048) FіkuszKukіsz válasza novinyul (#3047) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A T-s nem tehet semmit, a Cordon csinálta. Tele van velük a net. Mindenki panaszkodik rájuk. Nem tudom a Sony miért égeti magát ilyen szemét brigáddal?

Romanes eunt domus

(#3049) novinyul válasza FіkuszKukіsz (#3048) üzenetére


novinyul
veterán

Bemennék hozzájuk személyesen,pláne hogy jó az usb csati,azt leordítanám a fejüket.Ezekkel csak így lehet beszélni,de ez általában segíteni szokott.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3050) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok,
Ma volt alkalmam megint tesztelni eloben a Z1et. Iszonyat minosegi cucc, pedig alapvetoen kicsit nagynak tartom, de valami eszmeletlen...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.