Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) R.P.


R.P.
aktív tag

Tudtok ajánlani valamilyen oldalt, ahol le van írva, hogy milyen custom ROMok vannak a telefonhoz, és hogyan kell őket telepíteni?
Valaki esetleg kísérletezett / használ ilyeneket innen a topicból?
Igazából egy stabil CM-re fáj a fogam, nem tudom, hogy van-e ilyen.
Minden tanácsot megköszönök.

(#7002) topyjo válasza R.P. (#7001) üzenetére


topyjo
aktív tag

XDA Z1 fórum, Xperia fórum.
Próbáltam Cm romot, nem volt az igazi. Valamiért mindíg visszateszem a gyárit.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#7003) Ablakos válasza topyjo (#7002) üzenetére


Ablakos
őstag

Mi volt a CM-mel a hiba?
Egyébként abszolút megértem a gyári verzió használatát. Stabil, (nálam) fagyásmentes, kb két napig bírja az akku.

(#7004) Kispotter válasza Kispotter (#7000) üzenetére


Kispotter
tag

Sziasztok! Ma lett kész a Z1-em a hozzászólásban megemlített kijelzővel. Megrendeltem ebayről android shopban be is szerelték nekem. Elsőre nem sikerült nem ment az érintő csak a kijelző másodszorra sikerült összerakniuk valami szalagkábel hiba volt. MA mentem be a telefonért délután mutatta a srác is működik rendesen örültem mint majom a farkának 1 órát nyomkodtam aztán egyszer csak elkezdte a telefon, hogy összevissza érzékelt a kijelzőn minden, nem oda érzékelt ahova nyomtam, ha sehova sem nyomtam akkor is érzékelt itt ott a kijelzőn ez ment órákon keresztül míg most estére megjavult vagy is úgy tűnik. Lehet ez e attól esetleg, mert még friss volt a ragasztás és nem száradt meg teljesen?? Én csak erre tudok gondolni, mert mi mástól javult volna meg.. Vagy esetleg sajnos ilyen ez az ebay-es cucc és bármikor ilyen lehet a kijelzőm? ( Jobb kézzel bal váll felett mögém hajít) Vagy csak kifogtam egy selejtet.. Bár mindegy mindkét esetben szívás mínusz 15 ezer.. Gondolom csinálni nem lehet vele semmit sem sajnos..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#7005) Ablakos válasza Kispotter (#7004) üzenetére


Ablakos
őstag

Te aztán nem adod fel. Kerül, amibe kerül. (Anyagilag, idegileg.)

(#7006) Kispotter válasza Ablakos (#7005) üzenetére


Kispotter
tag

Most vagyok azon a ponton hogy ráhajtom az asztalra.. Megint elkezdte a hülyeségét.. Kár volt ennyit rákölteni csak bíztam benne, hogy jó lesz a telo.. Bemegyek a telekomba azt kihozok egy S6 Edget. Ez így haszálhatatlan n.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#7007) Steve198310 válasza Kispotter (#7006) üzenetére


Steve198310
őstag

Ezt az utat végig jártam én is. 3 kijelzővel 2 kábel stb

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#7008) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Nálam a telefon pöpec állapotban van elmúlt 3 éves az aksi lassan megadja magát így szerintem rövidesen távozok a Z1 tulajdonosok sorából :( Szegény készülék még meg sem kopott úgy vigyáztam rá csak a fóliákon vannak karcok.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7009) Ablakos válasza kigyi_23 (#7008) üzenetére


Ablakos
őstag

Persze, aki csak vigyáz rá és nem használja... ;]

(#7010) kigyi_23 válasza Ablakos (#7009) üzenetére


kigyi_23
addikt

3 év alatt szinte minden nap töltöttem hétévgéken előfordult, hogy töltőn volt péntek estétől hétfő reggelig :D Ennyit a nem használomról :D Persze hétvégén tényleg csak ritkán, de hétköznap azért kapja az ívet.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7011) Kispotter válasza Steve198310 (#7007) üzenetére


Kispotter
tag

Semmi baj nem lett volna ezzel, csak úgy kezdődött nekem is, hogy a telefon 55%-nál kikapcsolt döglődött az aksi sokáig használtam így aztán elegem lett.. Rászántam magam megcsináltattam egy samsung szervizben 10 ezer volt az akksi, 10 ezer a hátlap, mert törött volt meg 3 ezer a rezgőmotor.. Megcsinálták nagyon jó lett örültem aztán rá 2 hétre leejtettem egy kőre.. Bár ennél sokkal nagyobbakat is esett a telefon sokszor meglepődtem mennyire bírja a 3 év alatt, de most valahogy összetörött.. 30 ezret mondtak rá mindenhol, de az androidshopba megkértem a srácot ha ebayről rendelek kijelzőt hozzá 8 ezerért beszerelik e azt mondta persze nem is szokott gond lenni velük... Úgy voltam vele ha most költöttem rá 23 ezret ennyit még megér. És nem igazán lett jó.. Szóval pocsékba elment rá sok pénz és alkatrésznek sem kell sehol sajnos.. Szóval kár volt minden.. Ha nem cserélek benne aksit akkor egyből vettem volna új telefont így felesleges pénzkidobások voltak sajnos.. De ebből tanul az ember.. Az biztos ha véletlen összetörik egy ismerősöm telefonja vagy az enyém soha nem javíttatom nincs értelme.. sajnos új készüléket kell venni.. Neked mennyibe volt anyagiba végül mi lett vele??
Én beleszerelmesedtem az S7 edge-be meg is fogom venni csak várom a black friday-t hátha.. ( Egyébként szerintem a samsung ugyanazért az árért jobb telefonokat kínál mint a sony legalább is minőségben kijelző, hang, stb tuti)
Egyébként szerettem ezt a Z1 et nagyon, de hát eljárt az idő felette, de ha nem töröm össze még 2 évig telefon lett volna az tuti és megállta volna a helyét!

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#7012) dilajoska1 válasza kigyi_23 (#7010) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szia. Próbálj rárakni egy üvegfóliát. Nekem is csinálta néha pedig gyári touch panel van benne
Nekem megoldotta..

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7013) R.P.


R.P.
aktív tag

Hátha valaki érdekel: felraktam ezt a ROM-ot.
Néhány észrevétel: kb. két hete használom, egyelőre túl sok különbséget nem látok a gyárihoz képest. Nyilván van rajta alapból root hozzáférés, és van pár vizuális eltérés, javítás (bár ez szubjektív, de nekem jobban tetszik). Sebességben sem érzek túl nagy eltérést, talán az alkalmazásváltás és a memóriakezelés kissé javult (és lehet rajta állítani is, Kernel Adiutor segítségével), a Chrome egyszerre mintha több lapot tartana nyitva. Ugyanakkor a felső lehúzós menü időnként egy pici delay-jel jelenik meg, de ez nem zavaró. A kamera app mintha kissé gyorsabb lenne, illetve máshogyan néz ki. A képek minőségében eltérést én nem tapasztaltam. Ezen kívül szerintem éppen ugyanolyan gyorsan merül, mint a gyári ROM-mal. Fagyást, leállást abszolút nem tapasztaltam, teljesen stabil minden.

Összességében nem ajánlom a váltást annak, aki hatalmas különbségeket vár, mert azok nincsenek. Akinek viszont fontos a root, és a vizuális update, az nyugodtan felteheti - abszolút nem bonyolult, van hozzá lépésről-lépésre leírás.

Kérdésekre szívesen válaszolok, ha esetleg érdekelne valakit további infó.

[ Szerkesztve ]

(#7014) laacika


laacika
tag

Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata a kinai utángyártott kijelzővel illetve érintőpanellel?
,muszály cserélnem :(
Köszönöm szépen válaszaitokt.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#7015) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!

Eladósorba lerült a készülékem.
3 éves, márciusban cseréltem akkut, és usb fedelet. mindkettő eredeti Sony.
Azóta sajnos a hátlap elrepedt, és a csengő hangszórója nagyon halk lett. A ház, a kijelző, az érintő, a beszédhang, a vibramotor kifogástalan. Újkorától üvegfóliás a kijelző. Az akkucsere miatt már valószínüleg nem vízálló. Nem szívesen válok meg tőle, mert a mai napig megfelel minden igényemnek, de a karácsonyfa alatt találtam egy másik típust.
Gyári doboza, töltője megvan, tartozéka egy Nillkin hátlap, és egy tpu tok.
Gyárilag független, rootolt.

Ajánlatokat priviben.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#7016) topyjo válasza laacika (#7014) üzenetére


topyjo
aktív tag

Szia!
Pár hozzászólással feljebb írták, hogy nem érdemes. Vagy új, vagy bontott gyári!

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#7017) nemo003 válasza laacika (#7014) üzenetére


nemo003
csendes tag

Érdemes, vagy nem érdemes, tény és való hogy kicsit lutri.
Én korábban is írtam, március elején vettem egyet e-bayen, 8.770 ft volt postával.
Kicseréltem, és azóta sincs vele gondom. Biztos szerencsém is volt.
Nemrég egy márkatárs viszont megjárta vele.
Szóval zsákba macska.

Jófogáson, vaterán ugyan ezeket árulják 15 ezer körüli áron. Viszont ott tudsz reklamálni.

Én bontottal nem találkoztam még, szerintem nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

(#7018) ravebp válasza nemo003 (#7017) üzenetére


ravebp
senior tag

Én is csájnízt raktam anno be és tökéletesen szuperált

Rave

(#7019) laacika válasza nemo003 (#7017) üzenetére


laacika
tag

Köszi szépen.
2 hete benne van,teszi a dolgát,annyit vettem észre hogy ami benne volt azt oldalról nem láttam olyan tisztán (lehet már cserélték),ezt viszont full szépen látni oldalról.
Kicsit mintha nagyobb fényerő kellne neki hogy ugyan olyan legyen de eddig frankó.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#7020) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Sikerült betörnöm a telefonom kijelzőjét, viszont magának az LCD-nek semmi baja, csak a digitizer halt be (a kijelző alsó harmadában érzékeli az ujjamat csak felette nem.
Úgy döntöttem hogy csak a digitizert cserélem és az LCD-t meghagyom. Néztem sok videót hogy válasszák szét a kijelzőt az érintőtől, a gitár húros megoldás a legszimpatikusabb. Viszont nem tudom hogy a maradványt mivel tisztítják le a kijelzőről? Valaki csinált már ilyet házilag? Ha igen, tudna segíteni? Lenne még pár kérdésem.

(#7021) ravebp válasza CoRt3z (#7020) üzenetére


ravebp
senior tag

Tudom,hogy nem ez volt a kérdés de szerintem jobban jársz ha egybe cseréled.

Rave

(#7022) CoRt3z válasza ravebp (#7021) üzenetére


CoRt3z
tag

Igen, azóta már rájöttem, nagyjából a negyedéig sikerült ketté választani, mikor már teljesen tönkre ment a kijelző... :))
Berendeltem egyben, úgy cserélem!
:)

(#7023) kigyi_23 válasza CoRt3z (#7022) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mondjuk elvileg van egy cég az országban aki külön cseréli és működik is, de ne kérdezzétek mi a nevük.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7024) CoRt3z válasza kigyi_23 (#7023) üzenetére


CoRt3z
tag

Biztos van, de most próbálom minél olcsóbban megoldani. Sajnos szervízben 20 alatt nem úsztam volna meg, ezt pedig 6 ezerért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#7025) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na srácok kiszállok a bizniszből felpúposodott az aksim és szétnyílt a telefon tehát kijelenthetjük, hogy ezennel megszűnt a vízállósága is amit nemrég még sikerrel teszteltem. Hétfőn érkezik az utódja, fájó szívvel búcsút intek a Z1-től, pedig nagyon jó készülék volt. (tudom szerviz cserél aksit, de lassan lesz más baja is nem sikerült meggyőznöm magam, hogy ennek tudatában van rá szükségem). Az utolsó 4 napot használom (persze, ha jó lesz az utód :D )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7026) Ablakos válasza kigyi_23 (#7025) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez is valami, hogy nem szijjelrobbant, csak púpos lett. :K

(#7027) kigyi_23 válasza Ablakos (#7026) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az egy másik S betűs gyártónál van :D Sony-nál még robbanni egyet sem láttam. Púposból kijutott pár db.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7028) sanyi722


sanyi722
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Z1-et használtan. (Sikerült 10 percig használnom, bekómált.)
Visszaállítottam gyári állapotra, bejelentkeztem a gmail címemmel, eddig minden ok volt, majd kikapcsoltam, töltőre tettem (az akku 44%-on volt), pár perc múlva visszakapcsoltam és kóma: folyamatosan újraindul (bejön a sony xperia felirat, majd élőháttérkép kb 1 percig és kezdi előlről, csak úgy tudtam kikapcsolni, hogy a reset gombot megnyomtam.
Szerintetek mi történhetett a készülékkel, mit csináljak?
Válaszotokat várom és előre köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7029) ravebp válasza sanyi722 (#7028) üzenetére


ravebp
senior tag

Factory reset,ha az sem rakj vissza vmi gyári firmwaret. Én erre tippelek

Rave

(#7030) sanyi722 válasza ravebp (#7029) üzenetére


sanyi722
tag

Nagyon kezdő vagyok leírás hogy kell ezeket csinálni, nagyon bonyolult? Köszönöm a választ

(#7031) ravebp válasza sanyi722 (#7030) üzenetére


ravebp
senior tag

Nekem már nincs meg így a másodikban én is csak leírást tudnék vhonnan vadászni.factory resetre keress ra, lehet az összefoglalóban is benne van

Rave

(#7032) sanyi722 válasza ravebp (#7031) üzenetére


sanyi722
tag

A recovery menübe beléptem, visszaállítottam, működik a teló Király!!!
Viszont van egy másik bibi: ha vakuval fotózok elmosódott kékes színű képeket lehet vele csinálni ez mi a sz.. lehet?

(#7033) josik


josik
aktív tag

Ma nyugdíjazom a telót, eladósorba kerül. Remélem az udódja is legalább ennyi időt fog szolgálni...

Te is fiam Bluetooth...

(#7034) Ablakos válasza josik (#7033) üzenetére


Ablakos
őstag

No, de millen lesz az utód?

(#7035) josik válasza Ablakos (#7034) üzenetére


josik
aktív tag

Huawei P10. Tegnap meg is érkezett. Belakás folyamatban.

Te is fiam Bluetooth...

(#7036) nemo003


nemo003
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos én is búcsúzni jöttem.
Múlthéten pofára ejtettem, és egy éles forgácsoló szerszámra esett, az üvegfólia sem védte meg.
Csak az érintőpanel sérült, de az olyan mértékben, hogy semmire nem reagált.
Használt telefont nem akartam venni, amit meg kinéztem (sony xperia z3 compact) újonnan olyan áron van, amennyit én nem szánok telefonra.
Az utódja egy huawei p8 lite lett. Háááát majd meglátjuk... :U

Azért nem akartam kijelzőt cserélni, mert szerintem már amikor vettem sem eredeti kijelző volt benne, plusz még én is cseréltem benne. Ezen kívül számtalanszor volt szétszedve (akkucsere, beszédhangszóró csere, hátlap újraragasztása....) nem akartam tovább "foltozni".

Eddigi legjobb telefonom volt, nagyon sajnálom.

Vigyázzatok rá, mert nagyon jó kis készülék szerintem... :)

(#7037) josik válasza nemo003 (#7036) üzenetére


josik
aktív tag

Sajnálom, hogy kimúlt. A huawei jó választás! Én csak a vízállóságot sajnálom.

Te is fiam Bluetooth...

(#7038) Ablakos válasza nemo003 (#7036) üzenetére


Ablakos
őstag

Behajtható (mű)bőrtok a legbiztosabb megoldás. Persze nem menő a kinézete (pláne ahogy az én tokom kinéz), de amennyit én már leejtettem... :O

(#7039) Beni97 válasza nemo003 (#7036) üzenetére


Beni97
őstag

Nekem egy compact-om volt, ami szintén leesett és csak a bal alsó sarkán érzékelt valamit a kijelző. Most viszont használtan veszek egy z1-et. Az a vicc hogy 4 ezerrel fog többe kerülni a teló mint a javítás. Remélem nem fogok csalódni ebben a telóban.

(#7040) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok

Van 2 DB kijelzőm. Volna itt valaki aki tudja őket tesztelni? Vagy van otthon elfekvőben egy lapja. Van mindene Kábel,keret stb.
Lehet a lapom halt meg. Nem reagál érintésre. A legelső kijelző tökéletes volt . De a kávából ki esett az érintő. Aztán a sok bontogatás miatt lehet meghott a lapom. Erre volnék kíváncsi hogy mi a halott.
Vagy meg venném a lapját ha megy működik

:R

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#7041) Krisztianson


Krisztianson
tag

Sziasztok!

Sony Xperia Z1-em az elmúlt napokban töltéskor villogni kezd a LED és nem veszi rendesen a töltést.
Laptop nem ismeri fel. Próbáltam különböző töltőkkel is de semmi.
Van esetleg ötlet?

(#7042) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!

Használ esetleg valaki 7-es Android custom ROM-ot a telefonján? Ha igen, mik a tapasztalatok? Melyiket ajánlanátok?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7043) nemk


nemk
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire éri meg ilyen telefont venni?
Milyen a legfrissebb szoftvere, mennyire merül az aksija?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7044) Ablakos válasza nemk (#7043) üzenetére


Ablakos
őstag

Hivatalosan 5.1.1 a vége a firmnek. Nekem kb két napot bír. Nappal állandóan figyeli a levelezést. (3 imap, 1 active sync) 20-30 perc telefonálás, kevés cset. Éjjel csak repülőgép mód. Mivel használtan vehető, figyelni kell, hogy az oldalsó záró fülek masszívan pattanjanak a helyükre. Enyémen az usb fedél évek óta kinyílik magától. A gumi tömítés kiesett. Típushiba. Meg lustaságból nem javíttattam. ( Ha tíz évig még bírja a telo, akkor velem jön nyugdíjba 😎)

(#7045) nemk


nemk
csendes tag

Köszönöm, és melyik a legstabilabb rendszer hozzá 4.2, 4.4 vagy az 5.1.1?
Illetve melyik rendszer nem eszi annyira az aksit?
Mert annó sony m2 aqua-ra mikor megjelent az 5ös android akkor 3-4napos használatból 1,5 max 2 nap lett.
M4 aquan is ette rendesen.
Vagy itt esetleg az utolsó frissítésbe sikerült helyreállítani az aksi gondokat, mert az 5.0.2-nél olvastam, hogy nagyon ette.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7046) Ablakos válasza nemk (#7045) üzenetére


Ablakos
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy 5.1.1 -re értendő a tapasztalatom. Három éve még nem fagyott le egyszer sem. Kerülni kell a látványos animációkkal tele*osott appokat.

(#7047) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

üdv...ma vettem egy ilyen telót :D ha lehet csatlakoznék a csoporthoz :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7048) Ablakos válasza st3v3np3t3r (#7047) üzenetére


Ablakos
őstag

Fontolóra vesszük, hogy beférsz-e... ;]

(#7049) st3v3np3t3r válasza Ablakos (#7048) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:DDD

úgy gondolom nem bánom meg hogy extra olcsón megvettem, még úgy sem hogy költenem kell rá egy keveset :D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7050) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

nos...kis segítséget kérnék....tudna-e valaki olyan alkalmazást ajánlani amivel tudok úgy hívást fogadni hogy ne kelljen hozzáérni a kijelzőhöz...miver pókhálós és 1hónap mire megjönne az új...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.