Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Frost82 válasza SzPeti87 (#6598) üzenetére


Frost82
tag

Érdekes, enyémmel nem akartak bajlódni (rezgő és jack probléma) és cserélték Z2re... Pedig ezek sem voltak javíthatatlan gondok

(#6602) SzPeti87 válasza Frost82 (#6601) üzenetére


SzPeti87
tag

Lehet valamelyikből alkatrész hiány van és nem tudták javítani, én legalábbis erre tudok gondolni. Azért kicsit bíztam benne hogy z2-t kapok :D mennyivel jobb mint a z1?

(#6603) Frost82 válasza SzPeti87 (#6602) üzenetére


Frost82
tag

Mivel már kinőttem a "hardcore" felhasználási időszakomat így teljesítménybeli különbséget nem érzem. Persze tudom magasabb órajel, plusz 1GB ram... De ez mindennapokban nem mutatkozik meg. Legszembetűnőbb különbség az IPS kijelző, gyönyörű képe van, szinte minden szögből színhű marad. És még talán a kamerán javítottak valamit, nekem szebbnek tűnnek a képek mint amiket Z1el csináltam. 4k és 120fps videó is király :) Ja és 0,2 collal nagyobb kijelző :)

[ Szerkesztve ]

(#6604) apuc válasza Frost82 (#6603) üzenetére


apuc
őstag

:)

(#6605) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
5.0.2.-öt használok. Nem szeretném frissíteni 5.1.1-re. Hol tudnám kikapcsolni a rendszerfrissítés értesítést, a bal felső sarokból?

[ Szerkesztve ]

(#6606) tkonya


tkonya
aktív tag

Sziasztok,
Azt hiszem meg van az akku problémám okozója. Vettem anno egy utángyártott mágneses töltőt, na azt hiszem ez okozta majdnem az akkum halálát. Amint pc közelébe jutok, feltöltök két képet, ahol nagyszerűen látszik a különbség a két töltési forma között. Elöljáróban annyit, hogy már két ember is így járt mint én, egy fórumtárs, és egy ismerősöm. Azt tudom, ismerős ugyan ilyen fejet használt, és ugyanazokkal a problémákkal találkozott. Pár ilyen:
- hol volt töltés, hol nem
-volt hogy reggelre 30%-ról nagyjából 70-80%-ra töltötte a telefont.
- az akku ideje jelentősen csökkent, 20%-ról pár perc alatt 1%-ra csökkent.
Amióta a gyári usb töltőt használom, kezd magához térni az akku.
Véleményem szerint a mágneses töltőfej usb részébe lévő elektronikával valami nem karika.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6607) soldier2 válasza csinturi (#6605) üzenetére


soldier2
őstag

A 4.4.4-en Alkalmazások - Update Center - vedd ki a pipát az értesítések megjelenítése kis négyzetéből.

# tkonya: bocsi, épp most akartam pü-t írni, de inkább írom ide. Az utángyártott kínai mágneses töltő fej ugyanazokat produkálta nálam is (több féle is), és szvsz ez vezetett az akku halálához. Ez máig oda fajult, hogy 60%-ig süllyed a töltöttség 1 óra kijelzőhasználat alatt, majd kikapcs. Visszakapcsolva 50%-ot ír ki, de 2-3 perc után megint kikapcsol. Kedden jön az új akku, és csere.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6608) topyjo válasza tkonya (#6606) üzenetére


topyjo
aktív tag

Ne viccelj, az enyém két éve utángyártott dokkolóval és utángyártott mágneses kábellel van töltve, és semmi baja. Mindkettővel tölti szépen. Egyébként ugyanaz a kábel van beépítve a dokkolóba is. A gyári töltője azt sem tudom hol van.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6609) tkonya válasza soldier2 (#6607) üzenetére


tkonya
aktív tag

Azt hiszem, ez az ólcsó húsos sztori. Ezt benéztük.

Motorola Edge 30 Fusion

(#6610) tkonya válasza topyjo (#6608) üzenetére


tkonya
aktív tag

Nem viccelek, miért tenném?????
Mindössze leírtam a tapasztalatokat, senkit sem szeretnék félrevezetni! Azért az furcsa, hogy 3 ember hasonló tapasztalatokat szerez, és ebből 2 ugyan olyan fejet használt???
Mindenesetre ezzel kapcsolatban nincs okom ferdíteni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6611) csinturi válasza soldier2 (#6607) üzenetére


csinturi
tag

5.0.2-ön nincs update center. Szoftverfrissítéseknél kikapcsoltam a frissítés lehetőséget, de az értesítés ikon állandóan ott van.

(#6612) tkonya


tkonya
aktív tag

Az igért képek...
Itt már eljutottam odáig, hogy 20%-ról pillanatok alatt 1% lett.

Itt már a gyári usb-s töltőt használom, kérdés mennyire lesz ez tartós, mindenesetre, a 3:00 óra kijelző idő az álomhatár.

Ettől független, lehet tévedek, mindenesetre érdekes.

Motorola Edge 30 Fusion

(#6613) soldier2 válasza topyjo (#6608) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudom az okát, de gyakran csinálja azt, hogy másodpercenként tölt/nem tölt, ilyenkor az akku inkább merül, és van, hogy nem egyből kezdi, hanem pár óra múlva, így volt, hogy reggel ébredéskor láttam, hogy ez megy. Volt az állítólag dokkolóból kiszedett változat 2x, most a világítós (zöld ledes) változat van. Valamiért az első pár hétben nem jelentkezik a gond, de utána mindig. Mintha oxidálódna a töltő csatlakozója. Ugyanakkor a dokkoló csatlakozást használó Brodit autós töltővel (ebben mondjuk stabilan áll, és a tüskékben is van rugó, tehát egymásnak feszülnek a kis tüskék és a telefon) semmi gond, stabilan tölt bármikor. Nem állítom, hogy az órákig tartó rossz kontakt miatti impulzustöltés tette tönkre az akkut, de ez az első telefonom, amiben 2 év alatt akku problémám volt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6614) topyjo válasza csinturi (#6611) üzenetére


topyjo
aktív tag

Ha rootolva vagy fagyaszd le a szoftverfrissítés appot, ha nem, próbáld meg letiltani az alkalmazásoknál.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6615) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na sziasztok!

Megtörtént az elkerülhetetlen egy Sony-nak annyi. Kijelző törött lett ill. érintőpanel a kijelző nem sérült, de gondolom itt is csak egyben lehet cserélni. Valakinek van tapasztalata melyik GSM boltba érdemes vinni? (Sony szerviz 51400FT-os ajánlatot adott rá).
Válaszaitokat előre is köszönöm!

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6616) Repsol600 válasza kigyi_23 (#6615) üzenetére


Repsol600
addikt

Egyben lehet csak cserélni.

(#6617) kigyi_23 válasza Repsol600 (#6616) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azzal tisztában vagyok, csak az összeget sokallom :D :D Bár én tudok olyan eljárást amivel lehet érintőpanelt rakni kijelzőre (meg van annak is a módja) csak ezzel a készülékkel kicsit problémás :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6618) Repsol600 válasza kigyi_23 (#6617) üzenetére


Repsol600
addikt

Nehéz ezen kicserélni csak a digitizert. :)
Elveg megoldható, csak találj olyat aki elválalja.
Kínai utángyártottat lehetne max venni olcsóbban.

(#6619) kigyi_23 válasza Repsol600 (#6618) üzenetére


kigyi_23
addikt

Van egy ismerős nekik van rá saját gépük is így nem nehéz rárakja és megcsinálja csak ez ugye nem 20 rugós készülék :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6620) Repsol600 válasza kigyi_23 (#6619) üzenetére


Repsol600
addikt

Meg kell próbálni, talán sikerül. :)

(#6621) feketepeti válasza tkonya (#6606) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Szerintem semmiféle elektronika nincs az USB csatiban.
A baj ott szokott lenni, hogy gyenge a mágnes, koszos a telefon v a fej és nem érintkezik rendesen.

Azon más nem tud elromlani.

(#6622) tkonya válasza feketepeti (#6621) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,

Igen, tegnap már szétszedtem a pi...ba, csak egy "usb2" feliratú panel van benne. A tüskéket, érintkezőket rendszeresen tisztítottam. Tényleg nem tudom mi lehetett a baj, mindenesetre az akkum rövid időn belül elhalálozik. Pár napig mintha jobb lett volna, de egyre rosszabb. Eléri a 20%-ot majd ki is kapcsol.

Motorola Edge 30 Fusion

(#6623) feketepeti válasza tkonya (#6622) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Minden akku eléri ezt a státuszt. A mágnesen fejjel a telefon felőli végén szokott gond lenni inkább.

Egyszerű kontakt hiba, más nem lehet.

De ha az akku elkezd baszakodni, érdemes kicseréltetni, mert elkezd púposodni is és vagy szétnyomja a házat, ha enged a ragasztó, vagy elrepeszti a kijelzőt, ami a rosszabbik eset.

(#6624) soldier2 válasza feketepeti (#6623) üzenetére


soldier2
őstag

Az ok igazán mindegy. Az autós Brodit tartóval nincs kontakthiba, míg a kábellel van. A dokkoloban gondolom azért nincs gond, mert a telefon súlya is nyomja lefele.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6625) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Rootolt 4.4.4 van a telon. A rá telepített cwm menűjébe, kikapcsolás után hogy tudok belépni?

(#6626) topyjo válasza csinturi (#6625) üzenetére


topyjo
aktív tag

Playról tedd fel a recovery, vagy a quick boot alkalmazást.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6627) coyote66


coyote66
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Mivel már lejárt a garanciám, elkezdtem piszkálgatni a telefont. Rootolt 4.4.4 (14.4.A.0.157) + rom manager van fenn. Tudtok ettől "jobb" romot, amit érdemes feltenni? (CWM). Köszi.

Én vagyok

(#6628) topyjo válasza coyote66 (#6627) üzenetére


topyjo
aktív tag

Találsz az XDA-n prerootolt
14.6.A.0.368. a legfrisebb.
Csere előtt csinálj a régiről mentést.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6629) coyote66 válasza topyjo (#6628) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszi. Inkább custom kitkat-ra gondoltam a 5. LP nekem nem jött be.

Én vagyok

(#6630) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Lehet volt már róla szó de egy olyan problémám lenne hogy ha fotozás közben ha használom a vakut akkor eléggé sárgás árnyalatúak lesznek az elkészített képek. X-reality ki van kapcsolva. Kitkat-on és Lollipoppon is ugyanez a helyzet. Esetleg tud rá valaki megoldást? Előre is köszönöm!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6631) soldier2 válasza dilajoska1 (#6630) üzenetére


soldier2
őstag

Fehéregyensúlyt állítsd manuálisan vakusra.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6632) dilajoska1 válasza soldier2 (#6631) üzenetére


dilajoska1
őstag

Azt pontosan hol kell?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6633) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok! Még az előző telefonomhoz (Z1C) véletlenül rossz tokot rendeltem, a telefonotokra valót. Most került a kezembe ez a tok, azóta nem sikerült túladnom rajta.
Telefonon tehát sosem volt.

Ha valaki most vett Z1-et, vagy érdekelné új tok, írjon rám, délután keresek róla képet, és tudok küldeni. Vékony, fekete színű hátoldali(tehát nem flip) tok. Egy-két napon belüli érkezéssel eladó, nem kell az ebay-es 3 hetet megvárni, árat pedig egyeztetünk.

Üdv,
Dávid

hogy ne zavarjon a hírdetés, offba rakom.

www.flickr.com/csari

(#6634) alfonzo válasza soldier2 (#6613) üzenetére


alfonzo
csendes tag

Vicces dolog ez a tölt/nem tölt - nekem is volt vele gond, de csak az ötösre váltás óta (viszont már aznap), előtte soha. Ami vicces, hogy én is mennyit szenvedtem miatta. Szétszedtem, tisztogattam, próbáltam másikat, de a megoldás az volt, hogy a dokkolóhoz kapott (és eddig tökéletesen működő) kábelt lecseréltem a telefonhoz kapottra. És nem hittem a szememnek, stabilan jó lett a töltés. Megcsináltam ellenpróbákat is különböző kábelekkel (amik eddig jók voltak), és egyből jelentkezett a hiba, kb 80% fölötti töltésnél.
Lányomnál is a frissítés után előjött, egyből kábelcsere, és stabil lett.
Nem hinném el, ha nem velem történik, de lehet valamit mókoltak, ami miatt csak a gyári kábel (vagy azzal azonos paraméterű?) jó.

(#6635) apuc válasza Csari93 (#6633) üzenetére


apuc
őstag

pm ment

(#6636) Ablakos


Ablakos
őstag

Végre működik a Lollipop 5.1.1 Build 14.6.A.1.216 -ra a root. Kingroottal egy kettyintés és máris ok.Ezt már szeretem :K

[ Szerkesztve ]

(#6637) josik válasza Ablakos (#6636) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi az infót! Akkor hétvégén lehet, hogy rászánom magam a 5.1.1- re.

Te is fiam Bluetooth...

(#6638) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Aki felrakta az majd írja már le hogy mi a tapasztalata! Üzemidő javult e............

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6639) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Nekem még csak most jött a frissítés, felraktam ill. folyamatban van éppen és jön a teszt majd :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6640) SzPeti87


SzPeti87
tag

Nekem is megérkezett a frissítés, most tölti. (T-s rom)

(#6641) apuc


apuc
őstag

Az 5.1.1 build 14.6.A.0.368 Telenorosoknak a legfrissebb?

(#6642) Bombadir


Bombadir
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sony Xperia Z1 telefonom ami lassan egy éves lesz. 5.1.1es Android verzió van rajta viszont az a problémám a telefonnal hogy ha telefonálnék akkor nagyon sokszor panaszkodnak hogy túl halk vagyok.
Jelenleg csak úgy hallanak engem a telefonba ha kiabálni kezdek el. Valaki tudna megoldást rá illetve nincs valahol egy beállítás a telefonon hogy hangosabb legyen ?

(#6643) soldier2 válasza Bombadir (#6642) üzenetére


soldier2
őstag

Az én bajom is ugyanez, de még 4.4.4 van rajta. Headsettel tökéletes. Szerintem hardveres gond van a háttérben. Amint megjön a csere telóba a rendelt akku, megy a z1 szervizbe.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6644) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
A Sony Xperia Z1-es telefonomon 5.1.1-es Android verzió van és Buildszám: 14.6.A.1.216
Találtam 2 régebbi bejegyzést aazal kapcsolatban,hogy ezen a típuson is működjön a 4k videó és a Timeshift videó.Ezek már több,mint egy éves hozzászólások.Szerintetek változott valami vagy ugyanígy nekiállhatok megpróbálni?Valaki esetleg használja a Timeshift videót és működik rendesen?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6645) sEtuke


sEtuke
tag

Hali. Elengedte a hátlapomat a ragasztás már egy ideje, így elkezdett porosodni a kamera is. Ma leszedtem a hátlapot, meg töröltem a lencsét,és ilyen foltok keletkeztek :( Mi lehet ez?

(#6646) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok.
A z1esem mostanában elég gyakran lefagy pl ébresztés közben (elkezdi, de semmi hang vagy bármi, egyből lefagy az első pillanatban), valamint sokszor csak egyszer tudok pl a kamerába belepni, mert következő alkalommal ott is kifagy, és csak ujrainditassal tudom újra eletrekelteni, utána persze kezdi elölről.
Szívem szerint raknek rá egy custom romot, de a bankom mobil appja nem működik rootolt telefonnal (és itt angliában elég gyakran szükségem van az appra)
Újra lehet valahogy telepíteni a komplett telefont, a factory reseten kívül is? Esetleg más megoldás?

(#6647) topyjo válasza Tufa_ (#6646) üzenetére


topyjo
aktív tag

Flashtool progival tehetsz rá romot, vagy SONY PCC a gyári alkalmazás, használd a telefon javítása funkciót. Mindkettő törölni fog mindent, kivéve sd.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6648) soldier2 válasza Tufa_ (#6646) üzenetére


soldier2
őstag

Flastoolal is újra rakhatod, de ugyanúgy töröl mindent, mint a factory reset.

Többeknek volt mikrofon problémája. Mivel akku csere miatt adtam volna szervizbe a telefont, csináltam egy factory resetet, és megszűnt a mikrofon gond is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#6649) protko1


protko1
csendes tag

http://index.hu/tech/cellanaplo/2015/10/29/megerkezett_az_androidot_futtato_iphone/

Az A9 ismer még egy jó kártyatrükköt: a microSD-t be lehet úgy állítani, mintha az lenne a belső memória, és ez azt jelenti, hogy bármilyen appot arra tudunk feltelepíteni. Nem lehet gond abból, hogy túl kicsi a telefon belső gyári tárhelye.

Erre nincs valami app/hack ami Z1-en is müxik ?!??!

(#6650) kigyi_23 válasza protko1 (#6649) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nincs, de az alkalmazások/játékok nagy részét át lehet helyezni SD kártyára. Nekem is 82 telepített appom van ebből legalább 3db 1-1 GB körüli mérettel rendelkezik és még elférek, majd helyezek még át, ha elfogy a helyem :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.