Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Repsol600 válasza Kokapu (#6138) üzenetére


Repsol600
addikt

Vidd vissza Vodafone-hoz.
Elvileg nem kell fizetni semmit, mivel itt az aksi nem kivehető (a telefon része) ezért erre is érvényes a 2 év garancia!

(#6152) [lAyCsI] válasza szepsuti (#6149) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

végigcsináltam, de mint írtam már a .242-es FW-el vettem a telefont és ekkor telepítettem csak a PCC-t, így nincs meg a régi FW-a gépen... vagy én értettem félre valamit :F
Szal egyenlőre még mindig keresnék egy gyári Vodás KK-es FW-t amit vissza tudnék flashel-ni...

-= No way back from Here =-

(#6153) szepsuti válasza [lAyCsI] (#6152) üzenetére


szepsuti
aktív tag

xperifirmel le tudod tölteni az összes gyári firmware-t. Letöltöd, és a leírások alapján csinálsz belőle flashelhető ftf romot és flash. Mellékelek egy képet. amin látod az alsó sor végén az a sötét karika az xperifirm ikonja, arra kattints, onnan lesz fw-d.

[ Szerkesztve ]

(#6154) L4Fleur


L4Fleur
tag

Sziasztok. :)
Valakinek volt már LCD+érintő cseréje? Ha igen, hol csinálták, és mennyiért?

S3 NEO

(#6155) [lAyCsI] válasza szepsuti (#6153) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a .242-es és .270-eset lehet csak letölteni...
régebbieket nem látok :U

-= No way back from Here =-

(#6156) SzPeti87 válasza L4Fleur (#6154) üzenetére


SzPeti87
tag

Nekem volt, garanciában, ingyen :D :DDD

(#6157) szepsuti válasza [lAyCsI] (#6155) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát akkor tényleg valaki jószándékúra vagy utalva aki felteszi neked... De ott a tmobile vagy a telenor mint lehetőség. Jó lesz ez a lolli csak sztem az 5.1-el :)

(#6158) kigyi_23 válasza [lAyCsI] (#6155) üzenetére


kigyi_23
addikt

XDA fórumon mindig fenn vannak a régebbi rom-ok is (igen a gyáriak is nem csak a buheráltak)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6159) Kokapu válasza Repsol600 (#6151) üzenetére


Kokapu
tag

Köszi,

Tegnap reggel bevittem, azt mondták másfél hét. Majd beszámolok.

Xiaomi Mi Note 10 light, Sony Xperia Tablet Z, Kindle Paperwhite 2

(#6160) [lAyCsI] válasza kigyi_23 (#6158) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Megnézem, köszi!

-= No way back from Here =-

(#6161) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Srácok,
átfutottam XDA-at, gyári romokat nem találtam,
ellenben egy ILYEN szimpatikus 4.4-et igen
ennek elvileg van zárt bootloader-es verziója is, ha ezt rakom fel akkor minden további nélkül visszatelepíthető a gyári FW is ha neaggy még szervízbe kellene vinni...?

köszönöm!

-= No way back from Here =-

(#6162) kigyi_23 válasza [lAyCsI] (#6161) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én még ilyet is találtam C6903_14.4.A.0.108_Central Europe 1276-4318_R1C.ftf Fent van minden eredeti cucc a fórumban csak vissza kell lapozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6163) josik válasza [lAyCsI] (#6161) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Ezt az oldalt nézted már?http://www.firmwaremobile.com/index.php/xperiadownload/category/40-z1
Ha igen, bocsi.

Te is fiam Bluetooth...

(#6164) tkonya


tkonya
aktív tag

Ma jött frissítés operára, az akadás úgy tűnik megszünt...remélem így is marad 😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#6165) kigyi_23 válasza [lAyCsI] (#6161) üzenetére


kigyi_23
addikt

Amúgy bocs kimaradt a válasz második fele, nem tudom miért nem küldte el, mert szerkesztettem:

Vissza lehet rakni a gyárit természetesen csak a bootloader nyitás után van garivesztés. Felrakhatsz custom rom-ot és ugyanazzal a lendülettel tudsz majd felrakni gyárit csak azt tarts szem előtt, hogy a custom-ra nem lesz gyári frissítésed tehát amikor kijön az 5.1 arra csak flash-t tudsz majd rakni nem fog kommunikálni az xpreria update centerrel.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6166) josik válasza tkonya (#6164) üzenetére


josik
aktív tag

Frissítettem. Kíváncsi vagyok, lesz- e változás.

Te is fiam Bluetooth...

(#6167) [lAyCsI] válasza kigyi_23 (#6165) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Köszönöm :)
josik fórumtárs által linkelt oldalról nagy nehezen felszenvedtem egy gyári KK-ot,
Flashtool alig akarta elkezdeni a múkodést, de végül váratlanul elindult és sikerült...
towelroot-al sikerült elvégezni a lényeget is, bár az is elakadt, de amikor újra elindítottam kiírta hogy rooted.. :U

szal egyenlőre itt tartok, lakom vissza és tesztelem előjönnek-e a LP-os fszaságok...

egy feuture már feltűnt KK alatt, hiába bökök a kikapcsolásra nem csinál semmit, csak ha a hangerőgombot lenyomva tartom...
hát érdekes, de ha csak ennyi baja lesz, örömtáncot járok :))

-= No way back from Here =-

(#6168) josik válasza [lAyCsI] (#6167) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Örülök, hogy sikerült feltenned! Ez a kikapcsolás dolog elég érdekes. Ilyennel még nem találkoztam.

Szerk:
tkonya: Az opera eddig olyan amilyennek lennie kell. :-)

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#6169) [lAyCsI] válasza josik (#6168) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Hát énsem...
de egy Xposed-APM+ modul megoldotta a problémát

-= No way back from Here =-

(#6170) josik válasza [lAyCsI] (#6169) üzenetére


josik
aktív tag

Esetleg ujra letölteni mindent, és ujraflashelni. Olyanba már futottam bele, hogy hibás volt a letöltés!

Te is fiam Bluetooth...

(#6171) tomika9988


tomika9988
tag

Hali valaki tud segíteni ? 4.4.4 van a telefonon ma megpróbáltam lefrissíteni a telefont a pc compationnal de azt írta hogy a telefon/táblagép naprakész Független telefonról van szó.

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#6172) josik válasza tomika9988 (#6171) üzenetére


josik
aktív tag

A firmwaremobile.com- ról letöltöd a neked megfelelö ROM- ot, majd flashtool-al frissítesz. Mindent tötöl, elötte menteni...!

Te is fiam Bluetooth...

(#6173) wdx válasza tomika9988 (#6171) üzenetére


wdx
őstag

Még ne frissíts szerintem, majd augusztus környékén. Ha kijött az 5.1

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6174) topyjo válasza tomika9988 (#6171) üzenetére


topyjo
aktív tag

Nem rossz a lolli, de annyival nem is jobb, hogy feltétlenül megérje frissíteni. Nekem legalább 2 órával lett rövidebb a kijelzőidő mint az utolsó
Kitkattal volt. Soha nem volt kamera túlmelegedés, most meg erős napfényben a harmadik képnél kikapcsol a fényképező. Leányom Nexusa is használhatatlan volt az 5.0-val, és az 5.1. Hozta rendbe.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6175) [lAyCsI] válasza topyjo (#6174) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én is visszaraktam 4.4.4-re, de egyenlőre semmi pozitívumot nem találtam hogy mitől lenne jobb a LP mint a KK...
Sztem 5.1-et is max akkor dobom fel ha lesz hozzá 1klikk-es root :)

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#6176) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!
ha leszedem a gyári sony-s fóliát a z1-emről akkor milyen üveg van alatta? gorilla mint a samun?
mert a fólia elég tré állapotban van! és mint szoktát mondani " minek a fólia a fóliára ? "
szívesebben néznék egy szép tiszta ténylegesen !!!!!!!! karcálló üveget mint egy ratyi fóliát!!
engem a sony felirat meg nem zavar ha megy a levesbe!!

[ Szerkesztve ]

(#6177) wdx válasza tomyka74 (#6176) üzenetére


wdx
őstag

Egy biztos, jobban szedi az ujjlenyomatot, és jobban tapad. Tudtommal karcálló üveg van rajta. Gorilla glass. Szerintem kettes. Szóval kellhet rá a fólia. Vegyél rá újat :)

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6178) tomyka74 válasza wdx (#6177) üzenetére


tomyka74
senior tag

gondolkoztam ezen a nano akármilyen folyadékon miután leszedem a fóliát. sokkal szebb mint egy fólia meg talán jobban is védi ha jól olvasom bár időközönként be kell vele kenni ahogy olvastam! biztos egyedi tőle a teló! :)

(#6179) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Fiam a hétvégi Euronics akcióban beújított egy ilyen telóra (85 ezer volt). Mivel nem az a fórumozó fajta, kicsit segítek neki azzal, hogy megkérdem itt a tapasztaltaktól:
Vannak-e a telefonnak úgymond gyermekbetegségei, mindenkinél előjövő hibái?
Mire érdemes jobban odafigyelni a mindennapi használata során?
Melyik rendszer a legstabilabb, legmegbízhatóbb a rendelkezésre állók közül?

Előre is köszi!

(#6180) kigyi_23 válasza Voice24 (#6179) üzenetére


kigyi_23
addikt

Gyermekbetegségei a "fülei" egy idő után nem záródnak az ajtók rendesen, ha nem mágneses töltést használ akkor vigyázzon, mert vízbe fullad ez is mint bármilyen másik telefon miután megsérülnek az ajtók az oldalán. Idegesítő dolgok lehetnek:
- Fólia elöl hátul a telefonon ami egy idő után bizony karcos lesz akárhogy is vigyáz majd rá.
- A kamera nálam szintén karcos lett pedig kulcscsomó mellett nem hordtam biztosan sokszor raktam le olyan felületre ami meg tudta kezdeni.
- A vibramotor többeknél furcsa hangokat hallat, igazából nem kell vele foglalkozni nálam már többször megállt, de idővel újra elkezdett működni.
- Ha vízbe rakja utána nem tud telefonálni, mert a mikrofon "letapad" ezért amíg meg nem szárad halkan fogják csak hallani.

4.4.4 lesz az amit ajánlani tudok az 5.0.2 nem hozott annyi újítást amiért érdemes lenne bevállalni valamint jelenleg jobban merül a telefon és pl. a főnök telója megzavarodott szaggat a hangja a legtöbbször.. pff, hát várjuk az 5.1-et.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6181) Voice24 válasza kigyi_23 (#6180) üzenetére


Voice24
őstag

Köszönöm!

(#6182) coyote66


coyote66
aktív tag

T függő telefonra jelzett hogy van frissítés 14.5.A.0.283. Ez a Lollipop t-s verziója, vagy javított 270-es végű?
Érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok

(#6183) topyjo


topyjo
aktív tag

Fasza.
Kéthetente jön valami javítás. Már követni sem tudom. Legalább a készenléti időt rendbetehetnék.
Amíg nem lesz normális lolli, visszatettem az előzőt, azzal legalább kibírt két napot.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6184) kigyi_23 válasza coyote66 (#6182) üzenetére


kigyi_23
addikt

A gyári információk szerint 14.5.A.0.270 szoftver a legújabb.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6185) coyote66 válasza kigyi_23 (#6184) üzenetére


coyote66
aktív tag

Hát ez az. Sorszámát nézve újabb a 270-nél (május végi) és elvileg 5.0.2. De, hogy működik-e rendesen?

Én vagyok

(#6186) coyote66


coyote66
aktív tag

Külföldi fórumon azt írták, hogy jó a 5.0.2 (de emellett van akinek, melegszik, lassul, gyorsan merül), ami a lényeg, hogy felrakás előtt teljes reset, törlés kell. Használja már valaki?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok

(#6187) Ablakos válasza coyote66 (#6186) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem lassul, nem melegszik, gyors. Nem játszom, csak keveset telefonálok, nagyon sokat hír- levélolvasást alkalmazok. Fürödni sem járok vele.

(#6188) topyjo válasza Ablakos (#6187) üzenetére


topyjo
aktív tag

Üzemidő?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6189) Repsol600 válasza coyote66 (#6182) üzenetére


Repsol600
addikt

Lolli. Most frissítettem én is. :DD

(#6190) Ablakos válasza topyjo (#6188) üzenetére


Ablakos
őstag

Sohasem mértem stopperrel , nem is tünt fel kirívó eltérés. Ha 15% akkor töltőre helyezem.

(#6191) coyote66


coyote66
aktív tag

Tanácsot kérnék. Haver Z1-n betört a kijelző (tokban vigyázva hordott és pont a kijelzőre esett betonon) Mennyi a javítása vagy csréje? Vagy érdemesebb eladni így ahogy van. T-s 2 éves szerződése napokban járt le. Köszi.

Én vagyok

(#6192) Repsol600 válasza coyote66 (#6191) üzenetére


Repsol600
addikt

30000-40000 körűl van a javítás. Csak lcd vel együtt cserélhető.

(#6193) coyote66 válasza Repsol600 (#6192) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszi. Törött kijelzővel meg szinte eladhatatlan.

Én vagyok

(#6194) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Én is úgy vettem észre hogy 4.4-el kevésbé melegszik mint 5.02-vel...
meg a root is nagyságrendekkel fájdalommentesebb :)
Szubjektív dolog, de a nekem a KK felülete is jobban bejön

-= No way back from Here =-

(#6195) Repsol600 válasza coyote66 (#6193) üzenetére


Repsol600
addikt

Sokat nem lehet kapni érte az biztos.

(#6196) darvinya válasza coyote66 (#6191) üzenetére


darvinya
titán

$70-ből kijönn a kijelző+érintő+ragasztók itt [link].

Többiről PÜ-ben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6197) #13110016 válasza tomyka74 (#6176) üzenetére


#13110016
törölt tag

Én is leszedtem már rég a gyári fóliát. Igaz, kicsit zavar a Sony logó, hogy eltűnt de ez van.
Fóliát, tokot sose használtam. Abszolút nem olyan kényes mint írják. Enyémen alig van karc. Szinte újnak tűnik majdnem 1 év után is. Szimplán vigyázok rá.

(#6198) Kokapu


Kokapu
tag

Pénteken elkészült a telefonom, kicserélték az akkumulátort (ingyen). Egyúttal volt szoftverfrissítés is, felkerült az 5.0.2
Én most így két nap tapasztalata után elégedett vagyok, jól működik minden, és nem veszem észre, hogy gyorsabban merülne.

Xiaomi Mi Note 10 light, Sony Xperia Tablet Z, Kindle Paperwhite 2

(#6199) coyote66


coyote66
aktív tag

4-5 nap tapasztalat alapján nem rossz az LP, de van vele aggályom. Melegszik, meg néha csinál hülyeségeket. Akkuidő jó, meg gyors, viszont néha random elmegy a csengőhang, ami bosszantó. Keresek normális flashtoolt aztán visszateszem a kitkat-t.

Én vagyok

(#6200) wdx válasza coyote66 (#6199) üzenetére


wdx
őstag

Nálam jó a csengő, nem megy el. Semmi ilyet nem tapasztaltam. Az akkuidő viszont lényegesen rosszabb. De persze ez mástól is lehet. Pl kitkat alatt nem használtam messengert. Ami elég sokat nyomhat a latba. Volt LP frissítés után wipe?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.