Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) PASZKAL válasza markyy18 (#750) üzenetére


PASZKAL
csendes tag

A telefonnal játszadozást meghagyom a gyermekeimnek, nekem fontosabbak az üzleti alkalmazások.

(#752) szollo12


szollo12
tag

A fülesen lévő mikrofonnal lehet továbbléptetni a számokat zenelejátszáskor - ugye jól tudom? Nekem viszont sem a walkmanban sem más lejátszóban nem működik ez a funkció. Valamit külön be kell állítani ehhez?

(#753) Pola-Roid válasza PASZKAL (#751) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Ha olyan koru gyermekeid vannak, akik mar tudnak jatszani mobilon, akkor valoszinuleg az itt kommentelo forumtarsak nagy reszenel idosebb lehetsz.
Ezzel semmi baj nincs persze, csak nyilvan masra hasznalod ezt a telefont, mint a tobbseg, mivel masok az igenyeid.

(#754) PASZKAL válasza Pola-Roid (#753) üzenetére


PASZKAL
csendes tag

Valóban így van, de jó, ha az ember meg tudja osztani a tapasztalatait másokkal egy ilyen fórumon. És sok új információhoz tud jutni.

(#755) Pola-Roid válasza PASZKAL (#754) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Egyetertek.
Azzal volt csak problemam, hogy amit irtal: "Így van ! A tesztben azt írták, hogy 1 napot sem bír ! Nekem meg 3 napot is elmegy ! Ennyit a tesztírókról !", abbol az jott le, hogy a tesztirok a hulyek, mert Nalad birja az akksi 3 napig is. Holott ha csak telefonalasra hasznaltak volna, valoszinuleg naluk sem 1 nap jott volna ossze.
Ezzel az informacioval egyutt korrekt a tajekoztatas.

(#756) hurrikan válasza Pola-Roid (#755) üzenetére


hurrikan
addikt

Persze, ez minden telefonnál így van, mindegyiknél használattól függ.
HOX-al is van aki csak telefonál, de másfél napos üzemidőről volt eddig a legjobb Screenshoot, de 16óra megállítja még egy közepes használattal is, míg a T egy közepessel 1,5-2napot simán kibír.

Nekem volt S3, jelenleg HOX-van, de ha összességében mindent nézek, minőség, kijelző, üzemidő, kamera, multimédiás dolgok, szoftver, anyagminőség akkor bizony megint váltani fogok T-re.
Sem az S3, sem a HOX zavaróbb hibái nincsenek meg benne, ugyanakkor kamerában, üzemidőben mindkettőnél sokkal jobb, teljesítményben sebességben meg ugyan ott van ez a három modell. 1közös dolog van a HOX-ban és a T-ben, hogy a gyári Launcherrel nagy ritkán, ha tele van pakolva widgettel akkor van pici mikrolagg de tényleg ritkán. Viszont egy APEX PRO csodákra képes mindkettőn.

XDA-s támogatása is a T-nek a legjobb már, pedig alig 1hónapja van piacon. Hekkelni, hekkelést helyrehozni is ezen a legkönnyebb.

Ha most vennék új telefont egyértelmű volna hogy az XperiaT-t venném!
Csak előnyöket tudok felsorolni mellette a másik két csúcsmodellel szemben, hátrányt nem.
Az S3-at a nagyon rossz kijelző, a nagyon kopós karcolódós burkolat és az undorító szoftver miatt cseréltem HOX-ra, a HOX-ot meg az üzemidő, az OTG hiánya miatt, valamint amiatt hogy a HD videó csak 23fps, cserélném T-re, nameg a sokkal jobb kamera és üzemidő a T-ben nagyon csábító.

Találoztunk marky18-al hétvégén, összehasonlítottuk a két modellt. Őszintén mondhatom hogy a legtöbb dologban a T jobb.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#757) markyy18 válasza hurrikan (#756) üzenetére


markyy18
aktív tag

Na igen azok a fránya, ritka mikrolaggok. :D Majd a JB megoldja remélem addig nagy nehezen sírva ríva együtt tudok vele élni. :))

PASZKAL: persze ez emberenként meg koronként eltérő hogy ki mire használja a telefont. Minél jobban benő az ember feje lágya annál kevesebbet nyaggatja a telefonját és tér vissza az eredeti felhasználási területéhez a telefonáláshoz. :)

(#758) PASZKAL válasza Pola-Roid (#755) üzenetére


PASZKAL
csendes tag

Én nem azt mondom, hogy a tesztírók hülyék, hanem azt, hogy sokan mondanak véleményt valamiről / jelen esetben az XPERIA T/, hogy még nem is látták, vagy nem is használták. Az utolsó öt telefonom a T előtt: SAMSUNG PIXON12, HTC MOZART, LG OPTIMUS 2X, LG OPTIMUS 3D, SAMSUNG GALAXY S. Egyik sem volt egy rossz készülék, de a T mindegyiket nagyon magasan veri mindenben. Aki használja ezt a készüléket, én már néhány hete, az tapasztalhatta a tudását fényképezésben, videózásban, internetben, navigálásban stb...Tehát a lényeg, hogy először valamit alaposan próbáljanak ki, és csak azután mondjanak véleményt róla.

(#759) markyy18 válasza PASZKAL (#758) üzenetére


markyy18
aktív tag

Abban igazad van hogy szerintem is többet kéne egy telefont tesztelni mielőtt írnak róla tesztet csak ugye nagyon sok készülék van a piacon és ha mindegyiket sokáig tesztelnék soha nem végeznének és lenne náluk egyszerre vagy 8-10 telefon is. Nincs itt nagy baj csak az üzemidőt nem tudják normálisan megmondani 1 hét után.

[ Szerkesztve ]

(#760) Roberto76 válasza hurrikan (#756) üzenetére


Roberto76
tag

Kérdés: régebben (ha jól emlékszem) itt írtad, h hamarosan össze fogod hasonlítani a T-t és a TX-et.
Közeljövőben meg fog történni? :R
Írod, h T-t vennél. TX-el mik az aggályaid? Meghallgatnám a véleményed. :K

Én nem cserélgetem sűrűn a telóim, de most érett meg a kérdés, és nagyon nem mindegy, h mit vegyek. ;)

(#761) hurrikan válasza Roberto76 (#760) üzenetére


hurrikan
addikt

SEria-n írjuk, de nem én írom.
Aggályok nem nagyon lesznek. Ahogy az itteni hsz-ekből is láthatod nem nagyon van hibája/hiányossága a készüléknek.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#762) markyy18 válasza hurrikan (#761) üzenetére


markyy18
aktív tag

Különbség sincs nagyon a 2 készülék között. Kivehető aksi, átrendezett gombok, meg a TX-en alul világít az Xperia felirat. :D Kamera, proci, kijelző ugyan az.

(#763) Pola-Roid válasza hurrikan (#756) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Hogy oszinte legyek, sok mindent nem ertettem ebbol, de ami lejott, hogy jelenleg ez a telcsi az egyik legjobb kaphato androidos mobil. Nekem elotte egy evig szifon4S volt, elotte meg egy evig szifon4.
Akkumulatorra visszaterve, egyik sem huzta egy napnal tovabb, se a szifonok, se a T :DDD

(#764) Pola-Roid válasza PASZKAL (#758) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Igazad van!

(#765) Pola-Roid


Pola-Roid
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy az EP850 es az EP880 toltofej kozott mi a kulonbseg?

(#766) Dugobert22


Dugobert22
csendes tag

Üdvözletem Uraim! Ma egy hetes a telefon és hát sajnos nekem is elkezdett lepattogzani a festék az aljáról, pedig tokban van/volt és nem volt leejtve sem. Voltam ma a T-nél mondták,hogy elküldik szervízbe.Pedig nagyon megvagyok elégedve ezzel a készülékkel,első android telóm:) Az meg nagyon tetszik,hogy a Sony gyárilag rak a kijelzőre fóliát. :)

[ Szerkesztve ]

(#767) Orlin válasza Dugobert22 (#766) üzenetére


Orlin
addikt

hàt ez "remek"...

Ilyenkor a szervizben mit csinàlnak egyébként?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#768) Dugobert22 válasza Orlin (#767) üzenetére


Dugobert22
csendes tag

Rákérdeztem aválasz az volt: "Lecserélik a hátlapot".Én nem értek hozzá, csak csinálják meg :)

(#769) taxy88 válasza Dugobert22 (#768) üzenetére


taxy88
aktív tag

Jó ezt tudni, ugyanis nekem is szintén ilyen gondom van, de még nem volt időm elmenni. Pont ma megyek majd Én is a t-hez.

(#770) markyy18 válasza Pola-Roid (#765) üzenetére


markyy18
aktív tag

Sok különbség nem lehet ugyan azok az adatok vannak mind a kettőn. Lehet h energiatakarékosabb vagy mivel az ep880 már Sony töltő míg a ep850 SE töltő így h ne keverjék össze a Sonys ep880 lett de minden más maradt.

Dugobert22: hát nem tudom hogy ez milyen hiba jelenség mert nekem már 3 hete van meg tokban használva és semmi baja pedig pont olyan tokom van hozzá amiből ha kiveszem azzal a szalaggal az alját dörzsöli a telefonnak de még sincs rajta semmi kopás.

taxy88: nem tudnál róla képet csinálni?? érdekel hogyan is néz ki ez a kopás. :Y

[ Szerkesztve ]

(#771) Dugobert22 válasza markyy18 (#770) üzenetére


Dugobert22
csendes tag

Nekem is olyan tokom van,én sem értem, furcsáltam is a dolgot,a szervízes ürge mondta,hogy ha itt elkezdett kopni akkor tovább is terjedhet a kopás.

(#772) markyy18 válasza Dugobert22 (#771) üzenetére


markyy18
aktív tag

Nekem nem hogy kopva nincs de karcolódva se. Pedig előveszem egy párszor a tokból. :D

[ Szerkesztve ]

(#773) Dugobert22 válasza markyy18 (#772) üzenetére


Dugobert22
csendes tag

Irigyellek esküszöm :D Nekem volt karcolás a kijelzőn,persze csak a fólián az sem nagy,de hogy azt mikor szerezte... az a hónap kérdése :D Még valamit a kopásról,nem nagy területen van, kicsin,csak bosszantó a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#774) hurrikan válasza Dugobert22 (#773) üzenetére


hurrikan
addikt

Akkor már két "kopós"-unk van.
Típushibáról még mindig korai beszélni. Reméljük így is marad a %-os megoszlás.
De végül is amíg a szerviz javítja, addig semmi gáz nincs.
Jelenleg nem tudok a piacon olyan telefonról aminek ne lenne típushibája. Lehet hogy a T sem lesz kivétel(?)

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#775) markyy18 válasza hurrikan (#774) üzenetére


markyy18
aktív tag

3 kopós néztem eddig de szerintem itt csak "párszori" anyaghibáról beszélhetünk nem olyan mint más készülékeknél. 1 hét alatt elkopjon a hátlap az érdekes. :Y Nem galaxy s3 ez.. ;] Azért képet szívesen látnék róla mert el sem tudom képzelni hogy egy ilyen anyag mint amiből a T hátlapja van lepattogjon róla a festés :F :F :F Lehet én vagyok a vak de nekem nem tűnik festettnek.

EZEN lehet látni erre utaló jelet de fura. Olyan mintha a hátlap feletti felületről folyt volna le a festék vagy nem is tudom. :Y

[ Szerkesztve ]

(#776) szabogabor10 válasza markyy18 (#775) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem 1 hónap után tökéletes, sem kopás, sem karc nincs rajta. Hibátlan állapotban van. "Fedeles" tokban tartom, bankkártyatartó is egyben. Nagyon puha a belseje. Kicsit macerásabb kivenni/betenni, de garantáltan nem fog benne megkarcolódni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#777) hurrikan válasza markyy18 (#775) üzenetére


hurrikan
addikt

Én kettőt számoltam. :)
korábban is taxy jelezte, meg most is ő az egyik aki írt róla.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#778) markyy18 válasza szabogabor10 (#776) üzenetére


markyy18
aktív tag

Nekem is 3 hetes és semmi baja.:D Én bőr tokban tartom HTC PO650 típusú.

hurrikan: a képet Andor246 fórum tagtól linkeltem nem tudom hogy csak belinkelte vagy neki is ilyen problémája van.

(#779) saintex72


saintex72
aktív tag

Nálam minden szép és jó, de az, hogy megveszem a nfs most wantedet 1500 forintért, és aztán ne menjen rajta az elég gáz. Főleg, hogy mire letölti a kontentet már nem lehet a pénzemet visszakérni! ios után ez elég fura.

(#780) hurrikan válasza saintex72 (#779) üzenetére


hurrikan
addikt

Ezért ne a telót szidd hanem a játék készítőjénél reklamálj.
Egy kraitos procis telón sem megy....
sőt Tegrákon is rossz... pedig elvileg Tegrákkal meg Karaitokkal is menni kéne a changelog szerint, de mégsem..... tulajdonképpen az EA cseszte át a fejünket

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#781) markyy18 válasza saintex72 (#779) üzenetére


markyy18
aktív tag

Én úgy hallottam hogy a Krait magos cuccokon nem fut rendesen. Nekem se megy mikor indulna kifagy az egész. :O
Köszönöm hurrikan a megerősítést. :DD

[ Szerkesztve ]

(#782) saintex72 válasza hurrikan (#780) üzenetére


saintex72
aktív tag

Nem a telót szidtam hanem a rendszert. Már reklamáltam közben. Meglátjuk mi lesz. Már értem miért varezolnak olyan sokan.

[ Szerkesztve ]

(#783) hurrikan válasza markyy18 (#781) üzenetére


hurrikan
addikt

másodpercre pontosan egyszerre :D LOL
tiszta F1, tizedmásodpercek döntöttek

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#784) hurrikan válasza saintex72 (#782) üzenetére


hurrikan
addikt

Én tudod mióta warezolok?

Volt korábban egy Google fiókom, amit ugye a Markethez csatoltam, vagy 20-25ezer forintos összértékben volt vásárolva Android alkalmazás, mindig mindent megvettem jogtisztán.
+fizettem a Picasa tárhely bővítésért ami ki volt terjesztve 150GB-ra. Majd a Google gondolt egyet, és egyik napról a másikra letiltotta a fiókom. És azóta sem tudom hogy miért..... leveleimre csak számítógépes sablon válaszok jöttek. Kommunikáció teljesen nulla.....
A fiók visszaállítási űrlap kitöltése után se,m állították vissza a fiókot, arra hivatkozva hogy nem emlékszem pontosan (az egyébként több mint 4éve regelt) fiókom napra pontos regisztrálási dátumára...
Na azóta semmit nem veszek meg ami 300ft felett van. De az az alattit is csak akkor ha nagyon nélkülözhetetlen és nincs tört verzió....
Na az ilyen hozzáállással lehet megváltoztatni a becsületes vásárlókat....

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#785) Kis@ válasza markyy18 (#775) üzenetére


Kis@
tag

Az általad linkelt képen az nem festék-folyás, hanem a "dörzsösebb" felület kopott le egy fényes műanyag felületről. Bár úgy néz ki, mintha a "fényes festék" ráfolyt volna a matt felületre, valójában a matt felület alatt ilyen fényes a műanyag, és ez bizony előbb-utóbb mindenkinél kopni fog. Az ezzel a baj, hogy ha megindul a felső réteg leválása, akkor az nem áll meg. Bár ne legyen igazam, de volt m ár dolgom hasonlóval, azért állítom ...

Kis@

(#786) markyy18 válasza Kis@ (#785) üzenetére


markyy18
aktív tag

Elhiszem mert ilyet élőben még nem láttam csak ezen a képen szerencsére az enyém nem ilyen. :D

(#787) Dugobert22 válasza markyy18 (#775) üzenetére


Dugobert22
csendes tag

Ugyanez van nálam is,mint a képen csak vmivel kisebb,

(#788) Pola-Roid válasza markyy18 (#770) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Koszi a valaszt!

Az biztos, hogy a megnevezesen kivul mas is valtozott, az EP880-as joval kisebb es nehezebb, mint az EP850-es.
Csak azert kerdeztem, mert rendeltem tegnap asszonynak egy Xperia P-t, es ahhoz EP850-es toltot adtak. Nyilvan egy toltovel akarom mindket telcsit tolteni, a T-t es a P-t is, csak nem tudtam eldonteni, melyik tolto a jobb. De valoszinuleg akkor olyan egetvero nagy kulonbseg nincs a ketto kozott.

(#789) saintex72 válasza hurrikan (#784) üzenetére


saintex72
aktív tag

Egyetértek maximálisan. :(

(#790) taxy88 válasza markyy18 (#778) üzenetére


taxy88
aktív tag

Andor246 az én telefonom képét linkelte ide be. Együtt vetükk a telefonokat.

Nos ez úgy kezdődött,hogy múlt hét kedden vettem észre hogy elkezdett kopni a telefon alsó részénél az éle.Majd szerdán lepattant 2 darabban ,ami a képen is látszik .

(#791) Dugobert22 válasza taxy88 (#790) üzenetére


Dugobert22
csendes tag

És visszavitted az üzletbe ? :)

(#792) petipetya válasza markyy18 (#775) üzenetére


petipetya
nagyúr

Első körben elmondom, hogy nálam mit jelent a kopás. Minden telómat zsebben hordom és naponta többször húzom ki és teszem vissza. Persze a szegecseket le szoktam szedni egy-egy új farmerről (mintha olyan sűrűn vásárolnék újat, hehe) a kis belső zsebről, hogy a készülék csak az anyaggal érintkezzen. 1 év használat után sem kopik el egy telefonom külseje sem. Ezért számomra a kopás az, ha a vas ennél jobban igénybe van véve és ez meglátszik a külsején is.

Ha a T-nél előfordul ilyen elhasználódás, akkor az szerintem olyasmi hiba lehet, mint a sárgulás az S-nél. A futószalag mellé láncolt rabszolgamunkások körülményeit "ismerjük" (csak sejtjük), de elfogadjuk mert a franc akar 60ezer Ft-tal többet fizetni a készülékért csak azért, mert mondjuk Csehországban lenne a gyár ahol meg kell fizetni a munkást és emberi körülményeket kell neki biztosítani. Ebbe belegondolva én is inkább azt mondom, hogy jó helyen van az a gyár ott Kínában... :)

Szóval előfordulhatnak hibák, de a Sony nem Apple hogy letagadja. Fogják és kicserélik a hibás eszközt - a vásárló pedig azt mondja, hogy leszarom a hibás darabot, ha szervizelik. Igaz, hogy ez időbe kerül és addig sem lehet a kezünkben az imádott termék, de az már más tészta.

"nincs rá lezsóidő"

(#793) fadd


fadd
csendes tag

Sziasztok 1 hete vagyok tulajdonosa az xperia T-nek olyan gondom van,hogy sem a belső tárolóra sem az sd kártyára nem tudok fájlt másolni, eddig is nehézkesen ment főleg nagyobb film mozgatása volt hogy féluton meg állt, de mostmár nem tudok másolni kisebb fájlokat sem rögtön megakad az elején, van valakinek valami ötlete?

(#794) taxy88 válasza Dugobert22 (#791) üzenetére


taxy88
aktív tag

Igen, ma délután leadtam. De tegyük hozzá, hogy ez a harmadik üzlet volt ,ahol foglalkoztak velem.

Azt mondta a csávó ,hogy valószínűleg új telefont fogok kapni, de ő erről nem dönthet ,csak a központi szerviz. Mivel meg kell vizsgálni ,hogy rendeltetés szerűen volt-e használva(de mivel Ő is látta ,hogy patika állapotban van ,ezért mondta,hogy csere lesz belőle)

Már is hiányzik :(
Egy agyonharcolt Nokia C1-et adtak cserének(el kellet fogadnom,mivel nincs itthon más), ami rendszerint újraindul. :(((

[ Szerkesztve ]

(#795) morneo.it válasza taxy88 (#794) üzenetére


morneo.it
senior tag

SOHA nem szabad elfogadni cserekészüléket, mert így a 15 napos javítási határidő 30 napra tolódik ki.
Ma kaptam úgy Xperia T-t (nekem volt az USB gondom).
Ezzel már minden okés, stabil az USB. Kicsit mozog a kábel. Most látom, hogy a headseten még Sony Ericcson címke szerepel (MH1c járt a Vodánál). Már tolom rá a LT30p_7.0.A.3.195_GlobalDE.ftf gyári ROM-ot, s véégre nálam. 23 órát volt eddig csak nálam, de szombat óta belebetegettem hiányába :C

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#796) taxy88 válasza morneo.it (#795) üzenetére


taxy88
aktív tag

Holnap sajnos nem, mert Pécsre kell mennem, de csütörtökön vissza is viszem a cserét (használhatatlan ,folyton lefagy). Tesómtól megkapom addig kölcsönbe az x10 minit.

(#797) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Srácok, egy kérdésem lenne: ha meglesz a T, és hozzáadom majd a google acc.-omat, akkor egyből feltelepülnek majd a fiókkal telepített alkalmazások? Vagy milyen egyéb root jog nélküli, gyors opció van arra, hogy az eddigi appjaim felmenjenek rá? Nincs kedvem 60-70 appot feltelepíteni. :D
Jelenleg fent van a régi telefonomon EZ, viszont azt nem tudom, hogy ha ezzel, telepítem őket vissza, akkor a Play, fel fogja-e ismerni őket, vagy idegen forrásból származottnak kezeli..?

(#798) markyy18 válasza petipetya (#792) üzenetére


markyy18
aktív tag

Hát nálam is az jelenti a kopást ha az ember lehajigálja akárhová meg beteszi a zsebbe akármi mellé. Azért furcsa ez h tokban van hordva és mégis pattog róla a festék. A szorgos kínaiak nem voltak elég ügyesek egy pár darabnál úgy látszik. :(

pepe091: Én más fajta programmal rakta újra régen igaz akkor volt root jogom de akkor érzékelte rendesen a Play az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#799) Kis@


Kis@
tag

A fenébe. Kénytelen leszek megvenni a T-t. Nem tudok várni januárig a V-re. :(

Kis@

(#800) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

Nagyon tetszett a T. Ma be is mentem egy Tmobil üzletbe, hogy élőben is lássam, kézbe fogjam.
Már az összehasonlító videókon is feltűnt, hogy a home képernyő fényereje kevésnek tűnik. A mai személyes tapasztalat, ráerősített erre. Kifejezetten alacsony volt a fényerő, pedig maximumra állítottam.
Szeretnék egy ilyen telefont, de ez a kijelző gond megijesztett.
Mi lehet a gond?
Láttam egy demo ION-t a Sony üzletében, annak a képe a demo videon szép volt. A home screent nem láttam azon.
Segítséget kérnék miért tűnt ennyire vérszegénynek a kijelző fénye, színe?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.