Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Főbb adatok, tudnivalók:

A Sony XperiaT készülék az IFA 2012-n, augusztus végén került bejelentésre, 3szinben. Fekete, fehér, és szürke. Ezután október elejével meg is jelent a piacon.
Legfőbb újítása az XperiaS-hez, és más 2012 első félévében bejelentett Xperia csúcsmodellekhez képest a Qualcomm S4-es szériájába tartozó MSM5260A processzor. Mely bár 2magos és ugyanazon órajelen üzemel, mint az XperiaS egy szériával régebbi processzora, mégis kétszeres számítási kapacitással bír. Valamint működését egy jóval fejlettebb, nagyobb teljesítményű GPU segíti. Sok téren még a 4magos megoldásokkal is felveszi a versenyt, ugyan akkor fogyasztásban sokkal jobb azoknál, hiszen az első olyan CPU a piacon, amely az új, 28nm-es gyártási technológiával készült.
A T háza egyébként unibody, teljesen egyben van, az akkumulátor 1850mAh-s és nem cserélhető, nem kivehető. A SIM és a microSD ajtó oldalt van rajta. Természetesen van exponáló gomb is.
1GB ram-ot, és 16GB ROM-ot tartalmaz a készülék, utóbbi meg van osztva, 2,5GB az alkalmazásoknak van elkülönítve, melyből 1,8GB szabad, 13,5 a virtuális memória, melyből 11,5GB szabad. A készülék microSD kártyával 32GB-ig bővíthető.
Külső megjelenésében szakít a 2012-ben újként debütált NXT szériával, helyette inkább a 2011-es Xperia arc dizájnját örökölte, azaz a ház finoman hajlított, anyaga polikarbonát. A 4,55”-os kijelzőt pedig karcálló üvegezés védi. Vezérlő gombok külön nincsenek, a kijelző alsó sávjában vannak integrálva, ahogyan a 2011-2012 Nexus modelleknél.
Kamerából is újat, egyel újabb szériás Sony EXMOR-R technológiával rendelkező 13MPX-es BSI szenzort kapunk, míg az előlapon 1,3mpx-es HD videó felvételre képes kamera található.

A készülék egyéb adatai
Itt megtekinthetőek

A full gyári csomag tartalma ha Sony Centerekben:
-telefonkészülék
-EP880 töltőfej
-EC481 adatkábel
-MH750 headset
-fólia a kijelzőn
-2év teljes körű gyári garancia

Szolgáltatós, és normál GSM boltos csomag tartalma
-telefonkészülék
-EP880 töltő fej
-EC481 adatkábel
-MH 750 headset
-fólia a telefonon
-GSM boltokban 1-2év, legrosszabb esetben csupán 6hónap bolti, szolgáltatóknál 2év gyártói garancia
A GSM boltos változatok nagyon eltérőek lehetnek. Van ahol a töltőn kívül semmit sem adnak hozzá, még dobozt sem. Van ahol pedig fullosan árulják. Vásárlás előtt érdemes érdeklődni, főleg ha gyanúsan olcsó.

A készülék a gyártói Sony Webshopban várhatóan csak Januártól lesz kapható. Ahol viszont tartalék fólia, bőrtok és MHL kábel is jár majd a készülékhez!

Képek, videók:
Képek
Videók
Árfigyelő+mások értékelései, véleményei a készülékről

Vásárlás:

Hol és milyen konstrukcióban éri meg vásárolni?
Aki megengedheti magának a magasabb árat, mindekképp javasolt Sony márkaboltban vagy Sony webshopban, esetleg olyan internetes, vagy GSM áruházakban vásárolni, hol a készülékre nem bolti, hanem gyártói garancia van, valamint a csomagból nincsenek kispórolva a gyári tartozékok.

Mi a különbség a bolti, és a gyártói garancia között? Miért olcsóbbak a bolti garanciás készülékek?
A gyártói garanciás készülékekre, hogy a név is mutatja, a gyártó maga vállalja a garanciát. Így gond esetében a gyártó hivatalos szerviz központjába kell a készüléket eljuttatni. Míg bolti garancia esetén a garanciát nem a gyártó, hanem a GSM bolt vállalja, ahol a készüléket megvetted, ilyen helyeken jobban ki van szolgáltatva a vásárló a GSM bolt hozzáállásához, kényéhez kedvéhez, ha GSM boltban vásárolunk, érdeklődjünk a fórumban az adott GSM bolttal való tapasztalatokról, garanciális hozzáállásról.
Jobb esetben a bolt is a gyári szervizzel csináltatja meg a készüléket, rosszabb esetben viszont elképzelhető, hogy sufni szervizesekre bízza, hogy ezzel minél többet spórolhasson, ez esetben a nem feltétlenül megfelelő szakmai felkészültség miatt előfordulhat, hogy a szervizes kárt tesz a készülék egyéb alkatrészeiben melyek emiatt később meghibásodhatnak, vagy éppen a meghibásodott alkatrészt nem gyárira cseréli ki.

Mire figyeljek vásárláskor? Milyen hibák lehetnek?
Egyelőre szerencsére úgy tűnik, hogy az Xperia T-nek nem nagyon vannak típushibái. De vásárlás után, amíg él a 3napos, kötelező cseregarancia, érdemes ellenőrizni, hogy a kijelző nem e tartalmaz Pixel hibákat, esetleg nincsenek e benne halványabb, sárgás foltok, ilyen hibák ugyanis gyártótól függetlenül, bármikor előfordulhatnak.
Érdemes ellenőrizni, még a vásárlás időpontjában, hogy minden az aktuális csomaghoz hirdetett tartozék megvan e a csomagban.

Mely szolgáltatóknál lehet kapni? És azok kártyafüggően adják e? Mit adnak hozzá?
Jelenleg csak a T-mobile-nál kapható, később elérhető lesz a Vodafone, majd Januártól a Telenor kínálatában is. Mindegyik szolgáltatónál kártyafüggően.
A szolgáltatóknál, töltőt+adatkábelt, headsetet kapunk a csomagban. És a termékre 2év gyártói garancia érvényes. Gond esetén a készüléket a szolgáltatónál, vagy közvetlenül a gyári szervizben is le lehet adni.

Első lépések, tippek, és trükkök, hibaelhárítás:

Bekapcsolás után:

A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra tapizva letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, sok RAM-ot spórolhatunk.

Nem tetszik a gyári felület. Mit tehetek?
Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a HOLO, APEX, GO Launcher, Launcher PRO.
A GO Launcher érdekessége pl., hogy menün belül is hozhatunk létre mappákat.

Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van. Hanem a Google fiókod beállításaival.
Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

Gyárilag nincs FLASH palyer telepítve,a Google PLAY-en sem elérhető már. Hogy szerezhetem be?
Google a barátod, Flashplayer apk néven kereshetsz rá.
Hivatalosan megszűnt az Android FLASH támogatása, ezért nem találod a készülékeden és ezért nem tölthető le hivatalosan. Fokozatosan átállnak HTML5-re.

Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energia beállításokon belül van egy kiterjesztett készenléti idő opció, ha ezt bepipálod, a szinkronizálások, és a háttér folyamatok megállnak, amikor a készülék, alvó állapotba lép. Akinek nem fontos a folyamatos onlineság alvó állapotban, annak ajánlott a funkció bekapcsolása, hiszen így a készülék, alvó állapotban szinte 0fogyasztással bír.

Wifi hibák frissítések után. Miért?
Nagyobb frissítésekkor van, hogy átkalibrálódik a Wifi hálózat kezelése. A megoldás hogy a Wifi routeredet újraindítod, kis időre áramtalanítod, az esetek többségében ezután minden működni fog. Ha a hiba továbbra is marad, vagy frissítéstől függetlenül, az elejétől fogva jelentkezik akkor mélyebb router beállítási probléma lehet, keresd fel az ezzel foglalkozó al fórumot.

Kérdések és válaszok:

Mit jelent a PS és a HD Voice Certifikáció?
A PS Certifikáció a Sony tulajdonát képező, PS Moile applikációval való kompatibilitást jelent.
A PS Mobile tartalmaz PS Web áruházat mely egyelőre hazánkban nem érhető el, továbbá csak fizetős játékokat tartalmaz. Az innen letöltött PS játékok Androidra optimalizáltak, kiválóan futnak. Némelyikükhöz PS emuláció is szükséges.
A HD Voice certifikációról pedig itt olvashatsz

Mik a SmartTag-ek. Mire használhatom?
Erről itt találsz infókat

JellyBean frissítés
A Sony 2013. február elején kiadta a JB frissítést, ami .489-es végződésű Builddel debütált.
Azóta megérkeztek a szolgáltatói frissítések is (T-mobile, Vodafone). "

Jár az Xperia T-hez felhő alapú tárhely?
Igen, jár. Google PLAY-ről töltsd le a BOX alkalmazást. És egyszerűen regisztrálj rajta keresztül. A BOKSZ fiók érzékelni fogja hogy Xperia okos telefonról regisztrálsz és így az 5 helyett 50GB tárhelyet fogsz kapni.

Hallottam olyat, hogy az XperiaT-vel felvett videóknál háttérzaj, kerepelés hallatszik, ez igaz?
Igaz volt, de már nem az.
Egy profi frissítés orvosolta a dolgot

Milyen akkumulátor van a T-ben, LI ION vagy Polymer?
Polymer.
Android System Info appal ellenőrizheted.

Mivel végezhetek szoftver frissítést?
Három gyári program van erre a célra:
PC Companion for Windows
SUS for Windows
Bridge for Mac

Mi a különbség a SUS és a PCC között?
Amint fentebb írtam, mindkettő gyári program. A SUS kizárólag frissítésre való, míg a PCC szinkronizációt, biztonsági mentéseket is tud végezni, továbbá betölt egyfajta fájlkezelő, média átviteli és konvertáló funkciót is.

Ha nem tetszik egy frissítés, hogyan tudom visszarakni az előző szoftvert?
Bár a módszer nem hivatalos, de garancia vesztést nem okoz ugyanis full gyári szoftvert rak fel és ugyan azzal a módszerrel. A program neve mellyel ezt kivitelezheted, a FLASHTOOL!
Ennek használatáról itt olvashatsz, ahol gyári ROM-okat is megtalálod: [link]
Valamint további gyári ROM-kat találsz itt is: [link]

Miért jönnek a frissítések eltérő időpontban egy egy telefonra, és miért jönnek sokszor késve, vagy más build számmal a szolgáltatós verziókra?
A választ itt találod -Amit a frissítés menetéről tudni kell címszó alatt

Ha nem akarom megvárni a szolgáltatós szoftvert, tehetek fel függetlent?
Igen. De ettől a telefonod nem lesz független. Csak a szoftvered.
A gyári frissítők innentől a felrakott, független szoftverhez keresnek majd frissítéseket. Viszont szervizbe vitel előtt mindenképp tedd vissza a szolgáltatósat. A módszer ugyan az, mint két kérdéssel visszább a korábbi szoftver visszarakásánál.

Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
-ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
-ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
-ha Sony Centerbe, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervízben adhatod le készüléked

Hol tudok legegyszerűbben tartozékokat keresni?
A legbővebb kínálatokat a következő helyeken találod:
Expansys
Sony Webshop
Vatera
Gigatel

Van USB OTG?
Igen. Az MHL csatlakozó és a szoftver OTG képes.
Egy cikk az OTG-ről: [link]

Van valamilyen típushibája az Xperia T-nek?
Jelen állás szerint egyről sem tudunk. A telefon egyelőre hardveresen és szoftveresen sem hagy kívánni valókat maga után.

A készülék felveszi a versenyt a 4magos csúcsmodellekkel?
Igen. A korai 4magosakkal mindenképpen. A mindennapi használat, valamint a Benchmark tesztek alapján is.

Hekkelés alapfofkon:
Bootloader nyitás/zárás, root, recovery, kisebb moddolások-hekkelések
Erről mindent megtalálsz itt

Az eredeti hozzászólás:

Xperia T mobilos körökben egészen jó képeket készít

A Vodás meg a Telenoros rosszabb? ;]

Jó cucc ez, majdnem elszántam magam rá, hogy ilyet vegyek, de sikerült megbőrözni az E52-t, úgyhogy még egy kicsit marad...

[ Módosította: mukibuci ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Végre itt a teszt! :C

(#4) fateless


fateless
veterán

A mindenüket, ez nagyon jól sikerült (az én szememben ez sokkal kívánatosabb, mint egy SIII)

pilóta: :DDD
ezt én is néztem a cikkben.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Nagyon tetszik! :) Must have!

(#6) dr. Kind válasza pilóta (#1) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Hehe, átírom :)

(#7) Radeon_5 válasza dr. Kind (#6) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hehe ja ird, kihagytad a kotojelet :))

Son of a Bit

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Számomra fájó pont továbbá a Jelly Bean hiánya is...

A Sony nem adja ki előre JB-vel a vasat, miközben a többi csúcsmodelljén még ICS fut. Idővel majd szépen elkezdi csepegtetni mindegyikre a JB-t.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szép telefon, áresés után elgondolkodtató a vásárlás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10) Quarell


Quarell
tag

A Xperia V-ről nincs véletlenül információ? Kapható lesz itthon? A T mobile beteszi a kínálatba a T és a J mellé?

(#11) g0n21


g0n21
senior tag

Nem azért a kétfillérért (de, pont azért), de nem ez az első teszt, amiben a HOX eredményei még a stock SW-vel szerepelnek. Attól függetlenül, hogy az augusztus első hetén kijött 4.0.4 óta a quadrant 5700-6000 között mozog, az antutu pedig 11500-12500 között...(a többiről ne is beszéljünk), szerintem ezek nagyon nem elenyésző különbségek...
Így nem érzem reálisnak a táblázatos összehasonlítást.

BTW, a teszt egész korrekt...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#12) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az akksi fájó pont, gyenge is (a vashoz), nem is cserélhető. Ezen kívül nagyon rendben van.

<< Heimdal >>

(#13) akishamis


akishamis
csendes tag

Szép telefon de az a fránya akkumlátor! Egyszerűen nem hiszem el, hogy a gyártókat ennyire nem foglalkoztatja a rövid üzemidő. lassan 8 mag ás 100 megapixel lesz a jellemző, de az üzemidő annyira nem érdekli őket:(

Nokia 3210+Windows 95

(#14) dr. Kind válasza g0n21 (#11) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Köszi, igazad van, át is cseréltem a megfelelőre.

(#15) Orlin


Orlin
addikt

Üzemidő 5 pont :O :O :O :O
Pedig mások pont dicsérték.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16) g0n21 válasza dr. Kind (#14) üzenetére


g0n21
senior tag

Imádat! :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#17) sutszi válasza dr. Kind (#14) üzenetére


sutszi
veterán

A 4.oldalon a legfelső bal oldali képen, a különböző ikonokat hogyan lehet odatenni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18) dr. Kind válasza sutszi (#17) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Default ott vannak.

(#19) sutszi válasza dr. Kind (#18) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi...
Ezt valamilyen alkalmazás teszi? (Xperia specifikus)...
Egy xperia u-m van és tetszik ez a fajta megoldás...de amiket néztem app-okat nem voltak valami jók...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) Mr Cube


Mr Cube
tag

Hát nem tudom. Sokaknak nem tetszett az átlátszó sáv az S-ben, de még ha az nem is volt jó, ez nem hiszem, hogy jobb. Nekem mondjuk nagyon tetszik az átlátszó sáv (Xperia S-em van), de még akinek nem is tetszik, az is azt mondta, hogy a T még rondább. Ez a hajlított, csúnya hátlap, az oldalán azzal a kis ajtócska szörnyű, a microusb oldalt megtöri a hátuljának az íves vonalát azzal, hogy kidudorodik. Ez messze nem olyan szép, mint az S, bármennyi próbálok objektív lenni, akkor sem lesz annyira szép.

Ehhez még hozzá jön, hogy a procija bár kövi generációs, mégse sokkal gyorsabb, és annak ellenére, hogy kijelző ugyanaz, mint az S-ben, a telfon mégis lemerül egy nap alatt simán. Az S két napig röhögve kibírja 4.0.4-el úgy, hogy rengeteget használom, zenét is csak erről hallgatok, netezek, fényképezek nap, mint nap és estére 50%-on van.

Kezdtem megijedni még szeptemberben, mert akkor vettem meg az S-t, hogy na most jön ki az új csúcs-Sony, lehet, hogy rosszul döntöttem, de megnyugodtam. Nem azt mondom, hogy rossz, hanem hogy alig mutat újat az S-hez képest, és bár ez szubjektív, számomra csúnyább is, az üzemidőről ne is beszéljünk.

Ennél én most többet vártam a Sony-tól.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#21) peestee83


peestee83
aktív tag

Gyönyörű lett...Bár az idei telefonok mind azok (szerintem).. De az akksit én sem értem, miért nem cserélhető. Valamint a hangerő, kamera és bekapcsoló gomb kicsit csúnyának tűnik így képeken. Élőben talán másabb. Meg lehetett volna oldani úgy, mint az U esetében is, pont az tetszik, hogy alig látható.

A telefon többi része viszont rendben van :) Bár a kezdő árra kíváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#22) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Elolvastam a tesztet. Van néhány dolog amit nem értek. Az akksi nagyon le lett húzva, mikor az itteni tulajok mindegyike azt írta, hogy kifejezetten sokat bír, és más tesztekben is kifejezetten dicsérték. Azt tudom elképzelni, hogy még nincs bejáratva az akksi, és ezért merül gyorsan, ami új telefonoknál reális, kell egy kis idő míg rendesen kezdi el használni.
A fotós rész lehetne kicsit kidolgozottabb, hogy nem alap beállításokkal milyen képeket készít, mert már erről is beszéltünk korábban, hogy ha minden auto-n van akkor gyatrábbak a képek, mintha játszi kaz ember a fehéregyensúllyal.
A JB hiányát végképp nem értem miért negatívum, mikor ti is tudjátok, hogy jön majd rá. Az meg szerintem korai lenne, hogy egyből azt pakolják rá, mikor más gyártók új telefonjain (LG optimus 3D) még GB-vel jöttek ki.. Frissítés téren még nem kellet csalódnom a Sonyban..
Összességében, azért korrekt a cikk. Úgy néz ki megvan a következő telefonom.

#21 peestee83:
Milyen kezdő árra? Ott van a T-s ár a cikkben, és már lehet kapni egy két GSM boltban is itthon.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sonyt soha többet nem fogok venni. Tesom P-jet mar harmadjar kell kicsereltetni. Az elsönek folyamatos halozati problemak voltak, a masodik nem volt rendesen összerakva, nem lehetett becsukni a sim kartya tartot. A harmadiknak meg villog a kijelzöje. Szoval ennyi volt a Sony.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#24) Maxentius válasza Gilberto (#23) üzenetére


Maxentius
addikt

Ilyen alapon semmit se vegyél, ma már nincs is olyan készüléksorozat, amiben ne fordulna elő valami szériahiba. Lásd az S sárgulását, amitől sajnos az enyém is szenved.

Ez a T (nekem) a vason és a szebb külső kívül (most már) nem nyújt többet, mint az S. :P

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#25) Gilberto válasza Maxentius (#24) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Azert ez igen kellemetlen tud lenni, mikor mar harmadjara kell visszaküldened a telot, es roppant idegesitö is. Jo legyen, rendben van, benne van a pakliban, de elvarna az ember, hogy mar a masodik rendben legyen. Netalantan a harmadik. Nekem szemely szerint DHD-m van, vagyis volt, 2 ev alatt semmilyen problema nem volt vele, mostmar egy kicsit gyengebb ugyan az akku, de azt lehet orvosolni, azon kivül semmi gond nem volt vele.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#26) Orlin válasza Gilberto (#23) üzenetére


Orlin
addikt

Igen így tényleg semmit nem kell venni!
Szerintem ilyen kommentekből minden telefon típus témájában van pár :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27) dr. Kind válasza pepe091 (#22) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

válaszolok pár dologra:

- a kamerát azért használjuk automata üzemmódban, mert így reális a használata. mobilt jellemzően nem beállított fotók készítéséhez használ az ember, hanem előkapja a zsebéből és kapásból megy is a fénykép, nem babrál a beállításokkal.
- az akkumulátorral kapcsolatos kérdésre nem nagyon tudok mit kommentálni, hétfő óta használom a telefont, ezek a tapasztalataim.
- a JB-s dologgal kapcsolatban: egyrészt a cikkben írtam is, hogy emiatt nem vonok le pontot, így ez csak számomra negatívum, az értékelésbe nem számított bele. másrészt azért az ne legyen érv, hogy "a másik gyártó még mindig GB-t rak a mobiljára", ha mindenki így gondolkodna, az összes droidos mobilon cupcake futna.

(#28) sdd2


sdd2
veterán

Köszi a cikket, jó teló.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#29) stilo18


stilo18
addikt

Hm, frankó teszt.

A telefon lelke frankó, kamera bőven jó,a külső...nekem az S jobban tetszik.

A kijelzőről...azt írjátok, hogy a 4X szintjén van...akkor viszont fejlődött az s-hez képest, nem ugyanazt a panelt kapta,nem?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Eddig ez a legszebb a felső kategóriában. Sony nagyon elkapta a fonalat dizájn terén.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) PASZKAL


PASZKAL
csendes tag

Nekem nagyon bejött a telefon. Az aksija könnyedén elmegy két napot, pedig naponta 40-50 hívást bonyolítok , és non-stop be van kapcsolva. A kamerája a legjobb amit eddig használtam /volt már 3db 12mp-es telefonom/, és a konkurencia modelljei 30-60000 forinttal többe kerülnek. Ennek tükrében abszolút ötös.

[ Szerkesztve ]

(#32) scyllarus


scyllarus
veterán

Hát, nem is tudom. Nekem tetszenek az új Sonyk, a kamera viszont szerintem tragikus. Most visszanéztem pár tesztet más telókkal, a napos időben lőtt képen a fát nézve ez egyszerűen sz.r. Kár érte nagyon.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#33) vipnolf válasza peestee83 (#21) üzenetére


vipnolf
aktív tag

+1

egyetértek
sajnos számomra is csalódás ez a készülék a teszt alapján. és nem csak a különböző dimenziókat nézve, hanem összességében is.
szvsz nem szép, és számomra az is negatívum, hogy az 1280p-ből vesz le a gombsor...+sok más apróság, ami együttesen már bosszantó tud lenni. az akkuról már nem is beszélek és igazából a vas annyival nem eszik többet, hogy indokolt legyen az S üzemideje alá menni...
magok száma azonos, freki azonos, kijelző pixelszám azonos. még szerintem a nit is azonos, de ez csak megérzés. akkor mi eszik többet? rádásul az S nem szabályozza a fényerőt sem, tehát igazából a T-nek kéne tovább bírnia elméletben...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#34) Mr Cube válasza vipnolf (#33) üzenetére


Mr Cube
tag

Az S is szabályozza automatikusan a fényerőt, tökéletesen működik, alig fogyaszt így, mégis mindig látni a kijelzőt.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#35) franc0


franc0
őstag

Nincs Jelly Bean, nem adom a pénzem. Ennyi.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#36) Elpresidente


Elpresidente
tag

A Wisepilot navi offline navigáció? Ha igen, milyen országok térképét tartalmazza?

Egyébként meg a JB frissítési lehetőség időpontját én szkeptikusan kezelem. Arc-om van és a mai napig nincs az én verziómra ICS frissítés. Tudom, hogy már rég kijött, de SI szám alapján az enyémre még nem elérhető.

Xbox gamertag: goserHU

(#37) Beladon válasza Elpresidente (#36) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem offline. Az arc/s-nél még vizsgálják a JB frissítést. Köszi a tesztet tetszik a gép. Az ICS meg már a tmobilos verzióra is kijött.

[ Szerkesztve ]

(#38) Elpresidente válasza Beladon (#37) üzenetére


Elpresidente
tag

És tényleg! Most néztem meg, hétfőn lett elérhető az ICS. Köszi!

Xbox gamertag: goserHU

(#39) fffeco


fffeco
tag

Hát ennél a telefonnál lumia 920 bőven jobb lesz és drágább is :/

(#40) Kis@ válasza fffeco (#39) üzenetére


Kis@
tag

meg vindóz is... :)

Kis@

(#41) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Szép, és jó telefon lett ez is.

A teszthez - főleg a felkészületlen adás után - inkább semmit nem fűzök.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) socialkiller


socialkiller
tag

Nagyon zsír a telefon,csak a 3 kezelőszervet én biztos nem a kijelzőbe raktam volna így virtuálisan :W Számomra ez egy nagyon fájó pont :(

Üdv, Patrik

(#43) pilóta


pilóta
nagyúr

Tényleg, milyen navigációt lehet ehhez használni, ami teljesen offline, és legalább nokia maps szintű itthon is a térkép?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44) ramrit


ramrit
tag

Öszintén szólva az, hogy egy 140rugós teló akad a menüben,vérlázitó...meg hogy ilyen gagyi képeket készit,kb.mint a néhai x8am,csak több megapixellel.

Valahogy nem érzem azt a Sony-nál,mint anno a nyomógombos SE-knél,hogy "KELL". Valahogy olyan steril lett.
Meg az az érzés hogy futnak a konkurencia után, és kidobnak egy ilyen csúcstelót,csak hogy legyen. Eddig 90%-ban SE telóim voltak,de a Sony megerõsitett abban hogy nekem többet tôlük telefon "NEM KELL" :-[. Sajnálom azért...

felecsd'el

(#45) oggy71


oggy71
tag

Létezik rá valamilyen offline navi, ami nemsok kendácsolással megy fel rá?
..óó, látom, pilóta már megelőzött..

[ Szerkesztve ]

(#46) BDave


BDave
őstag

Az árakról: a magentánál 191 jelenleg az S3, a One X 169. Így azért olcsóbb az Xperia T a maga 146-os árával, ugyanazzal a tudásával, mint az említettek. Annyi a különbség szerintem, hogy a Sony nem akkora név (még).

Remek telefonnak tűnik! A gombok elhelyezkedései tényleg értelmetlenek...

Lehet, hogy off, de az nem ütközik jogi vagy más akadályokba, hogy egy nyilvános fényképen emberek szerepelnek, gondolom a beleegyezésük nélkül?

(#47) taxy88 válasza oggy71 (#45) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hivatalosan Sygic és Navigon(nem hivatalosan jó pár)

Nekem kedd óta van meg a telefon és eddig nem tapasztaltam semmi olyat, ami miatt megbántam volna a vételt.
Pár apró bosszantó dolog azért akadt: a home "gombot" párszor sikerült eltalálnom mikor gépeltem, a oldalsó gombok valóban kicsit közel kerültek egymáshoz .
Viszont én akadásnak a nyomát sem láttam sehol.Az akku meg szerintem viszonylag rendben van.Tegnap reggel kb 7kor vettem le a töltőről és most 23%.Persze rendesen nyúztam.

(#48) fury71 válasza socialkiller (#42) üzenetére


fury71
aktív tag

Márpedig lehet lassan minden droidot gyártó cég elhagyja a fizikai érintőgombokat a telóin.
Már csak a referencia Nexus telok miatt is. Nem értem ezeket a fanyalgásokat, nem olyan zavaró az szerintem ha a kijelzőn vannak a gombok.

A kamera meg egy mobilos kamera, mégis mit vár a jónép.
Annyit fejlődik amennyit egy mobilnak kell. Ha most kiadnának szuper optikával rendelkező telókat, a cégek sem keresnék degeszre magukat. :D

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#49) Angel1981


Angel1981
veterán

"A gyártó rajongói bázisa pedig folyamatosan nő, nem csoda tehát, hogy rengetegen várták a telefon érkezését."

Úgy legyen, jó lenne, ha megerősödne a SONY!

(#50) pit stop


pit stop
addikt

"sokak nagy örömére a gyártó elhagyta az Xperia S alján látható áttetsző sávot" - Ahogy előttem is volt aki már írta, ez nem feltétlen előny szerintem sem. Az egy elég erős egyediséget adott neki akármelyik másik telefonhoz képest, úgy hogy szép maradt - szubjektív.
Volt is pletyka hogy NXT-t viszik tovább, finomítva átlátszó sávon, de most nem találom azt a prototípus képet.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.