Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Beladon válasza pilóta (#43) üzenetére


Beladon
aktív tag

Én igo primo-t használók offline navinak. Xperia arc s-en és xperia s-en is.

(#52) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Egy valamit irígylek belőle, ami az Ionban nincs, az az értesítési sáv.
Kellemes kis készülék lett :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#53) janes1976


janes1976
őstag

Na ezt a tesztet már nagyon vártam, már olvasom is. ;)

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#54) Timer


Timer
veterán

Hát, ez sajnos kikívánkozik belőlem:

Ez a telefon véleményem szerint minden, csak nem szép! Mondhatnám, hogy okádék, de inkább nem teszem.

Mielőtt valaki megkövezne: kedvenc márkám a Sony immáron hosszú évtizedek óta - és közel sem csak telefonban - , de ez a T egy nagy rakás ipari hulladék a formatervét tekintve, különösen egy Arc, vagy egy S, netán a P után. Hogy száműzték a sávot az alsó részről, az már majdnem akkora balf@szság, mint amit anno a JogDial kiírtásával tettek. Elképesztő, hogy ezt tudták kiadni a fentebb említett modellek után, jóformán nem is hiszem el.

Jelenleg Arc S-em van, és eszembe sem jutna lecserélni erre a telefonra, még akkor sem, ha minimum 4-szer erősebb. Az akkumulátorról meg ne is beszéljünk; nem szabadna olyan telefont piacra engedni, ami reális körülmények között nem bír ki minimum 20 óra napi használatot.

Hát, ha most kellene telefont vennem, továbbá lenne rá 150 ezrem, biztos nem ezt választanám, még akkor sem, ha a márkahűségem miatt szembeköpném magamat minden reggel a tükör előtt, SIII-mal a zsebemben.

[ Szerkesztve ]

(#55) Feri bácsi


Feri bácsi
tag

"Öröm az ürömben, hogy ezek a gombok nem a legszebbek..."

Nem kötözködöm, de ha negatívumot akarunk kiemelni, akkor helyesen üröm az örömben .

(#56) amanoba


amanoba
őstag

Az oldalsó kezelőszervek számomra használhatatlanok lennének, mindig fogásváltást kellene végrehajtani, ha egy kézzel használnám, innentől bukta a dolog teljesen. Egyáltalán kinek kényelmes ez? :U

Az pedig, hogy ezek a képek jók.. komolyan mondom nem értem, minden sony tesztnél leírjátok ezt, holott síkit az összes nappali képről a kromatikus abberráció, szinte fáj. (égés-zaj-mosás-homály szintén van bőven)
Az akkuidőt mindehhez hozzávéve (és az árát figyelmen kívül hagyva, mert még új), nem tudom, hogy a pékbe kapott ez ajánlottat.... :F

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#57) fury71 válasza amanoba (#56) üzenetére


fury71
aktív tag

Az akkuidőt mindehhez hozzávéve (és az árát figyelmen kívül hagyva, mert még új), nem tudom, hogy a pékbe kapott ez ajánlottat....

Mondjuk a teszt vége felé olvasva és nem látva a plecsnit, én azt hittem csak "tetszett" minősítést kap.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#58) Kis@ válasza amanoba (#56) üzenetére


Kis@
tag

Talán úgy, hogy ez nem fényképezőgép, hanem mobiltelefon teszt volt. :)

Kis@

(#59) janes1976


janes1976
őstag

Hatalmas csalódás számomra ez a készülék, ennyi zsé-ért van jobb alternatíva, mondom ezt úgy, hogy Sony-m van. :U

Én Samsungról váltottam Sonyra, és ezt tudom mondani hogy biztos hogy Sony lesz majdnan a kövi telóm is. :K

Egyetértek. Sztem se érdemli meg az ajánlottat az olvasottak alapján. ;] Egyet lépjetek vissza a plecsnivel. Tetszett a reális. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#60) persil


persil
nagyúr

A telefon remek, nagyon kéne, bár kicsit mintha drága lenne.

De:
"A telefon működési sebessége jó, nagyjából minden folyamatos, ám a készenléti képernyőn történő lapozás és az ugyanitt eszközölt kétujjas összehúzó művelet során előfordul egy-egy kisebb akadás......és a csúcskategóriás játékok futtatása meg sem kottyan a gépnek. "
Ugye nem csak én érzem a komoly összeférhetetlenséget?
Wow könyörgöm, nem igaz már, hogy a mai napig otthon készített custom romokkal kell hajtani, hogy normálisan menjen a főképernyőn való lapozás egy felsőkategóriás telefonon :S
Vladimir what the shit?!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#61) amanoba válasza Kis@ (#58) üzenetére


amanoba
őstag

nanemondmá :) ...mobiltelefonok közt sem kiemelkedő, sőt, egy a sok közül.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#62) zord01


zord01
senior tag

Köszönjük a tesztet Kind, nagyon jó lett.

(A kamera meg hatalmas csalódás. Ez még nem az a 13 megapixel, ami cool...)

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#63) boletus válasza Mr Cube (#20) üzenetére


boletus
aktív tag

Két hónapig használtam Sony S-t, (a fiam elorganizálta)egyet értek Veled.De,én is hozzáteszem a magam szubjektívitását. A T vaskosabbnak tűnik,a kezelőgombok elhelyezéséről nem is beszélve.Most Ion-om van,és én is megnyugodtam. Nem cserélném el a T-vel. És,-lehet,csak én látom így-a SONY zászlóvívőn az alján sok a fekete "holt tér",vagyis üres feketeség.Nézem az Iont,elegáns-nagyon.
Szépek a SONY-k,a T is,de........

(#64) Elpresidente


Elpresidente
tag

Nem ehhez a telefonhoz kapcsolódik, de érdekelne, hogy miért kell elhagyni a fizikai gombokat? Csak nekem hiányozna?

Xbox gamertag: goserHU

(#65) petipetya válasza DeadMeat (#52) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ne sajnáld, mert a Notification Toggle segítségével szebbet varázsolhatsz oda:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#66) zozo2001hu válasza amanoba (#61) üzenetére


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Az XDA fórumán van egy külön topic ahol a készülékkel készített fotókat töltik fel a felhasználók, érdemes itt is szétnézni (reggelni és loginolni kell a fotók megtekintéséhez):

[link]

Itt pedig az Android Central összeállítása fotó ügyileg:

[link]

Azért nem olyan szar ez ám! ;)

[ Szerkesztve ]

(#67) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Szerintem ez az eddigi legszebb Sony készülék:) Amióta már csak simán Sony a Sony:D

(#68) amanoba válasza zozo2001hu (#66) üzenetére


amanoba
őstag

a nappali, nem makró, kültéri képek közt itt is hasonlóak vannak, mint az MA-s tesztben. 1 2

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#69) bobooo


bobooo
addikt

Másmilyen hátlappal még jobb telefon lenne. :(

(#70) Pantal válasza pit stop (#50) üzenetére


Pantal
senior tag

Mi az az NXT?

(#72) petipetya válasza Pantal (#70) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az S/P/U modellek, amelyek alján az átlátszó csík található: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#73) Senais


Senais
aktív tag

Gratulálok, arra nem gondolt senki, hogyha mindenhol máshol dicsérik az akkumulátort, akkor talán csak a mobilaréna kapott egy kicsit selejtes készüléket?...
Valaki fentebb írta, hogy zavarja, hogy az 1280p-ből vesznek le a gombok, nos az egyetlen hely, ahol ez zavaró lehet, az a videónézés, ott a virtuális gombok eltűnnek.

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#74) petipetya válasza Senais (#73) üzenetére


petipetya
nagyúr

+ játékok, böngésző stb.

"nincs rá lezsóidő"

(#75) Kis@ válasza Senais (#73) üzenetére


Kis@
tag

De az illetőt biztos zavarja a tudat, hogy neki több pixele lehet, mint amennyi van. Biztos úgy van vele, hogy ha már kifizette a pixeleket, az összeset, akkor lássa is azokat ;] Elvégre micsoda dolog, hogy pixelekből építünk gombot, amikor lehetne fából is, vagy mittudomén, mondjuk kőből. :)

Képzeljétek el, ha ez az illető találkozik a szifonos haverjával, akkor mit mond neki? Tiszta égő lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#76) saintex72


saintex72
aktív tag

. Én 3 napja nyúzom, előtte 4 évig ájfónt használtam a 4s még megvan. Mindenki azt mondta, hogy majd meglátod laggolni fog. Jelentem nálam a legkisebb akadozásnak sincs nyoma. Sehol! Az iphone többet gondolkodik ha a beállítássokba megyék akkor is.
Az akksi az gáz. Olyan tempóban ahogy én használtam az eddigi telefonjaimat du 3-ra elfárad. Remélem ez javulni fog v. szoftveresen v. pár ciklus után. Eddig nem kapcsoltam ki semmit (wifi, stb) Illetve automata fényerőnél néha kicsit villog a kijelző. Amúgy abszolút nem bántam meg eddig a cserét. A T-MOBIL bekaphatja mert a doboz tartalma engem is meglepett.

(#77) Tuz


Tuz
tag

Véleményem szerint nem túl jó vétel ennyi pénzért. Meg pár apróságot leszámólva számomra ez is egy xperia s.

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#78) mrlujoak válasza Senais (#73) üzenetére


mrlujoak
veterán

...áá, ilyen elő sem fordulhat...

Egyébként meg rendre belefutnak a MA-ás srácok olyan dologba, ami felhasználók, és más többségi oldalak esetében pont az ellenkezője...

Legutóbb a Samsung Note 2 esetében is sikerült "jó" fotókat csinálni...

Mindegy. Az akkuhasználattal anno a HOX is kapott, az Xperia S is, amit aztán a későbbi fix-ek nem kicsit javítottak.

Nade setöbbet, mert megmondtam, inkább kussolok...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#79) pit stop válasza boletus (#63) üzenetére


pit stop
addikt

Én erre gondoltam - mint amit korábban pletykáltak. Csak akkor még perem normál fekete volt, csak alsó sáv volt megváltoztatva. T se rossz, de ez külsőre :K

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#80) vipnolf válasza Mr Cube (#34) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Na ennek utána járok, mert az enyém baszik ilyesmit csinálni :-)
De akkor is bírnia kellene a tnek legalább ugyanaddig...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#81) petipetya válasza vipnolf (#80) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pedig így van, legalábbis nálam a gyári rom esetén. Beállítom a fényerőt 40%-ra, amit sötét helyiségben kissé visszavesz, a tűző napsütésben vagy egyéb világos helyen úgy állít hogy a képernyő simán olvasható lesz.

"nincs rá lezsóidő"

(#82) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

"hogy a főképernyő fektetett orientációban is használható, bár sok értelme nincs a dolognak."

én pl ezért cserélném le első körben a launchert a kinézett telefonomon.. most mindegy hogy mi az mert nem lehet táblagépes módon fektetve kezelni... a launcher nem támogatja a főoldalon csak böngésző meg sms stb... szóval nekem ez tetszetős.. egy 4,5" kijelzőn ez már jó dolog.

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#83) pit stop válasza vipnolf (#80) üzenetére


pit stop
addikt

Lényeg, hogyha főképernyőn kinntvan a 8-as kiswidget, vagy csak magában az amivel a kijelző fényességét lehet állítani max-ra vagy min-re ne legyen bekapcsolva. Legalábbis U-nál ez többeknek használt és érezhető lett fénymérő jótékony működése.

(#84) Vadmeggy: T-vel már eldobták. Hacsak nem térnek majd vissza következő zászlóshajóval erre az irányra. Lehet többségnek nem jött be eléggé NXT dizájn.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#84) Vadmeggy válasza pit stop (#79) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Ennél letisztultabb/szebb designt már régen láttam :Y.
Remélem nem dobják el ezt a formatervet, mert az iphone 5öt körökkel veri :).

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#85) boletus válasza pit stop (#79) üzenetére


boletus
aktív tag

EZ IGEN !!!

(#86) vipnolf válasza Senais (#73) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Én voltam.
Számomra most is épp elég a fő képernyő, és ha lejönne belőle 50-100p, hát az gáz...

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#87) vipnolf válasza pit stop (#79) üzenetére


vipnolf
aktív tag

,Ez az xperia glass nagyon tetszik, ha izmos vas lesz alatta és tényleg ilyen lesz, méltó utódja lehet az S nek.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#88) lordyka válasza Senais (#73) üzenetére


lordyka
aktív tag

pontosan.
nem értem, h mért sírnak az emberek azért a 96 pixel magas sávért, h elvesz a kijelzőből, bezzeg a xperia s-nél nem így van. abba viszont senki nem gondol bele h ez a telefon szinte ugyan akkora mint az xperia s mégis nagyobb a kijelzője. így a kijelzős gombokkal együtt is nőtt a hasznos terület...
az átlátszó csík meg látom megosztja a népet. amikor kijött az SXS néztem h mennyire vagány, aztán amikor olvastam h nem a sávon kell tapizni hanem felette akkor majdnem eldobtam az agyam h ezt h lehetett így kiadni.. értelmetlen, és összességében már nem vagánynak tartom hanem rondának. de persze ez magánvélemény, mint ahogy az is h szerintem a T teljesen letisztult és hozza amit egy Sonynak kell. ránéztem és egyből tudtam h Sony.

(#89) Csucsu88


Csucsu88
tag

Hi!

Én őszintén nem értem, hogy ez a telefon mitől ennyire csúcs.. :F Megtenné valaki, hogy felvilágosít?

(#90) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tökéletes telefon, minden szempontból. Nagy gratula a Sony-nak, kiváló munkát végeztek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91) pit stop válasza lordyka (#88) üzenetére


pit stop
addikt

P-nél a sávot kell tapizni, és ha ez is átlátszó sávos lenne, akkor valószínű ezt is sávon kéne tapizni - ahogy fentebb betett kép mutatja.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#92) vipnolf válasza lordyka (#88) üzenetére


vipnolf
aktív tag

attól még h nagyobb a kijelző, a megjelenített tartalom kevesebb mert, a menüsáv elvesz belőle. van akit ez zavar, van akit nem. csak akkor nem venne el a tartalomból, ha 1376*720p lenne a kijelző.

ahogy már mondottam volt, nekem éppen hogy elégséges most a főképernyő úgy hogy nincs tele minden szeméttel. mivel a sorok száma láthatóan nem csökkent a főképernyőn ezért feltehetőleg az ikonok közti horizontális távolságon csökkentett a sony. minden ilyen csökkentés viszont a kezelhetőség rovására megy, mert közelebb kerülnek egymáshoz az ikonok widgetek. és mindezt értelmetlenül, mert ahogy írtad, nem lett kisebb a telefon mint az S. ugyanakkora. na mindegy, számomra értelmetlen ez a gombsor eltüntetés.
és nem ez az egyetlen dolog van ami szúrja a szemem a készülékkel kapcsolatban.
ami inkább abszolút kérdés nálam: az SL-nél meg tudták csinálni úgy az optimalizálást, hogy smooth és röccenésmentes legyen a cumó. itt miért nem? a főképernyő lapozgatása közbeni laggolás az egyik legidegesítőbb jelenség, ami egy az egyben az android fossága. viszont azt már láthattuk, hogy optimalizálással el lehet tüntetni.

van egy olyan sejtésem, hogy ez is olyan lesz mint anno a GB-vel kiadott kütyük. hogy valójában már ICSnek kéne rajta lenni, de GBvel kapod meg. na erre meg tuti inkább a JB-t faragják és az ICS csak rá lett moddolva.
reméljük:)

a sáv:
szerintem nagyon jó ötlet volt a sonytól a világító sáv megvalósítása. azonnal tudod hová kell tenni az ujjad ha a gyorsgombokat akarod megnyomni. nekem sosem volt gondom vele az első pillanattól kezdve. használható és nem mellesleg valóban dizájnossá teszi a telefont.

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#93) boletus válasza Csucsu88 (#89) üzenetére


boletus
aktív tag

Ezt,én is elolvasnám.
És,a mondat végén megkérdezném : a "felvilágosítónak"milyen készüléke van?
Már csak azért,mert az előbb olvastam(itt) egy tulaj rövid,de velős jellemzését. Jobban mondva,objektív megállapítását.

(#94) Ati3120


Ati3120
tag

Egyébként az NXT sorozat és ezek az új Sony-k köszönő viszonyban sincsenek egymással Design ügyileg . Nem tudom hogy miért jobb hogy ennyire semmilyen, valószínűleg voltak emberek akiknek nem tetszett az az alsó sáv de mindenképp egyedi volt, de szubjektív a legszebb okos-telefonok a mai napig az u,p,s .

(#95) Yeffy


Yeffy
veterán

hmmm... nem rossz teló, de az előzőek jobban bejöttek.
nem tetszik ez a dizájn... az az NXT v milyen sokkal jobban tetszett... vagy akár az Arc/S-é... ez nem... főleg az oldalsó hülyeségeivel...

a home screen lagg meg egyenesen nevetséges...
kamerát nem is említem...

ilyet akartam venni múlt héten, de úgy érzem jobb, h GS3 lett...

pedig nagy SE fan voltam, eszméletlen sokáig...
na majd 1x talán... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#96) vipnolf válasza Ati3120 (#94) üzenetére


vipnolf
aktív tag

+1 :K

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#97) B Adrian válasza Mr Cube (#20) üzenetére


B Adrian
csendes tag

helló.
két napig elmegy az telod?! hogyan csinálod??

(#98) Napfénysüti

Tetszik ez a készülék, nagy kár a sovány akkuért.
A csúcs Androidos készülékek közt még ezzel is nyerő lenne nálam.

Més que un club!

(#99) Kis@


Kis@
tag

Nálam kifejezetten jó pont, ha egy telefonnál csak az akku teljesítménybe meg a fényképezőjébe lehet belekötni. :) Ezek szerint ez valóban egy csúcsmobil, és csak azért nem lett hibátlan, mert olyat nem illik mondani, mert akkor mindenki ráfogná a MA-ra, hogy megvette a Sony kilóra. :) Ezért kellett beletenni a cikkbe egy kis akku fikázást, amit az itt írogató tulajok mindegyike cáfol. Ezért kellett beszélni olyan röccenésről, amit senki más nem tapasztalt, és ezért kellett sokkal gyengébb képességű fotókat feltenni, ahhoz képest mint amilyeneket egyébként a neten találhatunk. Szerintem jó kis telefon ez, akinek meg nem tetszik a design, azzal meg nem lehet vitatkozni: sokaknak tetszik, sokaknak nem. Ez ilyen.

Kis@

(#100) PASZKAL


PASZKAL
csendes tag

Nem tudom mi a bajotok az akkujával ! Én 1 hete használom, nonstop bekapcsolva, napi 30-40 telefonálással is simán elmegy két napot !!! A fényképezője pedig szenzációs. A legtöbben úgy mondanak vélemény róla, hogy nem is látták még a telefont, használni pedig soha nem is fogják!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.