Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) kali válasza tibike8 (#2000) üzenetére


kali
legenda

a vonatkozó jogszabály a mérvadó, nem pedig az, hogy ki miként akarja értelmezni!

(#2002) tibike8 válasza kali (#2001) üzenetére


tibike8
őstag

Pontosan, és nem az hogy év vége vagy ünnepek vagy mi a fene van.

(#2003) saintex72


saintex72
aktív tag

Na most néztem a z, ZL bemutatót a CES-en. A Z a vízálló. És elvileg az sem lesz nálunk szolgáltatós. :(

(#2004) Gabó75 válasza saintex72 (#2003) üzenetére


Gabó75
senior tag

Nekem fontosabb, hogy a ZL lesz elvileg. Akkora mint a T, de nagyobb kijelzővel.

(#2005) KaoszTom válasza Gabó75 (#2004) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Hát azért az a néhány mm sokat számít. :)
Nekem már ez is súrolja a felső határt, nagy kezem van, de már a T-nél sem érem el a bal felső sarkot kényelmesen.

(#2006) Gabó75 válasza KaoszTom (#2005) üzenetére


Gabó75
senior tag

2.4 mm-el magasabb, de alul-felül keskenyebb a káva jóval. Ugyanannyit fogsz elérni a 5"-on, mint most 4.55-ön.

(#2007) szollo12


szollo12
tag

Nekem olyan problémám van a zenehallgatással kapcsolatban, hogy zenehallgatás után, ha hívnak, a telefon csörgését hallom, és amint felveszem, nem hallom a hívót, és ő sem hall engem.
Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, hogy a zenék SD kártyán vannak...

(#2008) markyy18 válasza szollo12 (#2007) üzenetére


markyy18
aktív tag

Nekem is az SD vannak és nem produkál ilyet. Míg a belső memórián volt akkor sem volt ilyen bajom.

kontrabass: ez a zenehallgatási hiba nem csak T-n jelentkezik hanem általánosabb android hiba én úgy tudom. Van ez galaxy s3-on Htc Desire x-en stb. Nekem is volt gyakori hiba de egy idő után megszűnt ha meg elő is jön kb 2 hetente egyszer. A kopásra annyit tudok mondani h nekem az elsők között volt a fórumban és nekem nem kopik. Igaz én bőr tokban tartom mióta megvan. Most meg rendeltem hozzá nillkint mert unom húzgálni egy nap 30x. Márpedig megvan kb. 90 napja a telefon. Szorozd be 90*30=2700 db kihúzás. Annyi idő alatt kophatott volna ha akar. :)

saintex72: remélem a Sony a JB-vel alakít ezen valamit. Hátha most meg úgy jársz mint én h csak megszűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#2009) norti válasza KaoszTom (#2005) üzenetére


norti
addikt

Kicsi lesz az akku megint :(

(#2010) Orlin


Orlin
addikt

Valaki elmondaná miért nem fejleszt szinte senki akura?
Van ebben valami üzleti megfontolás? :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2011) lordyka válasza Orlin (#2010) üzenetére


lordyka
aktív tag

sok helyet foglal, nehéz. mindenki könnyű és vékony telefonokat akar, ezt az akku szenvedi meg. de az egyre kevesebbet fogyasztó processzorokkal ezt ellensúlyozni lehet valamennyire. pl a T üzemideje ugyan annyi mint a motorola defy-é, pedig a defy egymagos 1GHz procis 3,7 colos telefon. és a T akkuja csak 100mAh-val nagyobb. ezt figyelembe véve én nem panaszkodok. az akkuk fejlesztése meg nem egy kis feladat, nem véletlen nem fejlődnek olyan ütemben mint kellene.

(#2012) pepe091 válasza lordyka (#2011) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem meg nem jó, hogy így gondolkodnak. Gondolj bele mekkora durranás lenne egy androidos 2 vagy 4 magos telefon, aminek nagyon jó kamerája van, van 2 GB RAM-ja és normál körülmények közt bírná 1-1,5 hétig... Ha jól is nézne ki mindenki azt venné meg, és rettentő nagy profit származna belőle. Megérné fejleszteni rajta.

(#2013) Orlin válasza pepe091 (#2012) üzenetére


Orlin
addikt

Én is úgy gondolom,hogy az átlag felhasználónál a választásnál az első 3-ban benne van az aksi üzemideje.
Sőt meg merem kockáztatni,hogy fontosabb mint az xxxx ram vagy a nem is tudom milyen szuper kijelző.
De lehet tévedek :N

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2014) pepe091 válasza Orlin (#2013) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azért nem az az elsődleges. Manapság egy okostelefonnál, ha mondják, hogy 1 napot kibír, akkor már jónak lehet mondani.
Annyira még nem rossz a helyzet, hogy akksi alapján válasszunk :DDD
Csak nagy durranás lenne, ha valaki megcsinálná, a kicsi, sokat bíró akksit. :P

(#2015) espista


espista
senior tag

Sziasztok!
Ma hosszas gyötrődések után sikerült megvennem az Xperia T-t. Már volt 3 firmware frissítésem. :-) A gyári launcher nem tud az alkalmazáskezelőben mappákat létrehozni? A seria.hu-n lévő 2012-es modellekre írt rootolás működik? Biztonságos?
A tokot maj beírom a keresőbe, addig nem kérdezek.

Romani ite domum!

(#2016) petipetya válasza espista (#2015) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mappa = húzz egymásra két ikont a főképernyőn.

"nincs rá lezsóidő"

(#2017) espista válasza petipetya (#2016) üzenetére


espista
senior tag

Bocsánat, félreérthető voltam. Az alkalmazáslistán (appdrawer) belül gondoltam. Az a 4x4-es sakktábla a házikó felett. :-D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#2018) markyy18 válasza espista (#2017) üzenetére


markyy18
aktív tag

Ha telepíted az új gyári launchert abban van rá lehetőség. :)

(#2019) lordyka válasza pepe091 (#2012) üzenetére


lordyka
aktív tag

fejlesztik az elhiheted, pár éve egy ekkora akkut nem tuszkoltak volna bele egy ilyen vékony házba, viszont nem mind1 h új technológiát találnak fel, vagy fejlesztgetik az eddigit. amíg nem lesz vmi nagy durranás ami olcsó és sokkal nagyobb kapacitású ugyan ilyen méretben, addig marad ez az üzemidő. de pl most a sharp a CESen bemutatott egy új kijelzőtípust ami fele annyit fogyaszt, és mivel a kijelző a nagy fgyasztó, ez drasztikusan növeli majd az üzemidőt ha elterjed.

(#2020) espista válasza markyy18 (#2018) üzenetére


espista
senior tag

Hmmm, a Playben nem találom.

Romani ite domum!

(#2021) pepe091 válasza espista (#2020) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ott nem is igen fogod:
Itt le tudod tölteni, saját felelősségre. Nálam kicsit bugos volt, így hagytam a francba.
Inkább javaslom más launcher használatát, Nova, Apex, Holo van egy rakat, és ezer dolgot tudsz állítani, személyre szabni, amit egyébként nem tudtál volna.

Kedvcsinálónak a jelenlegi homescreenem:

(Nova Launcher Prime)

(#2022) Badboys


Badboys
őstag

Na végre csütörtökön meglesz a teló délután egyeztettek a Trések. A Crome böngésző eltávolítható vagy csak le állítható? Szerintetek mekkora hülyeséget mondott a csaj,hogy másik Tré s SIM mel nem használhatom csak azzal amit küldenek mert elvesztem a garanciához való jogomat. Gondolom ez nem így van vagy valamit rosszul tudok?

(#2023) pepe091 válasza Badboys (#2022) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha microSIM-ed van akkor használhatod a régivel.

(#2024) espista válasza pepe091 (#2021) üzenetére


espista
senior tag

Köszönöm, akkor én is inkább alternatív launchert teszek fel. Eddig én is a Nova-t használtam, úgy, hogy az megy vissza.

Romani ite domum!

(#2025) Badboys válasza pepe091 (#2023) üzenetére


Badboys
őstag

Nem micro van holnap akarom cseréltetni.

(#2026) pepe091 válasza Badboys (#2025) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor ha cseréltetted, nyugodtan használhatod. Vagy félreértettél valamit, vagy az ügyintéző mondott hülyeséget, mert semmi köze sincs a garihoz, hogy most melyik sim-et használod...

(#2027) petipetya válasza Badboys (#2022) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hülyeséget mondott.

"nincs rá lezsóidő"

(#2028) markyy18 válasza espista (#2020) üzenetére


markyy18
aktív tag

Én csak azt tudom mondani hogy nekem fent van mióta kiadták de semmi baja nincs a világon. Gyorsabb konfigurálhatóbb és teljesen illeszkedik a gyári felülethez. :)

pepe091: neked mi bajod volt vele??

(#2029) pepe091 válasza markyy18 (#2028) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Eleve a dockbaron a mappa az árnyék mögé lógott, szóval már ott nem stimmelt valami. Aztán mikor az appdrawerben az alkalmazásokat pakolgattam, töröltem, és bezártam a szerkesztő módot, maradt egy üres lapom, ami csak újraindítással tűnt el. Így aztán hagytam is az egészet. Meg beleszerettem a testreszabhatóságba. :)

(#2030) Badboys válasza petipetya (#2027) üzenetére


Badboys
őstag

Köszi mindkettőtöknek végül is így gondoltam én is,de soha nem lehet tudni milyen jogszabályok vannak érvényben inkább kérdezek mint hülyén halok meg.

(#2031) markyy18 válasza pepe091 (#2029) üzenetére


markyy18
aktív tag

Az engem is zavart de rájöttem h az olyan alapból minden Xperián még a Z-n is ha jól láttam.:) Nincs is rajta szerkesztő mód. :Y Ezen nem úgy van mint abban ami alapból rajta van. Itt fogod alapból hosszan rányomsz és már viheted is, nincs szerkesztő mód. A testreszabás lehetőséget kiválasztva csak a widgeteket pakolhatod meg változtathatod a képernyők számát. :)
Nekem a megosztás lehetőség szokott eltűnni de magától visszajön de ez nem zavar mert nagyon úgyse használom. :D

Badboys: persze használd nyugodtan én se azzal a kártyával használom amit a telefonnal adtak hanem először magamnak vágtam méretre a normál simet azután meg cseréltettem micro simre.
Sőt a Htc One X-et a T a mai napig függetlenül árulja. Volt aki megvette a T-nél és használja Vodás vagy Telenoros kártyával garanciába akkor sem kötöttek bele pedig ez ha jól tudom már nem teljesen korrekt. :)

[ Szerkesztve ]

(#2032) espista válasza markyy18 (#2028) üzenetére


espista
senior tag

Ok, kipróbálom, csak, hogy egységes maradjon a felület. Az ExDialert és a QuickPicek már száműztem a használt alkalmazásaim közül. Viszont a root nem megy. :-( Próbálkozom.

Romani ite domum!

(#2033) markyy18 válasza espista (#2032) üzenetére


markyy18
aktív tag

Próbáld meg nem veszítesz semmit max nem használod. :) Sokkal jobb mint mi alapból van rajta. JB frissítéskor ezt kapjuk alapból.
Melyik firmware verzió van fent? Mert nem mindegyiket lehet rootolni.

(#2034) lordyka válasza espista (#2032) üzenetére


lordyka
aktív tag

ha firmware-t frissítettél ne próbálkozz,csak a .303 rootolható bootloader nyitás nélkül

(#2035) pepe091 válasza markyy18 (#2031) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A "szerkesztő módot" arra értettem ,amit te is írsz, hogy mikor appdrawerből egyből tudsz törölni, meg az appdroweren belül pakolgatni. :)

(#2036) markyy18 válasza pepe091 (#2035) üzenetére


markyy18
aktív tag

De ilyen mód külön nincs mert h pakolgass az ugye nem kell külön kiválasztani csak a törlést. VAGY te is így érted? :D

(#2037) espista válasza lordyka (#2034) üzenetére


espista
senior tag

Akkor az lesz a baj. 7.0.A.3.223. Pedig az AdAway-hoz meg a DroidWall-hoz kellene a root. :-(

Romani ite domum!

(#2038) markyy18 válasza espista (#2037) üzenetére


markyy18
aktív tag

Akkor vagy visszarakod flash tool-al a .303 firmware-t és OTA-n frissítesz vagy megvárod míg lesz lehetőség ezen is rootolni.

(#2039) espista válasza markyy18 (#2038) üzenetére


espista
senior tag

Utánaolvasok és lehet, hogy megpróbálom. Az értesítő sáv kapcsolók bővítése felkeltette az érdeklődésemet. Az elég szegényes itt.
Mod: Az nem megoldás, hogy kinyitom a bootloadert, rootolom és utána visszazárom? Vagy akkor elszáll a root is?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#2040) zermi válasza espista (#2039) üzenetére


zermi
aktív tag

A .195-ös is rootolható. Az xda oldalon van a leírás, fe ha jól emlékszem valakinek leírtam priviben. Majd mindjárt megkeresem és felteszem.

Ha szolgáltatós a gari ugrik a nyitással.

[ Szerkesztve ]

(#2041) markyy18 válasza espista (#2039) üzenetére


markyy18
aktív tag

Akkor elszáll a gari. Viszont én úgy tudom h lehet rootolni a 223.as romot. ITT a leírás.

(#2042) pepe091 válasza markyy18 (#2036) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha appdraweren belül akarsz pakolgatni ugyanúgy rá kell nyomnod a 3 kis négyzetre, mert máskülönben csak parancsikonnak tudod kirakni a homera. :)

(#2043) espista válasza zermi (#2040) üzenetére


espista
senior tag

Akkor azt hanyagolom. Akkor visszaflashelem a .303 vagy a .195-ös kernelt, rootolom, majd utána megint vissza a .223-as.

Romani ite domum!

(#2044) markyy18 válasza pepe091 (#2042) üzenetére


markyy18
aktív tag

Nekem nem úgy működik. :Y Én csak simán a fogd és vidd módszerrel használom. :) Te ugyanazt használtad mint én?? ;]

(#2045) zermi válasza espista (#2043) üzenetére


zermi
aktív tag

Én ezzel a módszerrel rootoltam a .195-öset (zárt bootloader), azóta is tökéletesen működik. Már a .223-at nem is nagyon néztem, hogy lehet-e rootolni.

Azt az 1-1,5 hónapot kibírjuk és jön a JB frissítés (legalábbis reméljük).

[ Szerkesztve ]

(#2046) markyy18 válasza zermi (#2045) üzenetére


markyy18
aktív tag

Erre a módszerre ha OTA-n ráfrissít .223-ra megmarad a root nem??
Azt várjuk még ebben a negyedévben. :)

(#2047) zermi válasza markyy18 (#2046) üzenetére


zermi
aktív tag

OTA-s frissétéssel igen megmarad a root.
Én bizakodóbb vagyok.

(#2048) markyy18 válasza zermi (#2047) üzenetére


markyy18
aktív tag

Szóljon belőled a frissítések ura. :R
Én arra leszek kiváncsi hogy a szoftveres újdonságok közül amit a Z-be beleraktak ugyan mit kapunk meg mi is. :D

[ Szerkesztve ]

(#2049) zermi válasza markyy18 (#2048) üzenetére


zermi
aktív tag

Csak azt írtam amit a xperiablogon olvastam.

(#2050) markyy18 válasza zermi (#2049) üzenetére


markyy18
aktív tag

Miről? Bocsi este van nem teljesen vagyok most képben. :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.