Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) pepe091 válasza catroot (#3200) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Húzd újra SUS-al úgy, hogy mindent gyaluljon.
(Persze előtte mentsd le amik szükségesek neked)!!

[ Szerkesztve ]

(#3202) Snacky válasza pepe091 (#3201) üzenetére


Snacky
tag

PCC-vel nem lehet legyalulni és úgy újrahúzni?
A SUS-t honnan tudom letölteni?
A harmadik kérdésem az az h a telefonszámokat is törli ha gyalulom a rendszert?

(#3203) Katalán válasza pepe091 (#3194) üzenetére


Katalán
csendes tag

Eddig minden rendben működik! 2 hetes a telefon.. sok mindent még nem használtam rajta!
De köszi!!! :R

(#3204) pepe091 válasza Snacky (#3202) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

PCC-vel nem lehet, csak SUS-al.
Innen tudod letölteni.
Igen, a telefonszámokat is törli. De a legegyszerűbb, ha kimented .csv fájlba a gyalulás előtt, és beimportálod PC-n a google címtárba, így innentől kezdve, bármikor szinkronizálhatod vele a telefont, és ott lesznek a telefonszámok.

(#3205) catroot válasza pepe091 (#3201) üzenetére


catroot
veterán

Rendben, majd megcsinálom :K

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3206) Snacky válasza pepe091 (#3204) üzenetére


Snacky
tag

Köszi neki is esek.
Igaz inkább PCC-vel mentem a telefonszámaimat a gépre és utána vissza pakolom semmi perc alatt:)

(#3207) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!
Ha feldobok egy launchert akkor az eredeti időjárás app-ot nem tudom már használni?
Nova jó lenne de az eredeti időjárás jelzőt kedvelem!
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3208) petipetya válasza Orlin (#3207) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sajnos a gyári időjárás widget csak a gyári launcheren működik (most hagyjuk a főzött cuccokat). Próbáld ki az 1weather-t, nekem remekül bevált a Nova alatt az S-en.

"nincs rá lezsóidő"

(#3209) KaoszTom válasza pepe091 (#3190) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Fehér háromszög megoldódott, 4-5x újra kellett indítani. Azóta jó.
Ami nagyon jó hír, hogy a hívókép minősége is végre jó lett.

Lockscreen-t egyelőre úgy oldottam meg, hogy átállítottam a pontos-összekötős verzióra, ott maradt a régi módszer, hogy a háttér u.a. mint a homescreen-en, ráadásul az gyorsan jön be. Az új verziónál nagyon lassan szedi össze magát, miután megnyomom a power gombot.

(#3210) Orlin


Orlin
addikt

Wifi hálozatra hogyan tudok csatlakozni?
Otthon ok , de pl most buszon vagyok és itt elvileg van wifi látom is a listán!
De hiába nyomok a csatlakozásra semmit nem történik...:@
Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3211) pepe091 válasza KaoszTom (#3209) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Tiszta telepítést csináltál? Szóval mindent töröltél, amikor feltelepült? Ez tipikusan olyan probléma, ami ilyenkor előjön, ha nem volt full wipe.

@Orlin

Ha rányomsz hogy kapcsolódás, akkor elvileg egyből kapcsolódnia kellene, de a buszokon nem mindig jó a wifi, attól hogy látni a hálózatot, van hogy nem működik.
Egyébként én is ajánlom az 1Weather-t, vagy az Eye in Sky-t, esetleg ha megveszed, akkor a Beautiful Widget-et, ebben rengeteg variálható skin van, vagy ha teljesen sajátot szeretnél akkor UCCW.

(#3212) KaoszTom válasza pepe091 (#3211) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Persze volt teljes factory reset, még a belső memóriát is töröltem. Látszik, hogy ha alvó állapotban van, akkor éled fel lassan a lockscreen, ha kikapcsolás után nemsokkal kapcsolom vissza akkor jó. De mindegy, mert a kódos megoldás bevált. :)

(#3213) Orlin válasza pepe091 (#3211) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!A gyári időjárás akad is rendesen!Nem tudom miért?Ha lenyintom megakad egy kicsit.Régen nem csinálta.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3214) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Most látom, hogy 120k a Nextel-nél a T gyártói garival (ez fontos nekem)! Eddig 130k volt és úgy gondoltam, még gyűjtögetek, de most úgy érzem, hogy lassan ideje lenne lépni, mert a Defy-m már legszívesebben a falhoz vágnám. A T-mobile nekem júniusig nem egy járható út, mivel még hűségem van.
Esetleg tud valaki még más lehetőséget?

Köszi! :R

(#3215) pepe091 válasza fkrinya (#3214) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Itt árulja egy fórumtárs, nézd meg az apróban ha gondolod.

(#3216) Posza1


Posza1
csendes tag

Én is testre szabtam a T-mobile-os JB-t. Ilyen lett a felületem: :)

[ Szerkesztve ]

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

(#3217) fkrinya válasza pepe091 (#3215) üzenetére


fkrinya
tag

Találtam 1-2 hirdetést, de az egyik hirdetőnek folyamatosan problémája van a telefonjával és a többi pedig garancia nélküli, szóval azok alapból kiesnek :(

(#3218) Pösti válasza fkrinya (#3217) üzenetére


Pösti
csendes tag

Hello! Én hirdetem, nekem T-s (dominos, nem lesz letiltva), eddig semmi baja nem volt, szinte új. A hírdetésim között megtalálod.

(#3219) fkrinya válasza Pösti (#3218) üzenetére


fkrinya
tag

Hali!

Veled beszéltem anno privátban róla :)

(#3220) Snacky válasza pepe091 (#3204) üzenetére


Snacky
tag

Hát ez a SUS-os gyalulás nem ér egy forintot se.
Csomó szemetet hagyott a telón!:S
Minden játék és program fáljait....

(#3221) darvinya válasza Snacky (#3220) üzenetére


darvinya
titán

Ha SUS-al gyalultatsz akkor a 2. lehetőséget kell választani.
De csak a rendszert gyalulja!
A belső tárolót és az SD kártyát nem!
Azt neked kell letörölni/formázni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3222) Katalán


Katalán
csendes tag

Valaki tudna pozitív dolgokat írni erről a mobilról? Elégedettségi fórum nincs??? :C

(#3223) catroot válasza Katalán (#3222) üzenetére


catroot
veterán

Nekem egyetlen bajom van vele: nap végén tölteni kell. De sajnos ez minden telefonnal így van manapság.

Ezt leszámítva, mindennel megvagyok elégedve.

Mert itt sok negatívumot olvasol, vagy úgy látod, hogy sokak nincsenek megelégedve a készülékkel?

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3224) Katalán válasza catroot (#3223) üzenetére


Katalán
csendes tag

Na végre! :)
Az én használatomnál 2 napig bírja. Nálam! :K

(#3225) catroot válasza Katalán (#3224) üzenetére


catroot
veterán

Nekem is lehet, hogy tovább bírná. Mire hazaérek, olyan 60% körül van az akksi. Viszont 50-40% körüli töltöttséggel nem merek elindulni sehova :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3226) Katalán válasza catroot (#3225) üzenetére


Katalán
csendes tag

Én sem.. mindig ott van nálam a biztonság kedvéért! :)

(#3227) Badboys válasza darvinya (#3221) üzenetére


Badboys
őstag

Bocs,de nem akarok vitatkozni. Soha,de soha nem birizgáltam az SD ét egyikből ki másikba be és soha nem volt ilyen gondom. Nem tudom mennyire emlékszel nekem gyűlt meg a bajom a JB vel amint kidobták a független verziót. Akkor vissza tettem Flashtoollal az ICS t nem formáztam semmit és ment normálisan minden. Kijött a Trés JB SUS sal vissza és megint jött a hiba ami előzőleg is jelentkezett. A 2.pontot választottam tehát a gyári vissza állítás és telepítés.Nem értem ezt az SD s mizériát esetleg szívesen elolvasnám a magyarázatod. Miután nem is tudom mióta létezik az SD és sohasem formáztam, itt miért probléma,ha nem csinálom? Jó a belső memóriát azt mondom lehet,hogy kell egy teljes rendszer csere esetén, de ezt sem csináltam soha esetleg egy gyári vissza állítás és ment az új rom. Az SGS 2 re napi 2-3 főzött csere és csak egyik le másik föl SD be és ment minden simán. Ennél miért ez a gond? ICS sel hibátlanul megy Jb vel lefagy és újra indul igaz tegnap óta nem is néztem mert már nem érdekel. Szívesen olvasnám válaszodat akár priviben is. Tisztában vagyok vele,hogy régi Sony s vagy és tanulni nem szégyen sőt jobb mint hülyén meghalni.

(#3228) Katalán


Katalán
csendes tag

mondom! :DD

(#3229) pepe091 válasza Snacky (#3220) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azt külön kell formázni. Én is így csináltam.

(#3230) Snacky válasza darvinya (#3221) üzenetére


Snacky
tag

2.-at választottam egyértelmű volt. Mostmár ezt is tudom:) Köszi:)

Más.:
Nektek mi a bajotok a lockscreennel, én simán tudom változtatni a hátterét!!???

Badboys:

Szerintem a telóddal hardveres probléma van, vidd vissza ha garis és nézzék meg.
Az a véleményem h a JB használ valami olyan dolgot a telóban amit az ICS nem és az a valami neked hibásan működik.

[ Szerkesztve ]

(#3231) pepe091 válasza Snacky (#3230) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha nem a redőnyös feloldási mód van beállítva, akkor nem változik a háttér, ez volt a problémájuk.

(#3232) Snacky válasza pepe091 (#3231) üzenetére


Snacky
tag

Nekem mindegyiknél az a háttér van amit beállítottam!:)

(#3233) darvinya válasza Badboys (#3227) üzenetére


darvinya
titán

A mostani rendszerek nem csak Mono helyet használ(pl: wm-ek).
Ezért több helyre pakol segéd file-okat.
És ezek szoktak megörjíteni a rendszer, mert ezek az új rendszerrel nem mindig kompatibilis.
pl: NeoV-s NFS Shift -em P-n elindul, de csak szép fehér kocka és szétkent háttérrel büszkélkedik.
Így szedhettem le újból.
(Tudom itt jön, hogy P Mali chip-es, de bizonyos app onnan áthozva megy)

2.pl: újrahúztam a rendszert és a biztonsági mentésből visszaállítottam OperaMobil-t.
Na az első indításkor totál befagyott.
Így azt totál gyalulnom kellett.
Eljárás Tgy-hez:
-App adatok törlése
-App eltávolítás
-Belső tárolón az Android/data mappából töröltem OperaMobil-hoz tartozót.
-LOST.DIR mappát töröltem
-Újraindítás a telonak

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3234) catroot válasza Snacky (#3232) üzenetére


catroot
veterán

De gyáriakból?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3235) Snacky válasza catroot (#3234) üzenetére


Snacky
tag

Nem egy saját képet raktam be.

(#3236) Snacky válasza catroot (#3234) üzenetére


Snacky
tag

A beállítások->megjelenítés->lezárt képernyő menüben lehet állítani a hátteret!:)

(#3237) catroot válasza Snacky (#3236) üzenetére


catroot
veterán

Azt tudom. De ha beteszek egy random képet, majd pedig a Minta-feloldást választom, akkor a téma szerinti képet teszi be. Ha csúszkán van, akkor az én általam választottat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3238) pepe091 válasza catroot (#3237) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pontosabban a home képét rakja be, ha minta feloldás van. Nálam is ilyen.

(#3239) Snacky válasza pepe091 (#3238) üzenetére


Snacky
tag

A vicc az h amikor kipróbáltam akkor ment de mostmár nekem is a háttérnek beállított képet rakja ki....:S
Basszus pedig egyszer ment a dolog akkor a kiválasztott képemet rakta be de alapból nekem a csúszka jön be és vissza is állítottam arra és most h mégegyszer megnéztem már nem ment!:S:S
Pedig akartam felrakni képet róla........azért állítottam volna megint be:S

[ Szerkesztve ]

(#3240) Badboys


Badboys
őstag

Akkor valaki legyen szíves mondja meg ,hogy tudok fúl wipot csinálni, Mivel nem találom a gyári recoverit,ha egyáltalán van. Vagy melyik CMW t lehet föltenni amivel lehet wipolni. Még ez egy lehetséges megoldás,ha nem akkor kuka.

(#3241) Snacky válasza Badboys (#3240) üzenetére


Snacky
tag

Már megírtam h vidd el szervizbe, hardveres a te gondod bármit csinálsz nem lesz jó.

(#3242) tatabánya


tatabánya
senior tag

azt hittem T egy kicsit átrágja a JB-t, persze belerakja a saját appjait. számomra nevetséges, hogy ennyire optimalizálatlan sxart adtak ki, a gyári cuccokat használva a képernyők között nem tudok akadás nélkül lapozni, ugyan az a ocsmány gyorsbeállítások kinézet (azt hittem amikor régebben próbáltam, hogy valami kókány megoldás, de sajnos nem) ami persze rákattintva akadozva nyílik meg. senkinek se javaslom a frissítést! úgy elszúrták ahogy csak lehetett!

ez így nem egy 140-150k-s telefon a régi ZTE Blade szintjét érzem ott voltak ilyenek

[ Szerkesztve ]

(#3243) lordyka válasza tatabánya (#3242) üzenetére


lordyka
aktív tag

ha azt vártad h a T majd optimalizálni fog meg megváltoztatja a rendszer kinézetét akkor nem tudom mit hittél... a szolgáltatók csak a hálózati beállításokat piszkálhatják, meg saját appokat tehetnek a rendszerbe...
nem egy T-mobile "nem értünk a telefonokhoz" vállalat fogja kijavítani egy telefongyártó által megírt rom bug-jait.
attól meg h neked nem tetszik a kinézete a romnak, lehet másnak igen. de mivel android, ott nyúlsz bele root után ahol csak akarsz. igazából semmivel se másabb most a gyorskapcsolók kinézete mint ics-ben csak nincs már meg felettük az a sáv ami mutatta az időt meg akkuszintet stb
nekem most így néz ki kis szerkesztés után

[ Szerkesztve ]

(#3244) norti


norti
addikt

TX-re hamarosan jön a .492, valószínűleg lesz T-re is javított update a jövőben, türelem. Esetleg írjátok a Sony Developer fórumára a hibákat és akkor előbb :D

Nekem pl. semmi gondom nincs a JB-nel, minden működik gyorsabban, mint ICS-en, azon kívül, hogy a céges accountomat nem tudtam visszaállítani Titaniumból (valószínűleg más az adatbázis JB-n). Persze én megcsináltam a full wipe-ot, minden tárolóra a frissítés előtt.

(#3245) tatabánya válasza lordyka (#3243) üzenetére


tatabánya
senior tag

alkalmazásfelületek/eszközök/gyorsbeállítások azt nézd meg mi lett belőle hányinger...

de ez a JB sxar lett minek kellett így kiadni???? egy felső kategóriás telefonra meg főleg..

nem fogom rootolni, nem akarok rá mindenfajta launchert telepíteni így is mivel "okos" elég kevés ideig bírja az aksija, a hardver miatt vettem tavaly és erre a frissítésben egy akadozó rendszert kapok röhej..

(#3246) CsGábor válasza tatabánya (#3242) üzenetére


CsGábor
tag

Vannak gondok valóban az új verzióval , legalább is sonyéknál. Ismerősöm T-je nem indult JB frissítés után , enyém szépen működik. Akadásmentes, szép simán megy minden. Lehet hogy JB hiba ami nálad van de én inkább azt gondolom hogy valami egyéb progi eszi az erőforrásait a készülékednek.

(#3247) Badboys válasza CsGábor (#3246) üzenetére


Badboys
őstag

Lehetséges,hogy igazad van a Sony ki ad egy ilyen kategóriájú telefont egy elcseszett rommal. Csak az én problémámból indulok ki. Szemétből kukázta össze az alkatrészeit. Ez volt az első Sonym sejtem,hogy egyben az utolsó is. Valahogy kiszenvedek vele pár hónapot aztán csere.

(#3248) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Komolyan, már elképesztő miket írtok... :D
Mi a francért kell általánosítani? Minden gyártónál van egy egy hibás készülék, attól még nem lesz az egész gyártó, meg az összes T szar... :U

Badboys: Mikor megpróbáltuk megcsinálni a telefonod, nem jött össze, már akkor írtam vidd a szervizbe, felküldik, megcsinálják, vagy cserélik, már rég nem lennének ilyen problémáid, nem kell a T-mob-os hülyékre hallgatni, erélyesen mondanod kellett volna hogy Te szervizt akarsz, nem csak ROM cserét..

(#3245) tatabánya

Attól ha felraksz egy másik launchert, nem lesz bajod, csak előnyöd.
1. Nem lehet majd kirakni widgetbe, az általad nagyon szidott gyorsbeálíltásokat, helyette a playből telepíthetsz 100 másik félét, amit úgy állítasz be, olyan ikont adsz meg neki amilyet csak szeretnél.
2. A home-on legalább 9 féle gesztust tudnál beállítani, mire mit csináljon, mindezt villámgyorsan.
Valamint észre kell vennni, hogy most történt verzió váltás, amivel elkerülhetetlen, hogy bekerüljenek kisebb nagyobb bugok, amit persze hamarosan javítani fognak.
Ha meg nem akarsz semmit változtatni a telefonodon, akkor minek veszel androidos telefont, vegyél egy behatárolt koca látásmódú iOS vagy WP mobilt, és akkor nem kell semmit állítgatnod.
Root nélkül is szinte mindent le tudsz cserélni ha nem tetszik... Tárcsázó, SMS, vagy bármilyen app...

[ Szerkesztve ]

(#3249) tatabánya válasza pepe091 (#3248) üzenetére


tatabánya
senior tag

elhiheted eléggé megbántam ezt a telefont, az lesz amit mondasz windowsra váltás

(#3250) Orlin


Orlin
addikt

Nekem meg nagyon tetszik és ha minden ilyen jól marad a következő telóm is tuti Sony lesz ;)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.