Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:35:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) pepe091 válasza vakqaag (#3900) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem. De ez is legalább százszor le lett írva. Ráadásul még az 1. HSZ-ben is benne van...
A szoftver lehet független így, de maga a készülék nem.

(#3902) vakqaag válasza pepe091 (#3901) üzenetére


vakqaag
tag

bocsánat nem emlékeztem pedig olvastam tegnapelőtt.. :R

(#3903) espista


espista
senior tag

Van már CWM v6 az XDA-n. Rendberakták a Busyboxot. A systemUI.odex törlése után a DoCoMos statusbar kapcsolók is szépen felmennek, bár még egy 2G/3G kapcsoló és egy zseblámpa még hiányzik belőle.

Romani ite domum!

(#3904) atee


atee
őstag

Pár nap alatt nagyjából átolvastam a 3000+ hozzászólást :)

Röviden összefoglalva a saját véleményem a T készülékről.
3GS ről váltottam. Nem vagyok gyakori telefon váltó, de már ideje volt. Szerettem nagyon a szifont. Amire én használom azt tökéletesen tudta. Megbízhatóan működött. Gondolkoztam a iPhone5 vásárlásán is, de meggyőztem magam, hogy nem tetszik. A 4 is sokkal jobban tetszik és minőségibb hatást kelt. Csak az meg megint nem lett volna igazán bölcs választás ma már. Illetve az áruk az még mindig elképesztő :Y
Egyszerűen nem éri meg!
Egy irány maradt az Android. Szinte mindenki Samsungot ajánlott, de ez nyilván szubjektív.. rondák a telefonjaik! Megnéztem a HTC és LG készülékeit is a Sony mellett.
Egyik készülék se fogott úgy meg élőben mint a választott Sony végül.
Egyetlen valós probléma vele ez a hátsó borítás..amit ugyan kedvelek érzésre (Már az IBM notebook is hasonlóval volt bevonva), de törvényszerű, hogy könnyen haza lehet vágni. Így tok mindenképp kell hozzá!
A kijelzőbe applikált gombok nem zavaróak ezt csak sokan felfújják!
Az akku idő.. na az gáz, de minden okos telefonnál az! Mellesleg az enyém épp most megy másfél napja.
3G és Wifi netezést használtam rajta 4-5 órát, telefonáltam 15-20 alkalommal összesen egy óra időtartamban. Írtam vele jegyzetet és nyomkodtam beállítások ilyesmi. Energiagazdálkodás be van kapcsolva.
És most 23% még. Ez nem olyan rémes.
Fényképezőt nem próbáltam még sokat, de biztos vagyok benne, hogy nem okoz csalódást csak azoknak akik egy komoly fényképezőhöz akarják mérni. Átlagos kompakt kis gép a hobbi fotózásra tökéletes.
Külsőt nézve telitalálat a készülék. Pont akkora, hogy még nem zavaró. Ennél nagyobb már szinte kínosan hülyén néz ki mint telefon. Az összeszerelés minősége is kifogástalan.

Nálam 8/10 mindent egybevetve. Ha figyelmen kívül hagynám a hátlap kopási hajlamot és a borsos árat amit egy ilyen tudású készülékért kérni szoktak akkor simán megkapná a 10/10 is!

Jó drága tok elvileg úton van. [link]

Kérdés!

Az üveggel kapcsolatban van már valami infó, hogy milyen? Mert csak annyit hallani, hogy karcálló meg tudjuk, hogy gyárilag fóliázott, de semmi egyéb. Mondjuk jobban örültem volna egy matt fóliának..

Valami vész töltőt használ valaki? Mennyire megbízhatóak, használhatóak, hasznosak?

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#3905) Urmy


Urmy
tag

Üdv.. Nekem is sikerült szerezni egy T-t.. 50k-ért zsír új állapotban nem tudtam kihagyni, bár T függő nem független.
Volt már sokféle telóm S2 Note, defy stb.. igazából mind1iket másért lehet szeretni :)
Ízlés dolga ez a telefon vásárlás, kinek mi a fontos, ez alapján kell dönteni.
Nekem eddig nagyon tetszik a T, kamerája szerintem irtó jó, mobilba ennél jobbat még nem láttam egy ocskább kompaktot szerintem simán hoz.
A készülék iszonyat gyors :) bár előtte épp egy 4.1-re rommal "szenvedő" defy-t nyúztam szóval lehet ezért nagy a kontraszt nálam..
A készülék nagyon szép is bár nálam ez nem szempont.

Egyetlen gondom van most vele az elmult 3 napban 2x lefagyott a a telo, reset segített rajt de másra nem reagált. Ez mennyire "természetes" , esetleg ötlet hogy mitől lehetett ?

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#3906) brombadeg válasza atee (#3904) üzenetére


brombadeg
tag

Kíváncsi vagyok 1-2 hónap múlva mi lesz a véleményed, sztem nem jobb mint a iphone4.. de nem rossz.
Tegnap a Skype fagyaszotta le teljesen a launcher-t, a google chroome rendszeresen belassítja taskváltásnál, ha busy a hívott fél, és nem speakeren megy, akkor lelokkolja a telefont, és még sorolhatnám a hibáit...:D de minden telónak van, itt mindenesetre az Android minőséghiánya is bejátszik.

Tok sztem felesleges. én vettem rá, de aztán odaadtam egy havernak, mert így elveszett a szerintem elég minőségi fogása, meg amúgy is tök masszív, felesleges rá. Fólia annál inkább.

(#3907) ShadowX válasza Urmy (#3905) üzenetére


ShadowX
őstag

Az szép ár érte. Gondolom a tulaj gyorsan akart tôle szabadulni...

(#3908) Urmy válasza brombadeg (#3906) üzenetére


Urmy
tag

Szerintem sincs jobb vagy rosszabb telefon, bár nekem sosem kellene használatra iphone, persze ajándékba eladni elfogadom mert jó áruk van :D

Akkor látom másnál is van homok a gépezetbe, itt ott lefagy a telo :D igazából custom romok miatt már megszoktam, csak fura hogy nem lehet kikapni az aksit, ezért aggasztott picit, hogy 1x a reset-re sem reagál :)

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#3909) catroot válasza Urmy (#3908) üzenetére


catroot
veterán

Nekem gyári JB van fent, fagyás, újraindulás eddig nem volt (január végén vettem) - kivéve a ma reggelt.

Egy képet szerettem volna feltenni Instagram-ra a gyári albumból. Amikor betöltötte a fotót az appba, akkor fogta magát a telefon és újraindult.

Ilyet még nem csinált. Ja és úgy indult újra, hogy a pin-t sem kérte.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3910) daved14


daved14
tag

nekem eddig annyi volt vele a gondom hogy pl. ma is mikor jöttem haza mobilnettel épp itt olvastam a hsz-eket közbe fülessel ment a zene hogy elég jól felmelegedett szinte forró volt a kamera alatt igaz kicsit talán a nap is sütötte.. De nem tudom mi lesz itt nyáron....

egyébként az a T amit 50 ért adnak 95% hogy előfizus szóval nem árt vigyázni főleg ha nem ismerőstől vetted mert nagy esély van a letiltásra!

[ Szerkesztve ]

(#3911) espista válasza Urmy (#3905) üzenetére


espista
senior tag

Milyen rom van rajta. Nekem a régebbi .195-ösnél fordult elő ilyen. A .489-es frissítés megoldotta a problémámat. A mostani .140-nel meg még nem volt ilyen.

Romani ite domum!

(#3912) atee válasza brombadeg (#3906) üzenetére


atee
őstag

Chrom már ki van dobva. Operát használok. Majd kiderül mi lesz később.
Androidtól én is féltem, de egyelőre úgy látom, hogy kár volt.
Talán az okozza a legtöbb problémát, hogy az utolsó kondás is belepiszkálhat. Nem olyan zárt rendszer mint az iOS
Ennek ellenére sikerült megfagyasztani a 3GS-t is néhányszor.
Tok egyik telefonra se felesleges. Már, ha meg akarod óvni az újszerű állapotát. Az olyanok mint én akik nem fél évre vásárolnak ez fontos. Mert 1-2 éves használatban már becsúszik egy két figyelmetlenség és leesik időnként a telefon.
Nyilván egy 1000 forintos tok ronthat a minőség érzeten, de egy jó minőségű nem feltétlen lesz rá negatív hatással.
Az iPhone4 még jó telefon, de ha ár értéket veszek figyelembe akkor ma már a T mellé billen a mérleg.
iPhone5 meg számomra teljesen nélkülözi a minőség érzetet.. egy csalódás az elődeihez képest.

Tökéletes nincs. Mindenki maga dönti el, hogy neki melyik készülék a legszimpatikusabb és a legkevésbé megalkuvás mentes.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#3913) Orlin


Orlin
addikt

Egy kis off :)

1993 vs 2013

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3914) pepe091 válasza Orlin (#3913) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

:DDD Egy Sony jobban mutatna lent. :D

(#3915) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok!

Sony szervizzel mik a tapasztalatok? Március 25-én adtam le T szervizbe (behalt a kijelző), még aznap továbbküldték a Sony szervizbe, de azóta semmi hír. Már nagyon hiányzik... :)

(#3916) pepe091 válasza KaoszTom (#3915) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Sajnos azt kell mondjam, hogy nagy általánosságban a Sony szervizével, helyesebben mondva az itthoni szervizzel elég rossz tapasztalatok vannak. Viszont ilyesfajta hibákba nem szoktak belekötni.
Elvileg 15 napjuk volt rá, ha kértél cseretelefont akkor ez azt hiszem automatikusan 30 napra ugrik..

(#3917) daved14 válasza pepe091 (#3916) üzenetére


daved14
tag

Egyébként érdekesen van megfogalmazva a törvényben a jótállás én nemrég egy tesco-s JVC Tv miatt harcoltam 15 napjuk van a javításra de mégis 30 nap (naptári nap nem munkanap![mert ezzel is próbálkoztak... :Y ] ) után kérheted a készülék cseréjét vagy akár elállhatsz a szerződéstől azaz vissza kapod a pénzed! és kiharcoltam a pénzemet amit szépen vissza is adtak kicsit próbálkoztak hogy még nem tudják visszaadni amíg a szerviz nem ír hogy nem tudják megcsinálni stb... de aztán a balhé megvolt a vevőszolgálatnál és még aznap tudtam venni máshol másikat!

[ Szerkesztve ]

(#3918) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Az új .140-es frissítésre érdemes frissíteni?
Most írta ki a teló, hogy elérhető. Mi a menete?

Köszi!

(#3919) CubeDogg


CubeDogg
csendes tag

Van akinek a T-Mobil függő Xperia T-je már jelzett (vagy a PCC) hogy megérkezett a 140es frissítés? Vagy csak nagyon optimista vagyok? :D

(#3920) Dealer95 válasza CubeDogg (#3919) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem független, angliai és még nem jelzett.

(#3921) brombadeg válasza atee (#3912) üzenetére


brombadeg
tag

Nálam még nem egyértelmű..:( Nemrég majdnem kidobtam, amikor az összes nagynehezen összeválogatott playlist-em egyik napról a másikra eltűnt! de ez is android para lehet, mert egy S2-es ismerősé is ezt csinálta, én akkor még csak sajnáltam szegényt, most már magamat is..
A fényképezője legalább jó :U

(#3922) atee válasza brombadeg (#3921) üzenetére


atee
őstag

cseréld akkor ha ennyi bosszúságot okoz neked! ;-)
én nem kínoznám magam.

D-day 2002-01-04 01:54

(#3923) tarcsika


tarcsika
tag

Üdv!
Miért van az hogy amikor lezárom a képernyőt akkor fel villan egy kék csík keresztben a teljes képernyőn!
És ez minden képernyő zárásnál ott van és kicsit zavaró! ez egyébként vmi gyári effekt lenne, vagy képernyő hiba? valakinek volt már hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

(#3924) Rockstone


Rockstone
tag

Egy telefonbeszélgetés tartalmát, hogyan tudom rögzíteni külön programok nélkül ? Gondolom van pár ilyen program android alá, de egyenlőre a gyári lehetőségek érdekelnének, már ha van ilyen.

(#3925) norti válasza Rockstone (#3924) üzenetére


norti
addikt

Ha JB van rajta, rootolva van és van CWM, akkor ezzel.

(#3926) Rockstone válasza norti (#3925) üzenetére


Rockstone
tag

Jelly Bean van rajta, csak se root, se CWM és T-Mobile függő, nem tudom így fel lehet-e ezeket rakni rá?!

(#3927) brombadeg válasza atee (#3922) üzenetére


brombadeg
tag

Nem cserélem, mert céges.
Nemhinném, hogy ez a fórum csak a telefon felmagasztalására való. Sztem ha valaki idejön ezeket is látnia kell.

(#3928) norti válasza Rockstone (#3926) üzenetére


norti
addikt

Ezt most sajnos nem, mert a gyártói felülethez tartozik (hívásképernyőn tudod bekapcsolni) és a rendszermappába rakná.

Viszont vannak olyan alkalmazások, amiknek elvileg működnie kellene root nélkül is (a fizetős Callrecorder pl.)

[ Szerkesztve ]

(#3929) atee válasza brombadeg (#3927) üzenetére


atee
őstag

Hozzá is tettem a gyengéit. Illetve, hogy mindenki döntse el melyik készülék a legkevésbé megalkuvásos neki.
Mindezek mellett azt mondom, hogy az egyik legjobb kategóriájában. Ha nem így gondolnám akkor cserélném.
Mivel nem szeretnék egy problémás készülékkel 2 évig szenvedni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#3930) Rockstone válasza norti (#3928) üzenetére


Rockstone
tag

Értem, köszi!

Az ikonokat eltüntetni, vagy megváltozatni gondolom nem lehet a értesítési csíkon, csak egy más fajta rommal ugye? Gondolok itt pl az órára, az akkumulátor %-os kijelzésére. Nem is értem miért variálják a gyártók, a sima Jelly Bean-es felület/ikonok néznek ki szerintem a legjobban

(#3931) ShadowX válasza Rockstone (#3930) üzenetére


ShadowX
őstag

Szerintem meg hányadék a stock...fôleg az appok ikonjai. Erre ráfeküdhetne gugli.

(#3932) jagelo


jagelo
aktív tag

Sziasztok, milyen fényképet és videót csinál a telefon érdemes e xperia .s-ről erre váltanom??nem a fénykép és video miatt, mert nekem megfelel az s úgy, mint telefon kérdem. :)

(#3933) Rockstone válasza jagelo (#3932) üzenetére


Rockstone
tag

Nem hiszem, hogy érdemes lenne váltani, csak a kamera miatt, először én S-t akartam venni, csak épp drágább volt Dominoba, mint a T :DD

(#3934) jagelo válasza Rockstone (#3933) üzenetére


jagelo
aktív tag

Kamera miatt, nem mert nagyon jó szerintem az s kamerája csak úgy gondolkodtam én is néztem, hogy olcsóbb ez furcsa azért.Amúgy milyen a telefon kamera maga a telefon jó mi?

[ Szerkesztve ]

(#3935) ShadowX válasza jagelo (#3934) üzenetére


ShadowX
őstag

Gondolom készletsöprés állt a háttérben.

(#3936) killboy007


killboy007
csendes tag

Sziasztok,

olyan gondom van, hogy iszonyatosan merül az akksim. 2 gmail kapcsolat, 1 facebook, és egy exchange van beállítva.
Ma pl 36%-ot szívott le 7 óra alatt. Ez azt jelenti, hogy még 1 napig sem bírja ki egy töltéssel. Emellett pedig kevés SMS, és hívás van. :-(
Van valakinek valamilyen tippje esetleg, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni?

(#3937) brombadeg válasza atee (#3929) üzenetére


brombadeg
tag

Mióta is van meg neked?

(#3938) Rockstone válasza jagelo (#3934) üzenetére


Rockstone
tag

Jó a telefon, tetszik bár van jó néhány bug és lag Jelly Beanen amitől azért nem vágom fel az ereim, de jó lenne tudni mikor jön rá frissítés?! A kameráról igazán nem tudok sokat mondani, nincs összehasonlítási alapom, rég volt már ilyen fejlett telefonom (előtte 3310-esem volt xD az előtt SII), nekem tetszik, de néhány szaki pl. eléggé lehúzta a kamerát. A Bravia Engineről pl. nem tudom igazából mit gondoljak, azon kívül, hogy jobban kiemeli a színeket az albumban és videonézés közben nem sok értelmét látom, ki is kapcsoltam. Ami mindig is tetszett nagyon pl a gyári időjárás widget :D walkman lejátszó. Ami zavaró, hogy nem lehet az értesítési sávot testreszabni, túl sok a rendszer ikon, mint már fentebb írtam hol ott, ha jól emlékszem Samsungnál pl el lehetett ezeket tüntetni gondolom pl az órára is (bár az még Gingerbread rendszer volt). Még a kopástól félek nagyon, de tokban hordani nem akarom, ahhoz túlságosan szép és vékony. Összességében jó telefon (nekem nyilván egy teljes év 3310-es használat után), de a bugokat remélem előbb utóbb javítják.

(#3939) pepe091 válasza Rockstone (#3938) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Függetlenekre már kint van egy újabb frissítés.. Nemsokára a szolgáltató is megoldja, ha nincs türelmed várni, akkor rakj fel flashtoollal egy független ROM-ot.

(#3940) atee válasza brombadeg (#3937) üzenetére


atee
őstag

Nekem 1 hete van meg. A baráti körben van akinek 2 ill 3 hónapja. Van kézzelfogható tapasztalatom. Nem vitázni jöttem ide, hogy kinek nagyobb! Elmondtam a véleményemet. Egy kiváló telefon. Néhány hibával amit a konkurencia is fel tud mutatni. Tökéletes nincs. Egyén függő, hogy ki mivel tud megbarátkozni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#3941) Orlin válasza atee (#3940) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem 4 hónapja van meg és teljesen meg vagyok elégedve!Sem kopás sem ropogás :)
Amúgy ahogy néztem sok esetben azok húzzák le a T akik 2-3 havonta váltanak 100 ezer forintos telefonokat...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3942) J00hnny válasza atee (#3940) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nekem már rengeteg különböző telefonom volt. Az Xperia T egy kiváló és igen jól sikerült darab. Szerintem az oldalon fentebb felsorolt hibák nem elsősorban a telefon hibái, hanem az android rendszerből fakadóak. Az android elsősorban azoknak való akik felvállalják azt, hogy bizony néha barkácsolni kell (szerintem...). Aki ezt nem tudja elfogadni azoknak ott a windows Phone vagy az IOS. Legutóbb egy Nokia Lumia 800 és egy Iphone 4S után menekültem vissza az androidhoz. Aki ma egy jó minőségű, viszonylag elfogadható árú telefont keres annak a T tökéletes választás, akár hosszútávra is. És nem mellékesen nem is egy tucatáru, ami minden szembejövő ember kezében megtalálható. (Galaxy S3, Iphone.....)
Akik bizonytalanok, azoknak azt tanácsolom tapogassák meg, kapcsolják be, nyomkodják egy kicsit ezt a telefont és minden kétségük elszáll.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#3943) b1k3r


b1k3r
csendes tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ilyen tokot lehet-e valahol kapni Budapesten? Ha igen, akkor mennyiért?

(#3944) Amos17 válasza b1k3r (#3943) üzenetére


Amos17
tag

Amit belinkeltél az pont egy webshop ahol meg tudod rendelni a jelzett 5.195,-Ft-os áron + postaktg. De ha nem neten akarod megvenni akkor még a Sony hivatalos üzletében is megkérdezheted [link]

[ Szerkesztve ]

(#3945) J00hnny válasza b1k3r (#3943) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Sajnos szerintem sehol. Csak webshop...

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#3946) markyy18 válasza b1k3r (#3943) üzenetére


markyy18
aktív tag

Vagy rendelsz eBay-ről Nillkin tokot. Sokkal olcsóbb. Általában 2 héten belül megérkezik. És szerintem sokkal jobban is néz ki ami tetszett benne külön h nincs kihagyva külön a SIM ajtónak a nyílás. :D

(#3947) b1k3r válasza Amos17 (#3944) üzenetére


b1k3r
csendes tag

Tisztában vagyok vele, hogy egy webshop termékét linkeltem be.
Szeretném látni, hogy hogyan néz ki a mobilon ezért érdeklődtem, hogy valaki látta már-e ezt a fajta tokot Pesten, mert jártam már pár üzletben, de ezzel a fajtával még nem találkoztam.

(#3948) espista válasza b1k3r (#3943) üzenetére


espista
senior tag

A Gigatelnél láttam hasonlót. A méretpontossága engem nem győzött meg, de ki kell próbálni, hátha jött egy jobb széria. Asszem 1800 Ft volt.

Romani ite domum!

(#3949) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Na elkészült a teló, új kijelző (+előlap keret) és új hátlap. :D Eltűnt a recsegés is, teljes a boldogság... :C

(#3950) VIBO válasza KaoszTom (#3949) üzenetére


VIBO
őstag

Király :)
Mennyi idő alatt lett meg?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.